|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2012
13.9.2011 9:08:21   
rea24
Pozdravljene!
Sem videla, da se vse pogovarjate o študiju, nas je kar veliko tuki gor, k mamo še kkšno obveznost na faksu.
No jst mam sicer samo diplomo za napisat in mam cilj do februarja to naredit. Ampak dejstvo je tako, da sem že od nekdej bl kampanjsko usmerjena in to da mam čas mi sploh ne pomaga. Ksna ideja za boljšo motivacijo?
Poleg tega me zanima, kako je z starševskim dodatkom, če diplomiram pred porodom a katera ve? ker teh stvari se sploh ne zasledi nikjer na internetu, no vsaj ne, da ibi se tocno vidl.

NAKUPI: No ja midva sva bla pa ze kr mal pridna pri nakupih, no ubistvu so bli zlo pridni vsi okrog naja. Res, da sva voziček že naročila, ker je bila dostava iz Nemčije, da sva se prepričala da je vse okej z njim in da zdej lepo čaka na februar. Ta vikend sva pa dobila za moj rojstni dan in za prvo obletnico poroke novo posteljco in posteljnino od najinih družin. nosečniške stvari pa tut ze mam, ker od mojih starih kavbojm že nekaj časa lahko oblečem le ene.

PREMIKI: jst že nekaj dni čutim premike in prou neverjetno je, kako so iz dneva v dan močnejši.

TELOVADBA: jst grem v petek pogledat, kako zgleda, v edini klub v našem mestu, ki jo izvaja.

Pa še ena fletna novička, danes teden bom že ravno na polovici :)



(odgovor članu nanaa)
Neposredna povezava do sporočila: 526
   RE: Februarke 2012
13.9.2011 12:49:21   
metka.cvetka
Pozdravljene nosečke:

Študij: Rea24: kar pridno naredi diplomo čimprej, jst sem tudi
tak tip človeka, da se težko motiviram, sam sej vsak dan morš
neki narest pa bo. Držim pesti! Glede starševskega dodatka
pa ne vem kako je...
Metulj13: kaj pa študiraš? Jst sem 4 letnik študija na daljavo na
Dobi sam imam ogromno izpitov za nazaj... Me kr glava boli če
pomislim, sam sej bo.

Bolečine:
Anausicaa: če te tako zelo boli kot opisuješ, bi jst poklicala
ginekologinjo in povprašala. Jst sem in tja čutim bolečine, včasih
kot špikanje, včasih pa samo bolečine (predvidevam, da je to
od raztezavanja maternice) ampak nič hujšega.

Telovadba: jst sem začela hodit v Otelo v Domžale ki je ob 19.30
ob ponedeljkih in sredah. V 1. nosečnosti nisem nikamor hodila,
sem nekako kar obležala (zelo nizek pritisk) ampak sem imela kr
krizo, ko je imela hčerka krče in sem jo velik nosila, so me ful roke
bolele tko da se sedaj trudim bit čimveč v gibanju...

Poroka: Dara90: želim ti, da se na svoj poročni dan sprostiš in
maksimalno uživaš. Jst sem se poročila 21.maja 2011 in se mi
zdi kot bi se včeraj. Imam par slikc gor, sam res par slikc, upam,
da boš delila z nami kakšno slikco.

Preeklampsija:
Nanaa: tvoja zgodba je veliko bolj grozna od moje. Pri meni je bilo
tako, da sem v 37 tednu pridobila 3 kg (ne vem od kje, od hrane
sigurno ne ker sem se ful pazila), pa pritisk je bil višji kot ponavadi.
Drgač sem imela pritisk 90/60 takrat pa 120/75 in nekateri zdravniki
so trdil da je bilo to zame že preveč. Potem pa pri porodu akutna
ledvična odpoved - niso mi znal razložit zakaj, pa še na levo oko
sem nekaj časa čudno vidla (kot bi imela eno črno piko pred učkom).
Tako da eni ginekologi so rekl, da je to zihr bila preeklampsija, spet
drugi da ni bila, ker ni bilo bakterij... Karkol sedaj me bodo ful bolj
spremljal, sam pravijo, da se ponavadi drugič ne ponovi. H kateremu
internistu pa hodiš?

