|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  148 149 [150] 151 152   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 16:26:50   
memole
Ejla!

Kako ste?
Kaj kej počnete?

Mi smo imeli včeraj pestro tako da zvečer sem sam še v posteljo padla!
Sva šla po ene stvari k očetu od mojega in sva bla cel dan z doma sva prišla šele ob 8h zvečer domov!

Ve ste ble pa prav pridne z klepetanjem!

Vsem čestitke za preglede!

Pri nas je danes spet dež in piha,ma da bi vsaj burja pihala da odžene te oblake in začne robo sušit!

Jaz sem drugače ok!

No pa imamo še eno srebrno medaljo!

Zdej grem pa kej v usta dat sem že malo lačna!

_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 3726
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 16:43:32   
Anonimen
Kakšna raslika v ceni nahrbtnikauser posted image user posted image user posted image user posted image So ja nori!

Tropical: uuuuuf, to pa je teža... Saj ne vem kako bom potem trebuh vlačila za sabo, če ga že sedaj komaj nosim...tvoj user posted image je pa že sedaj 2,5 kg khmmmuser posted image

Kepica: samo, da je user posted image zdrav. Meni tudi vsi morijo s tem spolom, potem pa slišim še tiste pripombe (od mojega user posted image in moji prijatelji so vsi motoristi in seveda vsi navijajo za user posted image ): saj ni važno kaj je, sam, da je pob zdravuser posted image Krizauser posted image

NATAŠA: fajn se našopingirajuser posted image

Budilke: aaaaaaaaaaaaaaaaaa, sem mislila, da sem samo jaz tečna. 5x mu zvoni preden vstane n ravno danes zjutraj sem ga napizdevala kaj si brezveze naštimava 1 uro prej, če itak NIKOLI ne vstane ob prvem zvonenju grrrrrrrrrrruser posted image user posted image user posted image user posted image

Wannabemommy: upam, da bo vse ok! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nejanejc: tudi jaz sem danes spala tako zanič, da ni za nikamor. Je tudi mene kar oblivalo nekaj. Nič mi ne pašeuser posted image

Nincy: najina user posted image imata pa skoraj isto težouser posted image Ne sekiraj se zaradi slikice. Jaz sem dobila 3, pa ti povem, da tudi tega ne ločim ali je na sliki glava, ali slučajno nogauser posted image user posted image user posted image

Jaz sem bila v DM-u in porabila prve boneuser posted image user posted image Seveda sem se spet spufala za 30€, ampak ne morem verjet kako me osreči en ubogi nakup za user posted image user posted image Vzela sem Vir 80 3 paketke, chicco blazinice (so ful drage, ampak zlata vredne - 1x sem obljubila, da sporočim, ko jih sprobam, ker me Mullerjeve tako srbijo, pa sem potem pozabilauser posted image V glavnem: super so!), 2x kremo za telo, NUK dudiko, 2x Hipp čaj za user posted image (komarčkov in kamilico), to-to vatne blazinice, labello, pa ziher sem še kaj pozabilauser posted image Čaka me še obisk lekarne in obisk Turbomalčka, imajo tam ful lušne brisačke za user posted image s kapuco (ena je 6€)user posted image

Ok, ok, šibam sedajuser posted image

Pridne boditeuser posted image

(odgovor članu Kepica83)
  Neposredna povezava do sporočila: 3727
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 17:31:07   
amelie
Wannabemommy, mislim, da si me to enkrat na začetku že vprašala, ker imam v mislih, da imava istega - nisem pa čist ziher, ker je moj nosečniški spomin bolj tko tko user posted image  Hodim pa k dr. Miglarju, ampak tu v MB. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3728
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 17:32:57   
amelie
IZVIRNO SPOROČILO: Wannabemommy

