|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:17:21   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: petea

 
 
Jaz v teh dveh odstavkih ne najdem, kje je določen datum za oddajo vloge za otroke, ki se vključujejo v vrtec na ZAČETKU šolskega leta
.



po mojem, da ga sploh ni, ker tako ni pomemben. vse je lepo napisano. in 1.9. ne igra nobene vloge. za moje pojme.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:17:41   
zmajaz
Sicer pa nima veze, kar tu razglabljamo zdaj - ker spremenili ne bomo s tem NIČ - vloga se mora oddat 15 dni prej in pika. Zdaj je treba rajši pomagati drejčici poiskati možnost, kako bo to rešila - izjava, da ni posebej določen rok za vpis s septembrom, ji zagotovo ne bo čisto nič pomagala.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:18:23   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Pia*
ampak jaz vseno menim, da bi se stvar morala urediti glede na to da denarja dejansko nima in da je težko shajati s 400€ čez mesec. Lahko da se pa motim.

Tudi jaz menim, da se vse da, če je dobra volja. Ampak žal nekatere občine niso pripravljene na kakršnokoli fleksibilnost, čeprav dejansko imajo to možnost, če je huda sila user posted image

Kar se pa brezposelnosti + iskanja službe in vrtca tiče, moramo imeti toliko pameti v glavi, da razumemo, da nekdo, ki intenzivno išče službo, seveda pričakuje, da jo bo v nekaj mesecih tudi dobil. Pri vrtcih je pa tako, da moraš imeti neznansko srečo, da otroka lahko vključiš v vrtec med šolskim letom. Sploh je problem pri jasličnih otrocih! Vpisi so spomladi - za naslednje šol. leto in takrat se skupine ne samo nabašejo, ampak cel kup otrok ostane na čakalni listi...


(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:19:18   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Jaz v teh dveh odstavkih ne najdem, kje je določen datum za oddajo vloge za otroke, ki se vključujejo v vrtec na ZAČETKU šolskega leta
.
po mojem, da ga sploh ni, ker tako ni pomemben. vse je lepo napisano. in 1.9. ne igra nobene vloge. za moje pojme.

Točno tako - ker NIMA veze, če vpisuješ z marcem ali septembrom, v vsakem primeru je isto. To ni šola.

Ah - grem rajši delat ... user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 8.10.2010 10:25:49 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:21:17   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
Jaz v teh dveh odstavkih ne najdem, kje je določen datum za oddajo vloge za otroke, ki se vključujejo v vrtec na ZAČETKU šolskega leta
  .
po mojem, da ga sploh ni, ker tako ni pomemben. vse je lepo napisano. in 1.9. ne igra nobene vloge. za moje pojme.
Točno tako - ker NIMA veze, če vpisuješ z marcem ali septembrom, v vsakem primeru je isto. To ni šola.

Ah - grem rajši delat ... user posted image




HALO!

narobe si citirala!!!! to NI MOJ citat! user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 8.10.2010 10:22:48 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:22:28   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
In čisto tehnično gledano: šolsko leto je, kot si že sama napisala VES ČAS od 1.9. do 31. 8. in če oddaš vlogo 15.8., si jo tehnično gledano, oddala MED šolskim letom. user posted image


Ne, oddala sem jo PRED šolskim letom. Gleda se namreč za šolsko leto, ko otrok začne obiskovati vrtec.




(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:24:55   
*miska.mcc*
o marija!
znate pa komplicirat!
user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:26:21   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
HALO!

narobe si citirala!!!! to NI MOJ citat! user posted image user posted image

Sorry - sem popravila user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 8.10.2010 10:27:51 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:27:40   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Ne, oddala sem jo PRED šolskim letom. Gleda se namreč za šolsko leto, ko otrok začne obiskovati vrtec.

V redu - kakor hočeš - to še vedno ne spremeni dejstva, da je treba oddati 15 dni prej - in to nam je iz formulacije zakona jasno vsem, razen tebe.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:28:05   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

o marija!
znate pa komplicirat!
user posted image



A ne da user posted image user posted image user posted image

Drejčica še enkrat te pozivam, javi se mi na ZS ali mail adelapovalej@gmail.com in ti bom povedala kaj lahko narediš. Je pa zopet odvisno od občine kako in koliko ti bodo odobrili, pri nam so glede teh stvari kr poslušni, probat pa ni greh.

