RE: Original-ponaredki (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


alda -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 12:18:50)

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
moje skromno mnenje je takšno, da če bi ne no name dizajner izdeloval podobne izdelke kot D&G ali pa LV ali kak podoben izdelovalec, pa ga ne bi nosile znane medijsko izpostavljene osebe, kot so pevke, filmske igralke na rdečih preprogah ali pa starlete, ne bi mel šanse, da se bi me o tem na RR pogovarjale.


zato se pa dogaja, da (pre)bogati, ki so slavni in bi si jih lahko brez blema kupili, potem dobivajo take uber drage stvari zastonj, navadni kekci kot smo mi jih pa plačamo s hudimi kešci


Reklama... in "zrtve" reklame. Tovrstne "zrtve" so tudi kupci ponaredkov, ki jim je pomembno da nekdo pomisli, da ima torbico hude znamke. No name torbica ne glede na dizajn in kvaliteto ocitno ne more biti dovolj zanimiva, uporabna, nosljiva...



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

bdw: torbe LV sem dala kot primer, ko sem videla na eni spletni strani ko "cveti posel" s temi replikami kot jih imenujejo preprodajalci, jaz pa jih imenujem ponaredki [sm=jezicek.gif]




mateyka -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 13:21:16)

ja, je res, da je to reklamiranje prešlo čez ves dober okus. recimo te cote za oskarja, ki jih babe nosijo zastonj, pa posojanje/najem 25 miljonov dolarjev vrednih uhanov za rdečo preprogo, vse za džabe, če si ja dovolj slaven in hudo plačilo če te noben ne pozna - branding da je že bolano. tok da ne bo kdo rekel, da je globalizacija samo med in mleko..




mojamura -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 13:46:47)

mateyka se strinjam. to je že kao pranje možganov oz. forsiranje (dovolj labilnih) ljudi kaj je kao IN ter kaj so modne smernice. modne smernice my ass...ja kdo pa jih določa, sami dizajneri ki so že uveljavljeni propaganda pa seveda teče čez slavne osebe




mateyka -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 15:01:50)

http://business.time.com/2012/01/31/celeb-schwag-famous-people-get-100k-worth-of-free-stuff-annually/

Famous People Get $100K Worth of Free Stuff Annually
Designer clothes, iPads, car leases, vacation packages, baby clothes, diapers … If you’re a celebrity, you’ll receive all of this and more for free, without ever having to endorse or even request anything.




nyna84 -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 15:25:14)

Ko govorimo o znamkah se ne pogovarjamo nujno o istih zadevah, ker ena torbica LV ni primerljiva z Adidasovo trenirko (vsaj cenovno ne [sm=smiley36.gif])

Ko nam finančno ni šlo slabo, smo začeli tudi pri nas doma kupovati športna oblačila Adidas, Nike, Danza,... Ker sem pričakovala, da bo to bolj kvalitetna od šporrnih oblačil Noname trgovin. BULLSHIT!
Adidas trenirka iz Prve lige se je zmuckala, Nike hlače iz Hervisa so se skrčile, tako da so mi bile premajhne [sm=zmeden.gif], danza kratke majice iz Intersporta imajo stranski rob po dveh pranjih okoli vogala, [sm=hudicek1.gif]

Tako da, jaz se na take znamke požvižgam. Ker res plačam samo reklamni napis, kvalitete pa ni. Da bom pa dajala 100 € za adidasovo trenirko, še 30 za kratko majico in da imam potem to lahko oblečeno le za doma ... [sm=smiley26.gif] Raje kupim v Kiku nekaj za 25 € [sm=smiley36.gif]

Pa tudi sicer pri nas ne damo veliko na ime znamke (napram svetu smo še vedno kmetje, in zato po mojem smešno zgledamo v dizajnerskih oblačilih in torbicah), kupimo, kar nam je všeč/lepo in je za sprejemljive pare glede na slovenski standard.

