|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:16:57   
Drejcica
sem pozabila napisati...na odločbi piše 30.8.2010,torej 15 dni

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:18:51   
petea
In predvsem, zakaj nisi prebrala odločbe, ko si jo dobila?
Posebno odstavka, kjer piše, OD kdaj velja znižanje oz. oprostitev?

Jaz sem našo vlogo pregledala po dolgem in počez, ter takoj poklicala uradnico glede podatka, ki mi ni bil jasen.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:19:44   
Drejcica
res je mala ja,vendar sem jo glih zato dala v vrteca,ker si iščem službo,pa če jo dobim,nimam vartstva za njo drugače kak vrtec...

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:20:33   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
Tako majhna v vrtec, ti pa doma.user posted image


Ja kako pa naj išče službo in gre na razgovore? Z dojenčkom v naročju? 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:21:13   
Drejcica
seveda sem jo prebrala!!!!!! pa sem klicala tole gospo ko jemlje vloge not,pa je bila na bolniški,tak so mi vsaj rekli na občini,te sem klicala v vtreca,pa so mi rekli da bom mogla plačati...

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:25:07   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: Drejcica

hvala za odgovor..ja res upam da bo čim prej kaka služba...user posted image a kaj ko je tri mesece nazaj ko sem komaj končala z porodniško...user posted image  pa službe še ni...




Če si končala z porodniško predvidevam, da nisi ravno mati samohranilka, da bi pri vaši hiši imeli samo 400€ za preživetje. Praviš, da si brezposelna, zakaj potem otroka v vrtec? Oprosti ampak da bi bila jaz brezposlena moj otrok dokler jaz ne grem v službo sigurno ne bi šel v vrtec.
Predvsem pa menim, da si zamolčala en pomembni podatek in to je plača tvojega partnerja! Mislim, da tukaj tiči razlog za visoko položnico. Sicer pa znesek mi je resnično visok, pa poznam ljudi,ki plačujejo polno ceno za vrtec pa ni tako visoka. Iz kje pa ste?

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:26:54   
*miska.mcc*
ce nima namena ostat doma, je zame cisto logicno da je tamalo dala v vrtec. kaj pa ce dobi sluzbo januarja? kaj pa pol? pa brez varstva.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:27:54   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: Drejcica

hvala za odgovor..ja res upam da bo čim prej kaka služba...user posted image a kaj ko je tri mesece nazaj ko sem komaj končala z porodniško...user posted image  pa službe še ni...


 

Če si končala z porodniško predvidevam, da nisi ravno mati samohranilka, da bi pri vaši hiši imeli samo 400€ za preživetje. Praviš, da si brezposelna, zakaj potem otroka v vrtec? Oprosti ampak da bi bila jaz brezposlena moj otrok dokler jaz ne grem v službo sigurno ne bi šel v vrtec.
Predvsem pa menim, da si zamolčala en pomembni podatek in to je plača tvojega partnerja! Mislim, da tukaj tiči razlog za visoko položnico. Sicer pa znesek mi je resnično visok, pa poznam ljudi,ki plačujejo polno ceno za vrtec pa ni tako visoka. Iz kje pa ste?



kaj pa ima to veze?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:28:03   
KIKI****
Glede višine plačila položnice.

V kolikor mi je znano, je dobila tako visoko zato, ker je zamudila rok za oddajo znižanega plačila, nimajo veze prihodki, ampak zamuda, za kasneje pa ma znižno, saj je napisala, da od 1.10. dalje.

V kolikor kdo zamudi rok za oddajo za znižano plačilo, se vedno izda položnica za 8. plailni razred, ne glede na dohodke.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:28:16   
Drejcica
nisem zamolčala,mam partnerja,vendar se o njem ne pogovarjam,ker bi bila tisto že druga tema za odpret pogovor-je pa on tudi brez zaposlitve!!

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:28:49   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
Tako majhna v vrtec, ti pa doma.user posted image


Ja kako pa naj išče službo in gre na razgovore? Z dojenčkom v naročju? 


Lepo prosim sama sem zaposlena v kadrovskem oddelku, za razgovor jih pokličemo in vprašamo kdaj imajo čas, v primeru ko smo pa samo pisno pošiljali ure in datume, so se mi pa oglasile mamice povedale, da imajo otroka doma in če lahko pridejo ko pride mož iz službe, brez problema smo vsem ugodili. Razgovori pa tudi niso iz danes na jutri se ve dosti prej in mislim, da si za 1uro pa že lahko poskrbiš varstvo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:29:32   
Nika v službi
Uf, ste nekateri pametni! In kako si predstavljate, da potem, ko dobiš službo (če vse ostale stvari kot so razgovori, urejanje kakih dokumentov ipd. pustimo ob strani), kar takoj dobiš vrtec in zadeva opravljena?! Marsikdo nima možnosti kakega varstva, tako da Drejcico pač razumem, da hoče otroka dati v vrtec, saj sicer mesta nima zagotovljenega. Tudi če ga ne da, mora za ohranitev mesta v vrtcu plačevati, torej ne bit, no, tako hudo pametni.

