Original-ponaredki (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


alda -> Original-ponaredki (5.10.2013 18:09:23)

V čem je smisel kupiti ponaredek, ki stane skoraj pol originala?

Ali je važno samo, da se bahaš, da imaš npr. majco D&G; torbo LV,...?

O kakovosti bi se sicer dalo marsikaj napisati ,ampak mene samo zanima, zakaj se kdo odloči kupit ponaredek, če mu je original všeč in točno ve, da to ni to!!?




respect -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 18:13:29)

Zakaj bi dala za original recimo 100 e,če ponaredek lahko kupim recimo za 30 ali 40 e . Vse kar sem še kupila ni bilo nekih razlik med njimi




alda -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 18:17:37)

Ampak zakaj se zadovoljiti s kopijo,če je original original!!

in res ne verjamem da so fejk Martinske tolk dobre ko original




alda -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 18:18:46)


IZVIRNO SPOROČILO: respect

Zakaj bi dala za original recimo 100 e,če ponaredek lahko kupim recimo za 30 ali 40 e . Vse kar sem še kupila ni bilo nekih razlik med njimi



in če si vedno kupila ponaredek, kako si vedela ,da ni razlike med njimi ?




respect -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 18:19:49)

če je kopija enaka kot original še enkrat zakaj bi dajala 2x več denarja?
martinske nisem kupovala tko da ti ne morem povedati :)
je pa čisto vseeno kdo si kaj kupuje original ali kopijo. Pač nekateri si tudi ne morejo privoščiti več sto evrov za neko stvar
lp




respect -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 18:25:35)


IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: respect

Zakaj bi dala za original recimo 100 e,če ponaredek lahko kupim recimo za 30 ali 40 e . Vse kar sem še kupila ni bilo nekih razlik med njimi



in če si vedno kupila ponaredek, kako si vedela ,da ni razlike med njimi ?


lepo.nekateri prijatelji kupujejo original.In niso v ničemer drugačni,niti v materialu,niti v nič.




malaMravljica -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 18:33:53)

Jaz se pa ne strinjam, da sta ponaredek in original enake kakovosti. Ponaredek je obicajno hudo slabsi, no vsaj jaz opazim. In jaz ne kupujem ponaredkov, ce si necesa ne morem privoscit bi mi bilo tako mimo hodit s torbico LV, ki bi bila ponaredek in se vsi bi vedeli.

In kako vem, da je razlika. Ker je mali dobil par majck iz Turcije, ki so itak ponaredek. Majicam nic ne fali, samo se vidi na dalec, da to ni original. In se moj problem, Alda oprosti prosim. Jaz imam iz Turcije ene jeans hlace in eno srajco se mi zdi, dobila sem za malega in je velikopst za ene 3, 4 leta, sedaj bi mu bilo prav. Samo je ponaredek, tu se ni problem [sm=smiley1.gif] je tista blesava zelo znana znamka, gor so neke mrtvaske glave in jaz tega malemu niti pod razno ne oblecem. Ce bi kdo imel za ceno postnine rade volje dam. Ce bi koga zanimalo grem tudi pogeldat v skatlo kako se znamka imenuje. Stran vrst mi je skoda, sam oblect mu res ne morem kaj tacga.
Drugace pa kupujemo v rangu, ki si ga lahko privoscimo in to je pac original.




alda -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 18:41:49)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Jaz se pa ne strinjam, da sta ponaredek in original enake kakovosti. Ponaredek je obicajno hudo slabsi, no vsaj jaz opazim. In jaz ne kupujem ponaredkov, ce si necesa ne morem privoscit bi mi bilo tako mimo hodit s torbico LV, ki bi bila ponaredek in se vsi bi vedeli.

In kako vem, da je razlika. Ker je mali dobil par majck iz Turcije, ki so itak ponaredek. Majicam nic ne fali, samo se vidi na dalec, da to ni original. In se moj problem, Alda oprosti prosim. Jaz imam iz Turcije ene jeans hlace in eno srajco se mi zdi, dobila sem za malega in je velikopst za ene 3, 4 leta, sedaj bi mu bilo prav. Samo je ponaredek, tu se ni problem [sm=smiley1.gif] je tista blesava zelo znana znamka, gor so neke mrtvaske glave in jaz tega malemu niti pod razno ne oblecem. Ce bi kdo imel za ceno postnine rade volje dam. Ce bi koga zanimalo grem tudi pogeldat v skatlo kako se znamka imenuje. Stran vrst mi je skoda, sam oblect mu res ne morem kaj tacga.
Drugace pa kupujemo v rangu, ki si ga lahko privoscimo in to je pac original.



Točno tako kot je Mala Mravljica napisala!!!

Glede lobanj pa-itak nam ne more biti vsem vse všeć!




