|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 15:43:47   
pety78
Če je pa škatlica cigaret na dan luskuz, potem so pa vsi brezdomci bogati. user posted image


Ok, zdaj pa že pretiravaš, ker samo škatlica cigaret pa res ni merilo.


_____________________________



(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 15:45:37   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Nekdo z 2.000€ plače mesečno, ki se ima za reveža je pa res revež. V glavi.

Zna biti, da res marsikdo, zagotovo pa ne nekdo, ki ima doma ženo in dva otroka, poplave pa so mu uničile nezavarovano hišo, za katero ima še 10 let kredita.
Zato trdim, da sta revščina in bogastvo zelo relativen pojm in zato sprašujem, kako ostali gledate na to.



No ja. Če pri dveh jurjih plače ni mogu dat tiste par sto evrov letno za zavarovanje....
Je revež čist po svoji izbiri.
Btw če imaš kredit na nepremičnino  mora biti le ta zavarovana. Kar ti že čista kmečka pamet pove.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 15:49:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Če pri dveh jurjih plače ni mogu dat tiste par sto evrov letno za zavarovanje....Je revež čist po svoji izbiri.

Ni nujno. Kaj pa, če je bil bolan in je mislil, da bo umrl, pa je želel poskrbeti za svojo družino in jim zapustiti streho nad glavo, vse ostalo pa je dal za svoje zdravljenje? In morda takrat tudi ni imel plače 2.000€, temveč samo polovico tega (ženo in dva otroka pa kljub temu). Potem je pa ozdravel in našel boljšo službo.
Ja, hipotetično, Water lily, vendar ti s tem poskušam dopovedati, da svet ni črno bel, kakor ga ti vidiš (vsaj tako se mi zdi). Ne moreš kar za nekoga direktno reči, da je neumen, ker hiše ni zavaroval - najprej se vprašaj, zakaj je ni, potem pa sodi.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 15:50:06   
Anonimen
Ostanek plače 500€ za samsko osebo pomeni, da lahko na dan zapravi dobrih 16€.


ah dej, ne morš tko gledat no....jaz bi v luft skakala, od veselja, če bi NAMA skupaj ostalo 500 na mesec, ko poravnava stroške...pa nama jih niti slučajno ne..navadno se shodi glih za glih, al pa mogoč kakih 100€ ostane, ampak se tud hitro najde, kam jih je treba dat...že ma kdo kak rd, pa otroc kej rabjo itd....pa se nimam za revežauser posted image

Povprečna plača naj bi bila nekje med 800€ in 900€ (ne vem točno, koliko - netto znesek.


nič ne mahaj s to povprečno plačo, sej menda veš kako se izračuna povprečna plačauser posted image pol ti je menda jasno, kolk je takih ki dobivajo blazno mizerne plače, da se dobi ven tako povprečje....

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 15:52:14   
water lily
Važno je imeti domišlijouser posted image


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 15:52:46   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Vidiš, tukaj pa pridejo do izraza različna mnenja o tem, kdaj je kdo za koga revež. Ostanek plače 500€ za samsko osebo pomeni, da lahko na dan zapravi dobrih 16€. Toliko stane pizza, pivo, kava in škatlica cigaret (pa žeton za avtobus, da prideš do lokala). To je zame daleč stran od luksuza. Če pa govorimo o povprečni 4-članski družini, pa je to cca. 4€/dan/osebo. Da se preživeti, vendar je to prej vegetiranje, kakor človeka vredno življenje.

