|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
10.2.2010 23:06:33   
TomTaylor
Sej bi šlo tudi prek ZS, ampak mogoče pa koga utegneva navdušiti za kače - torej, jz sem začela zelo resno razmišljat o nakupu kače, torej ameriškega goža kot najbolj pogosto udomačeno kačo.
Lepo bi te prosila, če mi lahko na dolgo in široko poveš kaj moram vse vedeti preden se podam v nakup, najpomembnejše pa: ali sodi kača/kačon v dom z dvema malima otrokoma?...aha in še: bolje samca ali samico?
...pa s tistimi parimi umorjenimi miškami/mesec se bom morala pač sprijaznit..user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
10.2.2010 23:17:19   
rija
lepo da si odprla temo....ampak za kače pa me je dobesedno nemogoče nvadušitiuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
10.2.2010 23:24:06   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: rija

lepo da si odprla temo....ampak za kače pa me je dobesedno nemogoče nvadušitiuser posted image


jz si samo ful želm, da se ne bi slučajno tašča kej navdušila...



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
10.2.2010 23:43:20   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: rija

lepo da si odprla temo....ampak za kače pa me je dobesedno nemogoče nvadušitiuser posted image


jz si samo ful želm, da se ne bi slučajno tašča kej navdušila...




da ne bo potem kača tašči tak všeč, da bo še več pri tebi visela user posted image user posted image , rajši si krokodila umisli user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 0:02:13   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

jz si samo ful želm, da se ne bi slučajno tašča kej navdušila...





user posted image user posted image user posted image

saj sem si vedno mislila, da si pametna puncauser posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 6:42:57   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Lepo bi te prosila, če mi lahko na dolgo in široko poveš kaj moram vse vedeti preden se podam v nakup, najpomembnejše pa: ali sodi kača/kačon v dom z dvema malima otrokoma?...aha in še: bolje samca ali samico?

Nisem ravno ljubiteljica kač, ampak madelin kačon mi je pa full lep. Madela ima dva mala fanta, kolikor vem. Pa kaj ti bo kača, a nimaš tašče dovolj?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 8:04:51   
noranate
Ko vidim kačo, mi kri neha po žilah teč. Da jo pa še primem, mislim da sam še pogrebno društvo lahk pokličete. Mam grozen strah in že polet jih mam dost, k se povsod potikajouser posted image .
V živalskem vrtu jo še pogledam, kje drugje pa ziher neuser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 8:05:58   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Pa kaj ti bo kača, a nimaš tašče dovolj?


Mogoče za obrambo pred taščo?

Ni slaba ideja, če se jih tašča boji. je zagotovo ne bo več na obisk. user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 8:27:46   
madela
Iiii,kako lepa tema user posted image

Torej,kača ameriški gož je res ena najpogosteje udomačenih kač,predvsem zato,ker so primerne za začetnike,torej niso zahtevne in tudi zato,ker so popolnoma nenevarne,tako odraslim,kot otrokom. To pa zato,ker je nestrupena in tudi moči nima take,da bi bila zmožna koga zadušit...razen morda dojenčka,ampak verjamem,da kače ne bo nihče dajal dojenčku okrog vratu.
Jaz imam otroke stare 3,5 in 10 let. Vsem brez težav dam kačo okrog vratu in v roke,kakor želijo,da jo lahko božajo in opazujejo,kako se zvija.

Preden se odločiš za nakup kače je dobro vedeti,da je kača hladnokrvna žival in da moraš ti sama poskrbet za zadostno toploto v terariju in pa vlago mora bit nekje 50%,kar dosežeš s kakim bazenčkom vode noter. Grelce za terarij pa kupiš v Zoo trgovinah.
Moj terarij je velik cca 120 cm v dolžino,50cm v širino in 50 cm v višino,kar je sicer dovolj za tako kačo,lahko oziroma dobrodošlo pa je tudi več. Samo manj ne sme bit.

