|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 13:40:18   
*raci*
Živjo,

vidim, da se je debata kar precej razvila. Hvala za vaša mnenja. Žal nimam dostopa do računalnika tako, kot nekateri in nisem stalno na netu, da bi sproti odgovarjala.

Svoje hčerke ne ujčkam in nisem bila pristaš, da dobi odločbo. Vedno sem bila mnenja, da je ne potrebuje. Ta odločba je bila namenjena za vrtec, ker pa pri nas vse tako dolgo traja
je odločba prišla šele v prvem razredu. Če jo je že dobila, naj jo ima. Vsaka dodatna pomoč pri učenju pride prav.

Učiteljica je ista že dve leti je seznanjena z vsem.

Popravljane ocene je bilo mišljeno kot vzgojni ukrep, sej se doma upira učenju. Na začetku leta je recitirala pesmico in dobila pet. Tako, da mi tukaj neki ne štima. Zato pa grem do razredničarke, da mi še ona pove, ali je šlo za tremo oz. kako se je obnašala ali je bilo neznanje.

Nočem, da je tretirana drugače kot drugi, ker ji nič ne manjka.

lp

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 14:08:16   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: *raci*


Svoje hčerke ne ujčkam in nisem bila pristaš, da dobi odločbo. Vedno sem bila mnenja, da je ne potrebuje. Ta odločba je bila namenjena za vrtec, ker pa pri nas vse tako dolgo traja
je odločba prišla šele v prvem razredu. Če jo je že dobila, naj jo ima. Vsaka dodatna pomoč pri učenju pride prav.

Učiteljica je ista že dve leti je seznanjena z vsem.

Popravljane ocene je bilo mišljeno kot vzgojni ukrep, sej se doma upira učenju. Na začetku leta je recitirala pesmico in dobila pet. Tako, da mi tukaj neki ne štima. Zato pa grem do razredničarke, da mi še ona pove, ali je šlo za tremo oz. kako se je obnašala ali je bilo neznanje.

Nočem, da je tretirana drugače kot drugi, ker ji nič ne manjka.



Mogoče je pa zato učiteljica noče vprašati......ker je noče tretirati drugače kot druge.....itak praviš, da dete odločbe sploh ne potrebuje.......

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 14:31:25   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz sem imela kronične ocene pri matematiki 2,4 2,4 2,4 2,4


Sej na koncu je pa bila verjetno trojka zaključena, kar je bil odraz tvojega znanja in sposobnosti user posted image .


motiš se. moje znanje je bilo višje, ocena je delno tudi odraz moje hitrosti. moje sposobnosti so višje, samo aplicirala jih nisem. user posted image

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 14:34:27   
*raci*
Zato pa sprašujem, ali se da oceno popravljati ali ne? Če se ne da, jo bo pač popravila z drugo oceno iz druge snovi.

Jaz sem mnenja, da je hčerka nekje v zlati sredini in če ne bi bila nedonošena in opazovana in spremljana od "stotih" dohtarejv verjetno odločbe ne bi dobila.

Če ima na voljo dodatno pomoč, jo bomo izkoristili. Je pa njena učiteljica mnenja, da dodatno pomoč potrebuje.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 14:44:25   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Zato pa sprašujem, ali se da oceno popravljati ali ne? Če se ne da, jo bo pač popravila z drugo oceno iz druge snovi.


Po pravilniku se popravlja samo negativna ocena. "Popravljanje" pozitivne ocene ni določeno.

V praksi se ocene lahko popravljajo konec leta, ko se zaključujejo, je pa odvisno tudi od učiteljice.

Da povzamem - nič konkretno ti nismo pomagali user posted image .

Sicer pa srečno!

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 17:04:25   
Plus minus

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz sem imela kronične ocene pri matematiki 2,4 2,4 2,4 2,4


Sej na koncu je pa bila verjetno trojka zaključena, kar je bil odraz tvojega znanja in sposobnosti user posted image .


motiš se. moje znanje je bilo višje, ocena je delno tudi odraz moje hitrosti. moje sposobnosti so višje, samo aplicirala jih nisem. user posted image


To je tvoje mnenje. Če bi bila sposobna rešiti cel test v eni uri bi ga, tako pa ga nisi bila sposobna. Kaj je temu botrovalo je v končni fazi vseeno user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 17:07:56   
Plus minus
Zato pa sprašujem, ali se da oceno popravljati ali ne?


