|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
25.1.2010 10:59:09   
majar.
lep pozdrav. tehtala sem se včeraj po sadnem dnevu in pokazalo je 73kg, se mi zdi kar ok, čeprav bi lahko bilo boljše... mislim, da je problem v tem, da ne spijem dovolj vode in od danes naprej se začnem silit;)

user posted image user posted image user posted image za vse ki ste izgubile in user posted image user posted image user posted image ker ne obupate in ste vztrajne!!!

danes pa rižota... hmm... kaj pa morske sadeže lahko pojem zraven, drugač si bom kaj drugega nardila. mam pa škrobni dan...

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 801
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
25.1.2010 11:20:33   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: majar.

danes pa rižota... hmm... kaj pa morske sadeže lahko pojem zraven, drugač si bom kaj drugega nardila. mam pa škrobni dan...



Ne ješ lahko riž

Kaj spada pod škrob:
Riž, fižol, grah, koruza, soja, leča, čičerika, krompir ...
Škrob je kompleksen ogljikov hidrat, ki sodi v skupino polisaharidov. Rastline tvorijo škrob in ga skladiščijo kot rezervno hrano. Ko pojemo škrob, ga telo razgradi v glukozo, vir energije.

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu majar.)
Neposredna povezava do sporočila: 802
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
25.1.2010 11:38:53   
Pigy
Vikend je za nami in znova tehtanje.  Sem bila pridna v soboto, pri hrani, nisem nič jedla, sem pa zato pila jagodno vino in mi je zlo žal,, ampak kaj čem če je bla družba super user posted image (dobr izgovor).  Včeri ko sem se zjutri tehtala mi je pokazalo 77 kg, danes zjutri pa 0.5kg več user posted image , upam da ni krivo jabolko, ki sem guser posted image pojedla ob 23uri, bilo mi je tako slabo. Sicer pa tudi čez dan nisem kaj preveč jedla.

Me pa veseli za vse, ko vidim kako se vam kilogramčki topijo. user posted image user posted image
Samo tako naprej. user posted image


Moji novi podatki:
 77,5 kg   ta teden izgubila 1,5kg, skupaj do sedaj izgubila 4,5 kguser posted image







                      

< Sporočilo je popravil Pigy -- 25.1.2010 11:39:32 >

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 803
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
25.1.2010 13:17:19   
aleži
Dober dan,

kako smo? kako se počutimo?
jaz sem odlično, tehtnica je pakazala 1 kg manj in sem user posted image . Torej jih imam 63,5 kg....

user posted image user posted image user posted image user posted image  vsem za dosežene - kguser posted image user posted image user posted image

a ja, srecna_zvezda vse naj naj tudi tebi čeprav z zamudo user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image
Same januarke imamo!!!!

Lepo se imejte...grem še kaj naredit v službi

(odgovor članu Pigy)
Neposredna povezava do sporočila: 804
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
25.1.2010 14:36:05   
majar.
tako, kosilo pospravljeno. sem si kr na hitro nardila, zgledal je slabo ampak je blo pa dobro...
sem kar krompir in korenček skuhala, zalila z malo juhe, delno potučkala in notr nametala koščke črnega kruha... rižoto z morskimi sadeži pa naj kdo drug je ;)

(odgovor članu aleži)
Neposredna povezava do sporočila: 805
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
25.1.2010 15:43:06   
Julija08
Hojla punce, a je še čas, da se vam pridružim???

Drugače pa imam za izgubit ene 15 kg oz. vsaj 10 za enkrat.

Imam pa trenutno 80kg, pred 1,5 letom sem rodila ampak do sedaj nisem nič hujšala, ker še dojim. Sedaj se pa sine doji še zvečer in zjutraj bolj za crkljanje in mislim, da bi lahko začela bolj tko na izi.

Začela bi pa kar z beljakovinskim dnem, torej kdaj se vam lahko pridružim??

(odgovor članu majar.)
Neposredna povezava do sporočila: 806
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
25.1.2010 17:48:34   
Pigy
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Hojla punce, a je še čas, da se vam pridružim???

