|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 8:46:20   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: urška13

Dali, , kaj je že čas za 1. ctg??? meni ni nič omenjala, pa sem imela pregled ta ponedeljek, naslednjega čez 14 dni. sicer me res sedaj vsakič na hitro pogleda na UZ, da sliši srček in pogleda lego. mali je že en čas lepo z glavico navzdol.
držim pesti, da se je tudi tebi že postavil v pravilno lego.
ti pridno pereš, jaz sem že, moj pa sobico barva. ja, meni se zdi to gnezdenje normalno, saj še malo pa bomo:)))

pomlad...to pa vsi komaj čakamo. tudi meni ni do snega, pa čeprav sem na ravnem.



Ja, zgleda da je pri moji G CTG že tako kmalu. Sej ko smo se z drugimi puncami pogovarjale je full različno. Ena je celo imela 1. ctg na dan pdp-ja...mah...moja G je full fajna in nč ne špara, tko da zgleda da bom imela od danes naprej ctg-je. Komaj čakam...

Tko... zdej se grem pa počasi rihtat, ker ob 11.00 se dobimo s Katjo in Bethany, ne...

Želim vam čudovit sprehod v sončnem in mrzlem vremenu.

pa pa

(odgovor članu urška13)
Neposredna povezava do sporočila: 376
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 9:56:46   
maycha
hejjjjj, no zdej mi je binca razjasnila kam pašeš:) žžžžiiiiivvvjjjjjjoooo....a vi ste pa že pri tretjem? pridni, pridniuser posted image
veš kaj si ne znam zračunat, rok  imava isti dan, pa teb piše na ringaraji, da si 20/6 tednov, men pa , da sem 22/5 tednov??

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 377
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 10:21:12   
Bethany
Naty, imaš zs.

(odgovor članu maycha)
Neposredna povezava do sporočila: 378
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 10:28:34   
maycha
hej punce,
se je katera zanimala za odvzem matičnih celic po porodu?  tole je spletna stran, če katero zanima: www.neocelica.si .

lp,

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 379
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 15:40:55   
Lolita23
IZVIRNO SPOROČILO: Dali*

IZVIRNO SPOROČILO: Lolita23

Živjo!

Kako ste?Jaz sem utrujena, ker smo zdej vsepovsod skakal, pa na sprehodi bili.

No danes sem imela pregled in to je povzetek

Naredila mi je streptokok test in je negativen.Spet imam vnetje in mi je dala Canesten.Drugače pa sem že odprta, ni mi sicer povedala koliko, maternični vrat je krajši in zmehčan, mala je že nizko.Rekla je da verjeten ne bom dočakala, prvega tedna v marcu, ampak jaz sem rekla, da čakam 1.3..Med pregledom sem začel krvavet, pa sem potem nehala,zdej imam pa izcedek še kar  krvav.

ZA SEZNAM

+16KG
4.3 NASLEDNJI PREGLED CTG



user posted image user posted image user posted image  za pregled.

No Lolita, torej boš najverjetneje ti otvorila marčevke...in to mogoče celo že februarja, heh... kar počasi... mogoče niti ne boš dočakala naslednjega pregleda in ctg-jauser posted image


No, jaz imam jutri že 1. CTG in komaj čakam, da spet slišim kako malemu bije srček...ati je pa full žalosten, ker ga ne bo tokrat zraven. Pa skoz mu je govoril, naj se vendarle obrne na glavico, tako da bomo jutri preverili če ga je mali ubogal. Čeprav ko me brca me po cem trebuhu in sploh ne morem določiti njegove lege. Pravi nagajivček je...


Ah jaz res upam, da zdržim do 1.3.predvsem zato, da bo ati doma, ko bo treba kam it, ker takole, ga trenuten ni po cele dneve, ker dela.Pa še marec je tak lep mesec.Ampak kaj pa tamala planira je pa vprašanje.user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Lolita23 -- 19.2.2009 15:41:12 >


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 380
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 15:43:25   
Bethany
Mamice in nosečke na porodniški, upam, da ste izkoristile današnji dan za kak dolgi sprehod, je sicer hladno, ampak tak fajn zunaj. user posted image user posted image

Dali, sem radovedna, kako si danes zrihtala pri G. CTG vredu? Mali obrnjen z glavico dol?

