|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
27.9.2011 14:27:20   
HuAnita
Kolikor vem, lahko popoldansko obrt odpreš le, če imaš službo za NDČ.
Jaz pravim, da če si si skalkulirala, poskusi, ampak prej res malo preveri na trgu, če to tvoja zamisel šla skozi. Ker navsezadnje, če si brezposelna, ti vsaj kaj pirada z borze, če pa zapreš s. p., pa do ničesar.... (od države mislim...)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
27.9.2011 14:29:40   
Nika v službi
Saj to, ni skalkulirala. Za zraven je, ni pa za komercialne namene. Sicer pa imajo zame lepe zadeve tu.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
27.9.2011 16:11:15   
Anonimen
No, jaz pa iz Ce. Jaz sn tudi videla kuhinjo iz Ikee..ampak sem pač hotela nekaj svojega, nekaj kar mi bo pomenilo izziv in da vidim ali sem sposobna kaj takega skupaj spravit, in ni tako preprosto kot je videti.O s.p.ju pa je mogoče res brezveze razmišljati, bom še naprej zastonj delala pohištvo za moje najdražje, to delam itak bolj zaradi veselja kot kaj druga. Pomenil bi sam strošek.


< Sporočilo je popravil _mala_ -- 27.9.2011 16:13:23 >

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
27.9.2011 16:45:15   
ronja
Ma, dobro, tako zelo težko tudi ni - če imaš deske že narezane in da ni nekih krivin, ki bi jih moral sam z vbodno žago žagat (čeprav to je pa bolj zabavnouser posted image ).
Sicer ni brezveze razmišljat o spju, samo malo moraš razširit ponudbo - ker če bi delala samo otroške kuhinje, narejene po meri, potem ne boš daleč prišla, saj v Slo. ni veliko ljudi, ki bi toliko plačali za to stvar. Če pa ponudbo razširiš in si izmisliš še kak čisto edinstven slog, potem pa bi znalo čisto lepo it (ok, skromno, vsaj na začetku, ampak bi šlo).

Če bi se rada naučila mizarstva, bi te pa za vajenko verjetno povsod vzeli (če bi delala zastonj, pač da se naučiš). Obstaja pa tudi kup odlične literature na to temo (samo je večina v ang). Ena zelo dobra, ki je v slovenščini, je Obnovimo staro pohištvo - s tem si tudi zmanjšaš stroške materiala - samo seveda moraš pa vse sama izžagat in povijačit in pobarvat, pa še počistit prejuser posted image (to ej največje delo, če mene vprašaš).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
27.9.2011 18:50:15   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če bi se rada naučila mizarstva, bi te pa za vajenko verjetno povsod vzeli (če bi delala zastonj, pač da se naučiš).



čisto možno pa, da je ne bi, žal.

jaz sem enkrat tko hotela nekje delat, zastonj, prostovoljno, whatever you name it, samo zato, da bi si nekaj izkušenj nabrala in ker nisem imela časa, bi v poštev prišlo samo po par ur tedensko. ni bilo v mizarstvu, tko da je mogoče tam kako drugače urejeno. in bilo je ca. 5 let nazaj, tko da se je mogoče kaj spremenilo. pa mi je direktor tam rekel, da ne morem. ker oni so profitna firma, prostovoljcev ne morejo vzeti, ker bi to bilo izkoriščanje delovne sile, tudi če se ta delovna sila strinja. in tudi če bi podpisala pogodbo, pač ne bi bila veljavna. če bi pa kar tam bila, bi se štela pa kot na črno zaposlena in si tega ne bi mogli privoščit.


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
27.9.2011 18:53:24   
benika
Kolikor vem, lahko popoldansko obrt odpreš le, če imaš službo za NDČ.


Tole ne bo držalo. Važno je le, da si zaposlen, NDČ ni pogoj.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
27.9.2011 19:03:34   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Kolikor vem, lahko popoldansko obrt odpreš le, če imaš službo za NDČ.


