|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Debelost
16.3.2015 20:30:47   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
100% odgovora ne vem zakaj sta taki..



vnos 2000 kalorij, poraba 1000 in rezultat je zgoraj......(število kalorij je zgolj naključno user posted image )


To ni moderno, tako suhoparno računanje.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Debelost
17.3.2015 9:01:23   
malaMravljica
jaz pa med tistima dvema puncama, Mateyka je dala slikco, v postavi ne vidim neke razlike. Ena ima spodnje hlace tako nesrecno potegnjene na sredo trebuha in eno lastiko notr, da se ji to zareze v trebuh in izgleda potem obupno. Spodnja pa ima spodnje hlace cez trebuh in tak elasticni trak na spodnjih hlacah, ki se ne zareze notr in potem vse skupaj izgleda cisto drugace.

Tista druga slika, 20 kg razlike v dobrega pol leta, tam pa lahko kar copy paste naredis. Hitro dol, hitro gor.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 17.3.2015 9:03:30 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Debelost
17.3.2015 9:10:01   
LuLu
kak ne vidiš razlike med onima dvema? Prvi se tudi modrček zareže v špeh, imata totalno drugačen trebuh. Nobene spodnjice ti ne zakrijejo toliko trebuha, kot ga ima ona prva.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Debelost
17.3.2015 9:24:40   
malaMravljica
kak ne vidim razlike, ja ne vidim user posted image

ce bi tisto prvo oblekel v bolj udobna spodnja oblacila, ji povedal par besed za pogum, jo postavil tja, ramena nazaj, poslikano malo od strani, .. potem skor ni razlike med prvo in drugo. Ok, ta ima malo vec speha, sam ko se obleceta se to ne vidi in delujeta priblizno enako.

Sta mi pa obe prevec okrogli, ce mislis, da ju imam za suhi, to vidim.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Debelost
17.3.2015 9:42:15   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Ok, ta ima malo vec speha, sam ko se obleceta se to ne vidi in delujeta priblizno enako.



user posted image meni pa sploh ne user posted image
ni šans, da ima prva telirano majico, vse se vidi.. druga jo lahko ima. Taki špeh, kot ga ima prva lahko prekriješ samo z zelo široko majico. Pas od spodnjega dela jo bo vedno tako stisnil, da bo špeh preko pogledal. Težko to zakriješ... iz izkušenj govorim, čeprav nimam toliko špeha, ampak ne da se to zakrit, pa če vlečeš trebuh noter in se ne vem kak ravno držiš user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Debelost
17.3.2015 9:57:00   
mojcaziga
Sicer nisem brala vseh objav v tej temi, ampak sem želela samo nekaj povedati. NAmreč že od otroških let dalje sem bila strastna športnica, tudi državna prvakinja in podprvakinja, samo toliko za predstavo. Ko sem nekje med fakulteto prekinila "profesionalno" pot, sem se lotila vseh drugih oblik rekreacije, ki se jih prej ali nisem imeča časa lotit ali pa nisem smela. Skratka zmeraj fit, zmeraj v gibanju.
Ljudi nisem nikoli ocenjevala na podlagi izgleda, ker mi je to najmanj važno. Nisem pa resno verjela, da je lahko nekdo debel debel zaradi zdravstvenih težav, pač se mi je zdelo, da to sicer lahko vpliva na postvao malenkostno, vse ostalo pa je na človeku samem. Mi je pa bilo pomembno kako izgledam jaz, ne v stilu pretiravanja, ampak rada sem bila fit in rada sem tekmovala z drugimi v telesni pripravljenosti.
No, pa se mi je zgodila nosečnost in bolezen med njo, ki se je ponovila tudi po porodu. Med nosečnostjo sem se vsega skupaj zredila mogoče 5 kg, pri čemer je sin tehtal 4 kg. 3 tedne po porodu, ko se mi je bolezen ponovila, sem odležala v bolnici najprej 6 tednov, potem pa še kar nekajkrat po nekaj časa. Ker niso točno vedeli kaj in kako, pa vsak je imel svojo teorijo, so me nekaj časa basali z enormno količino tablet ipd. Vglavnem, da skrajšam, v bolnici sem pridobila 25 kg in to zagotovo ne od hrane, ker sem veliko časa bila priklopljena na infuzijo. Od vsega tabletskega sr..ja user posted image al kaj jaz vem. V glavnem, ko sem prišla domov nisem zgledala nikak, shujšat nisem mogla, ker karkoli sem pojedla mi je šla kilaža le še gor in nikakor dol, vsakršen napor (se pravi neka huda telovadba) pa imam prepovedano. Sem imela celo pomoč dietetika, ki je obupal, ker mi resno kilaža skače po 10 kg gor in dol, neodvisno od tega kaj in koliko jem. Potem pa v toplem letnem času še zatekanje zaradi vode (posledica bolezni) in sem kot slon (ček) user posted image
No, če je kaj pozitivnega od tega, je to da so se prijateljice razredčile bolj kot sok z vodo. Ker sem bila debela, se karakterno zato nisem zredila. In vsak pogovor je bil o tej smeri, da so zvedle za novo dieto in kaj naj delam, da bom shujšala. Madona jaz sem bila samo srečna, da sem bila živa in končno s svojim sinkom. V glavnem, skenslala sem en kup "prijateljic", ki jim je bil važen izgled in bila prekleto srečna, da sama nisem ena izmed njih, ki bi obsojala debele, ker bi si lahko dala le štrik za vrat, glede na to kako sem izgledala.