Ploščica je pa ful lepa, res! Že gruntam, kam jo bom dala, nekam na vidno mesto. user posted image user posted image

Evo, da jo še ostalim pokažem:
user posted image

Mojstrica si,Dali, ni kaj!! user posted image user posted image

(odgovor članu maycha)
Neposredna povezava do sporočila: 381
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 16:31:09   
_kathy_
Iiii ful lepo. A to je Dali naredila?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 382
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 17:44:47   
katja_p
Tud js čakam na Dalino poročilo iz CTGja.

Js tud mam to ploščico!!!!! user posted image user posted image user posted image  Sam piše Tjaša gor user posted image


(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 383
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 17:44:56   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Iiii ful lepo. A to je Dali naredila?user posted image user posted image user posted image


Jaaa!! user posted image user posted image

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 384
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 18:27:10   
Dali*
Eccola mene...

Najprej hvala za komplimente, heh.

Torej...poročilo s pregleda.
Izvidi toxe, hepatitisa, vode in krvi so OK. Kri je sploh super, kar se tiče hemoglobina. user posted image
Danes sma vzele še bris za streptokok B...rezultat sledi čez en teden, ko imam naslednji pregled.

Sicer pa UZ...hmmm...ja, naš nagajivček še vedno lepo sedi v medenični vstavi in se je kr ornk zasidral z ritko. Je rekla, da je bolj obilen, kakor kaže UZ, čeprav za težo nisem vprašala. Je bil pa res videt kar pravi. Posteljica je tudi že pikčasta...torej naslednji CTG in UZ imam čez en teden in če bo še vedno sedel, kar najverjetneje bo, ker je kr prepričana mi bo dala napotnico za P, da se grem pokazat še dr. Korenu, da še on oceni, če bi delali zunanji obrat ali bi se kar odločili za CR. Sicer nisem navdušena nad nobenim od teh dveh. Ampak si pa mislim, da če bi pa mogla rojevat in se bi kaj zakompliciralo ali se ne bi odpirala, ali pa je naš mali res ornk "peb"...pa da bi se full namučila se tolažim s tem, da je mogoče tako boljše. Vsaka stvar je za nekaj dobra. Aja, pa še glede na poseg, ki sem ga imela pred 1 letom in 3 meseci, naj bi se celo težje odpirala. Pol si pa mislim, da je  res vsaka stvar za nekaj dobra in da je mogoče bolje tako. Najbolj kar mi je hudo, če bom mogla na CR je to, da ne bom videla otročička takoj in da okrevanje daljše, pa dojenje, pa..... mah, ne bom razmišljala, še manj pa brala glede CR, ker potem te pa čisto zamori...

Tko...mal sem se razpisala...sej veste, ko prideš s pregleda bi o tem vsakemu 100x povedal kako je bilo...jaz imam pa tudi vas zato, da vam kaj napišem...

Hvala za misel name Katja in Bethany...upam, da ste se lepo sprehajali.

Čeprav, ko sem se peljala po desnem bregu Savinje v Laško ob 12.45 uri ni bilo niti ene vozičkarce za Savinjo. Kje so vse mamice??? Se skrivajo, ko je bolj hladno zunaj. Pa saj je bil sonček, pa ob tej uri še najbolj visokouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 385
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 18:32:14   
Lolita23
IZVIRNO SPOROČILO: Dali*

Eccola mene...

Najprej hvala za komplimente, heh.

Torej...poročilo s pregleda.
Izvidi toxe, hepatitisa, vode in krvi so OK. Kri je sploh super, kar se tiče hemoglobina. user posted image
Danes sma vzele še bris za streptokok B...rezultat sledi čez en teden, ko imam naslednji pregled.

