|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 16:01:34   
Kerensa*
Danes sem dobila v nabiralnik prospekt od Spar-a "S-Budget". Meni se ta hrana ne zdi draga, no...

  • 1 kg sir-a Gauda = 4,99€
  • 18 jajc = 1,99€
  • čokolada = 0,28€
  • trajno mleko = 0,59€
  • energijski napitek = 0,49€

Pa akcije "plačaš 1, dobiš 2":
  • 2x ketchup (vsak 480g) = 1,54€
  • 2x pašteta (vsaka 50g) = 0,26€
  • 2x margarina (vsaka 250g) = 0,89€

Zakaj se govori, da je hrana draga, če je pa toooliko drugega krepko dražjega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 16:04:38   
Akil
Zato ker hrano moraš imet, brez elektrike recimo pa lahko živiš!user posted image

_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 16:06:00   
Anonimen
Sva z mojmu gledala ja ampak ne vem zakaj kr ne verjamem preveč tej znamkiuser posted image Določene stvari sem že probala pa so ble ok ampak....
Se pa res pozna pri ceniuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 16:34:03   
Nogavica
Mi smo poskusili kar nekaj stvari (žemljice, moka, sladkor, kisla smetana, kokice ...) z oznako Budget in smo bili zadovoljni, tako da jo kar kupujemo, ko smo v Sparu.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 16:37:37   
Korina1
Nekateri imajo v mislih da če so izdelki naprimer Sparovi ali Mercatorjevi da so slabše kvalitete.
Sama redko kupujem v Sparu ker je slabo založen v našem koncu ampak sem nekaj teh izdelkov že probala pa bila zadovoljna, edino jajca so pa tako drobna da porabiš dva namesto enega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 16:40:55   
Gina
Ko vso hrano za celo družino sešteješ, je to en velik strošek. Sicer kupujem otudi šparov s-budget kakšne reči, nismo glih zbirčni. Trajno mleko ni pod 0.65 če je normalno mastno, ostalo je glih navadna voda, če mene vprašaš. Pa meni se 0,65 zdi draaaaaago, če vsak dan spijemo 3 litre, pa še bolj se mi zdi drag kruh, če pomisliš da ga vsak dan kako kilo pojemo, da o zelenjavi in mesu sploh ne bi razpravljali, še eni čist navadni špageti so skor euro...ma ne, ni vprašanja, hrana je draga.

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 16:41:44   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

Nekateri imajo v mislih da če so izdelki naprimer Sparovi ali Mercatorjevi da so slabše kvalitete.
Sama redko kupujem v Sparu ker je slabo založen v našem koncu ampak sem nekaj teh izdelkov že probala pa bila zadovoljna, edino jajca so pa tako drobna da porabiš dva namesto enega.



šparova jajca so označena z velikostjo. moraš L jajca vzet, če hočeš približno normalno velikost.user posted image

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 16:44:54   
Korina1
V mislih sem imela jajca s-budget

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 16:52:40   
Anonimen
Kerensa, ali kuhaš? Vsak dan vsaj en topel obrok+ zajtrk in malica? Pa seveda vsaj kilo sadja za 4-člansko družino? Kupuješ meso in zelenjavo? Če bi vse to počela bi videla, da je hrana noro draga. Tisto kar si ti naštela, je kapljica v morje.user posted image user posted image  Razen, če si res tako bogata, da je zate vse poceni.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 17:03:34   
Anonimen
Hja no....glede na to da sva sam dva pa gre ful keša za hrano....ja je draga.
Piška sej sam za mačke dam 150€. Ne me ****t da je pocen.
Skor pol moje plače gre sam za futr. Malce v šihtu, domača hrana, mačke....
Glede na to da je štruca kruha 2€ al kolk(ne vem točno k ga ne kupujem), itak da je drago. Hrana je osnova za preživetje!

Ne vem pa kaj se druzga teb zdi tko drago. Kozmetika? Cote? Avti? Čiki? Kofeti? To je vse nepotrebno in se da živet brez. Brez kruha pa pač ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 17:10:23   
Pikapolonica_
Meni se zdi hrana nenormalno draga. Pa pustimo meso, kako in kaj, ampak recimo, če kupiš na dan 2l mleka, malo nekaj rženega kruha, kakšne mueslije, namaz, mogoče še kakšen sir ali kakšno drugo delikateso, nekaj vrst sadja, si precej hitro preko 10€. Pa so to samo stvari, ki niso za kosilo. Da greš še po krompir, riž, solato, meso ali ribe -> vsaka čast tistemu, ki tukaj pride po 10€. Pa al so ti stvari iz Spara, Mercatorja (se mi zdi, da se je nekak unesel pri cenah in zopet veliko raje grem v Mercator kot pa v Spar), Lidla, Hofra al pa karkoli drugega.