Pazite kaj in zakaj koga obsojate ali se vam gabi al karkoli od naštetega. Lahko se zgodi prav vam user posted image

lp

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Debelost
17.3.2015 10:18:13   
RIJA*
mojcaziga, moj zdravnik bi se s tem ne strinjal user posted image da se rediš od tablet....vedno je razlog višek kalorij.

tvoje telo je bilo pred boleznijo vajeno, da je bilo aktivno in je kalorije porabilo.
v času bolezni si postala absolutno neaktivna in zaležana, telo pa je v paniki kopičilo tudi tisto malo kalorij, kar jih je dobilo. poleg tega ti je še očitno zadrževalo ogromne količine vode....in 10 kil špeha mora priti od nekod (jaz za moj špeh točno vem, od kod je prišel user posted image ) .....to je čisto simpl matematika....voda je druga zadeva...

če ti zaostaja voda, poskusi 3 x na dan pojesti veliko žlico naseckanega petršilja, ko bo čas belušov, pa ogromno le teh....voš videla, kakšna razlika bo user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Debelost
17.3.2015 10:26:43   
LuLu
tudi sladkornim bolnikom se lahko trebuh poveča, pa ne pojedo dosti... takih ne bom komentirala... za ti dve ženski na Matejini sliki si pa domišljam, da ni kriva bolezen
sicer pa ta prekomerna teža pri naših otrocih se ne povezuje z boleznimi, ampak z nezdravim prehranjevanjem in negibanjem,... od tu temo nadaljujem

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Debelost
17.3.2015 10:28:32   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

mojcaziga, moj zdravnik bi se s tem ne strinjal user posted image da se rediš od tablet....vedno je razlog višek kalorij.

tvoje telo je bilo pred boleznijo vajeno, da je bilo aktivno in je kalorije porabilo.
v času bolezni si postala absolutno neaktivna in zaležana, telo pa je v paniki kopičilo tudi tisto malo kalorij, kar jih je dobilo. poleg tega ti je še očitno zadrževalo ogromne količine vode....in 10 kil špeha mora priti od nekod (jaz za moj špeh točno vem, od kod je prišel user posted image ) .....to je čisto simpl matematika....voda je druga zadeva...

če ti zaostaja voda, poskusi 3 x na dan pojesti veliko žlico naseckanega petršilja, ko bo čas belušov, pa ogromno le teh....voš videla, kakšna razlika bo user posted image


Verjemi, sem čudo od čuda. Ko sem šla v bolnico na kontrolo in jim povedala, da pridobim tudi kg ali dva dnevno, so se mi smejali. Hospitalizirali so me za 10 dni in v tem času, ko sem bila pod njihovo strogo kontrolo, sem pridobila 6 kg. vode po moje ne, ker po zdravilih za odvajanje vode ni šlo nič ven, tudi na UZ se ni nič videlo. Je bilo smeha na ta račun. pa niti ne bi rekla, da gre za špeh, ker moja gmota ni mehka in ne skače gor in dol user posted image

Kakorkoli, saj ugotovili so še en kup drugih stvari, ki v podrobnostih niso niti važne.