Priporočam ti nakup mladička,ki ga je najbolje dat v manjši terarij,da se kača ne prestraši in posledično noče jest in kasneje dokupiš velik terarij.
Mladička pa zato,ker če odrasla kača ni navajena,da kdo posega v njen prostor in jo boža,je lahko napadalna in ugrizne...ampak ne ravno,kot napad temveč,ker je navajena,da vidi roke samo takrat,ko dobi hrano in posledično zagrabi. To pa zna bit neprijetno. Sem videla tam,ko sem kupila mojga kačona. Lastnik mi je hotel pokazat mamo od tega,ki ga imam in je prav strahoma šel z roko noter in mi je tudi povedal zakaj....češ,da nima preveč časa,da bi se full ukvarjal z njo in jo vzel v roke user posted image

Kača zraste do dva metra,sicer v ujetništvu malo manj,kar se sliši veliko,ampak niso to ene debele in grozne kače...prav lepo eleganto dolge in ozke,nekako tako user posted image

Za nakup samca in samice,ti ne bi vedela svetovat,ker se baje itak težko ugotovi. Jaz sem samo v leglu,kjer je bilo enih 20-30 kačic vzela največjega,glede na to da so bili isto stari.

Glede hranjenja,nekateri prisegajo,da je treba dat živo hrano(miš),ker bi se naj kača lepše razvijala in hitreje rastla,spet drugi pa prisegajo na že mrtvo-odmrznjeno hrano,ker lahko živa miška kačo tudi poškoduje,ko se brani.
Jaz sem se tako zaradi varnosti kače in iz moralnega vidika odločila za že mrtve zmrznjene miške.
Je na bolhi,kar nekaj oglasov teh,ki se s tem ukvarjajo in prodajajo miške in podgane za hrano!

Upam,da sem bila dovolj dolga in široka,sicer pa z veseljem še kaj dodam user posted image

< Sporočilo je popravil madela -- 11.2.2010 8:29:56 >

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 8:32:52   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Nisem ravno ljubiteljica kač, ampak madelin kačon mi je pa full lep.


Tudi meni je zelo lep user posted image

Sem pozabila omenit,da pri tej vrsti kače...ameriški gož,obstaja zelo veliko različnih vzorcev kačine kože. So eni čisto beli,spet drugi beli in rdeči,pa taki,kot ga imam jaz in še bi lahko naštevalauser posted image
Meni osebno je tavzorec najbolj všeč.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 8:37:38   
rija
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  še miši ji polagaš  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


definitivno to ni ljubljenček zame user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 8:42:04   
Anonimen
kakšna slikica?user posted image

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 8:56:18   
madela
Pa še zadnja slikica user posted image

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:05:39   
noranate
Madela, konc me bouser posted image , nonstop gledam pod mizo, če je tam kakšne kačon, ne bom spala ponoči. Saj je lep, sam definitivno ni zameuser posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:06:52   
Anonimen
lepa!

kako pa uredite, ko greste kam na dopustovanje? jo lahko pustite samo ali vam jo kdo popazi?
in še malo takšno vprašanje: kako je s kakci in čiščenjem?

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:12:59   
Anonimen
nonstop gledam pod mizo, če je tam kakšne kačon, ne bom spala ponoči


strah pred kačami je privzgojen. no, saj ne rečem, da sem jaz med tistimi, ki jih z veseljem prijemam,... ampak opažam pa, da se otroci mnogo manj bojijo kač kot pa odrasle osebe.

(odgovor članu noranate)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:15:58   
madela
Na dopust grem brez težav,ker kača se prehranjuje cca. 1x na dva tedna,torej ji dam hrano preden grem in ko pridem nazaj.
Vse ostalo,grelce in luč,pa imam priklučeno na timer,da se samo izklopi in vklopi.