Evo mene iz bolnice in pregleda, mali je težek 2500g, raste tudi vredu v glavnem z bebijem vse ok. Jaz pa sem še vedno slabokrvna, mam premalo kalija in premalo beljakovinuser posted image , nardili so mi ctg in spet so mi vzeli kri - vampirjiuser posted image . Od dans naprej sem na beljakovinski dieti z obveznimi sadno- zelenjavnim dnem, ter bolj ali manj vse brez soli. Upam da do 17.3. se stanje z zatekanjem izboljša, kr drugač mi bodo sprožli poroduser posted image .
Tako da za seznam NP 17.3. + ctg
To je od mene za dans vse grem počivat kr sem ful utrujena, pa še noge morm v luft držatuser posted image
 
 
Lepo se mejte čez vikend in čuvajte svoje bebije


Držim pesti, da se ti stanje izboljša!

(odgovor članu Wannabemommy)
Neposredna povezava do sporočila: 3729
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 17:43:23   
Wannabemommy
IZVIRNO SPOROČILO: amelie

Wannabemommy, mislim, da si me to enkrat na začetku že vprašala, ker imam v mislih, da imava istega - nisem pa čist ziher, ker je moj nosečniški spomin bolj tko tko user posted image  Hodim pa k dr. Miglarju, ampak tu v MB. 


Ja sej meni spomin tud peša ja. Ja jaz tud k Miglerju tu in pa v Feldbach. A rodit boš šla gor al tu v MB? Sej je mene 8.2. tud naročil čez 5 tednov, user posted image  očitno to mora tak bit, pol pa sem ga včeraj klicala kr sem bla ful zatečena, še celo v obraz pa za po vrhu sem bruhala pa mi je reko naj dans kr v Feldbach pridem, no in sem bila, zaj pa mam 17.3 spet pregled. Sej on je ful vredu G po moje če mu rečeš da bi prej te bo tud prej vzel.

(odgovor članu amelie)
Neposredna povezava do sporočila: 3730
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 17:47:35   
Wannabemommy
IZVIRNO SPOROČILO: amelie

IZVIRNO SPOROČILO: Wannabemommy

Evo mene iz bolnice in pregleda, mali je težek 2500g, raste tudi vredu v glavnem z bebijem vse ok. Jaz pa sem še vedno slabokrvna, mam premalo kalija in premalo beljakovinuser posted image , nardili so mi ctg in spet so mi vzeli kri - vampirjiuser posted image . Od dans naprej sem na beljakovinski dieti z obveznimi sadno- zelenjavnim dnem, ter bolj ali manj vse brez soli. Upam da do 17.3. se stanje z zatekanjem izboljša, kr drugač mi bodo sprožli poroduser posted image .
Tako da za seznam NP 17.3. + ctg
To je od mene za dans vse grem počivat kr sem ful utrujena, pa še noge morm v luft držatuser posted image
 
 
Lepo se mejte čez vikend in čuvajte svoje bebije


Držim pesti, da se ti stanje izboljša!


Hvalauser posted image

(odgovor članu amelie)
Neposredna povezava do sporočila: 3731
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 19:18:11   
amelie
IZVIRNO SPOROČILO: Wannabemommy

IZVIRNO SPOROČILO: amelie

Wannabemommy, mislim, da si me to enkrat na začetku že vprašala, ker imam v mislih, da imava istega - nisem pa čist ziher, ker je moj nosečniški spomin bolj tko tko user posted image  Hodim pa k dr. Miglarju, ampak tu v MB. 


Ja sej meni spomin tud peša ja. Ja jaz tud k Miglerju tu in pa v Feldbach. A rodit boš šla gor al tu v MB? Sej je mene 8.2. tud naročil čez 5 tednov, user posted image  očitno to mora tak bit, pol pa sem ga včeraj klicala kr sem bla ful zatečena, še celo v obraz pa za po vrhu sem bruhala pa mi je reko naj dans kr v Feldbach pridem, no in sem bila, zaj pa mam 17.3 spet pregled. Sej on je ful vredu G po moje če mu rečeš da bi prej te bo tud prej vzel.


