RE: krema - "melem" (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Alergija



Sporočilo


.sara. -> RE: krema - "melem" (8.8.2011 22:20:13)

IZVIRNO SPOROČILO: Leela


IZVIRNO SPOROČILO: ursh_

SESTAV kreme:  hrastovo lubje, rman - Achillea millefolium, jetičnik - Veronica officinalis , ognjič - Calendula officinalis, kopriva, vrbovo lubje, krvavi mlečnik - Chelidonium majus in kanatarin za katerega pa ne najdem slovenskega niti latinskega imena     




tukaj je ursh_ napisala malo več [sm=smiley1.gif] (stran 4), tako da je že manjša uganka. Lekovito bilje je res malo presplošno.


Ja, ampak ali krema res vsebuje samo te sestavine?
Kakorkoli, težko je točno določiti sestavine in njihovo vlogo v kremi.........




čebulca -> RE: krema - "melem" (8.8.2011 22:27:47)

Tudi mene zanima kaj vse vsebuje krema. Res bi bilo super, če bi jo izdeloval tudi kak naš zeliščar.
Vsekakor je nam pomagala in po dveh dneh nismo imeli več AD. Mažem sicer še, čisto preventivno. Bom pa malo prekinila, da vidim, če se bo pojavil nazaj....Bom pač še mazala, če se pojavi nazaj....kreme imam dosti, oz. jo še dobim, da bom preskrbljena še za zimo, ker se takrat rado poslabša stanje. Bomo videli.




marjetka1975 -> RE: krema - "melem" (8.8.2011 23:12:06)

Sestava kreme melem, če katero zanima:

Petrolatum, paraffinum Liquidum, Glyceryl stearate, lanolin, cera alba, stearic acid, palmitic acid, ricinus communis seed oil, parfum

lp




čebulca -> RE: krema - "melem" (8.8.2011 23:16:12)

Od kje pa zdej ta sestava?? to je pa čista kemija...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




marjetka1975 -> RE: krema - "melem" (8.8.2011 23:17:23)

čebulca to je sestava kreme melem. Sem popravila sporočilo, ker sem prehitro kliknila pošlji. Se ti opravičujem za skrbi :)
Ja imaš prav precej kemije je :)




čebulca -> RE: krema - "melem" (8.8.2011 23:21:52)

Ja, kje si pa zvedela za to sestavo, če nikjer ne piše?? ne verjamem, da od zeliščarja....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




marjetka1975 -> RE: krema - "melem" (8.8.2011 23:30:08)

Saj nisem ziher da govorimo o isti kremi. :) Moja napaka se opravičujem, ker sem bila mal šlampasta pa nisem vsega prebrala.

Skratka, doma imam en tester od kreme Melem, ( prirodna zaščitna krema za osjetlkjivu kožu) proizvajalec pa je Neva d.o.o.), sestava je napisana na hrbtni strani testerja.

Čebulca še enkrat oprosti, če sem te zavedla.

lp




čebulca -> RE: krema - "melem" (8.8.2011 23:33:22)

Aja! itak, da ni ista...seveda. Ti govoriš o Melemu, ki se ga dobi tudi pri nas v vsaki Lekarni ja...Ne, ne, to ni ista. Mi govorimo o kremi od g. Vasića- zeliščarja iz Beograda. Njegovi kremi se reče Melem za kožne bolesti. In ugotavljamo iz katerih vse sestavin oz. zelišč naj bi bila....




marjetka1975 -> RE: krema - "melem" (8.8.2011 23:36:04)

Maš varianto, da daš kremo v analizo recimo  na kemijski institut morda tud na IJS al pa na fakulteto za kemijo ali farmacijo.
Sam se bojim, da je to precej draga zadeva.

lp




mateyka -> RE: krema - "melem" (8.8.2011 23:37:08)

enemu kemiku ali laboratoriju bi jo bilo treba dat pregledat, če bi hotel vedet kaj je not imo..