Da povzamem - nič konkretno ti nismo pomagali.



V tem primeru ne, ker nismo pravi naslov za to vprašanje. Sem že na začetku povedala, da je od učiteljice odvisno in od tega kaj ima v odločbi napisano. Tega pa nobena od nas na RR ne ve, razen tebe, ki to sprašuješ in učiteljice tvojega otroka.




(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 17:41:12   
m_o_i
Svoje hčerke ne ujčkam in nisem bila pristaš, da dobi odločbo. Vedno sem bila mnenja, da je ne potrebuje. Ta odločba je bila namenjena za vrtec, ker pa pri nas vse tako dolgo traja
je odločba prišla šele v prvem razredu. Če jo je že dobila, naj jo ima. Vsaka dodatna pomoč pri učenju pride prav.


glej, ce otrok ve, da si ti proti nekim odlocbam in kljub vsemu pustis, da ji ta odlocba na nek nacin kroji zivljenje-se ti ne zdi, da lahko izgubis kredibilnost pri lastnemu otroku!? si ziher, da se ne pocuti slabse/jo je mogoce sram, ko ima individualne obravnave, a jih ne potrebuje!?
ko se ti ne bos obremenjevala zaradi trojke ali dvojke, se tudi otrok ne bo. ne se pri teh letih...

tudi moj mulc je bil rojen zahiran, z vsakojakimi "odlocbami" (alergija na KM-pa ni bila, sum na refluks ledvicke, prepocasno pridobivanje teže, povecan misicni tonus).
razen zadnjega je bilo vse kar nekaj: alergija na KM ker je imel krvavo nitko v prvem blatu. nobenega testiranja, samo le naj mu dajem posebno mleko(dojen ni bil)-tisto tadrago. pol leta antibiotikov samo zato, ker so rekli, da mi sporocijo datum za mikcijski cistogram-a ga niso, dokler nisem poklicala in poslusala, da se moramo na preiskave pa ja sami narocitiuser posted image
no, da ne bomo o moji zgodbi prevec: zdaj ga psihologi(ker se na sistematskem pri treh letih ni hotu kaj dosti pogovarjat z gospo, ki jo je prvic videl) predalckajo med otroke z Aspergerjevim sindromom, ko pa se to ni slo cez (sum je ovrzen), je pa sum na ADD. o teh prigodah sem pisala v eni drugi temi, tu pa napisem, da dokler JAZ in vzgojiteljica(ki ga gleda skoraj vsak dan, za razliko od gospe psihologinje) misliva, da otrok ne potrebuje pomoci, otroka NE BO uro al pa dve na teden spremljala specialna pedagoginja (BTW tudi strokovna sodelavka vrtca se je prijazno odzvala na moje vprasanje in ga en dopoldan v vrtcu opazovala tako na dalec). se ena ptrditev, da je povsem normalen otrok s svojim karakterjem in (seveda tudi) podrocji, v katerih ga vrstniki prehitevajo oz. so boljsi.

tako da mi lahko psihologinja se tri izvode poslje, da otrok potrebuje pomoc in da se naj oglasiva pri njej na kontrolnem pregledu-pa naju ne bo.
se tole: ne zavracam apriori strokove pomoci; na delovno terapijo hodiva ze od rojstva, ker povecan misicni tonus ima oz. je imel in posledicno je motorika slabsa, pocasnejsa od vrstnikov.
nikakor pa ne bom dovolila, da mi bo pri otrokovih sestih letih zaradi ADDja(katrega vidi samo ona BTW) tiscala pod nos kaksne recepte za tablete user posted image



_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 17:48:24   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i



uh, ko tebe berem, me vedno ima, da bi za zaključek branja kar po mizi vdarla (namesto tebe) user posted image ...
Tak! user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 18:04:11   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus


To je tvoje mnenje. Če bi bila sposobna rešiti cel test v eni uri bi ga, tako pa ga nisi bila sposobna. Kaj je temu botrovalo je v končni fazi vseeno user posted image


Torej je tudi v primeru avtorice teme vseeno, kaj je botrovalu temu, da je dete dobilo 2, ko je bilo ustno vprašano......ker če bi dete bilo sposobno odgovoriti na vprašanja, bi odgovorilo.......sama avtorica teme v nadaljevanju pravi, da dete ne potrebuje odločbe, oz. ima odločbo ker jo pač ima.....