Pa tudi če ne dobi zaposlitve, bo verjetno morala najti kako delo, da vsaj malo pripomore k družinskemu proračunu, tako da... ja, res, v tem trenutku je najbolj na mestu pametnjačiti glede vrtca.user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:29:34   
Drejcica
se pravi je krivo to,da sem zamudila rok za oddajo vloge in pomeni to da bom mogla vseeno poravnat ta znesek!?

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
8.10.2010 9:31:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:31:59   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: Drejcica

nisem zamolčala,mam partnerja,vendar se o njem ne pogovarjam,ker bi bila tisto že druga tema za odpret pogovor-je pa on tudi brez zaposlitve!!




Potem je pa to druga. Kaj ti na odločbi piše, da imaš možnost pritožbe? Ne vem če imate tako zelo socialni problem bi jaz to urejala na občini in ne v vrtcu. Pojdi osebno tja in razloži stanje!

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:32:52   
Drejcica



IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Uf, ste nekateri pametni! In kako si predstavljate, da potem, ko dobiš službo (če vse ostale stvari kot so razgovori, urejanje kakih dokumentov ipd. pustimo ob strani), kar takoj dobiš vrtec in zadeva opravljena?! Marsikdo nima možnosti kakega varstva, tako da Drejcico pač razumem, da hoče otroka dati v vrtec, saj sicer mesta nima zagotovljenega. Tudi če ga ne da, mora za ohranitev mesta v vrtcu plačevati, torej ne bit, no, tako hudo pametni.

Pa tudi če ne dobi zaposlitve, bo verjetno morala najti kako delo, da vsaj malo pripomore k družinskemu proračunu, tako da... ja, res, v tem trenutku je najbolj na mestu pametnjačiti glede vrtca.user posted image user posted image user posted image user posted image

 
hvala Nika v službi,da vsaj ti razumeš mojo situacijo glede vrtca

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:33:17   
petea
O.K,
nisem pravnica, zato bo morala na to moje razmišljanje odgovoriti katera iz tega poklica:

V pravilniku o plačilih staršev za programe v vrtcih med drugim piše:
'15. člen
Znižano plačilo se uveljavlja v občini, ki v skladu z 2. členom tega pravilnika krije del cene programa za otroka.
Za otroke, ki so že vključeni v vrtec, se znižano plačilo uveljavi s 1. januarjem naslednjega leta. Starši oddajo vlogo praviloma do 15. novembra tekočega leta.
Za otroke, ki se vključijo v vrtec med šolskim letom, se znižano plačilo uveljavi z dnem, ko je otrok sprejet v vrtec, če starši oddajo vlogo najkasneje 15 dni pred predvideno vključitvijo.
Če starši zamudijo rok iz drugega in tretjega odstavka tega člena, se znižano plačilo uveljavi s prvim dnem naslednjega meseca, ko so oddali vlogo.'

Pravzaprav pa ni nikjer določeno, do kdaj je potrebno oddati vlogo, če se otrok vpisuje septembra, torej NA ZAČETKU šolskega leta.
Morda se bi dalo razmišljati kaj v tej smeri.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:33:28   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Uf, ste nekateri pametni! In kako si predstavljate, da potem, ko dobiš službo (če vse ostale stvari kot so razgovori, urejanje kakih dokumentov ipd. pustimo ob strani), kar takoj dobiš vrtec in zadeva opravljena?! Marsikdo nima možnosti kakega varstva, tako da Drejcico pač razumem, da hoče otroka dati v vrtec, saj sicer mesta nima zagotovljenega. Tudi če ga ne da, mora za ohranitev mesta v vrtcu plačevati, torej ne bit, no, tako hudo pametni.

Pa tudi če ne dobi zaposlitve, bo verjetno morala najti kako delo, da vsaj malo pripomore k družinskemu proračunu, tako da... ja, res, v tem trenutku je najbolj na mestu pametnjačiti glede vrtca.user posted image user posted image user posted image user posted image


Mož je tudi brezposelen!!!!!! Upam, da se ti ni v glavi že popolnoma zvrtelouser posted image


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:33:29   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
Tako majhna v vrtec, ti pa doma.user posted image
 

Ja kako pa naj išče službo in gre na razgovore? Z dojenčkom v naročju? 


Lepo prosim sama sem zaposlena v kadrovskem oddelku, za razgovor jih pokličemo in vprašamo kdaj imajo čas, v primeru ko smo pa samo pisno pošiljali ure in datume, so se mi pa oglasile mamice povedale, da imajo otroka doma in če lahko pridejo ko pride mož iz službe, brez problema smo vsem ugodili. Razgovori pa tudi niso iz danes na jutri se ve dosti prej in mislim, da si za 1uro pa že lahko poskrbiš varstvo.



aha....in bo prisla na razgovor v sredo popoldan, ko bo moz doma. in jo boste sprejeli s ponedeljkom.
valda. v sredo bo samo se tamalo skocila vpisat v vrtec in bo problem resen!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:33:55   
Nika v službi
KL, na kaj se nanaša tvoja pripomba? Seveda ima vsak pravico vprašati, moj post je letel na Piin komentar. 