Drugače pa imam za izgubit ene 15 kg oz. vsaj 10 za enkrat.

Imam pa trenutno 80kg, pred 1,5 letom sem rodila ampak do sedaj nisem nič hujšala, ker še dojim. Sedaj se pa sine doji še zvečer in zjutraj bolj za crkljanje in mislim, da bi lahko začela bolj tko na izi.

Začela bi pa kar z beljakovinskim dnem, torej kdaj se vam lahko pridružim??


Dobrodošlauser posted image user posted image user posted image

Lahko se nam pridružiš takojuser posted image user posted image .

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 807
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
25.1.2010 19:22:05   
bella02
Hej!
Javljam, da je skopnel še 1kg, torej skupaj -5kg. Kar lepouser posted image . Vsem bravo za -user posted image .

Danes bi mogla imet izpit, pa je odpadel. Torej v ponedeljek ponovi vajouser posted image . Tašča mi je naredila tenstan krompir za pozno kosilo, prej sem pa spila 2 kavi in pojedla 1 jabolko,  mi dopoldne ni nič pasalo, živci, pa touser posted image . Zdaj mi nič ne paše, bom morda en kivi pojedla. Jutri pa makarončki, jeeeeeuser posted image . Pa kupila sem si en ananas, da si malo razgibam sadni dan. Njamiuser posted image

Lepo se mejte in rade se imejte!


(odgovor članu Pigy)
Neposredna povezava do sporočila: 808
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
25.1.2010 20:44:58   
tikatonka
Na hitro da se javim, ker imam zelo pestro. Danes je tehtnica pokazala 74,5 torej -1,5kg ta tedenuser posted image . Jutri pa ponovno sadni dan. Mi je dragi kupil ananas njami user posted image .

_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 809
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 7:49:41   
jer.za.
Jutro!

Evo, danes sem stopila na tehtnico, pokazala je 70,0kgkar je -2,2 kguser posted image user posted image user posted image manj kot prejšnji teden.
Tale rezultat danes mi je dal spet en velik zagon, in nove moči in voljo za naprej.

Sicer pa poteka vse lepo po planu, danes bodo za kosilo testenine z drobtinami, za večerjo je tašča ene rogljičke spekla, jutri pa sadni dan...mi ne bo problema ker sem popoldan v službi.

Šiban naprej delat, vas zvečer/jutri še kaj pokomentiram.


(odgovor članu tikatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 810
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 7:54:19   
2violina
Julija08 dobrodošla.

Včeraj sem papcala fižol. Popoldan sem se "matrala" na WC ni bilo zaman. Nekaj je le šlo.
Danes bodo na jedilniku testenine. So mi ostele od prejšnjega OH dneva in sem jih zamrznila. Upam, da bodo kljub skrinji okusne.
Nejevolja ob včerajšnjem tehtanju je pozabljeno tako, da gremo naprej v nov teden in s tem v nov boj.

Me pa nekaj zanima. Koliko ste stare udeleženke izgubljanja odvečne teže.
Sama bom letos 40 in mislim, da kar velja, da je potrebno po teh letih veliko več moči, da gredo kg dolj. Maščobe se pošasneje topiji.



_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu tikatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 811
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 8:47:56   
Bojana82
Dobro jutro....user posted image

No, jaz sem se pa včeraj pozabila stehtat, nima veze sem se pa danes.....vsega skupaj sem izgubila 7.5kg od tega v prejšnem tednu 1.5kg, torej imam sedaj 70.6kg....

Pa čestitke vsem, ki uspešno izgubljate kilograme in niste vrgle puške v koruzouser posted image ......

_____________________________

Domen 16.11.2003

Manca
02.11.09 - 52/3430
15.12.09 - 54/4600
09.02.09 - 60/5770

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 812
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 9:20:16   
Julija08
Super, potem pa začnem jutri kar s sadnim dnevom...saj bo uredu a ne?

Nisem brala cele teme tako, da ne vem a imate vse skupaj isti dan, ali vsaka malo po svoje?

