|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
29.12.2012 12:04:55   
kat von d

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Pinas

Vsak lahko vzame kakor želi,meni ni vseeno,če 10 osebam istočasno prinese Božiček darila in samo moj otrok dobi precej rabljeno in umazano igračo.user posted image
Ne govorim o finančni vrednosti daril,daleč od tega in se ne bi s tem ukvarjala,če bi darilo dobila od nekoga,ki ni v zavidljivi finančni situaciji-potem bi to kvečjemu vzela dobronamerno.user posted image
Ja in še vedno nimam nič proti rabljenim takšnim in drugačnim stvarem,ne bi pa jih mogla dati nikomur za darilo,pa ne zato,ker sem materialist,ampak,ker z darilom,tudi z malenkostjo pokažeš tudi odnos do človeka,kateremu nekaj pokloniš.user posted image


Verjetno so problem odnosi med odraslimi.....zato te tudi tako moti, da so edino tvojemu otroku podarili rabljeno in kar je verjetno še večji problem, umazano igračo.....

To bi verjetno tudi mene zmotilo.....da se nekdo ne potrudi za darilo vsaj toliko, da očisti darilo, če podarja rabljeno darilo.....to je zgolj znak tiste drobne pozornosti, ki jo kaže obdarovalec do obdarjenca....saj ne podarjamo daril zavitih v zmečkane in umazane papirje, zmečkane vrečke, ne podarjamo pač umazanih daril....gre se pač za neko pozornost, ki jo z načinom dajanja darila pokažeš obdarjencu....in ne zgolj zato, da ne gledaš šenkanemu konju v zobe....če se že gremo obdarovanje, se ga je potrebno iti tako, da se obdarovanec razveseli...in ni vedno vse na strani obdarovanca......

Ne vem no, a ve bi pa vse bile grozno zadovoljne, če bi tašča ali pa svakinja recimo (po možnosti taka, ki je ne marate, ki se vedno vtikuje in pametuje) podarila vašemu otroku pod božično drevo umazano in raztrgano barbiko, ostalih pet sestričen, bi pa vpričo vas in otroka dobilo nove barbike....skoraj ne verjamem, da bi sijale od sreče in se spomnile na moralni vidik vzgoje, kako je potrebno z vzgledom vzgajati otroka.....v bistvu na tak način otrok dobi tudi lep vzgled.....da mu babica recimo da povsem drugačno darilo kot ostalim vnukom....pa mu kot mama potem ti moraš razložiti zakaj so ostale dobile nove barbike, ti pa barbiko, s katero so se tudi ostale sestrične vedno igrale....in to mu moraš razložiti na tako kreposten način, da ne boš kazala svoje užaljenosti ali celo prizadetosti, da ne boš po nepotrebnem obremenjevala otroka....pa saj mame tudi nismo iz kamna......


podpis

sem hotla sama podobno napisat, priznam, da meni ne bi bilo vseeno, če bi edino moj otrok dobil rabljeno/umazani igračo od božička, pa čeprav drugače večinoma nosi rabljena oblačila, tudi kakšno rabljeno igračko mu je podaril kakšen prijateljček in on njemu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
29.12.2012 15:04:32   
Mimona29

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Jest mam pa vseh teh igrač in podobne šare že krepko čez glavo in pri nas božiček prinese pod smrekico nekaj, ker je zaznamovalo otrokovo zanimanje za tisti čas. Starejši recimo je navdušen nad košarko in tudi hodi na treninge, zato je dobil košarkaško žogo in mini koš za na vrata, mlajša dva rada barvata in podobno in sta dobila barvice, pobarvanke in podobno in tudi v bodoče bo tako. Miklavž nosi pa izključno sladkiše in pomaranče
Tud tastare sem že v red spravil, in kupujejo knjige, ker za dobro knjigo ni pa res nikol škoda denarja.

