|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 23:19:12   
Anonimen
Moj okus je pa tak:
golica je golica (hrenovka)
rama je rama
poli je poli
ementalec je ementalec
zdenka sir je zdenka sir
barila je barila

pa še in še...vse ostalo:jajca, kruh, moka, olje, kis....mi je čisto vseeno kje je kupljeno.
No, pa meso seveda od kmeta, kjer smo stalni odjemalci.user posted image

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 23:29:39   
Ribica **
No ja, mleko od Mercatorja se zdi meni cisto ok in je od LM, ampak imamo raje Sparovo, ki je od Pomurskih mlekarn - meni je dosti boljse. user posted image  


(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 5:40:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
Kerensa, ali kuhaš?

Tudi kdaj pa kdaj, ja. Čeprav ko se kuha, večinoma kuha Kamikaza.
Vsak dan vsaj en topel obrok+ zajtrk in malica?

Eno od tega je ziher vsak dan, ja - komplet pa redkokdaj. Vsaj doma ne.
Pa seveda vsaj kilo sadja za 4-člansko družino?

To pa ne. Vsaj ne dnevno. Ker smo zelo ne-sadna družina.
Kupuješ meso in zelenjavo?

Ja, vedno. Nihče mi ne podari (razen tašča kdaj pa kdaj kakšno sarmo).
Tisto kar si ti naštela, je kapljica v morje.

Vem. Ni se mi dalo prospekta pretipkat.
Razen, če si res tako bogata, da je zate vse poceni.

Nisem. Ampak S-Budget hrana se mi pa res zdi poceni.
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Piška sej sam za mačke dam 150€. Ne me ****t da je pocen.

Vzdrževanje domače živali (katerekoli) postaja neke vrste luksuz, ampak zame je zaenkrat to še luksuz, ki si ga želim imeti in si ga še lahko privoščim. Imam psičko in mesečna doza konzerv stane 23,7€. Z vsem ostalim, kar se še kupi posebej zanjo na mesec, ne presežemo zneska 50€. Kako je pa z mački, pa ne vem, čeprav zna biti malce dražje zaradi peska in ostalih "dodatkov".
Glede na to da je štruca kruha 2€ al kolk(ne vem točno k ga ne kupujem)

Jaz kupim 1 kg belo štruco za 0,98€. Narezano in pakirano.
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_
če kupiš na dan 2l mleka

Potem to pride 35,4€. Res je - ni malo. Ampak mi imamo na srečo 1 liter mleka na dan dovolj (smo štirje).
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
če je potrebno (finance in to) in če nisi zbirčen (če je za tebe jogurt pač jogurt npr.) potem je lahko hrana zelo poceni in tudi dobra hkrati

Tako nekako je pri nas, ja. OK, nekatere izdelke res kupujemo izključno original, ampak teh je v primerjavi s celoto tako malo, da ne morem reči, da ravno ti obremenijo naš budžet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 6:52:21   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: Akil

Zato ker hrano moraš imet, brez elektrike recimo pa lahko živiš!user posted image


Mi bi težko pregural brez elektrike, saj se grejemo, peremo, kuhamo,....

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 7:38:53   
rija
Mah....meni je hrana grozno dragauser posted image ....pa nismo glih neki strašni komplikatorj, samo kar se mora kupiti, se mora kupiti....

Odkar je tale evro tako zelo podražil zadeve, smo postali pač bolj racionalni in moram rečt, da redko kaj vržemo proč...prej se je to kar fajn dogajalo...si šel v trgovino z lačnimi očmi in pozneje s težkim srcem polnil koš za smetiuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 8:04:03   
t5t6
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Danes sem dobila v nabiralnik prospekt od Spar-a "S-Budget". Meni se ta hrana ne zdi draga, no...
  • 1 kg sir-a Gauda = 4,99€
  • 18 jajc = 1,99€
  • čokolada = 0,28€
  • trajno mleko = 0,59€
  • energijski napitek = 0,49€

Pa akcije "plačaš 1, dobiš 2":
  • 2x ketchup (vsak 480g) = 1,54€
  • 2x pašteta (vsaka 50g) = 0,26€
  • 2x margarina (vsaka 250g) = 0,89€