Aha, po tej definiciji smo mi definitivno reveži.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 15:52:57   
bumerang
Reven?
V Sloveniji tisti, ki kljub vsakodnevnem preračunavanju in zategovanju gleda, kam gre denar, ponoči namesto spanja preračunava in premišljuje, kako bi preživel do naslednje plače, kupuje hrano slabše kvalitete (kruh, star dva dni, sadje in zelenjavo, dano na stran, živila tik pred iztekom roka ipd.) ali si določeno hrane ne privošči in si ne more privoščiti tega, kar je ostalim ljudem običajno. Pa to niso samo počitnice.
Pa vse do tistega, ki nekje na svetu dela za 10 dolarjev na mesec, in tistega, ki živi na ulici in se ponoči pokriva s kartonom.
Čeprav sem v trgovini srečala gospo, ki je iz koša za uvelo zelenjavo in okoli gajbic pobirala liste solate in jih dala v voziček tako kot jih je vzela iz koša, par metrov naprej pa je v voziček naložila en plato piva. Ta zagotovo ni revna.

Bogat?
Tu imam pa samo eno kategorijo. Tisti, ki živi od obresti glavnice in ne od službe, in te obresti hudo presegajo vse njegove potrebe, navade in razvade, v taki meri, da sploh ne ve koliko ima in koliko potroši. Ki se ne obremenjuje z vsakdanjimi skrbmi in vsem, kar šviga po glavi ostali raji.



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 15:53:34   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Ostanek plače 500€ za samsko osebo pomeni, da lahko na dan zapravi dobrih 16€.


ah dej, ne morš tko gledat no....jaz bi v luft skakala, od veselja, če bi NAMA skupaj ostalo 500 na mesec, ko poravnava stroške...pa nama jih niti slučajno ne..navadno se shodi glih za glih, al pa mogoč kakih 100€ ostane, ampak se tud hitro najde, kam jih je treba dat...že ma kdo kak rd, pa otroc kej rabjo itd....pa se nimam za revežauser posted image

Povprečna plača naj bi bila nekje med 800€ in 900€ (ne vem točno, koliko - netto znesek.


nič ne mahaj s to povprečno plačo, sej menda veš kako se izračuna povprečna plačauser posted image pol ti je menda jasno, kolk je takih ki dobivajo blazno mizerne plače, da se dobi ven tako povprečje....


Podpišem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 15:55:27   
pety78
Reveži ponavadi ne dobijo kredita, ker ga ne morejo odplačevati...

_____________________________



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:12:05   
kaya2007
ok, materialno imamo verjetno malo več, kot tisti v povprečju...imam pa prijatelje, ki imajo tudi precej več kot mi, tako da se imam sama spet za nek srednji razred user posted image  to je pač subjektivna ocena, verjetno bi me tisti, ki ima zelo malo, gledal drugače.

aja, pa še to.hecno se mi zdi, ker pišete, da je bogat tisti, ki nima lizinga. vsi moji kolegi, ki imajo res veliko veliko denarja (in ki bi šli z lahkoto po katerikoli avto/hišo/jahto/whatever), večino stvari vseeno vzamejo na lizing. razlog? ker je veliko količino denarja bolj pametno obračati. in če ga daš v kosu, tega pač ne moreš. tako da to ni ravno merilo za revščino oz bogastvo.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:14:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Reveži ponavadi ne dobijo kredita, ker ga ne morejo odplačevati...

Saj ko so dobili kredit, niso bili reveži. Če takole na hitro pomislim, poznam 4 ljudi, katerim je šlo pred časom dokaj ali zelo dobro. Danes pa jim gre slabo (ne samo v primerjavi s svojim prejšnjim stanjem, temveč v primerjavi s povprečjem) in krivda ni bila na njihovi strani. Niso alkoholiki, niso narkomani, niso kockarji.

Domišljija, Water lily, ja - tisti, ki jo ima, preživi. Tistemu brez pa trda prede. Ampak ti se raje smejiš hipotetično popolnoma verjetni možnosti, kakor pa, da bi pomislila, da mogoče pa svet le ni črno-bel. V končni fazi - tudi tvoj svet ni črno-bel, kajne? Malo morje nians je vmes. In če sem jaz zate kvazi revež, potem zame ti predstavljaš žensko, ki je živ dokaz za to, da denar ne kupi vsega, pa če imaš življenje še tako lepo popredalčkano, zavarovano in premišljeno, kakor ti.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:17:20   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Reveži ponavadi ne dobijo kredita, ker ga ne morejo odplačevati...