V glavnem, ni važno, al je bla igrača rabljena, al ne, važno je, kako jo je sprejel otrok in če je bil navdušen je zadelo v polno, pa če je tastarim padel nos dol al pa če ne.


kalbo, ne bi mogla boljše napisat :) Prvič, če je otrok zadovoljen z igračo, ni nobenega problema. Verjetno so dali tvojemu otroku to igračo ravno zato, ker se je že prej igrala z njo, zato so vedeli, da je bo vesela. Namesto da vržejo stran oziroma da stoji pri njih, jo raje dajo nekomu, za kogar vejo da se bo rad igral z njo. Drugič, tudi mi raje, če že kupujemo darila, kupimo kakšno dobro knjigo, tako smo nardili tud letos. Tamalemu smo pri mladinski vzeli Zlate Grimmove pravljice, ostalim žepnice, prišli poceni skozi, pa še vsi so bli ful veseli. Knjige si pa potem itak izmenjamo, tako da vsak prebere vse. Tretjič, očitno je pri vas res problem odnos med odraslimi.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
29.12.2012 15:52:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu josephine27)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
29.12.2012 16:52:37   
alda
sama rabljene igrače nebi podarila za božička, ko vsi drugi dobijo novo, ampak bi jo dala kar tako za zraven ,seveda spucano in delujočo.
Velikokrat se namreč zgodi da ljudje darujejo pod pretvezo, samo da se rešijo odvečne šare.
To da eni nimajo je na žalost res,in bi bili še veseli tega rabljenega,ampak če sosed ima letalo( res ga ima uno ultral ahko al kak se mu že reče/ še ne pomeni da ga bom tudi jaz vesela, če mi ga kdo podari,-,in če tudi ta ni v voznem stanju, pleh gnil, naprave ne delujejo ...... Ja saj sem parkrat rekla da mi je všeč in sem se celo vsedla vanj user posted image

...ampak to je samo moje mnenje in jaz sem itak čudna!!user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
29.12.2012 18:31:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Mimona29


kalbo, ne bi mogla boljše napisat :) Prvič, če je otrok zadovoljen z igračo, ni nobenega problema. Verjetno so dali tvojemu otroku to igračo ravno zato, ker se je že prej igrala z njo, zato so vedeli, da je bo vesela. Namesto da vržejo stran oziroma da stoji pri njih, jo raje dajo nekomu, za kogar vejo da se bo rad igral z njo. Drugič, tudi mi raje, če že kupujemo darila, kupimo kakšno dobro knjigo, tako smo nardili tud letos. Tamalemu smo pri mladinski vzeli Zlate Grimmove pravljice, ostalim žepnice, prišli poceni skozi, pa še vsi so bli ful veseli. Knjige si pa potem itak izmenjamo, tako da vsak prebere vse. Tretjič, očitno je pri vas res problem odnos med odraslimi.


Jaz pa malim otrokom ne kupujem knjig....ker se otrok, vsaj po mojem mnenju, še vedno najbolj razveseli igrače.....in naše dete, kot tudi deca tistih, ki jih obdarujem dobijo od mene vedno igračo, tako za rojstni dan, kot za božička.....stari so pa od od 0 do 6 let......ko pa bodo stari več kot 10 let, pa bodo dobili kako knjigo....zdaj pa so še otroci in naj se igrajo, kljub temu, da imajo doma polne omare igrač....se jim pa oči ob nobeni knjigi, kapi ali majici ne zasvetijo tako, kot če dobijo eno igračo....pa tudi če je to najbolj neumna punčka ali tovornjak, za njih je veliko pomembnejša kot benettonova majica ali kot knjiga.......

(odgovor članu Mimona29)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
29.12.2012 18:40:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Jaz pa malim otrokom ne kupujem knjig....ker se otrok, vsaj po mojem mnenju, še vedno najbolj razveseli igrače.....in naše dete, kot tudi deca tistih, ki jih obdarujem dobijo od mene vedno igračo, tako za rojstni dan, kot za božička.....stari so pa od od 0 do 6 let......ko pa bodo stari več kot 10 let, pa bodo dobili kako knjigo....zdaj pa so še otroci in naj se igrajo, kljub temu, da imajo doma polne omare igrač....se jim pa oči ob nobeni knjigi, kapi ali majici ne zasvetijo tako, kot če dobijo eno igračo....pa tudi če je to najbolj neumna punčka ali tovornjak, za njih je veliko pomembnejša kot benettonova majica ali kot knjiga.......
Strinjam se. Nikoli mojima2 nisem kupla kakršnekoli obleke, pižame, copat,... za darila. To jih itak rabijo. Ne razveseli se tak, kot če dobi še stoti mali avto ali pa 10 Barbie zvezek za risanje user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
29.12.2012 19:00:26   
Paštetka
Otroci so si različni. Mojadva nista na seznam dala nobene igrače. Mala si je zaželela, kratko majčko, copate, čeveljčke, šilček, parfum, šopek rož. Mali pa dres.
Dobila je sta še gate in pižamice, ki sta se jih tako razveselila, ko če bi jima ne vem kaj dal. V cerkvi sta dobila potrebščine za šolo ( sem bila jaz ful presenečena), mala je pa dobila še šolsko torbo. Za vsako stvar sta tako vesela, da vsakomur kažeta. Pri nas žal igrače niso zanimive, niti 5 minut. Igrače, ki jih je sin dobil pred mesecem dni za rojstni dan, so še zdaj vse v original škatlah zapakirane in pospravljene v omari. Ne vem na kaj čakajouser posted image

Pri nas zato vedno naredita seznam za Božička sama, katerega si nato sorodniki razdelijo (kaj bo kdo kupil).