Tu bom rodila, čeprav bi stokrat raje v Feldbachu user posted image  Ja, se strinjam, da je on res kul, bom si pa vseeno poskusla zrihtat pregled en teden prej. Verjetno imajo v Avstriji drugačno prakso in ne delajo tako pogosto pregledov zadnji mesec, če ni potrebe user posted image

(odgovor članu Wannabemommy)
Neposredna povezava do sporočila: 3732
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 19:28:33   
nincy29
čveke so vam ginekologi kaj omenili za odvzem  brisa ki pride 10€ za doplačilo??

(odgovor članu amelie)
Neposredna povezava do sporočila: 3733
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 19:39:59   
babyloverka
meni nič ni rekel da je kaj treba plačat, je pa nam blo v mš rečeno da imaš nekaj tednov pred velikim dogodkom še vaginalni pregled in da ti vzamejo bris, da v primeru kakih nepravilnosti še pravi čas dajo zdravila in da je nožnica v času poroda čimbolj zdrava in čista.

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 3734
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 19:50:02   
pupa*81
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

čveke so vam ginekologi kaj omenili za odvzem  brisa ki pride 10€ za doplačilo??


ja, to je samoplačniško testiranje za streptokok B (al neki takega user posted image ) priporočajo test, ker se lahko otroček med porodom okuži in če vejo že prej, mu takoj dajo antibiotik za zaščito, ne vem pa točno kaj naj bi okužba povzročila user posted image grem zdej iskat... meni bo to G delala na naslednjem pregledu v torek.

evo, tle je tema LINK


< Sporočilo je popravil pupa*81 -- 26.2.2010 19:53:45 >

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 3735
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 19:59:47   
amelie
Ja, meni je ravno včeraj odvzel bris, je rekel, da je pametno to nardit pred porodom.

(odgovor članu pupa*81)
Neposredna povezava do sporočila: 3736
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 20:04:59   
memole
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

čveke so vam ginekologi kaj omenili za odvzem  brisa ki pride 10€ za doplačilo??


Ne nikoli!
A si mogla kej plačat al boš mogla?
Al je to kakšen ekstra pregled brisa?user posted image


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 3737
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 20:14:27   
nincy29
naslednjič mi vzeme bris in bom dala 10€.gre pa za tisto kar je pupa napisala.

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 3738
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 20:18:47   
majas
Pozdravljene čvekice.. Vidim da ste že pridne z nakupi.. Jaz si bom tudi počasi vzela en dan in šla vse nabavit. Bom vzela tamalo zraven da bo ona bratecu izbrala dudo in flaško user posted image

Tudi mene zvečer najbolj mantra..najprej otrdevanje trebuha da se komaj gor držim, potem kislina, pa križ.. Ponoči se tudi skos zbujam in komaj čakam da je jutro user posted image V prvi nosečnosti ni bilo nič od tega.. več sem spala kot bedela user posted image pa je tudi tamala bila taka zaspanka.. Upam da zdaj ne bomo bedeli vse noči user posted image ah samo da bo vse vredu..

Trebušček pa mi je tudi zrastel, kot da bom vsak čas šla rodit.... minilo pa mi je teh 8 mesecev kot keks.

Lep vikend vsem, pa čeprav bo baje dežek user posted image


_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 3739
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 20:23:07   
majas
Jaz sem tudi danes dobila domov odločbo iz CSD.. saj zdaj ne rabimo po rojstvu več nič pošiljat ker se jim to vse prikaže v računalniku ne?

Kak pa naj preračunam bruto v neto.. da bom vsaj približno vedela koliko bom dobila porodniške?


