|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Debelost
15.3.2015 18:50:54   
Stanislava_
http://www.delo.si/nedelo/epidemija-debelosti-nima-meja.html

Kako pa kaj v vaši okolici, sami zdravi otroci, mladostniki in odrasli? Ali živite v enem tistih okolij, ki so prispevala, da so petnajstletniki med Top 3 po prekomerni teži oziroma debelosti?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Debelost
15.3.2015 18:57:14   
LuLu
slišala, da so naši osnovnošolci predebeli... sedaj potekajo sistematski in zdravniki niso zadovoljni.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Debelost
15.3.2015 19:56:57   
mateyka
stanislava, se dobro spomnim al sem zamešala - tebi so ogabni ta debeli?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Debelost
15.3.2015 20:18:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

http://www.delo.si/nedelo/epidemija-debelosti-nima-meja.html

Kako pa kaj v vaši okolici, sami zdravi otroci, mladostniki in odrasli? Ali živite v enem tistih okolij, ki so prispevala, da so petnajstletniki med Top 3 po prekomerni teži oziroma debelosti?


Še kar zdravi, oni ta bolj okroglolični......oni s štrlečimi uhlji in zobotrebci namesto nog pa na infuziji v bolnici ob vsakem trebušnem virusu......user posted image

Kar jaz opažam je, da mi manjkajo, predvsem pri najstnicah, tiste "ta lepe punce" oz. so v veliki manjšini......sta dve skrajnosti, ali so izredno suhe ali pa izredno debele......in nič od tega ni ne zdravo in ne estetsko......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Debelost
15.3.2015 20:55:16   
Stanislava_
Mateyka, nekaj hudo privlačnega res ne najdem na njih, niti ne razumem, kako lahko človek strpa v sebe takšne količine hrane user posted image . Enako kot nimamo podobnih interesov, ker mi pojedine niso blizu. Jem, da živim, in ne obratno, razen kadar mi pade sladkor user posted image
.
Govorim pa o debelih debelih, ne npr. o ženskah v konfekciji 42, ki bi sicer same rade kakšno številko manj, ampak to običajno še ni debelost, razen pri zelo majhnih, npr. Ni idealno zdravo, a ni še pretirano.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Debelost
15.3.2015 21:01:33   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kar jaz opažam je, da mi manjkajo, predvsem pri najstnicah, tiste "ta lepe punce" oz. so v veliki manjšini......sta dve skrajnosti, ali so izredno suhe ali pa izredno debele......in nič od tega ni ne zdravo in ne estetsko......


Lepe, zdrave, polne energije, to vse gre meni skupaj. Zelo suhe ponavadi odsotno gledajo, debele pa ne vedo točno, kam bi same s sabo, da si ne bi bile napoti. Obstajajo izjeme, ampak kot opazovalec vidim tako.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Debelost
15.3.2015 21:26:58   
mateyka
kam bi npr. dala tole? je že debela al je samo mal predebela? user posted image
user posted image
kaj pa ta? al je samo bucika al že čez mejo?
user posted image



ti, jaz pa ne jem, da živim. jaz pa rada uživam v okusih. rada pojem kaj dobrega in mora mi bit dobr, da pojem. in pika! user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Debelost
16.3.2015 10:30:43   
LuLu
obe sta malo širši, kar lahko komot pride po porodu na primer... prva pa po moje manj skrbi za telo, kot druga... pri prvi jo trebuh izdaja, da ne telovadi in veliko je, druga pa ima raven trebuh in široke boke, kar je lahko dedno... tak, da samo prva mi ni ok

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Debelost
16.3.2015 17:38:21   
rozilu
Uff, se moram zbunit!!! Tako ena kot druga postava lahko nastaneta zaradi genov + preveč hrane in premalo porabe (telovadbe). Ne moreš rečt, da zgornja ne telovadi, spodnja pa ja - ?!?! Pač se jima špeh nabira na različnih mestih in ... to na trebuhu je manj estetsko... (ravno sama grem proti temu user posted image , ma vsaj še nekaj časa ne bom tam... bo treba še malo več slaščic in malo manj telovadbe user posted image ).

Večina žensk pač ima postavo kot spodnja. Če bi ju gledal oblečeni, bi zgledala zgornja itak bolj debela.... pa ne vem če je (realno) res.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Debelost
16.3.2015 18:04:10   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kam bi npr. dala tole? je že debela al je samo mal predebela? user posted image
user posted image
kaj pa ta? al je samo bucika al že čez mejo?
user posted image



ti, jaz pa ne jem, da živim. jaz pa rada uživam v okusih. rada pojem kaj dobrega in mora mi bit dobr, da pojem. in pika! user posted image


Po moje je prva debela, druga pa nekje na meji (bi lahko razpravljali). Če se moram odločit, bi rekla, da debela, ker je škoda tako mlade lušne punce, da ne hodi bolj lahkih nog naokrog.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Debelost
16.3.2015 18:05:29   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Uff, se moram zbunit!!! Tako ena kot druga postava lahko nastaneta zaradi genov + preveč hrane in premalo porabe (telovadbe). Ne moreš rečt, da zgornja ne telovadi,


Buniš se glede česa ?!?!

