|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:45:45   
pridna_janja
jaz sem imela pitona tak da mi je ven pobegnu iz avta pa čez mesec dni sem ga najdla na dvorišče.Ful imam rada kače jaz bi takoj imela spet kako 

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:51:03   
TomTaylor
Hvala Madela, seveda imam pa vsaj še nešteto vprašanj, kljub temu, da sem se osnovno že informirala, ampak je fajn izvedet še kaj iz prve rokeuser posted image
Pozabila sem te sploh vprašat, kako in zakaj si se odločila za kačo? Je bila to skupna odločitev moža, otrok in tebe? Pri meni moj dragi ni ravno navdušen. Je na debelo pogoltnil in tiho privoliluser posted image user posted image Tavelika hčerka (4) je najprej vprašala: "Kačo?! a kar notri jo bomo imeli??!!" in potem: "Jaaaaaaaaa! Kačo hočem!!" Tamala je pa še dojenček in še nima "pravaglasanja"....ampak po tem, ko si napisala, da bi bil pa ameriški gož sposoben zadušiti dojenčka in ob dejstvu, da radi pobegnejo iz terarijev...khm...moram pa o vsem skupaj še enkrat premisliti...Ali tvoj gož nakazuje oz. ali kdaj koga malo preveč "ovije"?
aha, pa kako je s hiberniranjem? Nekateri lastniki jih dajo na mirovanje in zagovarjajo hibernacijo, nekateri so proti? Kako je pri tebi, Madela? ...(mi smo nekoč imeli želvo, pa se spomnim, da smo jo dali v klet "prezimovat")...

pa miške in podgane zamrznjene - a to jih imaš verjetno kar v zamrzovalniku al kako, predvidevam, da ja. A so to "očiščene" miške ali take kar z drobovjem in kožo oz. dlako vred?user posted image ...(o mater ob temle se mi kar želodčna vsebina dviguje...)..tole bo zame najtežji del, ker imam tudi miške in (laboratorijske) podgane precej rada...in mi bo to "mrhovino" kar težko odtaljevat in dajat kači...In koliko stane "porcija" zmrznjenega mišjega/podganjega mesa? (če računam, da je "sveže meso" tam nekje od 3-6 evrov).
..Živi pa moja mama v starih hiši in na podstrešju, grem stavit, so tudi miške - ampak verjetno ni pametno dajat kači teh mišk - zaradi bolezni in to?user posted image ..



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:56:11   
TomTaylor
sem tako dolgo pisala svoj post...aha, zdaj vidim, da tudi tvoj mož ni navdušen..user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:56:45   
pridna_janja
hrano lahko kupiš v trgovini tam ko imajo trgovine z hrano za živale,najraje je podgane ali pa jajce 

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:56:56   
uwaga
Meni so kače všeč. Ta tvoj je pa sploh lep. Žal pa ni več prostora v hiši, si je gospod omislil ptičja pajka.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 10:01:49   
Urshy78
IZVIRNO SPOROČILO: madela


IZVIRNO SPOROČILO: Urshy78

vem vem..mogoče imam samo malo predsodka..user posted image je pa res lepa kačica, noro lepe barve, se lepo ujemajo s kavčem user posted image



Predsodka,zato,ker je lih kača...sicer pa je veliko takih primerkov,ki bi bolj ustrezali v naravo,kot pa v naše domove in živalske vrtove.



predsodke imam do vseh "divjih" živali. pa ne da jih ne bi imela rada, nasprotno. samo menim, da sodijo take živali v naravo.


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 10:13:46   
madela
TT,ena odrasla miška stane 1-2€,odvisno kje kupiš.Tako,da tole ni glih drago. Dobiš pa celo miš,ki jo samo oddatajaš in potem s posebno pinceto daš kači. Ene kače imajo rade,da je hrana pri miru,torej v posodi,jaz moram moji mal pomigat za miško in potem tako zagrabi,da bi mi še pinceto lahk strgala iz roke user posted image
Praviš,da imaš dojenčka...če sama ne boš ravno kače dajala okrog okrog vratu se nimaš kaj bat,ker tale kača,tud če ti bo pobegnila..meni je 1x...se bo skrila v najbolj temen kot in bo prišla ven,ko bo lačna. Naša kača,če jo že dan okrog vratu se sicer naplete okrog,ampak bolj malo stisne oziroma skoraj nič,tako da se ne bojim,ko jo imajo otroci pri sebi. Sicer pa sem vedno zraven,bolj zaradi njih,da ne je ne bi kdo grdo prijel,ali kaj podobnega.