Tole ne bo držalo. Važno je le, da si zaposlen, NDČ ni pogoj.



pa študent si tut lahko

benika user posted image zs


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
27.9.2011 19:05:16   
Tutan
Predvsem pa bi se še jaz pred tem malo izpopolnjevala. Ker recimo meni je prvo v uč padlo, da vrata niso simetrična (ena so zamaknjena - je lepo videti na zgornji liniji). Sicer nasplošno pri unikatih te zadeve niso tolk aklih user posted image , ampak pri pohištvo pa ni spasa, žal ....

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
27.9.2011 21:16:11   
Anonimen
Katera vrata pa bi naj bila zamaknjena? Saj je mišljeno tako, da so na vsaki strani vratca, kot mini element, na sredini pa fraj prostor, ki je odprt. Verzij je ogromno, odvisno pač kakšno si želiš in narediš.

Sicer pa mislim, da je brezveze dalje komentirati vse skupaj. S.p.ja ne bo, ker se ga ne splača odpirat. Hotela sem mnenja in sem jih dobila, tako, da še enkrat hvala.

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 7:47:51   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: _mala_

No, jaz pa iz Ce. Jaz sn tudi videla kuhinjo iz Ikee..ampak sem pač hotela nekaj svojega, nekaj kar mi bo pomenilo izziv in da vidim ali sem sposobna kaj takega skupaj spravit, in ni tako preprosto kot je videti.O s.p.ju pa je mogoče res brezveze razmišljati, bom še naprej zastonj delala pohištvo za moje najdražje, to delam itak bolj zaradi veselja kot kaj druga. Pomenil bi sam strošek.



Če si sposobna tole na sliki zrisat in skupaj spravit, potem si sposobna še marsikaj in ne vem, kaj delaš z izobrazbo kot diplomiran ekonomist. verjemi, povprečen človek ne zna niti kupljene omare spodobno skupaj spravit.
Kar se tiče tišlarije, je fajn posel, vendar težki časi so za te stvari. Folk nima denarja, ti pa potrebuješ delavnico, da se ti stvar izplača. S hoby program lesom in okovjem težko cenovno konkuriraš. V delavnici, kjer imaš svoj razrez pa težko dela en sam človek, saj gre za plošče 2,5 x 1,25 m, ki niso lahke.
Glede na to, da poznaš pohištvo in ti risanje ni tuje, išči v smeri prodajalca pohištva, tehnologa, dizajnerja... Doma v hoby delavnici lahko pa vedno za svojo dušo še kaj skupaj spraviš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 7:52:39   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Predvsem pa bi se še jaz pred tem malo izpopolnjevala. Ker recimo meni je prvo v uč padlo, da vrata niso simetrična (ena so zamaknjena - je lepo videti na zgornji liniji). Sicer nasplošno pri unikatih te zadeve niso tolk aklih user posted image , ampak pri pohištvo pa ni spasa, žal ....


Me zanima, koliko omar si že skupaj spravila, da zdaj pametuješ tule. Tist je sam pant za naštelat. Ti pošljem sliko omare, ki jo je sestavil šolan mizar, ki ni računal ravno malo...te kap trofi.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 9:39:00   
ronja
čisto možno pa, da je ne bi, žal.

To me čudi. Poznam sicer samo za lj. konec, ampak tu ima večina mizarstev problem, da nimajo dovolj kadra in z veseljem koga vzamejo, sploh če dela zastonj... Navadno v tej stroki to lahko klasificirajo kot neplačano prakso, da si nezgodno krit in to. Sicer se ne spoznam nekaj ful na to, samo kolikor sem se pogovarjala z mizarji, sem tako razumela. Res pa to ni bilo letos (ampak ni pa več kot 2 leti nazaj, sem mela Lejlo zravenuser posted image ).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 9:44:02   
ronja
Sicer pa mislim, da je brezveze dalje komentirati vse skupaj. S.p.ja ne bo, ker se ga ne splača odpirat. Hotela sem mnenja in sem jih dobila, tako, da še enkrat hvala.


