|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  122 123 [124] 125 126   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 8:25:12   
maja1488
Jutro!

user posted image user posted image user posted image  bolančkom in user posted image user posted image user posted image  vsem ostalim.
Sm neke čudne volje...

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 3076
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 8:57:59   
koala.cek
dobro jutro družba,

včeraj sem na veliko šopingirala. zapravla pol plače...še dobro da je tale zdravniški pregled samo enkrat na 4 letauser posted image

maškare uspele. 8.marec tudi. čeprav meni to ni nič posebni praznik, ker me mož vsak dan tako razvaja. user posted image

pa sončeeeek. končno. in prihajajo toplejši časi za vse, tako da popoldneve kar martinčkamo in kofetkamo na sončku.

uživajte. user posted image

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 3077
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 9:18:56   
PapuaNG
jutroooo,


madonca, sem rabila sto let, da sem prišla čez user posted image Uglavnem, uspešno prestala prvi Bruselj user posted image Je blo prav luštno, tut mesto mi je bilo všeč, vsaj tisto, kar sem uspela videt v tem kratkem času. Važno, da sem šla na koncu na pir user posted image Mi je pa kar všeč tole evropsko vzdušje, nekaj po mojem okusu,...bi rade volje kaj več delala na tem bolj evropskem področju, samo še način moram najt (zamenjat službo hahaha).

Sem pa zaspana na polno-včeraj sem itak že pred četrto morala vstat, spat sem šla pa danes po polnoči. Pa še dolga sreda je danes,fuj.

(odgovor članu koala.cek)
Neposredna povezava do sporočila: 3078
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 9:37:41   
koala.cek
papua - je fajn ane ? meni se zdi, da te ta adrenalin kar zasvoji. jest kar živčna postanem, če enkrat na mesec ne stojim na kakšnem letališču. user posted image

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 3079
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 9:38:07   
ledenka
jutro user posted image  

sonček, toplo bi naj tudi bilo... sčasoma user posted image  komaj čakam, da bo dovolj toplo za na kolo...

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 3080
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 10:07:54   
petrazg
Dan... lušten je tale sonček...

Naša mladička se še kar držita, sta ok, čeprav L vsake toliko kašlja kot zmešan. Potem , ko se izkašlja je ok...

Ja, jaz tudi komaj čakam, sončka, da bomo lahko cele popoldneve zunaj, na kolesu, zoo, Tivoli...

Bolančki user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 3081
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 10:14:31   
PapuaNG
jooj, tale naša direktorca res nima pametnejšega dela kot grenit življenje svojim zaposlenim. Najnovejša cvetka-ker v ZDR piše, da lahko delavec izkoristi samo en dan dopusta po svoji želji (se pravi, da koristiš naenkrat samo en dan), lahko zdej v letu izkoristimo tako samo enkrat po en dan dopusta, razen če imamo res utemeljen razlog, zakaj bi še kdaj v letu koristil po en dan user posted image Če pa vzameš dva dni dopusta skupaj, je pa vse ok user posted image Je sodelavec hotel vzeti v petek dopust, pa mu je zavrnila, kljub temu, da ima še praktično cel dopust na razpolago user posted image Mislm, tej se je res skeglal. Da ne omenjam, da lahko višek ur koristimo samo na neuradne dneve, čeprav nas je tukaj 5,ki delamo isto delo.

Sej vem, da sem pravnica, ampak osebni podatki pa to res niso moje področje. A kera kej ve, če lahko direktor sprašuje, zakaj ti koristiš dopust?