Sicer pa UZ...hmmm...ja, naš nagajivček še vedno lepo sedi v medenični vstavi in se je kr ornk zasidral z ritko. Je rekla, da je bolj obilen, kakor kaže UZ, čeprav za težo nisem vprašala. Je bil pa res videt kar pravi. Posteljica je tudi že pikčasta...torej naslednji CTG in UZ imam čez en teden in če bo še vedno sedel, kar najverjetneje bo, ker je kr prepričana mi bo dala napotnico za P, da se grem pokazat še dr. Korenu, da še on oceni, če bi delali zunanji obrat ali bi se kar odločili za CR. Sicer nisem navdušena nad nobenim od teh dveh. Ampak si pa mislim, da če bi pa mogla rojevat in se bi kaj zakompliciralo ali se ne bi odpirala, ali pa je naš mali res ornk "peb"...pa da bi se full namučila se tolažim s tem, da je mogoče tako boljše. Vsaka stvar je za nekaj dobra. Aja, pa še glede na poseg, ki sem ga imela pred 1 letom in 3 meseci, naj bi se celo težje odpirala. Pol si pa mislim, da je  res vsaka stvar za nekaj dobra in da je mogoče bolje tako. Najbolj kar mi je hudo, če bom mogla na CR je to, da ne bom videla otročička takoj in da okrevanje daljše, pa dojenje, pa..... mah, ne bom razmišljala, še manj pa brala glede CR, ker potem te pa čisto zamori...

Tko...mal sem se razpisala...sej veste, ko prideš s pregleda bi o tem vsakemu 100x povedal kako je bilo...jaz imam pa tudi vas zato, da vam kaj napišem...

Hvala za misel name Katja in Bethany...upam, da ste se lepo sprehajali.

Čeprav, ko sem se peljala po desnem bregu Savinje v Laško ob 12.45 uri ni bilo niti ene vozičkarce za Savinjo. Kje so vse mamice??? Se skrivajo, ko je bolj hladno zunaj. Pa saj je bil sonček, pa ob tej uri še najbolj visokouser posted image user posted image user posted image


dali čestitke za pregleduser posted image user posted image user posted image Vem, da ravno ni najboljša rešitev CR, sam po vseh teh besedah, je morda tako kot si sama lepo povedala vsaka stvar za nekaj dobra.user posted image Upam, pa le da se ti bo uredilo, kot si sama želiš.

Moram pa še dodat, da si res umetnicauser posted image


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 386
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 18:40:32   
Dali*
 CELJANKE Z OKOLICO 
 
PDP    Ime (starost)        (št. user posted image , št. user posted image ) pregled, kraj,spol,+ kg, cm buši

user posted image   

 
07.03. 
spps
(26)                        ( 2 user posted imageuser posted image 1) 23.2.,CE user posted image +13,5 kg,105cm 


08.03. 
Lolita23 (23)                  ( 1 user posted imageuser posted image 0)  4.3., CE  user posted image +16 kg

NoBady (19)                   ( 1user posted image , user posted image  0)  24.2., CE user posted image  +21 kg, 107 cm

09.03.  
sahary (29)                      ( 4 user posted image ,  user posted image 3) ?, CE user posted image +9 kg

16.03.
babyg (?)                          ( 1 user posted imageuser posted image 0) ?, CE user posted image  +9kg, 94 cm 
 
17.03.  
urskaf (27)                       ( 1 user posted imageuser posted image 0) 2.3., CE user posted image +13kg, 107 cm 

18.03. 
Dali*
(28)                         ( 1 user posted imageuser posted image 0) 26.2., CE user posted image +15 kg, 100 cm 

 
19.03.  
urška13 (32)                    ( 1 user posted imageuser posted image 0) 2.3., CE user posted image +17 kg  

 
21.03.
novo (29)                          ( 3 user posted imageuser posted image 0) 11.3., CE  user posted image +15 kg, 102 cm
 
23.03.

majabh (29)                      ( 1 user posted imageuser posted image 0) ?, CE user posted image + 7,5 kg, 93 cm
 
01.04.   
srecka82 
(26)                   ( 1 user posted imageuser posted image 0) ?, CE  user posted image  +10 kg    

19.04.  
zupancdam 
(26)                ( 5 user posted imageuser posted image 1) ?, TRB  user posted image    
 
24.04 
Sonček85
(23)                  ( 1 user posted image ,  user posted image 0) 24.2., CE  user posted image   +9 kg 

 
28.04 
brigita23
(25)                   ( 1 user posted image ,  user posted image 0) 16.3., CE  user posted image   +17 kg  
 
09.05  
mani2
(29)                        ( 2 user posted image ,  user posted image 1)  6.3., CE  user posted image  + 5 kg
 
16.05. 
lananai (27)                      ( 1 user posted imageuser posted image 0) 6.3., CE user posted image  + 2,5kg 
 