Pa še nekaj me zanima. Enkrat sem že imela to dieto (cca. 1 mesec) in sem zgubila 8kg. Ampak ker sem krvodajalka, sem šla takrat enkrat dat kri in sem bila slabokrvna. Ker imam drugače ful močno kri je bilo to skoraj sigurno zaradi diete. Tako, da ne vem ali naj jem zraven kake dodatke, ker tudi še dojim, sem razmišljala o Centrum materna ali kaj je že tisto, ki je tudi za dojenje za dodatne vitamine.

Ker glede na to da bom vse nosila v službo ne bom jedla npr. juhe in solate vedno zraven kosila...tako da nekaj potem manjka...ne bi pa rada tudi mleka izgubila.

(odgovor članu Bojana82)
Neposredna povezava do sporočila: 813
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 10:07:16   
4pikice
Hej!  Vas spremljam, brez skrbi, samo časa za kaj napisat mi pa kar zmankuje. Do sedaj sem si izpisovala podatke novega tedna, u glavnem so to minusiuser posted image user posted image user posted image , razen nemrak žal +user posted image , ne se predat, še naprej vztrajaj in se oglašaj! Tudi sama imam 1kg manj in sem prav zadovoljna. Seznam bom pa juri gor dala, se bo danes še gotovo kakšna javila.

Julija08- super, da si se nam pridružila , upam, da boš tudi z našo pomočjo lažje shujšala

Kar pa se prehranjevalnih navad tiče, sem pa že čist not padla!


_____________________________

2+1=4pikice

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 814
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 10:33:33   
4pikice
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08



Nisem brala cele teme tako, da ne vem a imate vse skupaj isti dan, ali vsaka malo po svoje?

Pa še nekaj me zanima. Enkrat sem že imela to dieto (cca. 1 mesec) in sem zgubila 8kg. Ampak ker sem krvodajalka, sem šla takrat enkrat dat kri in sem bila slabokrvna. Ker imam drugače ful močno kri je bilo to skoraj sigurno zaradi diete. Tako, da ne vem ali naj jem zraven kake dodatke, ker tudi še dojim, sem razmišljala o Centrum materna ali kaj je že tisto, ki je tudi za dojenje za dodatne vitamine.

Ker glede na to da bom vse nosila v službo ne bom jedla npr. juhe in solate vedno zraven kosila...tako da nekaj potem manjka...ne bi pa rada tudi mleka izgubila.


Razen dveh, treh smo v glavnem kar  na istem po dnevih. Ni pa to pogoj! Izberi si kot bo tebi najbolj ustrezalo, saj veš, pomembmno je, da se tega poskušaš kar se da nabolj držati.

Kar pa se krvi tiče, me pa malo čudi, da je ta dieta povzročila slabokrvnost. Sadje in zelenjava sta vsak dan!

Juha je samo 1x na 4 dni, jo lahko neseš v termovki s seboj, pa tudi solata ne bi smela biti problem. Lahko pa namesto nje poješ svežo papriko, paradižnik, ali pa si v posodico daš vloženo rdečo peso, ki je zelo dobra za kri.

Tvoje mleko gre pa že itak proti koncu, tako, da je možno, da ga boš slej ko prej izgubila, mogoče bo ta kura to malenkostno pospešila. Ne vem, odloči se sama, kaj ti ternutno več pomeni. Je pa fajn, da greš 100% v to, ker bodo sicer skušnjave prevelike, že tako sem pa tja malo zaidemo s tira.


_____________________________

2+1=4pikice

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 815
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 10:38:31   
4pikice
IZVIRNO SPOROČILO: 2violina

Me pa nekaj zanima. Koliko ste stare udeleženke izgubljanja odvečne teže.
Sama bom letos 40 in mislim, da kar velja, da je potrebno po teh letih veliko več moči, da gredo kg dolj. Maščobe se pošasneje topiji.




Jest sem ravno dopolnila  33. Imaš prav starejši si težeje je, ampak ti še nisi stara!!! 40, je še čist fina cifra!