Pa ne vem, a ste nekateri res taki poznavalci teh velikih znamk? Jaz ponavadi znake niti ne opazim, niti ne ločim "replike"[sm=smiley36.gif] od originala, tako da zaradi mene je lahko LV torbica tudi s kitajske tržnice. [sm=jezicek.gif]




Anonimen -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 15:44:57)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Odličnost nekega dizajna je v podrobnostih ... torej če ima ta neznana firma nekaj skoraj enako nekemu priznanemu oblikovalcu, še ni nujno, da je ta poceni original tudi oblikovno tako dober, složen, prijeten na pogled ...


Izdelava ponaredka ni nikoli tako dovrsena kot izdelava originala. Prepricevanje, da sta original in ponaredek enako kvalitetna in enako izdelana ter iz enakih materialov je izjemno naivno ali izhaja iz pomanjkanja izkusenj.


Glede na moj post o original in ponarejenih okvirjih očal bi si upala trdit, da gre dostikrat za en in isti material in izvedbo (recimo pri določenih oblačilih) ... namreč danes ima še redko kdo masovno proizvodnjo v Evropi ... če pa ene majice šivajo na kitajskem je pa kvaliteta povsem ista če na iste majice dajo original Dolce&Gabbana al pa če dajo gor etiketo Dolce&Baggana. Razlika je pa gotovo v dizajnerskih kosih, ki se jih dela lokalno, povsem ročno in le določeno manjše število letno ... tam pa potem "kitajci" le približek naredijo s slabimi detajli.




Vijoličarka -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 15:47:57)

Ja, mateyka in mojamura, drži. Ampak v končni fazi je odločitev vsakega posameznika, koliko si bo pustil 'oprati možgane'. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Globalni kapital v bistvu premeteno počne točno to, kar so npr. včasih počeli v Rusiji in je znano pod imenom 'uravnilovka'. Samo da so se takrat ljudje počutili prisiljeni v nekaj, danes globalni kapital pa sili tako, da je všečno, da gre za nekakšno prostovoljno prisilo.





Vijoličarka -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 15:54:00)

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Pa ne vem, a ste nekateri res taki poznavalci teh velikih znamk? Jaz ponavadi znake niti ne opazim, niti ne ločim "replike"[sm=smiley36.gif] od originala, tako da zaradi mene je lahko LV torbica tudi s kitajske tržnice. [sm=jezicek.gif]


He, he, včeraj sem se pogovarjala z mojim dragim in mu vsa važna razlagala, da zdaj vem, kaj je to LV, on pa, kot iz topa, ustreli: 'Louis Vuitton'. Pa ima drugače o teh zadevah še manj pojma, kot jaz. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Hočemo ali nočemo, smo kar seznanjeni.





Frodo Bisagin -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 16:08:59)


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Ko govorimo o znamkah se ne pogovarjamo nujno o istih zadevah, ker ena torbica LV ni primerljiva z Adidasovo trenirko (vsaj cenovno ne [sm=smiley36.gif])


Znamka je vsako ime podjetja. Znamka je Mura, znamka je Stefanel, znamka je Renault, znamka je Davidoff itn... ene drazje, druge cenejse, ene razvpite, druge malo manj razvpite...

Ko nam finančno ni šlo slabo, smo začeli tudi pri nas doma kupovati športna oblačila Adidas, Nike, Danza,... Ker sem pričakovala, da bo to bolj kvalitetna od šporrnih oblačil Noname trgovin. BULLSHIT!


Kruta stvarnost. Nas trg je vhodnoevropski in nam pritice robe, ki je namenjena za vzhodnoevropske trge. Pri nas si firme lahko privoscijo "lapsus" saj trg ni tako razvit niti tako bogat, da bi jih kaznoval. Pravzaprav smo svojevrstna kanta za smeti za "razvpitejse" dizajnerske cunjice nizjega cenovnega ranga.

