|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
29.6.2011 21:34:36   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
.. je upraviceno frustriran... se enkrat - zato, ker je idealist.


a dej no, kak argument je pa to? user posted image ker je idealist - a res. če bi bil pa pesimist, pa ne bi bil ((upravičeno) frustriran)? user posted image v vsakem primeru, to je ok, ker je (izberi stanje) - pol je lahko vsak frustriran za karkoli že..

priznaj, si pila bevando? user posted image ful je vroče danes, 32, men je čist napržilo mozag, ker ne najdem klobučka..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 29.6.2011 21:35:20 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
29.6.2011 22:11:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

ker bi to pomenilo, da bi se odrekli lastnemu udobju in ugodju, za katera mi, civiliziranci, zrtvujemo Sudan in nasploh Tretji svet. in se ob tem obnasamo, kot da nimamo nic s tem.


Kako bi se pa morala obnašati, spet mislim konkretno, da bi lahko rekla, ok, mar mi je, obnašam se odgovorno do prebivalcev Sudana in tretjega sveta? Kaj bi morala narediti, da bi oni živeli bolj srečno?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
29.6.2011 22:11:46   
Anonimen
frustracije, ki jih nekdo dozivlja iz svoje safe-zone so verjetno drugacne od tistih, ki jih dozivljajo up-close. torej, ce ne vidis stvari od blizu tezko razumes zakaj je nekdo frustriran ali dozivlja stvari bolj emocionalno kot bi jih pa ti. Nekaj pa ma tud karakter zraven, verjetno. 

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
29.6.2011 22:13:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Eden izmed bistvenih problemov je pasivnost črnčkov. Lastna pobuda, lastno delo, lastno učenje in lastna energija v boljši jutri. Ljudi jim ne manjka, naravnih bogastev še manj, manjka pa vsega naštetega v drugem stavku.



In to ves kako?



(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
29.6.2011 22:29:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bibasiba

frustracije, ki jih nekdo dozivlja iz svoje safe-zone so verjetno drugacne od tistih, ki jih dozivljajo up-close. torej, ce ne vidis stvari od blizu tezko razumes zakaj je nekdo frustriran ali dozivlja stvari bolj emocionalno kot bi jih pa ti. Nekaj pa ma tud karakter zraven, verjetno. 


Frustracija vedno izhaja iz človeka samega; zunanje okoliščine so samo tiste, ki jo sprožijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
29.6.2011 22:41:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: bibasiba

frustracije, ki jih nekdo dozivlja iz svoje safe-zone so verjetno drugacne od tistih, ki jih dozivljajo up-close. torej, ce ne vidis stvari od blizu tezko razumes zakaj je nekdo frustriran ali dozivlja stvari bolj emocionalno kot bi jih pa ti. Nekaj pa ma tud karakter zraven, verjetno. 


Frustracija vedno izhaja iz človeka samega; zunanje okoliščine so samo tiste, ki jo sprožijo.


si povedala v enem stavku kar sem jaz v treh user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
29.6.2011 22:49:07   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Eden izmed bistvenih problemov je pasivnost črnčkov. Lastna pobuda, lastno delo, lastno učenje in lastna energija v boljši jutri. Ljudi jim ne manjka, naravnih bogastev še manj, manjka pa vsega naštetega v drugem stavku.



