|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 0:12:52   
cowgirl
Verjamem, da ste skeptične glede takih alter zadev ala mreža za spanje... ampak se mi zdi, da če pol sveta spi na tak način in pol sveta mam nosi svoje bejbije v slingih, potem to že ne more biti hudo narobe. Bolj se mi zdi narobe, da dajem antibiotike moji mali... in sem sklenila, da se bom tudi glede tega malo bolj v naravne vode vrgla (mogoče homeopatija ali pa kaj drugega). Naš svet je vedno bolj pokvarjen,,, tudi glede načina življenja. Človeštvo ni na zemlji zadnjih 50 let, kot si ga predstavljamo mi... pucanje noskov z električnimi aspiratorji in sesalci imamo nekaj let, pamperske imamo zadnjih 20 let, vozičke zadnjih 200 let, "ravne žimnice"/postelje pa zadnjih 500. kaj je bilo prej? kako so preživeli?

Mene so pediatri totalno razočarali že ob prvem obisku z mojo novorojenko...
Ko so me vprašali: a dojite?
jaz ponosno: seveda.
sestra potem: kako se prehranjujete?
jaz pa, kot smo se naučile v materinski šoli v LJ-porodnišnici: seveda VSE! (spet ful ponosno, da ne kompliciram)... tam so nam povedali, da je to najbolje.
in ona meni nazaj: ja pa, a vi veste, da ne smete... in je začela naštevat: paprika, paradižnik, brokoli, karfjola, jajca, čokolada itd itd itd.
meni se je kar temnilo. halo? to je hrana, ki jo jem vsak dan?! in še nekaj me je pogrelo: dohtarji nimajo pojma: eni pravijo JEJ VSE, drugi pravijo ne jej tega, onega...

povejte mi forumovke, kako naj se prvorodka, zmedena (misli, da bo pri pediatru dobila pravi napotek) potem obnaša - če že v osnovi "kao nima pojma"?

drugi šok ob istem pregledu:
ali dajete vašega dojenčka kaj v lupinico ali ležalnik?
jaz: seveda NE! saj to kao ni dobro.
in ona meni nazaj: ja sedaj so ugotovili, da je nekaj ur ležanja v lupinici dobro za položaj otroka itd
in jaz spet vsa šokirana: ma ne ga srat! a me nategujete?

tretji šok pri PRVEM PREGLEDU PRI PEDIATRU:
z malo vse ok... pogleda dohtarca v usta: vaša ima pa kandido. jaz pa spet : ???? kako to??? saj normalno je, je zelo zadovoljna, ne joka skoraj nič itd. ???
dobim recept za daktarin za mazanje V ustih in še kanesten za ritko. ampak ritka nič vneta. usta je imela bela od mleka... ITAK!
mažem ustka in ritko potem doma... dobi prebavne motnje od daktarina (normalno, če je pa 1 mesec star dojenček ki mu dajem totalno kemijo)... ritka postane vneta zaradi kanestena - najbrž.
takrat sem rekla STOP! mene ne bojo jahali. vzamem mastno kremo, malo presličnega čaja, umijem ritko 3x jo namažem in je bilo vse ok. o kandidi niti sledu.

v porodnišnice sem tudi doživela kolaps (pa še hormoni so mi nihali), ko mi reče pediatrinja, da ima mala šum na srčku...
potem pa čez 2 dni: ne, saj je vse ok. in potem sem vsak pregled težila dohtarci, naj jo res dobro posluša, če je kaj narobe s srčkom. in vedno je bilo: vse ok.
hvala bogu!!!


jaz mislim, da je treba comon sense uporabljat in svojo glavo, se malo popraskat po glavi in rečt: zakaj bi bilo to res dobro, oz. zakaj bi bilo to RES TAKO SLABO.

še ena primerjava, mogoče za nekatere totalna budalaština, ker dajem tak primer: moj konj je 24 ur na dan 12 mesecev v letu ZUNAJ. ima streho, pod katero naj bi šel v hudih vremenskih razmerah. a pa mislite, da je kdaj pod streho? ja, je. ampak samo ko je zunaj 30 stopinj in je ura 12 opoldan. pa če je slučajno pod streho seno. ob 4h zjutraj pri minus 5, ali ko pada leden dež je konj na prostem... in še nikoli ni bil bolan, prehlajen... še nikoli nisem klicala veterinarja. če ga pelješ v boks se bo z vsemi 4imi upiral in ne bo hotel not. ali pa bo poskusil uit ven.
se pravi živa bitja so narejena drugače, kot si novodobni človek predstavlja.

to je samo moje mnenje.... mogoče malo za premislek in tudi novim mamicam v poduk, kaj jih lahko čaka pri zdravnikih, sestrah, pediatrih itd...