Saj ko so dobili kredit, niso bili reveži. Če takole na hitro pomislim, poznam 4 ljudi, katerim je šlo pred časom dokaj ali zelo dobro. Danes pa jim gre slabo (ne samo v primerjavi s svojim prejšnjim stanjem, temveč v primerjavi s povprečjem) in krivda ni bila na njihovi strani. Niso alkoholiki, niso narkomani, niso kockarji.

Domišljija, Water lily, ja - tisti, ki jo ima, preživi. Tistemu brez pa trda prede. Ampak ti se raje smejiš hipotetično popolnoma verjetni možnosti, kakor pa, da bi pomislila, da mogoče pa svet le ni črno-bel. V končni fazi - tudi tvoj svet ni črno-bel, kajne? Malo morje nians je vmes. In če sem jaz zate kvazi revež, potem zame ti predstavljaš žensko, ki je živ dokaz za to, da denar ne kupi vsega, pa če imaš življenje še tako lepo popredalčkano, zavarovano in premišljeno, kakor ti.



No, no, Kerensa, brez hude krvi, saj samo debatiramo.

Lej, seveda lahko čez noč postaneš revež. Je milijon stvari, ki ti lahko v trenutku spremenijo življenje. Ampak pustimo sedaj to.
Meni še vedno ne gre v glavo, da je revež nekdo, ki DANES prejema 2.000 EUR plače. user posted image


_____________________________



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:17:59   
kaya2007
in še primer lizinga: če imaš npr približno tak čoln kot mi, daš na začetku en kup denarja, potem pa cca. 4000€ na mesec. da o ostalih stroških sploh ne govorim. je človek, ki ima par 1000€ na mesec za nepotrebne stroške(čoln je pač nepotreben, ni ključen za preživetje) reven? kakor za koga.

res sem mnenja, da je revščina/bogastvo subjektivna oznaka. razen v extremih. če nekdo nima niti za hrano, je to nedvomno revščina. bogastvo je pa težje definirat, ker imajo bogati tudi toliko večje stroške. in ko denar izgubijo, izgubijo tudi toliko več, kot ostali.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:18:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
nič ne mahaj s to povprečno plačo, sej menda veš kako se izračuna povprečna plačauser posted image pol ti je menda jasno, kolk je takih ki dobivajo blazno mizerne plače, da se dobi ven tako povprečje....

Brez skrbi, da vem, kako se izračuna povprečje user posted image . Tukaj je bilo govora o ljudeh (no, bom pa drugače napisala, da bo mogoče bolj razumljivo, kaj sem mislila), ki zaslužijo cca. 900€ netto mesečno. Vem, da je veliko takih, ki zaslužijo več od tega in vem, da je še več takih, ki zaslužijo manj - ampak ni bilo govora o tem.
Se sedaj kaj drugače sliši/bere?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:21:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007
res sem mnenja, da je revščina/bogastvo subjektivna oznaka.

Nekaj takšnega poskušam povedati, ja user posted image . Kakor sem že rekla, pa me zanima vidik drugih, kaj je za njih revščina in kaj bogastvo. Kolikor se to pač sploh da definirati. Iz tega se lahko tudi brez "branja med vrsticami" in podobnih "kvazi-pametovanj" razvije konstruktivna debata. Mnenje se da povedati tudi na bistevno lepši, a še vedno razumljiv način.