02.06.  
tinca84 (24)                     ( 1 user posted imageuser posted image 0) 9.3. in 6.4., CE user posted image  +8,5 kg, 94 cm
 
23.06. 
maycha (33)                       ( 1 user posted image , user posted image  0) ?, CE  user posted image   + 4 kg

26.06. 
ulsi25 (?)                         ( 1 user posted image , user posted image  0) ?, CE  user posted image
 
03.07. 
Naty - Taja (30)               ( 3 user posted imageuser posted image 2) 24.2., CE   user posted image   +5 kg 
 
05.07. 
liam (25)                          ( 1 user posted imageuser posted image 0) ?, CE,  user posted image   +3 kg 
sabina84 (25)                  ( 1 user posted imageuser posted image 0) 26.2., CE,   user posted image   +5 kg 
 
15.07.   
bybyka_1987 (21)          ( 2 user posted image , user posted image 1) 25.2., CE   user posted image   -13 kg 
 
20.07.  
Chebellca (24)                 ( 1 user posted image , user posted image 1) ?, CE  user posted image   +0 kg 
 
15.08.    
tejči77 (32)                    ( 2 user posted image , user posted image 1) 4.3., CE   user posted image   +2  kg 
 
30.08.
tulpek (26)                      (1 user posted image , user posted image 0 ) 3.3., CE user posted image  -3 kg             
 
01.09.
poopsie (28)                    ( 2 user posted image , user posted image 1) 28.3., CE user posted image +1 kg
 
03.09
barika (24)                     ( 2 user posted image , user posted image 1) 23.2. in 25.3., CE user posted image
 
05.09
Lorian(37)                        ( 3 user posted image , user posted image  2) 27.2., CE user posted image +3 kg
 
07.09.
oktavija (28)                    ( 2 user posted image , user posted image  0 ) 27.3., CE user posted image
 
 
user posted image  -7 fantkov
user posted image  - 6 punčk
user posted image   - 17 presenečenj

Skupaj nas je 30 nosečk!

user posted image  

user posted image
 
user posted image  Celjske in okoliške mamiceuser posted image
 
24.09.2008   panja             MAI 
16.10.2008   Mandek         ZALA
20.10.2008   mbd0411      NIK 
03.11.2008   maša23         MAŠA
18.11. 2008  jagodinka      FILIP 
24.11.2008   Bethany         ELINA
25.11.2008   m a j c i k a    LEJA

26.11. 2008  bobika1          MATIC
5.12.2008     katja_p           TJAŠA
12.12.2008   martka            GAJA
14.12.2008   mami_1979    MATEVŽ
15.01.2009   lunica12          ANINA 
21.01.2009  _kathy_           GAL
22.01.2009   betty80           VID
21.01.2009   blue eye          JERNEJ
04.02.2009   brkn83            NIK 
05.02.2009   cesandra         ŽAN 
06.02.2009   cita                  LIA
08.02.2009   Katjuša            BENJAMIN  
15.02.2009   timy                 EVA

ZANIMIVE SPLETNE STRANI:


  • Punce če vas zanima kako naše pikice sedaj izgledajo, si oglejte tukaj:
DRUGO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE
TRETJE TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE


  • Pa če še katero zanima kako je s pregledi in dokumenti v nosečnosti:
PREGLEDI              user posted image DOKUMENTI, NOSEČNOST, PORODNIŠNICA

  • Še nekaj strani:
user posted image SEZNAMI ZA BODOČE MAMICE
user posted image  NOSEČNOST                user posted image ŠOLA ZA STARŠE
user posted image  NOSEČNIŠKI KALK.     user posted image VSE O NOSEČNOSTI
user posted image  MAMA.SI                      user posted image NUMEROLOŠKI IZRAČUN IMENA


  • Informativni izračun višine osnove starševskega nadomestila
LINK                VODNIK PO PRAVICAH NOSEČNIC

  • nosečnost in delo

TUKAJ                          TUKAJ

Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1     priloga S-1
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2        Potrebno je izpolniti še isto prilogo S-1 kot je zgoraj.
Kako do pomoči ob rojstvu otroka?
Priznanje očetovstva
Kako do otroškega dodatka?
Zdravstveno zavarovanje novorojenčka







< Sporočilo je popravil Dali* -- 19.2.2009 18:41:04 >

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 387
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 19:20:04   
NoBady
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

Mamice in nosečke na porodniški, upam, da ste izkoristile današnji dan za kak dolgi sprehod, je sicer hladno, ampak tak fajn zunaj. user posted image user posted image

Dali, sem radovedna, kako si danes zrihtala pri G. CTG vredu? Mali obrnjen z glavico dol?

