Božiček prinesel rabljeno igračo (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Pinas -> Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 13:26:40)

Pri naših bližnjih sorodnikih je te dni nosil Božiček.
Priznam,da sem bila kar začudena,ko je hčerka dobila pod smerkico lepo zavita darila,vse lepo in prav,ampak dve igrači sta bili rabljeni,ena res ne veliko,na drugi pa se pošteno vidi,da je bila precej v uporabi,niti ni bila vsaj očiščena.[sm=zmeden.gif]
S to drugo se je naša tudi že prej večkrat igrala pri njih.[sm=smiley13.gif]
Ne mislim,da mora naša dobivati ne vem kakšna darila,sploh ne,vedno če me kdo vpraša,rečem kakšno malenkost,nič posebnega,če že imajo željo.[sm=smiley1.gif]
Ne vem,kako naj to vzamem,že nekaj dni se ubadam s tem in sama s sabo,ker nekako ne morem prežvečiti,ali pa bi mogla,sploh ne vem več.[sm=zmeden.gif]
Nimam nič proti,če ji dajo kakšno igračo,ki je ne potrebujejo več pa naj jo ima in se igra,samo nekako se mi pa ne zdi,da se to zavije in reče da je prinesel Božiček.[sm=smiley13.gif]
Točno vem,da če bi meni prišlo na misel kaj takega-no,po pravici povedano dvomim,da bi mi,bi imeli vsi nosove do tal in bili užaljeni.[sm=smiley36.gif]
Zdaj samo povejte,a sem jaz čudna,ali to pač tako je.....[sm=smiley1.gif]




petea -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 14:03:52)

Zanimivo, da nisi prav nič napisala, kako je darilo sprejela obdarovanka in kakšen je bil njen odziv na igračo.

Če je ona bila zadovoljna z darilom, ne vidim razloga za užaljenost.
Zakaj pa ne bi smel Božiček prinesti rabljenih stvari, ki so nekomu všeč, pa se jih npr. ne da več nikjer kupiti?




majčica1508 -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 14:10:39)

Boga revčka prav smiliš se,mi!
In ja,čudna si!




Paštetka -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 14:33:22)

Če se je obdarjenka razveselila, ne vidim nobenega problema, pa tudi drugače se da lepo razložiti zadevo. Vse je stvar vzgoje. [sm=smiley1.gif]
Ne vem zakaj bi Božiček moral nositi samo nove stvari ali igrače. Sem ravno letos razmišljala, da moja letos igrač sploh nista dobila. Kar mi je bilo pa še najbolj čudno, sploh jih nista pogrešala oz. niti pisala nista za igrače. [sm=zmeden.gif]




mateyka -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 15:54:38)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Vse je stvar vzgoje. [sm=smiley1.gif]


!!!




josephine27 -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 16:26:51)


IZVIRNO SPOROČILO: Pinas

Pri naših bližnjih sorodnikih je te dni nosil Božiček.
Priznam,da sem bila kar začudena,ko je hčerka dobila pod smerkico lepo zavita darila,vse lepo in prav,ampak dve igrači sta bili rabljeni,ena res ne veliko,na drugi pa se pošteno vidi,da je bila precej v uporabi,niti ni bila vsaj očiščena.[sm=zmeden.gif]
S to drugo se je naša tudi že prej večkrat igrala pri njih.[sm=smiley13.gif]
Ne mislim,da mora naša dobivati ne vem kakšna darila,sploh ne,vedno če me kdo vpraša,rečem kakšno malenkost,nič posebnega,če že imajo željo.[sm=smiley1.gif]
Ne vem,kako naj to vzamem,že nekaj dni se ubadam s tem in sama s sabo,ker nekako ne morem prežvečiti,ali pa bi mogla,sploh ne vem več.[sm=zmeden.gif]
Nimam nič proti,če ji dajo kakšno igračo,ki je ne potrebujejo več pa naj jo ima in se igra,samo nekako se mi pa ne zdi,da se to zavije in reče da je prinesel Božiček.[sm=smiley13.gif]
Točno vem,da če bi meni prišlo na misel kaj takega-no,po pravici povedano dvomim,da bi mi,bi imeli vsi nosove do tal in bili užaljeni.[sm=smiley36.gif]
Zdaj samo povejte,a sem jaz čudna,ali to pač tako je.....[sm=smiley1.gif]


Moje mnenje je, da močno pretiravaš. So še hujši problemi na svetu, ki jih očitno nimaš, drugače se ne bi že par dni ukvarjala s tem.