Meni pa se hrana zdi draga pa to ne sproti, ker en evro sem en tam res ni dosti, ampak ko se na koncu nabere pa je kar en orng znesek.  Odvisno je seveda od tega kaj kupujemo, vsaj pri nas je tako, da izdelkov, ki so v akciji večinoma ne uporabljamo, od tega kar si zgoraj naštela bi mogoče samo sir kupila pa še to ne v tako veliki količini.
Zakaj se govori, da je hrana draga, če je pa toooliko drugega krepko dražjega?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 9:40:50   
Anonimen
ja, hrana je obupno dragauser posted image pa ne kompliciramo glih, te lastne znamke so glih tko vredu, kot neki velik dražji originali...je pa res da ne vse in ne povsod. najslabše se mi zdijo tuševeuser posted image tam resno premislim če bom kaj vzela..šparove so boljše, merkatorjeve tudi, čeprov sem 2x kupla merkatorjev ananasov kompot in je ogabenuser posted image
so pa stvari pr katerih nisem prpravljena gledat na ceno...recimo kruh...ga ne pojemo velik in jaz mam rada kak dober kruh, ki pa je obupno draguser posted image ampak recimo pol kile vsak drug dan si ga tud še lahko privoščim...mojmu je itak  vseen, zanj je kruh kruhuser posted image pa recimo mleko, men je samo za pit dobro edin alpskouser posted image pa vem da je češko itd., sam vsa ostala mleka mi niso...imajo tist kiselkast priokus in mi niso dobra....tud če si kakav nardiš, al pa čokolino se še zmeri okusiuser posted image tko da kupujem sam alpskega, oz. merkatorjevga, ker je isti. pa meso...v trgovinah ga praktično ne kupujem, večinoma od zasebnikov, kjer vem s čim je bila žival fotrana, kako se jo je rihtalo itd. meso živali iz masovne proizvodnje mi (poleg ostalih razlogov proti) obupno smrdi in mi gre na kozlanje že pri pripravi, ni šans da to jem...raj brez mesa...in tko je posledično tud dražje, sam spet - ge na pojemo toliko..

nikoli ne kupujem teh raznih sokov in pijač...pri nas je za pit mogoče ( po čudežuuser posted image ) kaka cedvita kdaj ( za obiske, najdlje počaka), drgač pa kak domač sok za z vodo mešat pa pivo v hladilnikuuser posted image

glih tko ne kupujem salam, sploh mokrih, raznih konzerv, paštet itd.....od paštet edino argetina tunina al pa lososova pride v poštev, obe dve sta spet precej dražji od ostalih, sam raj ne jem, kot da kupim kaj drugega.

za sadje gre spet ogromno, čeprov k je sezona, mam velik domačega in takrat se kr pozna..

ostale stvari, moka, testenine, sladkor, siri itd. so pa čist veljavni tud te čip variante...sam kaj, ko to ne nase glavni del proračuna za hranouser posted image

(odgovor članu t5t6)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 9:45:19   
Anonimen
Vzdrževanje domače živali (katerekoli) postaja neke vrste luksuz, ampak zame je zaenkrat to še luksuz, ki si ga želim imeti in si ga še lahko privoščim. Imam psičko in mesečna doza konzerv stane 23,7€. Z vsem ostalim, kar se še kupi posebej zanjo na mesec, ne presežemo zneska 50€. Kako je pa z mački, pa ne vem, čeprav zna biti malce dražje zaradi peska in ostalih "dodatkov".

No....jaz svojih živali pač ne zastrupljam z "mercatorjevimi odpadki" k so kao pakirani kot hrana za živali.
Tko k sebe ne futram vsakodnevno z pohanmi šnicli, tud živali ne.

Glede na to da je štruca kruha 2€ al kolk(ne vem točno k ga ne kupujem)


Jaz kupim 1 kg belo štruco za 0,98€. Narezano in pakirano.

Belga kruha pa tud ne jemo.
No....sej jaz ga itak sama pečem, ma se mi zdi da polnozrnat kruh ne stane manj kot 2€. Sploh pa ne pakiranga, k je poln sranja. Mam pa že sebe raj k tist evro prihranka.

(odgovor članu t5t6)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 9:48:19   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
No....jaz svojih živali pač ne zastrupljam z "mercatorjevimi odpadki" k so kao pakirani kot hrana za živali.