Misliš, da prva telovadi? Po čem to sklepaš?


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Debelost
16.3.2015 18:36:05   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Ne moreš rečt, da zgornja ne telovadi, spodnja pa ja - ?!?! Pač se jima špeh nabira na različnih mestih in ... to na trebuhu je manj estetsko...


pa skoraj lahko rečem, ker poznam kako se na telesu nabira špeh zaradi hrane in negibanja... raje bi, da tega ne vem, ampak... user posted image
jasno seveda, da ženski ne poznam osebno, ocenjujem po sliki in mojih izkušnjah... 100% odgovora ne vem zakaj sta taki.. če sta obe shujšali za 30 kg in sta zdaj na pol poti jima je treba čestitat, če imata zdravstvene ovire, bom tiho...

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Debelost
16.3.2015 19:07:03   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
100% odgovora ne vem zakaj sta taki..



vnos 2000 kalorij, poraba 1000 in rezultat je zgoraj......(število kalorij je zgolj naključno user posted image )

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Debelost
16.3.2015 19:34:39   
liliana
Tako kot pravi Rija.....preveč hrane in premalo gibanja pri obeh......druga ima le to "srečo", da če sedi za mizo sploh ne izgleda debelo, ker se ji špeh nabira le od riti navzdol.....druga pa ima to "nesrečo", da se ji špeh nabira povsod.......tako na obrazu kot na trebuhu ter na bedrih in na joških......in če imaš že po naravi malo večje joške, pa še to nesrečo, da se ti, ko se nekaj kil zrediš, te ne gredo le v rit in bedre ampak v obraz in joške, moraš itak non stop paziti, kaj daš v usta......user posted image

Športni tip pa nobena ni.......ravno tako kot velika večina suhic ne......user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 16.3.2015 19:37:10 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Debelost
16.3.2015 19:35:23   
mateyka
sprašujem, ker sumim, da ima (Stanislava) kar izrazit predsodek proti kilam.
zgornji se meni ne zdita debeli - vsaj ne tako kot pravi Stanislava na začetku, ko pravi "govorim pa o debelih debelih"
in to ti dve meni nista. jih pa ona še vedno šteje med debele debele. njena meja je zelo nizka, nižja od moje. jaz 5-15 kil čez idealno težo ne klasificiram za debelost. debelušnost ja, debelost je pa meni nad 20 kil in več.

in ja, zdi se mi, da ma spodnja bejba lipodemo, kar pomeni, da ima telo normalno, samo v noge se ji pa nabira vsa maščoba in ta ne zgine s hušanjem (hujšala bi v normalne dele telesa; ne vejo zakaj sumijo da je dedno in to se pojavlja izklučno ženskam).

< Sporočilo je popravil mateyka -- 16.3.2015 19:39:27 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Debelost
16.3.2015 19:39:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sprašujem, ker sumim, da ima kar izrazit predsodek proti kilam.
zgornji se meni ne zdita debeli - vsaj ne tako kot pravi Stanislava na začetku, ko pravi "govorim pa o debelih debelih"
in to ti dve meni nista. jih pa ona še vedno šteje med debele debele. njena meja je zelo nizka, nižja od moje. jaz 5-15 kil čez idealno težo ne klasificiram za debelost. debelušnost ja, debelost je pa meni nad 20 kil preveč.

in ja, zdi se mi, da ma spodnja bejba lipodemo, kar pomeni, da ima telo normalno, samo v noge se ji pa nabira vsa maščoba in ta ne zgine s hušanjem (hujšala bi v normalne dele telesa; ne vejo zakaj sumijo da je dedno in to se pojavlja izklučno ženskam).


Sicer nimam predsodka proti debelim ljudem, vendar ti dve na sliki meni nimata zgolj 5 - 15 kil čez idealno težo......ampak bi bolj rekla 20 + nad idealno težo......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Debelost
16.3.2015 19:40:28   
mateyka
če ta drugi vzameš več kot 20 kil, bo pa presuha. pri ta prvi imho tud. čaki grem poiskat kako primerjavo..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 16.3.2015 19:41:30 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Debelost
16.3.2015 19:48:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

če ta drugi vzameš več kot 20 kil, bo pa presuha. pri ta prvi imho tud. čaki grem poiskat kako primerjavo..


Po današnjih standardih, ko je ideal lepote 45 do 50 kg pri 170 cm in 40 letih....ne bo presuha......ker dandanašnji razen tistih, ki se zdravijo zaradi anoreksije, nihče ni presuh.....smo pa definitivno vsi predebeli.......