MISLITE S SVOJO GLAVO IN OBILO KMEČKE LOGIKE VAM ŽELIM. user posted image





_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu kokapoka)
Neposredna povezava do sporočila: 2651
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 6:08:47   
RAKICA2007
Jutro punce user posted image

jutranja kava skoraj popita user posted image potem pod tuš, zbudit frkolinko in jaaaa danes je dan D user posted image morfologija

upam, da se naša pikica odloči pokazati kaj skriva med nogami user posted image

ninasiki; hmmm saten, kaj pa vem? jaz prisegam na bombažno posteljnino; čeprav si zelo želim imeti satenasto rdečo posteljnino, a samo za naju... jaz bom ostala kar pri bombažu

IZVIRNO SPOROČILO: cowgirl


MISLITE S SVOJO GLAVO IN OBILO KMEČKE LOGIKE VAM ŽELIM.




veeeeeeeeeeeeelik podpiiiiiiiis

tudi mene so tako nekako pri P že na prvem pregledu ''zatrli'' in od takrat naprej sem samo še kimala in držala na ustih zaigran nasmešek... tudi moj se je tega že naučil (no, razen če z otrokom nekaj ni ok in mi2 to veva, dr. pa tupi po svoje) - takrat pa tudi kakšna konkretna beseda, v višjem tonu pade...

pa niso to samo P pri pregledih, ampak že v porodnišnici ali patronažne (te so lahko pasje) in vsi ostali, ki so že vzgojili svoje otroke... punce (sploh prvorodke) sem že enkrat napisala; polagam vam roko na srce... čimmanj kompliciranja, poslušajte sebe in svojega otročka, ter poleg vseh teorij delajte kaj tudi po zdravi kmečki pameti user posted image naj vas ne bo strah vprašati ničesar... tukaj se vam ne bo noben smejal in vas ''zaničeval'', češ kakšna mama si...


uuuf sem naložila... ampak punce smo zato tukaj, da si vsaj malo pomagamo... če ne drugače, pa s kakšno dobro in vzpodbudno besedo user posted image

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 2652
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 6:15:03   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: cowgirl

Verjamem, da ste skeptične glede takih alter zadev ala mreža za spanje... ampak se mi zdi, da če pol sveta spi na tak način in pol sveta mam nosi svoje bejbije v slingih, potem to že ne more biti hudo narobe. Bolj se mi zdi narobe, da dajem antibiotike moji mali... in sem sklenila, da se bom tudi glede tega malo bolj v naravne vode vrgla (mogoče homeopatija ali pa kaj drugega). Naš svet je vedno bolj pokvarjen,,, tudi glede načina življenja. Človeštvo ni na zemlji zadnjih 50 let, kot si ga predstavljamo mi... pucanje noskov z električnimi aspiratorji in sesalci imamo nekaj let, pamperske imamo zadnjih 20 let, vozičke zadnjih 200 let, "ravne žimnice"/postelje pa zadnjih 500. kaj je bilo prej? kako so preživeli?




pikica naša; upam, da naše razmišljanje nisi vzela kot kakšen napad nate... z moje strani ga ni bilo user posted image ...
jaz sem bolj staromoden tip človeka in za videti mi je tole svetovno, ampak ga pač ne bom uporabljala...

jap, res je; naš svet je vse bolj pokvarjen, z vsem strani in na vse več načinov... lahko te načine malo omilimo, a žal spremenili ga nikoli več ne bomo (saj veš kaj mislim) user posted image

mi je pa žal, da so te zadeve, katere so bile včasih čisto 'normalne' za preživetje, sedaj ponovno v modi (ok, to je cool)... ampak da iz tega naredijo cel marketinški šov in povrh še takoooo drag... vidiš, to mene moti, kot user posted image

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 2653
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 6:22:52   
RAKICA2007
še to, potem pa zares neham... tja do 08.30 user posted image

kaj se mi je včeraj zgodilo... ves dan po malem, me je pekel želodec...
in pridem domov, me je začel še bolj pečt, skuham, pospravim in začnem likat... da se malo zamotim in pozabim na pekočo bolečino (mi je uspelo)...
ko neham likati, hočem pospraviti likalnik (imam takega s parno postajo) in likalno mizo, dvignem likalnik in se mi likalnik prevrne... medtem, ko lovim likalnik (sem se ustrašila, da ne bi na bušija padel user posted image oz. se naslonil) nastavim roko in me seveda popeče user posted image user posted image user posted image grrrrrr jezna sem bila kot hudič... likalnik pade na tla, zaropota, tamala skoči v luft... jaz pa zakolnem (ponavadi ne v takšni meri in v takšni obliki user posted image ), tečem držat roko pod vodo, me ni ene 10 minut in ko pridem v spalnico nazaj, tamala še kar sedi v svoji postelji in nemo opazuje... ko sem jo vprašala; kaj je narobe... mi je odgovorila; mami pazi na dojenčka, da ga ne poškoduješ, veš tudi dojenčka boli user posted image uuuuf se je revica zasekirala; ampak ne zame temveč za dojenčka - user posted image so mi šle kar solze na oči... sva se pocrkljale, sem ji razložila, da je z user posted image vse v najlepšem redu in da je na varnem... ga je še pobožala, mu dala ljubčka z lahko noč in zaspala user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2654
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 7:51:42   
Osala
Pozdravljene po dolgem času ... Vas kar redno berem, ampak cajta za pisat pa mi redno zmanjkuje user posted image . Včeraj je bil moj zadnji delovni dan za letos, danes imam pregled in bom morda izvedela spol (poleg tega, če je vse OK, seveda). Počutje je super, razen občasnega precej bolečega napenjanja user posted image , pa sem probala že molkosan, zdej sem nabavila še lactecon in upam, da bo kmalu boljše.

