|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  121 122 [123] 124 125   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
8.11.2010 14:27:32   
Slavi83
Normalen Hb med 120-180.

(odgovor članu Jancci)
Neposredna povezava do sporočila: 3051
   RE: Decembrke 2010 II.del
8.11.2010 14:27:56   
maca81
Ojla, punce. Jaz pa nimam problemov z otekanjem nog, pač pa z bolečimi podplatiuser posted image
Ima še katera te probleme? Meni se vleče že kakšna 2 tedna, zadnje 2 dni pa je neznosnouser posted image . Pa se nisem tolk zredila, cca.12 kg, sem pa v 34.tednu, pa na 62 podlage.
Kako si pomagate...saj kakšne masaže sem deležna, pa nič kaj dosti ne pomagauser posted image

(odgovor članu Jancci)
Neposredna povezava do sporočila: 3052
   RE: Decembrke 2010 II.del
8.11.2010 16:40:51   
zaljubljena23
suziflo, glede papirologije so ti že predhodnice omenile vse...

mjavmjav, tako je bilo nam rečeno v materinski šoli, da eden izmed znakov prihajajočega poroda je tudi spuščanje celotne maternice navzdol (saj veste skozi samo N se viša)..Glede pritiska navzdol pa ti lahko povem svoje izkušnje, tvoj otroček je že očitno tako nizko spuščen...Jaz tudi ne bom imela nekih problemov s tiščanjem zgoraj, ker je naš škratek že od septembra naprej full spuščen, tako mi je bilo rečeno, da glavico nosim zelo nizko in posledica tega je tiščanje navzdol in boleča sramna kost...

Star, odprta dva prsta pomeni, da si odprta 2 cm, za sam končni porod pa moraš biti odprt 10 cm...Tale faza lahko traja kar nekaj časa ali pa stanje hitro napreduje in se boš še naprej odpirala...

čebelica, tudi jaz bi tole otekanje omenila G..Sama z njim nimam problemov...

frutiq, hmmm tole pa bo korenjak pri vas

slavi, midva imava pediatra že izbranega in rezerviranega...Tale naš pediater ima kar gužvo in mesečno sprejme samo 10 novorojenčkov, tako da urejanje teh zadev po porodu bi bile prepozne...Tako pa po porodu samo pokličem in dobim datum za prvo posvetovalnico

Jancci, jaz sem v začetku N ga imela 133, avgusta 129, zdaj pa ne vem..Očitno še je v mejah normale, ker me niso klicali, ko so prišli izvidi, bom pa v torek zvedela...Mislim pa da je tista meja 120...

maca, nimam takšnih problemov...

Punce a še kateri drugi štrajka tako RR zadnje časeuser posted image


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Slavi83)
Neposredna povezava do sporočila: 3053
   RE: Decembrke 2010 II.del
8.11.2010 17:30:48   
betricija
ja tale RR neki heca. vaša imena so bele barve. mah samo moti me vse skupaj, potem se mi pa niti odgovarjat ne da.

zaljubljena ko ste že pri spuščanju trebuščka...kako se to opazi..veliko ali malo. jaz tamalo tudi od začetka nosim tako zelo nizko, da mi tudi glavice ne more pošteno zmerit.pa nabija mi skoz v mehur in spodnji del trebuha mi otrdeva. sem skoz v strahu, da bi se kaj prezgodaj zgodilo. joj, kje je še miklavžek...vsaj do takrat naj zdrži.

aja pa še nekaj, v MK mi piše, da imam pretoke nizko. kaj to pomeni?

jaz moram tudi iti do pediatra. a ve boste izkoristile, da pride k vam petronažna domov še pred porodom. a to veste, da vam pripada en obisk??

čebelica, jaz sem ji omenila otekanje, sicer sem takrat imela zatečene samo dlani in prste, šele kasneje tudi stopala, pa je samo v MK napisala, da zatekajo dlani, varice pa nimam. in pol sem raziskovala kaj hudiča pomeni varice.

če mi čez 14dni ne naredi spet uz, bom šla kar privat.

aja pa še nekaj, danes mi že cel dan otrdeva trebuh. sploh če stojim, pa malce mi je slabo, in ko grem na wc, zmeraj opravim še veliko potrebo..bolj tekočo. ponavadi sem šla samo zjutraj, pol je bil mir, danes je pa tako čudno vse skupaj. a me ima za skrbet?


(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 3054
   RE: Decembrke 2010 II.del
8.11.2010 18:35:36   
mag3
Ojla. user posted image

Da se vam še jaz javim. Danes sem imela pregled. Vstopili smo v 37-i teden in imeli prvi CTG. Vse ok, popadkov nobenih, dala vodo, zmerili pritisk, stehtali in sem šla domov. Sem vprašala G, glede na to da ga nisem imela že od Morfologije 22.7., kdaj bom imela še kak UZ in mi je rekel, da v 40. tednu. user posted image  Mislim, suuuper. user posted image  Nimam pojma kako je velik naš tamali, koliko imam plodovnice, ... niiiiiiič. user posted image

Tako naslednjič grem na pregled že danes teden, ker bom zdaj do roka hodila na en teden. In bo spet isto kot danes, CTG, ....