verjetno jim tudi vsega naštetega v drugem stavku ne manjka, ampak je v interesu zahoda, da tretjemu svetu ne odpiše dolgov, da korporacije na vodilna mesta podružnic, odprtih v "tistem" delu sveta ne imenujejo lokalnih prebivalcev, intelektualcev, izobražencev, whatever, ampak da se zahodnjaki selijo tja, da se "bolj perspektivne" izvaža na zahod in da praktično potem delajo zanj. ni v interesu naše, zahodne, ureditve, da se reši problem tretjega sveta, ker kapitalizem temelji pač na izkoriščanju nekoga šibkejšega. in bi se praktično vse podrlo, cel sistem, če bi tretji svet postal ekonomsko enakopraven. in problem je v dolgovih, ti naraščajo eksponentno, no way, da bi jih države lahko odplačale in zaživele po svoje. problem so tudi razne militantne skupine itd., ampak njih mora vedno nekdo financirati, ne glede na vsa embarga, ki obstajajo. rešitev... ne vem. edino zamenjava celotnega sistema, ker blagostanje zahodnega sveta temelji na revščini tretjega. ampak to ni v interesu politike, humanitarci gor al pa dol. lahko opozarjajo, osveščajo, zelo konkretnih napotkov, kot jih lahko ekologi dajejo v eko-problemih, pa oni težje podajo. so pritiski na vlade, razne nevladne organizacije, ampak ni nobene pravne podlage, da bi države zaradi tega morale same pri sebi kaj spremeniti. kot jaz razmišljam, ni toliko problem v afriki, tretjem svetu, whatever you name it, ampak v zahodu. njemu/nam to ustreza.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
29.6.2011 23:20:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   [Brisano sporočilo]
29.6.2011 23:23:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   [Brisano sporočilo]
29.6.2011 23:24:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   [Brisano sporočilo]
29.6.2011 23:36:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   [Brisano sporočilo]
29.6.2011 23:38:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
30.6.2011 0:15:52   
mateyka
tole si je fajn pogledat (ima 4 dele se mi zdi) -
The New Rulers Of The World
http://www.youtube.com/watch?v=y5nF_mBxOlE&feature=related
This is a great documentary that shows the effects of a corrupt system of mass globalization, in particular the effect that it has for the people of Indonesia, where sweat shops and low pay are the norm for millions, while the mega greedy corporations, corrupt governments and greedy bankers gain vast sums of money on the backs of the very poor in Indonesia and around the world.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.6.2011 0:16:34 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
30.6.2011 0:22:27   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
kot verjetno tebi ne bi blo vseeno, ce bi bil tvoj otrok na mestu izginule Antonije Bilic, ti pa mati, ki jo skrbi za otroka - pa jo pri tem z*jebe ves pravosodni sistem in cela druzba: ker je nekdo, kot je Pravanja, lahko zgresil ze mnogo identicnih zlocinov, pa ga druzba se ni kaznovala. in verjamem, da bi kot mati v tem primeru obtozevala celo druzbo, ki je to dopustila.
kolikor jz razumem Kriznarja, on identicno dozivlja situacijo v Darfurju.


upam si trdit, da ne bi isto reagirala. reagirala bi, samo ne tako kot on.

kar pa se osebne odgovornosti tice - vprasanje je samo, kje si postavimo meje osebne odgovornosti. kak Jung bi itak reku, da nismo otocki sami zase, ampak smo povezani v kolektivnem nezavednem in da je nasa osebna odgovornos sirsa od tega, kar se vidi kot vrh ledene gore. ampak tole je ze cist prevec filozofska debata, ce mene vprasas.


sej to hočem poudarit - ne dojemajo vsi to mejo isto. in to moraš upoštevat. dokler je ne bodo (ker imho obstaja prava absolutna meja), moraš vzet dejtva taka kot so v zakup in se prvo lotit to spremenit, če je to potrebno da se kaj premakne. saj zato pa imho npr. komunizem ni funkcioniral - kako pa boš mel skupno lastnino, ki jo bo družba gledala kot tako in jo negovala in vzdrževala, če ni zavesti o skupnem, ni enake osebne odgovornosti pri vseh? saj zdaj smo še vedno na istem, še vedno to rabimo, a tega (kritične mase spremembe) še ni.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
30.6.2011 7:21:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
30.6.2011 8:52:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: masreja

Saj vem off topic ampak vse eno se drznem napisati vprašanje, ki se mi je postavilo in nanj ne najdem odgovora.


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

...Je bila v Egiptu in neke spremembe se dogajajo.


Katere spremembe pa so to?





O, hello, kako kaj na vašem koncu?

Spremembe: jah, vrgli so mubaraka po koliko (40?) letih, zdaj pa ne vem, kakšne bodo spremembe, ali zadeve stojijo, se sploh kaj odvija proti volitvam ali ne, res nisem spremljala aktualnih dogajanj zadnje tedne. Mi pa, sem sigurna, lahko ti poveš, kakšno je trenutno stanje, bi me zelo zanimalo.

