|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 12:05:28   
Arwenko
Ne, saj se ne sikiram, saj nam fajn gre. Pa lepo se sama zbuja na 3 ure, tako da res ni skrbi za to. Samo včeraj popoldne sem jo enkrat zbudila, ker je malo predolgo potegnila. Tako da sem danes prav zadovoljna in nasmejana, če mi uspe še toliko povečat količino mleka, da ne bi bilo treba nič dodajat, sem jaz osebno čisto zadovoljna.

Imam pa drugače ročno črpalko Aventovo, sicer sposojeno. Električna je malo too much draga in gre drugače kr lepo s tole ročno. Ampak z vidika količine mleka vidim, da izčrpa praktično vse ven, ker je dojka pol čisto mehka in to, tako da črpalka po moje ni kriva. bomo videli zdaj, kaj bo čajček naredil user posted image

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 701
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 12:11:35   
nadka30
no jaz z ročno nisem nič naredila in to res nič še 20ml nisem načrpalauser posted image user posted image user posted image user posted image , pol sem si pa sposodila električno s tisto je pa šlo brez problema sem načrpala 60ml ali večuser posted image , ker električna ima res močen sesalni refleks se mi zdi da mi je kar vakuum naredilo, mogoče bi si pa rabljeno nabavila včasih se najde user posted image
je pa res večkrat boš črpala več bo mleka pa če je 20ml je 20 ml samo da jeuser posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 702
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 13:07:47   
Anonimen
user posted image Hej!
No, da še jaz pristavim svoj piskerček. user posted image
Z ročno Aventovo sem jaz lepo načrpala 120ml mleka PO (!!!) dojenju - kar je pomenilo cca 100ml iz polne in še 20ml iz dojke iz katere sem prej dojila. Ampak to je bilo takrat, ko sem imela fuuuuuuuuuuuuuuul mleka, nekje pri mesecu, mesecu in pol starosti.
Danes bom znova začela s čajem za dojenje, ker sta samo 2 varjanti:
a) premalo imam mleka
b) Filip se noče več dojiti.
Že kakšen teden stavka, se ne doji lepo, naredi par požirkov potem pa gleda naokoli,... ampak meni se zdi, da ko on neha piti (res se čisto malo podoji) in če stisnem še fuuul šprica ven, tako da po moje preprosto noče več zize

Arwenko: upam, da ti uspe, res!!! Drugače se je pa meni včasih tudi zdelo, da se Filip samo crtlja na zizi ampak je ravno takrat pridobival po 50g/dan!!!!

(odgovor članu nadka30)
  Neposredna povezava do sporočila: 703
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 13:12:06   
nadka30
no sma že dve tudi pri nas se nekaj čudnega dogaja ponoči se zbudimo vsaki 2 uri in to res vsaki dve uri tako da sem bedela ob 12, 2, 4 in ob 6 takrat me je pa minilo in sem, se vstalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , pa vem da imam mleka dovolj samo se bolj kot ne špila na zizi, no mi ta mesec niti veliko pridobili nismo na teži to mi je mal čudno če jo imam pa kar naprej na zizi ampak se ne sekiram ker imamo baje še dovolj zaloge.
tako da nekaj je sigurno v luftu da ga naši otročki sračkajo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 704
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 13:17:22   
nadka30
no mi imamo pa še en problem flaške nočemo in tako bedimo in visimo na zizi non stopuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tako da mi bomo nekje čez en mesec zaradi tega počasi šli na gosto hrano, kak mesec bom še poskusila zdržat potem ji bom pa začela če bo seveda hotela devat po kako žličko gh imam včasih občutek da ji moje mleko ne zadostuje večuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , lahko je pa tudi da imamo kako čudno obdobje, ma nisem tolk pametna

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 705
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 13:20:42   
obcinarka
ooooooooooo. zdej ste me pa čist prestrašile, tole dojenje pa količina mleka, pa uhhhhhaaaaahhhhhhh.. ampak nek ritem se tak najde, al kako?? me že sam pomislek da mleka ne bo...user posted image
pa še eno zlooo hudo blond vprašanje.. a je veličina prsi sploh odvisna-kaj pomeni glede na količino mleka?????user posted image user posted image

