|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 8:40:52   
Pikec
Za začetek bi bilo fajn, da se otrokom privzgoji vljubezen do lastnega, materinega jezika.

Šele zavedanje vrednosti lastnega jezika lahko postavi v pravo luč znanje tujih. Brez spoštovanja in zavedanja lastnih korenin pa tud vse svetovno znanje ne pomaga.

Žalostno se mi zdi da se tera otroke v kvantitavno znaje tujih jezikov, ko pa še v lastnem ne znajo spodobnega sestavka napisat, ko lastnega jezika ne znajo uporabljat (narečja so tuki izvzeta), ko se ne zavedajo svoje literarne dediščine, ko jim je vse kar je naše bedno in kmetavzarsko...

Sicer je pa to mal off topicuser posted image .

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 8:41:23   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Ampak, a ni to nekje bistvo?
Tudi na splosno. Da imas cilj, smernice, potem pa migaj?


IMO to je bistvo. Ko moras sam migat in nekaj dat od sebe. In to je popolnoma drugace, kot ce vse dobis na pladnju in lahko izpit naredis na podlagi skripte.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 8:42:25   
nizozemka
Koncno!! Podpiram!!! Znanja jezikov ti ne more nihce vzeti.
Najin sin je star dve leti in pol, razume tri jezike (ang, slo, nl), nazaj pa odgovarja v nizozemscini, ali pa pove stavek, kjer so vsi jeziki pomesani. Ampak bo ze zacel locevati. Tudi govorit zacnejo ti otroci kasneje, kar pa je razumljivo. Ampak ok, to je za majhne.
Kar se pa tega v osnovni soli tice, je pa fenomenalno, da se jim ponudi dodaten jezik. Francoscina je sploh fajn. Glede na to, da veliko Slovencev bezi ven iz SLO, je dodaten tuj jezik super popotnica!!!user posted image

_____________________________

Slovenija: 19.9.-30.9.2008 :):)

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 8:43:01   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: sneška_

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

"Prej se otrok začne učiti, prej se ga bo naučil" je narobe! In v zmoti ste tisti, ki mislite, da so otroci pripravljeni za tuje jezike (s katerimi se v vsakodnevnem življenju ne srečujejo) že zelo zgodaj. V povprečju so za to dovzetni, tako psihologi, okrog 10 leta. Drugače rečeno: Če se od dveh isto starih otrok eden začne učiti tujega jezika leto in pol pred drugim (npr. pri 7 letih) bosta do 10 leta v povprečju znala enako.



Tukaj pa se s teboj ne strinjam. Skoraj sem brala da se res otrok do7 leta nauči dva jezika in to ti povem iz svojih izkušenj. Moja hčera govori dva jezika in v istem hipu se je sposobna prilagajati in že je lahko pohvalim da je začela tudi simultano prevajati. Drugač pa  normalno da v okolju kje živi in v tem jeziku ima bogatejši zaklad besed.

Tudi otrok ki izhaja iz dvojezične družine ve da za eno isto stvar obstajajo dva različna imena od samega začetka, to sem brala skoraj v enem članku enega psihologa.  Pa seveda je bom naučila pisati cirilico. 


Zdi se mi, da je tukaj govora o dveh razlicnih zadevah. Kolikor zastopim Bakfark se referira na klasicno ucenje jezika, ki ga otrok sicer ne srecuje v svojem okolju.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 8:46:33   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
mišek že mi smo imeli v srednji šoli (pa je že kar nekaj od tega) kontekstualen pristop za oba jezika..... pa me čudi, da imajo sploh še "star" način poučevanja kje....user posted image


IMO in kolikor sem seznanjena.... potrebno bi se bilo zahvaliti prfoksi. Ste imeli sreco.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 8:51:55   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

Za začetek bi bilo fajn, da se otrokom privzgoji vljubezen do lastnega, materinega jezika.

Šele zavedanje vrednosti lastnega jezika lahko postavi v pravo luč znanje tujih. Brez spoštovanja in zavedanja lastnih korenin pa tud vse svetovno znanje ne pomaga.

Žalostno se mi zdi da se tera otroke v kvantitavno znaje tujih jezikov, ko pa še v lastnem ne znajo spodobnega sestavka napisat, ko lastnega jezika ne znajo uporabljat (narečja so tuki izvzeta), ko se ne zavedajo svoje literarne dediščine, ko jim je vse kar je naše bedno in kmetavzarsko...