(odgovor članu petrazg)
Neposredna povezava do sporočila: 3082
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 10:21:29   
ledenka
IZVIRNO SPOROČILO: PapuaNG

A kera kej ve, če lahko direktor sprašuje, zakaj ti koristiš dopust?
ne. tako, kot te ne sme vprašat, zakaj si na bolniški.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 3083
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 10:21:56   
zoja10
papua..user posted image user posted image ženska je zmešana...user posted image

žal pri nas ni nobene ugodne rešitve kot da sprejmem samohranilstvo...user posted image user posted image ...

smo ustale že ob 7...zdej je pa že zaspana... ah ja... in itak smo same do večera...user posted image  
sej bo sej bo...

danes je post drage moje, jaz delam pečen sir...user posted image


ok pravkar je razgrizla štempiljko medvedka puja... OMG...

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 3084
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 10:28:02   
majana79
papua, a ni s tem dopustom tako, da kao en dan v letu ti mora odobrit, če se ti spomneš iz danes na jutri, vse ostalo je pa pač po dogovoru? definitivno te pa ne sme spraševat zakaj ga rabiš

nam ni še nikol nihče rekel, da ne smeš en dan vzet večkrat user posted image itak ga moraš vzet vsakič ko greš na kak pregled al pa kej, k se zdravnikom ne da za en dan bolniške pisat...



(odgovor članu zoja10)
Neposredna povezava do sporočila: 3085
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 10:32:10   
PapuaNG
ja, po zakonu je tko, da ti direktor MORA odobrit en dan dopusta po tvoji želji. Ostalo je njegova dobra volja. Kar zdaj pri nas v praksi pomeni, da če si že izkoristil 'bonus' tega enega dneva dopusta po svoji želji, naslednjič, ko hočeš koristit samo en dan, moraš navesti razlog (ne vem pa še, a je potrebno prinesti tut morebitno dokazilo), sicer ti dopust zavrne. Dopust moramo pa itak napovedat najmanj tri dni prej, sicer ga sploh noče obravnavat.

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 3086
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 11:05:08   
koala.cek
Prejle vas je iskal... želel je podariti vrtnico, pa vas ravno ni bilo tam... škoda ....

user posted image



(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 3087
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 12:05:48   
šivilja
IZVIRNO SPOROČILO: PapuaNG

jooj, tale naša direktorca res nima pametnejšega dela kot grenit življenje svojim zaposlenim. Najnovejša cvetka-ker v ZDR piše, da lahko delavec izkoristi samo en dan dopusta po svoji želji (se pravi, da koristiš naenkrat samo en dan), lahko zdej v letu izkoristimo tako samo enkrat po en dan dopusta, razen če imamo res utemeljen razlog, zakaj bi še kdaj v letu koristil po en dan user posted image Če pa vzameš dva dni dopusta skupaj, je pa vse ok user posted image Je sodelavec hotel vzeti v petek dopust, pa mu je zavrnila, kljub temu, da ima še praktično cel dopust na razpolago user posted image Mislm, tej se je res skeglal. Da ne omenjam, da lahko višek ur koristimo samo na neuradne dneve, čeprav nas je tukaj 5,ki delamo isto delo.

Sej vem, da sem pravnica, ampak osebni podatki pa to res niso moje področje. A kera kej ve, če lahko direktor sprašuje, zakaj ti koristiš dopust?


No, to so pa te malenkosti, zakaj se še vedno držim svoje službe. Čeprav je čista norišnica, ampak glede dopustov in bolniških pa nič ne težijo. Pa vglavnem, če res ni totalna kriza, odobrijo dopust.

Sem šla v torek samo do enajstih v službo, pa se mi šteje kot cel dan - zdaj so veseli vskega, ki pride vsaj za tri ure v službo.

