|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koprske nosečke 2009
15.10.2009 20:06:51   
rozilu
ojla user posted image

bombica22 hvala za ponudbo, jaz bi jo sicer rabla, ma samo za 1 teden ali pa še malo manj. No, siceer bi mi bila prevelika - upam, da ti jo uspe prodat kaki srečki user posted image , ki jo bo res rabla malo dlje časa.

Mayamaya - zdej pa uživaj doma user posted image . Pa glih ko je tak mraz pritisnil greš ti na porodniško... no sej če bojo dnevi lepi, se boš lahko sprehajala - samo ne bit prezgodnja user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: mayamaya

danes grem na posvet za epiduralno, ma itak že vem da je ne bom vzela...ma za vsak slučaj, me nič ne stane.



Jaz sem šla na predavanje v PO in sploh nisem bila navdušena. Ampak sem podpisala... mislim da včeraj user posted image - hja, malo panika grabi user posted image . Upam da je ne bom rabila...

V glavnem, ja, jaz sem še 2v1, ampak najbrž ne za dolgo... bom kr skopirala kar sem napisala na oktobrskem forumu kaj se mi dogaja. Po mojem zdržim do lune v nedeljo, prej tako ne smem rodit, ker ŠE NIMAMO CENTRALNE, tle v LJ pa mrazzzzz.


(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 2176
   RE: Koprske nosečke 2009
15.10.2009 20:08:02   
rozilu
Pa še poročilo: prvič sem bila na CTGju, na katerem je user posted image migal ko nor... Čeprav je bil zadnje čase bolj miren (no, zdaj je ena runda kolcanja user posted image ).

Včeraj so se mi po enem hudem napenjanju (se mi je zaletela mandarina user posted image ) začeli popadki... lažni očitno, ker še niso redni. Med CTGjem je prišel eden, ampak ga neumna mašina ni zaznala user posted image .

Zaradi mojega konstantnega izcedka in domnevnega odluščenja čepa me je G spet pregledala in to še z UZ. V glavnem glavica je že čiiiiisto spodaj in ready to go, vse zmehčano (malinov čajček? user posted image ), samo MV še ni dovolj naprej in odprt. Sumi pa tudi, da mi malo odteka voda, čeprav na UZ ni bilo videti nobene luknje v ovojih user posted image . V glavnem, lahko bi šla v P in bi mi sprožli porod, samo G mi tega ne priporoča... jaz pa tudi nočem na silo iti. Tako da se zdaj malo pazim, upam na še kakšen dodaten popadek, da se MV premakne v pravo lego in pa da ne staknem kake infekcije nožnice. Če se pa karkoli zgodi, takoj v P. V pon grem spet k G, če zdržim do takrat.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 2177
   RE: Koprske nosečke 2009
16.10.2009 13:15:45   
mayamaya
ejla!

rozilu - bom mislila nate za vikend user posted image . itak zdaj si že čisto blizu roka.
ma tako po tvojem občutku, kaj ta čaj iz malinovih listov misliš, da ti je pomagal? jaz sem ga kupila, zdaj ga moram samo še začeti piti.

sem pa končno spravila v red vse plenice in cunjice, sobica je nared, vse kar rabim so še une stvari zame, pa za nego mojega bimbota. grem v šoping ta vikend user posted image . itak sem že na meji bankrota ta mesec user posted image , pa smo šele na polovici. bo drugi mesec boljše.

ja, je rekla mami, da zdaj je pa skrajni čas, da že nabavim vse, da ne bo prepozno...komanda je padla user posted image

naredite si en lep dan, pa dobro se oblečite, ki zebe...ufa,ma kaj je moglo glih zdaj toliko zahladit...jaz nimam več kaj oblečt


_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 2178
   RE: Koprske nosečke 2009
17.10.2009 15:10:16   
DannyS
Čau čau. Kako ste nosečke 2009, tiste ki ste še ostale...? :)

Na forumu od oktoberk sem ravnokar zasledila tole:

Rozilu je 3:37 zjutraj povila Marušo, 3130g in 50 cm veliko.

Čestitke!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 2179
   RE: Koprske nosečke 2009
17.10.2009 22:28:38   
Chi_Pita
IZVIRNO SPOROČILO: DannyS

Čau čau. Kako ste nosečke 2009, tiste ki ste še ostale...? :)

Na forumu od oktoberk sem ravnokar zasledila tole:

Rozilu je 3:37 zjutraj povila Marušo, 3130g in 50 cm veliko.