S to razliko, da meni recimo ni problem 600, 700€ na mesec dat za hrano, sam ne dam, sem prškrt. Pa živimo normalno, jemo normalno, po večini bolj zdravo kot drugi. Ampak je pa treba pač druge postopke uvest doma - kruh pečemo doma, meso jemljemo na kmetiji, tudi zalogo jabolk delamo na kmetijah, spomladi in poleti pa tja do pozne jeseni imamo domačo solato.... ****t ga, life ni več uizi.


< Sporočilo je popravil Pikapolonica_ -- 6.1.2009 17:12:35 >


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 17:40:45   
Ribica **
Pri nekaterih artiklih teh trgovinskih znamk se poznajo razlike - npr. gosti sok od Mercatorja ni nikdar enak gostemu soku v pakungi od Fructala - pa oba polni Fructal.

Sicer je pa hrana nenormalno draga. Od vsega zgoraj nastetega mi kupimo le mleko, pastete jé samo pes, margarino pa kupujemo Becel.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 17:52:11   
ZmajTolovaj
Meni nič ne nuca, če dobim 2 kečapa za ceno 1, pa da je energijska pijača poceni, ker tega ne kupujem in ker mene najbolj stanejo mleko, meso, zelenjava in kruh. To je pa drago, kila solate je skor 2 evra. Halo. Damo kar precej za hrano, pa smo trije, pa ne kupijem sokov in sladkarij in čipsov, ampak tisto, kar rabimo. Meni se zdi hrana draga, ja. Sploh če upoštevaš, da je nujna za preživetje.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 17:52:31   
ZmajTolovaj
pardon

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 17:58:43   
bskrle
Zadnjič sem bila v Sparu, polkilski hlebček stane 1, 05, 1 kg pa 0, 98 evrov.
Je treba biti res pozoren.
Npr. Čokolino (1,8) je najcenejši v Tušu, brusnični čaj v  Sparu (imam stalno vnet mehuruser posted image ), nivea moški roll-on v Tušu, 100 papirnatih robčkov v papirnati škatli v Mercatorju, izdelki LJ mlekarn (skutke) trenutno še v M.
Za sladkor je povsod približno ista cena (0,78-0,79).
Mleko plačujemo kmetu po 60 centov, ej ap res, da mu ne škodi, če dodam vodo,  poberem dol smetano za pire ipd.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 19:04:49   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

npr. gosti sok od Mercatorja ni nikdar enak gostemu soku v pakungi od Fructala - pa oba polni Fructal.


Izdelki iste blagovne znamke pod znamko trgovine so ziher identični. Tudi Fructalovi.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 19:15:23   
Ribica **
JA ne vem no, se vsakic, ko smo kupili gosti sok od Mercatroja, je bil ful gost in niti slucajno ne takega okusa kot Fructal. No, saj ne kupujemo vec, ker nam ni bil dober. Sicer pa kupimo tudi trgovinske znamke, ne najdrazjih stvari - kakor nanese.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 19:31:25   
Korina1
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

npr. gosti sok od Mercatorja ni nikdar enak gostemu soku v pakungi od Fructala - pa oba polni Fructal.


Izdelki iste blagovne znamke pod znamko trgovine so ziher identični. Tudi Fructalovi.



S tem se ne strinjam, je bila prijateljica na nekakšni ekskurzijio v Fructalu in tam so povedali da za Tuš , Mercator in ostale naredijo sok po naročilu npr. Mercatorja. In da so razlike velike. Manj kvalitetno za manjšo ceno.
Aja pa še  to, sok ni narejen iz sadnega deleža ampak iz nekega prahu ki ga imajo v 50kg vrečah. Sadja v njem ni.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 21:24:02   
melanija
Izdelki, ki so delani za blagovne znamke Mercator, Spar, Tuš sigurno niso iste kvalitete kot originali. IZ prve roke vem da Fructalove in Mlinostestove stvari so dosti boljše, kot tiste, ki so polnjene za blagovne znamke.

MOji žlahtnici delata v teh dveh tovarnah in vem, da za blagovno znamko je drugačna polnitev (beri: slabše kvalitete) kot za originale.

Sok od Mercatorja ali od Fructala je kot dan in noč.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 21:42:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

npr. gosti sok od Mercatorja ni nikdar enak gostemu soku v pakungi od Fructala - pa oba polni Fructal.


Izdelki iste blagovne znamke pod znamko trgovine so ziher identični. Tudi Fructalovi.



niti slučajno to ni res.