Smo dobili izvide od He. - sveža okužba z virozo - že tretja v enem mesecu. Do konca tedna smo ziher doma

_____________________________

http://moja-manuma.blogspot.com/

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 3088
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 13:32:27   
koala.cek
jah tkole je. vsaka služba ima neke dobre in slabe lastnosti. meni je vonj po kerozinu zlezel pod kožouser posted image

(odgovor članu šivilja)
Neposredna povezava do sporočila: 3089
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 14:52:19   
ivanamdb
daaaaaaaaaaaaaaaaaaan punce
ah betty ne bom na vas pozabla - tv tam sedi, ampak ni vzgan... ampak ze imamo CSI odtise po ekranu.... D je vceraj vse dobr pritiskala po njem....user posted image
ledenka -uuuuuh tud tvoj je gurman! bravo M!user posted image user posted image ja sorry, ti bi njemu pasteto ti pa tatarski...mislim!!!!

papua - po evropskem zakonu o privacy ne more te vprasat kaj in kam gres. to je v bisvtu tip mobbinga, in se lahk tudi pritozi na eu sodisce.

bolanckiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pozdravite se!!!!

na vecerji je blo fajn, D se super bilo z varusko, ko sm ji rekla da grem vn, je zacela skakat veselo, tipa "jupiiii festa bo!"
danes sm sla s frendico do ikee, si je kupila kavc za pisarno na faksu.... jst pa neke gluparije...
sve se odlocile da bomo sle poskusit en pedi-maniker-masaza salon blizu njenega stanovanja, tko da samo se zensko za likanje najdem (sorry ampak mi se v zadnje case res ne ljubi likat) in potem sem fertik.
zdaj pa veselo nazaj na delo, imam en velik projekt do konca naslednjega tedna.

(odgovor članu koala.cek)
Neposredna povezava do sporočila: 3090
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 14:57:52   
Leela
bolančki user posted image user posted image user posted image user posted image

majana to je res čudo, če na napotnici piše nujno. Kaj ni rečeno, da kadar piše nujno morajo vzeti na isti dan? O teh čakalnih dobah pa sploh ne bi.

zoja jaz bi na tvojem mestu šla kar "domov" za čez teden.

lep sončen dan še naprej.

(odgovor članu koala.cek)
Neposredna povezava do sporočila: 3091
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 16:30:53   
PapuaNG
No, še eno vprašanje-a morate ve celotni letni dopust napovedat vnaprej? Danes smo namreč dobili obvestilo (spet ena cvetka direktorice), da moramo v plan letnega dopusta vpisati celoten letni dopust user posted image Kakor da vem, a bom šla npr. novembra kam na počitnice. Še za poleti komaj povem, kaj šele za takrat user posted image

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 3092
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 16:42:13   
majana79
ne, moramo pa napovedat glavnega poletnega, ker se s sodelavko recimo temu pokrivava in ne smeva nikoli obe naenkrat it
v bistvu se morava za vsako odsotnost uskladit

a pa je to zihr ok? ker ZDR po mojem vedenju ni lih tako specifičen in dopušča različne interpretacije user posted image

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 3093
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 16:46:23   
PapuaNG
Hja, ZDR določa samo, da moraš izkoristiti najmanj dva tedna (10 dni dopusta) v kosu, ostalo si lahko razporediš. Nič pa ne piše o tem, kdaj moraš ti napovedat dopust. Jst štekam, da je treba v enotah, kjer je več ljudi in kjer mora biti zagotovljena prisotnost, prej napovedat dopust za obdobja, ki so najbolj kritična-ala poletje. In to smo počeli tudi do zdaj. Mi se tudi pokrivamo-sicer nas je 6, od tega morata biti dva vedno prisotna. In smo se danes vsedli in se načelno skoordinirali za poletje, tako da vse štima. Ampak ne, direktorici to ni dovolj-potrebno je napovedati dopust za celo leto oz. napisati, koliko dopusta bomo prenesli v naslednje leto. Mislim, da bo naslednji korak to, da nam bo ona določala dopust user posted image

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 3094
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 16:52:25   
majana79
mnjah, a ste v sindikatu? mogoče bi se pa njihov pravnik malo 'pogovoril' z njo... sam ne mi rečt da je ona pa sindikalni zaupnik user posted image ker potem bi blo pri vas pa res nekaj čudnega user posted image

sam res, po moje bi jo moral kdo malo po prstih, da naj da mir

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 3095
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 17:16:55   
šivilja
Papua - samo tole je pa res malo smešno pri vas. A bolezni morate tudi napovedat?