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 29.12.2012 19:03:42 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
29.12.2012 19:02:17   
Najaa
Zanimivo, ampak otroci so razlicni. Moji dve sta pa zelo veseli kaksne oblekice, sploh pa knjige za darilo. Oblekico takoj obleceta in sta si zelo vsec in oh in sploh user posted image , knjige so pa itak top pri nas tako da so dobrodosle kadarkoli. Meni je vseeno malo mimo, da ce je igrac ze itak prevec, da se vedno kupis igraco... ne vem, je se vedno polno druigh stvari, recimo platelin, pobarvanke... Sicer pa mi imamo poleg veselega dec se obe punci rojeni blizu novega leta in sem v tem casu leta ze posteno sita vseh daril.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
29.12.2012 21:19:05   
TomTaylor
glede knjigic - tudi moji dve, sploh mlajša, imata ful radi knjigice. Prav tako sta veseli oblačil.

Rabljeno darilo? Zakaj pa ne? Jz ne bi komplicirala, sploh, če je bil otrok darila vesel. V bistvu, če se mene vpraša, jz bi Božička predstavila otrokom kot moža, ki hodi od hiše do hiše in zbira igračke, ki jih otroci nastavijo na okensko polico z namenom obdaritve kakšnega drugega otroka na svetu, ki si želi prav takšno rabljeno igračo, v zameno za rabljeno igračko, ki si jo želi sam... Jz npr. sem letos iskala na Bolhi barbie baletko, rabljeno. V trgovini jo nimajo več, hči si jo (je) pa močno želi(ela), videla in igrala se je z njo pri sosedovi punčki... In če bi moja hči dobila pod smrekico enako, rabljeno, barbie baletko, četudi neočiščeno...Bi sploh lahko bila na kogarkoli jezna, če je moj otrok srečen in zadovoljen in neglede na to, da so vsi ostali dobili superdupertrupernovafensišmensimadeinchina darila?

Riti razvajene ste eni, res user posted image




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
29.12.2012 22:10:33   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

V bistvu, če se mene vpraša, jz bi Božička predstavila otrokom kot moža, ki hodi od hiše do hiše in zbira igračke, ki jih otroci nastavijo na okensko polico z namenom obdaritve kakšnega drugega otroka na svetu, ki si želi prav takšno rabljeno igračo, v zameno za rabljeno igračko, ki si jo želi sam...




Zakaj pa ti bi.....komot lahko božička otrokom že zdaj tako predstavljaš....kaj te v bistvu ovira, da ne delaš tako.....?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
29.12.2012 22:43:34   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

V bistvu, če se mene vpraša, jz bi Božička predstavila otrokom kot moža, ki hodi od hiše do hiše in zbira igračke, ki jih otroci nastavijo na okensko polico z namenom obdaritve kakšnega drugega otroka na svetu, ki si želi prav takšno rabljeno igračo, v zameno za rabljeno igračko, ki si jo želi sam...




Zakaj pa ti bi.....komot lahko božička otrokom že zdaj tako predstavljaš....kaj te v bistvu ovira, da ne delaš tako.....?




zato, ker sem se šele zdaj spomnila! user posted image Ej, bom - drugo leto user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
29.12.2012 23:33:38   
ronja
Po moje tudi ne gre za to, da je igrača rabljena, ampak za razlike in to, da je bila igrača umazana in jo je že videla.