Poskusi pogledat še z druge strani. Kak teden, dva, mogoče tudi tri je bila po TV oddaja. Nisem sicer sigurna al je bilo Preverjeno al Tednik, ko so otroci zbirali za druge rabljene igrače, ki jih ne potrebujejo več in so potem te otroke tudi novinarji vprašali, če bi jih motilo, če bi dobili rabljeno igračo pa so vsi rekli da ne. Mogoče so pa sorodniki gledali to oddajo pa so se zato tako odločili ali pač ne. Lahko so na tesnem z denarjem pa si tega ne upajo priznati. Zgolj za primerjavo mojadva od nobenih sorodnikov ( razen babic) nista še nikoli dobila nobenega darila razen za rojstni dan.




aprilčica07 -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 16:26:58)

V tem, da je deklica dobila rabljeno igračko ne vidim nobenga problema. [sm=smiley1.gif]




LuLu -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 16:28:22)

Mene nič ne moti, če so rabljene igrače, otrok sigurno tudi ne bi. Sama je pa nikoli ne bi podarila (razen, če je dogovor s starši ali otrokom, da izrecno to hoče in nič drugega in da se nova ne dobi).




poli* -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 17:04:26)


IZVIRNO SPOROČILO: Pinas

S to drugo se je naša tudi že prej večkrat igrala pri njih.[sm=smiley13.gif]


Pomoje je to zate največji problem... pač, nekako ti ne gre v "račun", da so zavili igračo, s katero se je ona že igrala pri njih, sedaj jo je pa na lepem "Božiček" prinesel.





Pinas -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 17:38:45)

Vsak lahko vzame kakor želi,meni ni vseeno,če 10 osebam istočasno prinese Božiček darila in samo moj otrok dobi precej rabljeno in umazano igračo.[sm=zmeden.gif]
Ne govorim o finančni vrednosti daril,daleč od tega in se ne bi s tem ukvarjala,če bi darilo dobila od nekoga,ki ni v zavidljivi finančni situaciji-potem bi to kvečjemu vzela dobronamerno.[sm=zmeden.gif]
Ja in še vedno nimam nič proti rabljenim takšnim in drugačnim stvarem,ne bi pa jih mogla dati nikomur za darilo,pa ne zato,ker sem materialist,ampak,ker z darilom,tudi z malenkostjo pokažeš tudi odnos do človeka,kateremu nekaj pokloniš.[sm=smiley1.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.12.2012 17:39:37)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Colt -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 18:09:33)

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Lepo, da so se spomnili še na tvojo deklico. Gesta je tista, ki šteje, ne darilo samo. Rečeš hvala, se veseliš drobne pozornosti in otroku pokažeš lep zgled, da so pomembni odnosi, ne materialne stvari.

Zgled je bistvo. Po drugi strani...pa je RR nekje na svojem planetu (in s tem večinoma RRovk) ne v realni Sloveniji... tako da probam razumeti reakcijo oziroma pomisleke avtorice posta! HJa, ne veš kako to ''''vzet''''? Tu bi lahko marsikaj napisal pa se bom vzdržal. Bodi skromna in bodi vesela da se je nekdo spomnil na tvoje offspringe...in ne skeniraj zob konja, katerega ste dobili v dar. Rajši se potrudi da bodo otroci veseli!




liliana -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 19:19:57)


IZVIRNO SPOROČILO: Pinas

Vsak lahko vzame kakor želi,meni ni vseeno,če 10 osebam istočasno prinese Božiček darila in samo moj otrok dobi precej rabljeno in umazano igračo.[sm=zmeden.gif]
Ne govorim o finančni vrednosti daril,daleč od tega in se ne bi s tem ukvarjala,če bi darilo dobila od nekoga,ki ni v zavidljivi finančni situaciji-potem bi to kvečjemu vzela dobronamerno.[sm=zmeden.gif]
Ja in še vedno nimam nič proti rabljenim takšnim in drugačnim stvarem,ne bi pa jih mogla dati nikomur za darilo,pa ne zato,ker sem materialist,ampak,ker z darilom,tudi z malenkostjo pokažeš tudi odnos do človeka,kateremu nekaj pokloniš.[sm=smiley1.gif]


Verjetno so problem odnosi med odraslimi.....zato te tudi tako moti, da so edino tvojemu otroku podarili rabljeno in kar je verjetno še večji problem, umazano igračo.....