Bistvo je, da sem pred odhodom v bolnico nosila hlače št.38, po odhodu pa 48 user posted image Sicer moj pravi, da sem mu taka dost bolj všeč, ker lahko kaj prime, prej je blo to bolj težko user posted image

lp

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Debelost
17.3.2015 10:34:41   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
sicer pa ta prekomerna teža pri naših otrocih se ne povezuje z boleznimi, ampak z nezdravim prehranjevanjem in negibanjem,... od tu temo nadaljujem


no, s tem pa nimamo težav. Sine pri 12ih velik 174, tehta 55 kg, pa hudi športnik s treningi vsak dan. Hrane pa poje toliko, da ne zmorem kuhati, hb denarja še imamo toliko, da zmorem dovolj nakupiti. Res pa je, da čipsov ipd ne je kaj dosti, ker je potem preveč žejen in že itak zaradi treningov popije ogromno vode. To je rezervirano bolj za RD ipd pa še takrat grejo rajši na pico. Kuham vsakodnevno doma, tudi McD pade kdaj pa kdaj, ampana mesečni bazi ne na dnevni. Zelenjave poje ogromno, ampak samo sveže, kihane mu ne spraviš po grlu user posted image
Imam pa kolegico, ki ima strašno debelušnega fanta, se trudi s prehrano, ampak mali pač izkoristi vsako priliko, da kje kaj poje česar ne bi smel, vpisala ga je že v žnj koliko športnih dejavnosti, ampak pri teh letih mu je nerodno, ker praktično ne zmore nekega povprečnega ogrevanja, kaj šele kaj več. Zdaj se je z zdravnico pogovarjala o nekem zavodu, Stična mogoče, ne vemuser posted image
je pa tako, da sama res ne opazim veliko debelih otrok, res ne. Punce so bolj ali manj presuhe, fantje pa tudi prej suhi kot ne. Seveda je kakšen bolj okrogel, ampak da bi lahko govorila o kaki epidemiji, pa res ne morem. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Debelost
17.3.2015 11:56:37   
Hope2
Meni sta obe debeli. Pa v besedi debeli ne mislim nobenga zalit. Ne morem rect da sta suhi, ker to pac nista. Tudi idealni nista, ne ravno zaobljeni. mENI tudi kdo rece da sem presuha, pa ne jemljem kot da me hoce uzalit. Glede na komentarje tu gor, da tudi presuho ni ok. Poznam tudi debele ljudi (prevec ITM), vsaj 3 s krepko ITM so med najboljsimi prijatelji. Nimam nic proti njim, nikoli nobenmu solila pamet glede hujsanja ali diete. To pa tudi ne pomeni, da mi je vseeno. Ja gre za njihovo telo, naj delajo kar zelijo, vsi 3 se pozvizgajo za zdravje, noben ne sporta, noben ne gleda na hrano.... pa vseeno me razjeda in se sprasujem, zakaj jim je malo mar. Uzivajo v tem kar so, kar meni ne bo nikoli jasno.

Smilijo se mi otroci... pa niso bolani- ok jih ne poznam, samo kar vidim.... cca 3-5 let stari, predebeli, starsi jih peljejo v vozicku (vozicek poka po sivih in skripa), mali pa se base s pomfrijem ali cipsom.... otrok v trgovini ob 9 zjutraj s cipsom v rokah, s skatlo piskotov.... 2-4 letni otrok pije cocacolo.... na fast food courtu vsak dan kosilo.... v solo pakirajo vsak dan chicken nuggetseuser posted image . Pa ne morem rect, da je veliko predebelih otrok, ampak tiste ko vidim da so predebeli, vidim da je starsem malo mar. Ma zbrcaj ga iz vozicka in naj hodi, nehaj mu kupovat pomfri... tega enostavno ne morem razumet. Smilijo se mi zato, ker vem da bodo prej ko slej letele opazke iz okolice, se ne bodo pocutili samozavestne.... Pa pogledam starse in starsi predebeli, predebeli , komaj hodijo, tezave s kolki ocitne... sigurno imajo se nevidne bolezni (sladkorna, holesterol, pritisk, slabo srce....) pa pustijo da otrok gre po isti potiuser posted image .
Ali pa starsi ki ze od zacetka futrajo dojencka in otroka v smislu, ce pride do bolezni, da bo imel rezervouser posted image . Potem pa je ze vse skupaj prepozno, so debelusni in potem takega otroka spravit na dieto, ga dat sportat..... no, no, ne gre tako. Velikokrat je prepozno ali pa na napacen nacin zacnejo odpravljat posledice... kar pripelje samo se do vecjih prehranjevalnih problemov