(odgovor članu masreja)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
30.6.2011 9:41:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.
Metulj, pa misliš, da bi se kaj spremenilo, če bi recimo vsi Slovenci naenkrat skočili pokonci, začeli bojkotirat vse svetovne firme, ki imajo direktno ali posredno povezavo z Afriko?


kdo pa govori o bojkotu? za resnicno spremembo bi se moral Z svet odpovedati temu, da si nekajkrat letno kupuje cevlje, pa cunje, pa nov TV in avto na vsake toliko, trositi manj energije in hrane - ker tole vse "financirajo" crncki, Indijcki in Kitajcki, v bistvu vsi, zarad katerih H&M-ova bela majica se vedno kosta samo 4,99 EUR - od katerih 60% odpade na stroske Z delovne sile in Z obratovalne stroske: 40% pa transport, material in delo + H&M-ov zasluzek. kaj mislis, kam gre vecji del teh 40%?


Tu se strinjam, samo sem skeptik, ker se mi ne zdi realno, da bi se ljudje prostovoljno odpovedovali lastnemu udobju, kar tako na lepem, vsi po vrsti. Aktualno: ****ušima in jedrska energija. Vsi vemo, kako katastrofalne so posledice jedrskega sevanja in vsi po vrsti bi zapirali JE. Ampak to bi pomenilo istočasno tudi, da moramo kar radikalno zmanjšati naše potrebe po elektriki, ker nadomestnih virov trenutno ni - aha, tega pa ne bi naredili - ker je vroče je treba imeti klimo (jo nimam, pa bi jo imela, ker nabija vročina in se mi možgani počasi kisajo user posted image ). Pa treba je perilo poleti sušiti v sušilcu, imeti 10 različnih elektronskih naprav, tv je premalo, prižgane vse luči po stanovanju, na fasadi 10 florescentnih oglasnih tabel, hrano se meče stran, imeti je potrebno 30 majčk in 10 natikačev,... Tu se začne osebna odgovornost. Jaz ne morem konkretno veliko narediti direktno v Afriki, lahko pa začnem pri sebi, sama pazim na svojo potrošnjo in tega učim tudi svoje otroke. Posredno spremembe pri meni ali tebi vplivajo na cel svet. Čisto majčkeno, a bolje malo kot nič. Mentaliteto drugih zelo težko spremeniš, če sami niso zavzeti za spremembe. Pa če se gre za čisto blesave stvari, kot recimo to, da perem perilo s home made praškom in se mi je mami smejala, da kaj se pa grem. Jah, malo manj kemikalij spuščam nase in na otroke ter v naravo. Samo, njej je to smešno, ker v to smer še ni razmišljala. Mogoče pa bo čez leto, dve, deset,...
Bojkot sem omenila kot eno od možnosti, da se spremeni kaj v pozitivno smer. Nisem se z aktivizmom nikoli konkretno ukvarjala, tako da ne vem, kaj in kako deluje, to mi je prišlo na misel kot eno od konkretnih dejanj. Križnar je rekel, naj nehamo gledati blesave nadaljevanke. Super, smo jih nehali, kaj pa zdaj? Od tu dalje manjka cela zgodba. Tudi če se ljudje odločijo spremeniti stvari, rabijo vodjo, nekoga, ki bo pokazal, kam in kako se obrniti. In bi ibla zelo vesela, če bi Križnal ostal v oddaji in dal nekaj konkretnih napotkov. Pa da ne bo pomote, kapo dol pred njim. Če ne bi bilo tako zagretih ljudi, ki s takim entuziazmom skušajo pomagati drugim, bi ta svet že zdavnaj šel k vragu. Zaradi takih ljudi se ohranja tisto nekaj dobrega v masi požrešnosti, individualizma in kopičenja premožeja pri manjšini na račun večine.


Ker če grem gledat samo malo v zgodovino, do konkretnih, dolgotrajnih sprememb ni prišlo nikjer, kjer ljudje sami, torej tisti, katerih se takšne ali drugačne težave konkretno tičejo, niso pri sebi ugotovili, da so spremembe potrebne in da morajo sami nekaj ukreniti proti temu.


seveda se strinjam, da mora ljudstvo samo nekaj narediti. samo pozabljas na to, da smo vsi strasno zmanipulirani - tudi sam Africani, ki se jih namerno razdvaja v vec manjsih in posledicno sibkejsih skupin; kapital je pac neomejeno mocan. mi, Zahodnjaki, kot elita, ki ima dostop do izobrazbe, znanja in informacij, bi morali v skadu s socialnim cutom pokazati solidarnost do sibkejsih.
ampak, ker smo v osnovi krvolocne zivali, se to ne zgodi - in tud ne gojim iluzije, da se bo. kriticna masa drugace mislecih pa je preprosto premajhna, da bi se realno karkoli spremenilo. zakaj pa bi se ljudje odrekli ugodju: koneckoncev imamo Zahodnjaki resnicne probleme, ker je recesija in ne moremo vec menjati avta vsako leto.