To bi verjetno tudi mene zmotilo.....da se nekdo ne potrudi za darilo vsaj toliko, da očisti darilo, če podarja rabljeno darilo.....to je zgolj znak tiste drobne pozornosti, ki jo kaže obdarovalec do obdarjenca....saj ne podarjamo daril zavitih v zmečkane in umazane papirje, zmečkane vrečke, ne podarjamo pač umazanih daril....gre se pač za neko pozornost, ki jo z načinom dajanja darila pokažeš obdarjencu....in ne zgolj zato, da ne gledaš šenkanemu konju v zobe....če se že gremo obdarovanje, se ga je potrebno iti tako, da se obdarovanec razveseli...in ni vedno vse na strani obdarovanca......

Ne vem no, a ve bi pa vse bile grozno zadovoljne, če bi tašča ali pa svakinja recimo (po možnosti taka, ki je ne marate, ki se vedno vtikuje in pametuje) podarila vašemu otroku pod božično drevo umazano in raztrgano barbiko, ostalih pet sestričen, bi pa vpričo vas in otroka dobilo nove barbike....skoraj ne verjamem, da bi sijale od sreče in se spomnile na moralni vidik vzgoje, kako je potrebno z vzgledom vzgajati otroka.....v bistvu na tak način otrok dobi tudi lep vzgled.....da mu babica recimo da povsem drugačno darilo kot ostalim vnukom....pa mu kot mama potem ti moraš razložiti zakaj so ostale dobile nove barbike, ti pa barbiko, s katero so se tudi ostale sestrične vedno igrale....in to mu moraš razložiti na tako kreposten način, da ne boš kazala svoje užaljenosti ali celo prizadetosti, da ne boš po nepotrebnem obremenjevala otroka....pa saj mame tudi nismo iz kamna......




Lianna -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 19:30:57)

liliana se strinjam. Končno ena, ki je povedala po pravici. Ostalo je za moje pojme samo neko moraliziranje. Če bi se to zgodilo vašim otrokom bi že cela RR vedela kako so nesramni.

In ja, mene bi izredno zmotilo, če bi edino moj otrok dobil rabljeno, umazano igračo. Ker s tem bi pokazali koliko cenijo mene in mojega otroka. Bi se jim zahvalila in jim omenila, da v prihodnje naj se ne trudijo z darili.




Sportni.ca -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 19:45:44)

Se strinjam z liliano. Vse ima neke meje.

Mislim, da bi igračo lahko vsaj očistili. Bolj pa me je zmotilo to, da so ostali dobili nova darila ona pa ne. To otroku razložit je verjetno tud težko [sm=zmeden.gif]




petea -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 20:19:21)


IZVIRNO SPOROČILO: Pinas

Pri naših bližnjih sorodnikih je te dni nosil Božiček.
Priznam,da sem bila kar začudena,ko je hčerka dobila pod smerkico lepo zavita darila,vse lepo in prav,ampak dve igrači sta bili rabljeni,ena res ne veliko,na drugi pa se pošteno vidi,da je bila precej v uporabi,niti ni bila vsaj očiščena.[sm=zmeden.gif]
S to drugo se je naša tudi že prej večkrat igrala pri njih.[sm=smiley13.gif]

...

Ne vem,kako naj to vzamem,že nekaj dni se ubadam s tem in sama s sabo,ker nekako ne morem prežvečiti,ali pa bi mogla,sploh ne vem več.[sm=zmeden.gif]






IZVIRNO SPOROČILO: Pinas

Vsak lahko vzame kakor želi, meni ni vseeno, če 10 osebam istočasno prinese Božiček darila in samo moj otrok dobi precej rabljeno in umazano igračo.[sm=zmeden.gif]




O.K.

Tudi v drugem sporočilu še vedno niti niti besede o tem, kako je obdarovanka sprejela darilo, opisa, za kakšno igračo pravzaprav gre (ali gre za kakšen poseben predmet, morda za kakšno družinsko zapuščino), ampak samo pisanje o tvojem dojemanju dogodka.

Prav tako si ljudje različno predstavljamo, kako umazana igrača naj bi bila, tako kot si različno predstavljamo, kako izgleda, da žvečiš zadevo.