.sara. -> RE: krema - "melem" (9.8.2011 14:23:11)

IZVIRNO SPOROČILO: marjetka1975

Maš varianto, da daš kremo v analizo recimo  na kemijski institut morda tud na IJS al pa na fakulteto za kemijo ali farmacijo.
Sam se bojim, da je to precej draga zadeva.

lp


Kolikor je meni znano, po podatkih ki sem jih dobila od uporabnice ki je začela s posredovanjem te kreme, je analiza v sloveniji skoraj nemogoča, ker baje ni ustreznega aparata ki bi znal natančno določit sestavine in v kolikšnem odstotku se v kremi nahajajo. Poskušali so,baje, na Golniku in po posredovanju zdravnice iz SG menda tudi na dermatološki v Ljubljani, žal neuspešno. Možna je kakšna enostavnejša analiza. npr.da se preveri ali je krema res brez kortikosteroidov in kolikor vem, jih v tej kremi Melem ni. Poleg tega pa vsaka takšna anlaiza ogromno stane in dvomim da bi jo kr tako nekdo šel delat.




SM26 -> RE: krema - "melem" (10.8.2011 21:20:49)

Sara, a podatek, da je krema naravna in ne vsebuje kortikosteroidov, si dobila od nekoga zanesljivega, npr. zdravnika, ki je bil na takšen ali drugačen način vpleten v analizo?




marjetka1975 -> RE: krema - "melem" (10.8.2011 23:15:57)

Jaz mislim da bi bil pravi naslov, če goga zanima kemijski institut oddelek za prehrambeno kemijo.
Sem prepričana da bi znali to razvozlat. Je pa res, da to ni poceni, sam se mi tud sanja ne kolk bi stalo.
Drgac pa verjemi, pri tehnikah, ki danes obstajajo za analizo ni sans da ne bi odkril kaj je notri. Pa tud kar zadeva koncentracije ni panike ker so tehnike kjer koncentracvijo v ppb-jih brez problema detektirajo. Mora pa oseba, ki to dela bit dober analitik, to je pa res ja.




kralj matjaž -> RE: krema - "melem" (12.8.2011 11:30:40)

Drage moje,
tudi jaz sem se isto spraševala pred cca pol leta, ko sem dobila to čudežno kremo. Klicala sem na Ministrstvo za zdravje, oddelek za zdravila, za kozmetiko,  so me vezali sem in tja , na koncu smo ugotovili , da je analiza mision impossible. Skratka, dragooooo.
ko sva bila z otrokom na derm. v lj na kontroli se dr ni mogla načudit nad lepo kožo mojega otroka. Povseh uh in ah in iiiii jih sem ji povedala, da ga ne mažem z locoidonom, ki so mi ga dali, pač pa s tem melemom. Povedala, sem da nisem osamljen primer in da je že veliko otrokom pomagala in vprašala, zakaj je po teko dobrih izkušnjah ne bi dali testirat in bi lahko še večim pomagala. Odg je bil; "to ni v interesu države2. Zdaj pa si vsak naj to razlaga po svoje. Farmacija pa tako vemo kaj je, a ne.
No nakoncu sem se pomirila z dejstvom, da četudi krema vsebuje kortikosteroidv, slabša od Locoidona, Elidela ipd ne more biti povrhu vsega pa še pomaga.
Lp




.sara. -> RE: krema - "melem" (12.8.2011 22:36:40)

IZVIRNO SPOROČILO: SM26

Sara, a podatek, da je krema naravna in ne vsebuje kortikosteroidov, si dobila od nekoga zanesljivega, npr. zdravnika, ki je bil na takšen ali drugačen način vpleten v analizo?


Vsi podatki, ki jih imam, so od uporabnice, ki je prva prišla do te kreme.

In podatek, da ne vsebuje kortikosteroidov, je prišel iz ene bolnišnice, od strokovne osebe, ki je v analizo bila vpletena,ampak žal uradnih imen ne moremo izpostavljat, ker tudi uradno potrdilo, da je krema brez KK, ne obstaja oz. ga je nemogoče dobiti. Vse je samo ustno.




.sara. -> RE: krema - "melem" (12.8.2011 22:44:01)