Kile - mislim, da sem nekje na +5, ampak sem štartala z -3 glede na prvo nosečnost, tako da sem v bistvu kar zadovoljna, ker od začetka me je vsak bacil polegel, ker sem bila tako švoh. Prejšnjič sem se vsega zredila za 9 kg, kmalu je šlo dol vse in še dodatno 3 user posted image

mreža meni so te reči sicer super in nimam nobenih predsodkov, moti me le to, ko je rakica2007 napisala - vse je ogabno drago glede na en velik kos blaga in kako sponko zraven. Za prenašanje sem jaz imela štorkljo, ampak sem majhna in drobna, tako da se mi nikakor ni dobro prilegala in me je bolel hrbet. Tamali je pa ful užival v njej. Tokrat razmišljam, da bi nabavila sling, ampak bom še vidla, če ga kje dobim zelo poceni.

nasveti zdravnikov, sester, patronažnih ... lahko rečem samo OJEJ! Splača se pred porodom kaj prebrat in si ustvarit svoje mnenje (pač glede na stil življenja, ki ga sama furaš). Ne vzet vsake pripombe za suho zlato, ker si stroka niti glede ene reči ni enotna. Jaz sem prvi mesec toliko prejokala, da sem bila čisto povožena, pa še tamal razštelan, tokrat pa se ne bom pustila več sprovocirat. Kot je cowgirl rekla, predvsem veliko zdrave pameti, pa je.

Želim vam lepe praznike v krogu najdražjih.

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2655
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 8:05:43   
hillmagic
Hey jutro trebuščki Jaz sem se danes tudi malo prej zbudila. Danes dobim odločbo da vidim koliko dni sem lahko še na bolniški. Pol pa malo delat ...čeprav mi ne diši...no sej bom videla.
COWGIRL imaš prav je treba delat tako kot čutiš in je res da je vse naše zdravstvo narejeno tako da se produkti tržijo in če nisi pacient da bi to postal. To je tako grobo rečeno. Čeprav hvala bogu vsi zdravniki niso tržno in marketinško nastrojeni. Kar pomeni da se naleteti tudi na realnega zdravnika.
Je pa res da vozičkov in planic ni bilo in raznih Babyvak zadevic.

Za primer:
Ko sem šla v Nepal k možu in sem sabo vzela otroški voziček, so me v njegovi vasi vprašali če je mala invaliduser posted image . Tam namreč nosijo otroke še danes zavite okoli sebe, pa ne v fensi šmensi slingih ampak v njihovih rutah, ki so podobne kot sling.
2. Ko so videli da jo privijam so mislili da ima težave z uhajanjem urina ali blata. Jaz spet NE vse je ok tako smo mi navajeni Oni pa v user posted image  smeh. Počutila sem se totalno neumno ker so se mi vsi smejali. Ni jim bilo jasno da jo ne odložim od sebe ko jo lulat, saj če bi jo nosila bi baje začutila kdaj je čas za njeno potrebo.
3. Dojila jo nisem več in spet šok za njih. Kako pa to da jo več ne dojiš? Bila je stara 16 mesecov. Sem rekla ja pač saj lahko je že normalno. One svoje otroke dojijo do 3 leta.
4. Najbolj od vsega so se  čudili da ima DUDKo. Zakaj jo ima? Sem rekla da ko joka je potem tiho ker se z njo zamoti...pa jim ni bilo nič jasno...

V našem svetu sem čisto normalna mamica pri njih sem bila pa res mal čudna. Tako da po eni strani jim zavidam teh veščin, ki jih imajo že prirojene in matere res nimajo toliko dela z otročki kot pa mi. ona ga nosi v ruti ko čuti da je čas za lulat ga odstavi Ko je on zaspan spi v ruti. Ko je lačen ga spredaj zaveže.

Kar mi je bilo še bolj všeč je to, da jih vsak dan masirajo z toplim oljem in ko so me vprašali če jaz mojo masiram vsak dan Sem samo rekla...včasih... Pomoje sem izpadla lenauser posted image

Ja pol sveta se obnaša čsto drugače kot smo mi navajeni.



_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2656
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 8:28:46   
vesna_b
ninasiki - saten za novorojenčka ravno ne bi imela. jaz ne, če imaš ti željo, ne vem, zakaj ne. pri nas bo kar dobri stari bombaž, ki se ga lahko pere na 95 stopinj, ko se pobruha ali kaj drugega...

kokapoka - ene prej, ene kasneje. sicer če čutiš gibe, je to čisto ok. al nismo vse po istem kopitu narejene, da bi nas vse popredalčkali, kaj bomo čutile ta in ta teden...

ovnica - super za dober rezultat. in za pupo. user posted image user posted image user posted image  sem zelo vesela zate... ampak - kako sta pa tako dolgo skrivala??? men se že iz letala vidi...