Tako da, jaz se na take znamke požvižgam. Ker res plačam samo reklamni napis, kvalitete pa ni. Da bom pa dajala 100 € za adidasovo trenirko, še 30 za kratko majico in da imam potem to lahko oblečeno le za doma ... [sm=smiley26.gif] Raje kupim v Kiku nekaj za 25 € [sm=smiley36.gif]


Sama pogresam Toper, Linea, Jumko, Astibo, Labod, Gorenjska oblacila, Elkroj... to so bile znamke... Ne vem ali je Stefanel se na nasem trgu prisoten...

Pa tudi sicer pri nas ne damo veliko na ime znamke (napram svetu smo še vedno kmetje, in zato po mojem smešno zgledamo v dizajnerskih oblačilih in torbicah), kupimo, kar nam je všeč/lepo in je za sprejemljive pare glede na slovenski standard.


Si me spomnnila - danza... gledala v intersportu in sklepala, da so cene taksne, da ni sans , da dam toliko denarja za trenerko, ki ze na prvi pogled ne bi zdrzala kaj vec kot slikanje...

Pa ne vem, a ste nekateri res taki poznavalci teh velikih znamk? Jaz ponavadi znake niti ne opazim, niti ne ločim "replike"[sm=smiley36.gif] od originala, tako da zaradi mene je lahko LV torbica tudi s kitajske tržnice. [sm=jezicek.gif]


Znamke mi ne pomenijo nic v smislu prestiza. Pomeni mi pa meni znana in preizkusena znamka kot zgoraj nastete. Replike ne prepoznam ker modi ne sledim in ne vem kaj je IN, mi pa postane jasno ce mi recejo, da je enaka kot original... Pa tudi kupujem ne pravzaprav na mestih, kjer se ponujajo ponaredki.




Frodo Bisagin -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 16:14:48)


IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Glede na moj post o original in ponarejenih okvirjih očal bi si upala trdit, da gre dostikrat za en in isti material in izvedbo (recimo pri določenih oblačilih) ... namreč danes ima še redko kdo masovno proizvodnjo v Evropi ... če pa ene majice šivajo na kitajskem je pa kvaliteta povsem ista če na iste majice dajo original Dolce&Gabbana al pa če dajo gor etiketo Dolce&Baggana. Razlika je pa gotovo v dizajnerskih kosih, ki se jih dela lokalno, povsem ročno in le določeno manjše število letno ... tam pa potem "kitajci" le približek naredijo s slabimi detajli.


Pravzaprav je poslovni svet tako krut in trd, da si nobena tovarna ne bi privoscila tovrstnega spodrsljala, ker jih takoj iz gat slecejo - pa tudi ce je kitajska. In tudi kitajska ne bo poceni prodala nekaj kar lahko proda drago... To, da so majce enake, popolnoma iste samo firma je ponarejena je slepenje. Blago mi kitajsko in ni na voljo v prosti prodaji na kilometre - kupec dobavi blago tovarni in se strogo pazi koliko blaga in koliko kosov je narejenih ter kje so slabi kosi... Ce te nekdo prepricuje, da sta izdelka enaka - laze. Lahko da so na videz enaka, blago pa definitivno ni enako, sicer ni variante, da bi nekdo dovolil tovarni, da namesto 5000 naredi 10000 kosov nekega izdelka in zbija ceno originalom.





LuLu -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 16:25:17)

Danza... modeli hlač meni zelo dobri, ampak kvaliteta šivanja zanič. Kupila ene, tako plitko zašito, da se mi je takoj razparalo. Od takrat te znamke več ne gledam.
2 športne hlače Nike (smb in črne barve), pred leti, super model, na meni pokrile vse napake pri obliki telesa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] obojni so postali rdeči na soncu. So me prodajalke želele prepričati, da sem na soncu sušila, jaz pa njim pokazala svoj sedeči položaj in rdeče so bile le do kolen. Vzamem druge, isti model, isto rdeče na soncu po par dnevih sedenja na klopci... niso mogle verjeti... jaz pa tudi ne, da sem dala toliko denarja za tak klump. Sem ziher da ja... so za Balkan delane.
Potem sem menjala za dvojne druge, druga firma, držijo še danes. Hb... sunce jim... pa tak sem imela lepo postavo v njih [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] (ampak rdeče noge)




ronja -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 17:08:38)

Jaz ne bi vedela...