Hmm,glede na to da imam mlado kačo,še je nisem dala na prezimovanje in je tudi v prihodnjosti nimam namena dat.Sem pa za polovico časa izklopila gretje in manj časa ima prižgano luč.
Tako,da nekaj sem vseeno naredila,pa ji zaenkrat nič ne manjka.

Miške s podstrešja pa definitivno niso dobra izbira,zaradi bolezni,ki jih lahko prinesejo tvoji kači.
Ti rejci,ki redijo miši in podgane,jih imajo cca.3 mesece v zmzovalniku,preden so godne za prodajo,ravno iz tega vidika. Ni pa pri vseh rejcih enako,ker spet drugi ti bo pa en dan prej pripravil miške,ampak glede nato...da so itak domače miške,vzgojene v terarij je verjetnost bolezni skoraj nična.

Je pa ameriški gož manj nevaren,kot pes,ali pa recimo muca. 1x je ugriznil najmlajšega sina,ker ga je prijel za glavico in mu dal ljubčka direkt na kačino glavo in se je branil(jaz sem bila pa prepozna,da bi preprečila) in mali ni niti zajokal,niti ni vedel,da ga je ugriznil,dokler ga ni začela malo ustnica peči. Malo je čudno gledal,to je vse. Boža in obožuje ga pa še naprej.
Ugriznil pa je tudi mene,tud samo 1x,kosem mu dajala miš in se je zmotil user posted image
Pa če ga ne bi videla,kaj je naredil tud vedela ne bi,da me je...nič nisem čutila.

Če te ugrizne pes,ali muca pokrampa,pa so poškodbe vidne in seveda hujše. Pač želim prikazat,da kljub vsesplošnemu prepričanju,da so kače grozne,pri tej vrsti kae lahko te trditve ovržemo.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 10:15:58   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: uwaga

Meni so kače všeč. Ta tvoj je pa sploh lep. Žal pa ni več prostora v hiši, si je gospod omislil ptičja pajka.


Uh,jaz se pa pajkov bojim in moj me je vprašal,če že imam jaz kačo,če lahko ima on ptičjega pajka user posted image
Zarad mene,naj ga ima...sam ne sme bit nevaren otrokom,kar pa ptičji pajek definitivno je in zato ga zdaj nima user posted image

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 10:25:59   
uwaga
Midva sva kar precej prebrala o teh pajkih preden ju je nabavil. Med vsemi možnimi je izbral take vrste, ki niso strupene. Lahko te vgrizne ( kot te lahko kača) vendar je pik ( menda) podoben kot pri čebeli.
Nas še nobeden ni vgriznil. Sta zelo zanimiva za opazovat. Je pa res, da ju ne nosimo po rokah, razen, kadar je treba očistit terarij.
Takrat sta pa predvsem prestrašena ( si z štirimi nogami skrije glavo).

Sem pa od začetka vztrajala, da izbere take, ki niso strupeni.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 10:30:46   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: uwaga

Midva sva kar precej prebrala o teh pajkih preden ju je nabavil. Med vsemi možnimi je izbral take vrste, ki niso strupene. Lahko te vgrizne ( kot te lahko kača) vendar je pik ( menda) podoben kot pri čebeli.
Nas še nobeden ni vgriznil. Sta zelo zanimiva za opazovat. Je pa res, da ju ne nosimo po rokah, razen, kadar je treba očistit terarij.
Takrat sta pa predvsem prestrašena ( si z štirimi nogami skrije glavo).

Sem pa od začetka vztrajala, da izbere take, ki niso strupeni.



