|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:38:24   
Drejcica
glejte kar se tiče mojega partnerja jaz od njega nimam nič...nobene koristi..tak da sem za vse sama!!! ne me zdaj napadat da sem si sama kriva,pa zakaj je tak......sem ja samo dosti kriva...to vem...in sem ravno pred tem da boma z malo odšle....ker nama želim omogočiti lepše življenje,kolikor ga imave sedaj....zato pa ga tudi ne vpletam v forume....

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:39:57   
petea
Pišem na splošno:
vrtec ni samo varstvena ustanova, ampak tudi vzgojna.

Otroci srečujejo druge otroke in se učijo odnosov z njimi, prav tako razvijajo določene socialne veščine, ki jih drugače morda ne bi.
In igrajo se drugačne igre, kot se bi jih, če bi bili samo doma.
Učijo se reda in rutine.

In v vrtcu redno jedo kakovostno hrano v zadostnih količinah, kar jim starši ob pomanjkanju domačih financ morda ne zmorejo zagotoviti.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:42:08   
*miska.mcc*
draga pia!
ti povem moj primer:
24.7.2010 sem zakljucila porodnisko. nisem imela namena se aktivno iskat sluzbo. pocakat sem mislila, da nina dopolni recimo 2 leti. da bo pac z mano doma. sem pa imela rezervo z varstvom. moja mami je bila brez zaposlitve. na cakanju. 2 leti pred penzijo. in nihce ni racunal, da mami lahko dobi sluzbo.
in lej zdj to!
meni pade sluzba direkt na glavo. ok, juhuhu! super. denar bo se kako prav prisel. varstvo pa imam zrihtano pri moji materi.user posted image
1 teden predno sem nastopila sluzbo, me klice mati : lubica moja, dobila sem sluzbo!  kar sesedla sem se. na 1x obe v siht, varstva pa nikjer!

hvala bogu sem imela prekleto sreco, da je bila nina v roku enega meseca sprejeta v vrtec. to pa samo zato, ker so razcirili vrtec za 1 skupino in sem ravno takrat za to slisala in se uturila notri.


LP


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:44:40   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

kaj  pa če je malenkost optimisticna in z mozem upata, da TUDI ON dobi v roki parih mesecevc sluzbo?




Saj ne vem kaj naj ti na to odgovorimuser posted image . Bom morala spremeniti pesimistično mišljenje na optimističnega

Drejcica pojdi na občino in uredi osebno.V vsakem primeru pa lahko napišeš še pritožbo in priložiš vaše dohodke. Sigurno je to že katera pisala in naj ji pomaga. Ali imaš kako možnost babic,dedkov,tet da bi pazili na vašega malčka?


Naj se razume, da jo popolnoma nič ne napadam, resnično se je znašla v težki situaciji in tega ne želim nikomur.



(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:46:00   
*miska.mcc*
pia, točno to se je pri nas zgodilo. secer ne z mozem (on ima redno sluzbo) ampak z mami.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:46:38   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Za otroke, ki se vključijo v vrtec med šolskim letom, se znižano plačilo uveljavi z dnem, ko je otrok sprejet v vrtec, če starši oddajo vlogo najkasneje 15 dni pred predvideno vključitvijo.


Kako ne piše, a si sploh prebrala kaj si skopirala?? Med šolskim letom pomeni 1. septembra, vrtec nima šolskih obdobij. In lepo piše da morajo starši oddati vlogo 15 dni prej, če želijo uveljavljati znižano plačilo.


Aja? Kako da ne?
Na sestankih v vrtcu sem neprestano poslušala: 'V tem šolskem letu bomo izvedli to, se naučili ono ...'
In zakaj imajo v vrtcu obdobja počitnic enako kot šolarji?

In zakaj je redni vpis v vrtec za datum 1. september ter se skupine formirajo vedno na 1. september kot prvim šolskim dnem?

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:47:02   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Pia*
Drejcica pojdi na občino in uredi osebno.V vsakem primeru pa lahko napišeš še pritožbo in priložiš vaše dohodke.