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 18:06:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz sem imela kronične ocene pri matematiki 2,4 2,4 2,4 2,4


Sej na koncu je pa bila verjetno trojka zaključena, kar je bil odraz tvojega znanja in sposobnosti user posted image .


ja....takrat še ni bilo odločb, ki bi dajale potuho neznanju in nesposobnosti.....in je bila ocena pač odraz znanja/neznanja in sposobnosti/nesposobnosti.......

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 18:19:01   
Stanislava_
Kako naj le otrok ve, kaj je dobro in prav, in bo poslušen, če že starši niso trdni.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 18:20:01   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus


To je tvoje mnenje. Če bi bila sposobna rešiti cel test v eni uri bi ga, tako pa ga nisi bila sposobna. Kaj je temu botrovalo je v končni fazi vseeno user posted image


Torej je tudi v primeru avtorice teme vseeno, kaj je botrovalu temu, da je dete dobilo 2, ko je bilo ustno vprašano......


Vseeno ni. Ampak odgovor je pri starših in ne v šoli.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 18:29:38   
Plus minus

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus


To je tvoje mnenje. Če bi bila sposobna rešiti cel test v eni uri bi ga, tako pa ga nisi bila sposobna. Kaj je temu botrovalo je v končni fazi vseeno user posted image


Torej je tudi v primeru avtorice teme vseeno, kaj je botrovalu temu, da je dete dobilo 2, ko je bilo ustno vprašano......ker če bi dete bilo sposobno odgovoriti na vprašanja, bi odgovorilo.......sama avtorica teme v nadaljevanju pravi, da dete ne potrebuje odločbe, oz. ima odločbo ker jo pač ima.....



Jaz sem odgovarjala na njen prvi post in to kar je napisala. Da ima otrok odločbo. Če jo otrok ima, je ponavadi nima bv in se je je treba držati.
Glede na drug odgovor, da otrok ne rabi odločbe in jo ima v bistvu po pomoti, pa bi moj odgovor bi drugačen. In če ni drugih faktorjev kot je trema in živčnost, je treba delati na tem, zakaj je temu tako in jo odpraviti. Seveda se samozavesti ne da dobiti na hiter način in je verjetno prisotna že nekaj časa. In če je temu res tako, da otrok ne rabi odločbe, bi jo jaz po kratkem postopku ukinila. Ker v tem primeru pa je res samo potuha in ne vidim smisla v njej.
In v tem primeru tudi ne bi šla do učiteljice, kljub temu, da bi vedela, da moj otrok zna in je zmrznil. Bi pa pomagala otroku, to prebroditi.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 18:32:55   
Plus minus

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus


To je tvoje mnenje. Če bi bila sposobna rešiti cel test v eni uri bi ga, tako pa ga nisi bila sposobna. Kaj je temu botrovalo je v končni fazi vseeno user posted image


Torej je tudi v primeru avtorice teme vseeno, kaj je botrovalu temu, da je dete dobilo 2, ko je bilo ustno vprašano......


Vseeno ni. Ampak odgovor je pri starših in ne v šoli.


Razlika je v tem, da je otrok avtorice tretiran kot otrok s pp in ima odločbo, dočim Matejka to ni bila. Ostalo lahko smatraš kot enako - obe sta bili nesposobni pokazati svoje znanje, recimo.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 18:36:02   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus


To je tvoje mnenje. Če bi bila sposobna rešiti cel test v eni uri bi ga, tako pa ga nisi bila sposobna. Kaj je temu botrovalo je v končni fazi vseeno user posted image


Torej je tudi v primeru avtorice teme vseeno, kaj je botrovalu temu, da je dete dobilo 2, ko je bilo ustno vprašano......


Vseeno ni. Ampak odgovor je pri starših in ne v šoli.


Razlika je v tem, da je otrok avtorice tretiran kot otrok s pp in ima odločbo, dočim Matejka to ni bila. Ostalo lahko smatraš kot enako - obe sta bili nesposobni pokazati svoje znanje, recimo.



Razlika je samo v papirju. Ki odraža dejansko stanje ali ne - ker mama pravi, da ga ne.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 18:37:26   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus

In če ni drugih faktorjev kot je trema in živčnost, je treba delati na tem, zakaj je temu tako in jo odpraviti.