_____________________________

2+1=4pikice

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 816
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 11:03:26   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: 4pikice

IZVIRNO SPOROČILO: Julija08



Nisem brala cele teme tako, da ne vem a imate vse skupaj isti dan, ali vsaka malo po svoje?

Pa še nekaj me zanima. Enkrat sem že imela to dieto (cca. 1 mesec) in sem zgubila 8kg. Ampak ker sem krvodajalka, sem šla takrat enkrat dat kri in sem bila slabokrvna. Ker imam drugače ful močno kri je bilo to skoraj sigurno zaradi diete. Tako, da ne vem ali naj jem zraven kake dodatke, ker tudi še dojim, sem razmišljala o Centrum materna ali kaj je že tisto, ki je tudi za dojenje za dodatne vitamine.

Ker glede na to da bom vse nosila v službo ne bom jedla npr. juhe in solate vedno zraven kosila...tako da nekaj potem manjka...ne bi pa rada tudi mleka izgubila.


Razen dveh, treh smo v glavnem kar  na istem po dnevih. Ni pa to pogoj! Izberi si kot bo tebi najbolj ustrezalo, saj veš, pomembmno je, da se tega poskušaš kar se da nabolj držati.

Kar pa se krvi tiče, me pa malo čudi, da je ta dieta povzročila slabokrvnost. Sadje in zelenjava sta vsak dan!

Juha je samo 1x na 4 dni, jo lahko neseš v termovki s seboj, pa tudi solata ne bi smela biti problem. Lahko pa namesto nje poješ svežo papriko, paradižnik, ali pa si v posodico daš vloženo rdečo peso, ki je zelo dobra za kri.  Čista Juha naj bi se jedla (beri pila po obroku) na BELJAKOVINSKI dan in na ŠKROBNI DAN. Le, da je na Š dnevu jušna osnova iz zelenjave. Tako piše v knjigi na samem začetku, tam kjer je narisan prehranjevalni ciklus.

Tvoje mleko gre pa že itak proti koncu, tako, da je možno, da ga boš slej ko prej izgubila, mogoče bo ta kura to malenkostno pospešila. Ne vem, odloči se sama, kaj ti ternutno več pomeni. Je pa fajn, da greš 100% v to, ker bodo sicer skušnjave prevelike, že tako sem pa tja malo zaidemo s tira.



_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 817
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 11:12:34   
Pigy
Še malu pa bo mesec dni naokrog, kar smo začele to dieto user posted image . POnosna sem na nas, in upam da nam s skupnimi močmi uspe prit do koncauser posted image

Danes so oh, jutri pa sadni dan- sploh ne morem verjet, da mi je ta dan ratal full všeč, sploh ne iščem hrane, in tud full manj pojem.
Jaz sem se naveličala teh suhis sliv in marelic, sedaj jih imam pred sabo, ampak ne morem ih dat v usta.user posted image   S prebavo mam še vedno težave, kljub temu da vsako jutro jem suhe slive v vodi. user posted image . Vsi pravijo, da mi grejo kg zato tok počasi dol in da bi morala po tej dieti že full več zgubit. Ampak vseeno sem sem vesela, moj se pa smeji in pravi da je bolje da grejo počasi.user posted image  
Mi pa ni jasno, vedno se isto prehranjujem, pa včasih mi gre samo 1 kg dol, včasih pa 1,5kg?? Zakaj to?

Vidim da se pogovarjate o letih. Jaz imam 26, no marca bom 27.

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 818
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 11:23:44   
4pikice
IZVIRNO SPOROČILO: 2violina

Čista Juha naj bi se jedla (beri pila po obroku) na BELJAKOVINSKI dan in na ŠKROBNI DAN. Le, da je na Š dnevu jušna osnova iz zelenjave. Tako piše v knjigi na samem začetku, tam kjer je narisan prehranjevalni ciklus.




Ja res je, sam jest je na škrobni dan ne pijem, raj malo več zelenjave pojem pa je. Goveja župca mi pa sede.