No pa pridne bodite, jst komaj čakam, prve brce sem v 15 tednu in še
ni nič bo treba še mal potrpet!!

Morfologijo imam pa 17.10.2011 in komaj čakam, da spet vidim svoje
detece :)

Lep dan vsem,


metka.cvetka

(odgovor članu rea24)
Neposredna povezava do sporočila: 527
   RE: Februarke 2012
13.9.2011 14:03:05   
Anausicaa
hehe drugače sem iz ljubljane. :d

bolečine so se po počitku včer umirile tak da so verjetno bli res sam živci pa napor.

jst mam pa še dva izpita za odpisat.. pol se bom pa najerjetneje če oboje nardim vpisala v 2 letnik in probala končat vaje pa pač tista predavanja ki so obvezna (kar jih pri nas ni velik) za 3 semester, ki pa traja do 20 januarja.. pol bom pa pač dala status v mirovanje :D al to al se pa odločim za ponavljanje pa zravn še delam do novembra.. sam me bl mika študij ker se mi res ne da na šihtu stat po 5-6 ur pa se ubadat včasih z zoprnimi strankami.. bomo vidla kak bo ^^

heheh pa zvedla sem da sem voziček dobila od enih znancev so mi ga dali.. je kr lepo ohranjen, vse kar je je da je blago malenkost obledelo.. mi bo prav prišel glede na to da sm študentka pa nimam glih velikega zaslužka s študentskim delom. komi čakam vikend da ga vidim ^^

< Sporočilo je popravil Anausicaa -- 13.9.2011 14:07:38 >

(odgovor članu metka.cvetka)
Neposredna povezava do sporočila: 528
   RE: Februarke 2012
14.9.2011 7:15:21   
m a j c i k a
Hej klepetulje!!!!
Jst se pa počasi odpravljam, punčke v vrtec, mami pa na morfologijo, držite pesti, da se bo kaj videlouser posted image !
Vam poročam potem....
Ja pa dvojčica6, tudi tebi srečno danes!!!

(odgovor članu Anausicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 529
   RE: Februarke 2012
14.9.2011 9:13:20   
metulj13
Pozdrav!

Držim pesti močno majcika. Pa srečno ostalim!

metka.cvetka jaz moram narediti še drugi letnik druge stopnje. In potem me čaka magistrsko delo, tko da bo pomoje kr pestro. Upam da bom lahko vse skombinirala :)

Srečno vsem ostalim pri študijskih obveznostih, očitno nas je res kar nekaj.

LP

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 530
   RE: februarke 2012
14.9.2011 11:07:08   
Anonimen
POZDRAVLJENE..EVO ŠE ENA VEČ V "SREČNEM KLUBU", JAZ IMA TRMIN 9.2.2012, user posted image TO JE MOJA PRVA NOSEČNOSTuser posted image , TUDI NAMA JE USPELO V PRVO... :-) KER PA SEM SEDAJ V BOLNIŠKI SEM SE ODLOČILA DA SE VAM PRIDRUŽIM IN DA SKUPAJ DELIMO TE NEVERJETNE OBČUTKEuser posted image user posted image ...NO JAZ SE PRIBLIŽUJEM 5 MESECU, TAKO DA TREBUŠČEK ŽE POČASI RASTE...:-)))

(odgovor članu m a j c i k a)
  Neposredna povezava do sporočila: 531
   RE: februarke 2012
14.9.2011 11:31:11   
dara90
metka.cvetka: hvala za lepe želje, jaz že komaj čakam, upam samo, da nam jo vreme ne zagode :/ Ta dva tedna pred poroko se mi bosta pomojem ful vlekla, ker se mi že, pa čeprav imam še fuuul opravkov...Po poroki pa naredim album s slikami, da boste lahko pogledale :)