Saj ona je že dala dohodke in dobila OPROSTITEV plačila vrtca - samo za 1. mesec mora pa plačati 80%, ker vloge ni oddala pravočasno, da bi ji to upoštevali že prvi mesec.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:52:39   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Za otroke, ki se vključijo v vrtec med šolskim letom, se znižano plačilo uveljavi z dnem, ko je otrok sprejet v vrtec, če starši oddajo vlogo najkasneje 15 dni pred predvideno vključitvijo.


Kako ne piše, a si sploh prebrala kaj si skopirala?? Med šolskim letom pomeni 1. septembra, vrtec nima šolskih obdobij. In lepo piše da morajo starši oddati vlogo 15 dni prej, če želijo uveljavljati znižano plačilo.


Aja? Kako da ne?
Na sestankih v vrtcu sem neprestano poslušala: 'V tem šolskem letu bomo izvedli to, se naučili ono ...'
In zakaj imajo v vrtcu obdobja počitnic enako kot šolarji?

In zakaj je redni vpis v vrtec za datum 1. september ter se skupine formirajo vedno na 1. september kot prvim šolskim dnem?


Zakaj se formulirajo skupine s 1. septembrom?  Zato ker s 1.9 se začne prvi šolski dan prvošolčkov in ti zapustijo vrtec pred tem dnem, zato se šele takrat formulirajo, ker so takrat prosta mesta.

Kaj je zdaj bolj važno šolsko obdobje al znižano plačilo? Lepo piše kaj se zahteva 15. dni pred vključitvijo, kaj tukaj ni jasno? Seveda je obdobje, vendar je september za vrtec kot sam še vedno sredi leta, kot opisuje zakon, ker sem tudi sama imela 1x tako sranje. Žal je tako pa če hočemo ali ne, oni so tako napisali in basta.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:53:53   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Za otroke, ki se vključijo v vrtec med šolskim letom, se znižano plačilo uveljavi z dnem, ko je otrok sprejet v vrtec, če starši oddajo vlogo najkasneje 15 dni pred predvideno vključitvijo.

Kako ne piše, a si sploh prebrala kaj si skopirala?? Med šolskim letom pomeni 1. septembra, vrtec nima šolskih obdobij. In lepo piše da morajo starši oddati vlogo 15 dni prej, če želijo uveljavljati znižano plačilo.

Aja? Kako da ne?
Na sestankih v vrtcu sem neprestano poslušala: 'V tem šolskem letu bomo izvedli to, se naučili ono ...'
In zakaj imajo v vrtcu obdobja počitnic enako kot šolarji?

In zakaj je redni vpis v vrtec za datum 1. september ter se skupine formirajo vedno na 1. september kot prvim šolskim dnem?

Na tole se ne bo dalo čisto nič obesit, ker pravila so POVSEM jasna: 15 dni pred vpisom, če je to med šolskim letom (to je pa celo obdobje od septembra do septembra, pa nima veze če se vpiše z začetkom šolskega leta ali nekje vmes), če so že vključeni v vrtec, se pa odda do 15. novembra za naslednje koledarsko leto. Kaj bi pa potem lahko rekla - da NI zamudila roka, ker ni v zakonu napisano prav posebej za septembrski vpis? Tole ne bo šlo nikakor skozi. Edina varianta je, da gre osebno na občino in se tam poskusi nekako dogovoriti.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:54:38   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*
Drejcica pojdi na občino in uredi osebno.V vsakem primeru pa lahko napišeš še pritožbo in priložiš vaše dohodke.


Saj ona je že dala dohodke in dobila OPROSTITEV plačila vrtca - samo za 1. mesec mora pa plačati 80%, ker vloge ni oddala pravočasno, da bi ji to upoštevali že prvi mesec.


Točno tako in jaz sem ji lepo napisala kako naj to reši, ker sem jaz dala to skozi.

Drejčica javi se mi na ZS!

lp,

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:56:27   
petea
zmajaz,
ja.

Po mojem bi moralo za septemberski vpis pisati posebej. Ker PRED septembrom otrok ni vključen v vrtec.

