|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 12:29:40   
ronja
V bistvu sem v začetnem obdobju delala brez pogodbe, to sem navadno dobila šele na koncu, ko so mi pač želeli plačat.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 12:31:04   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

V bistvu sem v začetnem obdobju delala brez pogodbe, to sem navadno dobila šele na koncu, ko so mi pač želeli plačat.


no, evo, v to bi se pa inšpekcija zapela, ker si po zakonodaji v tem primeru delala na črno.


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 12:32:35   
ronja
Mislim, da me imajo pravico preizkusit - valjda ne bojo vsakemu pisali pogodbe za poizkusno delo. To je tako kot avdicija...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 13:23:09   
ronja
Sem se spomnila, da smo na radiu pa dobili neko pogodbo prej - in je bilo navedeno, da bo pripravljalno delo neplačano. Ne vem pa zakonov, ali je tista pogodba stala ali ne.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 14:17:03   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

V bistvu sem v začetnem obdobju delala brez pogodbe, to sem navadno dobila šele na koncu, ko so mi pač želeli plačat.


no, evo, v to bi se pa inšpekcija zapela, ker si po zakonodaji v tem primeru delala na črno.



Moj sovaščan je pred dvema mesecema delal vrtno utico.......in so mu seveda pomagali vsi, ki so lahko.....nekdo pa ga je prijavil.....in je prišel inšpektor......pa je bilo tako:

- on je plačal, se mi zdi, da 400 EUR kazni, ker je omogočal delo na črno..... 
- dva soseda nista plačala nič kazni, ker gre za medsosedsko pomoč.....
- tast ni plačal kazni, ker je bil družinski član
- 3 prijatelji pa so plačali vsak po 200 EUR kazni, ker so baje delali na črno......

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 14:19:21   
ronja
Nič več mi ni jasno?user posted image Kaj zdaj res ne smeš več pomagat prijateljem? A torto za nečaka lahko spečem, za prijateljičinega otroka pa ne ali kako?user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 14:24:06   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

čisto možno pa, da je ne bi, žal.

To me čudi. Poznam sicer samo za lj. konec, ampak tu ima večina mizarstev problem, da nimajo dovolj kadra in z veseljem koga vzamejo, sploh če dela zastonj... Navadno v tej stroki to lahko klasificirajo kot neplačano prakso, da si nezgodno krit in to. Sicer se ne spoznam nekaj ful na to, samo kolikor sem se pogovarjala z mizarji, sem tako razumela. Res pa to ni bilo letos (ampak ni pa več kot 2 leti nazaj, sem mela Lejlo zravenuser posted image ).



Mizarstva oziroma privatniki, ki dajejo solidne plače in imajo normalne pogoje dela nimajo težav s kadri. Jest grem jutri tišlart, al pa štromart, pa še kej drugega z veseljem. Sam ne za 600 EUR.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 14:39:32   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

V bistvu sem v začetnem obdobju delala brez pogodbe, to sem navadno dobila šele na koncu, ko so mi pač želeli plačat.


no, evo, v to bi se pa inšpekcija zapela, ker si po zakonodaji v tem primeru delala na črno.



Moj sovaščan je pred dvema mesecema delal vrtno utico.......in so mu seveda pomagali vsi, ki so lahko.....nekdo pa ga je prijavil.....in je prišel inšpektor......pa je bilo tako:

- on je plačal, se mi zdi, da 400 EUR kazni, ker je omogočal delo na črno..... 
- dva soseda nista plačala nič kazni, ker gre za medsosedsko pomoč.....
- tast ni plačal kazni, ker je bil družinski član
- 3 prijatelji pa so plačali vsak po 200 EUR kazni, ker so baje delali na črno......



No pri meni leti inšpektor iz parcele kot je dolg in širok na prvo gradbišče.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 14:40:36   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Nič več mi ni jasno?user posted image Kaj zdaj res ne smeš več pomagat prijateljem? A torto za nečaka lahko spečem, za prijateljičinega otroka pa ne ali kako?user posted image


Ti lahko komot pečeš torte za prijateljice......

samo one tebi ne smejo pomagati pri peki tort, ki jih samo ti in tvoja družina pojeste.......soseda in tvoja tašča ti pa tudi pri tem lahko pomagata.......user posted image  

< Sporočilo je popravil liliana -- 28.9.2011 14:41:06 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 14:42:49   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

No pri meni leti inšpektor iz parcele kot je dolg in širok na prvo gradbišče.


Pa ja.....

in zakaj?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 14:46:26   
kalbo
Ker na privat parceli, ki je ograjena nima kaj iskat. Spravi se naj raje na tiste, ki resnično delajo in kradejo na črno. Seveda pa ne izključujem možnosti še višje kazni user posted image .
Normalenemu inšpektorju bi blo stanje v tvojem primeru lahko v trenutku kristalno jasno in bi lepo zamižal na eno oko in videl tam samo dva soseda in tasta, ker roko na srce, zakon je napisan absurdno.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 14:51:45   
ronja
Ti lahko komot pečeš torte za prijateljice...