Kako se drugače počutite? Jaz sem prav super, polna energije, samo začeli so se čudni napadi na razno hrano?user posted image  Saj se brzdam, moram se - da se bom stlačila v poročno obleko ampak po poroki pa takoj papat vse po vrsti hehe...Zaenkrat sem še na isti kilaži kot pred nosečnostjo, čeprav pa opažam, da kakšen dan res zatekam (vidim po tesnih prstanih na roki) - ponavadi ko je zelo vroče... 15.10. grem pa na 3D, čeprav bom šele v 21.tednu, malo zgodaj ane?ampak smo se tako dogovorili, kaj čmo upam da se bo kaj videlo :)

Lep dan souser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 532
   RE: februarke 2012
14.9.2011 13:34:04   
petra *k
pozdravljene, srečke nosečke

še ena se vam javljam, ki imam rok februarja, in sicer 13.2.2012 je moj PDP. to je moja 2.nosečnost, doma imam punčko, ki bo novembra stara 3 leta. v vrtec še ne hodi, tako da je vedno doma veselo. drugače pa se vam bom občasno javljala, prebiram vas že dolgo.
tudi sama sem čez vikend čutila prve gibe, prav odličen občutek, pa kako pozabiš od prve nosečnosti. ampak zdaj dva dni pa ni nič premikanja, me kar malo panika daje, pa v petek še gremo na morje, do ponedeljka, upam da bo vse ok, v torek pa imam potem pregled pri G. komaj čakamuser posted image
ja, trebušček tudi veselo raste, hlače kar tiščijo, naj še bo čimdlje lepo vreme, da nebomo rable vlačiti nase teh debelih oblačil, in da bomo čimbolj na "komot".- ste verjetno že opazle, da sem prlečka, kajneuser posted image

tolko zaenkrat, želim vam lep dan in čimmanj bolečin in slabega počutja.

_____________________________

10.11.2008 ob 17:46 je prijokala na svet najina Tia, brez katere bi bilo najino življenje nesmisel. pravi sonček si!!!!!!!!!!

(odgovor članu dara90)
Neposredna povezava do sporočila: 533
   RE: februarke 2012
14.9.2011 15:32:26   
Teta M
Ojla čvekice!

Dara90: meni so pa najlepše neveste, nosečkice...ne vem,že sama poroka mi je tako raomantična zadeva, pa če je nevesta še noseča, mi pa to vzbudi še posebaj neke romantične feelinge...Čudovita boš! In se že veselimo slikic....
Petra*k: jaz tudi ne čutim vsak dan brcik, pa ko jih čutim,jih pa vedno drugače...pa se ne sekiram, potem pride dan ko jih čutim...vse bo ok, boš videla....

Jaz imam pa  še sveže spomine,ker sem bila lani tak čas 1 mesec več noseča kot sem sedaj....user posted image Življenje nas je presenetilo..user posted image Za najino čebelico,ki jo imava doma, sva mogla iti čez 2 postopka IVF, sedaj pa smo zanosili spontano,po naravni poti....user posted image


_____________________________

Isabelle, 05.01.2011
Stella,9.2.2012

(odgovor članu petra *k)
Neposredna povezava do sporočila: 534
   RE: februarke 2012
14.9.2011 18:01:09   
pukec
Živjo,
bolj malokrat sem tu gor, ampak imam nekaj vprašanj.... A ima katera nizek pritisk? 95/47 itd? Pa, če se kateri dogaja, da bi imela podobne prebavne motnje kot jst - ko kaj pojem me čez 5 minut začne "šravfat" in še čez 5 minut moram it na potrebo. Kr ropota mi po trebuhu, danes že drugi dan. Fora je, da sem drugače bolj zaprta, zdj pa kr naenkrat čist kontra. Pojem pa ful manj, kot sem pred nosečnostjo. Sploh nimam nobenega apetita, že misel na hrano me odvrača od jedi. Pa tok sm se bala, da se bom ful zredila (v prvo sem se 13 kg)...
lp

(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 535
   RE: februarke 2012
15.9.2011 7:53:06   
m a j c i k a
IZVIRNO SPOROČILO: pukec

