|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
3.1.2013 13:46:42   
ronja
Nič ni treba zavijat, je pa fino brat;). Sicer se ti lahko zgodi, da se kačiš samo zato, ker ti pač nek človek ne paše, čeprav je napisal isto kot ti, samo na drugačen način (seveda slabši, ker noben drug ne piše tako krasno brezcelofanasto;).
Razumem, da se ljudem ne da mene brat, samo potem se težko razburjajo, kaj da sem napisala. če se komu ne da, pa naj magari prebere samo citate, ki jih podpišem - citirala in podpisala sem se lilijano, ki je točno isto napisala kot se ti repenčiš;).

še vedno pa mislim, da ni sama fora v starosti darila: prijatelja, ki nista slabo situirana, sta kupila sinu za rojstni dan rabljeno kolo na bolhi. Zdelo se jima je škoda za edinca kupovat vsako leto novo kolo, ker pač tamala kolesa hitro prerastejo. Ker bo verjetno kdaj kaj drugega bolj želel, za to, ali je kolo rabljeno ali ne, mu je pa trenutno pri 3 letih čisto vseeno.

mateja, se strinjam tudi s tabo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
3.1.2013 14:38:15   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

še vedno pa mislim, da ni sama fora v starosti darila: prijatelja, ki nista slabo situirana, sta kupila sinu za rojstni dan rabljeno kolo na bolhi. Zdelo se jima je škoda za edinca kupovat vsako leto novo kolo, ker pač tamala kolesa hitro prerastejo. Ker bo verjetno kdaj kaj drugega bolj želel, za to, ali je kolo rabljeno ali ne, mu je pa trenutno pri 3 letih čisto vseeno.



Bolj je važen sam namen darila ja. Sploh, če je darilo višje vrednosti ni nič narobe če je rabljeno, samo da je dano z dobrim namenom. Sin je tudi dobil neke računalniške zadeve iz bolhe. Bolj se mi zdi problem, ker se darilo kao mora dati, potem pa ljudje malo po bajti pospravijo in dajo tisto kar ne potrebujejo ali so se naveličali. Jaz uporabljene, še zmeraj vredne igrače, cunje podarim/oddam ob vsakdanji priliki in mi jih tudi ni problem dobiti. Nekateri seveda rabljenih stvari niti nočejo, jih vprašam prej. Kaj šele za posebno darilo.
Knjiga je super darilo, meni osebno. Tudi doma narejeno darilo mi je super.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
3.1.2013 15:01:44   
Najaa
Moja tavečja je letos od Božička dobila rabljene drsalke. Tudi meni se zdi neumno kupovati novo, če nekdo prodaja skoraj novo stvar za četrtino cene stvari iz trgovine. Tudi igrače sem že kupila rabljene.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   [Brisano sporočilo]
3.1.2013 15:35:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
3.1.2013 15:44:52   
mateyka
pokerčica te pa glih ne prebavlja najbolj, a ronja? kakorkoli jo pogladiš, ji ne paše - kot naša tamala ko je jezna; lahko jo božamo in mirimo kokr čmo pa ji bomo šli neverjetno na živce in nam bo rekla da naj že gremo ven iz sobe da se umiri user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   [Brisano sporočilo]
3.1.2013 16:08:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
3.1.2013 16:18:28   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Moja hči je lani dobila rabljeno igračo za božička. So me sicer vprašali, če imam kaj proti ampak itak mi je fajn, da igrače krožijo med sestričnami, ker ene so že odrasle, druge pa še odraščajo. Dobila je pa 18 let staro Barbie hišo z opremo, punčkami in cunjami. Zelo zadovoljna. Namen je pa dosežen.


A še imaš kakšno tako sestrično? Jaz ji še plačam za to rabljeno igračo. user posted image
Je mala gledala v Mullerju. 150€ user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
3.1.2013 19:08:25   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ukinit bi morali obdarovanja.