Sem pa od danes že na porodniški. user posted image

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 3055
   RE: Decembrke 2010 II.del
8.11.2010 18:37:50   
zaljubljena23
betricija, spuščanje trebuščka, jaz ti bom bolj težko glede tega svetovala, ker nimam izkušenj s tem..Moj se ziher ne bo tako spustil kot nekaterim...Dejansko pa se mora poznati fajn, ker ko berem kakšne druge teme, marsikatera skomentira, da ji je kdo že dejal, da se ji je trebušček spustil...Vidim, da sva potem na istem, kar se tiče nizko ležeče glavice, ampak dokler je MV primerno dolg in zaprt ni panike..Pri meni so avgusta zagnali paniko, da sem kao že odprta, pa poglej do kam sem pricapljala, pa nikakor nimam občutka, da bi še se kaj prej zgodilo, se že vidim, kako bomo čakali na pdpuser posted image in molili, da pride takrat zadnji čas ven, ker v novo leto pa ravno ne bi rada zakorakala 2v1user posted image user posted image user posted image

Glede obiska patronažne pa nam je bilo rečeno, da pri mojem G sestre nekje 2 meseca pred pdp-jem javijo patronažni in jim dajo telefonsko, tako da patronažna pokliče in se naprej dogovarjava sami...

Glede tega, da imaš pretoke nizko, pa nimam blage veze kaj bi lahko pomenilouser posted image

Aja, pa še zadnji znakci, ki si jih opisala, hmmm lahko je kakšna viroza, ki razhaja, lahko se telo pripravlja na velik dogodek...Ampak da bi zdaj kakšno paniko zagnala, mislim da ni potrebe..Vsaj jaz je ne bi...


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 3056
   RE: Decembrke 2010 II.del
8.11.2010 19:12:45   
birdy
Betricija, glede spuščanja trebuščka... Lahko se spusti tud dva meseca prej, lahko se šele v porodni. Opazno pa kakor pri kateri, pri enih ne moreš falit, pri drugih komi kaj, no, pri tretjih pa sploh ne moreš vidt ker so takrat že v porodni. Men se v obeh nosečnostih ni nič spustil, še na dan ko sem šla rodit so mi govoril da pa še ne bom rodila ker mam trebuh visoko...
Kar se pa tiče tele ala driske, lahko je viroza, lahko pa naravni klistir... Nekatere ženske se tik pred porodom same sklistirajo, mislim, telo se... Lahko je to tud to...


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 3057
   RE: Decembrke 2010 II.del
8.11.2010 20:02:51   
n a n i
Betricija meni je rekla, da ce je nizek pretok, da se lahko zgodi, da dojencek ne dobiva vec dovolj hrane oz kisika. Ne vem pa, ce gre za iste pretoke. A imas kaksno cifro zraven (RI=)? Sem pa prepricana, da ce bi bilo kriticno, da bi ti omenila in te ful podrobneje spremljala. Ker so ful pozorni na to. Dokler mala brca in raste je vse ok, tudi ce so pretoki nizki. Tko je vsaj moja G meni razlozila. Jaz imam na sreco normalen pretok.

Zaljubljena23 jaz pa imam kontra situacijo kot ti. Sem dobila cunjice od treh prijateljic, ki imajo puncke. In je ful roza, pa polno oblekc. Tko da ce bo fantek, bo roza oblecen in v rozicah ;) sala..

Otekanje: Tiste, ki ful otekate.  a ste si kaj merile pritisk? Naj bi bilo otekanje normalno, razen ce je se povisan pritisk ali pa beljakovine v urinu. takraj je treba na pregled.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 3058
   RE: Decembrke 2010 II.del
8.11.2010 20:33:43   
KatyK79
hej punce,

da se še jaz malo javim!

danes sem imela pregled (36t) in ni bilo ctg-ja user posted image

NP imam točno čez 14 dni, 22.11. ko bom v 38t in takrat bom imela ctg.
joj koka sem čisto pozabila rečt za napotnico za P, sama pa tudi ni nič rekla...

drugače pa nič posebnega, izmerila je obseg bušija in poslušala srček.

aja pa rebra me bolijo fffffffuuuuullllllllllll, predvsem ponoči.