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 17.3.2015 11:59:32 >

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Debelost
17.3.2015 12:03:34   
alda
Jaz mislim, da je postava oz izgled vsakega posameznika odvisna oz. njegove presnove, genetike, zdravja in ne nazadnje tudi aktivnosti, le da to ta zadnje mi ni lih merilo.
Če gledam mojga sina, ki je ko pajek suh, resne vadbe razen 3x na teden telovadbe v šoli nima, je pa kot kak trmit,trej gibanje tu ni glaven vzrok za njegovo fajn postavo
. Poje tudi veliko "nezdrave hrane" npr pohanja, pomfrija, čips, nutele, čokolešnika, kinder čokolade-torej hrana tudi ne.

Če pa gledam sebe -pojem lih pol manj nezdrave hrane, gibam se veliko , pa se zredim, samo da grem mimo polnega krožnika.
Je pa res,da sem se resno začela redit po 40.letu user posted image -

Tako da se čist strinjam z MojcaZiga!! Ne obsojaj, ne pametuj,ker res ne veš kaj je v ozadju, saj si vse želimo biti fajn vitke(ne koščene) s konf, št 38-40. ampak žal kdaj ne moreš preko narave



_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Debelost
17.3.2015 12:13:29   
Hope2
Za veliko stavri je logicna razlaga. Dam prav riji. Telo ki stalno dobiva hrano, si ne bo delalo zaloge, telo ki je na dieti, pa bo vedelo, da so hudi casi in si bo delalo zaloge. V moganih se fajn usidra prepricanje, da ob naslednjem obroku je treba mascobo kpicit, ker bodo spet prisli dnevi, ko ne bo hrane.... in zato vecina zensk ki hujsa se redi, ne shujsajo na dolgi rok, nekatere hujsajo celo zivljenje.

Pa ne morem primerjat telo najstnika, celo fanta, s telesom 40 letne zenske. Niti telo najstnice ne dela isto kot telo fanta. Nikoli ni bilo in nikoli ne bo isto. Fantje imajo ja vec misicne mase, pa ce trenirajo ali ne, kot punce, misice pa pokurijo najvec kalorij. Zenski po 40 letu pa itak misice propadajo, hormoni ali mena dela svoje, velikokrat problem se scitnica. Vsak bi moral poslusat svoje telo, gledat sebe in se ne primerjat z drugim.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 17.3.2015 12:15:05 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Debelost
17.3.2015 12:19:16   
RIJA*
evo, moje maščobne celice so dobile šus nezdrave hrane user posted image da revice ne bodo pomrle....user posted image

enkrat ali dvakrat letno se mi zalušta pohan sir....in ravno danes je ta dan....tu pa veselo pišemo o debelosti user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Debelost
17.3.2015 12:30:25   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

evo, moje maščobne celice so dobile šus nezdrave hrane user posted image da revice ne bodo pomrle....user posted image

enkrat ali dvakrat letno se mi zalušta pohan sir....in ravno danes je ta dan....tu pa veselo pišemo o debelosti user posted image


si (smo) vsaj prave osebe, da tukaj pišemo user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Debelost
17.3.2015 12:55:47   
nejcko
Kaj bi počeli, če bi bili vsi lepi, suhi, z idealnimi postavami, fit, zdravo bi se prehranjevali ... doživeli stotu user posted image
Mar ne bi bil hud dolgčas (le nad kom bi se zgražali, koga opravljali, komu modrovali in si ob njem dvigali ego)?
Pa še brezposelnost bi narasla.

Hmmm user posted image

Meni je pa kar fajn, da po svetu hodi vse sorte ljudi.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Debelost
17.3.2015 16:58:03   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Jaz mislim, da je postava oz izgled vsakega posameznika odvisna oz. njegove presnove, genetike, zdravja in ne nazadnje tudi aktivnosti, le da to ta zadnje mi ni lih merilo.

