|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:27:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin
Ti reči tvoji "kolegici" naj pošlje par prijav v kakšno odvetniško pisarno, banko, razne agencije..pa da vidimo če bo imela kaj težav user posted image

To lahko rečeš tudi meni, ker sem na istem user posted image . In tega ne bom naredila, ker za ta delovna mesta nisem izšolana. Za metlo smo pa izšolani vsi. user posted image

Pa da ne izpostavljamo samo najnižjih in najvišjih - kaj pa vmesni? Koliko je ljudi s srednješolsko izobrazbo in/ali gimnazijo, pa brezposelnih? Srednja šola je vseeno nekaj specifičnega, ja, gimnazija pa je splošna, torej gre taka oseba brez problema delat npr. na blagajno Hoferja, k policam Lidla ali v skladišče Spara, recimo. Zakaj ne gre, če je toliko potreb po takšnih delavcih?

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:30:37   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

ampak ne more pa tak človek reči, da je brezposeln zato, ker ne dobi službe. Brezposeln je zato, ker je ne vzame, saj se mu zdi, da je on predober zanjo.

-------------------------
  Za večino ljudi s faksom, so to nesprejemljive opcije. Po moje, se bo tukaj še dosti spremenilo, saj so spet zelo dobro plačani manualni poklici (keramičar, električar, avtomehanik..). Jaz včasih resno razmišljam, da bi se naučila še ploščice polagat user posted image . Skratka, dokler ti voda ne teče v grlo, imaš možnost izbire. Potem? Kako že rečejo- v sili hudič še muhe žre!
 

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:34:12   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: barika
eno je oglas, ki mora biti, drugo je pa realnost, "kaj je za  tem oglasom", po navadi so ta delovna mesta že zasedena.

Poznam to "logiko", ja, pa vendar - oglas za ekonomista/pravnika, ki je tam, ker pač po zakonu mora biti (oglas). Delovno mesto je drugače že vnaprej zasedeno. Ampak s kom? S kom drugim, kot z ekonomistom/pravnikom težko. Zaseden zaradi VIP zvez morda res, še vedno pa moraš biti ekonomist/pravnik. Torej delovna mesta še vedno so. Samo VIP zvez ni, kajne?


po navadi jih po firmah porazporedijo ali pa preko vez pridejo not (pa včasih tudi blage veze nimajouser posted image ).

Jaz vem za sebe, da ko bodo tele porodniške gotove, bom šla delat, pa tudi v trgovino, ampak če gledaš, koliko let in denarja si "zapravil" za šolanje (ker v šolo hodiš zase in da imaš boljše življenje), se ti včasih za malo zdi delat za 400€ na mesec.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:34:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
Skratka, dokler ti voda ne teče v grlo, imaš možnost izbire. Potem? Kako že rečejo- v sili hudič še muhe žre!

Res je. In dokler bomo imeli tako socialno državo (z vsemi ugodnostmi, ki se nam zdijo samoumevne) ter dokler bodo socialne pomoči malo manj kakor enake minimalnim plačam, do takrat bo tako. Po mojem. Ker dejansko traja kar nekaj časa, preden pride ta hudič, ki v sili še muhe žre.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:36:46   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: barika
Jaz vem za sebe, da ko bodo tele porodniške gotove, bom šla delat, pa tudi v trgovino, ampak če gledaš, koliko let in denarja si "zapravil" za šolanje (ker v šolo hodiš zase in da imaš boljše življenje), se ti včasih za malo zdi delat za 400€ na mesec.