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 22:45:13   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Akil

Zato ker hrano moraš imet, brez elektrike recimo pa lahko živiš!user posted image


user posted image user posted image user posted image   Akil bi te rada videla.... brez elektrike mislim...

saj najprej človek res pomisli na luči - bi pa svečo prižgal...

kaj pa hladilnik, skrinja, pralni stroj, topla voda, kuhanje...

user posted image user posted image user posted image   res si te predstavljam,
-kako v mrzli vodi na roke gate pereš (ni el. za stroj) in
-v kotlu črne kuhinje kuhaš (steklokeramična plošča pa mrzla),
-pa za vsako stvar v trgovino tečeš (ker doma nimaš el. za hladilnik),
-zvečer pa rito namočiš v ledeno vodo (ker seveda v bojlerju ni tople) in
-greš spat v ledeno sobo (ker brez e. tudi črpalka od centralne ne dela)... user posted image user posted image user posted image  
-aja, pa po forumu bi tudi bolj mal čvekala user posted image user posted image



sicer pa Kerensa, se strinjam, hrana res ni draga, če kaj sam pripraviš in ne potegneš glih najdražje vrste s police...

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 22:48:31   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

npr. gosti sok od Mercatorja ni nikdar enak gostemu soku v pakungi od Fructala - pa oba polni Fructal.


Izdelki iste blagovne znamke pod znamko trgovine so ziher identični. Tudi Fructalovi.



niti slučajno to ni res.


Ja, tu se strinjam.
Poznam možaka, ki je delal (mešal sestavine) v Žitu -lešnikove napolitanke. V originalne je šlo 7kg lešnikov na (nevemtočnokoliko) x mase, v napolitanke neke blagovne znamke (ne bom blatila katere) pa le 2kg, ostalo pa umetne arome... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 23:00:28   
Anonimen
Zanimivo. To se pravi, da se splača dati malo več centov in jesti dosti boljše. Jaz pa veselo kupujem Mercatorjeve znamke, na katerih piše Fructal, Eta, Ljubljanske mlekarne....user posted image

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 23:11:05   
kajajaka
saj ni nujno, da so merc. stvari slabe.
Jaz pač za napolitanke vem, da so... Pa spar budget sir tudi ni imel pravega okusa, ko sem ga kupila...

V bistvu je vse odvisno od "poštenosti" trgovca, ki proizvajalcu naroči koliko dobrih (beri dragih) zadev lahko da v izdelek. Ta pa potem naredi kot mu je bilo naročeno (plačano), pa naj bo to Fructal ali kako češko podjetje...

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 6.1.2009 23:13:06 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Draga hrana? Hmmm...
6.1.2009 23:11:18   
Arwenko
Moje mnenje je naslednje - če je potrebno (finance in to) in če nisi zbirčen (če je za tebe jogurt pač jogurt npr.) potem je lahko hrana zelo poceni in tudi dobra hkrati. Če si pa razvajena rit, kot pač nekateri smo, pol pač kupuješ neke stvari za katere misliš da so boljše, bolj okusne, bolj kvalitetne. Poudarek je na misliš (mislimo), ker vemo itak ne kakšno sranje vse je v naši hrani noter. Je pa meni vsaj dejstvo, da določene stvari so tele trgovske blagovne znamke precej boljše od t.i "originalov", mislim po okusu, nasprotno je meni Merkator trgovska znamla oziroma izdelki, ki so v njej totalna katastrofa, primer za prvo stvar pa Sparovih sokov ne zamenjam za noben Fructal na tem svetu. Tudi poceni trgovine Hofer, Lidl, Eurospin imajo določene izdelke izredno kvalitetne in izredno dobre, pa hkrati poceni, pol pač hodiš po njih tja. Na drugi strani pa dragi izdelki, npr. margarine Rama in Becel, kupljeni v katerikoli slovenski trgovini niso užitni, velja še recimo za Nutello, pa kakšne Müslije. Po te stvari jaz še vedno hodim v Avstrijo, ista firma, ista etiketa, ista cena, okus pa kot noč in dan, kot da maš pred sabo dve popolnoma različni stvari. Zakaj, ker mi od določenih proizvajalcev že v osnovi dobivamo drugorazredno robo, ki jo pri nas prodajajo za isto ceno kot prvorazredno npr. v Avstriji. Potem pa je izbira pač odvisna od financ in osebne odločitve kaj kdo počne in tukaj je razlika med tem da 4 članska familija porabi 150 eur na mesec in na drugi strani par kakšnih 600 samo za hrano. Jaz poskušam bit nekje v zlati sredini dokler mi pač finance dopuščajo in ne, hrana se mi s tega vidika ne zdi draga, ker tam ko vzamem dražjo stvar, jo vzamem z zavedanjem, da sem se pač tak odločla, da bom dražjo kupla in se pol na blagajni pač ne pritožujem nad visokim zneskom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?