|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 15:42:42   
sunny24
Meni se to zdi v redu, saj mlajši kot si, lažje se jezika naučiš - moje mnenje.

Jst sem se npr ITA naučila samo s pomočjo gledanja italjanskih TV programov, včasih mi je tudi pranona kaj pomagala, v šoli se je nikoli nisem učila, pa čeprav smo jo imeli v srednji šoli. Pri 5 ih letih sem italjansko tekoče govorila, v 3. rezredu sem že brala italjanske revije, časi mi nikoli niso delali problemov. Je pa tudi res, da sem bila vsakodnevno v stiku z jezikom in mi je to pomagalo.

Sem pa opazila, da sem na angleščini ogromno zgubila, ker nisem več v stiku z jezikom. Predvsem besedišče je nakam zginlo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 15:57:14   
Ajvy
a samo dva, dajmo raje tri...

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 16:10:17   
lelaval
To pa zdaj že res k splošni razgledanosti spada, da človek zna dva jezika. In skozi bolj bo. Tako da je res skrajni čas, da so to uvedli, saj povsod drugje,


Se podpišem pod tole.
Moja2 šolarja imata AN kot obvezen predmet, k NE pa sta hodila fakultativno. In nista bila nič preobremenjena. Res, da se pri snoveh učijo dosti bolj podrobno, kot smo se mi, zato pa naj ne hodijo k vsaki interesni dejavnosti, pač pa obiskujejo le tiste, ki jih res interesirajo.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 16:21:27   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

To pa zdaj že res k splošni razgledanosti spada, da človek zna dva jezika. In skozi bolj bo. Tako da je res skrajni čas, da so to uvedli, saj povsod drugje,


Se podpišem pod tole.
Moja2 šolarja imata AN kot obvezen predmet, k NE pa sta hodila fakultativno. In nista bila nič preobremenjena. Res, da se pri snoveh učijo dosti bolj podrobno, kot smo se mi, zato pa naj ne hodijo k vsaki interesni dejavnosti, pač pa obiskujejo le tiste, ki jih res interesirajo.



HB, saj sta prostovoljno hodila.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 17:41:01   
Anonimen
Kje je tu problem?Jaz ga ne vidim,kajti pri nas na obali sta že od nekdaj dva tuja jezika na šolskem urniku.,italijanščina in angleščina in celo do nekaj let nazaj tretji jezik-srbohrvaščina.

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 18:01:55   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ja, meni se tudi zdi v redu, šit je za tiste, ki jim jeziki ne ležijo, mislim, ki se še slovenščine ne morejo naučiti. To mora biti potem pa nočna mora.


V resnici ni težava v jezikih. Znanje jezikov je fajn zadeva. Težava je za določene otroke, ki se težko učijo jezikov ali ki imajo specifične učne težave. Tam pa je težava. Še nekje je težava. Otroci imajo ne vem več koliko, ampak cca 15! predmetov že sedaj tam nekje v 8. razredu.  POvejte mi ljudje, kako lahko nekdo 7 ur na dan posluša predmete zbrano, potem naredi vse naloge, projekte, zadolžitve za šolo, utrdi snov tistega dne + ponovi nazaj snov za vse te predmete še popoldne? V resnici bi tisti, ki bi to zmogel v resnici redno počet in ob tem še vse to dolgoročno za vse življenje razumet in znat, bil zelo obremenjen človek, ki bi delal od jutra do večera petek in svetek, ali pa genij. Vsi ostali si zapomnijo zgolj tiste reči, ki so jim zanimive in res zelo fajn, vse ostale reči pa memorirajo za kratek čas do testa ali v najboljšem primeru na ravni razumevanja vsaj neke osnovne osnove, ali v slabšem primeru zgolj na ravni kratkoročnega memoriranja "na pamet" - slednje čisto prevečkrat. Kakšen je potem smisel tolikšne količine vlivanja znanja?

Sama sem razumela v množici pogovorov na to temo dva vidika gledanja:

1. vidik, ki ga zagovarja moderni kapitalizem: prav je, da se otroci ful veliko učijo, ker si bodo tako zagotovo več zapomnili, saj če otroku več reči predstaviš, vsaj nekaj ostane v glavi. Če otroku predstaviš samo malo reči, mu bo še to odveč memorirat, kaj šele razumet.

2. vidik, ki ga zagovarjajo nasprotniki: prav je, da se otroku predstavi manj stvari, pa te v nulo, da se mu jih toliko časa približuje, z njim utrjuje, da bo imel zelo dobre osnove, dobro razumevanje, ne zgolj na pamet memoriranje, na čemer bo kasneje komot gradil. Če boš otroku ponudil preveč informacij, bodo samo nametane na kupu in jih niti urediti ne bo znal v svoji glavi, torej niti osnovnega znanja je bo imel, kaj šele razširjenega.