Razumljivo - ko primerjaš vloženo z dobljenim. Ostaja pa dejstvo, da službe še vedno obstajajo. Tudi prosta delovna mesta, da ne bo pomote. Samo na človeku je, ali ga bo sprejel ali ne. S kakršnimkoli razlogom že.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 18:54:01   
Pika Zoja
Oh, Kerensa, kaj spet mutiš. Zopet ti, ti, ti. Ti imaš fenomenalno službo z OŠ, ti bi to naredila, ti bi drugo naredila. No, daj, potem pa špukni za kakšen denar delaš in kje. Pa rečmo, da dobiš tam nekje, glede na to, da delaš nočne, ene 700-900€, sam to dobijo tudi ljudje recimo z OŠ, ki delajo v privat tiskarnah, no, še malo več, pa še nikogar nisem slišala, da bi se tolk hvalisal, ker z OŠ 1300€ prinese na mesec domov. Pa kolega, ima kar smisel za polaganje ploščic, pa je kar majstore na tem področju, brez srednje šole, brez poklicne šole - tam po tamalem prinese 5k € na mesec domov. Pa se ne hvalisa, da ima samo OŠ, ampak sedaj, ko je krepko čez trideset se trudi in širi svojo znanje in obzorje s tem, da si plačuje šolo (no, prej bi jo lahko naredil zastonj). Pa sam pravi, da če bi imel keramičarsko že prej, bi take pare nosil domov, pa ne bi bil zdaj več tu, kjer je, ampak bi delal v Avstriji ali Nemčiji za ogromne denarje.
Kakorkoli že, zaradi mene si lahko ti to spričevalo iz Osnovne šole na čelo nabiješ, pa napišeš, da si najbolj uspešna ženska z osnovno šolo, pa me malo ne gane. Ker mi dejansko nimaš kaj za pokazat. Tudi kakršnihkoli hvalospevov na tvojo osnovno šolo in fenomenalno znanje ne bom pela, ker si zame prej omejena zgolj na določeno 'prebrano in pobrano iz interneta), tako da mene že od začetka tukaj gor nisi prepričala, ampak se mi zdiš zgolj sanjač. Ljudje v tvojih letih delajo vse prej kaj drugega, kot pa se hvalijo na hormonskem forumu, da imajo WAU službo z OŠ. Smilijo se mi zgolj tvoji otroci, ki odraščajo z miselnostjo matere, da si z OŠ bog in batina. Ma ja. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 19:26:35   
atanja
No ja jaz bom pa zdaj povedala pa vem da me boste napadle.

Izkušnje kažejo da tisti ki pride iz faksa ne zna delat. Jaz mam 20 šudentk čez, delo res ni ne vem kva. Največ imamo problemov z neresnostjo, z nedelo-ker je metla zginla pa jo res ni vidla kje je. In potem je že vhod tak da te mine da bi vstopil notri. ..
Pa je 2 letnik ekonomije pa ne ve kaj je davčni zavezanec. Vsak mesec razlagam pa vsak nasljednji mesec me kliče' joj kle pa je en z davčno kaj je že to?'
Pa da ne omenim da ko nekoga rabmo pa pokličemo če bi lahko jutri prišel delat ker je res nujno-al pa 3 dni prej pokličemo reče ej sori moram it na kavo.

Tako da jaz takih tud ne bi zaposlila.

Jaz tudi dajem veliko za šolanje, ampak zato da bi lahko enkrat imela boljšo službo. Ne pa kar jutri. In vsak ki je na vodstvenem oz.pomembnem delovnem mestu, in ga opravlja res korektno je začel pri metli in se sproti učil....

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 19:36:37   
Pika Zoja
Atanja, ja itak, da se lahko ljudje sproti učijo - in tisti, ki se imajo namen učit, se itak učijo in izobražujejo, njim v dobro, pa ne nonstop poudarjajo, da so boga za jajca prijeli z OŠ.

Kakorkoli že, jaz imam z študenti čisto druge izkušnje, sploh se mi pa zdijo blazno dojemljivi in poslušni, pa določene zadeve blazno hitro dojamejo in jih brez problema uporabljajo. Je pa res, da na razgovorih ne vzamemo ravno pičkice z dolgimi nohti, ki se med razgovorom 5x pogleda v ogledalo, ali pa ki se ogledujejo v soju mize. Pa še nikoli nisem doživela, da bi študent zavrnil delo zaradi kavice. VSaj tisti, ki ima namen delat ne.

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 19:48:51   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Razumem poanto user posted image , ampak a se v tem primeru potem tudi ti strinjaš s tem, da službe torej so, ampak jih ljudje z določeno stopnjo izobrazbe nočejo sprejeti, ker se jim zdi za malo, da bi npr. s 7. stopnjo pometali stopnišča?


In so delodajalci, ki te z višjo stopnjo izobrazbe, kot zahtevajo niti pod razno ne bodo zaposlili, ker te nočejo/ ne morejo primerno plačat. Oz. imajo fobijo, da tudi če si pripravljen podpisat da jim delaš skoraj za džabe, ker pa reeeees rabiš šiht, da si boš čez en čas pa sprdnil da hočeš višjo plačo.
Ravnokar doživel moj dragi. S sedmo stopnjo se prijavlja na vse živo..in je popolno ustrezal razpisu za 5. stopnjo in na razgovoru je moral najprej pol ure razlagat da on bi rad delu in da ne, ni mu pod častjo delat za 600 eur, ker raj to, kot bit doma za nič in točno to mu je reku delodajalec- DA SI GA NE UPA ZAPOSLIT, KER MU NOBEN NE GARANTIRA, DA SI ČEZ EN ČAS NE BO ZAŽELEL VEČJE PLAČE.user posted image
Pa crkni od gladi.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 19:49:57   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: atanja

Izkušnje kažejo da tisti ki pride iz faksa ne zna delat.