_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 3740
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.2.2010 23:37:55   
Getreal
dober večer klepetulje user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: nax05

Getreal sporoči če boš šla jutri na predavanje.




nax evo komej zej sem vidla...v glavnem midva sva bla tam danes..a si bla tudi ti? najbrž ne, ane? Sem se spomnla nate, da si rekla, da si dol na oddelku, ampak pol sm itak vidla, da so obiski prepovedani, pa še tvoje telefonske nimam tko da.. V glavnem nič presenetljivega nismo zvedli ane..pač najbrž že vse kar veš, samo da ti dajo pač ta list papirja, ki ga morš met v materinski, ko greš rodit..Pa sej po moje loh prosiš kkšno sestro pa ti ga bodo kr dale, ker to predavanje je res tko no...če nimaš nekih specifičnih vprašanj, ne boš zvedla nič novga.. smo se pa mi odločli ZA EA user posted image še srečala sva eno lubijevo znanko (beri v naslednjem odstvaku user posted image ) in je tut mela epiduralno, pa isto je prvorodka in je bla ful zadovoljna..je rekla da je mal drago, ampak vredno svojga dnarja user posted image

porodnišnica postojna joj jz sem bla tko navduuušena danes...res se mi je zdelo lepo..tko intimno, vse tko majhno..zdravniki vsi prijazni. Sem srečala ene 3 po stopnicah pa so vsi tko dobrodušno pozdravli, da bi jih kr najraj stisnla pa polupčkala user posted image user posted image user posted image pol sva pa z lubijem čist slučajno naletela na njegovo bivšo sošolko, ki je ravno odhajala domov s svojim malim malim fantičkom in sem se kmalu stopila..kar vidla sem se na njenem mestu, kako me moj pride iskat z lupinco in kako greva končno domov z najino miško celo zavito v dekico iiiiuser posted image ..

Ultiva - ok..danes sm doživela pravi mali šok...user posted image to stvar so vrnili v obtok...nam so že dali papirje da če hočemo lahko podpišemo in rodimo z ultivo..user posted image totalno ne zaupam tej stvari sploh ko sem prebrala stranske učinke, čeprav je anesteziologinja cel čas trdila da ja vse ok in da res ne ve zakaj so jo niti prepovedali...bwo...user posted image

kepica ej naša se čisto isto obnaša..preden zaspim ima ona vsak večer cel obred...hoče, da jo držim in tko malček krožno masiram, če ne ni miru - mi ne pusti zaspat user posted image me že zej privaja user posted image user posted image user posted image v glavnem pol jo jz tam božam tut po pol urce da najprej ona zaspi, pol pa loh šele jz user posted image

nataša uživaj v ikei user posted image user posted image

wannabemommy
čestitke za pregled - sej vem da se ti ne zdi glih najbolj uspešen, ma sej bo hitr mimo user posted image sploh pa sadni dnevi so zakon...vsaj jz tko mislim zej ko se počutim vedno bolj kot ena bomba user posted image

nincy29
user posted image user posted image ja znajo kar razočarat s temi pregledi, ja... sej boš naslednjič bolj zadovoljna, boš vidla... aja meni bo bris vzela naslednjič, ampak nič ni rekla da je treba kaj plačatuser posted image joj kok nas skubijo ej...

aprilčica10
ej ti si tista strasna kadilka, če se prav spomnim, ane? kako se zej kaj držiš? Ker mene je začelo zej matrat..komaj čakam, da rodim, pa da mine kkšne par tednov, da si grem enga prižgat..user posted image se pozna, da sem kr odsekala, ko sem zvedla da sm noseča..sm šla z ene škatle na dan na nič user posted image ampak mi je tak beden občutek, ko pomislim na uni cigaretni smrad in pol na tisto ljubko majhno bitjece, celo nedolžno in dišeče..in pol mene kako cela smrdeča šarim okol njega...fuj fuj fuj user posted image tko da po moje bom mela preveč slabo vest za si ga prižgat, ampak vseeno me je začelo matrat user posted image