Kar se same rabljene zadeve tiče: R. je dobila rabljen fotoaparat, ker je dedku Mrazu pisala zanj (njej je vseeno, a je rabljen ali ne, mislila sem ji dat svoejga starega, pa je crknil in se je javila mami, da ima enega, ki ga ne rabi).
L. bo dobila rabljenega, predelanega (beri: obglavljenega) božičnega medveda, ki bo prevzel videz škratka (če mi bo danes noč mila - beri: da bo mali spal in bom lahko šivalauser posted image ).
Obema sem mislila dat še filcas_to tablo, ki je narejenega iz starega okvirja za svilo, vendar sem si premislila, ker sta dobili že toliko pri sorodnikih, da bo doma rajši malo manj daril, pa to malo kasneje (je pa že narejeno in čaka - sem ful ponosna, da mi je ratalo naredit pol darila že prej:D - tabla je narejena, delčki za gor pa še ne:D).
Tudi prej sta že dobivali rabljene igrače, večinoma moje, ker sta pač zelo punčkasti punčki in ker sta lubi in njegov brat večino igrač doterala ali pa jih niso spravili. Moje igrače sta pa že dobili, res večinoma ne za darilo, parkrat pa tudi že in sem zadnjič razmišljala, da je res brezveze, ker je njima pa super, če dobita mojo igračo/knjigo (ki je prej nista videli) in ju to čisto nič ne moti in da morava to večkrat naredit. Letos sva nameravala dat tako moje slikanice (sem mela veliko lepih slikanic, ker mojim tudi ni bilo škoda denarja za knjige;), samo jih moramo najt...

Tako da... kaj pa vem, to je odvisno od navad, ljudi, želja... Komu drugemu razen svojim malim (pa lubiju bi upala) si pa še nisem upala dat kaj rabljenega; kaj iz recikliranih materialov pa (recimo trobico, sešito iz bivših maminih bluz, pa torbo iz bivših kavbojk in očetove srajce itd... - to so bila v bistvu zelo uspešna darila:).

Če dajo mojim otrokom nekaj zelo usranega, me moti ne glede na priliko oz. na to, kako in zakaj jim to dajo (se je že zgodilo in sva se z mami pošteno sfajtali, ker ji je dala totalka usrano punčko, ki je ležala 10 let v prašni in plesnivi kleti, ne da bi jo prej karkoli umila, tamala pa seveda direkt v usta z njo - je bila še dojenček, potem mi pa še laže, kako je bila punčka nekje drugje - jaz sem jo pa pet minut prej tam videla - in vsakič prej...) Če se je pa tvoje dete že prej igralo s to igračo, potem verjetno ni bila tako grozno svinjska, da bi te skrbelo zaradi bolezni, verjetno se zato tudi njim ni zdelo potrebno, da bi jo oprali (vseeno mislim, da bi bilo lepo, da bi jo), saj se je že prej igrala z njo in zdaj jo bo poleg ostalega dobila, da jo lahko vzame domov, če želi.

Tako da gre verjetno bolj za princip. Razumem, da ti gre na živce, če sama ne smeš naredit enako in bi vsi vlekli dolge nosove zato. V tvojem primeru bi me kvečjemu skrbelo to, da bi mala imela pomisleke glede obstoja Božička, če vam to veliko pomeni - ker valjda verjetno ve, da gre za isto igračo. No, pri nas je bilo celo obratno: mami je hotela, da dete ve, da je bil to prej njen foto, ki ji ga je dal njen dragi in ji je pač povedala, da ji to dajeta onadva in letos tako ni imela Božička, ampak obdarovanje pri babici (pri moji mami se vedno vse spreminja, ne moreš bit na tekočem:D, lani je bil obvezno božiček, bognedaj, da bi se kdo zmotil (mi mamo dedka Mraza, smo meli tudi kot mali, ko je ona dajala darila), bogve, kaj bo drugo leto:D).

Meni se zdi, da imajo sploh starejši ljudje veliko veselje s tem, da dajo svoje igrače svojim vnukom, sploh če so tem všeč. Meni so po pravici povedano oboji srčkani:). Vendar pa noben ne dela tega tako, kot si ti opisala - da se ne bi hotel niti malo potrudit za darilo (recimo umit igračo). Moja mami jim ful z veseljem daje naše igrače in razne stvari iz svoje mladosti, vendar se od takrat dalje potrudi zadeve spucat;) (ja, včasih se splača sfajtat;). Tašča ne bi nikoli dala rabljene igrače pod jelko, jo da tako, če je komu všeč, da jo lahko odnese in se ji ful fajn zdi, kako to, da ji je taka stara reč všeč:).

Verjetno so problem odnosi med odraslimi.....zato te tudi tako moti, da so edino tvojemu otroku podarili rabljeno in kar je verjetno še večji problem, umazano igračo.....

To bi verjetno tudi mene zmotilo.....da se nekdo ne potrudi za darilo vsaj toliko, da očisti darilo, če podarja rabljeno darilo.....to je zgolj znak tiste drobne pozornosti, ki jo kaže obdarovalec do obdarjenca...