V bistvu ne poznam nikogar, ki bi že prvi dan znal opravljat delo popolnoma samostojno, pa naj ima tako ali drugačno izobrazbo. No, edino, če je govora samo o metli in telefonu. S tem imamo izkušnje menda vsi, al ne user posted image


Pika Zoja, ne se bost s Kerenso, se res ne splača. Iz vseh postov veje neka blazna želja po višji izobrazbi, sam v končni fazi je treba za to nekaj naredit. Pa v glavi met. Pa če še tako vztrajno ponavlja, kako ji tist ceglc nič ne pomeni. Ampak zgleda vseen boli, ker ga nima.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:05:43   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: atanja

Izkušnje kažejo da tisti ki pride iz faksa ne zna delat.



V bistvu ne poznam nikogar, ki bi že prvi dan znal opravljat delo popolnoma samostojno, pa naj ima tako ali drugačno izobrazbo. No, edino, če je govora samo o metli in telefonu. S tem imamo izkušnje menda vsi, al ne user posted image


Pika Zoja, ne se bost s Kerenso, se res ne splača. Iz vseh postov veje neka blazna želja po višji izobrazbi, sam v končni fazi je treba za to nekaj naredit. Pa v glavi met. Pa če še tako vztrajno ponavlja, kako ji tist ceglc nič ne pomeni. Ampak zgleda vseen boli, ker ga nima.


Ja, Catja, maš prav. Pa točno tako se tudi zdi in bere. Nonstop.


(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:07:11   
atanja
Ja sam če še ne znaš delat kako si lahko potem takoj obetaš ne vem kako službo?
Pravim da je potrebno začeti na začetku in pač zraven včasih paše tudi metla krpa,...


(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
11.3.2009 20:10:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:14:49   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Oh, Kerensa, kaj spet mutiš. Zopet ti, ti, ti. Ti imaš fenomenalno službo z OŠ, ti bi to naredila, ti bi drugo naredila. No, daj, potem pa špukni za kakšen denar delaš in kje. Pa rečmo, da dobiš tam nekje, glede na to, da delaš nočne, ene 700-900€, sam to dobijo tudi ljudje recimo z OŠ, ki delajo v privat tiskarnah, no, še malo več, pa še nikogar nisem slišala, da bi se tolk hvalisal, ker z OŠ 1300€ prinese na mesec domov. Pa kolega, ima kar smisel za polaganje ploščic, pa je kar majstore na tem področju, brez srednje šole, brez poklicne šole - tam po tamalem prinese 5k € na mesec domov. Pa se ne hvalisa, da ima samo OŠ, ampak sedaj, ko je krepko čez trideset se trudi in širi svojo znanje in obzorje s tem, da si plačuje šolo (no, prej bi jo lahko naredil zastonj). Pa sam pravi, da če bi imel keramičarsko že prej, bi take pare nosil domov, pa ne bi bil zdaj več tu, kjer je, ampak bi delal v Avstriji ali Nemčiji za ogromne denarje.
Kakorkoli že, zaradi mene si lahko ti to spričevalo iz Osnovne šole na čelo nabiješ, pa napišeš, da si najbolj uspešna ženska z osnovno šolo, pa me malo ne gane. Ker mi dejansko nimaš kaj za pokazat. Tudi kakršnihkoli hvalospevov na tvojo osnovno šolo in fenomenalno znanje ne bom pela, ker si zame prej omejena zgolj na določeno 'prebrano in pobrano iz interneta), tako da mene že od začetka tukaj gor nisi prepričala, ampak se mi zdiš zgolj sanjač. Ljudje v tvojih letih delajo vse prej kaj drugega, kot pa se hvalijo na hormonskem forumu, da imajo WAU službo z OŠ. Smilijo se mi zgolj tvoji otroci, ki odraščajo z miselnostjo matere, da si z OŠ bog in batina. Ma ja. user posted image

