|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 19:27:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Koliko enega modrovanja, Kot sem povedala je bila odločba mišljena za vrtec, da ima hčerka malo dodatne pomoči in vzpodbude pred vstopom v šolo. Zaradi počasnosti sistema je ta odločba prišla, ko je bila v šoli.

Ne vem, zakaj ne bi bila deležna dodatne pomoči, če ima možnost. Njena učiteljica in pedagoginja sta mnenja, da pomoč rabi. Res je, da ima moja punčka določene težave, ki jih opazim tudi jaz, ampak mislim, da ni ednina s takim težavami.

Na individualne ure hodi rada in se tam fino ima. Takoj, ko jo bo začelo karkoli motiti v tej smeri pa bom ukrepala. Dokler pa gre rada naj hodi.




Očitno ne razumeš našega modrovanja.......je pa res, da jaz vse manj razumem tudi tvoje modrovanje......user posted image


(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 19:28:30   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Koliko enega modrovanja, Kot sem povedala je bila odločba mišljena za vrtec, da ima hčerka malo dodatne pomoči in vzpodbude pred vstopom v šolo. Zaradi počasnosti sistema je ta odločba prišla, ko je bila v šoli.

Ne vem, zakaj ne bi bila deležna dodatne pomoči, če ima možnost. Njena učiteljica in pedagoginja sta mnenja, da pomoč rabi. Res je, da ima moja punčka določene težave, ki jih opazim tudi jaz, ampak mislim, da ni ednina s takim težavami.

Na individualne ure hodi rada in se tam fino ima. Takoj, ko jo bo začelo karkoli motiti v tej smeri pa bom ukrepala. Dokler pa gre rada naj hodi.




Očitno ne razumeš našega modrovanja.......je pa res, da jaz vse manj razumem tudi tvoje modrovanje......user posted image




Torej, a zdaj že zna, kar je potrebno znati?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 19:37:16   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Torej, a zdaj že zna, kar je potrebno znati?


Kdo? Mama, hči ali kdo drug?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 19:41:18   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Torej, a zdaj že zna, kar je potrebno znati?


Kdo? Mama, hči ali kdo drug?


Hči.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 2:27:11   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus
To je tvoje mnenje. Če bi bila sposobna rešiti cel test v eni uri bi ga, tako pa ga nisi bila sposobna. Kaj je temu botrovalo je v končni fazi vseeno user posted image


ne, to ni moje mnenje, to je bila moja zavestna odločitev. in tu je razlika, pa kolikor je tvoje mnenje da ni. user posted image a veš, ko se odločiš, da ne rabiš več kot dobro, ker imaš druge načrte za svoje šolanje, kjer ne rabiš najvišje ocene iz matematike (in si to tud privoščiš) user posted image


mi pa neki ni jasno - a ni mama rekla, da se doma ne mara učit? pri dodatnem učenju se ma pa "fino"? zakaj? a ima mama doma kak poseben način, da je deklici domače učenje tako bleh napram temu v šoli? jaz bi malo raziskala kako oni učijo in probala doma isto taktiko ubrat; ker nima smisla, da bi vlekla sabo skozi življenje tak odpor do domačega učenja. in vem, da je lahko dosti v samem sistemu učenja, kar lahko naredi razliko (v pozitivo ali negativo).
imho je to za preverit.

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 8:20:35   
*raci*
Nič ne modrujem. Vse kar sem hotla izvedit je je ali lahko popravlja slabo oceno ali ne. Odločba tukaj nima nobene veze.
In je tudi ne izkoriščam niti je ne mislim.

Ne vem, kaj je narobe s tem, da rada hodi na individualne ure, in zakaj se ne bi imela finouser posted image Tam obdela isto snov, kot jo v razredu, tako da naredi svoje, pa še kakšno dodatno stvar.

Glede učenja je muhasta: včasih dela sama od sebe in z veseljem, včasih se ji ne da. navajam jo, da se uči sama, ne da sedim zraven in ji diktiram, kaj mora. Potem ponoviva skupaj. Ne vem, kaj tuki ne bi štimalo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 8:31:07   
Plus minus

IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Vse kar sem hotla izvedit je je ali lahko popravlja slabo oceno ali ne. Odločba tukaj nima nobene veze.



Tukaj boš našla vse kar te zanima: http://www.uradni-list.si/1/content?id=113609

Sicer Odločba kot sama ima veze, ampak če je ti ne želiš upoštevati - tudi prav. Ne vem pa, zakaj si jo v uvodnem postu izpostavila? Čisto dovolj bi bilo, če bi vprašala, ali lahko otrok popravlja pozitivno oceno, v tvojem primeru 2? In tudi na to vprašanje si že dobila odgovor.

