|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  75 76 [77] 78 79   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac
8.8.2007 9:07:11   
al1*
Tudi meni beljakovinski zajtrk ne odgovarja. Zato izmenično jem kosmiče in kruh.

Namesto drobtin pa jaz uporabljam otrobe - recimo v zavitku, verjetno bi pa šlo tudi zgostiti maso za polpete.


_____________________________

lp


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1901
   [Brisano sporočilo]
8.8.2007 9:50:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu al1*)
  Neposredna povezava do sporočila: 1902
   [Brisano sporočilo]
8.8.2007 10:01:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 1903
   [Brisano sporočilo]
8.8.2007 10:51:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 1904
   [Brisano sporočilo]
8.8.2007 10:55:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 1905
   RE: Montignac
8.8.2007 12:15:35   
puncica
Uh aurora si zagreta user posted image super to. Ja sej vem da kilce potem nočejo več dol ampak sem se danes gledala v trebuh, pa sem ga imela tako normalno razpotegnjenga nič noter vleklauser posted image in sem si rekla boh pomagaja sej sem še vedno nosečauser posted image , ma res men tale trebauh tako najeda živce da groza, pa ne vem kaj naj jem zdravo, telovadim 3× na teden po 1 urco, včasih še več, pa tale kur.... trebuh še kr zja vame. user posted image

Ej super da si ti mal sem pogledala zdej bomo vsaj kakšne recepte dobile user posted image user posted image Sicer pa glede želodca mal sumim da je krivo sadje, ma ne vem, se mi zdi da me hitr po sadju začne pečt user posted image , ma kaj pa vem.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1906
   [Brisano sporočilo]
8.8.2007 12:20:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 1907
   RE: Montignac
8.8.2007 13:12:58   
dulcinea
Uf ste se pa razpisale. Mi je prov lepo vas brat. Jaz bom zaenkrat še po drugi stopnji, s prvim septembrom pa grem nazaj na prvo stopnjo. Vmes morm pa mal spet knjigico prečekirat.

Glede miganja pa... Sem bila zdaj pri zdravnici (je rekla da me je pobralo - kile kažejo pa enako) in je rekla da lahko z mojo nogo vozim kolo pa plavam. Mi pa ni puinktirala, ker je mende premalo vode v kolenčku in morm sam obkladke gor dat.

Tko da si bom mogla vzet čas za kolesarjenje, pa na jesen v naš bazen it, ko bo spet odprt. tako...

Uspešno hujšanje vam želim.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1908
   RE: Montignac
8.8.2007 21:58:26   
Lucija8
Živjo!
Opažam, da ste pridne. Rada bi se vam pridružila, imam pa veliko vprašanj. Nekja let nazaj sem že shujšala s pomočjo Montignaca. Potem sem želel stvar malo pospešiti in sem presedlala na ločevalno, ko pa sem jo nehala, sem se nazaj zredila in sedaj res težko hujšam. Letos sem se držala ločevalne, a sem v 2 mesecih izgubila 2kg...
Sedaj se en teden držim Montignaca, amapk ni še nobenih rezultatov oz. sem celo še pridobila kilogram.  Ali je to "normalno"?Rada bi shujšala 10 - 15kg.
Kakšne so vaše izkušnje?
Hvala za vaše podgovore in izkušnje
LP
Lucija

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1909
   [Brisano sporočilo]
9.8.2007 7:15:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lucija8)
  Neposredna povezava do sporočila: 1910
   RE: Montignac
9.8.2007 8:55:41   
Lucija8
Tudi jaz bi se rada tehtala enkrat na teden, ampak sedaj še en zdržim.
Ali ve jeste riž in testenine? V knjigi Prehrana po Montignacu sem prebrala (če sem prav razumela), da je dovoljeno tudi v 1. fazi jesti testenine (seveda kuhane al dente) in basmati riž (nerazkuhan) - seveda oboje v kombinaciji z zelenjavo?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1911
   RE: Montignac
9.8.2007 8:58:15   
pikica36
hojla! meni pa ni glih najbolj jasna tale dieta. razumem, da moreš izločit vse OH, ki imajo visok gi (bel kruh, krompir, testenine ..)
mi pa ni jasno , da je pa dokaj veliko sadja, ki ga pri dietah precej odsvetujejo??!!pa mlečni izdelki? so tudi OH..
a  mi prosim katera pove kaj bolj podrobno o tej dieti, ker bi tudi želela kake 3-4 kg dat dol.. pa mi nekako ne ratauser posted image
jaz sem pred leti hujšala po dieti zeleni slap-8 kg v 5. tednih
tukaj popolnoma izločiš OH, tudi sadje, v dieti piše- ničesar kar se imenuje sadje  ???
pa še nekaj... a mogoče ve katera zakaj naj skoraj pri nobeni dieti ne bi jedel hrenovk??