Ma, ne pozabljam na manipuliranje, mi vsi smo ovce, pa če si še tako skušamo dopovedat, da to ni res. Mi je vse jasno, kako deluje kapitalizem, vse prej kot lepa zadeva.  Vendar res ne vem, če bi recimo jaz šla dol v recimo Nigerijo in začela ljudi pozivat, naj že vržejo svojo korumpirano vlado in naj naženejo naftne družbe in sami začnejo upravljat svoje naravno bogastvo, ali bi se karkoli v tej smeri spremenilo. Če sami nimajo vodje, nekoga karizmatičnega, ki bi potegnil ljudi za sabo,.... ne vem, no, kako pa lahko jaz ali ti karkoli spremeniva, ukepava? To mi manjka. Zavedanje, da gre za izkoriščevalski sistem, je. Da je to vse prej kot fer tudi. Da se imamo pri nas prekleto lepo in nam dejansko nič hudega ne fali, tudi. Ampak samo nehati gledati nadaljevanke ne pomeni nič.


Druga stvar glede Afrike, ki se mi zdi na dolgi rok pogubna, pa je Kristusov sistem deljenja rib. Namesto da bi ljudi naučili ribe loviti, se jim te deli


na to sm odgovorila ze zgoraj: ker kapital nima resnicnega interesa Africanom prepustiti bogastva, ki ga lahko za male pare izcrpavajo - medtem ko se oni (pogosto sprovocirano) med sabo koljejo.
in na TO pizdi Kriznar - sm prepricana v to, da je kompetenten v tem, kar trdi. in ker je idealist, ki ga te stvari ganejo (resnici na ljubo, vecino Zahodnjakov niti najmanj - to, da das 5 EUR za Unicef je pranje rok in zatiskanje oci).


Se strinjam.
V Križnarjevo kompetentnost sploh ne dvomim, a z nabijanjem občutkov krivde ne bo dosegel ničesar. Lahko pa mi pove, kako mu lahko pomagam pri njegovem delu. Konkretno.
Kapital nikjer nima interesa prepuščat dobičkov drugim, razen nekaj izjem. To se ni še nikdar v zgodovini spremenilo in zelo dvomim, da se bo, žal.
Unicefu ne dajem denarja, ker v dolgoročnem delovanju ne vidim efekta. Še ena ustanova, kjer se denar kar lepi na posrednike, do končnega uporabnika pride drobiž in potem smo spet pri ribah in lovljenju rib. Na kratki rok si lahko oddahem, uf, nekomu sem olajšala življenje, na dolgi rok pa ga delam odvisnega od mene. Kapitalistični rezultat, pa četudi je samo dejanje povsem dobronamerno. Ne vem, lahko pa da se motim.


izkoriščala ga je ena velika ameriško-avstralska rudarska družba ... Na koncu so ene 10 let nazaj popiz...., naredili oboroženo vstajo


v Afriki so na veliko prisotni Kitajci, pa tud Indijci. cela celina je razdeljena med 3 kapitalisticne velesile (poleg omenjenih seveda se Amerika). in ja, seveda se vsake toliko zgodijo upori, ki rezultirajo z manjso spremembo - ampak realno imajo Africani zelo malo moznosti, da se v doglednem casu resijo kolonializatorjev - med drugim tud zarad tega:

Tretji velik problem v Afriki so meje med državami. Te so vzpostavljene umetno, kot je potekala kolonizacija, ne pa po mejah plemen. Plemena so razdeljena med več držav in prepuščena različnim državnim ureditvam, posledično prihaja do vojn, obračunavanj,...


če se sami ne bodo zbunili in skočili pokonci


en moj prijatelj pravi, s polno tazadno je lahko srat". ce pa ti zivis na pesti riza dnevno, pol dneva prezivis v iskanju vode in v bitki za golo prezivetje v skupnosti, ki je tako stevilcno kot informacijsko omejena... kaj mislis, koliko moci se imas, da se dvignes in neki naredis.
mi, Zahodnjaki, smo kot mocnejsi, ki naj bi v nekem idealnem modelu demokracije scitili sibkejse, smo odpovedali.


