|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 9:52:09   
katja_p
Čao!

Mi2 sma zrihatane, lahk že kreneva ven. Bethany kk sta pa vidve?

Naša se je pa dans zbujala na 3 ure user posted image user posted image user posted image  Pa ni moja majčka za njen vzglavnik nč pomagala .... user posted image  Ne vem, no ... In ugotovila sem, da če se tk pogosto zbudi, sploh ni lačna, ker sam ene 3x potegne, pol pa stran, ampak bi se sam mal cartala in pr men zaspala ... To pa na dolgi rok ne bo šlo. Js sm bla zjutri spet ko zombi ... user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 426
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 15:00:29   
Bethany
A danes pa nič čvekanja?? user posted image user posted image Sej je res prelepo vreme zunaj, škoda za rač. ždet.

Midve sma glih s sprehoda do mesta in nazaj, kr malo noge čutim, verjetno tudi zaradi včerajšnje telovadbe. Zdele grem pa uno skutno pecivo spacat skupaj, se mi ga že pošteno lušta. Upam, da se Elina prej ne zbudi, hehe.

Pol pa kej počvekajte, da bom mela pred kosilom še kej za prebrat. user posted image user posted image

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 427
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 15:24:20   
_kathy_
Evo mene!
Bethany, Martka, Katja ...nismo se mogle dobit. Smo imeli pestro noč, z malo spanja in mi je zjutraj do 11 h potegnil. tako sva kasneje šla ven, Gala sem dala pazit (punci od Borisovega brata) jst pa sem pomagala Borisu pri deklariranju nove robe. Tako sem šele sedaj prišla domov. Pa je šel tako lep dan mimo.user posted image


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 428
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 15:38:13   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Evo mene!
Bethany, Martka, Katja ...nismo se mogle dobit. Smo imeli pestro noč, z malo spanja in mi je zjutraj do 11 h potegnil. tako sva kasneje šla ven, Gala sem dala pazit (punci od Borisovega brata) jst pa sem pomagala Borisu pri deklariranju nove robe. Tako sem šele sedaj prišla domov. Pa je šel tako lep dan mimo.user posted image



Ja, škoda. Res je blo luštno zunaj, sam veter je mal nadležen na trenutke...

Midve s Katjo sma nazaj grede imele še postojanko v parku oz. ob Savinji na klopci, se je Elina drla ko jesihar, pa sem jo mogla mal potolažit pa nahranit. Pol je še Tjaša začela neki žnarat... so hecne te dve pupe. user posted image user posted image Namesto, da bi se Elina nalezla od Tjaše, kako naj lepo mirno leži v vozeku in gleda ven, če že glih ne zaspi, se je pa Tjaša nalezla od Eline tečkanja. Pol sta pa po par 100 metrih obe zaspale in naša spi še zdaj. Jo grem počas zbudit, previt in najest.

čau, ta čas...

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 429
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 16:19:36   
Lolita23
Porodna zgodba:

Bom poskusila nahitro napisat.No kot veste se mi je v torek zvečer odluščil čep,čez kake dve ure pa se dobila menstruaciji podobne bolečine, ki so bile pač na 5, 10 15 min, skratka neenakomene, moj me je hotel že pejati ampak, sem rekla, da ne grem, dokler ne bojo redne, pa so prenehale.Potem pa ob 4ih zjutraj spet in spet neenakomerne, ker sem vedela, da imam pregled CTG sem počakala tu Z PUPO, ter se odpravila na pregled.Na ctg ni zaznavalo spet popadkov, tako da sem obupala, potem pa je G me pregledala, videla da sem odprta 2-3cm terme obdržala v P, ampak ves ta čas sem jaz te bolečine imela.No potem sem ležala tam v P in mi je bilo že, da bi šla domov, ker spet CTG nič ni zaznal, ampak sem morala ostat, zvečer na viziti povem G, da imam še kar bolečin, ki pa niso časovno enakomerne, ta me pregleda, predre mehur, ker sem bila zdaj že odprta 3cm, vidi da se je mala pokakala, jaz se z nasmehom odpravim v porodno, vsi me gledajo kot, da sem nora, ker se smejem, ma ko bi vedela, da se dolgo pa ne bom.No v glavnem, zdaj se popadki stopnjujejo,(v porodno sobo sem prišla ob 18ih), dobim nekaj proti bolečinam, ni prijelo haha, babica pač pravi se boš pa mogoč sprostila,mala je že čisto nizko, odpiram se hitro, vendar nimam dovolj močne svoje popadke zato dobim še umetne(po 2 urah v porodni),(vse o njih...).No po 3 urah in pol končno iztis, vendar nisem bila dovolj močna, pa se mi je ena babica vrgla na trebuh druga mi naredi epizitomijo, ampak še kar ne gre glava pa že skoraj zunaj, zato mi malo pomagajo z vakumom, druga babica se spet vrže na trebuh in voila mala je zunaj z dvakrat obvito popkovino okol vrata, vendar takoj zadiha.Malo mi položijo na prsa in me začnejo šivat, pokasirala zunanje in notranje šiveAmpak mi je vseen, mala je zdrava.No takoj pokličem še očija, ki mi medtem pošilja že smse, kako sva.Tako naju uredijo, se podojiva in od takrat je mami konkretna mlekarnaa, njena mala pa vse preseneča z živahnostjo.Mala je dobesedno pribrcala na svet, tako da so se babice bale kak bo.