_____________________________

2+1=4pikice

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 819
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 11:39:28   
2violina
Sem našla nekaj na netu. Predvsem zadnja 30 za vse, ki ste (z mano vred), nagnjene k zaprtosti
30  odličnih namigov za hujšanje








[/link] Za vas smo pripravili 30 učinkovitih nasvetov, ki vam bodo v pomoč pri izgubljanju odvečnih kilogramov.


1. Da ohranite konstantno raven krvnega sladkorja, naj bi redno jedli. Raje pojejte pet manjših obrokov, tako da ne boste imeli težav z napadi volčje lakote.

2. Beljakovine v močno beljakovinskih živilih, kot so ribe in mlečni izdelki, spodbujajo izločanje maščobnih molekul. Takšna živila naj bi torej uživali vsak dan.

3. Ko vas mami želja po čokoladi, potem jo lahko prelisičite z naslednjim trikom: jejte zelo majhne odmerke temne čokolade z vsaj 70 odstotki kakava. Takšna vrsta čokolade vsebuje manj maščobe kot mlečna.

4. Poskusite sveži ingver. Ta korenina čisti črevesje in spodbuja delovanje presnove. Ingver nastrgajte na sadno solato ali pa z njim začinite azijske jedi. Lahko pa tudi spijete skodelico ingverjevega čaja. Za to kuhajte nekaj rezin ingverja 15 minut v 250 ml vode. Zvarek
odcedite in nato popijte.

5. Mastne narezke, kot je salama, ali pašteto nadomestite s kuhano šunko ali gnjatjo.

6. Izkoristite namige za vitkost azijskih žena, ki uživajo veliko riža. Visok delež kalija v njem izloča prekomerno vodo iz kože.

7. Za spodbujanje izgorevanja maščob uživajte artičoke. Jejte kuhane dele listov ali srce kot prigrizek ali pa kot predjed. Zraven se odlično poda lahka jogurtova omaka.

8. Jejte veliko sadja in zelenjave. En odmerek naj bo velik kot vaša dlan. K vsakemu obedu jejte solato ali zelenjavo, namesto po sladkarijah pa posezite po sadju.

9. Temno jagodičje vsebuje posebej veliko vitamina C in zato dodobra spodbudi izgorevanje maščob. Maline, borovnice in ribez lahko zamrznete in jih uporabljate tudi v hladnih mesecih.

10. Preveč maščobe redi. Pri sendviču s klobaso se odpovejte margarini oz. maslu in za dober okus kruh raje namažite z gorčico.

11. Vsak dan popijte od 1,5 do 2 litra vode, nesladkanega čaja ali razredčenih sokov. Kozarec tekočine pol ure pred kosilom ali večerjo pa ukroti največjo lakoto.

12. Mango telo dobro očisti. Vsebovani vitamin A spodbuja prebavo in odstranjuje odvečno vodo iz telesa.

13. Kupujte manj kalorični sir v kosu. Nato si ga sami narežite na tanjše rezine, kot bi vam jih v trgovini, ali pa ga malo zamrznite in ga potem narežite.

14. Sojini kalčki spodbujajo razvoj mišic in izgorevanje maščob. V kombinaciji s športno aktivnostjo so kalčki naravnost nepremagljivi. 'Male hrustlajvčke' si zato čim pogosteje posujte po solati.

15. Veliko manekenk prisega na naslednji recept: vsako uro naj bi spili kozarec tople negazirane vode. To z vsakim požirkom spodbuja presnovo in napolni želodec.

16. Hrano si pripravite na manjših krožnikih. Ta zvijača prelisiči vaše oči in možgane, tako da imate občutek, da ste pojedli več, kot ste.

17. Namesto sladkarij raje jejte papajo. Ta tropski sadež vsebuje posebej veliko encimov za izgorevanje maščob.

18. Ne prepovejte si ničesar. Manjše grehe popravite z manj kalorično hrano in telovadbo.

19. Sladica za zaključek finega menija? V redu! Namesto kremastega ali smetanastega posladka izberite sadni sorbet ali sadno solato.

20. Če se želite upreti želji po sladkem, potem lahko pomaga dišeča lučka z meto. Njeno eterično olje odpravlja željo po čokoladi, keksih in bonbonih.