Sicer je pa to mal off topicuser posted image .


nekaj ti da dom (torej starši), nekaj pa šola. Starši so tisti, ki bi morali privzgojiti ljubezen do lastnega jezika. Ampak kako naj to naredijo, če pa sami ne znajo uporabljati sklanjatev (sploh rodilnik je problem), kaj šele dvojine? Moj v.d. možek vedno pizdi, ko ga slovnično popravljam. Ampak kako naj otroka naučim, da se ne reče: vstani SE, če pa od vrtca naprej (sem poslušala v vrtcu vzgojiteljico) vsi tako govorijo, razen recimo tebe. Seveda bo otrok povzel od tistih ljudi, s katerimi je največ v stiku (kar je nažalost vzgojiteljica v vrtcu), pa čeprav boš ti pravilno govorila, jih je čisto preveč, ki govorijo narobe. Torej, lahko jim probaš privzgojiti to ljubezen, je pa vprašanje, če boš zaradi okolice uspešen.

Šola pa tega nima "časa" dajati. Vsaj ne na tak način...........

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 8:53:54   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

Torej, lahko jim probaš privzgojiti to ljubezen, je pa vprašanje, če boš zaradi okolice uspešen.



Po moje je pa tudi to malo dedno. Torej ljubezeni n posluh do jezika.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 8:54:32   
Pikec
Sej pravim, da je to žalostno.

Drgač jst mam tud deficit na jezikovnem področju ko znam samo dva...

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 8:55:21   
Kerensa*
Ko smo že pri ljubezni do lastnega jezika... Pikec, a še kaj doga vokaš? user posted image

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 9:00:09   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

Torej, lahko jim probaš privzgojiti to ljubezen, je pa vprašanje, če boš zaradi okolice uspešen.



Po moje je pa tudi to malo dedno. Torej ljubezeni n posluh do jezika.


verjetno res malo... čeprav, pri nas je bila generacija staršev preskočena user posted image  ne, hecam se.... moja babi je bila pač ljubljanska gospa (no, to je še danes, ker je še živa) in je tudi govorila tako bolj hoh slovenščino. Kjer se je uporabljala dvojina, v bistvu skoraj knjižno slovenščino. Moja starša sicer govorila lepo slovenščino, ampak recimo dvojino vseeno spuščata (sta šle, bova prišle, itd....). Jaz pa (če se le da in če se ne zmotim) vedno uporabljam dvojino, pravilno rabo rodilnika (ni JE doma (in ne: ni jo doma), itd..) in nasplošno zelo gledam na pravilno uporabo....

Me pa skrbi (in zato sem mojemu v.d. možeku tečna) kako bo mala govorila, če tudi moj dragi govori vstani
SE, zakaj SE gre, ni JO doma itd...... če bo še to poslušala v vrtcu, bo res samo odvisno od nje same, da bo sprejela pravilni način....

no, samo zdej sem pa že čisto off topic......

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 9:27:59   
Pikec
Ja no... jst mam pa drugačen problem...

Ker sem en navaden tuna kmet...

Vse preveč se mi še pozna moje necentralnoslovensko poreklo. Ampak mislim, da se tega ne bom znebila, ker se niti ne želim znebit. Je pa pol smešno videt, da me predstavijo kot Gorenko jst pa veselo zavijam po primorsko. Pa našga G se v vsakodnevnem govoru ne morem znebit. Sej če je kaj uradno in naučeno ni panike, ampak tko v prostem pogovoru pa ni šans.  


Je pa neki res, da mi jezik, naša literature, knjige in vse kar spada zdraven veliko pomeni... neglede na to da zavijam po naše...

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 10:28:06   
r1ta
IZVIRNO SPOROČILO: nizozemka

Koncno!! Podpiram!!! Znanja jezikov ti ne more nihce vzeti.
Najin sin je star dve leti in pol, razume tri jezike (ang, slo, nl), nazaj pa odgovarja v nizozemscini, ali pa pove stavek, kjer so vsi jeziki pomesani. Ampak bo ze zacel locevati. Tudi govorit zacnejo ti otroci kasneje, kar pa je razumljivo. Ampak ok, to je za majhne.