Ljuba duša - kako zelo si pa ti zgrešila point teme... že skoraj neverjetno. user posted image  Morda ti bo pomagalo (ali pa tudi ne), če ti napišem, da jaz osebno (in moja ne-izobrazba) pri samem vprašanju nimata popolnoma nič... umiri hormone in preberi temo, ne pa, da direktno napadaš nekoga (konkretno mene), kogar že v osnovi ne maraš... vprašanje je bilo, če je res (možno), da je v današnjih časih lažje dobiti službo (pa kakršnokoli že) brez izobrazbe, kakor pa z izobrazbo... nič drugega... brez mene, brez moje OŠ, brez višine moje plače, brez zaledja... vse, kar si na tem forumu (ali kje drugje) lahko zasledila o višini moje plače, je to, da sem nekje in nekajkrat napisala, da se mi zdi žalostno, da je sistem tak, da se nekdo izobražuje npr. 16 let, potem pa zasluži enako ali (večinoma) celo manj kakor nekdo, ki je že tistih 8 let komajda spackal skupaj... kakšnega hvalisanja (mojega, seveda) o tem, da sem ne vem kako (in kakšna) uspešna ženska z OŠ, od mene nisi slišala (oz. prebrala)... od kod hvalospevi, od kod kakršnokoli fenomenalno znanje?... to je zraslo na tvojem zeljniku, ne na mojem (jaz takšnega nimam)... tako, kakor ti vsako moje vprašanje (ali zapisano besedo) razumeš kot nekakšne neizpolnjene sanje po high izobrazbi, uspehu v tujini in ne vem čem še vse, tako jaz iz teh tvojih kritik razberem ljubosumje in jezo, ker si se sama šolala veliko več kakor npr. jaz (ali marsikdo drug), pa kljub temu nisi dosegla tistega, kar si želela... in ja - ne vem, ali imam prav, ker te ne poznam... tako tudi ti ne veš, ali imaš prav (o meni), ker me ne poznaš... eno je nekaj slišati od nekoga, drugo pa je človeka poznati in vedeti, kdo in kaj dejansko je in, kako si že rekla, kaj ima za pokazati... s to razliko, da mene ne zanima, kdo in kaj si ti, ti pa že od postov o NY dalje komentiraš, citiraš in napadaš vsako mojo zapisano besedo... ja ljuba duša - daj, če se ti da... ničesar ne boš spremenila (v zvezi z mano), samo ti se boš (morda) bolje počutila, če boš izlila svoj, hmmm, gnev na nekoga v virtuali... menda je tudi to dobra terapija.


(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:15:35   
Katey
Res je žal pri nas tako, da so veze in poznanstva v veliko primerih ključ do določenega delovnega mesta, poleg tega pa se dogajajo še taki primeri kot ga je navedla Klemy 82, delodajalcu enostavno ni v interesu imeti zaposlenega z višjo izobrazbo pa četudi na mestu z zahtevano nižjo izobrazbo.
Predvsem mi je žalostno to da ima vse preveč privatnikov moč izkoriščati delavce in jim plačevati mizerne plače sami pa bogatijo na račun svojih delavcev.
To da pa določeni ljudje z višjo izobrazbo ne sprejmejo vsake službe za vsako ceno pa tudi razumem, bolje rečeno razumem ljudi, ki imajo izkušnje in izobrazbo ne razumem pa mladih, ki pridejo s faksa in jim je izpod časti sprejeti delovno mesto nižje kot jim ga 'določa' izobrazba, to mi pa ni jasno, ker se mi zdi, da vsak mora nekje začeti in si nabrati izkušnje da lahko napreduje in ceni delo ki ga opravlja.

To da si pa danes lažje najdeš delo z OŠ kot z višjo izobrazbo, mogoče res vendar se zopet poraja vprašanje kakšno delo in koliko ti delodajalec plača (v smislu nakazuje in koliko dobiš če si na bolniški,...) za tvoje delo oz. kakšno prihodnost ti zagotavlja to delo.


(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:19:09   
Katey
Ej Kerensa oprosti, sam si pa mojstrica izmotavanja in prelaganja besed in dejstev iz sebe na druge oz. v smislu saj nisem tako mislila, pri tebi je vedno tako najprej navržeš potem pa umikaš in gladiš. Ni problema ti povej vse kar ti na pamet pade ampak potem za tem tudi stoj oz. zagovarjaj svoje stališče.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:21:22   
Kerensa*
Bom ponovila vprašanje, Katey - ali je danes človeku brez izobrazbe lažje dobiti službo kot človeku z izobrazbo? In kar se tiče mnenja in/ali stališča - moje mnenje/stališče je, da je tako. Niti pod razno pa ne sklepam izključno po sebi.