Zoja Lara -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 18:49:47)

Jaz tudi tega ne štekam. Malo je primitivno. Ampak če nekoga tak nakup osreči, pa naj mu bo. Saj nam drugim s tem nič ne škoduje [sm=smiley36.gif]




respect -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 19:02:45)

Vsi ponaredki pač niso enaki,nekateri so dobre kakovosti ,drugi spet ne.
jaz tudi marsikaj ne štekam,pa se ne obremenjujem s tem,kot nekateri
[sm=smiley36.gif]
Tako kot zakaj bi delala ponaredek kremšnit,če lahko greš in si jih kupiš [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




alda -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 19:05:34)

Teme nisem odprla zato ,ker bi se s tem obremenjevala, ampak sem na eni spletni strani videla morje oglasov za prodajo ponaredkov od obutve, blačil, torbi,....do očal in ne vem še česa, pa me samo babji firbec matra, zakaj se ljudje odločajo za nakup ponardkov -to je to!!


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

sicer me en klinc boli,kaj kdo nosi,[sm=smiley1.gif][sm=jezicek.gif]




respect -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 19:07:25)

Večinoma zaradi denarja če nisi še dojela[sm=smiley36.gif]




alda -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 19:10:39)

Respekt vem, da je denar najbolj žal pomemben,
ampak,
če bom hotela npr torbo lV-kar si ziher ne bom- bom če bom že kupila, bom kupila original-torej šparala tako dolgo, da si jo bom lahko kupila in se ne bom zadovoljila s ponaredkom, pa naj bo še tako dober [sm=smiley36.gif]




respect -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 19:11:56)

Če boš TI hotela. Vsi niso TI .
nekateri ne gledajo na ime ,ampak jim je preprorsto motiv všeč,oblika itn...




liliana -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 19:17:57)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Jaz se pa ne strinjam, da sta ponaredek in original enake kakovosti. Ponaredek je obicajno hudo slabsi, no vsaj jaz opazim. In jaz ne kupujem ponaredkov, ce si necesa ne morem privoscit bi mi bilo tako mimo hodit s torbico LV, ki bi bila ponaredek in se vsi bi vedeli.




Jaz ne bi vedela.......[sm=smiley36.gif]




alda -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 19:34:51)


IZVIRNO SPOROČILO: respect

Če boš TI hotela. Vsi niso TI .
nekateri ne gledajo na ime ,ampak jim je preprorsto motiv všeč,oblika itn...


in potem bo kopija motiva itak boljša od originala?

se zgodi, ampak redko




pomlad08 -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 20:15:38)

Jaz se držim zelo preprostega načela:
I''m not rich enough to buy cheap things.





liliana -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 20:42:11)


IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

Jaz se držim zelo preprostega načela:
I''m not rich enough to buy cheap things.




In kupiš torbico za 500 EUR....pa zraven še denarnico za 250 EUR...?




malaMravljica -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 20:45:28)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Jaz se pa ne strinjam, da sta ponaredek in original enake kakovosti. Ponaredek je obicajno hudo slabsi, no vsaj jaz opazim. In jaz ne kupujem ponaredkov, ce si necesa ne morem privoscit bi mi bilo tako mimo hodit s torbico LV, ki bi bila ponaredek in se vsi bi vedeli.




Jaz ne bi vedela.......[sm=smiley36.gif]


Ce pridem vsa v cunjah H&M in enih plasticnih posvedranih cevljih in imam torbico LV bi bilo po moje veliki vecini mimoidocih jasno, da torbica ni original ali pa da imam porcelan fobijo, ker sem dala ves denar za eno torbico in sedaj nimam za ene normalne cevlje. Zraven tega pa je se nosit ne bi znala.

No, povem se nekaj, ker smo pri tej torbici. Na enem radiju, ki ga jaz poslusam, vsak dan izzrebajo par racunov in jih placajo, ce pravocasno poklices. Ze veliko avtov, traktor, krizarjenja, sopek roz, frizer, ... Placajo vse. In kaksen teden nazaj izzrebajo en racun in je bil znesek mislim da tja v dva tisoc eur in seveda ta torbica. Povedali so eno zensko ime, ki more poklicat. Sem si ze mislila ena punca, dobra sluzba, v mini kikli in petkah. In pol poklice ena 16 letnica, klicala je iz sole in skor skup padla od srece. So jo vprasali kaj je oce rekel, je odgovorila, da je rekel, da se ji mesa [sm=smiley1.gif] ampak da ona jo je mogla kupit, da je tako lepa in da je bila vredna vsakega evra. Pa se zastonj jo je dobila. In je rekla, da to je nakup za celo zivljenje. 16 letnica to.