Čestitke!!! user posted image user posted image user posted image


Čestitke user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Držite se svojih sanj. In naredite vse kar je treba, da jih spremenite v resničnost!"

(odgovor članu DannyS)
Neposredna povezava do sporočila: 2180
   RE: Koprske nosečke 2009
18.10.2009 17:18:57   
mayamaya
IZVIRNO SPOROČILO: Chi_Pita

IZVIRNO SPOROČILO: DannyS

Čau čau. Kako ste nosečke 2009, tiste ki ste še ostale...? :)

Na forumu od oktoberk sem ravnokar zasledila tole:

Rozilu je 3:37 zjutraj povila Marušo, 3130g in 50 cm veliko.

Čestitke!!! user posted image user posted image user posted image


Čestitke user posted image user posted image user posted image



ma ke lepo. čestitke Rozilu za pupico user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu Chi_Pita)
Neposredna povezava do sporočila: 2181
   RE: Koprske nosečke 2009
20.10.2009 14:20:39   
lušnobica
Čestitam Rozilu user posted image za user posted image

Mayamaya: zdaj si ti na vrsti in po tem že jaz. Saj po eni strani komaj čakam, ma po drugi ... nisem še vsega naredila in uredila.
Ma kaj sem prav razumela, komaj so se nam pridružile nove user posted image , se že selijo na drugo temo, zdaj se bo preselila še Rozilu, če bo sploh še imela kaj časa, in bomo ostale medve same? Še dobro, da se kdaj pa kdaj oglasi še kakšna mamica ali pa nova user posted image . Moja nabava gre počasi h kraju, samo danes in včeraj sem dala skozi cel Koper, da bi našla kakšen lep kompletek za iz porodnišnice in nisem našla nič user posted image , še tisto kar mi je bilo kolikortoliko všeč so prodali user posted image .

(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 2182
   RE: Koprske nosečke 2009
20.10.2009 17:12:13   
mayamaya
ejla lušnobica.

ja smo ostale same. jaz imam od danes še točno 3 tedne user posted image . ma ne bi še. naj bo še malo na toplem, pa na ta moj pančon sem se prav navezala. pa itak sem bila danes na CTG in se ne dogaja popolnoma nič. pa še prespal ga je, da je bila babica prav razočarana user posted image . naslednji CTG imam šele čez 14 dni.

za iz porodnišnice sem pa jaz dobila v Trstu. pa na sploh imajo tam lepše stvari, vsaj meni. če pa že ne to, je pa vsaj več izbire. sej cene so pa tam tam. in sploh zdaj ki je ta mraz, me že skrbi, da bom mogla še kaj pogruntat za ga obleči iz porodnišnice.
zaenkrat imam v mislih, dve bekici, pa žabice za spodaj, čez pajac v celem, zgoraj pa še ena seštrikana volnena jopica in ga zavit v dekico. jaz ne mislim kupovat kombinezončka user posted image .kaj pa ti?

ej, skoraj ne morem verjet da bomo do konca leta rodile samo še midve user posted image . zunaj je toooooliko ogromnih trebuhov...

no, sva vsaj dve user posted image


_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu lušnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 2183
   RE: Koprske nosečke 2009
20.10.2009 19:59:06   
Azzurra

IZVIRNO SPOROČILO: lušnobica

Čestitam Rozilu user posted image za user posted image

Mayamaya: zdaj si ti na vrsti in po tem že jaz. Saj po eni strani komaj čakam, ma po drugi ... nisem še vsega naredila in uredila.
Ma kaj sem prav razumela, komaj so se nam pridružile nove user posted image , se že selijo na drugo temo, zdaj se bo preselila še Rozilu, če bo sploh še imela kaj časa, in bomo ostale medve same? Še dobro, da se kdaj pa kdaj oglasi še kakšna mamica ali pa nova user posted image . Moja nabava gre počasi h kraju, samo danes in včeraj sem dala skozi cel Koper, da bi našla kakšen lep kompletek za iz porodnišnice in nisem našla nič user posted image , še tisto kar mi je bilo kolikortoliko všeč so prodali user posted image .