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:26:35   
Katey
No pa ti povem, da se motiš, ker ravno tako nekdo npr. s 7. st. lahko pomiva posodo v restavraciji, kelnari, pometa in pomiva poslovne prostore, in še tisoč takih poklicev lahko opravlja nekdo z visoko oz. višjo izobrazbo, težko boš pa ti z OŠ opravljala mesto key account-a, svetovalca na banki, ....... razlika je v tem človek z višjo oz. visoko izobrazbo ima možnosti izbire medtem ko nekdo z OŠ jih pa nima prav veliko.

Pa da ne bo tega kdo narobe razumel, cenim vsako delo, ker sem še kot študentka opravljala vse sorte dela.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:26:47   
Pika Zoja
Hvala na dolgem odgovoru, vendar se mi ne da brat. 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:30:12   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Katey
No pa ti povem, da se motiš, ker ravno tako nekdo npr. s 7. st. lahko pomiva posodo v restavraciji, kelnari, pometa in pomiva poslovne prostore, in še tisoč takih poklicev lahko opravlja nekdo z visoko oz. višjo izobrazbo, težko boš pa ti z OŠ opravljala mesto key account-a, svetovalca na banki, ....... razlika je v tem človek z višjo oz. visoko izobrazbo ima možnosti izbire medtem ko nekdo z OŠ jih pa nima prav veliko.

To mi je jasno, seveda, ampak nekdo s 7. stopnjo izobrazbe očitno noče (dokler "v sili še hudič muhe žre") sprejeti delovnega mesta, rangiranega pod njegovo izobrazbo. Kar je seveda po eni strani razumljivo. Po drugi strani pa je prav tako jasno, da jaz ne morem biti svetovalec na banki, ker tega dela niti ne znam, niti zanj nisem izšolana. Torej sem "obsojena" na poklice, kjer izobrazba ni zahtevana.

Se mi pa zdi, da je slednjih več na voljo oz. je "kader" bolj iskan - zato mislim, da je neizobraženim lažje. Seveda pa so tudi manj izbrični (če se sploh smem tako izraziti, da ne bo napačno razumljeno).

Da so pa višine plač en tak relativen pojm, ne glede na izobrazbo, smo pa že ugotovili.

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:35:06   
Katey
To katero delovno mesto sprejme posameznik je njegova odločitev, to da pa ti misliš da je tebi s končano OŠ lažje najti službo kot ostalim in da je v bistvu super imeti samo OŠ, ker itak itak službo najdeš samo če hočeš vsak dan drugo je pa tisto kar mene v tvojih trditvah moti.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:41:20   
Kerensa*
Ne, ne - jaz ne trdim, da lahko nekdo z OŠ najde vsak dan drugo službo, nekdo z doktoratom je pa ne more. Po mojem mnenju nihče ne more (ali pa vsaj zelo težko, no) tedensko ali mesečno (in to v nedogled) menjavati služb. Celo dvomim, da kdo hoče, saj prioriteta ni samo spodobna plača, temveč tudi neka stalnost in varnost s socialnega vidika. Trdim samo (sklepam po poznani okolici in po prebranem zadnje čase), da nekdo brez izobrazbe (ali z nižjo izobrazbo) lažje najde delo zase (ne glede na plačo), ker se mi zdi, da je "kader" z nižjo izobrazbo večinsko bolj iskan. Ja, ni dvakrat za reči, da zato, ker delodajalci nočejo zaposlovati višje izobraženih, ker lahko enako delo opravljajo nižje izobraženi. Za to sem pa že rekla, da je žalostno, da imamo tak sistem, kjer se izobrazbe (in truda, vloženega vanjo) ne ceni in ne plača primerno. Žalostno je, da se nekoga z visoko in morda celo specifično izobrazbo ne zaposli izključno zato, ker lahko njegovo delo opravlja nekdo, ki ima stopnjo ali dve nižjo izobrazbo, torej že v osnovi nekaj razredov nižjo osnovno plačo - ali pa morda zato, ker stanuje kakšen kilometer predaleč od delovnega mesta in delodajalcu ni v interesu plačevati toliko višjih potnih stroškov. To je pa bullshit.

