|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 8:58:12   
pikceva
Ja, Neža, res je za občudovat tvojo moč. Upam, da boš lahko kmalu spet nosila kaj pod tvojim srčkom. Srečno!

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 9:27:17   
itata
Včeraj sem brala članek in seveda mi je bilo grozno ob zgodbi. Ampak nisem prepričana, da take zgodbe, še posebej z imeni zdravnikov noter, sodijo v javnost. Ni verjetno prav ta zdravnik osebno kriv za tak razvoj dogodkov. Pacient pa to seveda doživlja čisto drugače. Sigurno karkoli naredijo se ti ob taki izgubi ne zdi dovolj, ne bom pa sodila ali so naredili dovolj ali ne, ker me ni bilo tam, niti nisem zdravnica.
Osebno se strinjam s predhodnico, ki je napisala, da zdravniki res ne morejo z vsakim pacientom sočustvovati. Saj bi jih to pokopalo. Lahko pa imajo bolj človeški odnos to je sigurno res. Amapk verjetno je lažje imeti bolj zadržan odnos in se ne čustveno vpletati s pacientom, kot čustvovati z njim. Preveč bolečine vidijo tudi ti ljudje vsak dan, to je treba upoštevati. In sigurno se tudi zdravniki sekirajo kadar jim pacienti umrejo... Pa se ne more potem zdravnik preživelim sorodnikom zjokat kako mu je hudo. Sigurno mu pa je. Saj je tudi zdravnik samo človek (se pa strinjam, da so bile nekatere izjave grozne in čisto nič na mestu). Pa tudi kot ljudje v svojih odločitvah kdaj grešimo, samo da imamo drugi "srečo", da nihče od naših napak ne umre.
Druga stvar pa je, da to pišejo osebe, ko so najbolj čustveno prizadete in bi rade slišale samo, da bi bilo vse dobro in se orientirajo na to, da je 22. teden meja za oživljanje. Ampak verjetno ne za trojčke, ki so manjši, ampak nisem strokovnjak... Ne slišijo pa mogoče toliko kaj vse drugega se lahko zgodi. Saj po eni strani je prav - moraš biti pozitivno orientiran, ampak se vseeno zavedati tveganj - kot je napisala Neža81...
Občudujem te Neža81, ki res objektivno gledaš na svoje izkušnje in usodo. Veliko sreče vnaprej.

(odgovor članu pikceva)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 9:57:29   
piščanc
O tej temi sem že nekje pisala. težko je, ampak otročki so imeli po 250 g - a si predstavljate 25 dg salame. kako majhno je to. groza, da je otroček jokal, ampak zavrnilo ga je materino telo, ne porodničarka. v zgodbi sploh ne omenja, da se je porod začel, da je imela popadke...

in če bi bila jaz na mestu porodničarke v tem oddelku bi bila precej jezna na mamo, ki da prednost svojim prepričanjem, kot pa zdravju plodov.

pa tudi za inkubator mora biti otroček dovolj samostojen da živi, ne samo par minut. inkubator samo pomaga v procesu rasti, ni pa to maternica.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 10:29:21   
koala
Še enkret, sem že pisala na to temo.
Odnos? Katastrofa, se strinjam

Ampak, meja za rojstvo je 24 tednov, ni zastonj postavljena tja. Jaz si tako majhnega otročka sploh ne znam predstavjlati, sploh ko se spomnim kako mičkan je bil nedonošnček ki je bil skoraj trikrat težji, pa je pasal na pediatrovo dlan.
A veste da je bila včasih kritična že teža pod 1000g, no zdaj se je ta meja spustila, pa vseeno.
In če bi otroci že po kakšnem čudežu preživeli, za kakšno ceno pa? Da bi životarili? Ker močno močno dvemim da bi se razvijali brez posledic.

Kot sem že rekla, odnos je bil katastrofalen, tukaj ni dvoma, ampak,.....

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 10:52:20   
Anonimen
a take teme tle nalašč odpirateuser posted image  glede na to da so tle same nosečke pa da nekatere pol še bolj vse skrbi.

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 10:53:33   
Mina1
a take teme tle nalašč odpirate



neuser posted image

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 11:01:07   
valči
Piščanc po 25 dag so imeliuser posted image ,tako miceni?To je pa res malo,pa še jokali so,groza,kaj je mogla mama preživljat,ni za mislit.
Jaz sem pa mislila,da so kake pol kile le imeli in da jim res niso dali možnosti.
Jaz imam ONO na mizi že od včeraj,pa nekak ne morem zgodbe prebrat,bom danes zbrala pogum,ker me take stvari res pretresejo,sploh,da je bil taki odnos v bolnici.user posted image
Ko sem aprila zelo krvavela v 14. tednu so me v bolnici z vozičkom pred vhodom dve sestri čakali,vsi po vrsti so super dobri ,čeprav zdravniki niso imeli upanja velikega.Ampak vedno,ko so mi UZ delali so rekli,da dokler srček bije je upanje.In vsi z mano so upali,čeprav sem orng krvavela,strdki so šli venuser posted image .Po devetih dneh v bolnici sem jih prosila,če lahko grem domov,pa mi ena duša od zdravnika reče,da če obljubim,da bom strogo ležala in NIČ delala,lahko grem,da ne bi rad,da splavim v 18. tednu.Videla sem,da jih skrbi.In hvala Bogu,sem v 27. tednuuser posted image ,to je pa bilo v Brežiški porodnišnici,tam je res vso osebje  zlato.So ljudje,ki jim je mar.