Lej, če nad vsem takole takoj obupaš, potem ni čudnega, da nič ne najdeš. Iz komentarjev bi lahko dobila par čisto dobrih idej - delat samo unikatne otroške kuhinje samo za Slovenijo je pač zelo specializirano in s tem se je težko preživet, ker pač računaj, koliko je družin z otroki in vzami mali % teh, ki bi bile pripravljene plačat toliko za tako kuhinjo - in vidiš, da ne bi imela veliko naročil. Torej čisto tako, kot si si zamislila, ni rentabilno. Ampak če si to res želiš delat, potem bi lahko upoštevala ostale nasvete in se odločila:
- ali greš še na tuji trg - se pozanimaš za kake sejme z unikatnim pohištvom v tujini in delaš potem za širši trg- v tem primeru je lahko tudi izdelava butična, pa se ti splača, ker bojo pač stranke bolj petične, ki jim ne bo problem odštet par 1000 E za opremo otroške sobice
- ali pa doma razširiš ponudbo na še druge stvari, narejene po meri in naročilu

Vse lahko obrneš v svoj prid, tudi neg. komentarje (pač da če tako stvar prodajaš, moraš pazit na detajle, kot so panti, kaplice od barve ipd...) Če si samo užaljena, ah, dobro, potem pa nič, potem pač res ne bo nič. Ampak ne zato, ker se ne bi nič dalo, ampak ker se nočeš nič prilagodit. Trg se tebi ne bo prilagajal, se moraš ti njemu, če hočeš uspet, vsaj na začetku...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 9:52:42   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

čisto možno pa, da je ne bi, žal.

To me čudi. Poznam sicer samo za lj. konec, ampak tu ima večina mizarstev problem, da nimajo dovolj kadra in z veseljem koga vzamejo, sploh če dela zastonj... Navadno v tej stroki to lahko klasificirajo kot neplačano prakso, da si nezgodno krit in to. Sicer se ne spoznam nekaj ful na to, samo kolikor sem se pogovarjala z mizarji, sem tako razumela. Res pa to ni bilo letos (ampak ni pa več kot 2 leti nazaj, sem mela Lejlo zravenuser posted image ).



Lj konec, naš prijatelj, kar znano mizarstvo in v preteklosti ogromno dela... v tej krizi je svet tudi tu drugačen. Letos je odpustil 7 ljudi. Seveda pa jemlje vajence.

Glede omarce pa, res je lepa in vse pohvaleuser posted image . Ampak če bi jaz osebno imela na izbiro ikea in tole roza, bi zbrala ikea. Pa nisem ikea fan, daleč od tega, pa tudi n avidez oz lepoto nisem mahnjena kar se tiče igrač. Lahko pa grem, takoj kupim in se že igramo, ne rabim si zmišljevat kaj bi imela, kako barvo.... ikea je navtralne barve, paše vsepovsod, mala je, stisneš jo vsepovsod.... Smo bolj praktični ljudje. Ne kupujem nekih ogromnih igrač, še maj velike otroške kuhinje, saj se potem lahko igra v moji. Sicer pa naš ima plastik fantastik, ki mi je čist kul, saj jo lahko ima zunaj, me ni groza dežja, sonca, peska... za tako lepo kuhinjo pa bi jo bilo škoda uničit.
Enako sme mnenja da začneš razmišljat o večih stvareh, ne samo kuhinje. Otroške luči, previjalne mizice, obešalniki, mogoče še kak gugalni konjiček, stolčki, mizice, lesene igrače.......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 10:00:21   
Nika v službi
Ronja, podpis. Vedno znova me zmotijo taki posti, ki se na koncu končajo s pridihom užaljenosti in pozivi k zaključku debate s strani tistega, ki je debato odprl. Če odpreš diskusijo, si moraš biti na jasnem, da bodo mnenja različna in vedno lahko kaj dobrega potegneš. Drugi nam nastavljajo ogledalo in največkrat vidijo stvri v drugačni perspektivi, na nas pa je, da pogledamo vase in razmislimo.