Se strinjam, vendar ni cela Afrika odvisna od pesti riža na dan in vode, ki je 12km stran, je zelo pestra celina, klimatsko, reliefno, biološko, demografsko,... Kjer se nekdo bori za osnovno preživetje, ne moreš pričakovati, da bo zmogel kaj več od tega. A ni povosd tako in tam manjka ta kritična amsa in nekaj karizmatičnih voditeljev s pošlihtanimi zadevami v glavi.
Tudi sama ne vidim rešitve v doglednem času, ampak sem zihr, da se bo enkrat obrnilo. Evropejci smo bili dooolgo vladarji sveta, zdaj nas počasi papcajo Kitajci (koliko obveznic bodo pokupili? Ali recimo vsak teden dobim kar nekaj mailov s kKitajske s ponudbami za sodelovanje, precej več kot iz evrope, pa smo majhna fimra, ampak Kitajci so prodorni, agresivni, mi pa zastareli in okorni) in postajamo vse bolj odvisni od drugih. Vse se vrne. Afrika ima izjemne potenciale, ogromno mladih ljudi in ni vrag, da bo enkrat v prihodnosti ta kritična masa narasla do tega, da bodo tuje kapitaliste zbrcali ven. Bo pa treba še kar nekaj časa počakat. Stvari morajo dozoreti.

tako kot se zdaj dogaja v arabskih državah.


moje mnenje je, da imajo tud tuki neoliberalci svoje prste vmes... vse v interesu moci: moc pa je "denar zlata vladar" in informacije.


Se strinjam, pri vseh spremembah so v ozadju različne interesne skupine, ki podpirajo sprembe, tudi pri vseh zgodovinskih dogodkih, ki sem jih naštela so bili. 
Saj s spremembami je pa tako: na papirju vse zgleda super, v praksi pa se velikokrat obrne v smer, ki ni bila predvidena.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
30.6.2011 13:42:02   
ronja
Kako bi se pa morala obnašati, spet mislim konkretno, da bi lahko rekla, ok, mar mi je, obnašam se odgovorno do prebivalcev Sudana in tretjega sveta? Kaj bi morala narediti, da bi oni živeli bolj srečno?


No, to so tisti konkretni nasveti, za katere sem spraševala. To tudi mene zanima. Civilna družba je eno, posameznik pa drugo - kaj lahko posameznik naredi - razen da ne kupuje več kot rabi?


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
30.6.2011 14:45:10   
mateyka
sej, Križnarja vpraši - ko je tok zafrustriran pa še vsi dajejo kapo dol pred njim, bo že vedu..

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
30.6.2011 14:51:30   
ronja
sej, Križnarja vpraši

Saj to sem v enem postu naredila, pa se je bakfark razhudil, kako si drznem pričakovat odgovore od njega;). Jaz mu verjamem, da se da kaj spremenit, da vsak lahko nekaj prispeva, zato pa rabimo konkretne nasvete: ne gledat butastih nadaljevank ne deluje (tega ne delam, oni so še vedno enako bogi), ljudje zbudite se, itd... je pa zame čisto preveč abstraktno, da bi si predstavljala, kaj bi lahko naredila za boljši svet. In zato, ker pač (še;) nisem odkrila recepta za globalno, delam zaenkrat lokalno - probam tu komu polepšat svet. Čeprav se strinjam,da oni to bolj rabijo. Vendar jim ne znam pomagat.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
30.6.2011 15:49:05   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

sej, Križnarja vpraši

Saj to sem v enem postu naredila, pa se je bakfark razhudil, kako si drznem pričakovat odgovore od njega;). Jaz mu verjamem, da se da kaj spremenit, da vsak lahko nekaj prispeva, zato pa rabimo konkretne nasvete: ne gledat butastih nadaljevank ne deluje (tega ne delam, oni so še vedno enako bogi), ljudje zbudite se, itd... je pa zame čisto preveč abstraktno, da bi si predstavljala, kaj bi lahko naredila za boljši svet. In zato, ker pač (še;) nisem odkrila recepta za globalno, delam zaenkrat lokalno - probam tu komu polepšat svet. Čeprav se strinjam,da oni to bolj rabijo. Vendar jim ne znam pomagat.