Se podpišem in v celoti povzemam. Razlika je le v tem, da imam jaz deklico staro 20 mesecev in še ne govori oz. govori v svojem jeziku. Razume pa vse tri jezike. Je pa res, da bo zaradi uporabe treh jezikov hkrati začela z govorom kasneje kot sovrstniki.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu nizozemka)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 10:40:34   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
Me pa skrbi (in zato sem mojemu v.d. možeku tečna) kako bo mala govorila, če tudi moj dragi govori vstani
SE, zakaj SE gre, ni JO doma itd...... če bo še to poslušala v vrtcu, bo res samo odvisno od nje same, da bo sprejela pravilni način....


Iz vrtca smo mi doma dobili - "bom biu". meni so sli lasje pokonci. Pa sem otroku pojasnila, na njemu primeren nacin, zakaj je to narobe in zakaj je nesmiselno to reci. Nekaj casa sem vztrajala pri popravljanju in je konstrukcijo izvrgel iz uporabe. Je pa prisel kolega na obisk in izdavil bom biu, nakar nase dete skoci, pa ga prekine, pa mu pojasni, da to ni prav, da naj se nauci kako se rece. Enako je z uporabo "ja" in "da".
Skratka, dom ima veliko vlogo.
Veliko vlogo ima tudi pismenost. ne pismenost v smislu znanja pisanja in branja, temvec funkcionalna pismenost. Ze samo ta forum - zelo dobro kaze koliko smo funkcionalno ismeni in kaksen odnos imamo do jezika.
Sola tudi ima svojo vlogo. Koliko se pravzaprav otroci naucijo o pomenu jezika zunaj slovnicnih pravil. IMO bore malo. Sociolingvisticni kontekst je popolnoma zanemarjen. Ucinkuje pa pri nekaterih, ko s prstom pokazes npr. na anglescino in pojasnis delitev na klase in dolocanja druzbenege ravni posameznika glede na to, kaksen jezik govori. Jezik, ki ga uporabljas, govori o tem kdo si in kaksen si.

Z druge strani, pravilna raba slovenscine.... trd oreh. Jezik je ziva snov, se spreminja se dograjuje, dolocene stvari se izgubijo. Tako je slovenscina zgubila 7 sklon, obdrzala dvojino, ki so jo pa drugi jeziki zgubili itn... Te in taksne spremembe se dogajajo tudi danes.
Dejstvo je, da je jezik, ki je danes v uporabi drugacen kot jezik, ki je bil v uporabi 10, 20 ali 30 let let nazaj.  Dejstvo je tudi, da so nekatera pravila dolocena "intuitivno". Slovnicar je nasel nekaj primerov, pomislil, joj, kako je to lepo.. in zapisal, da je taksna pravilna raba, ceravno dejansko to tako uporablja samo in zgolj 10% govorcev dolocenega jezika.
Vsekakor je skrb za jezik privzgojena. Ljudje se ne zavedamo, da jezik ni le sredstvo komunikacije , temvec tudi nosilec kulturne in druzbene identitete.
IMO sole bi se manj morale ukvarjati z "datumi rojstva insmerti pisateljev in pesnikov" in vec z jezikovnim kontekstom druzbenega okolja.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 10:41:56   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

Ja no... jst mam pa drugačen problem...

Ker sem en navaden tuna kmet...

Vse preveč se mi še pozna moje necentralnoslovensko poreklo. Ampak mislim, da se tega ne bom znebila, ker se niti ne želim znebit. Je pa pol smešno videt, da me predstavijo kot Gorenko jst pa veselo zavijam po primorsko. Pa našga G se v vsakodnevnem govoru ne morem znebit. Sej če je kaj uradno in naučeno ni panike, ampak tko v prostem pogovoru pa ni šans.  


Je pa neki res, da mi jezik, naša literature, knjige in vse kar spada zdraven veliko pomeni... neglede na to da zavijam po naše...


To ni problem, to je tvoja identiteta. In definitivno je razlika med dijalektnostjo in neznanjem.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 10:44:48   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta
Se podpišem in v celoti povzemam. Razlika je le v tem, da imam jaz deklico staro 20 mesecev in še ne govori oz. govori v svojem jeziku. Razume pa vse tri jezike. Je pa res, da bo zaradi uporabe treh jezikov hkrati začela z govorom kasneje kot sovrstniki.


Izhajajoc iz lastne izkusnje - se dobro je, da je tako. Nas je tudi pozneje zacel govoriti; ko je zacel, pa ni nehal. Gumba za izklop se nismo nasli.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 15:19:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Tukaj govorimo o osnovnošolcih - le-ti se bodo (hočeš-nočeš/zmoreš-ne zmoreš) učili dva tujaj jezika.