majas joj, meni je tut tko hitro šla ta nosečnost...ekspresno..vsi so mi govorili, da bom vidla kok se mi bo vleklo, ampak jz še kr nisem dojela, da je clearblue pokazal +, pa bo že vsega konc user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Getreal -- 26.2.2010 23:42:01 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3741
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
27.2.2010 0:21:53   
dacy
No pa svale uspela danes z mojim dragim nabavit fotoaparat, da bova lahko poslikala otroka takoj ko pride , bo vsekakor treba takoj dokumentirat Sem morala skoraj dva meseca sitnarit za to, da se je moj dragi premaknil in sel z mano v stacuno pogledat digitalce in enega kupit user posted image

nejanejc
tud mene modra barva bolj vlece kot roza user posted image Ampak mi je pa cisto vseeno kaj bomo dobili ... Karkoli bo, bo moje user posted image ... Ko me ljudje sprasujejo kaj bom imela je pa moj najpogostejsi odgovor - dojencek user posted image

kepica jaz pa imam prvi dan porodniske na bivsi praznik dan zena, 8.marec, pa na prvi dan porodniske bom imela kao prvi CTG (tistih vmesnih preventivnih ne stejem) user posted image

budilke - no moj dragi pa gre od doma zjutraj ob 5:10 ... alarm pa zacne zvonit ob 4:50 ... Ne vem kak mu uspeva ampak v 20 minutah je on cisto postiman in ze na poti na siht user posted image jaz ga pa vecinoma sploh ne slisimuser posted image

majas od BRUTO odstejes 22,1% za prispevke in potem je tu se akontacija za dohodnino katera pri meni znasa nekaj cez 50€ ... vglavnem to dvoje odstejes in dobis priblizni neto ... jaz imam povprecen bruto 798€ in bom dobila okrog 560€ neto izplacano ... se pravi okrog 240€ gre pa za prispevke in dohodnino user posted image


_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu nejanejc)
Neposredna povezava do sporočila: 3742
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
27.2.2010 8:25:28   
neka_noč
Pozdravljene.... po dolgem času... nisem vas (še) vse prebrala, tako, da bom sedaj malo padla vmes.

Skratka, mi pridno rastemo, sedaj smo v 35. tednu, naslednji pregled in ctg imam 02.03.  . Definitivno (300% je rekla g) imamo user posted image   , torej je upanje na user posted image "splavalo" po vodi. Šok sem preživela, zdaj se pripravljamo na pištolco oz. smo jo že sprejeli, zanj imamo oprane, zlikane in zložene že vse oblekce do št. 68. Oprati moram le še tetra plenice - čakamo na otroško sobo za prvega sina - pride 08.03. , ker jih sicer nimam kam dati. Previjalna komoda je totalno nabutana. V gard. omari za user posted image so sinove stvari... Ta vikend barvamo sinovo sobico (oranžna barva), nalepke Pu-ja gredo dol,... v spalnici pa, kjer smo naredili kotiček za user posted image , sva včeraj s sinom prilepila nove nalepke - Pu-ja user posted image . Ni kaj otroci rastejo.
V sredo sva bila z mojim user posted image v Po. in se vse zmenila v slabih 15-ih minutah. Torej, rodila bom v Postojni, to pa zato, ker sem, ko sem bila v Lj. na PDC-ju doživela "hladen tuš", ker sem ponovno videla da smo tu user posted image le in samo številke in nek nebodigatreba. Bi morala, kljub temu, da imam elektivni Cs moledovat za spinalno , pa še vedno ne bi vedela (beri verjela) ali je 100% dogovorjeno....
V Po. imam dogovorjen spinalni Cs (to je bila moja največja želja) 02.04.2010 = dan D (na ta dan definitivno rodim; dobimo svojega user posted image ), če bi se pričelo karkoli spontano prej, pa tudi samo pridem in mi ga naredijo pač prej. Hotel je na 01. aprila, pa sem rekla, da mi potem nihče ne bo verjel, da sem rodila oz. bom morala obveščat 2x .  user posted image   