Podpis, tudi pod ostalo.

Daril je lahko tudi več zato, ker se k eni hiši prinesejo tudi darila od drugih sorodnikov in se postavijo pod božično drevo.....pri nas tudi tako delamo, pride recimo brat, ki živi na drugem koncu Slovenije in postavi darila pri babici pod božično drevo...

Enako.

Imamo pa različne standarde: meni so recimo punce dajale oblekice in so se nekatere prav opravičevale, češ, da kje kak gumbek manjka, pa da je kaj kakšna malo strgana, da naj dam stran, kar ni ok itd... (itak lahko popravim, če mi gre na živce, kaj se sploh sekirajo;). Mi ni bilo jasno, zakaj tak strah, madona, saj mi delajo uslugo! In potem sem šele tu ugotovila, da dejansko se pa nekatere zelo sekirajo, če dobijo kako tako cotko, ki ni čisto tipitopi... Ne vem, včasih kompliciramo glede malenkosti. Tamali je najrajši v pajacu, kjer mu palček ven gleda (šut mi;).

Tud tastare sem že v red spravil, in kupujejo knjige, ker za dobro knjigo ni pa res nikol škoda denarja.
Kako ti je pa to ratalo? Moji so sicer precej na isti valovni in mami itak navadno knjige kupuje, oče pa večinoma prepusti večino izbire meni, sam pa kaj dokupi, če vidi kaj, kar mu v oči pade in to jima je praviloma vedno všeč, vendar pa je na drugi strani daril res ogromno...

ker se otrok, vsaj po mojem mnenju, še vedno najbolj razveseli igrače...

Ja, to je odvisno od otroka. Moji punci sta nori na knjige od začetka. Res, že kot čisto mali sta oboževali knjige, to jima je bila najljubša igrača še ko še niti listat nista znali dobro... Mali ni tako nor na knjige, recimo, ampak tamalidve se pa res neverjetno razveselita knjig, čeprav jih imata že veliko, še vedno vesta, od koga in za kaj (rd,...) sta katero dobili in to povesta, vsakič morata nest knjigo v vrtec (preklinjam to ljubezen vsakič, ko vlačim 2 knjigi sem pa tja, na srečo mali ni tako na knjige mahnjen). In letos ni bilo hujšega, kot da je pri dediju dobila samo R. knjigo, L. pa samo igrače, se je zjokala zato... Res sta pa usekani na knjige, vem, da nista glih po jusu glede tega.
Glede cotk se pa strinjam - otrokom zanje dol visi, če ni glih točno taka, kot so si jo zmislili (beri: kostum:D). Ok, R. bi še s kako oblekco kupil, ostalihdveh pa res ne:D. Včasih pa vseeno naredim kako obleko zraven za darilo, ker vem, da take ne bojo dobili in recimo baletna krilca, ki sem jih naredila R. prijateljicam, so bila zelo dobro sprejeta (recimo, da če te mama prosi, če bi se dalo krilce povečat, ker ga je mala prerasla, da je to nek pokazatelj, da ji je všeč;). Tak da - odvisno;) Ali pa dinozavrasta pižama, to so meli tudi radi:). Skratka: vedno so izjeme:).

< Sporočilo je popravil ronja -- 29.12.2012 23:39:44 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Pinas)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
30.12.2012 9:56:32   
lotkla
Pinas jaz te čist razumem. Starša od mojega partnerja nimata veliko denaraja, ker njegova mami nič ne dela in je skoz na zavodu. Za božič oz. novo leto vedno dobi kaj rabljenega. To me načeloma ne moti, ampak niti malo se ne potrudi da bi igrače vsaj očistila. Lani je dobil rabljen voziček s lego kockami. Vemo da so legice zakon, ampak kako so bile pa umazane, mene je bilo kar groza.
Ampak glej, ponavadi otroci ne komplicirajo in je važno da nekaj dobijo. Včasih tud midva kupiva in jima dava na skrivaj in ti pol "kao" dobi od babi in dedija. Se pa sprašujem ko bo malo starejši, bo pa verjetno že spraševal zakaj je rabljeno.

(odgovor članu Pinas)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
30.12.2012 11:41:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lotkla)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
30.12.2012 11:55:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
30.12.2012 16:56:00   
lotkla

IZVIRNO SPOROČILO: Poker face

Če nekdo nima denarja, je dovolj tudi čokolada in topel objem, ne pa neki stari krš.