Vedno pravim, boj se tistega, ki te samo treplja in prikimava.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 10:01:07   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

čisto možno pa, da je ne bi, žal.

To me čudi. Poznam sicer samo za lj. konec, ampak tu ima večina mizarstev problem, da nimajo dovolj kadra in z veseljem koga vzamejo, sploh če dela zastonj... Navadno v tej stroki to lahko klasificirajo kot neplačano prakso, da si nezgodno krit in to. Sicer se ne spoznam nekaj ful na to, samo kolikor sem se pogovarjala z mizarji, sem tako razumela. Res pa to ni bilo letos (ampak ni pa več kot 2 leti nazaj, sem mela Lejlo zravenuser posted image ).



ja, sej pravim, da za mizarstvo ne poznam pogojev. ampak je spet tko, da je velika razlika med profesionalnim kadrom, med dijaki strokovnih šol, ki morajo praktično zastonj opravljat prakso in je njihov dodatni zaslužek odvisen od dobre volje praksodajalca, ker je to zadeva, določena v učnem načrtu in praktično uzakonjena. prostovoljno vajeništvo kot tako pa ni. in v tem je caka. res, da tehničnega kadra primanjkuje in da gre vedno več ljudi v gimnazije ipd., ampak to še ne pomeni, da lahko kar tko kogar koli vzamejo. in v bistvu dvomim, da bi bilo mizarstvo izjema, ker so že tko imel na tapeti zakon o malem delu, k bi že tko ful omejil samo pomoč, ki niti ni profitno naravnana. pri tem se pa gre za biznis. naj pa katera vpraša, če pozna mizarje (lastnike, vodje podjetja) in pove.


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 10:06:47   
uškinamama
mALA, glej na tem linku imaš luštne lesene zadeve , tako za kakšno idejo lesene igrače


aja, zdaj vidim , da ni več aktualno

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 28.9.2011 10:11:22 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 10:10:46   
Anonimen
Ja, Hope, tako razmišljaš ti, pa jaz v nekaterih stvareh (čeprav tudi nisem Ikein fan), je pa veliko ljudi, ki bi radi imeli nekaj posebnega, drugačnega, unikatnega in so za to pripravljeni dati tudi nekaj denarja več (nekaj, ne veliko več user posted image ) in ti so ciljna skupina.

_mala_, tako gre to: če imaš dobro idejo, jo lahko spelješ. Ampak tu je nekaj stvari, ki morajo biti nujne, drugače brezveze se lotiti. Ko se nečesa lotiš, moraš biti zagrizen v to toliko, da boš spelljal, ne obupal že na začetku ali v sredini poti. Moraš gurat dalje. Zato to ne sme biti zgolj ideja, ampak sanje, zanesenjaštvo, cilj. To je osnova. Potem pa sledi TRDO DELO. To ne pomeni samo, da se lotiš šivanja torb, izdelave stolčkov, peke peciva. Pomeni še vse ostalo zraven. Narediti moraš računico, kaj vse rabiš za svoje delo (od orodja - ki ni poceni, amortizacije, avta za prevoz stvari, papirja, svinčnikov, spletne strani, telefon, razstavni eksponati, oglasne table, računovodja, davki, plače, prispevki, ogrevanje in elektrika, material, barve, panti, vodila,...), da vidiš, kje so tvoji mesečni stroški in koliko izdelkov bi moral minimalno pordati, da se ti obrne v plus. Potem je treba vedet, da moraš delati na promociji. To je najtežje. Lahko imaš krasne izdelke, a jih moraš prodati. In se moraš vsest in temejito razmislit, komu in na kakšen način boš svoje izdelke prodajal, za kakšno ceno, koga bi interesirali, kako boš dosegel kupce (oglaševanje na RR bi bilo tu fajn zadeva, FB, blogi, elektronske novičke, dobro optimizirana spletna stran, povezovanje s sorodno mislečimi mojsti,..., tudi meni bi bili ti izdelki zanimivi, ker se skladajo z našo siceršnjo ponudbo - če boš šla v to, me kontaktiraj).
Sem še vedno mnejena, da se lahko vsak izdelek proda, vključno z dietno vodo user posted image , samo pravi pristop moraš najti.