Ploščica je pa ful lepa, res! Že gruntam, kam jo bom dala, nekam na vidno mesto. user posted image user posted image

Evo, da jo še ostalim pokažem:
user posted image

Mojstrica si,Dali, ni kaj!! user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image zelo lepa ploščica z zelo lepim imenomuser posted image
super dali res si prava umetnicauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nobady is perfect, l'm NoBady ;)

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 388
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 19:24:10   
urška13
Dali imaš pa res pridno ginekologinjo. upam, da si bo mali do naslednjega tedna le premislil in obrnil. še je čas! vsekakor pa je pomembno, da vse to vedo prej in pravilno in pravočasno ukrepajo. je pa super, da imaš vse izvide dobre.

še to, napis je luškan. iz česa jih pa delaš?

jaz sem pa vesela, ker sva dobila previjalno in ker ati pridno barva sobico:) pa prek interneta sva naročila posteljnino in obrobe in so ful luštne in ceneje kot v trgovini.

zdaj morava nabaviti le še kakšno kozmetiko. kaj sploh potrebujemo na začetku? frišne mamice, kakšen nasvet?

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 389
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 19:29:17   
Naty*Taja
IZVIRNO SPOROČILO: maycha

če pa ne morem odpret tvojga albumauser posted image heeeeelllllppppuser posted image


Ja zakaj pa ne??? A si hotla onga zaklenjenga? Geslo je marnamar pa si poglej. user posted image
Sploh ne vem več kaj imam not.

Ja, na trakcu piše tako zato, ker je naret po prvem roku 3.7.! Drugače je pa danes natanko tako kot ti pišeš. Morem popravit, pa zdej nimam časa se s tem ubadat.
A BInca že tudi kaj ma, al je še kr fraj? Je pa bla Andreja T pridna, a ne?user posted image

Dali ful lepa ploščica. A to si z dasmase naredla al iz gipsa? Mogoče se pa jaz tudi spravim kaj takega naredit. imam namen sobico uredit, ko bom doma...mogoče že drug mesec..user posted image

Bethany
- imaš zs!!


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu maycha)
Neposredna povezava do sporočila: 390
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 19:33:05   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: urška13

Dali imaš pa res pridno ginekologinjo. upam, da si bo mali do naslednjega tedna le premislil in obrnil. še je čas! vsekakor pa je pomembno, da vse to vedo prej in pravilno in pravočasno ukrepajo. je pa super, da imaš vse izvide dobre.

še to, napis je luškan. iz česa jih pa delaš?

jaz sem pa vesela, ker sva dobila previjalno in ker ati pridno barva sobico:) pa prek interneta sva naročila posteljnino in obrobe in so ful luštne in ceneje kot v trgovini.

zdaj morava nabaviti le še kakšno kozmetiko. kaj sploh potrebujemo na začetku? frišne mamice, kakšen nasvet?


Ja G je res fantastična. Dvomimo, da se bo obrnil, ker je že ves čas takole. Se bo pa čedalje težje, ker je full zasidran, pa faj obilen, je rekla, heh...

Tako, torej sta vidva tudi v pripravah na finale, super.

Jaz sem si za začetek kupila kar v lekarni...hladilno mazilo, fiziološko raztopino, 70% alkohol, Spitaderm (za razkuževanje), mandljevo olje, sterilne zložence 5x5 za popek pa sem kupila v Sanolaborju od firme Nissan, ker so full mehkejši. Za škatlo 50 kom sem dala 6€. So pa full boljši od Tosame, ker niso tako grobo pleteni, ecco zdej sem se spomnila, da morem kupiti še un bel selotejp za te gazice...