cowgirl - joj, upam, da me nisi narobe razumela. pač vsak ima svoje želje in poglede. jaz ne bi dala otroka sem spat za čez noč, bi pa imela za čez dan, ampak je absolutno predrago. pismo, saj lahko starši bankrotiramo... user posted image
no, sem pa zelo vesela, da nisem doživela takega odziva pri pediatru. prvič itak nismo še imeli svojega, smo pač prišli k eni zdravnici, full fajn, potem pa smo se odločila za moškega - ki je znan sicer po tem, da ni zgovoren in da ne daje rad antibiotikov, če ni sila, ampak ima pa full gužvo. no, smo super zadovoljna z njim, kadar smo šli k njemu, smo dobil zdravila, razen za virozo, kar nikjer ne bi dobil, in mi je full bil realen - ne komplicirat, jejte vse, čeprav dojite, razen če vidite, da ji kaj ne ustreza (mleko je bil pri nas velik problem), ne ves čas mazat ritke, ker lahko še slabše naredite, 1* ali 2* dnevno je čisto dovolj... patronažna je bla pa itak zakon. mlada, z sodobnimi pogledi in mi je kar rekla, da naj probam krhelj jabolka, ko bo tamala stara 2 tedna. in če bo vse ok, naslednji dan malo več, in potem malo solate... in sem jedla vse, razen citrusov, česna v solati, pa kmalu več ne pese, ker mi je tašča sam peso rinla, jaz je pa itak ne obožujem preveč...user posted image  in ja, punce, delajte po občutku. jaz če bi poslušala vse okoli sebe, bi se mi prvi teden strgalo in bi bila zrela za lj polje. tako pa sva delala po svoje, na veliko nesrečo moje tašče, ampak tamala je še kar Ok, zdrava, vesela...

če rabim nasvet, bom vprašala. mamo, taščo, kolegice, na forumu - potem pa se bom že sama odločila, kateri nasvet bom upoštevala.

o, rakica. tvoja bejba je pa res skrbna sestrica. lepo to. in ti, mami, pazi mal sebe!!! no, midva nimava likalne postaje, imam navadno likalno mizo in parni likalnik. se lažje pospravi, ampak mi vseen moj pomaga prenašat iz sobe v dnevno, kjer likam.

(odgovor članu ninasiki)
Neposredna povezava do sporočila: 2657
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 10:55:51   
ninasiki
ojla

cowgirl no jst se podpišem pod stavek uporabljaj svojo glavo ampak pri vzgoji oblačenju itd. kar se pa tiče hrane pa žou ne sm mela krče ne velikrat ampak takrat ko sm jih mela me je definitivno izučilo in seveda takrat so bili moji majhi ampak za tamalga dost velki prekrški tko da jst se kar se hrave tiče iz začetka držim in jem bol lahko hrano ne začinjeno velik poporano sploh ne pa obožujem pikantno hrano pol stzročnice, citrusi, svinina, arašidi take stvari k so povsod tako rekoč ne čist prepovedane ampak jih ne priporočajo iz enga samga razloga, ker pač upliva na malčke tako je moje mnenje vrjemte lahko prlimam slikco kako je kake leteu 10cm stran od moje glave direkt v njegovo pojstlico in če to izkusiš in konstantni jok ki se ga ne da pomirit ker ga matra te enostauno malo prestraši sploh pri prvemu tko da tud zdej pri drugemu se bom držala sej ni nič slabega ješ piščančje, goveje, zelenjavne stvari in jst sm zdržala komot pa sm tak uživač pri dobrotah da si predstaulate ne sploh pri kuharju ki kuha specialitete in ne vsakdanje stvari že za božič lansko leto me je poklicu (smo namreč vsak božič pri mojih) in vprašu če lahko jem kae je pač kuhu in sm rekla samo da ne smem tatarca ostalo pa lahko in vm povem želim si vsak dan takih obrokov, sam če bom tko jedla vsak dan bom dobesedno bankrotirala user posted image pa čeprou delam zato k jst hočm in ne ker bi recimo mogla tko da hrana bo pri meni kr u izi pol pa normalno je pa res da smo si različne in vsaka dela po vsoji pameti in izkušnjah user posted image pa nič slabega ni kle mišljenega user posted image

pediatri, babice, zdravniki itd. nobenih slabih izkušenj in vsi so meli podobna mišlenja in napotke ni blo nekih velkih razlik se pa seveda najde kaka majhna razlika in nikooool nisem bila okregana od kirga kol zdravnika ali sestre če pa bi bla bi pa definitivno odreagirala temu primerno ker z kako pravico se ti dereš na mene user posted image tuki pa jst potegnm črto in takoj zaklučm recimo pri nas je ena P. ki je taka da če ima slab dan te enostavno nadere sm rekla mojmu bog nedej da pride tak dan k si ga bo zapomnla tko da punce predvsem prvorodke ne se pustit da se nekdo dere zaradi vaše nevednosti na vas sej se niste rodile naučene in to povejte to se ponavadi dogaja v porodnišnicah so nekatere sestre in babce katasrofa pri nas je bla ena ampak ni blo nekih hudih izpadou drgač pa nič posebnega dejte vedt da ste tm da vm pokažejo in ne obsojajo ne se pustit ker hormoni ko rodiš skačejo k blesavi user posted image vsaj pri meni so in sm mela na začetku samo probleme z mlekom oz ne nism naval mleka je tretji dan jst sm se pa sekirala vse tri dni pa zakaj ga ni pa bomo na AM pa ne hočm svoj mleko uglaunem brezveze sam ker je pač vse prvič sm bla čist zmešana tko da zdej u drugo bo mal drugače ampak itak spet ne isto
aja patronaža fenomenalna ženska umirjena pojklicala sm jo lahko kadar kol uglaunem super ženska sm jo enkrat srečala pred trgovino in se je ustaula da je našga lumpa pozdraula in sm ji kr rekla če jo lahko pokličem tudi v drugo in je bla čist vesela in da ja da to sploh ni problem da je še bolš če ima ena babica pač druzga tudi ker so si otroci vsaj malo podobni in veš kako odreagirat tko da jst kličem isto babico