Mogoče je odgovor veliko bolj enostaven - da se je treba samo naučit user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 18:38:53   
m_o_i
Razlika je v tem, da je otrok avtorice tretiran kot otrok s pp in ima odločbo, dočim Matejka to ni bila. Ostalo lahko smatraš kot enako - obe sta bili nesposobni pokazati svoje znanje, recimo.


danes je pravzaprav otrok s PP tisti otrok, ki nima PP user posted image
koliko pa je bilo pred 20imi leti otrok s posebnimi potrebami? nekaj ze in za tiste so bile sole s prilagojenim programom
(moje skromno mnjenje)


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 18:43:35   
m_o_i
ja pa majkomila-vse ma svoje meje nooo
ti po mizi tolces, meni pa iz uses piha user posted image

ampak vsi ti strokovnjaki bodo izginili, ko bo dete polnoletno-kdo mu bo pa takrat pomagal? moj si bo sam, ker ga bom naucila takuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 18:49:59   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

ampak vsi ti strokovnjaki bodo izginili, ko bo dete polnoletno-kdo mu bo pa takrat pomagal? moj si bo sam, ker ga bom naucila takuser posted image


Zelo prikrito in pod masko dobrodelnosti - vse v dobro otroka - ustvarjanje funkcionalno nesposobnih ljudi, ki jih je lažje upravljati in manipulirati.

Približno polovica otrok z odločbo je fake in njim se dela samo škoda.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 18:57:02   
*raci*
Koliko enega modrovanja, Kot sem povedala je bila odločba mišljena za vrtec, da ima hčerka malo dodatne pomoči in vzpodbude pred vstopom v šolo. Zaradi počasnosti sistema je ta odločba prišla, ko je bila v šoli.

Ne vem, zakaj ne bi bila deležna dodatne pomoči, če ima možnost. Njena učiteljica in pedagoginja sta mnenja, da pomoč rabi. Res je, da ima moja punčka določene težave, ki jih opazim tudi jaz, ampak mislim, da ni ednina s takim težavami.

Na individualne ure hodi rada in se tam fino ima. Takoj, ko jo bo začelo karkoli motiti v tej smeri pa bom ukrepala. Dokler pa gre rada naj hodi.


(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 19:16:16   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

ja pa majkomila-vse ma svoje meje nooo
ti po mizi tolces, meni pa iz uses piha user posted image

ampak vsi ti strokovnjaki bodo izginili, ko bo dete polnoletno-kdo mu bo pa takrat pomagal? moj si bo sam, ker ga bom naucila takuser posted image


user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 19:17:31   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Njena učiteljica in pedagoginja sta mnenja, da pomoč rabi. Res je, da ima moja punčka določene težave, ki jih opazim tudi jaz, ampak mislim, da ni ednina s takim težavami.




torej je 90 % ta odločba upravičena.

mam pa občutek, da bi jo ti koristila samo v primerih, ko tebi tak paše user posted image

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 19:20:30   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus


Razlika je v tem, da je otrok avtorice tretiran kot otrok s pp in ima odločbo, dočim Matejka to ni bila. Ostalo lahko smatraš kot enako - obe sta bili nesposobni pokazati svoje znanje, recimo.



Seveda ni bila....ker takrat tovrstnih pp ni bilo.....tisti, ki so pa imeli dejanske pp.....recimo cererebralno paralizo pa so šli v posebno šolo.....edino slepi in naglušni so imeli svoj zavod....ostali pa v posebno šolo, o kakih motnjah, ki so sedaj "pp" takrat ni bilo govora.....pa je 90 % otrok imelo tremo v drugem in tretjem razredu, ko je moralo pesmico recitirati......pa vsaj pol otrok je zalokiralo, ko so videli, da ene naloge pri matematiki ne znajo rešiti, so potem pozabili še tisto, kar so znali.....samo danes je to motnja in pp, takrat pa ni bilo.....

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Popravljanje ocene-3. razred
14.12.2014 19:20:39   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Na individualne ure hodi rada in se tam fino ima. Takoj, ko jo bo začelo karkoli motiti v tej smeri pa bom ukrepala. Dokler pa gre rada naj hodi.




pa še tole me je malo zmotilo.....ima se fino? pa nima se tam kaj met fino....tam mora odgarati svoj del...fino se bo mela v podaljšanem recimo...

in naj hodi, dokler bo rada? jaz bi rekla, da naj hodi, dokler RABI. če pa ne rabi, pa strgaj odločbo in pusti prostor in čas strokovnih delavk za tiste otroke, ki to res rabijo.

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?