kaj oz. koliko boste svoje malčke obleke za domov iz P?
bodi dolg rokav, žabice, še ena jopica oz. puloverček in zimski pajac???
no ja pa seveda 2 kapici (tanka, debelejša) ???
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 3059
   RE: Decembrke 2010 II.del
8.11.2010 21:04:43   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: KatyK79


kaj oz. koliko boste svoje malčke obleke za domov iz P?
bodi dolg rokav, žabice, še ena jopica oz. puloverček in zimski pajac???
no ja pa seveda 2 kapici (tanka, debelejša) ???
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Glej, to je ful odvisno od vremena, jaz imam rok 6.12. in lahko bo +5, O ali pa -10 stopinj. Bom pa v torbo za iz P pripravila:
  • benko in še eno bodybenko, če bo res mrzlo,
  • bombažne žabice
  • nogavičke
  • copatke
  • topel kompletek hlače in jopca
  • bombažno in toplo kapico
  • in kombinezonček, če bi bilo res mrrrrrrrrrzlo

pa itak bo v lupinici še dekica.
 
Je pa res vse odvisno od tega kako bo mrzlo. Upam, da sem ti kaj pomagala. user posted image

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 3060
   RE: Decembrke 2010 II.del
8.11.2010 22:45:20   
BabyKitty
Za iz porodnišnice za tisti 2 minuti ko bodo pikice zunaj, pomoje res ni treba preveč komplicirat... skoraj raje manj kot več, da se ne bodo otročki potem v toplem avtu skuhal...

Sama kvečjemu razmišljam o tem ali bi lahko mali šel v vozičku že iz porodnišnice... doma sem namreč 400m stran od P in je pomoje večja muka not pa vn iz avta, kakor da je 4 minute zunaj v vozičku... Kaj pravite? Ima katera podobne izkušnje?

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 3061
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 8:47:49   
čebelica11
BabyKitty, veš da sem jaz tudi o tem razmišljala, ker živiva zelo zelo blizu porodnišnice. Sigurno bi bila z vozičkom prej kot pa lupinco not v avto pa pol spet ven. Pa na začetku si še mal neroden s to lupinco in isofixom, sicer sva jo že malo naštudirala, je pa to še naloga atija, ko bom jaz v porodnišnici. :) Da ne bo potem preveč neroden. Če bi bilo recimo +10 stopinj, bi res raje razmišljala o vozičku. Je pa res, da imaš še svojo torbo pa ostalo prtljago, tko da je treba pol še to s sabo nosit. Ne vem...

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 3062
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 8:53:15   
čebelica11
Drugače pa hvala za odgovore glede otekanja, redno si merim pritisk, je čisto normalen, tudi beljakovin ni bilo v urinu na zadnjem pregledu, tako da upam, da je to pač normalno. Sem se pa včeraj res potrudila in malo več počivala z dvignjenimi nogami in se mi zdi, da je bilo zvečer veliko bolje. Tako da bo očitno treba malo več počivati. :) Bom pa vsekakor na naslednjem pregledu ginekologa o tem malo bolj povprašala. 

(odgovor članu čebelica11)
Neposredna povezava do sporočila: 3063
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 10:25:23   
pinkalonca
hej punce user posted image
poročilo iz UZ:
najina štručka, katere spol še vedno ne veva user posted image je manjša za 1 teden, PDP po UZ tako vrže na 3.1. bomo vidli, kdaj bomo dihali user posted image obseg trebuščka je še nekoliko manjši zato imam čez 2 tedna ponovno UZ da G preveri če normalno napreduje - če bo napredoval normalno pomeni da je pač take konstitucije user posted image težki smo 1900g in smo na glavici user posted image vse ostalo BP

grem vas zdej mal za nazaj prebrat user posted image

(odgovor članu čebelica11)
Neposredna povezava do sporočila: 3064
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 11:07:30   
BabyKitty
Glede otekanja... sol črtajte z jedilnika pa bo vse rešen user posted image najprej je grozn, potem se pa hitr navadiš... jst točno vem, kdaj sem kaj preslanega pojedla... pri meni je to ponavadi sir, mam roke potem k buhtlčke user posted image

pinkalonca moj mali je bil v 32. tednu tud manjši... v 36. pa večji za 2 tedna user posted image tko da to jemlji bolj z rezervo...

(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 3065
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 11:16:55   
Mjavmjav
pinkalonca - tale pa je sramežljivček user posted image user posted image pa lahko se potolažiš s tem, da bo šel lažje ven, če je malce manjši user posted image

BabyKitty pomoje tole z vozičkom ni tako neumno... saj konec koncev zdaj še ni tako mrzlo, morda sploh ne bo pod nulo na dan D.. sicer pa daš čez košaro še tisto prevleko za dež mogoče? Pomoje tisto tudi zadrži malo mraza, kaj mislite?
Jaz sem razmišljala tudi za zimske sprehode o tem. Če bo res tako mrzla zima kot napovedujejo, jaz ne nameravam ždeti notri ves čas, zato bi morda voziček dodatno zaščitila s tisto prevleko...