Jaz tudi ne. Ampak jaz tudi ne bi mela pojma, kaj je znamka in kaj ni - IV, LV - pojma nimam, čist res! H&M, to še poznam, tu se pa počasi konča... Ampak po tem, kar je mala mravljica napisala, sklepam, da to kao ni neka ful firma[sm=zmeden.gif].
Si pa predstavljam, da bi se mi komot zgodilo kot vijoličarki, da bi kupila ponaredek firme, ker ne bi niti vedela, ad je to firma, niti da je to ponaredek, ki hoče bit firma. moraš bit malo "izobražen" v tej smeri, da te zadeve spoznaš...

Enkrat mi je mami dala eno verižico z obeskom, ki naj bi bil iz školjke. Sestra ma res občutek za te zadeve in je takoj zgotovila, da je ponarejeno, da je plastika. Čez nekaj let se je izkazalo, da je res, ker se je okrušila in se je pokazal material. Ampak meni je čisto enako všeč, ker mi ni bila všeč zato, ker je školjka, ampak mi je bil všeč obesek kot tak. V bistvu sem bila še vesela, da ni školjka, ker potem ne bi nikoli vedela, če ni slučajno iz kake ogrožene školjke...

Za cote in torbice ne vem, ker jih praktično ne kupujem (vsaj zase ne) in kadar sem kaj kupila, mi je bilo vseeno za firmo, važno mi je bilo, da ne bo takoj razpadlo, da je praktično in da mi je všeč. Nimam pa pojma, če nimam kakega ponaredka kje, ker ne vem niti, kaj so dobre firme in ker veliko oblek dobim in nimam pojma, zakaj je nekdo kupil točno te hlače. Si mislim, da zato, ker so ji bile všeč.

Kupujem pa recimo nekatero hrano trgovskih znamk, ker pri nekaterih stvareh res ni razlike (ali pa je razlika v količini, recimo 240 ml smetane namesto 250 in s tem lahko živim, itak ni preveč zdrava;). Pri nekaj sirih in čokoladnem namazu nam je pa po slepem testu (dobesedno zaprte oči in ne veš, kaj probavaš), bil vsem bolj všeč tapoceni "ponaredek" od soseda... Ponekod je pa ogromna razlika in kpim samo original, pri hrani je fajn, ker imaš sestavine gor napisane:) Sicer gor ne piše, da je to tunela;).

Lahko tut, recimo pri tistih oblačilih, ki se jim logo na daleč vidi ... lahko je pa tudi ta keč, da znani oblikovalci niso znani za to, ker bi imeli slabe dizajne, ampak zato ker imajo hude dizajne ... in če ti je ta dizajn všeč in si ga ne moreš privoščit po original ceni ... pač kupiš ponaredek ...

Enako tudi sama razmišljam.

al pa original neznane firme, ki itak da imajo podobne dizajne

Če si modni analfabet, niti ne veš, a je nekaj ponaredek ali je x firma. Ok, si misliš, če greš v trgovino z nižjimi cenami, da bojo meli verjetno manj znane firme, ampak če kupuješ kje, kjer pa ne veš - pa komot narediš to, kar otika, po nesreči kupiš ponaredek...

Prej je bilo tako - vec je kostalo, je pa trajalo...

Ta princip mi je bolj všeč, vsaj veš, pri čem si... In me ljudje čudno gledajo, ko svojo majco izpred 30 let, ki sem jo dobila od mame, ki jo je kupila v 70ih in ima gor flek, ki ne gre dol... grem predelat v oblekco za tamale in flek poslikam. Ja, zakaj pa? Ja, zato, ker je to blago glih 100x bolj luštno nosit, meni je bila super, tamala jo ma ful rada, ker je "tako mehka"...