21. Nadomestite sol z zelišči. Sol veže vodo v telesu, aromatične zeli pa vam celo pomagajo pri izgubljanju tega ali onega kilograma. Bazilika odstranjuje vodo iz telesa, drobnjak stopnjuje porabo kalorij, žajbelj v hrani pa preprečuje poznejše napade lakote.

22. Ne odpovedujte se maščobam, kajti nekatere so življenjsko pomembne. Izbirajte visokokakovostne vrste, ki vsebujejo za presnovo tako pomembne omega 3 maščobne kisline, kot so npr. v lanenem olju.

23. Mleko in mlečni izdelkii naj bi bili stalnica vašega jedilnika. Vseeno pa je treba paziti na maščobni delež v njih. Izbiraje proizvode z 1,5 ali še bolje z 0,1-odstotka maščobe.

24. Vsak dan pojejte kivi. Ta bogat vir vitamina C namreč spodbuja izločanje hormonov za vitkost.

25. Eksotično sadje na srečo ni več tako drago kot včasih. Za vitko linijo je zelo primeren ananas, ker vsebuje encim bromelin, ki pomaga pri razgradnji maščobnih blazinic in zmanjšuje tek.

26. Izogibajte se sladkornim pastem, kot so sladke gazirane pijače ali kečap. Takšni izdelki zvišajo raven sladkorja v krvi v višine in tako zavirajo izgorevanje maščob.

27. Polnozrnati izdelki naj bi nadomestili svetle testenine ali bele štruce. Polnovredni izdelki bolje nasitijo in vsebujejo več balastnih snovi. Ob tem pa vedno zadosti pijte.

28. Pozor pred že pripravljenimi jedmi. Ti pogosto vsebujejo veliko maščob in sladkorja. Bolj kot so te snovi pri vrhu seznamu sestavin, več jih je v izdelku.

29. Vmes spijte skodelico zelenega čaja. Ta vsebuje katehine, ki spodbujajo izgorevanje maščob.

30. V kavo dajte ščepec kardamoma. Ta azijska začimba spodbuja presnovo.Evo tole grem dons iskata v trgovino potem bom videla če mi bo pri prebavi kaj pomagalo

Izdelek 13/51


[link=http://www.hisazacimb.si/images/Kardamon%20v%20zrnu.jpg]user posted image
povečaj

povečajKardamom pripada družini ingverja, Zingiberaceae. Obstaja nekoliko vrst kardamoma. »Zeleni kardamom« (kateri mi ponujamo), znan kot »pravi kardamom«, je zrno-stročnica rastline Elettaria cardamomum. Prihaja iz jugovzhodne Azije - od Indije proti jugu do Sri Lanke in proti vzhodu do Malezije in zahodne Indonezije. To je dvoletna rastlina, ki naraste 2-4 m. Plod kardamoma je tristrana stročnica 1-2 cm v kateri se nahaja nekoliko črnih zrn.
KULINARIČNA UPORABA 
Peciva, sladki kruh, kolači (jabolčna pita); jedi od piščančjega in ribjega mesa, riž; Arabci ga dodajo v kavo.
MEDICINSKA UPORABA
Koristen proti napenjanju trebuha in izboljšanju prebave.
Priprava čaja
2-3 g zmečkanih plodov kardamoma preliti z 250 ml vrele vode in pustiti 10-15 minut.
Stranski učinki
Ni znano.

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu Pigy)
Neposredna povezava do sporočila: 820
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 11:51:35   
Pigy
IZVIRNO SPOROČILO: 2violina
30. V kavo dajte ščepec kardamoma. Ta azijska začimba spodbuja presnovo.Evo tole grem dons iskata v trgovino potem bom videla če mi bo pri prebavi kaj pomagal

[link=http://www.hisazacimb.si/images/Kardamon%20v%20zrnu.jpg]user posted image
povečaj

povečaj



Za tole pa še nisem slišala. No kupi, pa povej če kej pomaga si takoj naredim zalogo.