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 706
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 13:25:53   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: obcinarka

ooooooooooo. zdej ste me pa čist prestrašile, tole dojenje pa količina mleka, pa uhhhhhaaaaahhhhhhh.. ampak nek ritem se tak najde, al kako?? me že sam pomislek da mleka ne bo...user posted image
pa še eno zlooo hudo blond vprašanje.. a je veličina prsi sploh odvisna-kaj pomeni glede na količino mleka?????user posted image user posted image


velikost prsi nima nobene veze z količino mleka, tako da tukaj ne skrbi imam kolegico, ki nima večjih kot so orehi ampak dojila je pa vse 3 pobeuser posted image user posted image user posted image user posted image , ne študirat da mleka ne bo seveda bo če ga pa ne bo ga pač ne bo so what ne se že vnaprej sekirat za nekaj kar mogoče sploh ne bo problemuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 707
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 13:26:20   
Arwenko
Ja, saj bo vse skupaj, jaz verjamem, da nam bo vsem uspelo, tako kot si želimo. Evo, samo pozitivno razmišljat, in zdaj sem načrpala že 60 ml iz ene dojke, zadnja dva dni pa samo 30-40, tako da bo, počasi bo, pomoje je res treba samo počivat, pit in bit pozitiven. si pa jaz črpam samo iz ene dojke in to na vsake 3 ure, na začetku so mi namreč rekli da naj iz obeh, pa ful ni bilo mleka, pol sem pa začela simulirat dojenje enkrat iz ene dojke, pa čez 3 ure iz druge in količina mleka se mi je ful začela povečevat. Hvala sestri v bolnici, ki mi je dala ta nasvet, ker se je res obrestoval. 

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 708
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 14:04:12   
Anonimen
nadka a tebi se tudi zdi, da ne pridobiva dosti? ker midva sva Filipa tehtala ene 2 tedna pred pregledom pa je imel cca 5900g, na pregledu pa samo 6080. ok res, da tisto najino tehtanje ni bilo ravno natančno ampak vseeno, meni se zdi to malo glede na to koliko je pa prej pridobival...

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 709
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 14:16:14   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: T.Z.

nadka a tebi se tudi zdi, da ne pridobiva dosti? ker midva sva Filipa tehtala ene 2 tedna pred pregledom pa je imel cca 5900g, na pregledu pa samo 6080. ok res, da tisto najino tehtanje ni bilo ravno natančno ampak vseeno, meni se zdi to malo glede na to koliko je pa prej pridobival...


t.z glede na celotno količino od rojstva je ok je pridobila cca 2880g ampak je pa v zadnjem mesecu dobila gor samo 350g to pa ni veliko ampak ok je rekel P da je čist ok, ampak meni je sumljivo to ker se mi tako zbuja tako da ko bo stara 4 mesece in pol jaz začnem z gosto hrano torej čez cca 1 mesecuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 710
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 14:41:30   
Anonimen
od rojstva je Filip pridobil 3180g tako da je to ok, ampak kaže da mu počasi tudi ne bo več dovolj moje mleko. sem mislila, da bom začela uvajati nekje pri 5,5mesecih ampak zgleda, da bom jaz tudi "morala" prej...

(odgovor članu nadka30)
  Neposredna povezava do sporočila: 711
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 14:44:33   
nadka30
saj jaz sem tudi mislila da bi počakal do cca 5 mesecev ampak očitno ne bo šlo tako, pri nadji sem začela 2 dni pred polnimi 4 meseci tako da mislim če začnem čez en mesec da ne bo prehitro, kaj pa naj drugega naredim če vidim da spi cca 2 uri pol pa hoče že spet jest, enostavno ne greuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 712
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
18.12.2010 14:57:35   
Arwenko
Evo, mi smo pa še izkoristili teh par sončnih žarkov in šli s tamalo ven, sicer samo na dvorišče, saj pri snegu itak ne moreš ekstra naokoli, pasalo pa je vseeno user posted image

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 713
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
19.12.2010 7:00:13   
obcinarka
Juttrooooooooo!!!!!!!!!! nadka, jaz sm skidala že sosedovo dvorišče, pa nč!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..
pokonci od 5.30, sm dala cunje prat, kuham že govejo juho, nadaljevanje kosila prpravljeno... naspedirana 100/uro, ne vem kaj bi še počela... so to kakšni simptomi??user posted image user posted image  moj je reku da mi bo v P nesu zraven sesalec pa cunjo, da bom lahk migala med popadki...user posted image user posted image user posted image . dans pridejo moji starši pop. na obisk, dobimo koline( njami, jahuser posted image )... da me še vidijo 2v 1..user posted image user posted image
drgačl pa naša bejba muva, vse TO NI TO, HA???...
no kaj čmo, na silo nč ni dobro, ne?? upam da preživite lepoooooooooo sončno nedeljo pa se tipkamo
držžte fige, pesti, karkol.... user posted image user posted image user posted image
t.z. arwenko, nadka, vse ostale na luft dans, pol bo pa naša razgrajačica tud za akcijo...!!user posted image  

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 714
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
19.12.2010 20:07:10   
jona klara
punce, mojuser posted image je star 7 dni in že imamo krče....juhuhuuu.a veste kdaj lahko začnem z antiflat kapljicami, čajem od komarčka oz. s čim mu lahko pomagam ?pa tudi malo imam mleka, tako da dodajamopo flaški, mislim da je to krivo, tudi z odvajanjem imamo težave, kaj šele bo.

občinarka- sedaj si pa ti na vrsti za v P, kam pa boš šla?