Ce se ne motim ( ne bom sla znova gledat link) ta link nima ne logo ne ime izvirnega podjetja na sebi. Je kopija modela, dovolj razlicna, da jih lastnik izvirnika ne tozi za ponarejanje in torbica "ne glumi" original.

Očitno pa različno pojmujemo ponaredke in kopije - sem mislila, da je to isto... Če tako definiraš, mi je bolj jasen tvoj pogled.

Za nekoga je zgolj model, brez zavajajocega znaka ali zavajajocega logotipa - nezanimiva.

To mi je pa zelo zanimivo... Da jim je tako všeč logo... oz. pač to, kar logo predstavlja[sm=zmeden.gif]

No, eno pa poznam: Elkroj[sm=smiley1.gif]. Sem pogledalla na trenirko, kaj za ena firma je: Mertik, kaj to bit? Dobila od punce, ki se ji ni dalo dajat menjat zadrge na zgornjem delu, sem zamenjala, zdaj je čito ok[sm=smiley36.gif].

Pa tudi kupujem ne pravzaprav na mestih, kjer se ponujajo ponaredki.

Kje pa je to? Mislim - prodajajo ponaredke v trgovinah ali samo na tržnici?
Zadnjič so mi hoteli poturit Johnson's vlažilne robčke, vendar sem prebrala etiketo, videla, da majo not NaOH (precej dražilna reč, poznam, ker rabiš za delat milo, to je hud lug, močna baza, če delaš s čisto, rabiš zaščitno opremo, itd...) - rajši ostajam pri Lumpijevih, brez tega sranja, po katerih moji tamali niso rdeči... Tako da tu je "ponaredek" boljši od originala, pri veliko izdelkih za nego tamalih je tako, ker poceni reči nimajo denarja dajat not kake hude kemije in so bolj voda;).

pomlad, če ima tvoja sestrica 10 supergic v omari, jih tudi ne znosi v 1 mesecu kot ti, ker ona ma vsak dan druge[sm=smiley36.gif].

vijoličarka, jaz sploh nimam prave ženske torbice, beat that![sm=jezicek.gif]

Mi gre pa na živce, da včasih ne moreš dobit ene kakovostne reči, ker delajo vse za par let. Sama bi za določene stvari (gospodinjski aparati, šivalni stroj itd...) rajši plačala več, pa da res dela ko urca 20 let. Samo so me že razsvetlili, da ne delajo več takih reči... in da naj bom srečna, če mi po 10ih letih še delajo... Za cote ne bi dala ne vem kaj, ker mi to ni prioriteta, mi pa ne gre za nobeno znamko, mi je res vseeno, kaj gor piše. Puncama je najbolj všeč, če piše lumpi[sm=jezicek.gif].




Frodo Bisagin -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 20:32:38)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Če si modni analfabet, niti ne veš, a je nekaj ponaredek ali je x firma.


Seveda, da ves, ce kupis v normalni trgovini. Ce kupujes pri Elvisu na standu breez racuna in ima gor kakrsen koli znak - ponaredek je. Toliko tumpasti nismo, niti smo tako neurejena drzava, da lahko kar v trgovini vsem na oceh prodajajo ponaredke.

Ok, si misliš, če greš v trgovino z nižjimi cenami, da bojo meli verjetno manj znane firme, ampak če kupuješ kje, kjer pa ne veš - pa komot narediš to, kar otika, po nesreči kupiš ponaredek...


Ce bi ljudje po nesreci kupovali ponaredke, to ne bi bil cvetoc biznis.