Nincy, vem, da je pozno, a to je namenjeno tebi - glede strij....
Točno take strije in na istem mestu sem sama "pokasirala" v prvi nosečnosti. PDP sem imela konec junija, aprila sva z mojim pričela obiskovati mš, in ko so bile omenjene strije, sem mojemu veselo pripomnila, da HB jih jaz nimam... 3 tedne pred PDP-jem pa sem dobila točno take kot ti.... skoraj me je kap, sem jokala ko dež.... Naj te pomirim, da take ne bodo ostale, temveč zelo zbledijo. Najprej sem nosila enodelne kopalke, ker sem se bala, da se bodo poznale strije še bolj, ko bom zagorela, nato, naslednje leto, pa sem že nosila dvodelne in strije ob zagorelosti niso zelo vidne, bolj je vidna "razbrazdanost" kože. Pa še to bolj ob "pravih" pozicijah/kotih. Mene to sedaj sploh ne moti in tudi drugi ne dajejo pozornosti na to. Mene bolj moti ostanek kože - ni mi šla čisto nazaj, je pa res, da sem imela že v prvo Cs in so bile prerezane tudi trebušne mišice, zato tudi neko "bildanje" trebušnih mišic ni pomagalo. Sem poizkusila s telovadbo, fitnesom oz. trenažerji, pa nič ne pomaga. Imela sem konf. št.36, pa še vedno ostanek kože. Tako sem se odločila, da po tej nosečnosti, ko preneham z dojenjem, ko shujšam in se "nabildam" s trenažerji... ko bom res vse naredila kar se narediti da za fizično telo - grem na operacijo, da mi odstranijo odvečno kožo. S tem pa se bom lahko tudi znebila razbrazdanih strij. Pa četudi ne, strije me ne motijo, ker še zdaleč niso tako vidne kot povešena oz. odvečna koža. Ene pač nimamo tako elastične kože.
Naj povem še to, da sem se v prvi nosečnosti mazala ko nora - večkrat na dan. Za razne kreme/mazila/olja sem dajala celo premoženje (vsaka ni bila dobra), pa sem vseeno pokasirala take strije kot ti.
Danes se mažem z navadnim olivnim ali mandljevim oljem od Kancilije, imam še shea butter in to je to. Sploh ne kompliciram. Ni fora v kremah, temveč v elastičnosti kože. Strij še ni videti in upam, da tudi ne bodo; če pa - se ne sekiram, ker se mažem, delam na tem, da koži pomagam, več kot to pa itak ne morem narediti.
Torej, Nincy, glavo gor, ne bo ostalo tako kot je vidno sedaj.. user posted image


(odgovor članu dacy)
Neposredna povezava do sporočila: 3743
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
27.2.2010 8:38:31   
Wannabemommy
IZVIRNO SPOROČILO: amelie

Ja, meni je ravno včeraj odvzel bris, je rekel, da je pametno to nardit pred porodom.
 

Ja meni je tud že nardil vse brise , pa HB nimam streptokoka, sem mela candido in sem dobila canesten vaginalete, trenutno pa sem čista user posted image , jaz pa nisem rabla plačat niti enega brisauser posted image  Mogoče je to gori zastonj, nevem,....

(odgovor članu amelie)
Neposredna povezava do sporočila: 3744
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
27.2.2010 8:39:10   
ela24
Jutro!

Ko vidim sonček sem kar polna energijeuser posted image Tako, da sedaj grem likat, pospravljat, popoldan pa greva z user posted image nakupovat za stanovanje pa nekaj privat v Avstrijouser posted image Upam, da ne pride kaj vmes.