Ampak saj to je tudi delo - za druge... Ne štekam več nič. Torej jaz lahko komurkoli hočem naredim karkoli, ampak pri tem mi ne sme pomagt nihče, ki ni z mano v sorodu ali ne živi v neposredni bližini... Če lubiju pogledam slovnične napake pri tekstu, ki ga piše za službo - a je to legalno? Mater, kake bedarije se moram spraševatuser posted image


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 15:00:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ker na privat parceli, ki je ograjena nima kaj iskat. Spravi se naj raje na tiste, ki resnično delajo in kradejo na črno. Seveda pa ne izključujem možnosti še višje kazni user posted image .
Normalenemu inšpektorju bi blo stanje v tvojem primeru lahko v trenutku kristalno jasno in bi lepo zamižal na eno oko in videl tam samo dva soseda in tasta, ker roko na srce, zakon je napisan absurdno.


Ima....če dobi prijavo, pa čeprav je anonimna se je dolžan odzvati.....tudi na privatno parcelo........ti pa inšpektorja nimaš kaj naganjat, če se ustrezno identificira, lahko pa se pritožiš na njegovo odločitev......

Zakon je napisan res absurdno......in če bi ga vsi inšpektorji do zadnje besede izpolnjevali niti na trgatve ne bi smeli hoditi......user posted image ....in čeprav je napisan absurdno, inšpektor dela svoje delo......izpolnjuje zakon....in je povsem njegova odločitev ali v takem absurdnem primeru zamiži na eno oko, ali pa dela sve po propisima....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 15:05:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ti lahko komot pečeš torte za prijateljice...

Ampak saj to je tudi delo - za druge... Ne štekam več nič. Torej jaz lahko komurkoli hočem naredim karkoli, ampak pri tem mi ne sme pomagt nihče, ki ni z mano v sorodu ali ne živi v neposredni bližini... Če lubiju pogledam slovnične napake pri tekstu, ki ga piše za službo - a je to legalno? Mater, kake bedarije se moram spraševatuser posted image



Glej, gledanje slovničnih napak je po zakonu o preprečevanj dela na črno verjetno delo v lastni režiji......

Delo v lastni režiji
9. člen

Za opravljanje del v lastni režiji se šteje opravljanje vseh del na nepremičninah, razen če s posebnim zakonom ni drugače določeno, in na premičninah v osebni lasti, ter opravljanje storitev, kadar jih opravlja lastnik sam ali njegov zakonec ali oseba, s katero živi v zunaj zakonski skupnosti, ali z osebami, s katerimi je v sorodstvu v ravni vrsti do tretjega kolena.

Peka torte pa bi bila lahk osebno dopolnilno delo....

Osebno dopolnilno delo
12. člen

(1) Za osebno dopolnilno delo se šteje, kadar posameznik osebno sam opravlja dela pomoči v gospodinjstvu in njim podobna dela, nabira in prodaja gozdne sadeže in zelišča ter opravlja druga manjša dela, pod pogojem, da posebni predpisi ne določajo drugače.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 15:13:22   
ronja
Torej ne kršim zakona?user posted image user posted image Lahko še naprej pečem torte in popravljam napake in šivam in delam darila?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 15:18:49   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

V bistvu sem v začetnem obdobju delala brez pogodbe, to sem navadno dobila šele na koncu, ko so mi pač želeli plačat.


no, evo, v to bi se pa inšpekcija zapela, ker si po zakonodaji v tem primeru delala na črno.



Moj sovaščan je pred dvema mesecema delal vrtno utico.......in so mu seveda pomagali vsi, ki so lahko.....nekdo pa ga je prijavil.....in je prišel inšpektor......pa je bilo tako:

- on je plačal, se mi zdi, da 400 EUR kazni, ker je omogočal delo na črno..... 
- dva soseda nista plačala nič kazni, ker gre za medsosedsko pomoč.....
- tast ni plačal kazni, ker je bil družinski član
- 3 prijatelji pa so plačali vsak po 200 EUR kazni, ker so baje delali na črno......



No pri meni leti inšpektor iz parcele kot je dolg in širok na prvo gradbišče.


to moj tudi praviuser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 15:19:12   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ker na privat parceli, ki je ograjena nima kaj iskat. Spravi se naj raje na tiste, ki resnično delajo in kradejo na črno. Seveda pa ne izključujem možnosti še višje kazni user posted image .
Normalenemu inšpektorju bi blo stanje v tvojem primeru lahko v trenutku kristalno jasno in bi lepo zamižal na eno oko in videl tam samo dva soseda in tasta, ker roko na srce, zakon je napisan absurdno.


Ima....če dobi prijavo, pa čeprav je anonimna se je dolžan odzvati.....tudi na privatno parcelo........ti pa inšpektorja nimaš kaj naganjat, če se ustrezno identificira, lahko pa se pritožiš na njegovo odločitev......