In to brez hude krvi. Vsaj z moje strani. user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:22:40   
Kerensa*
Oprostite mi za kakšno urico ali dve - grem v shopping. V nizkoproračunskega Tuša, iz katerega bom za isti denar prinesla bistveno več, kakor iz dražjega Mercatorja. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:23:46   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Oprostite mi za kakšno urico ali dve - grem v shopping. V nizkoproračunskega Tuša, iz katerega bom za isti denar prinesla bistveno več, kakor iz dražjega Mercatorja. user posted image


Če bi bla revež, bi šla raje v Eurospin.user posted image user posted image user posted image
Drugače pa lepo nakupuj. user posted image


_____________________________



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:25:44   
Anonimen
naš profesor za družbo je reku, da je srednji sloj tisti, k lohk vsak mesec da na stran 25% svojega dohodka....in seveda ima rešen st. problem, plača vse stroške, normalno živi....tist, k to ne more, je revež.....evo, uradna definicija, po kateri mislim da reveži prevladujemouser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:34:49   
Tjašy
Če upoštevam to difinicijo smo pa mi reveži.user posted image Imava hišo(priznam,da je ne bi imela,če ne bi njegovi starši umrli-kupila sva jo z denarjem od zapuščine),imava vsak svoj avto,.........a 25% dohodka na mesec nama pa res ne ostane,.....ŽALuser posted image Res pa normalno preživimo od plače do plače in nekaj "drobiža"nama ostane.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:46:46   
Korina1
Vesela sem če nam uspe brez pretresov priti skozi mesec z eno plačo. Avto je pri hiši samo eden in že zelo v letih( 15 let) in ne razmišljamo o drugem, čeprav bo počasi že potrebno ker pri nas biti brez avta pomeni biti brez službe in brez hrane.
Novih oblek si ne kupujemo, sem pa tja če je potreba nujna samo čevlje. Na izlete in počitnice ne hodimo, v gostilno na pijačo, kavo in jesti ne hodimo.
V trgovini kupujem ponavadi stvari ki so najceneje. Telefon imamo predplačniški in kličemo ko je potrebno in  ne brez potrebe. Večino položnic plačamo z zamikom.
Na koncu meseca ne ostane nič in smo veseli da nam je spet uspelo prerinit skozi mesec. Če nam pa slučajno ostane kakšnih 10 ali 20€ se pa že počutimo bogate.
Priznam sem revna, a je še veliko revnejših od mene. Imamo vsaj en topel obrok na dan, nekateri tudi tega nimajo.

< Sporočilo je popravil Korina1 -- 5.10.2009 16:48:08 >

(odgovor članu Tjašy)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:47:00   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Reveži ponavadi ne dobijo kredita, ker ga ne morejo odplačevati...

Saj ko so dobili kredit, niso bili reveži. Če takole na hitro pomislim, poznam 4 ljudi, katerim je šlo pred časom dokaj ali zelo dobro. Danes pa jim gre slabo (ne samo v primerjavi s svojim prejšnjim stanjem, temveč v primerjavi s povprečjem) in krivda ni bila na njihovi strani. Niso alkoholiki, niso narkomani, niso kockarji.

Domišljija, Water lily, ja - tisti, ki jo ima, preživi. Tistemu brez pa trda prede. Ampak ti se raje smejiš hipotetično popolnoma verjetni možnosti, kakor pa, da bi pomislila, da mogoče pa svet le ni črno-bel. V končni fazi - tudi tvoj svet ni črno-bel, kajne? Malo morje nians je vmes. In če sem jaz zate kvazi revež, potem zame ti predstavljaš žensko, ki je živ dokaz za to, da denar ne kupi vsega, pa če imaš življenje še tako lepo popredalčkano, zavarovano in premišljeno, kakor ti.



Moj svet niti približno ni črno bel.
Mi pa rdeča lučka zasveti k nekdo napiše da je pri 2.000 revež. Tacga bi najraj treščla. K se dela dobesedno norca iz revščine in ljudi ki resno nič nimajo.