Draga moja, dej se slišimo kaj v nedeljo za gugalnik!?!? Daj, spomni me v soboto zjutraj, da ga povlečem iz bunkerja in operem prevlekico! In ne mi težit, da jo boš ti oprala, ki je ne boš! Ajde!

(odgovor članu lušnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 2184
   [Brisano sporočilo]
21.10.2009 9:44:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Azzurra)
  Neposredna povezava do sporočila: 2185
   RE: Koprske nosečke 2009
21.10.2009 12:14:16   
lušnobica
Ojla, ...

Mayamaya: ja, vem, da je v Trstu dosti več izbire teh stvari, ma zame je to cel projekt in se mi po pravici povedano niti ne da. No, saj tisto kar mi je všeč sem vidla v Oviesse v Kopru, ampak sem mislila, da bom našla kaj lepšega in dokler sem se jaz razgledala okoli so prodali. Bom že mojo mamo angažirala user posted image . Drugače bom jaz za iz porodnišnice user posted image oblekla benkico, body na preklop, žabice, čez plišast kompletek, copatke, 2 kapici in še kombinezonček. Po potrebi bo pokrit še z dekico. Upam, da bo dovolj, pripravla bom pa, kot je moja navada, še kaj za rezervo. Kombinezonček sem jaz dobila od prijateljice, bi ga pa v nasprotnem primeru kupila, saj je pred nami še cela zima in nam bo prišlo prav za na sprehode. Saj v košari jim je menda toplo, ampak če bo ta user posted image kaj po starejši sestrici, mu v vozičku ne bo preveč všeč in ga bo treba ven jemat, pa kakšni postanki za dojenje, ... jaz bom za sprehode definitivno uporabljala kombinezonček, bo pa zato user posted image malo manj oblečen ali malo manj pokrit.

Azzurra: si me prav malo presenetila, da si se oglasila tu. Ja, ti še sporočim za nedeljo, velja.

Zdaj moram laufat v vrtec.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2186
   RE: Koprske nosečke 2009
24.10.2009 15:00:47   
Azzurra

IZVIRNO SPOROČILO: lušnobica

Ojla, ...

Mayamaya: ja, vem, da je v Trstu dosti več izbire teh stvari, ma zame je to cel projekt in se mi po pravici povedano niti ne da. No, saj tisto kar mi je všeč sem vidla v Oviesse v Kopru, ampak sem mislila, da bom našla kaj lepšega in dokler sem se jaz razgledala okoli so prodali. Bom že mojo mamo angažirala user posted image . Drugače bom jaz za iz porodnišnice user posted image oblekla benkico, body na preklop, žabice, čez plišast kompletek, copatke, 2 kapici in še kombinezonček. Po potrebi bo pokrit še z dekico. Upam, da bo dovolj, pripravla bom pa, kot je moja navada, še kaj za rezervo. Kombinezonček sem jaz dobila od prijateljice, bi ga pa v nasprotnem primeru kupila, saj je pred nami še cela zima in nam bo prišlo prav za na sprehode. Saj v košari jim je menda toplo, ampak če bo ta user posted image kaj po starejši sestrici, mu v vozičku ne bo preveč všeč in ga bo treba ven jemat, pa kakšni postanki za dojenje, ... jaz bom za sprehode definitivno uporabljala kombinezonček, bo pa zato user posted image malo manj oblečen ali malo manj pokrit.

Azzurra: si me prav malo presenetila, da si se oglasila tu. Ja, ti še sporočim za nedeljo, velja.

Zdaj moram laufat v vrtec.



si smešna...jaz sem vedno tu...
Ne pozabi, da sem bla jaz prva 2005 ki sem odprla temo Obala, tako da se imam za džombo.

(odgovor članu lušnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 2187
   RE: Koprske nosečke 2009
26.10.2009 19:03:36   
mayamaya
ejla, lušnobica...menda ne prehitevaš? user posted image

sem skoraj zgubila ta naš forum, ops pardon, najin forum, že ki smo samo dve ostale user posted image

z mano ni nič novega. še vedno 2v1 in še vedno nimam torbe za v P. sva se zmenila, da počaka vsaj še, da minejo prazniki, potem pa lahko user posted image .

zdaj začnem odštevat. od jutri še -14...