Sploh, ker se pri podrobnejšem branju izkaže prvega sporočila pravzaprav izkaže, da je tudi tvoja hčera dobila več daril, večino od teh očitno novih, dve pa sta bili podarjeni rabljeni, za kar pa imajo sorodniki verjetno kakšen zanimiv razlog.
In namesto, da bi jih prijazno povprašala o njem, pričakuješ, da bomo neznanke na RR lahko podale dobro in smiselno pojasnilo dejanj neke tretje osebe na osnovi delčkov tvoje zgodbe. [sm=zmeden.gif]




nananaja -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 20:20:23)

Pravzaprav je take poste zelo težko pametno komentirat. Vemo zelo malo ali nič o vašem sorodstvu, navadah, odnosih. Izvemo le, da je bilo otroku podarjeno nekaj rabljenega in umazanega, kar je že od prej poznala.

Ni mi čudno, da božiček prinese rabljeno stvar, kar pa ne morem reči za umazano in to, da otrok to igračo pozna od prej. Pri nas so tudi dobile že rabljene igrače, ki so jim bile všeč pri sorodnikih, a jih ni prinesel miklavž. Pravzaprav dobita kar konkretno veliko stvari pri sorodnikih, saj imata moja sestra in svakinja obe starejše otroke. Ampak darila pa so bila še vedno nova, a vedno vrednostno zmerna. So pa pri nas odnosi taki, da nikoli sama ne pomislim na to, da kje za nekoga vseeno, kaj mu podarim.

Pravzaprav pa me ne bi motilo, če bi mojemu otroku pri sestri miklavž prinesel naprimer rabljene smuče (ki jih otrok prej ne bi videl), bratovemu otroku pa nek nov rekvizit, cenovno enakovreden rabljenim smučam. To pa predvsem zato, ker naša darila ne dosegajo velikih vrednosti, zato bi bile rabljene smuče kar dobro darilo, pa itak da bi se hčerki zasvetile oči, vem pa tudi, da se bratov otrok smuč ne bi veselil, četudi bi bile nove. A kaj ko sestri najbrž to niti ne pride na misel, saj vse stvari odda, da ji ne delajo napoto.




Stanislava_ -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 21:51:37)

IZVIRNO SPOROČILO: Pinas

Priznam,da sem bila kar začudena,ko je hčerka dobila pod smerkico lepo zavita darila,vse lepo in prav,ampak dve igrači sta bili rabljeni,ena res ne veliko,na drugi pa se pošteno vidi,da je bila precej v uporabi,niti ni bila vsaj očiščena.[sm=zmeden.gif] 

Zdaj samo povejte,a sem jaz čudna,ali to pač tako je.....[sm=smiley1.gif]


Če prav razumem, je bilo daril več, in eno od teh je bilo vidno umazano - predvidevam, da so bila ostala nova? Mogoče je bilo mišljeno (in ne povedano) tako kot razmišljaš - da ima hčerka tisto igračo rada in jo je božiček prinesel takšno kot je.

Ne vem no..če ste si tako blizu, da se obdarujete in to celo  več darili - povprašaj.




liliana -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (28.12.2012 23:46:49)

Daril je lahko tudi več zato, ker se k eni hiši prinesejo tudi darila od drugih sorodnikov in se postavijo pod božično drevo.....pri nas tudi tako delamo, pride recimo brat, ki živi na drugem koncu Slovenije in postavi darila pri babici pod božično drevo......

Je pa res, da je lahko eno in drugo......samo po moje avtorica teme ne bi toliko razmišljala o tem odnosu, če bi bilo poleg rabljenega in umazanega darila, še kako novo darilo.....




mateyka -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (29.12.2012 1:06:43)

jaz bom pa takole rekla - če bimoja tamala pozitivno reagirala na umazano rabljeno darilo (in verjetno bi, če bi bil to dinozaver [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ), se JAZ sploh ne bi sekirala. vedela bi da ji je ful všeč in ok, ter da so obdaritelji vedeli kaj ji je všeč (kar se meni zdi POMEMBNO). tako. če bi bila vesela, se ne bi pritoževala pa če majo vsi drugi nove avtočke na daljinca in satelitskim gsm-jem. plus povezavo z nasinim šaltom. plus da ko je lansriran v živo odšteva sekunde in pol avtoček dvigne meter v zrak. plus da ma padalo za "seskok".

p.s. zadnji del je bolj za zabavo, ne zdej mislit, da spet koga "retardiram" [sm=smiley4.gif]




mateyka -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (29.12.2012 1:24:19)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Verjetno so problem odnosi med odraslimi.....


po moje tudi. in zato jo po moje tudi moti to darilo, ker ni dano v duhu ki sem ga zgoraj opisala..