IZVIRNO SPOROČILO: kralj matjaž

Drage moje,
tudi jaz sem se isto spraševala pred cca pol leta, ko sem dobila to čudežno kremo. Klicala sem na Ministrstvo za zdravje, oddelek za zdravila, za kozmetiko,  so me vezali sem in tja , na koncu smo ugotovili , da je analiza mision impossible. Skratka, dragooooo.
ko sva bila z otrokom na derm. v lj na kontroli se dr ni mogla načudit nad lepo kožo mojega otroka. Povseh uh in ah in iiiii jih sem ji povedala, da ga ne mažem z locoidonom, ki so mi ga dali, pač pa s tem melemom. Povedala, sem da nisem osamljen primer in da je že veliko otrokom pomagala in vprašala, zakaj je po teko dobrih izkušnjah ne bi dali testirat in bi lahko še večim pomagala. Odg je bil; "to ni v interesu države2. Zdaj pa si vsak naj to razlaga po svoje. Farmacija pa tako vemo kaj je, a ne.
No nakoncu sem se pomirila z dejstvom, da četudi krema vsebuje kortikosteroidv, slabša od Locoidona, Elidela ipd ne more biti povrhu vsega pa še pomaga.
Lp


Evo, točno tako, kot sem napisala...........
v bolnišnici SG so zdravniki glede te kreme imeli celo debato, zaključek, analiza nemogoča. Potem so posredovali oz. kontaktirali Ljubljano, dermatološko,kjer se tudi ni zgodilo nič. In celo v Celju na pediatriji je zdravnica, ki je želela vedet vse o kremi, pa neuspešno. IN ne samo da je nesupešno, bilo bi zelo drago.

Ja, vsi so presenečeni in navdušeni na kremo, nad učinkom, nad rezultati, in tudi brez analiz jo uporablja že pol Slovenije, z zdravniki na čelu.




Sarakitara -> RE: krema - "melem" (17.8.2011 21:59:32)

Živjo,

Tudi moja 5 mesečna malčica ima AD. Res je bogica in me boli srce, ko se skos praska. Večino noči jo držim za rokice, saj bi se drugače v spanju spraskala do krvi [sm=smiley19.gif]

Tako da če ima katera kremo na zalogi oz. gre kupit zase bi tudi jaz pristavila svoj piskrček. Sem prepričana, da lahko pomaga tudi nam, če je že tolikim!

Hvala, Sara




Leela -> RE: krema - "melem" (18.8.2011 10:57:13)

No očitno z znanstvenim načinom se ne bo ugotovilo in naredilo kreme. Da pa ni interesa je pa logično, ker tako kot je zdaj očitno nekdo preveč zasluži.
lahko bi kdo probal narediti kremo iz teh sestavin, ki so znane, za vezivo uporablja kar se pač uporabi pri kremi (čebelji vosek ali kaj), razmerja ne bodo točna v %, pa verjetnost je da je kakšna skritnostna sestavina. To ni tako drago, je za probat (če se že ni)
Mislim, da znanje in izkušnje dobrega zeliščarja zelo štejejo.




Sarakitara -> RE: krema - "melem" (20.8.2011 20:54:30)

Minja 80 je bila tako prijazna in nam dala eno kremo. Namazala sem jo 2x in koža je čudovita, 90% boljša po samo 2 nanosih...

Sploh ne morem verjeti, skos gledam in se čudim [sm=smiley1.gif]

Res sem hvaležna za informacijo o kremi in Minji, da je taka dobra dušica, da nam je odstopila kremo! Hvala ti [sm=bravo.gif]





shakira -> RE: krema - "melem" (23.8.2011 9:33:01)

A res ne gre nobena v bližnji prihodnosti v beograd? ali pa , da ima malo kreme viška?[sm=smiley13.gif]




Tutan -> RE: krema - "melem" (23.8.2011 9:39:58)


IZVIRNO SPOROČILO: čebulca

Od kje pa zdej ta sestava?? to je pa čista kemija...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



Kaj na tem svetu pa ni čista kemija? Smešno [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




ZARA -> RE: krema - "melem" (23.8.2011 9:42:48)

Zakaj se ne zmenite skupaj, plačate bencin nekomu in naj gre dol po kreme. Samo ne vem kako je s carino. A to ve katera?




Carmenka -> RE: krema - "melem" (23.8.2011 12:13:10)

shakira iz kje si?

LP K




mojkris -> RE: krema - "melem" (24.8.2011 10:24:53)

Jst bi tud potrebovala melem, ker mi ga že zmanjkuje. Lepo prosim, če ima katera kakšnega viška ali pa če gre kdo v Srbijo naj se mi javi!

Hvala!




shakira -> RE: krema - "melem" (24.8.2011 10:52:33)

Bi se res lahko tako zmenile ja. Ubistvu ga jaz ne rabim zase ampak za prijateljico[sm=smiley1.gif].
Sem pa iz okolice LJ.




Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>