Gimnazijci so nekaj popolnoma drugega.


Aha, nekje vmes je bilo govora tudi o SŠ.

Meni se pa zdi bv tem bodocim gimnazijcem odvzeti (ali ne dati) se drugega jezika v OS, zaradi tistih, ki se jim pac ne ljubi uciti ali pa se ucijo samo zaradi ocen.


In zakkaj hudiča je potem bodočim dr. sociologije že v oš odvzeta možnost, da se z njo spoznajo, pa bodoči mikrobiologi, in na veterinarje so tudi šolniki pozabili, pa bodoče primabalerine, jazz plesalce, harmonikaše, duhovnike  ...

Vsega se pač ne da strpati v oš - šolanje in izobraževanje je vseživljenjski proces - čeprav osebno ne bi imela nič proti, če bi me že pri 7 letih dali v penzijo z vsem (ne)znanjem vreduser posted image




Uuuuu, dober post za ****. Nejcko, ti si meni Bog! user posted image

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 21:46:32   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

IZVIRNO SPOROČILO: nizozemka

Koncno!! Podpiram!!! Znanja jezikov ti ne more nihce vzeti.
Najin sin je star dve leti in pol, razume tri jezike (ang, slo, nl), nazaj pa odgovarja v nizozemscini, ali pa pove stavek, kjer so vsi jeziki pomesani. Ampak bo ze zacel locevati. Tudi govorit zacnejo ti otroci kasneje, kar pa je razumljivo. Ampak ok, to je za majhne.



Se podpišem in v celoti povzemam. Razlika je le v tem, da imam jaz deklico staro 20 mesecev in še ne govori oz. govori v svojem jeziku. Razume pa vse tri jezike. Je pa res, da bo zaradi uporabe treh jezikov hkrati začela z govorom kasneje kot sovrstniki.


Ma, dajta vidve ... ne mešajta jabolk in hrušk! Dvojezičnosti se ne da enačiti z učenjem tujih jezikov! Otrok, ki je dvo- ali večjezičen, nobenega od jezikov ne dojema kot tujega, ampak ima oba za meterna jezika, oba absorbira z enako intenzivnostjo, se z obema (bolj ali manj) enakovredno srečuje predvsem v domačem ali ožjem socialnem okolju ... torej se obeh jezikov uči spontano in ne kot tujih jezikov, medtem ko je proces učenja tujega jezika nekaj čisto drugega in neprimerljivega, sploh učenje tujega jezika v šoli za oceno!

Toliko, da bomo v bodoče vedeli, o čem je govora na tej temiuser posted image

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 21:53:06   
r1ta
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

IZVIRNO SPOROČILO: nizozemka

Koncno!! Podpiram!!! Znanja jezikov ti ne more nihce vzeti.
Najin sin je star dve leti in pol, razume tri jezike (ang, slo, nl), nazaj pa odgovarja v nizozemscini, ali pa pove stavek, kjer so vsi jeziki pomesani. Ampak bo ze zacel locevati. Tudi govorit zacnejo ti otroci kasneje, kar pa je razumljivo. Ampak ok, to je za majhne.



Se podpišem in v celoti povzemam. Razlika je le v tem, da imam jaz deklico staro 20 mesecev in še ne govori oz. govori v svojem jeziku. Razume pa vse tri jezike. Je pa res, da bo zaradi uporabe treh jezikov hkrati začela z govorom kasneje kot sovrstniki.


Ma, dajta vidve ... ne mešajta jabolk in hrušk! Dvojezičnosti se ne da enačiti z učenjem tujih jezikov! Otrok, ki je dvo- ali večjezičen, nobenega od jezikov ne dojema kot tujega, ampak ima oba za meterna jezika, oba absorbira z enako intenzivnostjo, se z obema (bolj ali manj) enakovredno srečuje predvsem v domačem ali ožjem socialnem okolju ... torej se obeh jezikov uči spontano in ne kot tujih jezikov, medtem ko je proces učenja tujega jezika nekaj čisto drugega in neprimerljivega, sploh učenje tujega jezika v šoli za oceno!

Toliko, da bomo v bodoče vedeli, o čem je govora na tej temiuser posted image



Ma saj nisva z jablane padli, da ne bi vedeli zakaj se gre. Pač sva se pohvalili, da bosta najina otročka že od začetka obvladala tri jezike. V šoli pa pade še francoščina in recimo še en jezik, pa bo!