Aja,nisem vedela,da so tudi taki,ki niso strupeni. Ugriz pa,tega se ne bojim toliko,kot možnih posledic.
Verjamem,da sta pa zanimiva za opazovat. user posted image
In rabita kaj extra nego,jih je težko vzgajat,imet?? Informacije za moža zbiram user posted image
Kaj pa splo jedo user posted image

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 10:57:28   
aprilčica07
uwaga: pajkov pr nas pa definitivno ne bo, če bi si moj omislil pajke, jst grem. se jih bojim na smrt...

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 11:01:57   
Shorty_
no pri nas pajkov tud 100% ne bo! se jih bojim za znoret.... kače so pa moje prijateljiceuser posted image

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 11:11:39   
uwaga
Glede na to, da imate izkušnje s kačo vam verjetno ne bi bilo težko.
Rabi terarij, paziti je treba na vlago, temperaturo.
Midva jih hraniva s črički - živimi, prodajajo jih v trgovinah z živalmi. Imajo take lične škatlje, v njih pa čričke različnih velikosti.
Manjšemu pajku dajemo male, večjemu pa velike čričke. En čriček na teden je dovolj. Kadar se pa zlevi pa počakaš 10 do 14 dni, da mu telo otrdi preden ga spet hraniš.
Imajo pa v prodaji tudi mokarje (črvičke) in so tudi primerna hrana.

Priporočam, da si z dragim ogledata forum Ptičji pajki in stran Exsotic animals. Tam je ogromno informacij, pa tudi cel spisek pajkov. Dodane so slike, opisi, kakšno vlago in temperaturo potrebujejo, kateri so strupeni...

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 12:20:24   
čebelica01
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Pa še zadnja slikica user posted image

user posted image



vauuuuuu , kako lepa kača.

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 12:44:06   
Anonimen
no pri nas pajkov tud 100% ne bo!


mi imamo pa suhe južineuser posted image  koristni!

(odgovor članu Shorty_)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 13:07:19   
kaya2007
meni so kače všeč (sploh kraljevski piton), edini razlog, da je ne bi imela je ta, da ji ne bi mogla dajat mišk za jest user posted image so mi namreč tudi miške zelo všeč user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 14:37:57   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

meni so kače všeč (sploh kraljevski piton), edini razlog, da je ne bi imela je ta, da ji ne bi mogla dajat mišk za jest user posted image so mi namreč tudi miške zelo všeč user posted image



Meni so kače tudi zelo lepe,vse po vrsti,redke,da so mi res grde. Kraljevi pitin pa miške ne bi imel dovolj za obrok.Tile že pojedo,kakega zajca.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 15:08:48   
madela
Uwaga,pri kači je pa ravno obratno...ko se levi,je potem najbolj lačna user posted image

Sicer pa nisem vedela,da se ptičji pajek tudi levi,zanimivouser posted image

Sprašujem pa zgolj informativno,ker jaz pajka ne bi imela,moj pa si je verjetno tudi premislil.user posted image


(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 15:17:59   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007
so mi namreč tudi miške zelo všeč user posted image

Potem si pa miške omisli.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 16:12:08   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

no pri nas pajkov tud 100% ne bo! se jih bojim za znoret....

A bejži no?  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 16:43:18   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

no pri nas pajkov tud 100% ne bo! se jih bojim za znoret....

A bejži no?  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

sam mer dej k ti bom kako kačo gor v Belo poslalauser posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 16:55:16   
TomTaylor
na K.Belo user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 17:33:57   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

na K.Belo user posted image
no na Koroško Belo bom poslala kače!!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 18:21:38   
Colt
Hihi....oprosti, ampak moram se smejat user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image Samo kač pa res ne bi prosim....hih, okej popravek, plišaste so še sprejemljive no...samo imajo nenavadno navado da Žigrčku glavo hočejo utrgat...

< Sporočilo je popravil Colt -- 11.2.2010 18:24:01 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 18:27:39   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Hihi....oprosti, ampak moram se smejat user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image Samo kač pa res ne bi prosim....hih, okej popravek, plišaste so še sprejemljive no...samo imajo nenavadno navado da Žigrčku glavo hočejo utrgat...
nee samo zadavit ga hočejouser posted image user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




anke
4pikice

Katero od spodaj naštetih ženskih imen je lepše?

Lana (24%)

Ana (28%)

Ela (16%)

Ema (16%)

Lina (15%)


Število vseh glasov: 435

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!