rakica2007 veliiiiiiiik sreče na pregledu in zdele sm se pa prou prijetno z solznimi učki nasmejala tvoji pikici pa ne škodoželjno ampak mi je to tok lepoooo ko se otroci zavedajo nečesa naš recimo nima pojma kaj se dogaja in mi je kr mal hudo ker tega ne bom nikol izkusla je pa lepo prebrat tako zgodbico ti pa le previdno in počasi k takimi stvarmi

no pri nas se imamo pa tko super se prou vidi da je drugo vzdušje nobene napetosti smo svobodni tok ptice in je fenomenalen občutek komi čakam svoj štuk

no dost sm naklofala upam da se bo dal sploh brat kiri pa lep sončni dan vam želim



_____________________________

10.10.2009 je za naju posijau najlepši sonček in
22.05.2011 postanemo 4 peresna deteljica

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 2658
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 11:07:31   
Luskica
Hillmagic dobra primerjava! Ko prebereš ali pa kot ti doživiš kaj takega se res kar malo zamisliš. Ampak kot praviš. pri nas si običajna skrbna mati, tam pa jim ni bilo nič jasno.
Jaz sem pa od prijateljic za božička dobila knjigo o dojenčku, kakršno že imam in sem šla potem menjat v dzs. Zamenjala sem jo pa za neko luštno knjigo o masažah za dojenčka. Zraven je še cd s pesmicami, na nek način bibarijami katere poješ otroku med masažo. Luštno!
A ve ste pridno masirale svoje dojenčke. A je kakšna omejitev, kok bi bilo to priporočljivo?
Kilogrami jaz sem že koraj na plus 7. Ampak men tok paše jestuser posted image  Tale december me čist nese! Ampak sem rekla, da dokler mi G ne bo zatežila, se tud jaz ne bom pretirano sekirala. Pregled mam šele čez en teden tko da bomo lahko še mal papcaluser posted image
Ovnica čestitke za zdravo punčko!
Rakica ful lepo, da tvoj punčka tako skrbi za dojenčija! Pa javi kako je bilo na morfologiji!

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 2659
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 11:25:12   
ninasiki
Luskica jst sm ga ko sm ga skopala mal zmasirala in to je blo to nism izvajala nekih profesionalnih prijemou user posted image

_____________________________

10.10.2009 je za naju posijau najlepši sonček in
22.05.2011 postanemo 4 peresna deteljica

(odgovor članu Luskica)
Neposredna povezava do sporočila: 2660
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 12:07:20   
Anonimen
dan dan punce.....

komentirat nimam kej, ker sem pač prvorodka...me še vse čaka...vesela sem samo, da ne bom v naši občini, ker patronaža je nemogoča...tečna, svoje ti hoče dopovedat,glede pediatrov se mi pa itak zdi, da vsak teži s tem dojenjem...pač enim ne uspe pa so lahko dale vse čez pa pač ne gre, je težje se sprijazniti mamici, najlažje je pametovati zakaj ne gre....

mi je pa zanimivo glede hrane....po raznih forumih se že delijo mnenja,ko sem brala predavanja iz materinske šole so si tudi različna...že če daš v googl ti najde vse mogoče....in potem še babice, tete, sestre pa sej ti glava poči...delala bom tako kot zdaj, po svojem občutku....vsaka zase najbolj ve kaj je prav pa kaj ni....

drugače pa mi komaj čakamo morfologijo....takoj janurja jo imam...kile se ne tehtam, jem vse, takrat ko mi paše :) :)
se mi pa dogajo čudne stvari....trenutno imam prepoved prižiganja luči....v dveh dneh so skoraj vse žarnice v stanovanju šle...me je že prav strah prižgat,da mi ne bo kej počilo hehehhehe

fajn se imejte pa uzivajte se naprej

anonimna ;)

(odgovor članu cowgirl)
  Neposredna povezava do sporočila: 2661
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 13:14:44   
absolventka2
Sem že zjutraj napisala cel spis pol me je pa vn vrglouser posted image user posted image user posted image

ovnica7 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image čestitke za zdravo punčko....Sedaj lahko pa bolj mirno zakorakate v novo letouser posted image

cowgirl kar se tiče prehrane med nosečnostjo, če bi jaz poslušala vse nebi tričetrt hrane sploh povohala in ne vem od kje bi dobila vse potrebne vitamine. Že v porodnišnici smo porodnice dobile isto hrano kot vsi ostali in sestre so rekle da lahko jemo vse, le stvari ki napenjajo naj ne bi in preveč začinjeno hrano naj ne bi. Kar se pa tiče sadja pa v zmernih količinah brez preturavanja in tako sem se tudi sama držala pa nismo imeli nobenih težav. Kjer koli sem prebrala v strokovnih člankih in knjigah naj prehrana doječe matere ne bi vplivala na kolike če jih otrok ima. Eni jih pač dobijo se lahko še tako paziš pri hrani pa jih ima otrok vseeno. Je pa res če bo tebe po določeni hrani napenjalo in zvijalo bo tudi otroka, zato je potebno bit previden pri takšni prehrani.