Jaz pa živalske hrane domačih blagovnih znamk ne smatram kot nekaj manjvrednega. Po tej logiki je tudi vse drugo Mercator-jevo (Spar-ovo, Tuš-evo itd.) odpadek. Trikrat hura za to, da polovice Ringaraje žre smeti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 9:49:53   
Tejči
Je draga, je.. Jaz vidim primerajvo predvsem, če primerjam nakupe, ko smo imeli še tolar. Takrat sem dala za večji nakup okrog 7.000, redkokdaj več. Sedaj težko pridemo iz trgovine z računom manjšim od 80€ (torej bivših 19.000).  Več kot 2 krat več porabimo za hrano, pa ne pojemo več in nismo izbirčni pri znamkah-niti najmanj..vse isto kot prej, le račun ogrooomno višjiuser posted image  Kupujemo pa tudi vedno v Intersparu. Žal pa ostali dohodki niso šli toliko gor. Prišparamo lahko samo tako, da ne gremo več vsak teden po velik nakup, ampak na 14 dni, kruh pač sproti kupujemo-če pa ga pozabimo, pa je vedno toast v rezervi za topli sendvičuser posted image  Zaenkrat še nekak gre, ni pretiranega odpovedovanja, kako bo naprej, pa še sam bog ne veuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 9:50:08   
Kontrakarambolšrauf
Meni se zdi hrana obupno draga, ampak najbolj me pa razkuri drag skret papir. Madona če nebom začela cajtng rezat in se z njimi brisatuser posted image .

_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 9:53:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
No....jaz svojih živali pač ne zastrupljam z "mercatorjevimi odpadki" k so kao pakirani kot hrana za živali.

Jaz pa živalske hrane domačih blagovnih znamk ne smatram kot nekaj manjvrednega. Po tej logiki je tudi vse drugo Mercator-jevo (Spar-ovo, Tuš-evo itd.) odpadek. Trikrat hura za to, da polovice Ringaraje žre smeti.


Veš kolk soli je v tej hrani, pa tud v whiskasu btw. Povohaj jo enkrat. Pol pa pejd v trgovino za živali kupit eno kakovostno hrano....pa jo povohaj. Pa ti bo vse jasno.
Pa za živali ni dobro da od konzerv živijo vešuser posted image .....kup mu raj briketeuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 9:55:27   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Pa za živali ni dobro da od konzerv živijo vešuser posted image .....kup mu raj briketeuser posted image

Ko sem pa zadnjič napisala, da dajem Gospe Pes tudi kuhano hrano (in s tem istočasno še prišparam na pasji), ti pa spet ni bilo prav - si pa rekla, da šparam na živalih. Ja, ja, tudi brikete imamo, ampak tudi ne tiste po 50€ žakelj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:04:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
No....jaz svojih živali pač ne zastrupljam z "mercatorjevimi odpadki" k so kao pakirani kot hrana za živali.

Jaz pa živalske hrane domačih blagovnih znamk ne smatram kot nekaj manjvrednega. Po tej logiki je tudi vse drugo Mercator-jevo (Spar-ovo, Tuš-evo itd.) odpadek. Trikrat hura za to, da polovice Ringaraje žre smeti.


jst pa vse kar je v konzervi smatram za manjvrednouser posted image pa ni važno al je za žvali al ljudi...je pa res, da v teh mačjih in pasjih konzervah je večinoma mrhovina....crkovina ( konzerva z okusom divjačine - zbita, trda, usmrajena srna iz ceste....itd...). tko da jst tud ko sem mela pse, sem jim vedno sama kuhala....sej ni tko grozen problem vsaka dva dni skuhat un pisker riža, testenin, mesa in zelenjaveuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:06:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Pa za živali ni dobro da od konzerv živijo vešuser posted image .....kup mu raj briketeuser posted image

Ko sem pa zadnjič napisala, da dajem Gospe Pes tudi kuhano hrano (in s tem istočasno še prišparam na pasji), ti pa spet ni bilo prav - si pa rekla, da šparam na živalih. Ja, ja, tudi brikete imamo, ampak tudi ne tiste po 50€ žakelj.


