|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 21:28:03   
Anonimen
JAz sem hodila v srednjo zdravstveno šolo. Nikoli ne bom pozabila dneva praksa na ginekološkem, ko sem vstopila v malo operacijsko. Na mizi v ledvički je ležalo nekaj rožnatega, prozornega, s svetlimi obrisi kjer bi morale biti kosti z ročicami in nogicami.

Sem se skoraj skupaj sesedla. Pa vprašam sestro cela v šoku, kaj, zakaj??? In mi reče, da je bil pač splav v 5. mesecu in da plod ohranijo, v slučaju, da ga želi mama videti.

Jaz srčno upam, da se ta mama to ni odločila, ker...

Zdaj sem že drugič noseča in vedno sem boga molila, da naj mine tistih prvih 5 mesecev nosečnosti. ŠE zdaj po 12 letih se do potankosti spomnim tiste sobe in vedno pomislim, na mojo mamo, ko je prav tako imela spontani splav malo po 5. mesecu in si vedno predstavlajm mojo sestro kakšna je bila in da se je taka borila cela 2 dni za življenje.

Groza.

Odnos sester ne bom komentirala. Ene so prave mame, druge pa celi hudič. In ker sem v svoji praksi in dobi pripravništav ta drugih srečala ogromno več, sem se odločila, da grem ven iz te stroke, ker se mi enostavno gravža. In, če sem kje v bolnišnici vedno bogeca molim, da čimprej zviznem od tam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 21:30:48   
Anonimen
anonimna na ringaraji je blo to že objavleno na čvek v tri dni tko da je blo tle sam pogrevanje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 23:02:17   
mamuška
Obe zdravnici,  omenjeni v izpovedi poznam, sta (bili) tudi moji.  Ne dvomim v strokovnost nobene, njun odnos pa je ena sama katastrofa. Šajini sem enkrat direktno vrgla v obraz, da je velika škoda, da je ginekolog in še ženska po  vrhu, da bi naredila veliko uslugo svojim pacientkam, če se preusmeri na patologijo. Od takrat dalje, ko je mojega zdaj 4 letnika razglasila za mrtvega in sem se morala z vso močjo skregat z njo, da VEM, da otrok ni mrtev, se je ogibam, kjer se je le morem. žal sem jo tudi v tej nosečnosti po nekem čudežu 2 x nabasala, moram reči, da je tokrat bila vsaj korektna. Blejc je nesprono strokovnjak, vendar groba, neotesana po obnašanju, brez trohe empatije, hladna ko špricer, zelo rada je vzvišena. OD nje dobit en odgovor, je kot bi dobil sedmico. Resno dvomim, da lahko otrok v 22. tednu dejansko preživi, še bolj dvomim, da lahko preživi brez poškodb za vse življenje.  Kljub temu pa nihče in nič ne opravičuje odnosa, ki ga je doživela ta mati in odnosa, ki ga vsakodnevno hočeš-nočeš prenašamo nosečnice, vodene v Ambulanti za patološko nosečnost, ko bi dostikrat tistemu tako zvanemu strokovnjaku čez mizo najraje pljunil v obraz, tako se obnaša do tebe. Saj nosečnice nismo smeti, nismo imbecili in izrodki, brez možganov, čustev in zdrave pameti, da bi nas obravnavali tako, kot nas. PAtološka nosečnost, pa naj si gre za dvojčke (trojčke itd), za sladkorno, za senzibilizacije, za prekratke mat. vratove, razne okužbe od toxe dalje, smo še 3 x (ali pa 10x) bolj zaskrbljene in od svojih ginekologv, ki običajno niso navadni "penzlni" , so mag., prof, doc itd, napotene k nekomu, za katerega menijo, da je še večji strokovnjak od njih samih.  DObile naj bi informacije, odgovore, razlage, - kaj pa dobimo? Sama do 21. tedna te nosečnosti nisem dobila niti enega samega odgovora na desetine zastaljenih vprašanj, ker semmenda prebutasta, da bi lahko psloh kaj razumela - povedano med vrsticami. Ostal mi je internet in osebna G, ki je zlata in se je sama začela spraševat, čemu sploh hodim v APN?! Z njeno pomočjo in zavzetostjo sem uspela zamenjat zdravnika v APN, v 21. tednu sem končno dobila večino odgovorov in razlag, ki sem jih želela in iskala. Če je bila gospa s trojčki samo približno tako obravnvana, se ne čudim, da je obdržala se 3 in živela v varljivem prepričanju, da nima nobenega problema.