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 8:32:34   
Plus minus
Ne vem, kaj tuki ne bi štimalo.



Žal, če tega ti ne veš, bo otrok še manj. V bistvu se vedno manj čudim, vašim težavam.

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 8:59:27   
Plus minus
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz sem imela kronične ocene pri matematiki 2,4 2,4 2,4 2,4 (dve oceni na konferenco). ena je bila pisna in ker se mi ni dal driblat doma, sem pisala dve, ker mi je zmanjkalo časa na testu (od 4 nalog rešeni samo 2 in pol). druga je bila ustna in vsakič sem znala vse kar nisem rešila in se je učitlejica čudila kako to, da sem tako slabo pisala, samo nisem bila tako naivna da bi ji povedala, da dobim tako dobro oceno pred tablo, ker je vedno tako prijazna da počaka mojo počasnot, ki je rezultat moje lenobe user posted image




IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus
To je tvoje mnenje. Če bi bila sposobna rešiti cel test v eni uri bi ga, tako pa ga nisi bila sposobna. Kaj je temu botrovalo je v končni fazi vseeno user posted image


ne, to ni moje mnenje, to je bila moja zavestna odločitev. in tu je razlika, pa kolikor je tvoje mnenje da ni. user posted image a veš, ko se odločiš, da ne rabiš več kot dobro, ker imaš druge načrte za svoje šolanje, kjer ne rabiš najvišje ocene iz matematike (in si to tud privoščiš) user posted image



Ti dve izjavi se sicer malce izključujeta user posted image , ampak vseeno, a to si se že v 3 razredu tako zavestno odločila, da ne rabiš višje ocene oz.. da boš počasna in lena user posted image .

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 10:33:22   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Glede učenja je muhasta: včasih dela sama od sebe in z veseljem, včasih se ji ne da. navajam jo, da se uči sama, ne da sedim zraven in ji diktiram, kaj mora. Potem ponoviva skupaj. Ne vem, kaj tuki ne bi štimalo.



ja keri pa ni muhast?? user posted image user posted image

ne poznam takega....

mogoče pa so tvoje zahteve do otroka malček previsoke?

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 11:21:17   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Me prav zanima, a taki otroci potem dobijo odločbo, ko gredo na gimnazijo?


Ne samo na gimnazijah, tudi na faksih imamo študente s posebnimi potrebami, brez skrbi. Se pa sigurno o tem ponovno odloča (ob vstopu v sredjo š. oz. kasneje na fax), tako da se zadeve ne vlečejo nekje od rojstva.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 11:36:02   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus
Ti dve izjavi se sicer malce izključujeta user posted image , ampak vseeno, a to si se že v 3 razredu tako zavestno odločila, da ne rabiš višje ocene oz.. da boš počasna in lena user posted image .


ne vidim kje se bi izključevale. moja zavestna odločitev da bom vklopila lenost nad oceno tri? user posted image in pazi, nikjer ne trdim da je to tretji razred, niti OŠ.
sicer sem pa dala mene samo kot en tak tipičen primer, kjer se je pisna in ustna ocena razlikovala, čeprav je bila osvojena snov (znanje) pri obeh enaka. in jaz v tem ne vidim nič narobe. vsaka ima svoj sistem in pravila - to je pač treba vzet v zakup. eno ti bolj leži kot drugo - to ni nič narobe in ni treba da sta obe oceni isti, četudi ocenjuješ istega človeka z istim znanjem.


*raci*, obstajajo različne tehnike učenja in ti v bistvu sploh ne veš katero uporablja (niti ji nobene nisi pokazala - to sem ziher glede na tvoj ogdovor), ker jo samo posadiš pred snov in ona "se uči" in "ponavlja". mogoče ji to ne paše, ker v bistvu nima sistema?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 15.12.2014 11:42:14 >

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 12:37:01   
Jabček

IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Živjo,

Prosim za vaša mnenja. Bom kratka in jedrnata.

Hčerka je v 3. razredu. Ima odločbo za specialno pedagoško pomoč, 2 individualni uri na teden med poukom. Čeprav ima zadnja dva tedna pri sebi še enega fantauser posted image
Odločbo ima za celo osnovno šolo. Dobila jo je, ker je nedonošena, rojena v 25. tednu, težave z koncentracijo in razumevanjem.

Razredničarka me je že v 2. razredu opozorila, da ima veliko tremo pred nastopi in preverjanjem in da je zelo živčna.