To mi je pa zelo zanimivo... Da jim je tako všeč logo... oz. pač to, kar logo predstavlja[sm=zmeden.gif]


No v tem grmu se skriva zajec... [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




TomTaylor -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 21:46:18)

Ok, verjetno gre govora o prestižnih znamkah. Teh ne kupujem, ker nimam "za burek". Od originalov posedujem samo kose iz Benettona, Tom Tailor-ja, Esprita in nekaj kosov iz Championa. Allstar, Nike, Adidas je pa itak že vprašljivo al je original ali ne..Načeloma se ne ubadam z drugimi ali nosijo originale ali ponaredke, ampak povedat pa moram, da mi je poplava LV torbic v Ljubljani naravnost smešna, da o posnemanju Desigual plaščev iz tally wally-a/ oz. iz two way-a niti ne izgubljam besed.




nejcko -> RE: Original-ponaredki (7.10.2013 22:42:25)

Na znamke ne dam nič.
Kupim predvsem tisto, kar rabim(-o) in kar je cenovno dosegljivo našemu bugetu. Včasi pa res pade sem not kakšna znamka v akciji, ja [sm=smiley1.gif]




alda -> RE: Original-ponaredki (8.10.2013 11:09:29)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

V čem je smisel kupiti ponaredek, ki stane skoraj pol originala?

Ali je važno samo, da se bahaš, da imaš npr. majco D&G; torbo LV,...?
O kakovosti bi se sicer dalo marsikaj napisati ,ampak mene samo zanima, zakaj se kdo odloči kupit ponaredek, če mu je original všeč in točno ve, da to ni to!!?



to je bilo vprašanje [sm=smiley1.gif] in to za tiste, ki dajo veliko na ti, da se vidi kaj za firme nosijo [sm=jezicek.gif]




kalbo -> RE: Original-ponaredki (8.10.2013 14:30:34)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Na pr. originalna Lacoste majca je tudi po vecletnem pranju kot nova, kar se za ponaredek nikakor ne more trditi itn.




Hm, meni se zdi, da je to veljalo bolj včasih. Vsaj kar se majic tiče. Ti bi se lahko še spomnila reklame za majice Fruit Of The Loom, ko enega reveža mečejo vsepovsod okoli, tudi pod avto - na koncu je on v slabem stanju, ampak majica je nepoškodovana. Takrat je bila kvaliteta in obstojnost močna propagandna točka.

Potem pa so prenehali uporabljati tisto trpežno melirano pletivo... Sama imam še vedno nekaj kosov izpred cca 15 let in takih stvari več ne prodajajo. Tako da se mi zdi, da gre zdaj za ime in samo ime in da hodiš s tem imenom okoli. Bistveno je, da se kupuje in kupuje ter kupuje. Torej stvari ne smejo trajati predolgo. Recimo, tudi gospodinjski stroji so menda nastavljeni, da po cca 7 letih crknejo, zdaj že pohištvo postaja hitro zamenljiva kategorija.

Kolegica, ki je optik, je bila pred leti na praksi v Nemčiji in je mislila, da jo bo mentor pohvalil, če bo dobro naredila. Pa je ni. Ampak ji je povedal, da če bo predobro delala, se očala ne bodo toliko lomila in kvarila in ljudje ne bodo prišli kupiti novih. Fora je v tem, da mora izdelek trajati ravno prav dolgo, da ga potrošniki ne morejo razglasiti za škart, a ne predolgo, da pridejo dokaj hitro kupiti novega. Pišuka! In to Švabi, ki so pojem za kvaliteto! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Ampak mogoče so pa LV torbice izjema. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




Fruit Off the Loom majice so še vedno enako trpežne, seveda moraš izbrat taprave, sta dve vrsti, mislim da light in havy. Nosim samo te majice vsak dan in jih imam cca 20 komadov novejših in ene 5 do 10 preživelih s prejšnje runde. Zamenjat jih je treba pa na nekaj let, ko jih naročim celo škatlo, plačam 50 EUR in mam mir nekaj let, pa še to jih zamenjam samo zato, ker od stalnega pranja obledijo. Kupujem jih pa seveda prek spleta za 2,5 EUR po majici, ker so cene po trgovinah oderuške. V tem primeru je znamka še vedno kvalitetna, cena pa zelo ugodna.