Ne bom še enkrat vrtel polnočnega kluba, naj me kdo popravi, če se motim - Križnar v oddaji nerga čez zavestno poneumljanje s Hollywoodom, poziva k izklapljanju tevejev nakar kot šolski primer primernega inn pravilnega zahodnjaškega ukrepanja poda izjemno gesto megaholivudske zvezde, kakršen je "naš", ej "NAŠ" Džorž Kluni, ki se je odpovedal 750.000 $ in jih vložil v CIA-in projekt satelitskega nadzora?????????????????????????? Kor primer "dobrega dela" si drzne predstaviti dejanje osebe, ki je globalno slavo dosegla kot posledico zavestne letargičnosti, anemičnosti in zaspanosti (ter malikovanja zgrešenih in nadvse butastih vzorov, kakršne so h`woodske zvezde), ki jo kritizira in očita Slovenčkom/Zahodnjakom samo kakšno sekundo pred tem????????? Postreže s CIA-o, to globalno humanitarno organizacijo, in njeno tehnologijo globalnega nadzora kot enimi najbolj učinkovitih metod pomoči ubogemu ljudstvu????????????

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 30.6.2011 15:50:42 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
30.6.2011 17:15:28   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
sej, Križnarja vpraši

Saj to sem v enem postu naredila, pa se je bakfark razhudil, kako si drznem pričakovat odgovore od njega;). Jaz mu verjamem, da se da kaj spremenit, da vsak lahko nekaj prispeva, zato pa rabimo konkretne nasvete


sicer je bilo mišljeno saRRkastično, ampak naj poudarim, da se mi 99% dozdeva, da bi to že zdavnaj storil, če bi vedel kaj. samo je lažje bentit čez folk in glumit zagrenjenega filantropa, kot dajat pametne praktične nasvete navadnim ljudem..

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
30.6.2011 19:21:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Kako bi se pa morala obnašati, spet mislim konkretno, da bi lahko rekla, ok, mar mi je, obnašam se odgovorno do prebivalcev Sudana in tretjega sveta? Kaj bi morala narediti, da bi oni živeli bolj srečno?


odgovorila ti bom cist teoreticno, ker itak ne verjamem, da je to izvedljivo - glede na to, da smo po mojem ljudje pac absolutni egoisti. kot drugo pa, tvoje vprasanje se mi ne zdi, da ti resno nameravas neke spremembe vnesti v svoje zivljenje, temvec gre kao za provokacijo (ce se motim, se opravicujem).



Zato ti je Križnar všeč, ker toliko teoretizira, da ne rečem terorizira s svojim histeričnim humanitaističnim rompompomom - in naredi kaj, spet mislim konkretnega?

Od kje predpostavljaš, da ne bi nekaj spremenila pri sebi, če to pomaga drugemu? Ampak, ker nimam zaboga ne ideje, kako lako s čimerkoli pomagam npr. ženski mojih let v Sudanu, sprašujem na tem področju bolj razgledane glave?


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
sej, Križnarja vpraši

Saj to sem v enem postu naredila, pa se je bakfark razhudil, kako si drznem pričakovat odgovore od njega;). Jaz mu verjamem, da se da kaj spremenit, da vsak lahko nekaj prispeva, zato pa rabimo konkretne nasvete


sicer je bilo mišljeno saRRkastično, ampak naj poudarim, da se mi 99% dozdeva, da bi to že zdavnaj storil, če bi vedel kaj. samo je lažje bentit čez folk in glumit zagrenjenega filantropa, kot dajat pametne praktične nasvete navadnim ljudem..


Zato mi je Šeruga ljubši; "prizna" svoje motive medtem ko jih Križnar skriva za fasado - česa že?

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
30.6.2011 23:00:29   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Eden izmed bistvenih problemov je pasivnost črnčkov. Lastna pobuda, lastno delo, lastno učenje in lastna energija v boljši jutri. Ljudi jim ne manjka, naravnih bogastev še manj, manjka pa vsega naštetega v drugem stavku.


Si cinično poniževalen ali samo dobronamerno pokroviteljski??? Ko že sam uživaš v in se ponašaš s predimenzioniranostjo, ko gre za centimetre, bi pa še lahko njim priznal isto v nekem drugem smislu... Ne pa da ljudi kličeš črnČKI, kot da so ne vem kako majhni!!!

Tu so seveda še interesi globalnih kapitalistov, problem militantnih lokalnih plemen in neizprosnega boja za oblast...ampak tako je že zadnjih nekaj deset_ let, da ne rečem stoletij. Enkrat bodo morali poštekat, da bodo morali pač sami začeti loviti ribe. Miselnost je bistvena. Ne pa se it pirate po vzhodni obali, kar je seveda mimo.