Ronja, mizarstva imajo danes velik problem zaradi krize. Njihovo delo se vse manj ceni (pa pustimo ob strani, da imaš takve i onakve kar se tiče kvalitete), ni dovolj naročil, težko cenovno konkurirajo masovni proizvodnji, zato so prisiljeni štukat na drugih področjih, recimo montaža pohištva ali pa se ukvarjajo z manjšimi popravili, namesto z izdelavo unikatnega pohištva.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 10:16:50   
skuštrana
Mala, jaz bi pa rajši dala 100e za tvojo kuhinjo kot pa 100e za tisto iz Kine (Ikee). Pa ni da ne kupujem teh stvari (ker roko na srce, danes je že zelo zelo težko najdit izdelek, ki ni narejen v Kini), ampak čedalje manj, rajši dam kak evro več pa vem da za tem ne stoji ena velika wall street korporacija, ampak ena mama ki se trudi nekaj naredit in kaj zaslužit. user posted image Tako, da, kar pogumno, še vedno se najde kdo ki bo to tudi kupil.

Ne vem pa kako je z raznoraznimi certifikati ki jih otroški izdelki morajo imet. Moraš se malo pozanimat.

Ps - v Celju imaš trgovinico Vila Malina, ki točno to prodaja, drage, ročno narejene igrače, predvsem lesene. Pa Lenka in Škrat je tudi v Celju...Povprašaj jih malo.

Tele igrečke so meni super http://www.gepetto.pl/

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 28.9.2011 10:20:28 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 11:48:00   
katy83
_mala: jaz tudi mislim da ravno za preživet ta posel ne bi bil, ampak če imaš voljo, pa poskusi za dodaten zaslužekuser posted image
Jaz moram priznat, da mi je tista iz Ikee zelo všeč, sem jo ravno prejšnji teden v živo videla...všeč mi je bolj od tvoje zaradi tega, ker ni tako pocukrana...ampak no to nima veze...saj tudi ti znaš narediti takšno, ki bi bila všeč meniuser posted image user posted image

ej, kakšen pa je odziv iz Bolhe? sem videla, da si jo tja dala? pač po tistem se malo oziraj....če te ljudje kličejo, potem veš, da zanimanje jeuser posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 11:50:39   
ronja
Drugi nam nastavljajo ogledalo in največkrat vidijo stvri v drugačni perspektivi, na nas pa je, da pogledamo vase in razmislimo.

Vedno pravim, boj se tistega, ki te samo treplja in prikimava.

podpis nazaj. Problem je, kadar ljudje nekaj delajo in jim prijatelji in znanci rečejo: "pa ti bi lahko to prodajala in živela od tega!" In potem so ustvarjalci navdušeni, ker so vsi, ki jih poznajo, navdušeni, kako so to sami naredili, ker pač večina ljudi tega ne gre delat in potem mislijo, da je strašno komplicirano, čeprav navadno niti ni, samo časa gre precej... In začnejo sanjat, da bi pa res kaj bilo iz tega. To je čisto ok izhodišče - je pa seveda samo izhodišče.

Potem ko pa ti ustvarjalci vprašajo širše občinstvo in to kruto reče, da toliko denarja ne bi nikoli dali za tako reč, so seveda užaljeni, saj so jih prej vsi hvalili - od kod zdaj to? Ampak ravno to ti da en dober feedback, od tu se lahko kaj naučiš.

Spodbudo dobiš od domačih, ki te itak vedno vidijo lepšega kot si, realo pa od tujih, ki jih boli k*, kako se boš ti počutil, če ti rečejo, da tole pa ni čisto ok izdelano.  Oboje rabiš za nadaljevanje - predvsem pa veliko veliko samoiniciative, trme in zagnanosti, da stvar spelješ. Če takoj ob prvem neg. komentarju obupaš, potem tak sp itak ne bi uspel, nima niti male šanse - to je še meni jasno, pa nimam pojma o ekonomiki ali spjih (vem samo malo osnovne matematikeuser posted image ).