Točno tako, mene moti bolj ker oba ful kadita, cigareti so pa dragi. Za ceno ene škatlice že dobiš najcenejšega lego pajacka (2,49 eur) in čokolado. Jaz vem da bi bil moj tamau ful vesel tiste mini vrečkice.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
2.1.2013 9:59:13   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Mimona29


kalbo, ne bi mogla boljše napisat :) Prvič, če je otrok zadovoljen z igračo, ni nobenega problema. Verjetno so dali tvojemu otroku to igračo ravno zato, ker se je že prej igrala z njo, zato so vedeli, da je bo vesela. Namesto da vržejo stran oziroma da stoji pri njih, jo raje dajo nekomu, za kogar vejo da se bo rad igral z njo. Drugič, tudi mi raje, če že kupujemo darila, kupimo kakšno dobro knjigo, tako smo nardili tud letos. Tamalemu smo pri mladinski vzeli Zlate Grimmove pravljice, ostalim žepnice, prišli poceni skozi, pa še vsi so bli ful veseli. Knjige si pa potem itak izmenjamo, tako da vsak prebere vse. Tretjič, očitno je pri vas res problem odnos med odraslimi.


Jaz pa malim otrokom ne kupujem knjig....ker se otrok, vsaj po mojem mnenju, še vedno najbolj razveseli igrače.....in naše dete, kot tudi deca tistih, ki jih obdarujem dobijo od mene vedno igračo, tako za rojstni dan, kot za božička.....stari so pa od od 0 do 6 let......ko pa bodo stari več kot 10 let, pa bodo dobili kako knjigo....zdaj pa so še otroci in naj se igrajo, kljub temu, da imajo doma polne omare igrač....se jim pa oči ob nobeni knjigi, kapi ali majici ne zasvetijo tako, kot če dobijo eno igračo....pa tudi če je to najbolj neumna punčka ali tovornjak, za njih je veliko pomembnejša kot benettonova majica ali kot knjiga.......



Ni čudno, da so ljudje dandanes nepismeni, če je toliko takšnega odnosa do knjig. Za moje pojme je knjiga zelo lepo darilo. Seveda, igrače so vedno v prvem planu, sam če pa pretiravaš, kot so znal moji tastari, pa tud to izgubi svoj čar. To da v družinskem enoprostorcu po božični večerji ne moraš vrat od prtljažnika zapret pri dveh mulcih in dojenčku pa tud ni normalno no. Men je nekaj najlepšega, ko otrok odvije darilo in zagleda notri nekaj, kar si je po tihem resnično želel in moj najmlajši si je resnično želel gate in jih je od tastarih poleg lušne knjige in manjšega avta tudi dobil in bil resnično vesel spodnjih hlač. In če poznaš svojega otroka in ga poslušaš, lahko tud z medom v krožniku od miklavža zadaneš v polno.

Ronja, tako mi je ratalo, da sem šel nazaj not in jim rekel, da niso normalni, pa naj se umirijo, da je za vsakega ena igrača popšolnoma zadost, če pa majo slučajno preveč denarja naj pa darilu dodajo knjigo, cote in podobno in je palilo.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 2.1.2013 10:05:57 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
2.1.2013 10:07:26   
Tippi
Po pravici povem, ne vem, kako bi reagirala. user posted image
Sama je zagotovo ne bi dala. Če ne bi imela denarja, bi prišla praznih rok, ali pa bi dala otroku kakšno malenkost. Čokolado in podobno.

No, kakorkoli. Če je bil otrok vesel, je vse ok. Problem je, kot vedno, v nas odraslih, v naših glavah user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
2.1.2013 10:25:30   
ronja
Za moje pojme je knjiga zelo lepo darilo.

Tudi za najine. Lubi ni dobil nikoli knjige za darilo, pa si jo je vedno želel - mislim že kot otrok. Zato zdaj od mene vedno dobi za vsako novo leto in rd kako knjigo (razen letos za novo leto, ker nimamo kam dat, ker ni bilo nobene pametne, ki je ne bi že imeli na sejmu in ker sva se oba rajši odpovedala kakim zapravljanjem, za katera potem nimava časa jih uživatuser posted image - pride čez nekaj časa, bo pa takrat dobil dve:) Pri nas so knjige vedno veljale za lepo darilo in smo jih bili vedno veseli, tako da nikoli nisem imela občutka, da bi bilo to kaj slabšega od igrače. Saj smo meli tudi teh dovolj.