< Sporočilo je popravil Dali* -- 19.2.2009 19:37:06 >

(odgovor članu urška13)
Neposredna povezava do sporočila: 391
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 19:34:36   
Dali*
Črke so iz gipsa in nato pobarvane z akrilnimi barvami in čopičem št. 1.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 392
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 20:22:12   
mbd0411
Naš Nikec ima pa danes vročino (38,3).Se mi je že ponoči čudno zdelo,da jo je prespal.Zjutraj je bil bolj miren.Pa jesti ni hotel.Potem se je napenjal in ni mogel kakat,kot že sinoči.Sem mu dala manj kot pol svečke,ker o kaki hrani na žlico in soku ni šans,da usta odpre.Se je pokakal in je šel čep,za njim pa mehko,skoraj driska.
Čez dan je bolj spal,pa jokal pa pil čaj,jedel pa bolj malo.Na obrok 100 ml.2x je bruhnil,samo ne veliko
Malo prej je spet kakal kar tako kot bi moral-ni driska.Vročina je padla,ker sem dala svečko.Upam,da se ne vrne ponoči.
Mogoče smo včeraj kaj staknili v bolnici,ko je bilo toliko dojenčkov na kupu.
Je pa nosek prazen,tudi kašlja ne..Ne vem.Upam,da ne kaka črevesna zadeva,sam itak ni driske.Ma bomo videli.Naš P je na dopustu.
Tudi za kak zob sem pogledala,pa ni.Roke si bo pa itak pojedel.HB za gel.

_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 393
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 20:23:34   
mbd0411
Dali super ploščica.A iz gipsa?Kaj pa model?Kar od oka?Super lepo je.Jaz vi tudi.

_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 394
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 20:30:29   
Bethany
Dali, super za pregled in izvide. user posted image user posted image

Ja, hudiča no, tamali prav uživa sedečki, hehe. user posted image user posted image Pol te pa pod rebra z rokicami boksa. user posted image user posted image Veš kaj, tak kot si rekla, ziher je za nekaj dobro, če se ti bo nosečnost končala s CR. V bistvu boš vsaj vedela kako in kaj in se lahko psihično pripraviš na to. Men je bilo samo hudo, tak kot si rekla, da ne moreš takoj videt otroka in ga dobiti na prsi, šele po kaki uri ti ga prinesejo. Ampak si še ful omotičen od narkoze, js se sploh nisem dobro zavedala in imam ful meglen spomin na prvi pogled na Elino. user posted image user posted image Pa okrevanje je tudi kr zoprno, pa dva dodatna dni v bolnici, ampak ti predlagam, da rečeš za enoposteljno sobo, če bo fraj, da si bolj sproščena in lahko bolj uživaš s tamalim, če že moraš podaljšano bivati v bolnici. Men je zadnje dni bilo že prav fajn tam, ko nisem imela drugih skrbi kot tuširanje sebe pa cartanje Eline. user posted image user posted image

Kar se pa dojenja tiče, pa samo vztrajati in čim bolj pristavljati dojenčka k prsim, čeprav je boleče prve dni, ampak vsaj poskušaš vzpodbuditi nastajanje mleka. Če pa ne gre, pa ti dajo ene tabletke, ki vzpodbudijo to. Men je mal žal, da se nisem še bolj potrudila, da bi mi dojenje bolj zalaufalo, čeprav se mi je takrat zdelo, da se dost trudim. Me je CR takrat kr precej vrgel s tira in je trajalo, da sem sploh dojela, da je porod za mano in da je Elina res moja... user posted image

Ok, sem se malo razpisala. user posted image user posted image

Drugače pa je bilo danes res fino mal poklepetati, škoda ko je tak hitro minilo. Pa sprehod je tud fuuul pasal, je blo tak luštno zunaj, če bi bilo še kako stopinjo topleje, bi bilo že prav kičasto. user posted image

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 395
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 20:40:07   
Dali*
Ja, sej v bistvu je mogoče malo lažje, če se na CR pripraviš... Zate je bil pa res šok in potem je tle še psiha, ki pa podzavestno vpliva na vse. Sicer me najbolj skrbi glede dojenja po CR.

Kaj pri nas v CE je možen spinalni blok? Tko, da si buden, ko te režejo in da vsaj slišiš in vidiš malčka, če ti ga ne položijo na prsi...

No, saj še ima nekaj časa, da se obrne, samo dvomim, ker nikoli ni bil drugače in se je res fino zasidral.

Sej čvek pa vedno paše...komaj čakam pomlad, da bomo šetkale in bodo čveki na prostem še bolj pasali.