Betricija jaz zadnje tudi opažam, da se je prebava spremenila. Prej sem imela ful probleme, zdej gre pa vse kar samo in večkrat dnevno. Se mi pa zdi, da je mali res tako nizko, da pritiska na mehur in črevo, zato sem res ves čas na wcju user posted image Čeprav je občutek boljši kot če bi, pa ne gre user posted image

otekanje zadnji teden se zbujam z malce otečenimi rokami, tako da prstane nataknem šele čez dan... ampak pomoje je to povsem normalno, če ni res pretirano

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 3066
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 11:46:05   
špica84
Mjavmjav jaz tudi neb rada cele zime noter preždela,saj se mi lih prav zrola 24/7 gledat taščo.

A drugače imaš normalen pritisk.

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 3067
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 12:13:14   
Arwenko
Evo, jaz iz pregleda. Pri nas je vse ok, potrjeno da je punčka , težki smo dobrih 1800 gramov, popolnoma v vseh povprečjih za tedne nosečnosti, naredil mi je komplet morfologijo in je skratka vse ok, zdravo dete in to. Naslednji pregled 30.11. Drugače sem pa na +11 kg, na kar nisem ravno ponosna, pa nimaš kaj. Bila sem še zadnjič v laboratoriju (upam vsaj, no, če ne bo nič narobe), to pa je vse.

BabyKitty...na tvojem mestu bi jaz šla z vozičkom in ne v avto, razen če bi res bil -10. Imam precej znank, ki so s svojimi novorojenčki že prvi dan po prihodu domov šibale na sprehod, če le ni bil prevelik minus. 

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 3068
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 13:07:58   
BabyKitty
Punce, da vas malo spet spodbudim, da pokažete buhije user posted image

user posted image

37. teden...user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 3069
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 13:09:31   
pinkalonca
Pa sem vas uspela predelat user posted image user posted image

No naše brcike so prisotne čez cel dan in so močne, včasih me že res zaboli...

Čez vikend pričnem s pranjem cunjic, jupiiiiiii user posted image

Meni že nekaj časa pušča iz leve dojke user posted image ampak nimam nikoli mokre majčke ali pa modrčka, le ko dam modrček dol vidim zasušene bele koščke na modrčku in bradavici user posted image mažem se še vedno s karitijevim maslom...

Moje kilce so se spet ustavle... štrajkam na 74.5 kg

Mjavmjav - moja sestra je pila malinov čaj, če kaj pomaga ti ne znam potrdit, lahko ti pa rečem da če ne drugega ti upliva na psiho in si mogoče bolj sproščena med porodom ker veš da si nekaj delala zase in za svoj presredek user posted image


Jst vsak dan obvezno spim do 8ih al pa še dlje :) mi kr paše, ponoči grem obvezno 1x na WC user posted image

Z otekanjem (še) nimam problemov... še vedno normalno nosim poročni prstan...

zaljubljena23 mene skoz vn meče iz RR user posted image komaj napišem kakšen post user posted image

najino štručko bom oblekla na podlagi vremena, bom imela pa več izbire s seboj user posted image

BabyKitty vzamem za rezervo user posted image sej se sploh ne obremenjujem ker čutim da je vse OK user posted image

Mjavmjav ja mogoče bom pa lažje rodila user posted image

Arwenko super za pregled user posted image

Jutri grem na masažo za nosečnice in že koooomaj čakam user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 3070
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 13:11:26   
pinkalonca
BabyKitty super lepi bušiiiiiiiiii user posted image user posted image user posted image user posted image meni izgledaš zelooo drobna user posted image

< Sporočilo je popravil pinkalonca -- 9.11.2010 13:14:01 >

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 3071
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 13:15:38   
Arwenko
Punce, katero olje se kupi za masažo presredka? Vem da šele po 36 tednu, se mi še ne mudi torej, pa vseeno. Vem da se priporoča eno od Welede, ne vem pa kako se mu reče, katera kakšno idejo?

(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 3072
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 13:17:16   
BabyKitty
pinkalonca... se čist nč drobno ne počutm user posted image sem se pa zredila že uf... cca. 13 kil če ne še kakšno več user posted image

(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 3073
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 13:18:40   
BabyKitty
Arwenko za olje piše na embalaži od Welede, da je prav za presredek... vsaj v DM-u sem videla da je tako... stane pa cca. 10 EUR

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 3074
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.11.2010 13:28:18   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: BabyKitty

Arwenko za olje piše na embalaži od Welede, da je prav za presredek... vsaj v DM-u sem videla da je tako... stane pa cca. 10 EUR


Aha, bom še 1x pogledala, očitno sem jaz slepa, ali ga pa niso imeli...

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 3075
Stran:   <<   < Prejšnja stran  121 122 [123] 124 125   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  121 122 [123] 124 125   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?