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1912
   [Brisano sporočilo]
9.8.2007 9:48:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pikica36)
  Neposredna povezava do sporočila: 1913
   RE: Montignac
9.8.2007 10:11:08   
pikica36
pa ja.. saj maš prav. vse hočmo nekako na brzino shujšat par kil ko nam pa to uspe pa se spet prenažiramo.user posted image

če bi se človek po pametiprehranjeval in res izločil kot si rekla bel kruh, sladkarije, tone krompirja... bi bil velik uspeh.

veliko uspeha!! 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1914
   RE: Montignac
9.8.2007 10:23:15   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

mi pa ni jasno , da je pa dokaj veliko sadja, ki ga pri dietah precej odsvetujejo??!!pa mlečni izdelki? so tudi OH..


Sadje je odvsetovani po jedi, ker povzroči vrenje v želodcu, kar pa povzroči bolj počasno prebavo.

A niso mlečni izdelki beljakovne?


a  mi prosim katera pove kaj bolj podrobno o tej dieti, ker bi tudi želela kake 3-4 kg dat dol.. pa mi nekako ne ratauser posted image


Preberi si teh naši 1900 postov tukaj, pa ti bo vse jasno user posted image user posted image user posted image  Svetujem, da si prebereš knjigo. Mogoče le prebereš kako stran od začetka na tem forumu...  Aja pa kile gredo lahko od začetka gor, potem pa padaja lepo počasi dol. Pa to ni dieta, amapak je stil življenja do konca. Ker če boš potem spet začela z jedmi z visokim GI, se boš zredila nazaj.



pa še nekaj... a mogoče ve katera zakaj naj skoraj pri nobeni dieti ne bi jedel hrenovk??


Ker so v mesu (B) tudi OH.



_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 1915
   RE: Montignac
9.8.2007 10:32:01   
Lucija8
Hvala, malo ste me pomirile, da je normalno, da gredo lahko kile na začetku tudi gor. Po moji glavi so že potovale misli, da mi ni pomoči in je vse brez veze...
Tudi to mi je všeč, da se kdaj pa kdaj pregrešite in zato ni konec sveta!
Kakšni pa so vaši rezultati?
Kot sem že napisala sem enkrat že hujšala po Montignacu, takrat sem šla -0,5kg na teden.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1916
   [Brisano sporočilo]
9.8.2007 11:39:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lucija8)
  Neposredna povezava do sporočila: 1917
   RE: Montignac
9.8.2007 13:35:48   
puncica
Hja to je res da je treba mal stil življenja spremenit, ker tud če se boš zdej držal 3 mesce tele monti diete pa potem spet navali narode na sladkarije, krompir belo moko (ala kruh, piškoti), pa kakšna slana svinjarija, pa seveda pijača ala cocacola, ora,.... se boš seveda zredil. Res dej si preber montija lepo vse piše noter in boš videla kako je to s dietami in jo jo efektom.

Pa glede diet ja valda shujšaš ko se stradaš ampak to je večinoma sama voda nič maščobe ki je pa poglaviten razlog hujšanja.

Treunutno sem pojedla 2 navadna jogurta (en od LM z 0,1% maščob, še zadni, ker so ga nehal delatuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa tako fajn je bil, drugega pa bio jogurt, ki je narejen iz bio mleka se mi zdi tud od LM)ja pa noter našopam semena , lešnike, mandlje in narezane suhe marelce ker so baje boljše kot rozine)




_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1918
   RE: Montignac
9.8.2007 13:45:09   
rainbow
Ojla!

glej glej, po samo desetih dneh odsotnosti, kot da sem padla v čisto tujo debatouser posted image user posted image user posted image

Pozdrav starim user posted image  in dobrodošlica novim Montignačkamuser posted image user posted image user posted image

midva z možem bova zgleda tudi presedlala na prvo stopnjo, ker smo zdaj na morju jedli ne ravno po Montignacu, ampak je pa pasalo; sem tudi dosti plavala, tak da se mi pol oprosti.

pripenjam spet moje izpiske iz knjige, za tiste, ki se vam ne da brat, ali za opomnik, jaz imam to na hladilniku (s tem da zadnje čase nič kaj gor ne gledamuser posted image )

ZDRAVO PREHRANJEVANJE PO MONTIGNACOVI METODI
 
Prepovedana živila:

Krompir
Izdelki iz bele moke:
-         bel kruh
-         testenine
-         peciva
-         keksi
-         rogljički…
prečiščen riž
korenje
med
koruzni kosmiči
lubenica
sladkor
sladkani kosmiči
čokoladne sladice
mlečna čokolada
sladoled
banane