Uh malo sem se razpisala

lp


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 430
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 16:45:24   
Dali*
Lolita user posted image user posted image user posted image  za tako pozitivno naravnano miselnost pred porodom. Sedaj pa itak, ko gledamo naše sončke ne vidimo drugega kot samo pozitivne stvari. Vedno znova presenečajo.

Bethany sporoči kako je uspelo pecivo. Najmi...jst bi tu en kos. Prav kmalu se vam pridružim na dooolgih sprehodih. Kilce je treba spravit dol...
Mami me čist preveč razvaja. Moram imeti 5 obrokov na dan, pa vse je tko dobro...da kr jem...jah, če ne ne bo mleka, pa fejst morem na zize pazit, ker zunaj piha, da si jih ne prehladim, oz. mleka...mame so zakon!!! Vedno polne dobrih nasvetov.

(odgovor članu Lolita23)
Neposredna povezava do sporočila: 431
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 16:48:29   
Dali*
Mi imamo pa že 2. dan težave z lulčkom. Kožica mu je na vrhu zatekla in naredil se je rumen mehurček. Sem klicala v posvetovalnico in jutri ob 7. uri se moreva pridet pokazat. No, pa še niti v posvetovalnici nisva bila, pa že kr neki...

U glaunem...štimam si torbo za zraven. Kaj nosite v torbi za naše malčke ko greste na teren.

Plenice, hladilno mazilo, vlaž. robčke, rez. cotke,... kremo za lička...kaj sem še pozabila??? Help...

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 432
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 19:09:38   
Bethany
tako, pecivo se hladi, če pa je ratalo, bomo pa še vidli. user posted image user posted image

Dali, js imam v torbi vedno zraven: pleničke, kake tri, vsaj, vlažilne robčke, hladilno mazilo, previjalno podlogo, kako tetra pleničko in kako malo krpico, pa kak bodi, majčko in hlačke za preoblečt, če se slučajno tak fejst pokaka, da gre skoz ali da se pošpuka. aja, pa kako igračko, da jo zamotim, če čakamo in postaja nestrpna. ampak je še nisem rabila, ker je vedno ful zanimivih stvari okoli. user posted image user posted image

pa srečno jutri!! dobro opravite!! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 433
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 19:16:07   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

tako, pecivo se hladi, če pa je ratalo, bomo pa še vidli. user posted image user posted image

Dali, js imam v torbi vedno zraven: pleničke, kake tri, vsaj, vlažilne robčke, hladilno mazilo, previjalno podlogo, kako tetra pleničko in kako malo krpico, pa kak bodi, majčko in hlačke za preoblečt, če se slučajno tak fejst pokaka, da gre skoz ali da se pošpuka. aja, pa kako igračko, da jo zamotim, če čakamo in postaja nestrpna. ampak je še nisem rabila, ker je vedno ful zanimivih stvari okoli. user posted image user posted image

pa srečno jutri!! dobro opravite!! user posted image user posted image user posted image user posted image


mmm...kok bi pasalo zdej pecivo k temu čaju za dojenje, hehuser posted image

No, potem sem si kr dobr naštimala torbo...mam vse...aja, še šumečega mini metuljčka spakiram...

jah, tetra plenice 5 kom user posted image , naš se včasih tko polula, da mamo obe tetra in povijalno rutico mokro...alles...to so pa fantje, k jim nese v luft...user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 434
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 19:16:21   
Bethany
Lolita, super za porodno zgodbo!! user posted image user posted image Se je kljub vsemu splačalo čakati, ane?? user posted image user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 435
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 19:18:03   
Dali*
kako jih pa oblečete ko greste na sprehod? jaz se vedno sprašujem? Sem ga preveč oblekla???