Kar se igrač tiče pri nas sicer (še) ni tako zelo hudo, da se ne bi dalo prtljažnika zapret, dobijo pa pri babici in tetah več kot doma, sploh cenovno gledano preceeeej več (domači dedk mraz je za vsa darila za vse 3 porabil cca 25€, sem lih včeraj za hec računala, tam je pa za vsakega vsaj toliko, pa po moje še več, res ne šparajo pri darilih). Je pa vseeno včasih potem problem kam vse te igrače dat...

Ronja, tako mi je ratalo, da sem šel nazaj not in jim rekel, da niso normalni, pa naj se umirijo, da je za vsakega ena igrača popšolnoma zadost, če pa majo slučajno preveč denarja naj pa darilu dodajo knjigo, cote in podobno in je palilo.
hehe, verjetno še nismo s pravim tonom povedali, ker to sva jim že rekla;). Sicer za cotkr vedno vprašajo, če kaj rabijo in dobita potem to, kar rabita (recimo lani kombinezone, letos za miklavža pa dežne hlače), samo vseeno se mi zdi, da dajo res ogromno., predvsem pa me skrbi to, kar je pokerface napisala - da če bi pričakovali nazaj isto, jim toliko enostavno ne moremo dat, saj niti svojim ne dava toliko... Tako da srčno upam, da ne pričakujejo, glede na to, da pravijo, da darila niso pomembna, imam upanje;). Se bi rada potrudila zanje, ker jih imam rada, mi pa dostikrat enostavno ne znese vse...

Men je nekaj najlepšega, ko otrok odvije darilo in zagleda notri nekaj, kar si je po tihem resnično želel

Res je.

< Sporočilo je popravil ronja -- 2.1.2013 10:34:41 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
2.1.2013 11:46:39   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Poker face
Zanimivo, je tudi to, da večine stara in umazana igrača ne moti (tudi če bi jo dobil njihov otrok) same je pa ne bi podarile.



Točno to sem si mislila med branjem odgovorov, dvojna morala. V bistvu je pa bottom line to, da imajo določeni tu na RR potrebo, da napadejo ne glede na temo, ampak ok, to je že druga zgodba.
Jaz rabljene igrače ne bi nikoli podarila, izjemoma v primeru, da bi bila tistemu otroka neka naša igrača ful všeč, pa se je ne bi dalo več kupiti in je poleg tega moji otroci ne bi pogrešali. Ampak bi jo prej oprala/umila kolikor se le da. Če bi moj otrok dobil rabljeno igračo, ne vem, kako bi reagirala. Nisem materialist in tudi svojega starejšega učim tako (tamali je še dojenček), igrač nima v izobilju, tiste, ki jih pa ima, so izbrane premišljeno in jih z veseljem uporablja. Kupovati razne avtočke ipd. šaro se mi zdi brezveze, ker se jih itak tik-tak naveliča. Domnevam, da bi reagirala glede na okoliščine - od koga bi jo dobil, ali bi bil edini, ki bi dobil nekaj rabljenega ipd. Če bi se mi zaradi kakšnega razloga povesil nos, pa tega otroku zagotovo ne bi pokazala.

Knjige - naš fant je knjig zelo vesel in vsako leto dobi za vsaj enega od praznikov ali RD kakšno knjigo. V soboto gremo na obisk k družini s 4-letnikom in bo dobil knjigico. Učila imajo ful luškane knjigice, "potipaj in začuti", "lesketajoča se knjigica" ipd. in so vizuelno privlačne, zgodbice so pa tudi luštne in poučne. Igrač vem da ima na pretek, knjiga je pa vedno lepo darilo, če mu ne bo aktualna zdaj, mu bo pa morda kasneje, seveda odvisno, kakšen odnos do knjig so mu privzgojili starši.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 2.1.2013 11:47:25 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
2.1.2013 14:36:46   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Poker face
Zanimivo, je tudi to, da večine stara in umazana igrača ne moti (tudi če bi jo dobil njihov otrok) same je pa ne bi podarile.