V tem primeru je znamka še vedno nekaj vredna, če pa primerjam Hugo boss kavbojke s tistimi iz Mane....nobene razlike v kvaliteti, v ceni pa precejšnja. Tko da na moji riti je Mana, al pa H&M. Tko da ja, ponaredkov ne kupujem, ker mi načeloma za znamke visi dol, razen v primeru, če znamka res pomeni kvaliteto, takrat izberem znamko.




kalbo -> RE: Original-ponaredki (8.10.2013 14:34:19)

No vidim, da sem se malo zlagal, se je v dveh letih cena dvignila za pol EUR. Super premium majica košta 3 EUR.




Frodo Bisagin -> RE: Original-ponaredki (8.10.2013 14:53:38)


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

No vidim, da sem se malo zlagal, se je v dveh letih cena dvignila za pol EUR. Super premium majica košta 3 EUR.


Daj ti raje link do doticne spletne trgovine :)




TomTaylor -> RE: Original-ponaredki (8.10.2013 19:08:11)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

No vidim, da sem se malo zlagal, se je v dveh letih cena dvignila za pol EUR. Super premium majica košta 3 EUR.


Daj ti raje link do doticne spletne trgovine :)


ja, Kalbo, prosim, da mojemu mal garderobo osvežim [sm=smiley1.gif]




mateyka -> RE: Original-ponaredki (8.10.2013 19:10:00)

hehe, ja, mene tud zanima [sm=smiley4.gif]




kalbo -> RE: Original-ponaredki (8.10.2013 19:58:23)

http://www.euroton.si/





TomTaylor -> RE: Original-ponaredki (8.10.2013 20:54:23)


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

http://www.euroton.si/





eeem....a morm nujno naročit celo škatlo??




HuAnita -> RE: Original-ponaredki (9.10.2013 7:58:27)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

V čem je smisel kupiti ponaredek, ki stane skoraj pol originala?

Ali je važno samo, da se bahaš, da imaš npr. majco D&G; torbo LV,...?

O kakovosti bi se sicer dalo marsikaj napisati ,ampak mene samo zanima, zakaj se kdo odloči kupit ponaredek, če mu je original všeč in točno ve, da to ni to!!?



Ok, mene si zmedla že pri torbi LV - priznam, da mi ta hip ne potegne, katera znaka je to :-) Tako da gotovo nimam originala :-)
Dr. Marten's 'bootse' sem nosila vso rano mladost, imela kakih 5 parov, vse original. Meni so blazno pasali na gležnje, s katerimi sem imela probleme zaradi poškodb, ravno pa vidim, da prodajajo nove modele, ki bi pasali tudi ženski, ki se bliža najbljšim srednjim letm :-)
Jaz se ne obremenjujem z znamko, če mi je stvar všeč in jo lahko vkomponiram v obstoječo garderobo, in je vsaj približno kakovostna (sovražim poliestre, ker takoj zasmrdim v njih), kupim, sploh če je ponaredek [sm=jezicek.gif] Redkeje kake originale, ker mi pač razmere ne opuščajo.
Imam pa par kosov oblačil Hugo Boss Woman, Labod, pa enega CC - za res izjemne priložnosti (ker o svilene zadeve, res zelo filigransko izdelane, pa še čiščenje je problem), nič pa od Mure recimo. Veliko unikatnih oblačil pa mi sešije spretna šivilja, bemti, tam pa niti Zara ali Hm ne piše, torej ne-ne original.
Mislim pa, da se danes večina ljudi nima časa ubadati s tem, kaj je original in kaj ni, ampak s preživetjem...[sm=smiley13.gif]




kalbo -> RE: Original-ponaredki (9.10.2013 8:35:52)

Seveda ne rabiš cele škatle naročit.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>