< Sporočilo je popravil petea -- 8.10.2010 9:58:22 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:57:16   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Uf, ste nekateri pametni! In kako si predstavljate, da potem, ko dobiš službo (če vse ostale stvari kot so razgovori, urejanje kakih dokumentov ipd. pustimo ob strani), kar takoj dobiš vrtec in zadeva opravljena?! Marsikdo nima možnosti kakega varstva, tako da Drejcico pač razumem, da hoče otroka dati v vrtec, saj sicer mesta nima zagotovljenega. Tudi če ga ne da, mora za ohranitev mesta v vrtcu plačevati, torej ne bit, no, tako hudo pametni.

Pa tudi če ne dobi zaposlitve, bo verjetno morala najti kako delo, da vsaj malo pripomore k družinskemu proračunu, tako da... ja, res, v tem trenutku je najbolj na mestu pametnjačiti glede vrtca.user posted image user posted image user posted image user posted image


Mož je tudi brezposelen!!!!!! Upam, da se ti ni v glavi že popolnoma zvrtelouser posted image




No, dajte se najprej naučit citirat. Potem, Pia, kadrovnica, piše se brezposeln. In nič se mi ne vrti.user posted image Mi pa pritisk dvignejo taki, kot si ti, ki čičajo na toplem in mislijo, da je vsem z rožicami posuto.

Če je tudi mož brezposeln, kar je Drejcica povedala naknadno, kaj dosti ne spremeni situacije. Dobro, priznam, da imata tako nekaj več manevrskega prostora glede koordinacije varstva, ampak še vedno nekaj morata delat, da bosta kaj zaslužila. Z dojenčkom doma pa to ne gre.




Menda mi je oproščeno saj se ukvarjam z zaposlenimi in ne (se oproščam trenutno še lenarim v postelji s težko glavo)brezposelnimi. nisem popolna in celo eni kadrovnici ujede e, se oproščam.user posted image No da še razložim na kako toplem sedi moja rit. Draga moja žal ne delam v javni upravi.
No šalo na stran, grem raje pomagati punci kako rešiti zadevo z občino.
Sigurno je že katera imela težavo z položnicami v vrtcu???


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:01:14   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Uf, ste nekateri pametni! In kako si predstavljate, da potem, ko dobiš službo (če vse ostale stvari kot so razgovori, urejanje kakih dokumentov ipd. pustimo ob strani), kar takoj dobiš vrtec in zadeva opravljena?! Marsikdo nima možnosti kakega varstva, tako da Drejcico pač razumem, da hoče otroka dati v vrtec, saj sicer mesta nima zagotovljenega. Tudi če ga ne da, mora za ohranitev mesta v vrtcu plačevati, torej ne bit, no, tako hudo pametni.

Pa tudi če ne dobi zaposlitve, bo verjetno morala najti kako delo, da vsaj malo pripomore k družinskemu proračunu, tako da... ja, res, v tem trenutku je najbolj na mestu pametnjačiti glede vrtca.user posted image user posted image user posted image user posted image


Mož je tudi brezposelen!!!!!! Upam, da se ti ni v glavi že popolnoma zvrtelouser posted image




No, dajte se najprej naučit citirat. Potem, Pia, kadrovnica, piše se brezposeln. In nič se mi ne vrti.user posted image Mi pa pritisk dvignejo taki, kot si ti, ki čičajo na toplem in mislijo, da je vsem z rožicami posuto.

Če je tudi mož brezposeln, kar je Drejcica povedala naknadno, kaj dosti ne spremeni situacije. Dobro, priznam, da imata tako nekaj več manevrskega prostora glede koordinacije varstva, ampak še vedno nekaj morata delat, da bosta kaj zaslužila. Z dojenčkom doma pa to ne gre.