_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 715
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
19.12.2010 22:19:17   
Arwenko
Nisem pre uspela nič kaj pogledat, čeprav imam računalnik skoraj cel dan vklopljen. Mi smo danes zjutraj tak lepo potegnili do 9h. Sicer se tamala zbuja na 3 ure za hrano, ampak potem ful lepo zaspi nazaj, tako da ni problema. Dopoldne smo spet šli na en majhen sprehodek po sončku, je bilo res super, samo mami kr zdeluje, tako da gremo res počasi. Popoldne smo pa gladko prespali in to vsi trije ne. Jaz sem šla spat okrog dveh in prosla mojega če tamalo ob treh nahrani, ker je mleko itak bilo načrpano, onadva sta pa pol skupaj zaspala med hranjenjem...smo vsi skupaj spali do petih user posted image user posted image user posted image .

Smo pa uspeli naredit smrekico user posted image user posted image user posted image user posted image
zdaj pa pečemo kekse user posted image

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 716
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
20.12.2010 8:06:42   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: jona klara

punce, mojuser posted image je star 7 dni in že imamo krče....juhuhuuu.a veste kdaj lahko začnem z antiflat kapljicami, čajem od komarčka oz. s čim mu lahko pomagam ?pa tudi malo imam mleka, tako da dodajamopo flaški, mislim da je to krivo, tudi z odvajanjem imamo težave, kaj šele bo.

občinarka- sedaj si pa ti na vrsti za v P, kam pa boš šla?



jutro
z AD3 kapljicami sem jaz začela ko je bila melanie stara 1 mesec torej ko sem imela prvi pregled pri pediatru, začela sem tako da sem ji vsak teden povečala za eno kapljico torej en teden 1 kapljica, drug teden 2 kapljici in tako naprej, ko jih boš začela devat jih devaj čim bolj zjutraj ker krči pridejo šele po cca 9-12 urah, preverjeno vem da držiuser posted image . Čaj naj bi baje začeli devat pri 2-3 mesecih no mi ga še sedaj nočemouser posted image user posted image user posted image user posted image . Za mleko poglej kako stran nazaj ko sma z t.z. pisale kaj naj bi pomagalo., ampak na kratko_ čim več pij, v lekarni kupi čaj za dojenje, jej polento, ali ap kupi in skuhaj sezamovo seme ter popij vodo ter pojen sezam ki si ga kuhala;:::::
Kdo ima problem z odvajanjem ti ali gaber??????????????.Če je otrok samo dojenj ni rečeno da kaka vsak dan lahko tudi na vsakih 10 dni, če pa mu dodajaš je pa dober da kaka vsaj vsake 2-3- dniuser posted image , tako da če ne kaka vsak dan še ni panika

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 717
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
20.12.2010 8:13:39   
nadka30
no pa še naše nedeljsko poročilo, smo se včeraj sankali in smučali.En čas ati in nadja en čas pa jaz in nadja tako izmenično je bilo super full se je dalo vozituser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , prav uživali smo, na koncu smo še pa mal kuhanega vinčka spili to je še le bilo fajnuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Pa zadnja vabila za krst smo raznosli tako da to imamo urejenouser posted image , pa še melanie je ponoči kar dober spala, upam da ni bilo krivo kuhano vino.
In kje ste vse, upam ada občinarka globoko dihauser posted image

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 718
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
20.12.2010 9:02:13   
obcinarka
jutrooooooooo))) jaj, ja ja, nadka diham tu po stanovanjuuser posted image user posted image  še kar naspedirana na polnooooooo.. uha.. včeri sprehod pasal, pol so moji starši prišli na obisk, pa zvečer še eni prjatli...  smo jedli kekse, štrudelj, kremšnite, pili teran.. ( jah jaz tud deci).. je blo prav fajn... user posted image user posted image
nč posebnega, mala še kar gnezdi po trebuhu, jaz mam pa kar apetit.. še in še..
v petek smo bli na potepu po mestu celju-otvoritev pravljične dežele, pa je blo prav fajn, še snežit je začelo, božiček se je vozil s sanmi, vile, škratje, pa otroci so peli... luštno, ni kej..
jona klara.. mislim da kar v celje skočmo rodituser posted image
vidim da ste pr kapljicah, vetrovih.. ne bom pametovala, poznam pa te avstrijske-ampak seveda samo po pripoivedovanju sodeč.
arwenko.. ful fajn, ste se lepo že navadiliuser posted image user posted image
sej jaz tud komi čakam, nooooooooouser posted image user posted image
kje pa je t.z.?? 