Same se odločite, v katero skupino spadate. Jaz spadam seveda med zagovornike 2. vidika. Menim, da sta dva jezika fajn, to je vendar čisto osnovno znanje, vendar da bi bilo treba hkrati ali čim prej (neodvisno od dveh jezikov seveda) pol balasta iz šol skenslat ven, ker je nepotrebno in celo otežuje razumevanje temeljnega.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 18:40:19   
dory
Meni je zadeva fajn in podpiram dva tuja jezika.

Na razgovorih se mi je že parkrat postavilo vprašanje, ne če znam kateri tuji jezik ampak koliko....nekje samoumevno je postalo, da se poleg ang zna še nem...kaj pa vem....zadevo vsekakor podpiram....


Misek je dobro napisala in se bom pod njen post samo podpisala....user posted image



< Sporočilo je popravil dory -- 26.8.2008 18:44:31 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 22:43:11   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
.....
2. vidik, ki ga zagovarjajo nasprotniki: prav je, da se otroku predstavi manj stvari, pa te v nulo, da se mu jih toliko časa približuje, z njim utrjuje, da bo imel zelo dobre osnove, dobro razumevanje, ne zgolj na pamet memoriranje, na čemer bo kasneje komot gradil. Če boš otroku ponudil preveč informacij, bodo samo nametane na kupu in jih niti urediti ne bo znal v svoji glavi, torej niti osnovnega znanja je bo imel, kaj šele razširjenega.

Same se odločite, v katero skupino spadate. Jaz spadam seveda med zagovornike 2. vidika. Menim, da sta dva jezika fajn, to je vendar čisto osnovno znanje, vendar da bi bilo treba hkrati ali čim prej (neodvisno od dveh jezikov seveda) pol balasta iz šol skenslat ven, ker je nepotrebno in celo otežuje razumevanje temeljnega.


Z napisanim se popolnoma strinjam. programi so definitivno IMO presiroki, tako presiroki, da so skorajda neobvladljivi. Pa problem ni samo v OS problem je tudi v SS.
Amerisko solstvo ima popolnoma drugacen sistem. OS ima 5 obveznih predmetov - anglescina, matematika, telovadba, naravoslovje v enem predmetu, druzboslovje v 1 predmetu. Potem si mora vsak izbrati se tri predmete glede na interes in nagnenja in je zadeva zakljucena. Z druge strani je pa dejstvo, da imamo pri nas dalec vecjo raven sirokega znanja, ki ga tlacimo v neko splosno razgledanost.
Poleg tega, problem vidim v profesorjih. Se dan danes je veliko taksnih, ki npr. pri slovenscini zahtevajo, da ucenci znajo vse datume rojstev raznih pesnikov in pisateljev, letnice kdaj je kaksna knjiga bila izdana, istocasno pa nic ne naredijo na logicni povezavi med knjizevnostjo in zgodovinskimi obdobij.
Siljenje k reprodukciji podatkov, namesto delo na razumevanje le teh. Otroke ucimo reproducirati " piflati se", namesto razumeti. In seveda, po dolocenem casu se niti ne trudijo vec razumeti.
Slisala sem, da se v OS nekaj dela z vidika ucenja skozi igro, vendar je pristop - tako kot pri poucevanju tujih jezikov precej tog in neucinkovit.  Predavanje "ex catedra", namesto aktivnega vpletanja otrok v snov.  S tem mislim, zaplest jih v debato o kaki knjigi ( knjizevnost npr.), da se celo mogoce malo tudi "skregajo" in dolocena stalisca zagovarjajo, namesto zahtevat, da napisejo/povedo tisto kar so drugi pisali o tej knjigi.
Z druge strani imajo profesorji premalo casa, da kvalitetno obdelajo snov. In posledicno premalo volje, da otroke v snov pritegnejo. Nekateri pa ni pod razno ne bi smeli bit ucitelji, pa na zalost so.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 22:44:53   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: dory
Misek je dobro napisala in se bom pod njen post samo podpisala....user posted image



Danke, muchos danke user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 22:51:56   
Anonimen
Tradicionalno slovnicni pristop, ki poucuje besede, njihov pomen in slovnicna pravila -> je za otroke popolnoma zgresen ( pa tudi za veliko vecino odraslih)


Ceprav drzi dolgo, ampak koristi od njega ni kaj veliko.
Francosko slovnico obvladam bolje od Francozov (kros maj hart), saj smo se ucili in naucili VSE case in pogojnike, ki so bili kadarkoli zapisani. Driblala nas je toliko, da jih bom verjetno se v penziji znala za deset.