Glede pediatrov je pa pri nas takšno stanje da ga sploh nimamo, imamom samo eno splošno zdravnico ki je naredila prekvalifikacijo in po domače povedano nima pojma. Par mesecv nazaj je naš tamali dobil vročino, ker je to trajalo že tretji dan smo ga pelali k Z. Ni imel nobenih drugih simptomov in ko ga je Z pogledala ni bilo videti da bi bila ušesa, pljuča ali grlo, ampak je rekla da če bi kri dali bi to še trajalo en dan in glede na to da ima že tretji dan vročino (max 38 je imel) bo ona kar antibijotik prepisala. In mi bedaki ker smo imeli prvič antibijotik smo mu ga tudi dali, čez dve uri po prvi žlici antibijotika pa naš mali čudežno zgubi vročino in ni bil več bolan. Nato smo se pogovarjali z enim kolegom ki je zdravnik in nam je reku da težko verjame da bi lahko tako hitro zagrabu antibijotik in da je najberš šlo za virozo sam glede na to da smo ga že začeli dajat ga pač moramo še dajati vsaj 5 dni. Od takrat naprej vsakič ko otroka pelejm k Z in ni nič videt vstrajam za krvno sliko, ker se mi zdi neumnost da Z ne ve kaj je pa vseno predpiše antibijotik.
Ni kaj na napakah se učimo in tudi ve prvorodke se boste najberš. In tako je prav saj le mati sama ve najbolje kaj je dobro za njenega otroka in kaj se z njim dogaja.

En lep mrzlo sončen pozdravuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2662
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 13:54:07   
RAKICA2007
oooo pupe moje...
jaz komaj čakam še 2,5 ure in potem bova se spet nagledala našega user posted image user posted image  - brojim sitno user posted image user posted image user posted image

ovnica7 user posted image user posted image user posted image  za zdravo pupiko

crkljajte bušije

(odgovor članu absolventka2)
Neposredna povezava do sporočila: 2663
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 17:05:20   
ninasiki
Rakica2007 kako si rezultatiiiii o pikici

_____________________________

10.10.2009 je za naju posijau najlepši sonček in
22.05.2011 postanemo 4 peresna deteljica

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2664
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 21:10:52   
ninasiki
punce jst sm čist šokirana kje se skrivate zdej sm bla 100% da ste naklofale vsaj pou strani vs pa nikjer user posted image

_____________________________

10.10.2009 je za naju posijau najlepši sonček in
22.05.2011 postanemo 4 peresna deteljica

(odgovor članu ninasiki)
Neposredna povezava do sporočila: 2665
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 21:15:56   
kokapoka
ojla!

zanima me ne vem če ste kej že pisale o tem pa se mi ne da brskat...kje kupte nosečniške hlače tiste k vas je mal več skp??user posted image user posted image mene namreč je,sploh v stegna in mam kr težave hlače dobit...že tko kaj šele zdj k smuser posted image .v HM se mi zdi da majo same mjhne stvari al pa js vse take v roke primem:))dvoje hlače mam še od prve nosečnosti in skos to nosm...pa bi rada še kej mela...če ma kera podobne težave?!?!
Rakica2007 tud js čakam da kaj napišeš kaj ste lepega zvedl na morfologiji!?!user posted image

(odgovor članu ninasiki)
Neposredna povezava do sporočila: 2666
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 21:56:24   
ninasiki
kokapoka v H&Mu obiš 100% pri nosečnicah se mi zdi da majo do 52 to je naša 58 tko da pej tja pogledat pa še ene ugodnosti majo jst sm ene dobila za 15€

_____________________________

10.10.2009 je za naju posijau najlepši sonček in
22.05.2011 postanemo 4 peresna deteljica

(odgovor članu kokapoka)
Neposredna povezava do sporočila: 2667
   RE: Majčice 2011
29.12.2010 22:08:44   
rockstar
IZVIRNO SPOROČILO: kokapoka

ojla!

zanima me ne vem če ste kej že pisale o tem pa se mi ne da brskat...kje kupte nosečniške hlače tiste k vas je mal več skp??user posted image user posted image mene namreč je,sploh v stegna in mam kr težave hlače dobit...že tko kaj šele zdj k smuser posted image .