Ne! Uvesti bi morali zakon, da se lahko za obdarovanje kupi zgolj knjiga in da jo je obvezno prebrati.... Sicer bi nekateri to preimenovali v mucenje, ampak... user posted image


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 3.1.2013 19:12:05 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
3.1.2013 21:20:23   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja

Današnji časi so tako čudni. Ljudje smo obremenjeni z odnosi. Predvsem v smislu, da ves čas rinemo skupaj, čeprav si ne pašemo. Trendovsko je imeti čim bolj intenzivne stike z žlahto, čeprav si gremo vidno na ...nekam in po vsakem druženju potrebujemo še vsaj teden dni da prežvečimo kaj je rekla ta in kaj je naredil oni. Če nisi vsakič zraven te obirajo in se sprašujejo kaj je za boga s tabo narobe in zakaj potegneš surlo za vsako malenkost in če ne drug kaka mama ali tašča potem predavata o tem kako je treba potrpet. Seveda so v ta kontekst všteta še vsa družinska protokolarna dejanja ob obletnicah, praznovanjih, praznikih, ki pa so se totalno izrodila. Pretiravanje, tako količinsko kot cenovno in kup daril, ki so bolj sama sebi v namen kot obdarovancu v kako korist. Hkrati pa nepremišljena drobna dejanja, ki prizadenejo (na žalost večkrat tudi namerno).
Staro neočiščeno darilo je problem ja. To daje znak, da je bilo narejeno nekaj na hitro, samo zato da je, da bo kao po protokolu. Pa ni problem stara stvar, problem je način in če je avtorico posta zmotil, jo je verjetno z razlogom. Zaradi neenake obravnave, kakšnih zamer za nazaj.... Ljudje smo nesramni, brezobrazni, egoistični, od drugih pa seveda pričakujemo samo dobroto in odobravanje.



user posted image

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 9:01:30   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ukinit bi morali obdarovanja.


Ne! Uvesti bi morali zakon, da se lahko za obdarovanje kupi zgolj knjiga in da jo je obvezno prebrati.... Sicer bi nekateri to preimenovali v mucenje, ampak... user posted image



Ha ha ha, duhovitost na viškuuser posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 10:35:41   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ukinit bi morali obdarovanja.


Ne! Uvesti bi morali zakon, da se lahko za obdarovanje kupi zgolj knjiga in da jo je obvezno prebrati.... Sicer bi nekateri to preimenovali v mucenje, ampak... user posted image



Ha ha ha, duhovitost na viškuuser posted image


Članarina za lokalno knjižnico je pa čisto kul. Poceni, velja celo leto, in za vse - od knjig do revij.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   [Brisano sporočilo]
4.1.2013 10:57:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 11:00:04   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ukinit bi morali obdarovanja.


Ne! Uvesti bi morali zakon, da se lahko za obdarovanje kupi zgolj knjiga in da jo je obvezno prebrati.... Sicer bi nekateri to preimenovali v mucenje, ampak... user posted image



Ha ha ha, duhovitost na viškuuser posted image


Članarina za lokalno knjižnico je pa čisto kul. Poceni, velja celo leto, in za vse - od knjig do revij.


Pri nas imajo otroci celo brezplačno članarino. In vsakič pridemo s celo vrečo knjig domov, čisto sta obsedeni s knjigami (zdaj so najbolj aktualni dinozavri, itak in zgodovina Egipta).



Je več ali mani povsod tako. Članarina za celo družino - poceni, vsako leto novo in za vse v družini enkovredno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 13:44:24   
mate0ja

IZVIRNO SPOROČILO: Poker face

Razumem, da se ljudem ne da mene brat, samo potem se težko razburjajo, kaj da sem napisala. če se komu ne da, pa naj magari prebere samo citate, ki jih podpišem - citirala in podpisala sem se lilijano, ki je točno isto napisala kot se ti repenčiš;).