Menda mi je oproščeno saj se ukvarjam z zaposlenimi in ne (se oproščam trenutno še lenarim v postelji s težko glavo)brezposelnimi. nisem popolna in celo eni kadrovnici ujede e, se oproščam.user posted image No da še razložim na kako toplem sedi moja rit. Draga moja žal ne delam v javni upravi.
No šalo na stran, grem raje pomagati punci kako rešiti zadevo z občino.
Sigurno je že katera imela težavo z položnicami v vrtcu???




Očitno vse ne berete vseh postov.

Na prejšnji strani sem napisala in javi se mi naj na ZS še danes, Drejčica da ti povem kako in kaj sem rihtala jaz. Pa srečno in upam, da rešiš!

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:01:15   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*
Drejcica pojdi na občino in uredi osebno.V vsakem primeru pa lahko napišeš še pritožbo in priložiš vaše dohodke.


Saj ona je že dala dohodke in dobila OPROSTITEV plačila vrtca - samo za 1. mesec mora pa plačati 80%, ker vloge ni oddala pravočasno, da bi ji to upoštevali že prvi mesec.



Madona tudi to sem spustilauser posted image , ampak jaz vseno menim, da bi se stvar morala urediti glede na to da denarja dejansko nima in da je težko shajati s 400€ čez mesec. Lahko da se pa motim.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:03:21   
*miska.mcc*
ja, jaz imam tudi isto tezavo!user posted image
enostavno zamudila. zdaj cakam poloznico. samo mene so klicali iz vrtca in me spomnili. 10 dni po roku, naj naslednji dan obvezno oddam, da mogoce se bo dalo kaj resit.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:04:04   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: petea
zmajaz,
ja.

Po mojem bi moralo za septemberski vpis pisati posebej. Ker PRED septembrom otrok ni vključen v vrtec.

Tudi če se vpiše marca, PRED marcem NI vključen v vrtec in ker je to med letom, mora oddati vlogo 15 dni PRED tem. Če je vpis slučajno pač septembra, to NIČ ne spremeni - za VSE, ki vpisujejo otroka med letom, velja ISTO, za tiste, ki so že vpisani, pa je enotni datum 15. november. Pa mi povej, v čem je zdaj razlika med tistim, ki se prvič vpisuje marca ali aprila ali maja ... in tistim, ki vpisuje septembra - da bi moralo ravno za september biti to posebej določeno?

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:06:08   
*miska.mcc*
kako si jaz to razlagam je "glavni" vpis otrok 1.9. vse ostalo pa je naknadno.
teli roki pa so cisto jasno napisani. ce si pac naknadno vpisan, moras oddat 15 dni prej!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:07:42   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
kako si jaz to razlagam je "glavni" vpis otrok 1.9. vse ostalo pa je naknadno.
teli roki pa so cisto jasno napisani. ce si pac naknadno vpisan, moras oddat 15 dni prej!

Tudi če vpisuješ s 1.9. moraš oddati 15 dni prej. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:07:49   
petea
Zakon o vrtcih namreč jasno loči pojma VPISAN in VKLJUČEN.

Vpisan je otrok v vrtec, ko je na čakalni listi ali vključen.

Vključen je otrok v vrtec, ko ga začne obiskovati.


Šolsko leto traja od 1.9. letos (= začetek) do 31.8. (= konec) naslednje leto.
Vključitev MED šolskim letom po mojem pomeni, da otrok začne obiskovati vrtec npr. 1. 10. letos. Vključitev 1. 9. pa pomeni začetek obiskovanja na začetku šolskega leta.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:07:50   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: petea
zmajaz,
ja.

Po mojem bi moralo za septemberski vpis pisati posebej. Ker PRED septembrom otrok ni vključen v vrtec.

Tudi če se vpiše marca, PRED marcem NI vključen v vrtec in ker je to med letom, mora oddati vlogo 15 dni PRED tem. Če je vpis slučajno pač septembra, to NIČ ne spremeni - za VSE, ki vpisujejo otroka med letom, velja ISTO, za tiste, ki so že vpisani, pa je enotni datum 15. november. Pa mi povej, v čem je zdaj razlika med tistim, ki se prvič vpisuje marca ali aprila ali maja ... in tistim, ki vpisuje septembra - da bi moralo ravno za september biti to posebej določeno?


user posted image user posted image user posted image mogoče ji boš ti lažje razložile, midve ne prideva skupaj, enostavno ne razume, da nima veze nobeno obdobje, tole si zelo lepo razložila!