PRIPOROČENA ŽIVILA

Polnozrnat kruh, kruh z otrobi
Nerafiniran riž
Nesladkani kosmiči
Ovseni kosmiči
Sveži sadni sok brez sladkorja
Testenine iz črne moke/graham/polnovredne
Mlečni izdelki (iz posnetega mleka, s čim manj maščob)
Čičerika
Leča
Sveže sadje
Marmelade brez sladkorja
Ješprenj
Črna čokolada s 70% kakava
Fruktoza
Soja
Arašidi (neluščeni)
Zelena zelenjava (oz vsa zelenjava)
Šampinjoni


ZJUTRAJ na tešče

-         spijemo sveže iztisnjen sok pomaranče/limone/grenivke
-         pojemo en sadež: kivi, jabolko

ZAJTRK 20 minut kasneje:


zajtrk z veliko ogljikovimi hidrati

-         polnozrnat kruh /graham kruh/kruh z otrobi/polnozrnat prepečenec
-         kosmiči brez sladkorja
-         sadna marmelada brez sladkorja
-         posneto mleko
-         pusta skuta
-         jogurt
-         kava brez kofeina
-         blagi čaj
-         kompot brez sladkorja
brez maščob (maslo, margarina) in polnomastnih mlečnih izdelkov


zajtrk iz beljakovin in maščob

-         umešana jajca
-         trdo kuhana jajca
-         jajca na oko
-         omleta
-         slanina
-         hrenovke
-         domača, kuhana šunka
-         siri
-         posneto mleko
-         kava brez kofeina
-         čaj

brez kruha!!

zajtrk samo s sadjem

-         različno sadje
-         mlečni izdelki iz posnetega mleka

MEDOBROKI
-jabolko, nekaj mandljev, lešnikov ali orehov, košček polnozrnatega kruha, košček sira s čim manj maščob

KOSILO

Sestavljeno iz predjedi, glavne jedi, sira ali jogurta kot sladica

Brez kruha!!!

a)   predjed
-         surova zelenjava (paradoižnik, kumare, šampinjoni, stročji fižol, por, zelje, cvetača, brokoli, artičoke, kisle kumarice, redkvice
-         vse vrste zelene solate
-         začinjena s prelivom (sol, poper, vinski kis, olivno olje)
-         ribe
-         mesnine
-         jajca

b)   glavna jed

-         meso (perutnina, goveje, svinjina redko)
-         ribe
-         priloge (zelenjava, dušena, kuhana na sopari)


VEČERJA

Mora biti najlažji obrok dneva in popolnima brez maščobe

-         zelenjavna juha kot predjed
-         priporočena leča, grah, fižol
-         testenine z zelenjavo
-         ali samo sadje z jogurtom
-         ali žitarice  z jogurtom/skuto
 



glede sadja, se ne sme pretiravat, sploh s tistim, ki vsebuje veliko sladkorja. Moj mož je en čas jedel ful sadja, pa niso kile nič dol šle, pa je potem malo zmanjšal vnos sadja in je spet dol šlo.

Glede mlečnih izdelkov, je treba jest vse z manj maščobe, pa jogurtov ne sadnih, ker imajo sladkor.

se oglasim, uživajte v zdravi prehraniuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1919
   RE: Montignac
9.8.2007 14:28:36   
Lucija8
Rainbow- hvala za izpiske, so zelo uporabni in dobrodošli. Jaz sem jih že na prejšnjih straneh poiskala in jih kar sprintala.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 1920
   [Brisano sporočilo]
10.8.2007 10:29:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lucija8)
  Neposredna povezava do sporočila: 1921
   RE: Montignac
10.8.2007 22:11:05   
Lucija8
Danes je deseti dan kar se trudim z Montignacom, ampak še ni nobenih rezultatovuser posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1922
   RE: Montignac
11.8.2007 10:30:20   
dulcinea
Lucija, ti kar vztrajaj.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Lucija8)
Neposredna povezava do sporočila: 1923
   [Brisano sporočilo]
11.8.2007 10:43:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 1924
   RE: Montignac
11.8.2007 16:24:19   
rainbow
ojla!

Midva se tudi kar trudiva omejevat škodljivo hranouser posted image

Auroraa, banane so kolk jaz vem prepovedane, imajo veliko sladkorja. Sicer pa imaš v redu jedilnikuser posted image

Lucija8, saj bo, boš videlauser posted image , že zato je vredno vztrajat, ker ješ zdaj dosti bolj zdravo. Bolje počasi hujšat, so dolgoročno boljši rezultati.

kakšna fajn ideja za kosilce ali večerjo, ima katera???

uživajte, jaz zdaj tudi, v user posted image



_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  75 76 [77] 78 79   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  75 76 [77] 78 79   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?