Očitno pa v Ljubljani niso takšni imajo preveč dela,ali kaj'
V glavnem mi je žal za vse,ki so to skozi dali.
Neža 81,user posted image ,mislim nate in vem,da si pogumna in hrabra v takih težkih časih,ki jih preživljaš,verjamem,da boš kmalu tudi ti mamica in ti bo posijalo sonce sreče.user posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 11:08:29   
Daschi
Jaz čist verjamem, da ne, ampak vseeno bi bilo morda bolje, da se tole prestavi nekam drugam. Tukaj so tudi mamice v pričakovanju, ki jih kaj takšnega lahko zelo pretrese.

IZVIRNO SPOROČILO: duc.20

a take teme tle nalašč odpirateuser posted image  glede na to da so tle same nosečke pa da nekatere pol še bolj vse skrbi.


_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 11:13:14   
Mina1
Jaz čist verjamem, da ne, ampak vseeno bi bilo morda bolje, da se tole prestavi nekam drugam. Tukaj so tudi mamice v pričakovanju, ki jih kaj takšnega lahko zelo pretrese.


To temo je moderator sam prestavil prav sem, to se dogaja dnevno in nevem, zakaj bi si zatiskali oči pred tem in onim.

Jaz sem to zgodbico v torek v Oni prebrala in me je ganila, to je vse, se pa globoko opravičujem, za karkoli žeuser posted image .

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 11:23:08   
marinci
Jaz tud ne razumem zakaj je blo treba odpret to temo. In kaj zdej ko vem, da se je eni zgodila tragedija. A mi naj mi bo žal za eno ko sploh ne vem kdo je ali me naj skrbi kaj se lahko meni zgodi?

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 11:25:53   
Mina1
Jaz tud ne razumem zakaj je blo treba odpret to temo


po vseh časopisih je bilo. Brez zamere no, in zdaj je cel kaos tule, ker sem to odprla. A doma v vati živite, seveda se lahko to zgodi vsakemo, tudi spontan splav, sej to verjetno veš in bereš o tem pred nosečnostjo. Ohrani pozitivne misli, pa bo.  

Vsem želim lepo nosečnost, tiste, ki ste nosečke, ostalim pa lep dan, whatever.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu marinci)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 11:26:48   
Anonimen
In kaj zdej ko vem, da se je eni zgodila tragedija.


dnevno se to dogaja, povsod, vsakih 5 minut nekje na svetu.

(odgovor članu marinci)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 11:31:19   
Anonimen
ali me naj skrbi kaj se lahko meni zgodi?
IZVIRNO SPOROČILO: marinci

Jaz tud ne razumem zakaj je blo treba odpret to temo. In kaj zdej ko vem, da se je eni zgodila tragedija. A mi naj mi bo žal za eno ko sploh ne vem kdo je ali me naj skrbi kaj se lahko meni zgodi?
ja to se lako tudi tebi zgodi, zakaj sparšuješ, vsaki se lahko to zgodi, samo če bi vi to tako gledali, potem nobena ne bi bila več noseča. Milijon takoh in podobnih dnevno kroži okoli, to vsi vemo in tako žal je na temu svetu. Nehajte jamrati pa bo ali pa ne berite bo še bolje.

(odgovor članu marinci)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 11:33:51   
Anonimen
A mi naj mi bo žal za eno ko sploh ne vem kdo je ali me naj skrbi kaj se lahko meni zgodi?


A ti imaš srce?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 11:35:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

A mi naj mi bo žal za eno ko sploh ne vem kdo je ali me naj skrbi kaj se lahko meni zgodi?


A ti imaš srce?


nima, zato pa tu smeti temo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 11:55:38   
CIPRESA
Jaz nevem ampak ta zgodba se ne začne z porodom ampak že prej ko je ženska klicala na pomoč in želela informacije o stanju, kaj se sploh z njo dogaja.............kdo jo je takrat poslušal??? jaz v tej zgodbi  ne obsojam tega da otroci niso preživeli, ker v tem tednu je preživetje res čudež, ampak da tudi toliko nisi vreden da te nekdo pregleda, da ti pove kaj za user posted image je s tabo,kako je z otročki, kaj dobivaš za ene tablete, vsaj kako informacijo da se vsaj pripraviš na najhujše........ma pejte no. Res kot je ena napisala še živali dobijo boljšo in lepšo oskrbo ko ljudje.