Po drugi strani pa sem bila po stirih letih gimnazije komaj sposobna rezervirati sobo v hotelu in narociti jutranje bujenje. Pa ni bila tezava v pomanjkljivem besednjaku, ampak v sistemu, ki je dobesedno ubijal sporoscenost v govorjenju. Sicer je to tudi navada, ki jo dokaj hitro pridobis; ob tem spoznanju mi je bilo najbolj zal za vsa leta, ko smo se driblali in gulili, namesto da bi se (tudi) veselili ob ucenju jezika.

< Sporočilo je popravil Mič II -- 26.8.2008 22:56:37 >

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 23:15:17   
F*R*U
Za tiste, ki jih jeziki zanimajo oz. jim ležijo bo to super (in ti učenci so si drugi tuj jezik ponavadi izbrali kot izbirni predmet), tistim učencem, ki jim jeziki ne grejo, pa jim bo to še ena obveza več.

_____________________________

Človek je kot morje, gladino vidiš, globine ne.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 23:18:26   
Anonimen
tistim učencem, ki jim jeziki ne grejo, pa jim bo to še ena obveza več


Ne vem, ce gre posplosevati.

Meni ne gredo, se pa full trudim user posted image , in odkar sem dalec od nekaterih trapastih prfoksov, se jih tudi z veseljem ucim.

(odgovor članu F*R*U)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 23:26:20   
F*R*U
Če mene vprašaš se osnovnošolci učijo zgolj zaradi ocen, zaradi nabiranja točk, zaradi prisile staršev,...  Mič, to kar ti trdiš, je prišlo z zrelostjo.... sedaj veš kako uporabiti znanje, zakaj se učiti, osnovnošolci pa tega občutka nimajo razvitega.

_____________________________

Človek je kot morje, gladino vidiš, globine ne.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 23:31:36   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: F*R*U

Če mene vprašaš se osnovnošolci učijo zgolj zaradi ocen, zaradi nabiranja točk, zaradi prisile staršev,... 


AMEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

< Sporočilo je popravil Pikec RR -- 26.8.2008 23:33:46 >

(odgovor članu F*R*U)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 23:33:26   
Anonimen
to kar ti trdiš, je prišlo z zrelostjo.... sedaj veš kako uporabiti znanje,


Ne vem, ce je ravno tako, sploh pri jezikih.

Anglescino smo v SŠ komot uporabljali. Smo kdaj tudi kaksno revijo prebrali, pa kaj poslusali, pa ze itak je bilo ang. vec, da si jo imel v usesu. In se je gospa kljub temu potrudila vsaj kaksno govorno zanimivo ur naredit.

Pri francoscini je en sosolec hotel narediti referat o Vanessi Paradis (zgleda, da mu je bial full vsec user posted image ), pa je od takrat naprej komaj komaj dobil tri. Tako da tukaj gre za naravnanost ucitelja in ne ucencev. Pa mislim, da dandanasnji gimnaziciji v povprecju niso toliko nezreli, da ne bi zeleli znati.

(odgovor članu F*R*U)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 23:34:20   
Anonimen
Če mene vprašaš se osnovnošolci učijo zgolj zaradi ocen


Aja, ne vem, v mojih casih se mi ni bilo treba ucit.

(odgovor članu F*R*U)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 23:37:13   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Pa mislim, da dandanasnji gimnaziciji v povprecju niso toliko nezreli, da ne bi zeleli znati.


Tukaj govorimo o osnovnošolcih - le-ti se bodo (hočeš-nočeš/zmoreš-ne zmoreš) učili dva tujaj jezika.

Gimnazijci so nekaj popolnoma drugega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 23:40:06   
Anonimen
Tukaj govorimo o osnovnošolcih - le-ti se bodo (hočeš-nočeš/zmoreš-ne zmoreš) učili dva tujaj jezika.

Gimnazijci so nekaj popolnoma drugega.


Aha, nekje vmes je bilo govora tudi o SŠ.

Meni se pa zdi bv tem bodocim gimnazijcem odvzeti (ali ne dati) se drugega jezika v OS, zaradi tistih, ki se jim pac ne ljubi uciti ali pa se ucijo samo zaradi ocen.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 23:44:36   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Tukaj govorimo o osnovnošolcih - le-ti se bodo (hočeš-nočeš/zmoreš-ne zmoreš) učili dva tujaj jezika.

Gimnazijci so nekaj popolnoma drugega.


Aha, nekje vmes je bilo govora tudi o SŠ.

Meni se pa zdi bv tem bodocim gimnazijcem odvzeti (ali ne dati) se drugega jezika v OS, zaradi tistih, ki se jim pac ne ljubi uciti ali pa se ucijo samo zaradi ocen.