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 436
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 19:22:17   
Bethany
Dali, kdaj prideš v celje, da se dobimo na sprehodu??

aha, ti tudi široko povijaš? en predlog: js sem tud na začetku nosla ful teh plenic zram... za vsak slučaj. pol sem pa si malo poenostavila in je na take preglede nisem zavijala v široke pleničke, še bolj udobno je sedela v jajčki. če bo par urc vsake toliko časa brez, ne bo nič narobe.

ja, lulanje fantkov pa zna bit zanimivo. user posted image user posted image Fajn nese v luft, ane? he he... mi imamo pa samo tako malo fontano, ko se mi na previjalni polula. user posted image user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 437
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 19:28:19   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

Dali, kdaj prideš v celje, da se dobimo na sprehodu??

aha, ti tudi široko povijaš? en predlog: js sem tud na začetku nosla ful teh plenic zram... za vsak slučaj. pol sem pa si malo poenostavila in je na take preglede nisem zavijala v široke pleničke, še bolj udobno je sedela v jajčki. če bo par urc vsake toliko časa brez, ne bo nič narobe.

ja, lulanje fantkov pa zna bit zanimivo. user posted image user posted image Fajn nese v luft, ane? he he... mi imamo pa samo tako malo fontano, ko se mi na previjalni polula. user posted image user posted image


ja široko povijanje...uf...tečno. Sploh pa je značilno za medenično vstavo, tko da sem bila malo že pripravljena. Samo ni mi še jasno kaj pomeni izvid kolkov 2a. ???

Se pa tudi tako znajdem, da mam 2 Racman plenici in dam noter samo eno tetra, ker so že tko debele in so fajn na ježke. Patronažna je rekla, da je OK. Bom še jutri vprašala zdravnico.

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 438
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 19:29:02   
Dali*
Pesmice našega otroštva...link...

http://www.plavanje-dojenckov.com/razno.htm


(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 439
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 19:30:00   
Dali*
V CE bom z naslednjim tednom... Potem se bomo pa vsekakor zmenile za sprehod.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 440
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 20:12:37   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: Dali*

V CE bom z naslednjim tednom... Potem se bomo pa vsekakor zmenile za sprehod.


Fino!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 441
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 20:23:57   
Lolita23
Ja čakanje se je res splačalouser posted image user posted image user posted image user posted image

Tjaša je konkreten trmavček, sprva je bila res pridna, zdaj pa je zame preživahna glede na to, da hodim, kot da bi mi en rit nastrelil.user posted image HB za lubija.Mala bi bila skoz budna.Pravkar trmariuser posted image


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 442
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 21:24:14   
_kathy_
lolita, ful fajn, da si šla pozitivno naravnana v porodno. No, ko sem jst šla, me je lubi pred vhodom držal, ker sem imela popadke že na 3 minutein sem komaj sama stala, pa sem še vseeno hotela celo škatlo napolitank pojest, ker sem vedela, da bom do jutra brez hrane (pri meni je pa to hudo, ker vs čas nekaj meljem). No, v porodni pa sem se lubiju ful smejala, ko je priracal noter v teh zelenih oblačilih user posted image ...potem sem bla pa ful dobre volje, se smejala, zehala ... pa me je babica ful začudeno gledala, če me nič ne boli, glede na to, da so bili baje popadki že zelo močni in tudi protibolečinskih nisem hotela ...ja res, ljudje smo si različni. Sedaj že dajem na kup,kar je Gal že prerastel, da bomo imeli za drugega fantka oz. deklico.user posted image user posted image Ko gledam te nosečke, se mi ful lušta bit nazaj srečka nosečka ...user posted image

_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu Lolita23)
Neposredna povezava do sporočila: 443
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 21:43:34   
Bethany
Kathy, si kej porihtala taščo? user posted image user posted image

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 444
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 21:48:53   
_kathy_
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

Kathy, si kej porihtala taščo? user posted image user posted image


Danes sreča ni nič dol prišla. Ampak  po eni strani pa škoda, sem si govor pripravila.user posted image user posted image Sem pa danes še moji mamici pojamrala in se z mano popolnoma strinja.


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 445
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 23:05:26   
katja_p
Pred pol ure mi je dete zaspalo, js pa tle visim ...

Dali, sprehod: js komi čakam, da prideta v CE in bomo hodle za Savinjo! Zdaj bomo me tud bolj pogosto tam, ko se bo lepo vreme začelo. Kar se tiče torbe, js mam tud te stvari zraven, kot je zapisala Bethany.
 