Jaz sem imela pa dovolj stanovanja in zunaj sonca in sem dekleti zapakirala v kolesarsko prikolico, ki lahko služi tudi kot voziček. Sta obe brez vročine, notri sta lepo zaprti, da jima ni nič pihalo in sem s hitro hojo odšla do Koseške tržnice, tam še ravno ujela branjevce in nazaj. Zdaj sem prijetno telesno utrujena in boljše volje.
Zdaj samo upam, da jima izlet ni škodoval ampak koristil.

_____________________________

http://moja-manuma.blogspot.com/

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 3096
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 17:25:49   
ivanamdb
papua - zaradi planiranja celega odelka lahko vprasa, ampak okvirno, ne da zdaj moras rec za december, in da je to potem biblija.
ta ga res mal s@@je! majanin nasvet je dober, ce ne, a imate kaksno kadrovsko sluzbo? ne vem ce to lahk kaj pomaga....
(pri takih ponavad sam pomaga ce jim kaksen zakon (ki ga morda ne poznajo) das pod nos, npr. evropske direktive ali kaj, ker to velja nad vse)

sivilja user posted image good choice! zihr jim je blo na korist!! (oz. upam da je!!) user posted image

(odgovor članu šivilja)
Neposredna povezava do sporočila: 3097
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 17:34:47   
betty.ford
šivilja, koristilo jima je in tebiuser posted image

Papua, ko te berem, imate res čudno glede teh dopustov.
pri nas je tako, da moramo obvezno imeti v kosu 14dnevni dopust 1x letno, da kakšen teden prej napovemo dopust (se zmenimo med sabo še prej), ostalo pa je vse stvar dogovora.
sem tudi pri nas brala glede enodnevnega dopusta 1x letno - in moram priznati, da to pri nas ni problem, ker ga več ali manj nikoli samo toliko ne porabimo,...
vse se da zmenit
aja - pa lanskoletnega moramo porabiti do konca junija.

nič, moram delat



(odgovor članu ivanamdb)
Neposredna povezava do sporočila: 3098
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 18:21:06   
šivilja
Jaz tudi tale dopust tako razumem - en dan v letu ti ne morejo prepovedat, tudi če bi se svet podiral, ostalo pa po dogovoru.

Zdaj pa malo za dobro voljo:

včeraj pridem domov in hočem stran zlit vodo v kateri sem kuhala polnozrnate špagete za kosilo (sem jih samo ven pobrala, ne da bi odlila vodo). Pa me moj mož ves zgrožen vpraša, zakaj bom juho stran zlila. Pa mu razložim, da je to voda od špagetov, ko mi prizna, da jo je on K.-u serviral z jušnimi kroglicami za večerjo. In naša kantica K., ki bi juho jedel še za zajtrk, je to mirno pojedel. Je pa res, da je bila voda rahlo rumenkasta, ker so bili špageti polnozrnati, pa cekinčki so bili gor, ker sem dala v vodo malo olivnega olja.

Še zdaj mi pridejo solze na oči, ko se spomnim tega. Saj škodovati mu ni moglo, samo hudo hranilno pa tudi ni bilo.

_____________________________

http://moja-manuma.blogspot.com/

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 3099
   RE: Z-majčki 2009 - 3.del
9.3.2011 19:05:15   
majana79
šivilja, si me nasmejala, bogi K. user posted image se vidi da nimaš izbirčnega otroka, tako kot je naš user posted image od kar je doma, sploh noče jest kosil user posted image če mu dam pa tiste menije iz stekleničk pa vse poje?!

(odgovor članu šivilja)
Neposredna povezava do sporočila: 3100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  122 123 [124] 125 126   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  122 123 [124] 125 126   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?