Če pa gledam sebe -pojem lih pol manj nezdrave hrane, gibam se veliko , pa se zredim, samo da grem mimo polnega krožnika.
Je pa res,da sem se resno začela redit po 40.letu user posted image


podpis pod vse. men se je zdaj, po 40 metabolizem na glavo postavu. in že od nekdaj sem pojedla dost manj kot ostali, da sem "stala na mestu" s kilami. če bi "normalno" jedla, bi bla kriza. zdaj po 40 je pa to tok izrazito, da ne bom o tem, ker bi lahko napisala roman. user posted image

se mi pa zdi, da se velik stvari zgodi med/po puberteti - ko odrasteš, telo drugače rabi hrano kot ko še rasteš in se razvijaš.

in še vedno, kjub neidealni teži atm, bi mi blo grozno živet tako, da bi se do konca življenja odrekla čokoladi ali kakemu tiramisuju. kot recimo kaki zagrizeni fitneserji, ko samo proteinajo z unimi umetnimi napitki - uff, ni to zame.. mogoče sem (še vedno) v frojdovi oralni fazi? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 17.3.2015 17:02:20 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Debelost
17.3.2015 17:03:00   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

evo, moje maščobne celice so dobile šus nezdrave hrane user posted image da revice ne bodo pomrle....user posted image

enkrat ali dvakrat letno se mi zalušta pohan sir....in ravno danes je ta dan....tu pa veselo pišemo o debelosti user posted image


A ti si že končala z dieto......?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Debelost
17.3.2015 17:06:29   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Kaj bi počeli, če bi bili vsi lepi, suhi, z idealnimi postavami, fit, zdravo bi se prehranjevali ... doživeli stotu user posted image
Mar ne bi bil hud dolgčas (le nad kom bi se zgražali, koga opravljali, komu modrovali in si ob njem dvigali ego)?
Pa še brezposelnost bi narasla.

Hmmm user posted image

Meni je pa kar fajn, da po svetu hodi vse sorte ljudi.


In to pazi.....brez gubic, s 40 kilami, brez povišanega holesterola, brez celulita, brez osteoporoze, brez sladkorne, brez težav s kolki in koleni.......sedaj se mi je v glavi pojavila slika one vovodinje Albe.....fit in fajn, zdrave in lepe in večno mlade skoraj 100 letnice......vse pod sloganom "umri zdrav pri 100 letih".....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Debelost
17.3.2015 17:54:31   
mateyka
a se hecaš? alba je mela zašuštrano plastično operacijo in je zgledala huj ko una boga wildensteinova z "mačjo" faco. po obeh ne morem ponoč spat, če jih predolg gledam... brrrr..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Debelost
17.3.2015 18:21:35   
mika
Verjemi, sem čudo od čuda. Ko sem šla v bolnico na kontrolo in jim povedala, da pridobim tudi kg ali dva dnevno, so se mi smejali. Hospitalizirali so me za 10 dni in v tem času, ko sem bila pod njihovo strogo kontrolo, sem pridobila 6 kg. vode po moje ne, ker po zdravilih za odvajanje vode ni šlo nič ven, tudi na UZ se ni nič videlo. Je bilo smeha na ta račun. pa niti ne bi rekla, da gre za špeh, ker moja gmota ni mehka in ne skače gor in dol


Mojca, a si bila na medrolu? Poznam fanta, ki je v najstniških letih zbolel za Hochkinovim linfomom. zaradi hude reakcije med kemoterapijo ni jedel nič, bil je na zdravilnih čajih. Zaradi medrola se je tako zredil, da ima danes, ko je zdrav in normalne postave, po rokah in po trebuhu strije. Poznam tudi gospo, ki so jo zdravili z medrolom (ne vem več zakaj)....glavo- obraz je imela kot žogo.

Tako, da za to zdravilo vem, da človeka raznese.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Debelost
17.3.2015 18:29:12   
mika
podpis pod vse. men se je zdaj, po 40 metabolizem na glavo postavu. in že od nekdaj sem pojedla dost manj kot ostali, da sem "stala na mestu" s kilami. če bi "normalno" jedla, bi bla kriza. zdaj po 40 je pa to tok izrazito, da ne bom o tem, ker bi lahko napisala roman.


Evo, men se je to zgodilo lani oktobra...stara sem 36 let in do sedaj sem se zredila 10kg....nisem debela, ker sem bila reees uha. Na začetku sem se razveselila , da sem začela končno pridobivat, ampak kaj...user posted image se kr ne ustavi. Decembra sem imela trebušno virozo in po virozi sem bila tako napihnjena, da sem pomislila, da sem noseča. Tako sem zgledala v 6. mes. nosečnosti. Pol mi je HB trebuh spustil. Nisem si nikoli mislila, da se bom kdaj morala ubadat s težo...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Debelost
17.3.2015 19:02:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Nisem si nikoli mislila, da se bom kdaj morala ubadat s težo...