Pisala so test iz SPO in dobila 4, manjkalo ji je pol točke do pet. Čez 14 dni vprašana isto snov in dobila 2. Rekla je, da je bila živčna, da je bila čisto rdeča in da ji teklo po čelu. Rečem, da moram oceno popravit in naj vpraša učiteljico ali lahko. Pa ji učiteljica reče, če zdaj se bo pa lahko naučila v enem dnevu user posted image

Ali ima pravico popravljati oceno ali je to odločitev učiteljice?

V naslednjem tednu grem na GU in ne vem točno kaj naj?

Me prav zanimajo vaša mnenja in kaj bi naredile ve v moji situaciji?

Hvala in lp


Nekako se strinjam z učiteljico. Če gre za problem nastopanja pred javnostjo, ga ta en dan ne bo rešil. In ta dvojka tudi ne bo drastično pokvarila ocene, sploh če bosta ob naslednjem spraševanju s punčko doma malo povadile.

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 12:40:09   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

Svoje hčerke ne ujčkam in nisem bila pristaš, da dobi odločbo. Vedno sem bila mnenja, da je ne potrebuje. Ta odločba je bila namenjena za vrtec, ker pa pri nas vse tako dolgo traja
je odločba prišla šele v prvem razredu. Če jo je že dobila, naj jo ima. Vsaka dodatna pomoč pri učenju pride prav.


glej, ce otrok ve, da si ti proti nekim odlocbam in kljub vsemu pustis, da ji ta odlocba na nek nacin kroji zivljenje-se ti ne zdi, da lahko izgubis kredibilnost pri lastnemu otroku!? si ziher, da se ne pocuti slabse/jo je mogoce sram, ko ima individualne obravnave, a jih ne potrebuje!?
ko se ti ne bos obremenjevala zaradi trojke ali dvojke, se tudi otrok ne bo. ne se pri teh letih...

tudi moj mulc je bil rojen zahiran, z vsakojakimi "odlocbami" (alergija na KM-pa ni bila, sum na refluks ledvicke, prepocasno pridobivanje teže, povecan misicni tonus).
razen zadnjega je bilo vse kar nekaj: alergija na KM ker je imel krvavo nitko v prvem blatu. nobenega testiranja, samo le naj mu dajem posebno mleko(dojen ni bil)-tisto tadrago. pol leta antibiotikov samo zato, ker so rekli, da mi sporocijo datum za mikcijski cistogram-a ga niso, dokler nisem poklicala in poslusala, da se moramo na preiskave pa ja sami narocitiuser posted image
no, da ne bomo o moji zgodbi prevec: zdaj ga psihologi(ker se na sistematskem pri treh letih ni hotu kaj dosti pogovarjat z gospo, ki jo je prvic videl) predalckajo med otroke z Aspergerjevim sindromom, ko pa se to ni slo cez (sum je ovrzen), je pa sum na ADD. o teh prigodah sem pisala v eni drugi temi, tu pa napisem, da dokler JAZ in vzgojiteljica(ki ga gleda skoraj vsak dan, za razliko od gospe psihologinje) misliva, da otrok ne potrebuje pomoci, otroka NE BO uro al pa dve na teden spremljala specialna pedagoginja (BTW tudi strokovna sodelavka vrtca se je prijazno odzvala na moje vprasanje in ga en dopoldan v vrtcu opazovala tako na dalec). se ena ptrditev, da je povsem normalen otrok s svojim karakterjem in (seveda tudi) podrocji, v katerih ga vrstniki prehitevajo oz. so boljsi.

tako da mi lahko psihologinja se tri izvode poslje, da otrok potrebuje pomoc in da se naj oglasiva pri njej na kontrolnem pregledu-pa naju ne bo.
se tole: ne zavracam apriori strokove pomoci; na delovno terapijo hodiva ze od rojstva, ker povecan misicni tonus ima oz. je imel in posledicno je motorika slabsa, pocasnejsa od vrstnikov.
nikakor pa ne bom dovolila, da mi bo pri otrokovih sestih letih zaradi ADDja(katrega vidi samo ona BTW) tiscala pod nos kaksne recepte za tablete user posted image




Vidiš to, tebi je jasno, da takšna obravnava otroku prej škodi kot koristi in ga hočeš pred famozno "odločbo" obvarovat dokler se bo le dalo, da ga ne popredalčkajo kot otroka s posebnimi potrebami in bo po vsej verjetnosti zrasel v normalnega in samostojnega človeka, kljub nekaterim slabostim, s katerimi se bo pač naučil normalno živet.