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:34:26   
Drejcica



IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: Drejcica

nisem zamolčala,mam partnerja,vendar se o njem ne pogovarjam,ker bi bila tisto že druga tema za odpret pogovor-je pa on tudi brez zaposlitve!!

 


Potem je pa to druga. Kaj ti na odločbi piše, da imaš možnost pritožbe? Ne vem če imate tako zelo socialni problem bi jaz to urejala na občini in ne v vrtcu. Pojdi osebno tja in razloži stanje!


ja piše ja da lahko dam pritožbo...

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:34:47   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*




IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
Tako majhna v vrtec, ti pa doma.user posted image
 

Ja kako pa naj išče službo in gre na razgovore? Z dojenčkom v naročju? 


Lepo prosim sama sem zaposlena v kadrovskem oddelku, za razgovor jih pokličemo in vprašamo kdaj imajo čas, v primeru ko smo pa samo pisno pošiljali ure in datume, so se mi pa oglasile mamice povedale, da imajo otroka doma in če lahko pridejo ko pride mož iz službe, brez problema smo vsem ugodili. Razgovori pa tudi niso iz danes na jutri se ve dosti prej in mislim, da si za 1uro pa že lahko poskrbiš varstvo.



aha....in bo prisla na razgovor v sredo popoldan, ko bo moz doma. in jo boste sprejeli s ponedeljkom.
valda. v sredo bo samo se tamalo skocila vpisat v vrtec in bo problem resen!




Predvidevam, da če znaš pisati, da znaš tudi brati. Tudi mož je brez zaposlitve.
Oprosti,če pa se ne moreta zorganizirati potem pa je resnično bolje da plačuje vrtec.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:36:28   
*miska.mcc*
kaj  pa če je malenkost optimisticna in z mozem upata, da TUDI ON dobi v roki parih mesecevc sluzbo?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:37:31   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Uf, ste nekateri pametni! In kako si predstavljate, da potem, ko dobiš službo (če vse ostale stvari kot so razgovori, urejanje kakih dokumentov ipd. pustimo ob strani), kar takoj dobiš vrtec in zadeva opravljena?! Marsikdo nima možnosti kakega varstva, tako da Drejcico pač razumem, da hoče otroka dati v vrtec, saj sicer mesta nima zagotovljenega. Tudi če ga ne da, mora za ohranitev mesta v vrtcu plačevati, torej ne bit, no, tako hudo pametni.

Pa tudi če ne dobi zaposlitve, bo verjetno morala najti kako delo, da vsaj malo pripomore k družinskemu proračunu, tako da... ja, res, v tem trenutku je najbolj na mestu pametnjačiti glede vrtca.user posted image user posted image user posted image user posted image


Mož je tudi brezposelen!!!!!! Upam, da se ti ni v glavi že popolnoma zvrtelouser posted image




No, dajte se najprej naučit citirat. Potem, Pia, kadrovnica, piše se brezposeln. In nič se mi ne vrti.user posted image Mi pa pritisk dvignejo taki, kot si ti, ki čičajo na toplem in mislijo, da je vsem z rožicami posuto.

Če je tudi mož brezposeln, kar je Drejcica povedala naknadno, kaj dosti ne spremeni situacije. Dobro, priznam, da imata tako nekaj več manevrskega prostora glede koordinacije varstva, ampak še vedno nekaj morata delat, da bosta kaj zaslužila. Z dojenčkom doma pa to ne gre.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kaj narediti??
8.10.2010 9:38:17   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: petea

O.K,
nisem pravnica, zato bo morala na to moje razmišljanje odgovoriti katera iz tega poklica:

V pravilniku o plačilih staršev za programe v vrtcih med drugim piše:
'15. člen
Znižano plačilo se uveljavlja v občini, ki v skladu z 2. členom tega pravilnika krije del cene programa za otroka.
Za otroke, ki so že vključeni v vrtec, se znižano plačilo uveljavi s 1. januarjem naslednjega leta. Starši oddajo vlogo praviloma do 15. novembra tekočega leta.
Za otroke, ki se vključijo v vrtec med šolskim letom, se znižano plačilo uveljavi z dnem, ko je otrok sprejet v vrtec, če starši oddajo vlogo najkasneje 15 dni pred predvideno vključitvijo.
Če starši zamudijo rok iz drugega in tretjega odstavka tega člena, se znižano plačilo uveljavi s prvim dnem naslednjega meseca, ko so oddali vlogo.'

Pravzaprav pa ni nikjer določeno, do kdaj je potrebno oddati vlogo, če se otrok vpisuje septembra, torej NA ZAČETKU šolskega leta.
Morda se bi dalo razmišljati kaj v tej smeri.


Kako ne piše, a si sploh prebrala kaj si skopirala?? Med šolskim letom pomeni 1. septembra, vrtec nima šolskih obdobij. In lepo piše da morajo starši oddati vlogo 15 dni prej, če želijo uveljavljati znižano plačilo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?