Jaz mam enak problem - močna stegna in kolena, tako da mam problem že pri normalnih hlačah, pa če vzamem večjo št, mi je pa ful prevlko v pasu user posted image Hlače nosim 42 št., ampak velika večina hlač, ki jih probam so preozke čez stegna in kolena, 44, pa so že prevelike tako čez stegna, čez pas pa ful. Sem sama tut kr nekaj hlač sprobala v H&M preden sem našla ta prave. Velka mera dobre volje, pa vse modele sprobat kar najdeš user posted image nekaj bo zagotovo vredu. Moram it pa še v C&A pošnofat....

(odgovor članu kokapoka)
Neposredna povezava do sporočila: 2668
   RE: Majčice 2011
30.12.2010 5:23:34   
Anonimen
dobro jutro punce....

moja noč katastrofalna...sem kar vstala, je brezveze da skačem in se premetavam po postelji, če ne gre za spat, sem potem še bolj utrujena.....
ne štekam zakaj glih ponoči je tako fajn razmišljati o stvareh, ki jih itak ne moreš spremeniti oz je brez pomena,da mi misli hodijo na tisto stran....samo dopovedat svoji glavi :( :(...čez dan se bom spet vlekal, fuj fuj...

glede hlač je ena spraševala....pojdi v h&m zdaj se splača so po 50%, jih dobiš že za 15 evrov,so bile pa same velike številke od 44 naprej, pa tako sem hotla imet nove :)....pa c&a ima tudi kar velike številke.....

fajn se imejte pa lep dan
anonimna :)

(odgovor članu cowgirl)
  Neposredna povezava do sporočila: 2669
   RE: Majčice 2011
30.12.2010 6:24:16   
RAKICA2007
jutro punce

vidim, da nisem edina, ki danes ni nikakor mogla spati user posted image vso noč sem se pošteno premetavala in bolj slabo spala... ampak bo. Jutranja kava skoraj popita in sedaj sem boljše volje...

hmmmm toliko vam imam za povedat, da sploh ne vem kje bi začela user posted image

no pridem včeraj h G in pri sestri opravim teste: voda, kg in pritisk; stopim na tehtnico in me skoraj odnese user posted image + 7 kg user posted image OMG... se začudim in mi sestra reče; ja, danes se pa vse čudite, kaj šele bo po praznikih user posted image user posted image user posted image in sva se smejali.
Vse BP, grem do G, me gleda pa pravi; ja kakšen trebuh pa imate vi user posted image ogromen, kot bi bila v 30.tednu in ne 21t3d (pa mi je že moj prejšnji dan rekel, da mi trebuh po hitrem postopku raste); no pa zlezite gor. Pristavim ritko na stol in začneva... vse OK, le nekaj ni in ni mogla verjeti; otrok je za svoje tedne ogromeeeeen user posted image pokličeva ponosnega očka in naju vpraša, če bi rada vedela kaj imamo. In seveda v en glas; JAAA. Pokaže slikico in reče mojmu; no sedaj bi pa oči že moral vedeti kaj ima pikec med nogami user posted image user posted image user posted image jeeeeeee imeli bomo 99 % user posted image ... wiiii komaj čakam (ati je bil za 5 sekund malo žalosten, ampak je na vse hitro pozabil user posted image ). Pravi G, da je parček izredno lepo imeti in da ga je tudi težko narediti user posted image pokaže, učke, nos, rokice, nogice, trebušček, prepono, srček in ostale zadeve... in nato je bilo 10 minut čistega smeha... Pogleda koliko sem se zredila user posted image preračunava in pravi... no sedaj vam je vse oproščeno glede kg in trebuha, saj imate enega velikančkaaa user posted image tako kot trebuh, tudi pikec izgleda (po merah) tam že okoli 26-28. tedna starosti... BOGA MAMI! user posted image sem ji kar rekla, da če se bodo uresničile njene besede, grem prej rodit... Pikec naj bi tehtal ob rojstvu 3.900 in velik naj bi bil tam okoli 56 cm... hudoooo vse lepo in prav, samo ne vem kako ga bom ven spravila user posted image user posted image ah ja bom že...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2670
   RE: Majčice 2011
30.12.2010 6:33:32   
RAKICA2007
... preventiva, da me ven ne vrže user posted image

no, dala sem še kri (hemogram in tokso), danes pokličem za izvide in upam, da bodo OK.
Drugače pa, danes bom imela velikooo gužvo v službi, tako da vas bom bolj brala kot pa kaj pisala... ju3 pa samo od 08.-12. user posted image potem pa pakirat in popoldan do kolegov user posted image

Aja, še to: nato sem šla primerjat rezultate morfe z fkolinkinimi (razlike je samo par dni v starosti opravljene morfe) in res, tale naš korenjak je ogromeeeen, glavico ima večjo, obseg trebuha je večji in vse ostalo...

mi pa ni dala nobene slikice in v vsej prijetni zmedi, sem ji pozabila voščiti vesele praznike in tudi nisem ji nič nesla... ji bom pa po praznikih. če bom sploh uspela priti do nje... če bom imela kmalu še enkrat večji trebuh, bom res mali kućni tenkić user posted image user posted image user posted image sem pa rekla, uživam sedaj, verjetno ( no 95% sem) da sem zadnjič noseča in hujšala bom po porodu in kasneje... važno da je otroček živ in zdrav user posted image