Čiščenje kakcev...hmm,glede na to,kolikokrat je,je tega bolj malo. Sčistiš pa enako,kot pri ostalih živalih. Blato se pa itak sprime,med steljo (drevesno lubje)in tisto z lopatico pobereš ven in vržeš v školjko. Simpl...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:19:03   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

nonstop gledam pod mizo, če je tam kakšne kačon, ne bom spala ponoči


strah pred kačami je privzgojen. no, saj ne rečem, da sem jaz med tistimi, ki jih z veseljem prijemam,... ampak opažam pa, da se otroci mnogo manj bojijo kač kot pa odrasle osebe.




Si me prehitela,ravno sem želela napisat odgovor user posted image Se strinjam s tabo.

Sem pa jaz morala,moje še posebej opozorit,da vsake kače,pa ne smejo prijemat,ker nekatere so pač nevarne...sicer je verjetnost,da bodo tukaj pri nas naleteli na kako kačo,majhna..ampak nikoli se ne ve!
Moji otroci se je ne bojijo,sploh....vidijo pa,da se je boji mož in to tako,da zapusti prostor,ko jo vzamem iz terarija...pa jih še ni uspel prevzgojit user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:20:01   
Urshy78
kačica je sicer ful lepa, ampak jaz je ne bi imela doma..sem bolj navdušena nad "domačimi" živalmi. zame taka bitja sodijo v naravo, ne pa na kavč...moje skromno mnenje user posted image

_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:22:34   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: Urshy78

kačica je sicer ful lepa, ampak jaz je ne bi imela doma..sem bolj navdušena nad "domačimi" živalmi. zame taka bitja sodijo v naravo, ne pa na kavč...moje skromno mnenje user posted image



Tud muce in psi,so bile nekoč divje živali. Udomačil jih je človek,upam da veš to user posted image

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:24:48   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Pa še zadnja slikica user posted image

user posted image
kok je lep no!! mož mi je glihkar reku da mu lahko dam tud 1000€ takoj pa ga ne spusti v hišo....
nč jutri je treba izpit narest da grem k Madeli na kavo pa kačona pobožatuser posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:26:19   
aprilčica07
kače pa ne bi imela doma... brrr, me kr strese, ko jo vidim..

madela: ta na slikici je sicer lep, ampak vseeno..user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:29:55   
Urshy78
IZVIRNO SPOROČILO: madela


IZVIRNO SPOROČILO: Urshy78

kačica je sicer ful lepa, ampak jaz je ne bi imela doma..sem bolj navdušena nad "domačimi" živalmi. zame taka bitja sodijo v naravo, ne pa na kavč...moje skromno mnenje user posted image



Tud muce in psi,so bile nekoč divje živali. Udomačil jih je človek,upam da veš to user posted image


vem vem..mogoče imam samo malo predsodka..user posted image je pa res lepa kačica, noro lepe barve, se lepo ujemajo s kavčem user posted image


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:34:08   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

kače pa ne bi imela doma... brrr, me kr strese, ko jo vidim..

madela: ta na slikici je sicer lep, ampak vseeno..user posted image



Jaz sem mojga,ki se jih tudi na smrt boji,prepričevala za kačo enih 8 let,sicer ne intenzivno,ker pol bi jo že prej mela,ampak tako počasi.
Zdaj jo pa imam user posted image user posted image

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Madela in tvoj kačon/tema za kačeljubce ;-)
11.2.2010 9:36:00   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: Urshy78

vem vem..mogoče imam samo malo predsodka..user posted image je pa res lepa kačica, noro lepe barve, se lepo ujemajo s kavčem user posted image



Predsodka,zato,ker je lih kača...sicer pa je veliko takih primerkov,ki bi bolj ustrezali v naravo,kot pa v naše domove in živalske vrtove.

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Velikost prsi po dojenju.
пеперутка16

Ali so vaše dojke po dojenju ostale enake ali so manjše/večje kot pred nosečnostjo in dojenjem?

Manjše. (15%)

Večje. (23%)

Enake. (15%)

Enake, le bolj sproščene. (46%)


Število vseh glasov: 13

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!