Nekateri starši, in vse več je takšnih, pa svoje razvajene nevzgojene mulce tiščijo k psihologom in izsiljujejo "odločbe" s katerimi potem mahajo učiteljem pred nosovi in s tem vzgajajo neodgovorno in nevzgojeno gamad, ki ne bo nikoli znala skrbeti sama zase in bodo večno mentalni invalidi, čeprav so vzgajani v velike in večne zmagovalce. Pa to seveda ne leti na avtorico teme, ki je lepo obrazložila stvar, ampak na nekatere, ki se tu vsajajo.

In ja, kot je ena napisala, manjka staršev z zdravo kmečko pametjo. Zadnjič je ena, celo učiteljica razrednega pouka po poklicu, uletela na govorilne s testom, katerega je smrkavec pisal 3 in se šla vsajat nad kriterijem. Ne vem, kaj je mislila, pomojem nič kaj dosti, samo več bi naredila za dobrobit svojega mulca, če bi tisti čas nagnala mulca delat vaje doma, kot pa pregovarjala z učiteljico. V kolikor se prepozna, bi ji točno to povedal, če bi bil namesto moje žene tam na govorilnih.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 15.12.2014 12:47:05 >

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 13:26:28   
sanjasan
Zakaj ima otrok odločbo za celo osnovno šolo? In še kolikor sem razumela, je bil zadnji pregled v vrtcu in bi otrok moral to odločbo dobiti za vrtec. Kaj pa če otrok napreduje in mu te ure niso več potrebne, kaj se bodo vlekle dalje samo zaradi neke odločbe napisane par let nazaj. Trema ni vpisana v odločbo, torej najverjetneje tudi ni pogojena s samim zdravstvenim stanjem. Namesto da hodi otrok na te dodatne ure, ki so bolj zaradi želje kot potrebe, ga raje vpisi v kakšen gledališki krožek, da pridobi na samozavesti z nastopanjem in se reši treme (tole govorim iz izkušenj in pomaga).

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 13:41:04   
mojcaziga
Bom odgovorila na osnovno vprašanje: ali lahko popravlja oceno?
Pri nas je že od vsega začetka tako, da otrok lahko ustno oceno "popravlja" - zvišuje. Na kakšen način pa odloči učiteljica. Največkrat je res tako, da je vprašan. Ker pa je vsako leto več snovi in že s to hitijo, se zaradi prihranka časa učitelji odločijo za drug način: od projekta, govornega nastopa, tudi kratkega testa,...... različno.

Ali je kak smisel tega, da jo popravlja? Jaz bi odgovorila z da, samo v primeru, če ima otrok tako željo. Vem, da se moj sin strašno obremenjuje že s štirko, kar je že tudi zviševal user posted image user posted image (pa nima doma nobenega terorja in nimava z možem pojma od koga je to podedovaluser posted image ) in sem ga pri njegovi nameri podprla. V primeru, da je hčerka s svojim dosežkom zadovoljna pa je sama ne bi silila v zviševanje ocene. Delajta raje na njeni tremi in sprotnem učenju, pa tudi boljše ocene ne bodo izostale.

lp

(odgovor članu sanjasan)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 13:55:57   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz sem imela kronične ocene pri matematiki 2,4 2,4 2,4 2,4 (dve oceni na konferenco). ena je bila pisna in ker se mi ni dal driblat doma, sem pisala dve, ker mi je zmanjkalo časa na testu (od 4 nalog rešeni samo 2 in pol). druga je bila ustna in vsakič sem znala vse kar nisem rešila in se je učitlejica čudila kako to, da sem tako slabo pisala, samo nisem bila tako naivna da bi ji povedala, da dobim tako dobro oceno pred tablo, ker je vedno tako prijazna da počaka mojo počasnot, ki je rezultat moje lenobe user posted image




IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus
To je tvoje mnenje. Če bi bila sposobna rešiti cel test v eni uri bi ga, tako pa ga nisi bila sposobna. Kaj je temu botrovalo je v končni fazi vseeno user posted image


ne, to ni moje mnenje, to je bila moja zavestna odločitev. in tu je razlika, pa kolikor je tvoje mnenje da ni. user posted image a veš, ko se odločiš, da ne rabiš več kot dobro, ker imaš druge načrte za svoje šolanje, kjer ne rabiš najvišje ocene iz matematike (in si to tud privoščiš) user posted image



Ti dve izjavi se sicer malce izključujeta user posted image , ampak vseeno, a to si se že v 3 razredu tako zavestno odločila, da ne rabiš višje ocene oz.. da boš počasna in lena user posted image .