Mi je pa še to rekla G, da če imava preveč denarja ( za 3D in 4D) nama svetuje raje obisk obisk ginekologa kardiologa, saj se prirojenih napak na srčku in ledvičkah ne vidi čez noben tak UZ. No ampak midva ne greva nikamor, ne na 3D, 4D in nikamor...

no malo sem naložila.... sedaj pa oblečt in v vrtec

crkljajte bušije in uživajte

pa pa

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2671
   RE: Majčice 2011
30.12.2010 8:44:56   
kokapoka
Rakica2007 čestitke za user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bote mel parček to si tud jaz želim sam da mi mormo met pa pol user posted image .je pa res sam da bi bil otrok zdrav pol ni važen spol!!!!še enkrat čestitkeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Punce drugač pa ful hvala za nasvete glede hlač...res sem bol čudno grajena in pomoje bi rabla 44št hlač ker 42 neb čez stegna spravla tko kot ti rockstaruser posted image user posted image sam mam res mal premal potrpljenja glede pomerjanja k se mi zdi da je vse tko majhno...no bo že...a pol se mi najbol splača v citypark??al majo kje še več izbire?mislm ne vem kje sta največja HM IN C&A??

LEP DAN VAM ŽELIM...še danes delam popoldne jutri pa potem dopoldne do treh pol pa fešta:))))))))))))))

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2672
   RE: Majčice 2011
30.12.2010 10:00:51   
RAKICA2007
no kljub začnetnemu mišljenju, da bo danes nora gužva... je ni user posted image user posted image -gužve namreč...
upam, da tole ni samo zatišje pred nevihto user posted image

(odgovor članu kokapoka)
Neposredna povezava do sporočila: 2673
   RE: Majčice 2011
30.12.2010 10:18:56   
ninasiki
RAKICA2007 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image čestitke drgač je biu pa moj prvorodec 3940g, 55cm in 35 cm obseg glave je težko ampak mislm da bo teb velik laži ker je drugi pa jst si tuuuud želim hčerkico da bi mel parčk sam je ne bo bo fantek no tko je rekla na NS sam dvomim da bi blo še kej šanje ampak bomo vidl 11.1 še enkrat čestitam

mi smo mel pa dons eno zeloooooo hitro budilko je aleksej spau pri nama in je biu že zbujen nakar skače gor pa dol po pojstli vs nemiren in men čudn kaj mu je no se pa usede k men in se stisne k moji roki jst pa začutm mokroooo revež je biu pokakan do vratu sm mojga k je zbollu tko hit dvignla sva sam letela po tuš skopat ga user posted image user posted image user posted image sva se tok na hit dvignla da mislm da se nism še nikol user posted image

nč šibam likat goro perila se še tipkamo papa

_____________________________

10.10.2009 je za naju posijau najlepši sonček in
22.05.2011 postanemo 4 peresna deteljica

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2674
   RE: Majčice 2011
30.12.2010 10:32:30   
RAKICA2007
naj vam še povem, da sva včeraj (ko sva izvedela za lulčkauser posted image ) že 'predelovala' v mislih kaj in kako bo glede cotic in ostalih potrebščin ki jih imamo doma še od frkolinke...
- no pa začne moj; jah no, kakšen bel bodi pa kaj takega se bo še dalo porabiti... pa mu jaz rečem; seveda, pa kakšen z majhnimi rožicami tudi (pa so rožice v modri in rumeni barvi ampak, čisto tako majhne so, da izgledajo kot pikice)... je postal skoraj kot puran v glavo user posted image  moj sin pa že ne bo nosil raznih rožic, metuljčkov in ostalih zadev na sebi... user posted image

tako, da imam okoli 4 škatle punčkastih cotk za menjavo v fantovske od 0-3 let user posted image ... upam, da mi bo kolegica kaj zrihtala (je ravno vse cotke oddala bratrancu - on pa je dobil punčko user posted image ) in da ne bo prehud finančni zalogaj...

kakšno cotko bomo ponucali od prej, kakšno kupili... sicer pa saj jih bo na koncu spet več kot preveč... pri frkolinki kakšne tudi probali nismo, ker jo je prehitro prerastla user posted image

ooooh punce, men se danes kar smeje, se mi je že včeraj smejalo ves popoldan... danes sem pa kar blažena, pa še nekdo mi po trebuščku tango pleše user posted image

uuuuf še tole vam moram povedati user posted image , obljubim potem pa res nehamuser posted image ; včeraj ko je G delala UZ, se je mali tako pritoževal, da me je orng zbrcal... kar je bilo tudi navzven vidno in G ni mogla verjet svojim očem user posted image .... je pa moj špehek pohvalila (seveda, saj je kvaliteten user posted image user posted image ) ker gredo UZ valivo lepo skozi in se je vse videlo. No proti koncu UZja je fantič lepo konkretno zazehal in odšel v mižule, ampak samo za 3 urce user posted image user posted image

aja, pa frkolinka je že ime izbrala... user posted image

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
FOTO: 13 osupljivih fotografij poroda
Fotografinja Leilani Rogers že skoraj pet let ustvarja fantastične slike poroda in dojenja. Delila je zbirko nekaterih n...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?