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 396
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 21:11:38   
brkn83
dober večer-.


mi pa smo si danes privoščili prvi sprehod. Ampak je mene tk zazeblo, da nismo bili dolgo zunaj.........upam, da bo kmalu bolj toplo. no jutri pa pride babica in se bomo prvič kopali user posted image user posted image user posted image .


No mi pa imamo danes takšne krče za znoret - skoz joče............zdele se je sicer mal umiril, ker pri atiju aja.
Punce tiste, ki ste rodile dejte mi prosim povedati kaj jeste.................. namreč me je strah, da sem js kaj takega pojedla pa da ga zaradi tega šraufa.

Drugače pa sem danes tudi že dobila kapljice proti krčem iz koroških lekarn, tk da bomo videli če bodo kaj pomagale.


_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 397
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 22:53:50   
Bethany
Mbd, jooj, to pa ni fajn, če ste kaj pokasirali v bolnici. Mene je vedno tak strah hodit okol s tamalo, kjer je polno ljudi. Se mi zdi, da pri tej starosti so tak bogi, če jih kej matra... user posted image No, upam, da se kmalu pocajtate. user posted image user posted image

Dali, zakaj te skrbi dojenje, če boš mela CR? Če zarad šivov, ni panike, prve dni je sicer fajn in najlažje leže na boku dojit, sicer je mal težje prav naštimat dete, da ti pravilno zagrabi, no, zadnje dni v bolnici, sem pa js že kr sede, mi je bilo lažje in sploh ni motilo rane. Je toliko nižje, da niso nogice segale do tja. No, zdaj je druga pesem, ko se dojima, in me tak veselo brca, ampak je rana že čist zaceljena in nič boleča user posted image user posted image . Drugače pa bi js na tvojem mestu prebrala vsaj nekaj o dojenju po CR, da ti da malo zagona in optimizma, da bo lažje šlo. user posted image

Brkn, glede prehrane pri dojenju ti bo vsaka drugače rekla, js recimo jem večinoma vse, pa nimam nekih problemov s krči, tu pa tam se sicer zvija, ampak gre kmalu luft ven, ali pa se še pokaka zram, pa je ok. Druge se pa ful pazijo in nič takega ne jejo... tak da, boš mogla mal probat kaj lahko in kaj ne. Moje mnenje je, vsega po malem in postopoma in opazuj dete, če ga po določeni hrani bolj matra in se potem tisti izogibaj. Drugače pa tudi pravijo, da kar ješ med nosečnostjo, jej tudi med dojenjem...

Ok, naše dete že lepo spi, grem js tud, pričakujem prvo budnico okoli treh, če ne prej. lahko noč! user posted image user posted image

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 398
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
19.2.2009 22:57:11   
_kathy_
brkn83, naš danes tudi ful joče. Pa spet je že drugi dan zaprtuser posted image user posted image . Mislim pa, da je dobil krče po poru, ki sem ga za kosilo jedla. Sem pa ugotovila, da mu čokolada ne škodi, zvija ga pa po cvetači, brokoliju, čebuli, juicu.

Drugače pa je naš že pravi falot. Ko sva zjutraj sama doma, je priden. Popoldne pa je pri meni nemiren, pri atiju pa je tiho ko miška.user posted image


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 399
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
20.2.2009 7:36:26   
maycha
Naty - binca je še vedno fraj, zdaj bo že eno leto počasi....njen bivši bo pa zibal približno takrat ko midve....mislim, da je en teden za mano...
andreja je pa itak vse presenetila....baje ima zadnji 2 punci celo isti letnik - 2008, ena je v začetku leta, ena pa konec decembra....lušno ni kajuser posted image
ti zdaj delaš kje ali si full time mama?user posted image

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 400
Stran:   <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Ideja za posel
nada56

Radi bi sli na samostojno podjetniško pot, pa nimate primerne ideje. Bi si pomagali s seznamom izdelanih idej na internetu in za to placali?

če se odločas na svoje moraš imeti idejo že v glavi (68%)

če so ideje realistične in dobro razdelane bi tudi plačal za informacije (18%)

za dobro idejo bi placal do 20 eur (4%)

plačal bi za več razdelanih idej do največ 30 eur (4%)

internet je odličen vir informacij, a zaupal bi previdno (7%)


Število vseh glasov: 28

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!