Ce od otroka ne pricakujes nic, nic od sebe niti ne bo dal - to je kmecka pamet, ki jo potrdi norveska raziskava, ki istocasno ugotavlja, da je nasa (nekoc tudi njihova) otrokom prijazna sola zelo neucinkovita in neuspesna.
V kolikor to zdravo kmecko pamet prenesemo na drugo situacijo - ce si zadovoljen da otrok ima slabse ocene kot jih je sposoben imeti mu delas skodo. Prav je od otroka zahtevati toliko, koliko je zmozen in ce mati meni, da otrok lahko da od sebe vec je prav da ga v tem podpira. Strahovi se pa tudi odpravljajo tako, da se z njimi soocamo. Od otroka ne zahtevati nic je : put u pakao je popolocan dobrim namerama - kot je rekla moja prijateljica, ko so od nje zahtevali da enem otroku uredi status sportnika.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
15.12.2014 18:01:12   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus

Ne vem, kaj tuki ne bi štimalo.



Žal, če tega ti ne veš, bo otrok še manj. V bistvu se vedno manj čudim, vašim težavam.


V osnovi ni poštimano, kaj se od otroka pričakuje.
Odločite se, ali bo zdrav otrok ali bo otrok s posebnimi potrebami in potem hodite po eni poti. Otrok ne more vedeti, kaj je prav, če sami ne veste.

Kakorkoli modrujemo, učit se bo treba. In več je znanja, prej trema spuhti, ko začnemo s testom. Da bo otrok kar brez treme, pa ne pričakovat - naj ne pričakujeta to ne mama ne oče, niti hči. Ampak znanje je čudežno zdravilo, da gre trema v drugi plan in v prvi pride znanje.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
16.12.2014 14:31:28   
Leela
Kar precej otrok ima tremo pred nastopanjem, spraševanjem pred publiko. Pri nas smo imeli super učiteljico prve tri leta in je prepoznala otroke, ki jim trema povzroča težave, da se ne morejo izraziti in pokazti dejanskega znanja. Zato jim je dala kakšno minuto več, jih vprašala na drugačen način, ker je ˇiskalaˇznanje, ne pa samo obkljukala spraševanje. Pri teh spraševanjih je tako, da vedno več kot jih je vedno lažje je. Tudi otroci, ki nimajo nobenih posebnih potreb in odločb imajo lahko hudo tremo. Za moje pojme bi bilo fino, da učiteljica prepozna to in da mogoče malo več časa, da otrok pove, da se tudi navadi nastopati ne pa da ima še hujši strah, vsaj prve tri razrede.
Moj sin ima tudi tremo, pri recitaciji pesmic ima kar precej nižje ocene. Mu rečem naj se ne sekira, nismo vsi v vsem dobri. Pač ni dober recitator. Ko morajo povedati pesmico doma trenirava in si mora predstavljati, da govori razredu. Vsakič je boljše. Pravijo pa, da trema nikoli ne izgine tako da mu pravim da tako je, drugi njegove treme itak ne vidijo.
Če resnično misliš, da ima tvoja punca res grozno tremo se lepo pogovoriš z učiteljico, da mogoče to naslednjič upošteva. Recimo da punca sedi v prvi klopi in gleda proti njej, ko jo sprašuje počasi pa tudi pred razredom, da se navadi.
Za popravljanjem ocene ne vem, mogoče boš s tem da želiš da popravlja oceno naredila več škode kot koristi. Odvisno kako vidi to tvoja hčer. lahko ji bodo zato naslednja spraševanja še bolj stresna.
Predlagam, da se naslednjič doma pripravita tudi na samo spraševanje, ne samo na znanje snovi.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
16.12.2014 15:04:45   
Leela
hm sem zdaj vse prebrala in vidim, da očitno problem ni trema ampak to, da se punca ni učila (se ni hotela oz. mama še vedno ne ve kako se mora učiti otrok z odločbo oz. v bistvu je niti ne potrebuje). Malo zmedeno.
Če je otrok dobil slabo oceno se iz tega nauči, da se moraš učiti če hočeš boljšo. Če lahko vsakič popravlja to res ni dober način. Niti za otroka niti za mamo.
*raci* če ne veš kako bi se učili stopi do šolske psihologinje in naj ti svetuje. Zato je tam.

Muhastih za učenje je pa kar veliko otrok. Jaz se kar dostikrat skregam s tamalim.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
20.12.2014 13:28:41   
Stanislava_
*raci*, kako ste rešili?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 96
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?