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:55:36   
Marogica
Torej...odgovor na vprašanje, je seveda takšen, da je odvisno do izobrazbe. Če govoriš o  poklicih, ki je tudi izobrazba, ptem mislim, da ni tako težko najti službe v svojem poklicu, če ga znaš opravljati. Mislim, da se vedno iščejo električarji, frizerji, nakatarji....

Če pa govoriš o "akademikih", kot izobrazbi, je seveda najprej treba vzeti v zakup, da vsi, ki pridejo iz faxa, so navadni teoretiki, kar se svojega foha tiče, torej nimajo 3 čiste, kar se tiče praktičnega dela v svojem poklicu. Pa če so vso svoje življenje delali pr ŠS, kot kelnarce, čistilke....to ni primerjava. ENo je delati, drugo je delati v tem, za kar se "učiš".

In stvar je težka za oba...delodajalca in delojemalca. Delodajalec bi seveda rad kar nekoga, ki že stvar "obvlada", saj bi rad plačeval za delo, ne pa za učenjeuser posted image , mladi začetnik, pa jasno, da izkušenj ne more imeti, če mu noben ni dal šanse.

Mislim, da bi morala oba, delodajalec in delojemalec stopiti v takšnih prmerih za kakšen korak drug proti drugemu, torej najti neko "razmerje", ki bi bilo za oba še vedno sprejemljivo. Vendar smo zopet pri teoriji, ker v praksi je vse povezano z denarjem in tako se "kalkulira" potem pač drugače.

Sama osebno menim, da je naša zavest, kar se faxov tiče, zastavljena narobe. Začne se pri starših("naredi šolo, da ti bo šlo boljše, kot meni"), kakor tudi pri državi, ki forsira visoko izobražene(statistično gledano, smo SLovenceljni med bolj izobraženimi na svetu-torej dirka za statističnimi podatki, beri: hvalisanjem navzven).

VEndar se tako začne ustvarjati nekako čudno nesorazmerje, med povpraševanjem in potrebami. Čisto po kmečko...toliko visoko izboraženih, katera država je spospbna ustvariti s svojim gospodarstvom toliko njim namenjemin delovnih mest?? Ni možno, jasno....potrebujemo tudi urarje, čevljarje, trgovce, disponente....pač vse poklice, da lahko gospodarstvo neke države funkcionira.

In potem pride do tega, kar beremo tukaj...razočaranje, da ljudje ne dobijo služb v poklicu, za katerga so študirali. Po drugi strani, pa se mi zdi, da se eni enostavno ne znajdejo...po načelu, nekje pač moram začeti, ker si tako pridobim prakso, socialne kontakte, preko katerih spoznaš "ta prave" ljudi, ki ti pomagajo pri tvojih željah....

Ma, kaj vem....Sama sem se znašla s polovico pravnega faxa v Švici in tudi nisem pričakovala, da me bodo kar na cesti čakali z odprtimi rokami. Madona...kdo pa sem jaz??? Pa sem začela za tekočim trakom, končala pa kot vodja kadrovske službe v eni od večjih švicarskih zavarovalnic. Pa to sedaj ni hvaljenje, da ne bo pomote,samo pokazati želim, da se da, da se moraš pač znajti in nekaj narediti zase.  Pa ni bilo VIP-ov in ostalega sranja. VIP-e sem si ustvarila skozi moje delo in poznanstva kar sama.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:58:52   
Kerensa*
Ne da bi manjšala pomembnost postov (in mnenja v njih) katerekoli druge RR-ovke (z izjemo Pike in Katje, ki sta namesto vprašanja ponovno videli vse drugo) - Maroga, tokrat ti moram pa čestitati (za post/mnenje). Izobrazba gor ali dol - temu rečem konstruktivno mnenje brez priveskov.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 20:59:39   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

ker delodajalci nočejo zaposlovati višje izobraženih, ker lahko enako delo opravljajo nižje izobraženi.


SE strinjam. V Švici ti opravlja službo disponenta ali podobne službe človek s 3-letno izobrazbo, pri nas moraš imeti ekonomski faxuser posted image

Če razčlenim:
1. resnično ni potrebno več, za opravljanje takšnega dela, ker marsikaj ti doprinese praksa.
2. Država bi dobivala že kakšnih 5,6,7 let(odvisno kako dolgo eni študentje "vlečejo" študij) prispevke, davke, ker bi šli pač prej v službo. Vsaj Švica je tako pametna...SLO očitno ne.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?