O odnosih v lj porodnišnici bi lahko pisala romane, bolje groteske in grozljivke. Preživela sem 1 splav, en 20 urni porod, ki se je končal s CR, porodničar se je iz mene in moža delal norca, prebolela sem 2 sepsi po porodu, skupno sem bila v bolnišnici skoraj 4 mes. Rodila sem zelo velikega otroka, v 6 tedih pred porodom ni imel nihče časa (!!) za en UZ, medtem ko se vsi utegnili čudit mojemu ogromnemu trebuhu. PA sem naravnost prosjačila za EN UZ - ni bilo časa. Zdravniki, ki jih pri vsem tem lahko pohvalim so zelo redki: dr. Kavčič, dr. Pušenjak, dr. Beljanski, ki mi je lastnonožno rešila življenje, dr. SKetelj, vsi ostali, kar se jih je zvrstilo ob moji postelji, na čelu s Šajino in Blejec in jih ni bilo malo - katastrofa! Kot da si kadaver, ne pa nosečnica oz. porodnica. Pa ne zahtevam klanjanja in nošenja po rokah, samo normalen človeški odnos, odgovor na vprašanje in občutek, da nisi zadnja rupa na sviralu.

Žalujoči družini iskreno soožalje , vsem pa želja, da nikomur ne bilo treba več prestajati tega, kar je prestala avtorica izpovedi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
19.7.2007 8:02:23   
Anonimen
anonimna na ringaraji je blo to že objavleno na čvek v tri dni tko da je blo tle sam pogrevanje.
ne visijo vsi na vseh forumih tako kot ti. Pa nehej se že tolk razburjati.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
19.7.2007 9:36:44   
valči
mamuška,pretreslo me je tvoje zapisano,resuser posted image
Da taki kruti odnosi obstajajo in to v Ljubljani!To je absurd.Kaj ti pomeni  strokovnost,če te odobravajo,kot da si smet?!user posted image

Imam verjetno srečo,da sem iz malih krajev in našo porodnišnico in njihov topli odnos lahko samo pohvalim.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu mamuška)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
19.7.2007 9:41:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: duc.20

anonimna na ringaraji je blo to že objavleno na čvek v tri dni tko da je blo tle sam pogrevanje.


ti se pa tut v vsak drek vtakneš ane!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
19.7.2007 9:50:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: duc.20

anonimna na ringaraji je blo to že objavleno na čvek v tri dni tko da je blo tle sam pogrevanje.


ti se pa tut v vsak drek vtakneš ane!


ker nima druzga dela.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
19.7.2007 9:58:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: duc.20

anonimna na ringaraji je blo to že objavleno na čvek v tri dni tko da je blo tle sam pogrevanje.


ti se pa tut v vsak drek vtakneš ane!


ker nima druzga dela.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
19.7.2007 11:29:11   
Neža81
...brez veze so zdaj nastali prepiri glede te teme....  mislim, da je Mina ni odprla zaradi vprašanja: Ali bi trojčki lahko preživeli, ali ne?.... (vsak ve, da to v 22 tednu ni mogoče), ampak zaradi morale in etike zdravnikov, ki pa je v tem primeru skrajno pod nivojem ...  ko je mama trojčkov najbolj potrebovala tolažilne besede, so ji zdravniki glede tega "obrnili hrbet". Ne rečem, da bi se morali jokati z njo... vsaka izrečena tolažilna beseda pa bi mamici v tistih težkih trenutkih presneto prav prišla.

Tudi teme ni odprla, da bi vznemirjala ostale nosečnice. Take stvari se žal dogajajo. Sicer pa je tudi pisalo po časopisih.
Ko sem bila še noseča, sem tudi skoz brskala po temi Spontani splav, se živcirala in  pri nekaterih zgodbah tudi zjokala. Sem bla pač radovedna in smotana, da sem rinla v tiste teme, pa če prav sem škodila sama sebi. Vsaka zgodba je drugačna in rada preberem vsako novo zgodbo.

Pred porodom (med popadki) mojih dvojčkov, me je tolažila babica, ki je ravno končala z nočno in ta babica je bila zraven že pri porodu, ko sem se jaz rodila. Njena tolažba mi je v tistih težkih trenutkih zelo prijala, pa čeprav sem se jokala, jokala, jokala. Pri mojem porodu so bili vsi zelo prijazni in korektni. Ko sem rodila, je zdravnica rekla, kakšna lepa otroka sta .... in res uporabljala besede, ki so me tolažile. Od dvojčkov je naprej umrl fantek, nato še punčka. Za smrt fanteka sem izvedla od partnera, za punčko pa mi je prišla povedat pediatrinja. Nikoli ne bom pozabila njenega vstopa v mojo sobo. Milo in nežno se je smehljala, me pobožala po roki in rekla: "Tudi punčka se je poslovila."  Bilo je res hudo, ampak njen vstop v sobo in izgovor tistega stavka je deloval zelo pomirjujoče. Ni uporabila besede umrla, ampak poslovila, saj bi mi bilo še bolj mučno. Vem, da besedi umreti in posloviti pomenita enako, vendar ko si čisto nemočen in veš, da si zgubil svojega otroka, se ti dve izrečeni besedeti še presneto hudo razlikujeta.  Malo komplicirao sem to napisala, ampak upam da veste kaj sem hotla povedati.