In zakkaj hudiča je potem bodočim dr. sociologije že v oš odvzeta možnost, da se z njo spoznajo, pa bodoči mikrobiologi, in na veterinarje so tudi šolniki pozabili, pa bodoče primabalerine, jazz plesalce, harmonikaše, duhovnike  ...

Vsega se pač ne da strpati v oš - šolanje in izobraževanje je vseživljenjski proces - čeprav osebno ne bi imela nič proti, če bi me že pri 7 letih dali v penzijo z vsem (ne)znanjem vreduser posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 23:48:56   
Anonimen
čeprav osebno ne bi imela nič proti, če bi me že pri 7 letih dali v penzijo z vsem (ne)znanjem vred


Malo hitro bi ti postalo dolgcas user posted image .

Jaz bi se kaksno cifro pred 7, ceprav ne glih 5 in 6.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 23:51:47   
Anonimen
In zakkaj hudiča je potem bodočim dr. sociologije že v oš odvzeta možnost, da se z njo spoznajo, pa bodoči mikrobiologi, in na veterinarje so tudi šolniki pozabili, pa bodoče primabalerine, jazz plesalce, harmonikaše, duhovnike ...


Ne vem.

Ker tuj jezik nas govori veliko, tudi uporablja se, pac splosna uporabnost.
Harmonike ne igra vsak...hb user posted image user posted image .
Pac reseto splosne uporabnosti/ozke specialnosti.

Sicer pa meni bolj kot drugi tuji jezik manjka predmet o obnasanju, kuhinji in zdravi prehrani. To se mi zdi se bolj uporabno kot jezik.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
26.8.2008 23:59:59   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


Sicer pa meni bolj kot drugi tuji jezik manjka predmet o obnasanju, kuhinji in zdravi prehrani. To se mi zdi se bolj uporabno kot jezik.


V oš še vedno obstaja predmet gospodinjstvo, poleg tega obstaja izbirni predmet o zdravi prehrani; lepega obnašanja in etike se učijo pri predmetu DiE v 7. in 8. razredu ...

Vsega je, celo turistična vzgoja, multimedija ... vsak lahko najde nekaj zase, predvsem bodoči gimnazijci (in vsi ostali): ti imajo že zdaj na razpolago drugi tuj jezik.

Še enkrat poudarjam, ni point v drugem tujem jeziku; da možnost učenja le-tega obstaja znotraj pouka je super, nonsens pa se mi zdi, da je to po novem obvezno za vse.
res je, da je ptreba po znanju tujih jezikov čedalje večja - napredek pač - a te potrebe po vedno novih in novih znanjih so čedalje večje ... kam bomo torej prišli? Koliko predmetov in novih (čedalje bolj potrebnih) znanj bomo še strpali v predmetnike oš? Bodo morali res osnovnošolci preždeti v šoli od 8.00-17.00, da bodo vse usvojili?

Narediti je potrebno redukcijo, ker drugače res ne vem, kam bo vse to pripeljalo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 0:03:11   
Anonimen
V oš še vedno obstaja predmet gospodinjstvo, poleg tega obstaja izbirni predmet o zdravi prehrani; lepega obnašanja in etike se učijo pri predmetu DiE v 7. in 8. razredu ...


Aha, hvala, cisto sem zadaj.
Sicer jih jaz vidim skupaj, ker za domaco mizo se vse zacne, od zdrave prehrane do lepega vedenja, tako da bi bilo lahko 3 v 1 in nekaj multidisciplinarnosti v tem (saj se tko rece user posted image ) ampak ok, ce je denarja, casa in volje za tri, tudi prav.


(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 0:06:16   
Anonimen
Koliko predmetov in novih (čedalje bolj potrebnih) znanj bomo še strpali v predmetnike oš?


Ne vem.
Lahko bi kaksnega brisali. Lazje nadoknadim razumevanje bolj strokovnega predmeta (recimo kemije, fizike) ali nekega druzbenega (recimo sociologija, ce to je v OS), kasneje, ko tudi sama ze razmisljam, kot mlade in prozne mozgane, ki poslusajo jezik (in se ga mogoce se kaj naucijo user posted image ).

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Dva obvezna tuja jezika v OŠ
27.8.2008 0:08:25   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Sicer jih jaz vidim skupaj, ker za domaco mizo se vse zacne, od zdrave prehrane do lepega vedenja, tako da bi bilo lahko 3 v 1 in nekaj multidisciplinarnosti v tem (saj se tko rece user posted image )



Multidisciplinarnost ali vsaj meddisciplinarnost je nekaj, kar je našemu šolstvu popolna neznanka - pojma se celo omenjata v samem učnem načrtu in sta del učnih ciljev, ampak ... oh-ha-ha-ha-ha - sta samo omenjena. Ker v praksi sta popolnoma neuresničljiva ... ampak to je že druga zgodba našega veleumnega šolskega sistema.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?