Oblačenje za ven: bodi dolgi rokavi, nogavičke, hlače, jaknca, copatki. Če imam tanjšo jaknco, dam dvojne dolge rokave. Bethany ji obleče še žabice, js zelo redko. POl jo pa še z eno ali dvema dekicama pokrijem in med vožnjo vsake tolk mal rokice potima,da vidim, če ji je toplo.
Aja, pa kapico seveda.

Bethany: ratalo pecivo?

kathy: pa drugič

Lolita: super zgodba, user posted image  za Tjašo! Super ime si zbrala za svojo pupo user posted image

< Sporočilo je popravil katja_p -- 23.3.2009 23:10:04 >

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 446
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.3.2009 23:05:54   
katja_p
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

Kathy, si kej porihtala taščo? user posted image user posted image


Danes sreča ni nič dol prišla. Ampak  po eni strani pa škoda, sem si govor pripravila.user posted image user posted image Sem pa danes še moji mamici pojamrala in se z mano popolnoma strinja.



Ne pozabit tega govora do njenga naslednga obiska user posted image

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 447
   RE: Celjske in okoliške mamice
24.3.2009 8:12:02   
katja_p
Jutro!

user posted image





Naša še spančka, js pa na hitrco tu neki napišem, pol pa likat - razn če me prej že Tjaša preseneti.

Vreme: tole je pa dans bolj žalostno .. pa piha ... Bethany, dvomim, da bo zdržalo najin planiran sprehod.

Današnje spanje: zabavno, a boljše kot včeraj! Je zaspala ob 22.30 (sem jo budno dala v postlo, ker nizaspala na zizi, ni hotla pa več jest, a je takoj zaspala, ko so se pržgale uspavanke) (sm js prišla šele ob 21.20 domov, pa sma se pol nageca še mal na previjalni igrale in je čas kr tekel ...) in se je frklja zbudila ob 00.30. Jo dam na zizo, da sem izključila to, da je lačna. Pol sm jo pa sam odložla v postlo, dala dudo in šla. Sicer sem ji ene 3x šla še dudo popravit, pol sm jo pa pustila, da se je jokala. Po 15 min je zaspala in spala do 4, ko je bla dejansko lačna! Takrat, pa se lepo najedla, zaspala na zizi, sem jo brez problema odložla v postlo in še spi.
user posted image  Mi je bla dokaj všeč današnja noč

Sem se sicer včeri odločla, da bom en večer probala ji dat še AM po flaški, da vidim, če bo slučajn hotla še jest, čeprav dvomim.

Se še tipkamo!

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 448
   RE: Celjske in okoliške mamice
24.3.2009 8:12:45   
katja_p
Madonca, dajem te slikce gor, ko s tem sama sebi lušte nardim user posted image

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 449
   RE: Celjske in okoliške mamice
24.3.2009 9:17:36   
Bethany
Še na hitro en jutranji pozdravček od mene. Elina leži pod igralnimi loki, obkrožena z igračkami, dokler se ne začne bunit, lahk neki napišem.

Joj, tole z jagodo v čokoladi.. mmmmmmm!!!

Sprehod danes: res zelo klaverno kaže, kako kratko turo še mogoče, do CC pa verjetno res ne bo za tvegat. user posted image user posted image Js sem se pa že veselila, mal po trgovinah it, sem hotla kako malenkost kupit za našo pupo, ko ima danes 4 mesece... No, upam, da se tale dež hitro spoka mimo Celja in potem malo zjasni, da si bom upala it nekam dlje.

Pecivo od včeraj je super. Mnjam!! Sem ga že za zajtrk jedla, poleg mixa sadja in jogurta, da je manj slabe vesti, hehe. Ful enostavno za naredit, sem bila v 10 min fertih z miksanjem, med pečenjem sem pa na kratek špancir skočla. Tak da, si ga kr privoščite, če imate rade skuto. Edina slaba stvar v tem je, da bom zdaj vedno ko grem v kuhinjo si vzela kak košček ali dva... user posted image user posted image

hm, likanje tudi mene čaka, ampak bo treba najprej Elino uspavat, ker tak dolgo pa ne zdrži brez pozornosti...

Evo, se že buni, šibam.

papa

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Kosilo med tednom
Michonne RR

Ali kuhate med tednom?

Da, vsak dan (70%)

Nekaj krat na teden (23%)

Občasno kaj na hitro (3%)

Ne, jemo zunaj (0%)

Ne, med tednom jemo pri sorodnikih (stari starši ipd.) (2%)

Ne, kosilo si prinesemo (iz šole, ipd.) (2%)


Število vseh glasov: 61

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!