Sem pa še vedno mnenja, da je ta sprememba v slovenskih OŠ dobrodošla.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 22:28:05   
nizozemka

Ma saj nisva z jablane padli, da ne bi vedeli zakaj se gre. Pač sva se pohvalili, da bosta najina otročka že od začetka obvladala tri jezike. V šoli pa pade še francoščina in recimo še en jezik, pa bo!

Sem pa še vedno mnenja, da je ta sprememba v slovenskih OŠ dobrodošla.
[/quote]

r1ta, zdaj se pa jaz podpisem pod tvoj post...user posted image
Pa drzimo fige, da se naucijo se francoscine, ok?user posted image

_____________________________

Slovenija: 19.9.-30.9.2008 :):)

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 22:32:44   
r1ta
A, ziher se bosta! Pa še latinščino zraven. In nemščino! user posted image user posted image

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu nizozemka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 22:35:28   
nizozemka
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

A, ziher se bosta! Pa še latinščino zraven. In nemščino! user posted image user posted image


user posted image
Mark rece: Ati, kijk, a bird!!!!!!! mama pa v jok:(

_____________________________

Slovenija: 19.9.-30.9.2008 :):)

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 22:53:23   
r1ta
IZVIRNO SPOROČILO: nizozemka

IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

A, ziher se bosta! Pa še latinščino zraven. In nemščino! user posted image user posted image


user posted image
Mark rece: Ati, kijk, a bird!!!!!!! mama pa v jok:(


user posted image user posted image

Ti, sem zadnjič pospravljala mojo špajzico in sem odkrila bakardi. Kdaj prideš?

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu nizozemka)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
28.8.2008 8:56:51   
srki
Ko sem jaz hodila v OŠ, smo z ANG jezikom pričeli v 3. razredu, v 5. nato še z nemškim jezikom. Angleščina je bila fakultativni jezik, nemščina pa obvezen predmet. Sedaj so to spremenili. V srednji šoli smo imeli potem pa še italijanščino. Verjetno pa se učijo bolj skozi igro, vsaj mi smo se ANG na začetku. Aja, pa cirilico tudi. Samo je bilo pa drugo manj obremenjeno, kaj pa vem, kljub šoli smo imeli še veliko prostega časa. Zdaj se pa samo še gleda, kdo je boljši in več zna. Pozabljajo pa, da niso vsi otroci enako zmožni in inteligentni. Saj ni čudno, da je že med otroci toliko tekmovalnosti.

Dodala bi še, da se mi pa prav bedno zdi, da se toliko poudarka daje tujim jezikom, imam občutek, kot da bo slovenščina izumrlauser posted image .

< Sporočilo je popravil srki -- 28.8.2008 8:59:55 >

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
28.8.2008 9:11:48   
nizozemka
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

IZVIRNO SPOROČILO: nizozemka

IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

A, ziher se bosta! Pa še latinščino zraven. In nemščino! user posted image user posted image


user posted image
Mark rece: Ati, kijk, a bird!!!!!!! mama pa v jok:(


user posted image user posted image

Ti, sem zadnjič pospravljala mojo špajzico in sem odkrila bakardi. Kdaj prideš?


Pridem, ko prides iz velikonocnih nazaj!!!!user posted image  Kot je bilo dogovorjeno:)
Sicer pa imam bakardi tudi jaz!!! pa ne smetit teme vec, prosim. Drugace se bo oglasil kdo, ki nama bo svetoval zs. Ker nisva najbolj inteligentni.user posted image

_____________________________

Slovenija: 19.9.-30.9.2008 :):)

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
28.8.2008 9:15:56   
r1ta
IZVIRNO SPOROČILO: nizozemka

IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

IZVIRNO SPOROČILO: nizozemka

IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

A, ziher se bosta! Pa še latinščino zraven. In nemščino! user posted image user posted image


user posted image
Mark rece: Ati, kijk, a bird!!!!!!! mama pa v jok:(


user posted image user posted image

Ti, sem zadnjič pospravljala mojo špajzico in sem odkrila bakardi. Kdaj prideš?


Pridem, ko prides iz velikonocnih nazaj!!!!user posted image  Kot je bilo dogovorjeno:)
Sicer pa imam bakardi tudi jaz!!! pa ne smetit teme vec, prosim. Drugace se bo oglasil kdo, ki nama bo svetoval zs. Ker nisva najbolj inteligentni.user posted image


khi, khi user posted image user posted image

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu nizozemka)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?