In ja seveda si kvazi revež.
Lahko si privoščiš pustit šiht. Lahko si privoščiš bit lena in kupovat pripravljeno hrano. Lahko si privoščiš kofe v lokalu. Lahko si privoščiš vse svoje razvade s čiki vred. Lahko si privoščiš it v trgovino in kupit za oblečt. Lahko si privoščiš sedet ob odprtem oknu pri minusu zunaj in laufat centralno. Lahko si privoščiš it ven in pit in plesat celo noč. Lahko si privoščiš cel ljubi dan presedeti na toplem, sita, ob računalniku. Vse to si lahko privoščiš.
Sedaj pa vstani, pa pejd do družin ki so letos izgubile službo, ne prostovoljno se ji odpovedale. Družini ki je kuhan krompir vsak dan. Družini ki sanja o pici. Družini, ki gleda če si bo lahko privoščila drva za čez zimo da ne bodo v mrazu. Družini, ki si ni mogla privoščit zvezkov za otroke septembra. Družini ki ne zbere za najemnino in jim grozi da jih pred zimo izselijo. Pa jim reci v fris da si revna.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:49:29   
Oceania
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Reveži ponavadi ne dobijo kredita, ker ga ne morejo odplačevati...

Saj ko so dobili kredit, niso bili reveži. Če takole na hitro pomislim, poznam 4 ljudi, katerim je šlo pred časom dokaj ali zelo dobro. Danes pa jim gre slabo (ne samo v primerjavi s svojim prejšnjim stanjem, temveč v primerjavi s povprečjem) in krivda ni bila na njihovi strani. Niso alkoholiki, niso narkomani, niso kockarji.

Domišljija, Water lily, ja - tisti, ki jo ima, preživi. Tistemu brez pa trda prede. Ampak ti se raje smejiš hipotetično popolnoma verjetni možnosti, kakor pa, da bi pomislila, da mogoče pa svet le ni črno-bel. V končni fazi - tudi tvoj svet ni črno-bel, kajne? Malo morje nians je vmes. In če sem jaz zate kvazi revež, potem zame ti predstavljaš žensko, ki je živ dokaz za to, da denar ne kupi vsega, pa če imaš življenje še tako lepo popredalčkano, zavarovano in premišljeno, kakor ti.



Moj svet niti približno ni črno bel.
Mi pa rdeča lučka zasveti k nekdo napiše da je pri 2.000 revež. Tacga bi najraj treščla. K se dela dobesedno norca iz revščine in ljudi ki resno nič nimajo.

In ja seveda si kvazi revež.
Lahko si privoščiš pustit šiht. Lahko si privoščiš bit lena in kupovat pripravljeno hrano. Lahko si privoščiš kofe v lokalu. Lahko si privoščiš vse svoje razvade s čiki vred. Lahko si privoščiš it v trgovino in kupit za oblečt. Lahko si privoščiš sedet ob odprtem oknu pri minusu zunaj in laufat centralno. Lahko si privoščiš it ven in pit in plesat celo noč. Lahko si privoščiš cel ljubi dan presedeti na toplem, sita, ob računalniku. Vse to si lahko privoščiš.
Sedaj pa vstani, pa pejd do družin ki so letos izgubile službo, ne prostovoljno se ji odpovedale. Družini ki je kuhan krompir vsak dan. Družini ki sanja o pici. Družini, ki gleda če si bo lahko privoščila drva za čez zimo da ne bodo v mrazu. Družini, ki si ni mogla privoščit zvezkov za otroke septembra. Družini ki ne zbere za najemnino in jim grozi da jih pred zimo izselijo. Pa jim reci v fris da si revna.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:53:05   
Korina1
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Reveži ponavadi ne dobijo kredita, ker ga ne morejo odplačevati...

Saj ko so dobili kredit, niso bili reveži. Če takole na hitro pomislim, poznam 4 ljudi, katerim je šlo pred časom dokaj ali zelo dobro. Danes pa jim gre slabo (ne samo v primerjavi s svojim prejšnjim stanjem, temveč v primerjavi s povprečjem) in krivda ni bila na njihovi strani. Niso alkoholiki, niso narkomani, niso kockarji.