Lepo bodite,

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:28:54   
petea
Saj vem, da je neprijetno se takole pričkati na besedo točno.

Dejstvo pa je, da lahko tudi zakoni padajo zaradi ene napačno zapisane stvari.


Ko sem delala kot uradnica, so me vedno stranke juser posted image  za stvari, ki niso bile zapisane do črke točno tako, kot so one želele.

Ko sem vlagateljica kakšnih vlog, hočejo ustanove imeti zapisane stvari točno tako, kot se njim zdi jasno.


Kaj pa, kadar se da nek zapis razlagati na več načinov? Zakaj moja interpretacija, četudi je pravilna, ni sprejemljiva, če ravno ne ustreza drugi strani?
Morda sem preveč matematičen tip, ki hoče imeti potencialne možnosti črno na belem, brez sivih lis.

Verjetno sem zaradi takšnih nedorečenosti in prirejanja predpisov tudi sama (in moji domači) prevečkrat nastradala.

< Sporočilo je popravil petea -- 8.10.2010 10:30:15 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:30:46   
zmajaz
Petea samo razloži mi, kaj zdaj ti razumeš iz tega zakona - KDAJ je treba oddati vlogo, če vpisuješ s septembrom?

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:31:56   
petea
Saj to je ravno 'fora': v pravilniku tega ni napisano - ta podatek manjka.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:32:49   
*miska.mcc*
pa saj vrtec nima nobene veze z obdobjem solskega leta.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:34:54   
zmajaz
Saj čisto tako je - vloge ti sploh ni treba oddati - samo pač tvoj problem, če moraš potem plačati polno ceno vrtca. Ti si se pač obesila na tisto besedico "MED" šolskim letom - dejansko pa globalno gledano, zakon določa, da za otroke, ki se vpisujejo je rok 15 dni pred vpisom, tiste, ki so že vpisani in samo obnavljajo vlogo, pa 15. november.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:35:51   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
dejansko pa globalno gledano, zakon določa, da za otroke, ki se vpisujejo je rok 15 dni pred vpisom, tiste, ki so že vpisani in samo obnavljajo vlogo, pa 15. november.

Drži.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:39:13   
petea
Še to:
Sem zelo hvaležna portalu RR, ker bi drugače tudi jaz bila v takšni situaciji, kot je sedaj Drejcica.

Če ne bi avgusta prebirala portala, bi tudi jaz kasneje oddala vlogo ...

Pa še kljub temu me je uradnica jahuser posted image , ker v vlogi pri informaciji:
''Podatke o dohodkih in prejemkih vlagatelja/ice in družinskih članov pridobi občinski organ po uradni dolžnosti iz naslednjih virov podatkov davčnega organa:
- iz odločbe o odmeri dohodnine ...,
- če podatkov iz odločbe o odmeri ni, ...,  
...''
 
nisem obkrožila pikic pred naštetimi alinejami, tako da uradnica ni vedela, katere podatke naj pridobi.
 
Ja, halo! Vse, ki jih potrebuješ! Mar ne?


< Sporočilo je popravil petea -- 8.10.2010 10:40:04 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:47:49   
zmajaz
Hja - ljudje bi radi koristile vse sorte pravic in ugodnosti, ne pozanimajo pa se o svojih dolžnostih - torej KAJ in KDAJ je treba storiti, da bodo lahko te ugodnosti dejansko koristili. Saj je logično, da ti občina ne more določiti plačilnega razreda in ti sofinancirati vrtca, če ne oddaš vloge - in to pravočasno. Če pozabimo dati vlogo za obnovitev OD, so spet drugi (torej država) krivi - ker bi nas na take stvari morali opozarajti. Ja halo - ZA NAS se gre, da bomo MI koristili ugodnosti - potem bi nas morali pa še opozarjati oziroma LEPO PROSITI, če bi blagovolili oddati vlogo in se pobrigati za to, da bomo lahko prejeli ugodnosti. Včasih sem prav jezna, ko vidim, kako nekateri ljudje NIMAJO POJMA o svojih pravicah – in dolžnostih. In ja - država pa rada tako nevednost tudi izkoristi - in veš kaj, še prav ima, če se nisi sposoben pobrigati zase, pa naj.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:49:58   
zmajaz
Pa ne mislim zdaj nič slabega zate drejčica - držim pesti, da boš uspešno rešila to neprijetno zagato, v kateri si se znašla. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:54:26   
petea
zmajaz,
si videla izjavo sončnice24?