Zakon je napisan res absurdno......in če bi ga vsi inšpektorji do zadnje besede izpolnjevali niti na trgatve ne bi smeli hoditi......user posted image ....in čeprav je napisan absurdno, inšpektor dela svoje delo......izpolnjuje zakon....in je povsem njegova odločitev ali v takem absurdnem primeru zamiži na eno oko, ali pa dela sve po propisima....


Ma ja, sej vem. Sam predstavljaj si. Spravljali smo drva sorodniku, ki je v nevemkerem kolenu že, on križ v nulo uničen bolj ko ne v socialni stiski, pa da nam takrat pride inšpektor. 10 decev malo že fajhtnih. Pomoje bi letel v loku dol iz parcele. Sam kaj čmo, treba je male ljudi zezat, ker veliki so nedotakljivi.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 15:20:10   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ti lahko komot pečeš torte za prijateljice...

Ampak saj to je tudi delo - za druge... Ne štekam več nič. Torej jaz lahko komurkoli hočem naredim karkoli, ampak pri tem mi ne sme pomagt nihče, ki ni z mano v sorodu ali ne živi v neposredni bližini... Če lubiju pogledam slovnične napake pri tekstu, ki ga piše za službo - a je to legalno? Mater, kake bedarije se moram spraševatuser posted image



pa saj ti nisi slaščičarka? kaj ni tak, da samo s svojim poklicom oz. dejavnostjo ne smeš služit???

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 15:25:47   
ronja
NImam pojma, zato pa sprašujem. Sicer če mu pomagam kaj za službo (ali on meni), je to dejansko znanje, ki ga uporabljam tudi v službi (imava isti poklic in isti faks)...
pri nas je tako, da moraš vsako honorarno delo povedat kadrovski in če ni to povezano z našim poklicem, ga lahko delamo, sicer je pa treba pokazat pogodbo, da dir. preveri, če je konkurenčna klavzula ali ne. Nekaj v tem smislu, nisem še delala (za plačo) tega dela drugje kot v službi. Z lubijem si pa valjda pomagava, če si lahko, hvalabogu.

Mislila sem na neplačano delo. Sicer pa ne, nisem slaščičarkauser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 15:29:15   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

NImam pojma, zato pa sprašujem. Sicer če mu pomagam kaj za službo (ali on meni), je to dejansko znanje, ki ga uporabljam tudi v službi (imava isti poklic in isti faks)...
pri nas je tako, da moraš vsako honorarno delo povedat kadrovski in če ni to povezano z našim poklicem, ga lahko delamo, sicer je pa treba pokazat pogodbo, da dir. preveri, če je konkurenčna klavzula ali ne. Nekaj v tem smislu, nisem še delala (za plačo) tega dela drugje kot v službi. Z lubijem si pa valjda pomagava, če si lahko, hvalabogu.

Mislila sem na neplačano delo. Sicer pa ne, nisem slaščičarkauser posted image .



se mi je zdelo, ja...obvladaš pa marsikajuser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 15:32:04   
ronja
O še več stvareh pa nimam pojmauser posted image - recimo o zakonih, pa ne znam popravit svojega overlocka - sem besna ko ris! Pa ne vem, kako bi natrenirala svojo slabost, da mi ne bi bilo slabo ravno takrat, ko bi lahko kaj pametnega naredila... Ali ap ne vem, kateremu zdravniku naj verjamem, itd... Pa bi bilo vse to ful praktično znatuser posted image . Ampak enkrat, nekoč, mogoče... saj učimo se vse življenje, hehe, mam še čas (upamuser posted image ).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 15:35:49   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Torej ne kršim zakona?user posted image user posted image Lahko še naprej pečem torte in popravljam napake in šivam in delam darila?


Ne.....če boš pa kadarkoli registrirala dejavnost za peko peciva, pa tort in peciva ne boš smela več peči brezplačno ampkak boš lahko brezplačno le šivala in delala darila.......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 15:37:13   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

O še več stvareh pa nimam pojmauser posted image - recimo o zakonih, pa ne znam popravit svojega overlocka - sem besna ko ris! Pa ne vem, kako bi natrenirala svojo slabost, da mi ne bi bilo slabo ravno takrat, ko bi lahko kaj pametnega naredila... Ali ap ne vem, kateremu zdravniku naj verjamem, itd... Pa bi bilo vse to ful praktično znatuser posted image . Ampak enkrat, nekoč, mogoče... saj učimo se vse življenje, hehe, mam še čas (upamuser posted image ).


pa ja...saj to je smisel...vsaj pri meni...kak bi te zgledalo, če bi vse znala in vedelauser posted image
če jaz kaj ne vem, grem na RR in vprašam in potem še manj vemuser posted image ...ampak je pa fajnuser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 21:08:33   
CatJa
_mala_, meni se zdi kuhinja luštna, a pri nas itak ne bi prišla v poštev, ker imamo same fante user posted image

Ali si kaj razmišljala o previjalnih mizah, nizkih omaricah ipd.? Po moje ni taka kunšt kot kuhinja, je pa veliko bolj uporabno. Se spomnim, da smo mi imeli kar problem najti pohištvo za otroško sobico v mansardi, torej, da je nizko, barvno, otroško pač.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?