Domišljija, Water lily, ja - tisti, ki jo ima, preživi. Tistemu brez pa trda prede. Ampak ti se raje smejiš hipotetično popolnoma verjetni možnosti, kakor pa, da bi pomislila, da mogoče pa svet le ni črno-bel. V končni fazi - tudi tvoj svet ni črno-bel, kajne? Malo morje nians je vmes. In če sem jaz zate kvazi revež, potem zame ti predstavljaš žensko, ki je živ dokaz za to, da denar ne kupi vsega, pa če imaš življenje še tako lepo popredalčkano, zavarovano in premišljeno, kakor ti.



Moj svet niti približno ni črno bel.
Mi pa rdeča lučka zasveti k nekdo napiše da je pri 2.000 revež. Tacga bi najraj treščla. K se dela dobesedno norca iz revščine in ljudi ki resno nič nimajo.


In ja seveda si kvazi revež.
Lahko si privoščiš pustit šiht. Lahko si privoščiš bit lena in kupovat pripravljeno hrano. Lahko si privoščiš kofe v lokalu. Lahko si privoščiš vse svoje razvade s čiki vred. Lahko si privoščiš it v trgovino in kupit za oblečt. Lahko si privoščiš sedet ob odprtem oknu pri minusu zunaj in laufat centralno. Lahko si privoščiš it ven in pit in plesat celo noč. Lahko si privoščiš cel ljubi dan presedeti na toplem, sita, ob računalniku. Vse to si lahko privoščiš.
Sedaj pa vstani, pa pejd do družin ki so letos izgubile službo, ne prostovoljno se ji odpovedale. Družini ki je kuhan krompir vsak dan. Družini ki sanja o pici. Družini, ki gleda če si bo lahko privoščila drva za čez zimo da ne bodo v mrazu. Družini, ki si ni mogla privoščit zvezkov za otroke septembra. Družini ki ne zbere za najemnino in jim grozi da jih pred zimo izselijo. Pa jim reci v fris da si revna.



Tudi mi letos ne vem če bomo za zimo na toplem.user posted image

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 16:59:24   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Mi je pa zanimivo in nefer, da je med nama z možem, ki imava oba faks, enako delovne dobe, s tem da je njegova služba mnogo težja od moje, 400 evrov razlike na koncu meseca v mojo korist.


Evo, tega tudi jaz ne razumem. Jaz imam končan faks, delam v pisarni, kjer je 7. stopnja zahtevana, moj pa 4-letno šolo in dela kot prodajalec, pri plači pa je razlike enih 50€ user posted image  Včasih se vprašam kam sem vrgla tistih 5 let, ki sem jih preživela na faksu. Za boljšo plačo očitno niso šla.

O tem kdo je revež in kdo bogat se res lahko na dolgo in široko razpravlja. Se pa nikakor ne strinjam, da je revež nekdo, ki mu mesečno ostane 500€ za zagonit. Pa če tudi je to 4-članska družina. Meni še nikoli v življenju ni ostalo toliko denarja za zagonit, pa se niti slučajno nimam za reveža. Prej bi rekla, da je revež tisti, ki ima za 4-člansko družino za vse stroške in preživetje samo 500€ na mesec. Takih ni malo.

Pa tudi to, da človek na dan zapravi 16€ se mi zdi veliko, sploh če jih porabiš za kavo, cigarete in pizzo v lokalu. To je za moje pojme že luksuz. Pa si jaz tudi večkrat to privoščim, kljub temu da mi 500€ čistega ne ostane.

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

naš profesor za družbo je reku, da je srednji sloj tisti, k lohk vsak mesec da na stran 25% svojega dohodka....in seveda ima rešen st. problem, plača vse stroške, normalno živi....tist, k to ne more, je revež.....evo, uradna definicija, po kateri mislim da reveži prevladujemouser posted image


O marija, pol najboljše, da grem kar na rdeči križ v vrsto stat za hrano, ker po tej definiciji sem hud revež user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 17:16:25   
bumerang
K water lily bi dodala še tole:

"... in se zraven s tega delaš še norca."

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?