Seveda pa je mala na podlagi vsega navdušenja ljudi, ki jim je kaj naredila, mislila, da bo tudi tu isto: da bojo vsi navdušeni in da se bodo mogoče prek zsja vsula naročila - ali pa da ji bomo vsaj vsi rekli, da je kuhinjica krasna in bi z veseljem odšteli zanjo tudi 200E. Vendar to na žalost ni res - večina nas nima niti 100E za otroško kuhinjo. Jim rajiš kupimo dvoje čevlje, ki jih rabijouser posted image .
mala, razlika je, ali ti komentira tvoj izdelek prijateljica ali kar nekdo - ta bo prej videl napake, prijateljica bo verjetno tiho, tudi, če jo bo opazila - pa če ji omaro daš, bo v vsakem primermu navdušena, ker si ji jo ti naredila in zanjo ni plačala. Če bi jo hotela prijateljici prodat, vprašanje, koliko bi ti bila pripravljena plačat. Tudi tvoja hči je lahko strašno navdušena nad kuhinjo, ki jo je mami naredila (poznam to, tudi mojidve mata najrajši igrače, ki jih sama naredim), ampak ti si samo njena mami, nisi mami od otrok svojih potencialnih strank. Tem otrokom bo res vseeno, ali je to naredila mama ali ikea. Staršem pa mogoče ne. Ampak tisti razlog - da vejo, da je to naredila mami, pa v vsakem primeru odpade. To velja samo za naše, trgu je to vseeno.

res, da tehničnega kadra primanjkuje in da gre vedno več ljudi v gimnazije ipd., ampak to še ne pomeni, da lahko kar tko kogar koli vzamejo.

Mogoče je res tako grozno. Mi pa ni jasno, kako to, da so potem mene vzeli v cvetličarni, v kozmetičnem studiju (ja, si lahko mislite?user posted image ) za maserko in na radiu za tehnika. Vse to naj bi bilo nemogoče. Pa vse je šlo, čisto legalno, brez kakršnihkoli problemov. In še marsikaj drugega, preko honorarne pogodbe.

Tudi meni veliko ljudi reče: "Pa ti bi lahko od tega živela!" Meni je jasno, da verjetno bolj težko. Mogoče bom kdaj poizkusila, vendar bom vsekakor poslušala tudi tuja mnenja, zahteve trga itd... Meni prodaja ni všeč in zato me vse to ne mika toliko (všeč mi je ustvarjat, ne pa prodajat), sem pa dovolj realna, da vem, da brez tega ne gre. NIhče me ne bo prišel prosti, da bi za jake denarje nekaj naredila zanjuser posted image .

Da se svašta - tudi od kuhinjic živet - ampak v tem primeru moraš razširit območje (še tujina) ali pa razširit ponudbo (ne samo kuhinjice).

ankica, človek bi pričakoval, da če je kriza, bojo ljudje rajši vzeli nekoga zastonj, da jim dela, kot kadar posel cveti in si lahko plačajo dobro šolani kaderuser posted image Res trženje in ekonomija in krize niso moja tema - ampak to bi bila osnovna logika...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 12:01:21   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Predvsem pa bi se še jaz pred tem malo izpopolnjevala. Ker recimo meni je prvo v uč padlo, da vrata niso simetrična (ena so zamaknjena - je lepo videti na zgornji liniji). Sicer nasplošno pri unikatih te zadeve niso tolk aklih user posted image , ampak pri pohištvo pa ni spasa, žal ....


Me zanima, koliko omar si že skupaj spravila, da zdaj pametuješ tule. Tist je sam pant za naštelat. Ti pošljem sliko omare, ki jo je sestavil šolan mizar, ki ni računal ravno malo...te kap trofi.