Živjo,
bolj malokrat sem tu gor, ampak imam nekaj vprašanj.... A ima katera nizek pritisk? 95/47 itd? Pa, če se kateri dogaja, da bi imela podobne prebavne motnje kot jst - ko kaj pojem me čez 5 minut začne "šravfat" in še čez 5 minut moram it na potrebo. Kr ropota mi po trebuhu, danes že drugi dan. Fora je, da sem drugače bolj zaprta, zdj pa kr naenkrat čist kontra. Pojem pa ful manj, kot sem pred nosečnostjo. Sploh nimam nobenega apetita, že misel na hrano me odvrača od jedi. Pa tok sm se bala, da se bom ful zredila (v prvo sem se 13 kg)...
lp



Pozdravljena!
Nizkega pritiska sicer nimam, sem pa pred mesecem torej v četrtem mesecu mela podobne težave kot ti, to šraufanje po hrani in potem hitro na wc, tudi po trikrat včasih, to je trajalao kaka dva tedna, sam ne vsak dan.... in je šlo samo od sebe...
Glede zaprtosti pa je baje značilno, da se potem pri nosečnosti stanje obrne....
Upam, da se tvoje težavice kmalu končajo pa srečno!

(odgovor članu pukec)
Neposredna povezava do sporočila: 536
   RE: februarke 2012
15.9.2011 7:58:22   
m a j c i k a
Drugače pa včeraj na morfologiji vse super, bp, otroček že obrnjen z glavico dol in to že zelo dol, težki smo 320g in veliki celih 24 cm!!!! Videla vse, nogice, prstke, celo hrbtenico, glavico in celo veeeeeeeeelik nasmeh, neverjetno kaj se že vse vidi pri tako mali pikiciuser posted image user posted image user posted image !!!
Edino kar se ni videlo je spol!!!! Rokice med nogami in nič pokazat!user posted image Sam bolj se je nagibala k punčki, je rekla, da dvomi da kaj štrli med mogamiuser posted image , kaj čmo moj bo pač postal čist siv med štirimi babnicami!!!!!

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 537
   RE: februarke 2012
15.9.2011 9:30:41   
PapuaNG
majcika, čestitke za morfologijo! A da je že na glavo obrnjen? Kar zgodaj, ne? Jst se spomnim, da sem mela že kar trebuh, ko se je obrnil...drugače so pa pri nas brcike tut en dan ful, pa potem manj....

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 538
   RE: februarke 2012
15.9.2011 11:53:08   
m a j c i k a
IZVIRNO SPOROČILO: PapuaNG

majcika, čestitke za morfologijo! A da je že na glavo obrnjen? Kar zgodaj, ne? Jst se spomnim, da sem mela že kar trebuh, ko se je obrnil...drugače so pa pri nas brcike tut en dan ful, pa potem manj....


Hvala, hvala, ja pr nas otroci prehitevajo, obe punci sta bli že v petem mesecu obrnjeni z glavico dol in očitno tudi tretje dete nadaljuje tradicijouser posted image !!!!


(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 539
   RE: februarke 2012
15.9.2011 12:59:30   
rea24
majcika, super da je vse ok. A pa ni to še tko, da se lohk tut se nazaj obrne, a nej se ne bi dokoncno obrnu tm okol 35 tedna? jst pa cakam na torek, ko bom tut mela morfologijo in komi čakam, da vidm pikico malo, pa seveda upam, da je vse v redu. a pol se na morfologiji vidi se veliko bolje kot na nuhalni?

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 540
   RE: februarke 2012
15.9.2011 13:57:11   
Teta M
Majcika: super za dobro opravljeno morfologijo user posted image ..ma kako nas znajo hecati otročički,že ko so v trebuhu...user posted image

V moji 1.nosečnosti je tudi tamala bila kar zgodaj obrnjena z glavo dol,potem se je enkrat obrnila,potem pa zopet z glavo dol in tako je ostalo vse do konca...Pri nas je pa dete bolj živahno pozno zvečer...