Potem bi morali pisati za vsak mesec posebej, tako pa lepo piše med letom od januarja do januarja al pa od septembra do septembra če tako hočeš, petea.

Drejčica javi se že, no!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:10:52   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
kako si jaz to razlagam je "glavni" vpis otrok 1.9. vse ostalo pa je naknadno.
teli roki pa so cisto jasno napisani. ce si pac naknadno vpisan, moras oddat 15 dni prej!
 
Tudi če vpisuješ s 1.9. moraš oddati 15 dni prej. user posted image


aja, no ja. pol je v bistvu datum 1.9. cisto brezveze omenjan.

ps.
kiki, se ti lahko tud jst javim na zs? user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:11:43   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Zakon o vrtcih namreč jasno loči pojma VPISAN in VKLJUČEN.

Vpisan je otrok v vrtec, ko je na čakalni listi ali vključen.

Vključen je otrok v vrtec, ko ga začne obiskovati.


Šolsko leto traja od 1.9. letos (= začetek) do 31.8. (= konec) naslednje leto.
Vključitev MED šolskim letom po mojem pomeni, da otrok začne obiskovati vrtec npr. 1. 10. letos. Vključitev 1. 9. pa pomeni začetek obiskovanja na začetku šolskega leta.


Nima veze petea.
Če je otrok npr. vključen že 2 leti, potem je potrebno vsako leto 15. novembra oddati vlogo za znižano plačilo. Za vse tiste ki imajo PRVI vpis ni važno kdaj, pa 15 DNI PREDEN se otrok vključi v vrtec. Bolj enostavno ti zakona ne znam razložit, sem pa 100% da je tako in nič drugače, ker kot sem povedala sem to štorijo dala skozi.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:14:09   
petea
O.K.
kopiram še 1x:
Za otroke, ki so že vključeni v vrtec, se znižano plačilo uveljavi s 1. januarjem naslednjega leta. Starši oddajo vlogo praviloma do 15. novembra tekočega leta.
Za otroke, ki se vključijo v vrtec MED šolskim letom, se znižano plačilo uveljavi z dnem, ko je otrok sprejet v vrtec, če starši oddajo vlogo najkasneje 15 dni pred predvideno vključitvijo.
 
Jaz v teh dveh odstavkih ne najdem, kje je določen datum za oddajo vloge za otroke, ki se vključujejo v vrtec na ZAČETKU šolskega leta.

Zame začetek =/= med.

Mimogrede, tudi na MŠŠ priznavajo, da imajo zakone in predpise včasih nedorečene. Samo mene vedno znova user posted image , da ko gre za naše obveze, znajo uradniki brati zakon dobesedno, ko pa za naše koristi, pa zelo poljubno.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:15:30   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Zakon o vrtcih namreč jasno loči pojma VPISAN in VKLJUČEN.

Vpisan je otrok v vrtec, ko je na čakalni listi ali vključen.

Vključen je otrok v vrtec, ko ga začne obiskovati.

TOČNO TAKO - in lepo piše, da za VKLJUČENE otroke se odda vloga do 15. novembra za naslednje koledarsko leto, za otroke, ki se VPISUJEJO, pa 15 dni pred vpisom, pa NE glede na to, KDAJ se VPISUJEJO - če je to na začetku šolskega leta ali med letom. In čisto tehnično gledano: šolsko leto je, kot si že sama napisala VES ČAS od 1.9. do 31. 8. in če oddaš vlogo 15.8., si jo tehnično gledano, oddala MED šolskim letom. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 10:16:58   
poli*
Jaz sem mojo punči vpisala v vrtec sredi leta in mi je ženska tam celo sama predložila vlogo za znižano plačilo, tko da sem jo kar takoj izpolnila in se seveda izognila kakšnemu podobnemu presenečenju.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?