Auč si nataknjen user posted image
V bistvu omare nisem še nobene skup spravila, sem pa že par stvari renovirala, pa mogoče sem malo bolj občutljiva trenutno na te zadeve (predenj nisva z možekom začela z adaptacijami tut lukenj po steni pri drugih nisem opazila, ali pa kako je kater bolj na hitro kaj 'pobajsal', zdaj pa jih ... ker mi je to pomembno in ker sva sama veliko dela vložila v to).

Drugače pa je bil to bolj dobronamerni nasvet, kot pa slab - meni je padlo to v oko in verjetno bi še komu - če pa nihče nič ne reče, se pa take stvari ne morejo popravit. In v bistvu pri vratih ni linije, kar bi me motilo pri izdelku za 20, 100 ali pa 1000€, cena tukaj nima vpliva.

Še vedno sem mnenja, da če bi se avtorica tega posta dodatno potrudila še na ponudbi peskovnikov, otroških vrtnih hišic in igral - bi bil to biznis. Biznis bi seveda bil, če ta igrala ne bi dosegala enormne cene. Poleg tega bi same stroške izdelave lahko pocenila tako, da bi začela namesto iverke uporabljati smerekov les - ki se dobi prav poceni, pa še fino ga lahko pobarvaš/polakiraš.
Majhne klopi, stolčki, mizice - to so vse stvari, ki jih mogoče ne potrebuješ in jih tudi tvoji otroci ne, ob normalni ceni jih pa z veseljem kupiš, ker naredijo veliko veselja ...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 12:09:52   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
res, da tehničnega kadra primanjkuje in da gre vedno več ljudi v gimnazije ipd., ampak to še ne pomeni, da lahko kar tko kogar koli vzamejo.

Mogoče je res tako grozno. Mi pa ni jasno, kako to, da so potem mene vzeli v cvetličarni, v kozmetičnem studiju (ja, si lahko mislite?user posted image ) za maserko in na radiu za tehnika. Vse to naj bi bilo nemogoče. Pa vse je šlo, čisto legalno, brez kakršnihkoli problemov. In še marsikaj drugega, preko honorarne pogodbe.



zakaj bi bilo vse to nemogoče? ni nemogoče, ker se odgovor skriva v odebeljenem delu. mi pa smo govorili o prostovoljnem, zastonjskem delu, delu za izkušnje, da te nekdo vzame, ker ti v bistvu s tem uslugo naredi, da se nekaj naučiš.

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
ankica, človek bi pričakoval, da če je kriza, bojo ljudje rajši vzeli nekoga zastonj, da jim dela, kot kadar posel cveti in si lahko plačajo dobro šolani kader Res trženje in ekonomija in krize niso moja tema - ampak to bi bila osnovna logika...



tu se ne gre za trženje in ekonomijo, ampak za osnovno zakonodajo, ki delo, ki bi po vseh pravilih moralo biti plačano, ne omogoča opravljati prostovoljno. simpl.


< Sporočilo je popravil khurde -- 28.9.2011 12:12:45 >


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 12:23:03   
ronja
Hehe, ampak jaz NISEM imela nobenih takih izkušenj! Jaz sem se učila tam! In na radiu nas najprej niso nič plačali, dokler smo se samo učili - in ni bil noben problem z zakonodajo - če meni paše hodit zastonj in nijm paše me učit zastonj, nima inšpekcija nobenih problemov baje. Isto je bilo v cvetličarni, par dni sem zastonj delala, da je videla, če sem ok. V kozmetičnem studiu pa me je samo preizkusila in sem že naslednjič dobila plačano.


< Sporočilo je popravil ronja -- 28.9.2011 12:27:37 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Odprtje s.p.ja za izdelavo pohištva - otr...
28.9.2011 12:26:57   
khurde
ne gre se zato, da nisi imela izkušenj, gre se za to, da je bila pogodba, da si bila v končni fazi plačana in da je začetno uvajalno obdobje lahko neplačano.


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Za uporabnice Mirene
terida

Koliko časa vam je po vstavitvi mazala Mirena?

Nič. (59%)

Manj kot en mesec. (13%)

Več kot en mesec in manj kot tri mesece. (7%)

Več kot tri mesece. (22%)


Število vseh glasov: 46

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!