_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 2188
   RE: Koprske nosečke 2009
27.10.2009 8:28:37   
lušnobica
Oj,

mayamaya: sem hotela jaz isto vprašat tebe ... če si še vedno v istem kosu. Jaz sem zaenkrat, sem pa že pripravla stvari za v porodnišnico, kolikor sem lahko, ker sem se itak jaz odločla, da bo prej user posted image in ker me je čez vikend vse nekam dol tiščalo vsake toliko tudi kaj bolelo, včeraj se je to tiščanje nadaljevalo, se mi zdi da se je moj trebuh spustil nižje, ker ne čutim več takega pritiska na želodec, bomo vidli danes. V glavnem tisto nujno imam že vse pripravljeno, edino flaške in druge take pripomočke moram še sterilizirat, zobozdravnika sem odpravila včeraj, danes imam pregled pri ginekologu tako, da me lahko tudi pošlje na hrib user posted image . Drugače pa tudi jaz že komaj čakam, ker sem štufa, in odštevam, sicer bolj tedne kot dneve, ker ti grejo prehitro mimo.

Azzurra: ma ne, me ni presenetilo to, da si na RR-ju, ampak me je presenetilo, da si se oglasila na tej temi ... sem že mislila, da greš v tretji krog user posted image ... Včeraj sem se šla malo pokazat v službo in so me obtožli, da razsajam nosečniški virus, ki je še ena noseča, tako da grejo še dve za mano na porodniško. Dve se še trudijo ... ma bomo imeli pestro in končno dovolj gledalcev, da bomo lahko imeli Dedka mraza ... user posted image . Ma kaj se uspemo midve dobit za kakšno user posted image en dan. Bo težka, ne?

(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 2189
   RE: Koprske nosečke 2009
27.10.2009 8:44:46   
mayamaya
ejla.

lušnobica, kaj si si pa pripravila za v porodnišnico. ker mene še to čaka. kar odlašam, na koncu bom še brez nje šla user posted image

ja, moj trebuh se je že tudi kar krepko povesil, ampak zdaj se mi zdi da sem manj zadihana. morem pa jaz nabavit še vse une malenkosti iz lekarne. bomse  verjetno kar danes tega lotila.

v glavnem jaz sem se z mojim bimbotom zmenila, da počakamo še da grejo ti prazniki mimo (ki glih kakšen 1.november mi ni všeč), pol pa lahko pride kadar hoče user posted image

eko, toliko, zdaj pa uživat, ki je tak lep sonček spet, da ga ne smemo zamudit


_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu lušnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 2190
   RE: Koprske nosečke 2009
28.10.2009 8:28:07   
lušnobica
Oj,

mayamaya, za v porodnišnico sem se ravnala po spisku, ki smo ga dobili na materinski s tem, da sem dodala tisto kar sem 1. vidla, da rabim in spustila tisto, česar nisem rabila, tako zase kot za user posted image . No, črpalke ne bom nosila s sabo, jo bom imela doma pripravljeno in če bom vidla, da jo rabim mi jo bo možek prinesel. Verjetno bo še kakšna takšna stvar, npr. polnilec za telefon, ki ne najdem še enega za s sabo. Če v Kp. niste dobili spiska, povej, ti ga bom prepisala.

Uživaj

(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 2191
   RE: Koprske nosečke 2009
28.10.2009 8:32:03   
lušnobica
Oj,

mayamaya, jaz sem se kar po spisku iz materinske ravnala, ko sem pripravljala stvari za v porodnišnico, s tem, da sem dodala tiste, ki sem vidla 1. da jih rabim in spustila tiste, ki jih nisem rabila. Kakšno stvar bom pa pustila pripravljeno doma, da mi jo prinesejo po potrebi npr. prsno črpalko, kakšne piškote ali grisine in verjetno polnilec za telefon, ki ne najdem še enega za s sabo.
Če v Kp. niste dobili seznama, povej, ti ga bom napisala.

Uživaj ...

(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 2192
   RE: Koprske nosečke 2009
28.10.2009 8:32:56   
lušnobica
Na, zdaj je pa 2x, prej pa 0x.