Ne ne da se mi vsega brat kar ti napišeš, ker me enostavno ne zanima seciranje tvojega življenja, ki ga vlačiš v vsak post, ki ga objaviš. In če bi ti brala samo odgovore, ki so namenjeni tebi, bi tudi mogoče skapirala, da se vesolje ne vrti okoli tebe.

Torej s teboj nisem debatirala o tem kakšno igračo naj kakšen otrok dobi, temveč sem ti odgovorila na tvoje "bojazni", da ti pa ne moreš dati toliko drugim, kot dajo drugi tvojim otrokom itd., spet ti in tvoja familja user posted image  in potem spet na moje post vlečeš kurja čreva in če se človek glih ne strinja s teboj, ponavljaš v nedogled - ja seveda ker edino ti imaš prav, bullshit.


Jaz pa rada prebiram ronjo. Je zakladnica idej in prigod in priznam. Mi gre pa katera druga na ...nekam user posted image


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 14:38:16   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Moja hči je lani dobila rabljeno igračo za božička. So me sicer vprašali, če imam kaj proti ampak itak mi je fajn, da igrače krožijo med sestričnami, ker ene so že odrasle, druge pa še odraščajo. Dobila je pa 18 let staro Barbie hišo z opremo, punčkami in cunjami. Zelo zadovoljna. Namen je pa dosežen.


A še imaš kakšno tako sestrično? Jaz ji še plačam za to rabljeno igračo. user posted image
Je mala gledala v Mullerju. 150€ user posted image

Ne, lahko ti pa Zarino za 150 ojrov zdilam. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 14:39:10   
Paštetka
user posted image user posted image spredaj enko briši, pa dil.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 15:02:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
..zdaj so najbolj aktualni dinozavri, itak in zgodovina Egipta


hej podobno pri nas. pa ni ji jasno zakaj je faraon jezen, če mu kdo odnese zaklade user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 15:09:51   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ukinit bi morali obdarovanja.


Ne! Uvesti bi morali zakon, da se lahko za obdarovanje kupi zgolj knjiga in da jo je obvezno prebrati.... Sicer bi nekateri to preimenovali v mucenje, ampak... user posted image



Ha ha ha, duhovitost na viškuuser posted image


Članarina za lokalno knjižnico je pa čisto kul. Poceni, velja celo leto, in za vse - od knjig do revij.


Clanarina ne zagotavlja dejanskega branja, na zalost.... v tej pa bila poanta predloga - obveznost, da se knjiga dejansko tudi prebere.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 19:04:15   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



stari so pa od od 0 do 6 let......ko pa bodo stari več kot 10 let, pa bodo dobili kako knjigo....zdaj pa so še otroci in naj se igrajo

O temle stavku govorim. Knjiga je primerna za otroke dosti, dosti prej kot pri desetih letih tako za razvoj domišljije, kot pismenosti, eni jih majo raje, drugi spet ne, samo da pa takole izločiš komplet otroško populacijo iz knjig je pa precej mimo.
Pol maš pa magistra z dvojno fakulteto, ki ne zna skupaj spravit treh smiselnih stavkov v dopisu.



Jaz sem govorila o OBDAROVANJU.....in nisem izločala otroške populacije iz branja knjih.....povedala sem zgolj, da s knjigami ne obdarujem otrok, ne svojega in ne drugih.....mimogrede, tudi odrasle redko obdarujem s knjigami....in tudi sama nimam rada, da me kdo obdari s knjigo (še posebno zdaj, v dobi informacije ne, ko preberem kako knjigo še preden izide v slovenščini in se mi je že dvakrat zgodilo, da sem dobila roman, ki sem ga že prebrala....)

Knjiga oz. bralna kultura je domena vsakega starša....in branje knjig spada tudi k "izobrazbi" posameznega otroka.......in tako kot ne obdarujem otrok z nakupom šestil, delovnih zvezkov oz. drugih potrebščin, ki se potrebujejo v vzgojno izobraževalnem procesu, tako tudi ne obdarujem otrok s knjigami....kvečjemu kakega večjega otroka, katerega vem, da mu je kaka knjiga posebno všeč.....