Hope2 -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (29.12.2012 4:59:06)

Naš je letos dobil tudi rabljeno darilo. Midva sva mu podarila in se nisem potrudila niti spucat narisanega fleka s kulijem. Mali ni opazil in darilo je fenomenalno. Nismo sploh v finančni krizi . Pa je dobil še novo darilo in je bilo polomljeno, nefunkcionalno. Mali je bil ful žalosten, smo mogli namislit zgodbico, da je božiček lezel skozi ključavnico in se je polomil. Sprejel je zgodbico in zdaj vsem naokoli razlaga. Ok, mi smo pol šli vsaj v trgovino menjat, ampak četudi ne bi šli, je bil zadovoljen z zgodbico[sm=smiley1.gif]

Res pa je, da drugim otrokom nekako ne bi zavijala rabljenih daril, razen da bi si otrok ali tudi odrasla oseba res to darilo želela. Kar se tiče čistoče, pa bi za druge vsaj zglancala. Zdajle sem nekaj stvari prodajala in sem se za vsako stvar potrudila, spucala, popravila... ma če je uničeno ali preveč umazano si sploh nisem upala prodat. vse je moralo biti skor novo. No pol pa gremo še par rabljeni stvari pogledat, da bi jih mi kupili in vidim da so čisto vsi prodajali umazano, prašnato, uničeno.... niti en se ni potrudil. Očitno je, da smo si različni. Lahko pa kak flek tudi ne gre dol oz ga tista oseba ne zna spravit dol.

Kar se še tiče daril, mene ne bi zmotilo, pa naj ima družina denar ali ne, naj dobijo drugi novo ali ne, če bi si to moj otrok želel in bil vesel. Otrok lahko dobi novo darilo, pa mu ni všeč, tak da bolje staro in veselje, kot novo in ga ne mara. Moj je zadnjič dobil nov avtek in se skoraj zjokal, ker bi imel drug avto. Pa ne zato, ker je premali ali najbolj poceni, ampak ker je zgledal punčkast. Tak da je sledil že tam krepek pogovor z malim.

Ponavadi smo mi starši tisti, ki opazimo oz gledamo darilo z drugimi očmi, otroci gledajo drugače, nas zmoti, njih ne. Nas ne zmoti, njih pa ja.




Stanislava_ -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (29.12.2012 9:33:36)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Verjetno so problem odnosi med odraslimi.....


po moje tudi.


Se strinjam




tajtaja -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (29.12.2012 9:46:56)

Ne glede na vse pametno napisano, pa bi verjetno tudi meni ostal cmok v grlu oz. zelo neprijeten priokus, če se samo enega v množici tako izpostavi.
Bilo bi popolnoma sprejemljivo, če bi bil celoten kontekst obdarovanja Božička v dobrodelni noti oz. da bi vsi dobili nekaj rabljenega, da pa dobijo vsi nekaj novega, en otrok pa ....no, ni prijeten občutek, to je treba priznat.




kalbo -> RE: Božiček prinesel rabljeno igračo (29.12.2012 10:49:09)

Jest mam pa vseh teh igrač in podobne šare že krepko čez glavo in pri nas božiček prinese pod smrekico nekaj, ker je zaznamovalo otrokovo zanimanje za tisti čas. Starejši recimo je navdušen nad košarko in tudi hodi na treninge, zato je dobil košarkaško žogo in mini koš za na vrata, mlajša dva rada barvata in podobno in sta dobila barvice, pobarvanke in podobno in tudi v bodoče bo tako. Miklavž nosi pa izključno sladkiše in pomaranče
Tud tastare sem že v red spravil, in kupujejo knjige, ker za dobro knjigo ni pa res nikol škoda denarja.

V glavnem, ni važno, al je bla igrača rabljena, al ne, važno je, kako jo je sprejel otrok in če je bil navdušen je zadelo v polno, pa če je tastarim padel nos dol al pa če ne.




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>