Bistvo primera mamice trojčkov je, da so zdravniki na zelo nečloveški besedni način ravnali s pacientko, kar si ne bi smeli privoščit!!! Je le mama, ki je na žalosten način izgubila tri otroke in tega ne bo nikoli prebolela. Nekje na RR sem zasledila lep stavek: Čas ne celi bolečine, z bolečino se moraš naučiti živeti! In to je res. Mislim, da jo napisala mamica, ki je tudi izgubila otroka.

CITIRANO od Pikčeve
"Ja, Neža, res je za občudovat tvojo moč. Upam, da boš lahko kmalu spet nosila kaj pod tvojim srčkom. Srečno! "
 
CITIRANO od Itata:
"Občudujem te Neža81, ki res objektivno gledaš na svoje izkušnje in usodo. Veliko sreče vnaprej."
 
CITIRANO od Valči:
"Neža 81,user posted image ,mislim nate in vem,da si pogumna in hrabra v takih težkih časih,ki jih preživljaš,verjamem,da boš kmalu tudi ti mamica in ti bo posijalo sonce sreče.user posted image "
 
Saj druga mi ne preostane, kot da se z bolečino sprijaznem z izgubo Maše in Maja ter živim naprej. Vedno bosta moja otroka, ki jih bom imela rada, kot da živita . Hudo je, vendar narava naredi svoje in njej ne moreš ugovarjati.user posted image user posted image user posted image   Hvala za vzpodbudne besede.
 
 
 



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
19.7.2007 11:56:13   
bambi
Neža81 kar tukaj ti bom napisala, da te zares občudujem, res si močna ženska in takšne kot si ti,  si zares zaslužijo biti mamice in ti si ena krasna mamica, ki ji v življenju želim čimveč sreče in da boš kmalu lahko tudi v naročju čuvala svojega user posted image . Saj veš, da sem tudi jaz izgubila svojo Leo, v 26. tednu in sama se nisem uspela pobrati kar 2 meseca, dokler ni bilo že tako daleč, da moje življenje ni vodilo več nikamor. Res pa je, da je ta izkušnja mene zelo spremenila in mislim, da vsako, ki kaj tako tragičnega doživi. Spremenila sem poglede na svet, danes mi je pomemben vsak trenutek, ki ga lahko preživim z mojo hčero, z mojo družino, ne živim več samo za službo in za lepe trenutke si res vzamem čas. NE skrbi me več tako, če imam kakšno kg preveč, skrbim predvsem za to, da bi bila jaz in vsi okoli mene čimbolj srečni in uživali vsak trenutek....

Sedaj sem se malo odmalknila od teme, ampak upam, da boste razumele....

_____________________________

Imam tri sončke, mojega angelčka Leo in dve princeski, Gajo in Heidi.

(odgovor članu Neža81)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
19.7.2007 12:15:22   
Neža81
... Bambi...  (objem, objem, objem)... smeški ne delajo, pa sn kr napisala user posted image

(odgovor članu bambi)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
19.7.2007 12:24:59   
pika30
Neža81 občudujem te res,hrabra si in takšna ostani.vnaprej pa veliko veliko sreče. user posted image user posted image

_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

(odgovor članu Neža81)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
19.7.2007 12:32:24   
Urša
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Neža81)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
19.7.2007 13:19:32   
CIPRESA
Joj Neža81, bambi in vse ostale  občudujem vaš pogum in vam tudi jaz želim veliko sreče !!!!


< Sporočilo je popravil CIPRESA -- 19.7.2007 13:20:02 >


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Neža81)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
19.7.2007 13:56:51   
pikceva
Neža, vedno pride čas, ko spet posije sončke. Moji starši so za moje rojstvo pretrpeli celo kalvarijo. Mama je imela več SS, pol je pa en dojenček- moj bratec umrl, ko se je rodil v 7. mesecu. Napaka srčka, pač. Skoraj sta se že sprijaznila z usodo, da bosta sama, pa sem prijokala na svet. In kasneje brez problemov tudi moja sestra. Ne vem, zakaj mora življenje kdaj okusit grenkobo. A vedno te čaka tudi svetla stran življenja. Torej, pogumno naprej!!!Tvoja angelčka te bosta sigurno  spremljala na tvoji življenjski poti in poskrbela za to, da boš kmalu okusila srečo!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 65
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Ime za fantka
cukr07

Katero ime se najbolj poda k imenu Lenart?

Voranc (25%)

Erazem (23%)

Matija (51%)


Število vseh glasov: 317

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!