< Sporočilo je popravil liliana -- 16.3.2015 19:49:13 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Debelost
16.3.2015 19:56:46   
mateyka
evo, to je 20 kil razlike:

user posted image

user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Debelost
16.3.2015 19:59:26   
mateyka
une dve zgoraj nista 20+ predebele, ampak ravno nekje 15-20 nad idealko.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Debelost
16.3.2015 20:07:09   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

http://www.delo.si/nedelo/epidemija-debelosti-nima-meja.html

Kako pa kaj v vaši okolici, sami zdravi otroci, mladostniki in odrasli? Ali živite v enem tistih okolij, ki so prispevala, da so petnajstletniki med Top 3 po prekomerni teži oziroma debelosti?


oni s štrlečimi uhlji in zobotrebci namesto nog pa na infuziji v bolnici ob vsakem trebušnem virusu......user posted image

Kar jaz opažam je, da mi manjkajo, predvsem pri najstnicah, tiste "ta lepe punce" oz. so v veliki manjšini......sta dve skrajnosti, ali so izredno suhe ali pa izredno debele......in nič od tega ni ne zdravo in ne estetsko......


No moji imajo zobozrebce namesto nog, pa vendar še nikoli nista končala na infuziji zaradi trebušnega virusa. user posted image

S sestro sva bili v otroštvu zeloooo suhi. Mama nama je šivala široke hlače, ker so ljudje govorili, da nama ne da hrane. Je vedno rekla:"ko bo otrok lačen, bo že jedel" hvala bogu, za njeno razmišljanje. Nikoli ňisva bili slabokrvni, niti nista moja otroka. Pa ni tu genetika kriva za suhe noge. Kriva je prehrana. Jemo, ogromno pojemo. Ampak jemo različňo, pestro hrano. Tudi sladice, vendar imamo enostavno pravilo. Sladkarije se ne jejo ne za zajtrk, ne pred kosilom in ne zvečer, ko pade tema. Ne pijemo gaziranih pijač in kruha pojemo glih eno kilo na teden - doma pečenega.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Debelost
16.3.2015 20:08:44   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
100% odgovora ne vem zakaj sta taki..



vnos 2000 kalorij, poraba 1000 in rezultat je zgoraj......(število kalorij je zgolj naključno user posted image )


Uf ... Po moje ga prva vnese okrog 3-4k user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Debelost
16.3.2015 20:23:06   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


No moji imajo zobozrebce namesto nog, pa vendar še nikoli nista končala na infuziji zaradi trebušnega virusa. user posted image

S sestro sva bili v otroštvu zeloooo suhi. Mama nama je šivala široke hlače, ker so ljudje govorili, da nama ne da hrane. Je vedno rekla:"ko bo otrok lačen, bo že jedel" hvala bogu, za njeno razmišljanje. Nikoli ňisva bili slabokrvni, niti nista moja otroka. Pa ni tu genetika kriva za suhe noge. Kriva je prehrana. Jemo, ogromno pojemo. Ampak jemo različňo, pestro hrano. Tudi sladice, vendar imamo enostavno pravilo. Sladkarije se ne jejo ne za zajtrk, ne pred kosilom in ne zvečer, ko pade tema. Ne pijemo gaziranih pijač in kruha pojemo glih eno kilo na teden - doma pečenega.




Itak da ne....tako kot ni za debele....lepe pa niso ne ene in ne druge.......user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Debelost
16.3.2015 20:26:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

une dve zgoraj nista 20+ predebele, ampak ravno nekje 15-20 nad idealko.


Odvisno kaj je idealka.....meni sta na tvojih zgornjih slikah, ko sta punci shujšali, čisto ok......nekomu drugemu sta pa mogoče še vedno 10 kil nad idealko......še posebno ona zgornja......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Debelost
16.3.2015 20:30:19   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sprašujem, ker sumim, da ima (Stanislava) kar izrazit predsodek proti kilam.
zgornji se meni ne zdita debeli - vsaj ne tako kot pravi Stanislava na začetku, ko pravi "govorim pa o debelih debelih"
in to ti dve meni nista. jih pa ona še vedno šteje med debele debele. njena meja je zelo nizka, nižja od moje. jaz 5-15 kil čez idealno težo ne klasificiram za debelost.


Če bi brala, bi prebrala, da je prva debela, druga pa na meji. Obstajajo pa še debeli debeli, in ja, to pa je groza, vse več jih je.

Če se spominjaš, da debelih ne maram preveč, ti osvežim spomnim še s tem, da je zdrava teža v okvirih, debeli pa so debeli po ITM (večji od 30). Na pogled lahko ocenim, kje nekdo je, vem pa ne. Ampak debelo debelo so debelo čez 30.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?