Kako črnčki ne znajo loviti rib in se grejo robinhoodovskega lova na ničhudega sluteče barčice, ter kaj bi lahko bila resnica v primerjavi z zgodbicami, ki jih plasirajo javni mediji si lahko prebereš tukaj. Včasih se je dobro držati tiste "bolje 5 minut butast, kot celo življenje".

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 30.6.2011 23:02:55 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kako sta se sporekla Križnar in Šeruga v ...
1.7.2011 8:35:44   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
No, to so tisti konkretni nasveti, za katere sem spraševala. To tudi mene zanima. Civilna družba je eno, posameznik pa drugo - kaj lahko posameznik naredi - razen da ne kupuje več kot rabi?



Ronja, "lubika", zakaj ignoriraš kar je že napisano??? V sistemu kjer naj bodo profiti od prodaje samo pravično prerazdeljeni ker se verjame, da bodo dobički tako alocirani rešili revščino velike večine, postavljamo pod vprašaj potrošniško družbo. Če se držimo načela 20:80 (20% populacije ZDA naj bi imelo v rokah 84% kapitala, 80% pa naj bi uživalo zahodnjaški lifestyle s tistim borim preostankom - 16%), da bi lahko živeli "človeka dostojno življenje" kot ga ugotavljaš oz. se ti zdi še vedno živi večina pri nas, potem se postavlja vprašanje ali je to možno ob spremenjenem razmerju, torej ali lahko tistih 80% znotraj meja zahodnih držav uživa dostojno življenje, če naj bo razmerje porušeno, dobički tistih 20% zmanjšani na račun povečana blagostanja v državah 3. sveta iz naslova redistribucije. Ko so leta 2009 reševali ameriško gospodarstvo niso reševali t.i. Main Streeta (delavcev, navadnih ljudi, povprečne populacije, tistih 80%), temveč Wall Street (predvsem banke, elito, dobičkarje, kreatorje zahodnega lifestyle, tistih 20%). Pošteno ali ne, če gospdarstvo želi preživeti je treba nafilati točno tiste, ki so z neodgovornim ravnanjem povzročili kolaps. Torej, ponavljam, ena izmed rešitev bi lahko bila ravno tista radikalna, z vsemi načeli moralne, okoljske in ne vem kakšne vse odgovornosti nezdružljiva in nesprejemljiva - trošenje, posledično ohranjanje dobička, gospodarska rast, odpiranje novih delovnih mest itd. Karkoli trenutno mislili o Kitajski in Indiji, trenutno dve najhitreje rastoči gospodarstvi, ki dokazujeta da je 3. svet (kako ne maram te oznake) možno spremeniti na bolje, da je American dream, ki počasi vse bolj postaja Global dream možno uresničiti, kar ne bi bilo možno, če MI ne bi "perilo poleti sušili v sušilcu, imeli 10 različnih elektronskih naprav, tv je premalo, prižgane vse luči po stanovanju, na fasadi 10 florescentnih oglasnih tabel, hrano metali stran, imeli 30 majčk in 10 natikačev...". Možno, da bo zaradi tega sčasoma nam standard padel, da v prihodnje ne bomo toliko več kupovali mi, temveč bodo dosedanjo kupno moč nadomestile sedanje države v razvoju, kar bo pomenilo našo nujno regresijo (govorim predvsem o EU kjer trenutno stanje nekaterih gospodarstev ukazuje na to "nevarnost" ), znižanje standarda oziroma ravno uresničitev prizadevanja, da trošimo manj, da nehamo kupovati tisto česar ne potrebujemo... recimo vrnemo se v čase ko je bila naša mobilnost omejena, gospodarstvo v ****u, ploščice na policah samo v eni barvi, na cesti "fičeki in stoenke" v izvedbi neke druge "Crvene zastave", sčasoma lahko dosežemo samo dno, plače bodo nizke, nekdo bo tržne razmere prepoznal kot potencialno zanimive začel vlagati v razvoj in mi bomo veseli da onim tam v Indiji in Kitajskem gre tako dobro, da kupujejo od nas poceni kozlarije - in naj kar kupujejo, važno je da imamo delo... Zopet bo nekdo rekel, da pesimistično gledam, vendar ne pozabimo, da se stvari skozi zgodovino spreminjajo - je bil Babilon, so bile Atene, pa Rim, ostale so ruševine...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?