To pa še ne pomeni, da svojega otroka ne seznanjam s knjigo oz. z bralno kulturo in da izločam otroka "iz knjig"....le za božička in za rojstne dneve nimam navade kupovati knjig......in nisem ravno navdušena, če jo dobim, ker pogosto dobim knjigo, ki odraža okus tistega, ki me obdaruje in ne moj okus, ali pa dobim že prebrano knjigo.....

Drugače pa, moj otrok ima doma polne police knjig, ker imava moj mož in jaz doma ogromno knjig iz najinega otroštva.....res so nekoliko drugačne, kot novopečene knjige (Marinke so recimo iste.....user posted image ), so pa lepe.....pa še knjižnice obstajajo.....

Le obdarujemo se ne s knjigami ravno pogosto.....no, možu, katerega bralni okus poznam in vem kaj je že prebral in kaj ne sem znala podariti kako knjigo (odkar imamo bralnik, pa tega ne počnem večuser posted image )....tudi mali nečakinji, ki je zelo rada brala, sem kdaj kako knjigo podarila, ko je bila v puberteti in je govorila ravno o tisti knjigi, da je ne more v knjižnici dobiti, je pa imela recimo ravno rojstni dan......



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 19:22:11   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Clanarina ne zagotavlja dejanskega branja, na zalost.... v tej pa bila poanta predloga - obveznost, da se knjiga dejansko tudi prebere.



Tudi podarjena knjiga ne zagotavlja dejanskega branja, na žalost, je prav tako lahko zgolj "okras" na knjižni polici.....obveza, da otrok knjigo prebere, pa je na starših....pa naj gre za podarjeno knjigo ob rojstnih dnevih, praznikih....ali pa na izposojeno knjigo....ali pa za knjigo iz "lastne" knjižnice.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 19:24:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja




Jaz pa rada prebiram ronjo. Je zakladnica idej in prigod in priznam. Mi gre pa katera druga na ...nekam user posted image



Katera.....?user posted image user posted image

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   [Brisano sporočilo]
4.1.2013 20:22:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 21:10:32   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Clanarina ne zagotavlja dejanskega branja, na zalost.... v tej pa bila poanta predloga - obveznost, da se knjiga dejansko tudi prebere.



Tudi podarjena knjiga ne zagotavlja dejanskega branja, na žalost, je prav tako lahko zgolj "okras" na knjižni polici.....obveza, da otrok knjigo prebere, pa je na starših....pa naj gre za podarjeno knjigo ob rojstnih dnevih, praznikih....ali pa na izposojeno knjigo....ali pa za knjigo iz "lastne" knjižnice.....



Tezava selektivnega branja in pomankljive "rdece niti"...

uskinamama: "Ukinit bi morali obdarovanja. "

Frodo Bisagin: "Ne! Uvesti bi morali zakon, da se lahko za obdarovanje kupi zgolj knjiga in da jo je obvezno prebrati.... Sicer bi nekateri to preimenovali v mucenje, ampak... "




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 21:14:41   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Meni so pa knjige krasno darilo, ki ga rada dajem in še raje prejemam, v vseh oblikah, barvah in jezikih, tako da če komu knjige, ki so jih prejeli, niso všeč, jih lahko komot meni pošlje. Knjige so edina stvar, kjer hrčkam user posted image .


Eto, vedela sem, da nisem edina!


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
4.1.2013 21:28:46   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Tezava selektivnega branja in pomankljive "rdece niti"...

uskinamama: "Ukinit bi morali obdarovanja. "

Frodo Bisagin: "Ne! Uvesti bi morali zakon, da se lahko za obdarovanje kupi zgolj knjiga in da jo je obvezno prebrati.... Sicer bi nekateri to preimenovali v mucenje, ampak... "





(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?