Brinčika -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 21:03:44)

Enkrat sem naredla to neumnost pa nikol več. Na morju kupla Guess torbico za 50 eur,po dveh mesecih je dobesedno razpadla,se začela trgat,parat...katastrofa.Lani pa mi je mož kupil v outletu torbico original Guess za 85 eur pa je še dan danes ista. Za tako razliko se res ne splača. To je samo metanje dnarja stran.




liliana -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 21:07:30)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica


Ce pridem vsa v cunjah H&M in enih plasticnih posvedranih cevljih in imam torbico LV bi bilo po moje veliki vecini mimoidocih jasno, da torbica ni original ali pa da imam porcelan fobijo, ker sem dala ves denar za eno torbico in sedaj nimam za ene normalne cevlje. Zraven tega pa je se nosit ne bi znala.




Normalno.....k taki torbici, pa če je original ali ponaredek, pošvedrani in plastični čevlji pač ne gredo....

o, povem se nekaj, ker smo pri tej torbici. Na enem radiju, ki ga jaz poslusam, vsak dan izzrebajo par racunov in jih placajo, ce pravocasno poklices. Ze veliko avtov, traktor, krizarjenja, sopek roz, frizer, ... Placajo vse. In kaksen teden nazaj izzrebajo en racun in je bil znesek mislim da tja v dva tisoc eur in seveda ta torbica. Povedali so eno zensko ime, ki more poklicat. Sem si ze mislila ena punca, dobra sluzba, v mini kikli in petkah. In pol poklice ena 16 letnica, klicala je iz sole in skor skup padla od srece. So jo vprasali kaj je oce rekel, je odgovorila, da je rekel, da se ji mesa user posted image ampak da ona jo je mogla kupit, da je tako lepa in da je bila vredna vsakega evra. Pa se zastonj jo je dobila. In je rekla, da to je nakup za celo zivljenje. 16 letnica to.


16 letnica ima 2000 EUR, da si kupi eno torbo......?






malaMravljica -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 21:31:44)

No, meni se ne bo dalo 14 dni pisat na to temo. Kdor hoce bo razumel kdor noce ne bo. Oboje je ok.

Ja, 16 letnica ima ocitno toliko denarja in ga je pripravljena dat za eno tako torbico. Tudi voditelja sta kar obstala, ko je povedala koliko let ima in da jo je sama in zase kupila. No, saj je imela sreco, na koncu jo je zastonj dobila.




Vijoličarka -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 21:40:06)

Kaj pa vem. So ljudje, ki jim znamke veliko pomenijo. Ker so jim originalni produktni cenevno nedosegljivi, pač posežejo po ponaredku in imajo potem dober občutek, da posedujejo to-in-to znamko, pa čeprav jo v resnici ne.

Poznam punco, ki je nosila nekakšne 'original ponaredke'. Od prijateljic je zbirala že zdelana oblačila priznanih znamk, to pa zato, da je prišla do etiket. Njej je veliko oblačil sešila mama in potem sta te etikete prišile nekam na vidno mesto. Tako je imela 'original' priznane znamke. Meni osebno bi se zdelo doma sešito oblačilo več vredno, kot vse znamke tega sveta, ampak ona je pač razmišljala drugače.

Sama znamk kaj dosti ne poznam, samo toliko, kolikor mi plakati v oči bijejo. Tako pojma nimam, kaj je LV, zato če bi srečala Malo Mravljico s ponarejeno LV torbico, ne bi imela pojma, da ima nek ponaredek neke hude znamke. Možno je tudi, da sem kdaj tudi sama nenamenoma kupila kakšen ponaredek na tržnici, ker mi je bil pač všeč, znamk pa itak ne obvladam. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Sama gledam na kvaliteto materiala in izvedbe in si privoščim, kar si pač lahko.




mojcaziga -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 22:13:17)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Tako pojma nimam, kaj je LV, zato če bi srečala Malo Mravljico s ponarejeno LV torbico, ne bi imela pojma, da ima nek ponaredek neke hude znamke.


Lahko pogledaš, če jo imaš v omari:

https://www.google.si/search?q=louis+vuitton&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=e3JQUvbwK5DAtAauvIHwAg&sqi=2&ved=0CEcQsAQ&biw=1415&bih=715&dpr=1

lp




Frodo Bisagin -> RE: Original-ponaredki (5.10.2013 23:39:34)

IZVIRNO SPOROČILO: respect

Če boš TI hotela. Vsi niso TI .
nekateri ne gledajo na ime ,ampak jim je preprorsto motiv všeč,oblika itn...


Meni je to smesno...  Prericana sem, da se dober motiv, oblika itn. da dobiti tudi med cenovno dostopnimi izdelki, ki niso ponaredki.
Kdor trdi, da so ponaredki in orginali enake kakovosti... se moti. Na pr. originalna Lacoste majca je tudi po vecletnem pranju kot nova, kar se za ponaredek nikakor ne more trditi itn.
Dobijo se lepe, kvalitetne in všečne zadeve, ki ne pretendirajo biti neka "firma", pa tudi ne pretendirajo biti "ponaredek". Paleta teh je tako velika, da je kupovanje ponaredka premisljeno dejanje, ki dovolj govori samo po sebi.




Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>