_____________________________

Isabelle, 05.01.2011
Stella,9.2.2012

(odgovor članu rea24)
Neposredna povezava do sporočila: 541
   RE: februarke 2012
15.9.2011 14:25:56   
petra *k
hei!
zdaj pa moram jaz nekaj vprašati. meni že v prvi nosečnosti nihče ni omenil te morfologije, zdaj sem od kolegice slišala o tem, je rekla, da baje bom jo jaz tudi mela,, pa zdaj vidim, da ve ogromno pišete o tem. kaj to imamo vse, v katerem tednu se to izvaja? ker jaz imam tudi v torek pregled, bom pa v torek stopla v 20.teden in mi ni omenil morfologije??? ga bom spomnila, samo prosim, naj mi ena napiše, v katerem tednu se dela ta pregled? in kako potekauser posted image



_____________________________

10.11.2008 ob 17:46 je prijokala na svet najina Tia, brez katere bi bilo najino življenje nesmisel. pravi sonček si!!!!!!!!!!

(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 542
   RE: februarke 2012
15.9.2011 15:30:25   
PapuaNG
Morfologija je drugi UZ pregled, do katerega je upravičena nosečnica. Pri tem pregledu se bolj podrobno pogleda otroka, če je vse ok, zdej natančno podrobnosti ne vem, kakor se spomnim, pa je to pač bolj podroben pregled. Meni je takrat gledala tudi, če ima srček mogoče kakšne nepravilnosti (moj oče ima srčno napako), čeprav se tako zgodaj težko kaj vidi. Drugače pa ni nujno, da se tu kaj več vidi kot na NS. Moja G nima tako dobrega UZ, tako da meni ni bilo nič jasno, kaj je kaj user posted image Ampak, važno, da ona vidi :)

(odgovor članu petra *k)
Neposredna povezava do sporočila: 543
   RE: februarke 2012
15.9.2011 16:29:05   
alegra
mi smo ravno danes imeli morfologijo user posted image vse ok..težki 330g, vse na mestu..poba je veselo razkazoval svoje premoženjeuser posted image

ampak ko sem končala pregled me je pri sestri čakal račun 60€..jaz v luft..kaj je zdaj to..ona meni ja, to je drugo mnenje to se plača..seveda sva se zapeli ampak na koncu sem plačala..ne razumem, povsod berem da je morfo brezplačna, da ti pač pripada..zdaj pa tole..ok 60 € ni neka vsota, samo zakaj eni plačajo eni pa ne..wtf..user posted image

čestitke vsem novim bodočim mamicam med februarkami

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 544
   RE: februarke 2012
15.9.2011 17:45:02   
dvojčica6
Nosečke pozdrav, dobrodošle ta frišne!!!

alegra in majcika
user posted image user posted image user posted image super novičke! sem pa kar debelo pogledala, da si plačala 60 evrov alegra, to je po moje en velik nateg! Na tvojem mestu bi se pritožila (ne vem točno kam siceruser posted image )ma to je gotovo, da ti pripadajo 3 brezplačni UZ-jiv nosečnosti... mislim 60 evrov...kot da bi ti delala nuhalno...neverjetni so tej dohtarji...meni se je neki podobnega zgodila za ta prvo, ko so mi dali materinsko in zraven, da naj plačam 5 evrov...Pa povsod (še v knjižici) piše, da je lepo zastonj...Sem pa seveda bla tiho in lepo plačala, se nisem hotela kregat za 5 evrov...računa nobenega zraven, se razume...user posted image user posted image user posted image In kako drugo mnenje halooo????Ne štekam tut js...

majcika, ziher je pupa, če skriva svoje bogastvouser posted image user posted image user posted image tvoj pa zgleda hoče met pupike, sej ti jih on štimauser posted image user posted image user posted image

Js sm preložila mojo morfologijo, ker je mala bla prehlajena, tko da zdaj mamo v ponedeljek ta veseli danuser posted image user posted image

pukec, js mam tut nizek pritisk, mislim, da tam 100/50...tut u prvo sm mela tazga...sama sebe sm opisovala kot crknjenga konjauser posted image Je pa zdaj eno piko boljše, ker vsaj železa ne jemljem, v prvo sm bla še slabokrvna...serj ni panike nizek pritisk, malo moraš pazit, da ne prehitro vstajaš pa hitro zaspiš, če si v horizontali, je resuser posted image user posted image user posted image

Joj, bi še neki komentirala, ma moram drugič, ker me že čaka mala... je blo v prvo fulll več časa za RR... mogoče mi rata še seznamček apdejtat... se beremo, papa

rea24...pr morfologije se vidi približno isto...malo drugače je, ker je otroček že malo večji, ne vidiš tako lepo celote...