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
Na tvojem mestu bi tudi jaz šla na CSD in bi nesla položnico s sabo, se je pri nas že tudi zgodilo da je kdo ki je dobival socialno pomoč moral plačati 8. pl. razred, ker ni pravočasno oddal vloge in je potem preko CSD, dobil denar in je plačal.


Torej, za takšne primere pa CSD ima denar?!?

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 11:01:01   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: petea
zmajaz,
si videla izjavo sončnice24?

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
Na tvojem mestu bi tudi jaz šla na CSD in bi nesla položnico s sabo, se je pri nas že tudi zgodilo da je kdo ki je dobival socialno pomoč moral plačati 8. pl. razred, ker ni pravočasno oddal vloge in je potem preko CSD, dobil denar in je plačal.

Torej, za takšne primere pa CSD ima denar?!?

Sem videla ja - samo ne vem, kaj ima zdaj to veze z rokom za oddajo vloge za znižano plačilo vrtca.

CSD je za to tam, da pomaga tistim, ki potrebujejo pomoč, in so pač dali izredno pomoč za plačilo položnice, ki je oseba ni zmogla plačati - slučajno je bila to za vrtec, lahko bi bila pa za kar koli drugega - ne vem, recimo za kurjavo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 11:01:06   
petea
Da se razumemo:
vse, kar sem zapisala, sem napisala zato, da skušam pomagati Drejcici.

Včasih je potrebno poiskati skrajne rešilne bitke. Včasih je potrebno akte brati drugače. Včasih je potrebno komu dati namige o možnih rešitvah.

Drejcica, zakaj pa nisi že takoj po prejeti odločbi obrnila z vprašanjem na forum? Verjetno bi bila večja verjetnost za uspešen odpis plačila. Zdaj, ko je že poslana položnica, bo občina morala speljati dosti zahtevnejši postopek za morebitno storniranje računa.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 11:05:35   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Da se razumemo:
vse, kar sem zapisala, sem napisala zato, da skušam pomagati Drejcici.

Včasih je potrebno poiskati skrajne rešilne bitke. Včasih je potrebno akte brati drugače. Včasih je potrebno komu dati namige o možnih rešitvah.

Ja - saj vem. Jaz sem pa hotela samo prikazati, kako bodo to razložili na občini. Ker če pristanejo na to, da se razlaga zakon, kot praviš ti - potem morajo to upoštevati VSEM zamudnikom in se jim vse podre. user posted image

Pa moraš vedeti, da občine in CSD-ji tudi sposobni KRŠITI zakon, ki je izrecno napisan - recimo, da se mora upoštevati trenutno stanje osebe, ki izgubi zaposlitev in ne za predhodno leto (za OD in vrtec) - pa jim rečejo, da saj se bo naslednje leto upoštevalo, čeprav bi morali TAKOJ izdati novo vlogo. In marsikdo jim tudi nasede in potem ne odda nove vloge - ker če jo kljub temu, kaj so ti tam rekli, oddaš, imajo pa zadevo v pisni obliki in se ne morejo izogniti izdaji nove odločbe, zato zadevo odobrijo, čeprav so ti morda po telefonu rekli drugače. No - to je pa potem že primer tega, ko ljudje ne vedo, kake so njihove pravice - o tem sem govorila prej. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 11:09:12   
petea
zmajaz,
ima veze z rokom za oddajo vloge:
ker iz takšnih ali drugačnih razlogov (nevednosti, neznanja, lenobe ...) niso dali vloge pravočasno, je moral CSD popravljati njihovo (ali svojo?) napako.

In je šlo veliko časa in denarja za to, kar bi se dalo rešiti z enim obvestilom, dopisom ali enim klicem.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 11:09:56   
Drejcica
KIKI javila sem se!!

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?