(odgovor članu lušnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 2193
   RE: Koprske nosečke 2009
28.10.2009 10:10:30   
supernova2002
bravo rozilu si dala lepo ime! :)))) hahahahaa mi tudi imamo Marušo :)

(odgovor članu lušnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 2194
   RE: Koprske nosečke 2009
28.10.2009 22:39:47   
mayamaya
ej, lušnobica,
če se ti da, bi te res prosila za tisti seznam. sej neki nam je povedala v MŠ ampak dobili pa nismo nič napisano, pa se ne spomnim čisto točno kaj vse je rekla. bolj približno. itak mi lahko potem prinesejo, bolj je to, da ne bi kaj nujnega doma pustila.

ker mislim, da je skrajni čas, da spravim to torbo na kup user posted image

hvala




_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu supernova2002)
Neposredna povezava do sporočila: 2195
   RE: Koprske nosečke 2009
30.10.2009 8:17:59   
lušnobica
Oj,

mayamaya, si pripravla torbo za v porodnišnico? Jaz se vsake toliko še na kaj spomnim. Včeraj sem se spomnila natiste tanke rokavičke za user posted image , ker se radi popraskajo s svojimi dolgimi nohtki. user posted image Ma boljše, da neham razmišljat, ker če ne mi ena torba ne bo dovolj. user posted image

(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 2196
   RE: Koprske nosečke 2009
30.10.2009 8:35:39   
mayamaya
ma kje. včeraj sem komaj ven zvekla torbo v katero naj bi dala te stvari, ma se mi zdi da bom mogla najti večjo user posted image . sej pravim, da si kar sproti zmišljujem.

zdaj pa sploh po tistem tvojem spisku. mimogrede, še enkrat hvala user posted image .

tistih rokavičk pa jaz nisem kupila. če bo treba jih bom potem naknadno. imam pa ene take bolj tople za iz P. če bo slučajno mrzlo in burja. ker napoved je glih taka. sej sem si kar mislila, da ne more trajat tale sonček do 10. novembra


_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu lušnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 2197
   RE: Koprske nosečke 2009
2.11.2009 8:28:33   
lušnobica
Mayamaya: Si še v 1 kosu? Jaz sem še. No, 1. november je mimo, stvari imam načeloma pripravljene, zdaj lahko tudi grem na hrib. Bomo vidli kaj bo rekla jutri ginekologinja, prejšnji teden je ni bilo in je bil samo rutinski pregled pri sestri.
Saj tiste tanke rokavičke dobiš za čas bivanja v porodnišnici tam, tako da jih za doma lahko po potrebi kupiš tudi naknadno. Vidiš, jaz pa nisem pomislila na debelejše rokavičke za iz porodnišnice, ker sem računala, da bo user posted image imel rokice kar v kombinezončku in verjetno tudi bo tako.
Za torbo ti ni treba komplicirat, nujno rabiš samo tisto kar rabiš za rodit in to so dokumenti, vse drugo ti lahko prinesejo potem. Pri meni je prvič itak bilo tako. Jaz sem se šla smo pokazat na željo mojega dragega, ker nisem bila prepričana, da je to to. In tako je torba ostala v avtu, s sabo sem imela samo dokumente. Nisem pogrešala ničesar razen nogavic. user posted image

(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 2198
   RE: Koprske nosečke 2009
2.11.2009 16:56:20   
mayamaya
ejla!

ja, ja sem še cela user posted image . nič ne kaže a bi bilo kaj. se ne dogaja popolnoma nič. vsaj ne da bi jaz vedela. imam pa jutri CTG, pa bomo vidli kaj pravi. če ga spet ne prespimo user posted image .

drugače pa kupljeno je vse, samo v torbo pa kar ne morem spravit. rokavičke bom pa potem kupila, če bo treba. sej zdaj sem mojemu pokazala tvoj seznam, pa če me kaj zgrabi...upam, da si je kaj zapomnil kje je kaj user posted image

bomo vidli kaj prinese tale lunca danes. čeprav jaz bi rajši kaj prej, kot potem user posted image


_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu lušnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 2199
   RE: Koprske nosečke 2009
3.11.2009 8:19:26   
lušnobica
Ma res, tukaj smo ostale same, Mayamaya, in čez kakšne 10 dni bo šla ta tema v pozabo.

Oj, name v prvi user posted image polna luna ni vplivala in zato niti zdaj ne upam, da bo. Jaz bi tudi rajši kakšen teden prej, ma se kar pripravljam na 15.11. Po eni strani mi je še to prehitro user posted image . Sploh ne morem še doumet, da bomo čez nekaj dni imeli še enega user posted image . Se kar bojim kakšen kaos bo pri nas doma preden ujamemo novo rutino.

Uživaj ...


(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 2200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?