(odgovor članu alegra)
Neposredna povezava do sporočila: 545
   RE: februarke 2012
15.9.2011 17:48:18   
dvojčica6

FEBRUAR 2012

PDP, nick, starost, število user posted image , število user posted image , kraj,  MORFOLOGIJA
 
 
1.2.
Daisy_, 28, 2 , 1 , ?
2mama, 35, 2 , 2 , CE
mz13, 28, 1 ,0 ?


2.2.
alegra, 34, 3 , 2 , ?,16.9.
dvojčica6, 29, 2 , 1 , NG,14.9.
*cvetka*, 28, 1 , 0 , ?
*kristy*, ?, ? , ??


3.2.
Roberta69, ?, 3 , 2 ,?
lipsika, 28, 2 , 1 , CE


4.2.
arupnik3, 23, 2 , 1 ,?, 19.9.
 

5.2.
m a j c i k a, 31, 3 , 2 , CE, 14.9.
LILI/NIK, 34, 4 , 1 , ?, 23.9.
februar2012, 29, 1 ,0 , LJ,
Najki, 31, 3 , 2 LJ


6.2.



7.2.
pikapoka 30, ?, 2 ,1 ,
?


8.2.
seltron, 29, 2 , 1 , NM
fatima, 32, 3 , 2?
Elissa, 26, 1 , 0 LJ
Teta M, 36, 3, 1, LJ, 28.9.

9.2.
ellena, ?, 2 , 1 ,?
anausica, 22, 2 , 0 , LJ, 27.9. 
mladiček2., 25, 2 ,1 , KR
 Marjana1984, 26, , 0 ,LJ, 22.9.


10.2.
PapuaNG , ?, 3 , 1 , ?, 27.9.
rea24, 24, 1 , 0 , Gorenjska, 20.9.


11.2.
Anuška79 , ?, 3 , 2 ,
aikalana , ?, ? , ?


12.2.
metka007 , 26, 0 , Štajerska
pukec, 31, 2, 1,  ?


13.2.
Sončica66, 27, 1, 0, Koroška, 27.9.
nanaa, ?, 2, 1, ?, ?
petra*k, ,? ,2, 1, ?, ?


14.2.
*Zvončica*, 32, , 1 ,Štajerska
barb78, ?, 2 , 1 , okolica MB
zivaziva, 27, 1 , 0 , LJ
 

15.2.
tatu, 33, 1, 0, LJ


18.2.
še ena mami 27, 1 ,
0, Trebnje


19.2.
@uror@, 27, , 1 ,
Štajerska
 


25.2.
dara90 , 20, 1, 0, Portorož
panda1, ?, ?, ?, ?


26.2.
trinity22 , 33, 2,1 , Celje


27.2.
metulj13, 24, 1, 0 , ?

28.2.
majči77 , ?, 2, 1,?
metka.cvetka , 28,  2, 2, 17.10.


29.2.
simona84 , 1, 0 ,Obala
kumarica, 848, 2, 1 ,?, ?

x.2.
riba27 , ?, 1, 0 ,?
zebra , ?, ?, ? ,?


 
Skupaj nas je: 48
 
Nosečke z dvojčki user posted image  user posted image :
Marjana1984

Z nami so pot začele:
ilanaaa10user posted image
romare user posted image



(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 546
   RE: februarke 2012
15.9.2011 19:08:34   
2mama
Hojla, punce,
mene čaka morfologija jutri. Prva, pri moji G. Kljub temu mi je ze zadnjič dala napotnico za še eno morfologijo v porodnišnici, tisto imam čez 14 dni. Mene ful čudi, kako to, da jo morate nekatere plačati. Pa to je neverjetno, res, kakšne razlike po SLO so. Meni moja G naredi UZ vsakič, ko pridem na pregled. Res vpiše v materinsko knjizico samo 3 (torej tiste, ki uradno pripadajo), ampak v mojo kartoteko vpiše prav vse meritve vsakič. In sem pri njej najmanj po 30 minut. Nekaterim pa komplicirajo še pri tistih treh, ki nam itak pripadajo. Res me razjezi tako stanje, oziroma taka drzava, ki to dopušča. Evo, pa sem se spihala...
Mene zadnje dneve mučijo malo močnejši glavoboli, za slabokrvnost upam, da se je popravila. Sicer bo pa jutri več znanega.
Mejte se lepo in uzivajte zadnje vroče dni letos!