Glede tega testiranja oziroma odvzema brisa. Meni so ga odvzeli (naključno ko sem bila v bolnici) in ugotovili, da sem pozitivna na streptokok buser posted image
To pomeni, da mi morajo dati v začetku poroda nek antibiotik, v primeru da pa otrok kljub temu kaj odnese pa še njemu antibiotik.
Je pa to zelo nevarna zadeva mendauser posted image Posledice neugotovljene okužbe so sepsa in meningitis, pa tudi nekaj primerov letno v Sloveniji umre. Zato sem res jezna, da ne dajo te preiskave pod rutinsko.
Punce, vztrajajte, naj vam naredijo to preiskavo! Znaki pa lahko da jih sploh ni, lahko pa kot izcedek, ki pa se v nosečnosti vsaj pri meni še bolj pojavljauser posted image
Ker enim ginekologom se zdi to nepotrebna preiskava, ampak je pa baje visoka okuženost, tudi do 1/3 nosečk. Kar se mi zdi ogromno. In daljši je porod, večja je možnost okužbe.

Mene je kljub temu, da so jo ugotovili in bodo torej temu primerno ukrepali, presneto strah, da se ne bi to preneslo, na mojega pikeca.
Za nosečnico menda ni škodljivo, za user posted image pa zelo.

(odgovor članu neka_noč)
Neposredna povezava do sporočila: 3745
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
27.2.2010 9:16:48   
Anonimen
Jutrouser posted image

Jaz sem tako dobre volje!! Moj dragi bo dal v ponedeljek prošnjo za novo službo in jaz tako močno upam, da jo bo dobil. Nekaj ima vez, in res res res držim pestke, da mu tole uspe, saj bo pomagalo vsem tremuser posted image user posted image user posted image

Getreal: jah, khmmm, ne držim se preveč dobro. Joooj, kako bedno je to povedat. Ne morem si pomagat. Saj sem vmes že prenehala, 3 dni nisem kadila, pa potem četrti dan kakšen cigaret, pa sem bila živčna razvalina. Sedaj sem se ˝pogovorila sama s sabo˝ in kadim le ob kavi! Torej, doma, ko gre moj dragi na cigaret, jaz ne grem. Vem, tudi jaz si sebe ne predstavljam s tistim čikom letat okrog mojega otroka, še huje je, da sedaj vem, da user posted image zastrupljam... Grozna je tale tema o cigaretah... Ker vem kako narobe je, pa še vseeno to delamuser posted image user posted image user posted image Madona, jaz sem prej pokadila škatlo in pol na dan. Mislim, da me brez čika v rokah sploh niso videli, potem pa še vsi motozbori, ko sem imela zjutraj mačka po cigaretah bolj kot po alkoholu... Upam, da mi bo kdaj uspelo prenehat, ampak to je vse v glaviuser posted image

Odvzem brisa: user posted image user posted image user posted image Jaz to prvič slišim. Vidim, da bom imela spet ˝pogovor˝ pri Guser posted image

Dacy: user posted image user posted image za fotoaparat. Nama je crknil decembra in sem se skoraj zjokala, ker sem najprej pomislila: ˝Šit, zdaj pa nimam denarja za novega in ne bom mogla slikat najinega user posted image ˝ In potem se se cmizdila tako dolgo, da mi je moj ati kupil novega hihihihiuser posted image Veliiiiko srčkanih fotk vama želim z njimuser posted image user posted image

neka_noč: joooj, še malo, pa boš držala svojga cukrčka v rokahuser posted image user posted image user posted image user posted image Kako sem ti foušuser posted image user posted image user posted image

Lp



(odgovor članu ela24)
  Neposredna povezava do sporočila: 3746
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
27.2.2010 9:59:28   
amelie
IZVIRNO SPOROČILO: Wannabemommy

IZVIRNO SPOROČILO: amelie

Ja, meni je ravno včeraj odvzel bris, je rekel, da je pametno to nardit pred porodom.
 

Ja meni je tud že nardil vse brise , pa HB nimam streptokoka, sem mela candido in sem dobila canesten vaginalete, trenutno pa sem čista user posted image , jaz pa nisem rabla plačat niti enega brisauser posted image  Mogoče je to gori zastonj, nevem,....