Ti si napisala da ji daješ vaše ostanke, ne da kuhaš za njo.
Živali ne smejo tolk soli pojest kot ljudje.
Zato ostanki ful slane hrane glih niso dobri za njih.
Pa ne mi rečt da ne jeste slanih stvari, ker vem da od konzerv živiteuser posted image
Veš kolk je soli v konzervah k jo sploh čutiš ne?
Jaz tud kuham za mačka, sam ne solim.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:12:19   
Kerensa*
Ne živimo od konzerv, n'č bat' - pa tudi od vsebine ne. user posted image  Je pa res, da ne kuham posebej za Gospo Pes. Kadar vem, da se bo kuhalo kaj takega, kar lahko je tudi ona, se skuha nekaj več in to je to, pa sol gor ali dol. Seveda solimo, ampak saj ne vsipamo celega lončka soli v pisker, madonca. Saj bi mi pocrkali, kaj šele pes. In ker imamo že mi štirje (ljudje) extra različen okus za to, koliko mora biti kaj slano, si velikokrat solimo, popramo, vegetiramo ali karkoli že sami, vsaj po svoje. Pes pa potem dobi, kar dobi. Če je v 6-ih letih še ni pobralo in če ni bila niti 1x pri zdravniku, potem ji očitno ni hudega. Da bi pa pri vsem in vseh gledali 100%no na zdravje, potem pa lahko vsi žremo samo doma pridelano, ekološko gojeno solato brez vsega. Dober tek. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:12:50   
Hope2
Hrana predraga, pol pa še čistila in ostale stvari za gospodinjstvo, pa še pasja hrana in priboljški, pa je bankaš prazenuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:13:26   
Volga
Hrana je draga k ****. Veliko stvari je malo pod evro, pa se ne zdi veliko ampak suma je pa huda. Vedno.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:14:39   
Anonimen
Pa še dražje bo. Vse, ne samo hrana.user posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:15:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
Pa še dražje bo. Vse, ne samo hrana.user posted image

No, to pa tudi jaz vem, ja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:17:05   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf

Meni se zdi hrana obupno draga, ampak najbolj me pa razkuri drag skret papir. Madona če nebom začela cajtng rezat in se z njimi brisatuser posted image .


mater, pa resuser posted image

jaz sem ga začela zopet iz metroja tovorit, je bistveno cenejši....pa ga vzamem industrijsko količino pač user posted image  



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:19:06   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf

Meni se zdi hrana obupno draga, ampak najbolj me pa razkuri drag skret papir. Madona če nebom začela cajtng rezat in se z njimi brisatuser posted image .


mater, pa resuser posted image

jaz sem ga začela zopet iz metroja tovorit, je bistveno cenejši....pa ga vzamem industrijsko količino pač user posted image  




Samo ne cajtnga, se ti bo zamašilo, potem ti bo pa drek ven bruhal iz odtoka. Res ne, to je huda stvar.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:26:20   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf

Meni se zdi hrana obupno draga, ampak najbolj me pa razkuri drag skret papir. Madona če nebom začela cajtng rezat in se z njimi brisatuser posted image .


mater, pa resuser posted image

jaz sem ga začela zopet iz metroja tovorit, je bistveno cenejši....pa ga vzamem industrijsko količino pač user posted image  




Samo ne cajtnga, se ti bo zamašilo, potem ti bo pa drek ven bruhal iz odtoka. Res ne, to je huda stvar.


Volga, ti že vešuser posted image A imaš izkušnje?

No, samo eno pripombo komentiram - ker je nekdo omenil, da ne da 50€ za kvaliteten žakelj pasje hrane - recimo za 50€ dobiš 15kg Royal Canina ali pa Belcanda, Hillsa itd, če pa je v akciji pa še za manj. To naš 33kg pes poje v enem mesecu in par dni. Predvsem te hrane porabiš manj, ker je bolj kvalitetna in od manjše količine te hrane pes dobi več hranilnih snovi, ki jih potrebuje. Prav tako je v tej hrani pravilno sorazmerje zelenjave - mesa, seveda stiskano, dodani vitamini in olja, ki jih pes potrebuje, prav tako je pa pomembno, da v tej hrani NI soli, ki je strup za pse. Če vsak dan kupiš psu nekaj Pedigree briketov in kakšno konzervo Pedigree si hitro na 2€ na dan, kar znese nekje 60€ -> računam za mojega psa, kar je več od kvalitetne hrane in to je junk food za pse. Če imaš manjšega psa, ti pa tudi ne poje 15kg pasje hrane na mesec, torej je računica še vedno za kvaliteto in proti junk foodu v smislu Mercatorjevih konzerv in Chapi ter ostalih sranj.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:28:30   
Pikapolonica_
PA še nekaj - če psu kuhaš hrano moraš biti dobro seznanjen, kako mu pripravit kvaliteten jedilnik in kaj pes na vsakodnevnemu jedilniku potrebuje. Kuhana hrana, ki jo jemo ljudje nikakor ni primerna za psa, mačko itd

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:29:10   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

Samo ne cajtnga, se ti bo zamašilo, potem ti bo pa drek ven bruhal iz odtoka. Res ne, to je huda stvar.


Volga, ti že vešuser posted image A imaš izkušnje?



Ja, se je zamašilo, čeprav smo uporabljal trislojni mehak papir. Si pa ne predstavljam, kako bi bilo, če bi cajtng.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?