Meni pomaga, kava s sladkorjem zjutri in cigaret user posted image , ampak ne kadim že neki časa , kava s sladkorjem pa odpade.  To sem prej prakticirala in mi je vedno pomagala.


(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 821
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 13:21:29   
Julija08
No, jaz torej jutri začnem s sadnim dnem, uf kar težak začetek. Največji problem mi bo pa popiti 2l vode user posted image user posted image

Se bom jutri zjutraj zvagala da vidim, kako kaže, potem pa v akcijo.

Ampak kavi 2x na dan z mlekom se ne bom odpovedala. Bomo videli kako bo šlo, meni ponavadi pade motivacija...upam da nam bo skupaj uspelo.

Sem si zadala cilj, da do konca marca shujšam 10kg, potem začnem laufat (sem jeseni že začela pa so me po 14 dneh začele ful kolena bolet, čeprav sem tekla po programu ful na izi (nimaš kaj 15 kg viška se ful pozna)). Potem pa sva se s kolegico odločile, da greva junija na DM tek.

Imam pa tudi kar precej težav zadnje čase s križem (me je že parkrat tolk zagrablo, da tud vstat nisem mogla).

Ja na hrbtenici se vsaka kila pozna.user posted image user posted image

(odgovor članu majar.)
Neposredna povezava do sporočila: 822
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 13:37:07   
lunca144
user posted image user posted image user posted image pridne,ste pridne punce,meni mal zmanjkuje časa,tako,da vas nisem brala za nazaj,bom samo poročala,da v tem tednu nisem zgubila niti dekice,nasprotno,dobila sem +o,5 kg,nimam pojma zakaj,ker nisem delala nič pregreh,ampak,bo že šlo ni vrag,da bo šlo.

_____________________________

evo,me,pa sem nazaj

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 823
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 14:37:31   
tea
Bolj na hitro se oglasim, dokler je v hiši še tišina. Včeraj sem pa malce grešilauser posted image Sem za kosilo jedla mineštro, za večerjo pa riž. Upam, da ni prehud greh, ampak je mineštre zmanjkal, jaz sem bila pa lačna.
Danes sem za kosilo pojedla makarončke kar na olivnem olju in drobtincah- ostali imajo mesni haše, tako da meni to odpade. Pa skledo solatke zraven in je blo prav dobro. Zvečer bom pa sladoled. Danes grem s kolegico na badminton,tako da še malce pomigam. Aja pa plesat sva z mojim možekom spet začela - matr je blo fino. Sam čevlje mi bo user posted image vzel. Bo treba v Peto iskat nove - no, saj so držale 3 leta.
Julija08 - jaz tudi še dojim, pa ni nobene razlike. Mali se doji še ponoči, zjutraj in včasih če je sila popoldne. Mleka ni nič manj, mali se nič ne pritožuje.Tvoja laktacija je vzpostavljena in mleko ne izgubiš kar tako. Moj srednji je bil pri 16 mesecih z mojo mami in babi na počitnicah en teden. Sem bila prepričana, da bo dojenja konec, pa je prvo, ko je prišel domov stekel na "priklop" In sva normalno zizala naprej še dobre 3 mesece - takrat se je čez noč odločil, da preneha. Veš jaz sem bila pri 2.otroku na prisilni dieti zaradi alergij, pa je do 8 meseca izključno zizal, tako da... če si se odločila za shujševalno, potem le pogumnouser posted image Aja, pa ne začni z najtežjim dnem, mogoče počakar še en dan in prični z beljakovinskim. Bo lažje - no, vsaj jaz tako menim.

(odgovor članu lunca144)
Neposredna povezava do sporočila: 824
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
26.1.2010 14:52:21   
Julija08

IZVIRNO SPOROČILO: tea

user posted image Aja, pa ne začni z najtežjim dnem, mogoče počakar še en dan in prični z beljakovinskim. Bo lažje - no, vsaj jaz tako menim.


Imaš prav bom začela kar v četrtek. Imela bom pa segedin, saj to je OK, ne?

(odgovor članu tea)
Neposredna povezava do sporočila: 825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?