Jaz še ne vem, a je treba plačat al ne, nisem niti vprašala ... sem nekak navajena pri njem, ker je samoplačniško, da vse plačam in sem bla pripravljena, da bom tud za to dobila račun :) Če ne, pa še toliko boljše :) Tud izvidov še nimam, samo ker sem imela vso nosečnost fuuuul povečan izcedek, se kar malo bojim. Ampak saj obstajajo zdravila, tako da ni panike user posted image  
Glede čikov - jaz sem tud prej bla na škatlici in več na dan, ampak trenutno se mi prav gabijo. Pride pa kak trenutek, ko se mi zdi, da bi mi ga samo čik pomagal prebrodit user posted image  user posted image  Ne želim si nikoli začet nazaj in upam, da me bo malo dišeče dete odvrnilo od kakšne grešne ideje user posted image  
Evo, še zadnji moj delovni vikend, potem pa bom računalnik prižigala samo še za FB in Ringarajo user posted image  

(odgovor članu Wannabemommy)
Neposredna povezava do sporočila: 3747
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
27.2.2010 10:11:05   
neka_noč
Aprilčica hvala!  user posted image

Še to za seznam +10kg.

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 3748
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
27.2.2010 10:54:42   
babyloverka
IZVIRNO SPOROČILO: dacy

No pa svale uspela danes z mojim dragim nabavit fotoaparat, da bova lahko poslikala otroka takoj ko pride , bo vsekakor treba takoj dokumentirat Sem morala skoraj dva meseca sitnarit za to, da se je moj dragi premaknil in sel z mano v stacuno pogledat digitalce in enega kupit user posted image


majas od BRUTO odstejes 22,1% za prispevke in potem je tu se akontacija za dohodnino katera pri meni znasa nekaj cez 50€ ... vglavnem to dvoje odstejes in dobis priblizni neto ... jaz imam povprecen bruto 798€ in bom dobila okrog 560€ neto izplacano ... se pravi okrog 240€ gre pa za prispevke in dohodnino user posted image



user posted image  za fotoaparat. jaz mojemu gnjavim že pol leta da bi kupila kamero in jo hočem imet še preden pride bejbi pa se moj obnaša kot da bo to čez pol leta user posted image  pa sva že zadnjič hodla gledat, je bla neka akcija pa pravim da je ta ok ampak je on tak v tem nakupu avta da moje želje po kameri sploh ne upošteva.

glede višine porodne. torej če imam jaz na odločbi okrog 740 bruto dobim potem nekje 500 evrov neto?

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu dacy)
Neposredna povezava do sporočila: 3749
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
27.2.2010 10:57:43   
dacy
IZVIRNO SPOROČILO: Aprilčica10
Dacy: user posted image user posted image za fotoaparat. Nama je crknil decembra in sem se skoraj zjokala, ker sem najprej pomislila: ˝Šit, zdaj pa nimam denarja za novega in ne bom mogla slikat najinega user posted image ˝ In potem se se cmizdila tako dolgo, da mi je moj ati kupil novega hihihihiuser posted image Veliiiiko srčkanih fotk vama želim z njimuser posted image user posted image


aprilcica hvala in tud jaz tebi zelim veliko srckanih fotk user posted image

cigareti - ah ja ... jaz pa nisem mogla vstran ... So mi cigareti prevec pasali ... jaz sem se pa morala prav kontrolirat da nisem prevec pokadila, ker sem imela trenutke ko bi lahko kadila kar enega za drugim ... No vglavnem zmanjsala sem koliko se je pac dalo, ko grem na kavo mogoce pokadim malo vec kot drugace ampak zdaj ze je kar je ... Najbolj zanimivo pa je da so mi takrat ko hrane nisem prenasala in nobenih smradov , ko sem najbolj bruhala, so mi cigareti se vseeno pasali ful ... Bi blo boljse ce bi blo obratno , da bi mi takrat cigaret zasmrdel in bi pac lahko normalno jedla ...


_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3750
Stran:   <<   < Prejšnja stran  148 149 [150] 151 152   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  148 149 [150] 151 152   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?