Z leti tudi to pride......narava vseeno dela svoje.....zato se pa sčasoma moramo ubadati tudi s težo......

ok....nekateri to delajo celo življenje.....nekateri pa začno tam okrog mene ali nekaj let prej....nekateri pa nikoli in se pač ne sekirajo zaradi nekaj kil večuser posted image

Sem pa brala v prejšnji oni en intervju od ene prehranske strokovnjakinje, ki je povedala zanimivo zadevo.....preden se je začela baviti s pravilno prehrano, je bila hostesa in manekenka in je pri 25 letih imela določene zdravstvene težave.....izostanek menstruacije, slabo počutje, itd....je šla na pregled in so ji pri 25 letih diagnosticirali začetek mene.......ker je nekaj let uživala hrano praktično povsem brez maščob.....

Tako da skrajnosti ne ene in ne druge niso dobre.....in mi se vrtimo v skrajnostih.....ko v nekih težnjah po popolnosti pri 40 ali celo 50 letih želimo navleči na svojo rit iste ozke hlače kot jih nosi naša najstniška hči in želimo deliti z njo miniko.....normalno, da moraš potem shujšati malone do onemoglosti, če pri 50 želiš to najstniško popolnost....samo v obraz te potem nihče ne sme pogledati.....ker obraz pa ne kaže 50 let, ampak 60 let.....in potem nastane en smešen paradoks....obraz stare grbaste babe in telo najstnice (ni sicer telo najstnice, samo kustor je)...

Kar se pa tiče teže otrok....ne vem no, ne v vrtcu, ne v šoli, ne v svoji okolici, nisem opazila, da bi prevladovali debeli otroci (mislim tiste res debele).....ne one normalne, brez zobotrebcev namesto nog in s podaljšanim obrazom........


< Sporočilo je popravil liliana -- 17.3.2015 19:03:13 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Debelost
17.3.2015 19:32:12   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Verjemi, sem čudo od čuda. Ko sem šla v bolnico na kontrolo in jim povedala, da pridobim tudi kg ali dva dnevno, so se mi smejali. Hospitalizirali so me za 10 dni in v tem času, ko sem bila pod njihovo strogo kontrolo, sem pridobila 6 kg. vode po moje ne, ker po zdravilih za odvajanje vode ni šlo nič ven, tudi na UZ se ni nič videlo. Je bilo smeha na ta račun. pa niti ne bi rekla, da gre za špeh, ker moja gmota ni mehka in ne skače gor in dol


Mojca, a si bila na medrolu? Poznam fanta, ki je v najstniških letih zbolel za Hochkinovim linfomom. zaradi hude reakcije med kemoterapijo ni jedel nič, bil je na zdravilnih čajih. Zaradi medrola se je tako zredil, da ima danes, ko je zdrav in normalne postave, po rokah in po trebuhu strije. Poznam tudi gospo, ki so jo zdravili z medrolom (ne vem več zakaj)....glavo- obraz je imela kot žogo.

Tako, da za to zdravilo vem, da človeka raznese.



med drugim tudi na Medrolu, tri leta. Ja te tablete so groza in najbolj usekajo na zgornjo polovico telesa, roke in obraz ves okrogel user posted image
Zdaj jih ne jemljem že nekaj časa, ampak ja, obliko obraza imam še zmeraj drugačno kot pred tem. Gre pa počasi nazaj.

lp

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Debelost
17.3.2015 20:52:39   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


No moji imajo zobozrebce namesto nog, pa vendar še nikoli nista končala na infuziji zaradi trebušnega virusa. user posted image

S sestro sva bili v otroštvu zeloooo suhi. Mama nama je šivala široke hlače, ker so ljudje govorili, da nama ne da hrane. Je vedno rekla:"ko bo otrok lačen, bo že jedel" hvala bogu, za njeno razmišljanje. Nikoli ňisva bili slabokrvni, niti nista moja otroka. Pa ni tu genetika kriva za suhe noge. Kriva je prehrana. Jemo, ogromno pojemo. Ampak jemo različňo, pestro hrano. Tudi sladice, vendar imamo enostavno pravilo. Sladkarije se ne jejo ne za zajtrk, ne pred kosilom in ne zvečer, ko pade tema. Ne pijemo gaziranih pijač in kruha pojemo glih eno kilo na teden - doma pečenega.




Itak da ne....tako kot ni za debele....lepe pa niso ne ene in ne druge.......user posted image

user posted image user posted image
user posted image
Moje noge so postale zelo lepe 😜

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?