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 547
   RE: februarke 2012
15.9.2011 22:27:08   
Teta M
Morfologija se dela med 20 in 22.tednom nosečnosti. To je pač bolj podroben Uz pregled ,kjer natančno pregledajo vse otrokove organe,če bi mogoče bilo lahko kaj narobe(ledvičke, želodček, hrbtenico,srčka, rokice, nogice,.....). Ponavadi jo dela kar osebni G in naj bi bilo to brezplačno.Ampak jaz mislim,da itak vsak dela po svoje ,sploh glede plačila. Jaz ne poznam nobene,ki bi jo mogla plačati.Če si vzela račun, pojdi na ZZZSin se tam pozanimaj zakaj si morala plačati in če ti povrnejo stroške....Jaz sem morala npr.plačati materinsko,ki naj bi bila zastonj.Mi je sedaj tako žal,da nisem vzela računa in šla potem z njim na ZZZS.Ampak moja G je sicer super,pa nisem hotela komplicirati...Bi pa definitivno komplicirala če bi šlo za 60€. Itak je ta naš zdravstveni sistem čisto v malori....
Drugače pa user posted image za vse dobro opravljene preglede in novičke....srečno tistim ki jih imate v prihodnji dneh...


_____________________________

Isabelle, 05.01.2011
Stella,9.2.2012

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 548
   RE: februarke 2012
16.9.2011 8:13:37   
rea24
dvojcica6 hvala, jst komi cakam tork, da vidmo kaj se pri nas dogaja.
Alegra morfologija je zastonj, pripada vsaki nosečki. Čeprou men se ne zdi fer že to, da nekateri G delajo uz vsaki vsak pregled, kot naprimer moja, nekatere dobite le tri. Mi je pa kolegica povedala, da je pri njeni G tako, da ji ne dela vsakič UZ, in še takrat, ko ga nardi ji mora plačati 1€, če hoče imeti slikco, seveda brez računa. user posted image To so res bedne stvari. Men je še vsakič do zdej dala slikco brez vprašanja in brez tega, da bi zaračunala. Jst ti res svetujem, da se pritožiš, vsaka zdravstvena ustanova mora imeti določenega človeka, ki je zadolžen za reševanje pritožb na področju pacientovih pravic. malo se pozanimej.

lep sončkast dan vsem


(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 549
   RE: februarke 2012
16.9.2011 8:16:14   
mz13
Ojla souser posted image !

Pridne, prav živahno je ratalo v tej debati... super, vedno več nas je. Dobrodošle vse nove user posted image !
Vas moram prebrat še malo za nazaj. Pri meni je bilo zdaj kar pestro, najprej dopust, potem pa aktivno v službi skoz in zdaj delala vse dni na celjskem sejmu, zdaj bo pa bolje, se počasi umirja tempo.
Še dobro, da se počutim prav fajn in imam zaenkrat še dosti energije.
Malo sem začela gledat po modelih vozičkov.... uhhhh, čista zmeda, preveč vsega in ko kupuješ prvič niti ne veš kaj vse hočeš in je praktično. Ste ve našle že kakšen dober model in lahko dastwe dobra priporočila?
Kar se tiče pa oblačil, v Celju slaba izbira.... sicer sem si kupila v h&m dvojne hlače, drugega pa še nič.

Pridne bodite, božajte svoje bušije in čestitike vsem za dobre opravljene preglede in držim pesti, da bo vse ok tudi pri tistih, ki nas še čakajo.... jaz imam morfologijo drug petek in tudi že komaj čakam in upam, da se vidi tudi spol, ker sva oba že velika firbca user posted image .






(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 550
Stran:   <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?