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 719
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
20.12.2010 11:50:21   
Anonimen
obcinarka: jaz sem tu, ti pa tud pa bi lahko že šla počas v P!

nadka: hvala za klic zjutraj!!!

no AD3 kapljice smo pa pri nas začeli dajati takoj ko smo prišli iz P, uvajali pa smo jih tako, da smo prvi dan dali eno kapljico, drugi dan dve,... če so se kje začele težave sem ostala na tisti količini ene 3 dni pa spet potem povečala. ampak se je to naredilo pri 6 kapljicah, dajem jih pa 7.

pri krčih in napenjanju pa pri nas pomagata BioGaia in Sab Simplex.

(odgovor članu obcinarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 720
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
20.12.2010 12:05:37   
nadka30
T.Z. ni za kaj, upam da je stanje že kaj boljš.

glede krčov so nam pomagale enake kot t.z..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 721
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
20.12.2010 14:14:08   
Arwenko
Ojla...mi smo danes tudi zgleda imeli prve krčke...zjutraj od 6h-8h je bila kriza, dete kr neki jokalo in jamralo in sploh se ni umirila, prav vidno jo je zvijalo, pol se je pa tak fejst pokakala, da je šlo vse skozi, ampak bilo je pa pol ok.

Sicer smo pa bili prejle več kot eno uro v centru Celja, smo še iskali neka božična darila in tudi dobili. Zdaj pa samo še za možeka nabavim, pa ne vem kdaj, mogoče danes ali jutri uspem skočit v City center, če bo možek s tamalo, pa seveda tamali še moramo neko darilce kupit  user posted image

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 722
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
20.12.2010 15:25:01   
nadka30
hay
kako smo, kje smo???
Vreme je idealno za kratke sprehode, ma kaka razlika pred dnevi fuuuuuuuuullllllllll minus sedaj pa fullllllllllllllllllll plus da se ti kar malo zarola.
Sem pa pred trenutki dobila nazaj kar slab občutek za c. p., katastrofa nad katastrofo pa da jih ni sram; me je klicala kolegica da je njena sestrična rojevala od sobote do nedelje ko so končno naredili cr, vendar so predolgo čakali in se je fant zagozdil  v njej in ko so končno naredili cr so potem ugotovili da ni vse ok z njim, ona ga sploh ni videla otroka pa z helikopterjem poslali v lj na magnetno resonanco ali nekaj takega, vendar verjetno ne bo nikoli čist zdrav ker je prišlo do nekega felerja v možganih, ker je porod predolgo trajaluser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image res sem žalostan pa kaj je treba tega je treba šparat tam ko sploh ni potrebe, pa prvi otrok mislim nimam komentarjauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 723
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
20.12.2010 15:39:09   
Arwenko
O nadka....kak bad ne user posted image user posted image user posted image

Pa ti povem, da sem jaz imela cimro iz Slovenske Bistrice in njen mož je razlagal, da je njegova sestrična sestra v celjski porodnišnici in da jima je ona rekla, da naj raje greta v Maribor, pol veš koliko je ura ne. user posted image

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 724
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
20.12.2010 15:48:12   
nadka30
ma ne vem arwenko kaj se dogaja pa saj to je živa katastrofa in so baje videli da ne gre in ne gre in so jo silili da naj pritiska in pritiska in na koncu jih je prosila da naj naredijo cr, pa bi ga lahko že prej naredili pa bi bil sinko zdrav tako pa en bo nikoli čist zdrav mogoče sploh preživel ne bouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , pa vse je bilo ok vse do poroda ma res nimam komentarja in ja to mi je prinselo solze v oči in ja spomin na sptember je oživel in ja srečna sem da sem še pravi čas zahtevala cr in da imam živega in zdravega otroka. Ne predstavljam si da bi se mi kaj takega zgodilo in ne ni naključje in nobeden mi ne more rečt da niso zdravniki tudi krivi za nastalo situacijo pa da jih ni sramuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?





TLF



(58%)

(17%)


Število vseh glasov: 312

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!