Točno to sem si mislila med branjem odgovorov, dvojna morala.


sploh ni nujno. sicer ne vem zakaj izraz morala, ampak obstaja veliko razlogov zakaj ljudi ne moti, četudi sami nekaj "ne bi"; niti ni nujno da ima morala kaj s tem.
npr. možni razlogi zakaj same ne bi podarile, jih pa ne moti če dobijo rabljeno darilo od nekoga:
- ker imajo dovolj denarja da kupijo novo darilo (bi ga pa podarile samo v primeru, če bi bile res revne, to pa niso)
- ker še niso srečale otroka ali pa bile dovolj pozorne da bi opazile otroka, ki bi bil vesel te specifične igrače, četudi ni nova
- ker se zavedajo da imajo ljudje različne standarde in četudi one imajo svoje, jih ne odrekajo drugim in ne mislijo da je to kaj slabega ali napačnega samo zato "ker one ne bi"

recimo..

p.s. nam so tudi knjige zakon. naša bi bila npr. vesela tudi rabljene knjige, če bi mela not dinozavre user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 2.1.2013 14:39:50 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
2.1.2013 16:24:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa malim otrokom ne kupujem knjig....ker se otrok, vsaj po mojem mnenju, še vedno najbolj razveseli igrače.....in naše dete, kot tudi deca tistih, ki jih obdarujem dobijo od mene vedno igračo, tako za rojstni dan, kot za božička.....stari so pa od od 0 do 6 let......ko pa bodo stari več kot 10 let, pa bodo dobili kako knjigo....zdaj pa so še otroci in naj se igrajo, kljub temu, da imajo doma polne omare igrač....se jim pa oči ob nobeni knjigi, kapi ali majici ne zasvetijo tako, kot če dobijo eno igračo....pa tudi če je to najbolj neumna punčka ali tovornjak, za njih je veliko pomembnejša kot benettonova majica ali kot knjiga.......



Ni čudno, da so ljudje dandanes nepismeni, če je toliko takšnega odnosa do knjig. Za moje pojme je knjiga zelo lepo darilo. Seveda, igrače so vedno v prvem planu, sam če pa pretiravaš, kot so znal moji tastari, pa tud to izgubi svoj čar. To da v družinskem enoprostorcu po božični večerji ne moraš vrat od prtljažnika zapret pri dveh mulcih in dojenčku pa tud ni normalno no. Men je nekaj najlepšega, ko otrok odvije darilo in zagleda notri nekaj, kar si je po tihem resnično želel in moj najmlajši si je resnično želel gate in jih je od tastarih poleg lušne knjige in manjšega avta tudi dobil in bil resnično vesel spodnjih hlač. In če poznaš svojega otroka in ga poslušaš, lahko tud z medom v krožniku od miklavža zadaneš v polno.

Ronja, tako mi je ratalo, da sem šel nazaj not in jim rekel, da niso normalni, pa naj se umirijo, da je za vsakega ena igrača popšolnoma zadost, če pa majo slučajno preveč denarja naj pa darilu dodajo knjigo, cote in podobno in je palilo.


Kakšnega odnosa do knjig prosim....? A lahko to malo podrobneje razložiš.....? Recimo moje pisanje, nepismenost in odnos oz. "takšen odnos" do knjig....

Ker si tudi sam napisal, da so pri malih otrocih (in govorila sem namreč o takih otrocih) igrače v prvem planu......in ker so igrače v prvem planu, jaz za darila ne kupujem takim otrokom knjig.....ampak igrače.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 2.1.2013 16:27:32 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
2.1.2013 20:08:11   
Stanislava_
Kaj pa vem...meni so knjige delikatne in jih ne podarjam niti si ne želim, da mi jih kdo podari. Tisto, kar želim prebrati, kupim (hb da knjige niso več tako drage kot so bile) ali si sposodim; ne želim pa si dobiti knjig, ki so všeč drugim. Enako se mi zdi pri otrocih - naj berejo tisto, za kar starši mislijo, da je dobro za njih. Mi je ljubše, da dobi otrok 'samo' sladkarijo kot knjigo, ki je všeč meni in je vprašanje, če je njemu oziroma njegovim staršem. Nimam pa težav s tem, da bi sorodstvo množično podarjalo kup neumnosti, s katerimi ne bi imeli kaj veliko početi.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
2.1.2013 20:30:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Božiček prinesel rabljeno igračo
2.1.2013 20:39:58   
ronja
Nič bat, za tebe vsi (tudi tle na RR) vedo da šparaš in niti ne pričakujejo dragega darila

Ja, včasih je bolj pametno to, kot pa si čez par mesecev sposojat - če veš, kakšna finančna situacija te čaka, po možnosti od točno istih ljudi;). Imam pa srečo, da imam okoli sebe ljudi, ki jim cena ni tako zelo pomembna, eni imajo recimo rajši poceni osebno darilo, smo različni, hvalabogu:).

meni je mami dala star lonec za darilo in sem ga bila ful vesela, ker so mi litoželezni lonci zakon! In sem ga dobila pod smrekico in bila resnično vesela:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?