Sem že v prejšnji temi napisala pa bom še enkrat. Časa ni bilo pred porodom da bi kdo kaj obrazložil, kaj povedal ali jo pregledal, po porodu pa soimeli čas da so ji vsi po vrsti na tako lep način povedli da itak ni bilo možnosti. user posted image

Pa še to  augotoviti  prisotnost bakterij  se ugotavlja z brisom v 22t nosečnosti??? user posted image Meni so jo ugotavljali  v urinu!!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 12:07:47   
Anonimen
nehite se kregat, sam vseen, a je treba take zadeve pogrevatuser posted image  ljudem ki žalujejo ne date miru. nobena ne pomisle na tiste ki jim je hudo ob izgubi, lahko bi jih pri miru pustile, ta tema je bla že neki časa nazaj odprta, ni blo treba spet začet.

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 12:46:19   
bambi
No, rada bi samo nekaj dodala glede odnosov v naših bolnicah.... Ko sem pred 4 leti v 26. tednu user posted image  zvedela, da mojemu otroku ne bije več srček, mi j G dala napotnico za porodnišnico. Vsa v solzah in totalnem šoku sem ob 15h popoldan potrkala na vrata porodnišnice oz. tam kjer se opravljajo pregledi, sestra ki je odprla vrata, napotnice še pogledala ni in rekla: Pridite jutri zjutraj.
Jaz sem samo stala tam in nemo gledala, dokler nisem zbrala toliko moči, da sem izustila, da je moj otrok mrtev in da kaj naj doma????  Potem je končno vzela napotnico in mi hladno rekla naj počakam. Sledil je naslednji šok. Čez 15 min je prišla nazaj in me odpeljala v sobo, kjer so ležale 3 nosečice, vse vesele so kramljale o svojih user posted image  in user posted image . JAz takrat enostavno nisem prenesla ljudi okoli sebe, še najmanj pa bi zdržala v sobi s 3 user posted image . Prosila sem jo, če me lahko dajo v kakšno drugo sobo, če nimajo posebne sobe za takšne primere in je hladno rekla da ne. Sama sem šla stat na hodnik, mož je pa poklical prijatelja in ko smo končno upoprabili veze, sem kar naenkrat lahko dobila svojo sobo..... o porodu ne bi, ker sem bila kot v transu, rada bi samo povedala, da sem preživela tudi 2 tedna v bolnici v Nemčiji, pa par dni na Hrvaškem in da našemu osebju v zdravstvu manjka še res veeeeliko veeeeliko, da se bodo naučili, kako se obnašati v svojem poklicu.

Tudi jaz imam visoko izobrazbo, tudi jaz delam z ljudmi, tudi meni po domače "serjejo" po glavi, pa moram biti nasmejana in prijazna...... V takšnih trenutkih človek niti ne potrebuje besed, dovolj je samo topel pogled.......

_____________________________

Imam tri sončke, mojega angelčka Leo in dve princeski, Gajo in Heidi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 13:25:00   
ZARA
Sem prebrala danes. Res žalostno, grozljivo in šokantno...in sploh ne vem, kako naj komentiram omejen odnos zdravnikov?!

lp

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 13:25:06   
Anonimen
nehite se kregat, sam vseen, a je treba take zadeve pogrevat ljudem ki žalujejo ne date miru. nobena ne pomisle na tiste ki jim je hudo ob izgubi, lahko bi jih pri miru pustile, ta tema je bla že neki časa nazaj odprta, ni blo treba spet začet.

sama rada vse preberem!, vse! a misliš da visim gor vsak dan in prov da se je tema odprla tukaj gor, nimam priloge Ona in sem vsaj prebrala nekaj, sicer žalostnega, vendrarle resničnega. Smetijo pa tiste, ki mislijo, da tega ni in da se to ne more zgoditi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 13:27:21   
Anonimen
mislim da vsaka tu ve kaj se lahko zgodi in kaj se je zgodilo, spremljajo te zadeve, sej je blo povsod v medijih na internetnih straneh,....očitno nekomu paše če že tako zaskrbljenim nosečkam vzbuja dvome in strahove, to jim sigurno koristi.

lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 13:31:25   
Mina1
sej je blo povsod v medijih na internetnih straneh,.


madonca, pridem iz pauzice, pa tule cela kobasa in tako.

Če bi vedela, da bo iz tega tak haloo...jaz recimo sem to v torek prvič prebrala. Zdaj pa zapiram temo, ker se mi enostavno več ne da.

Zaskrbljene nosečke, veš, tudi sama sem imela ss pred prvorojencem in obe nosečnosti sta bili super težki, vsaka pa zelo drugačna, tako da vem, bres skrbi bodi. 

Surfanje torej odpade, kajne...

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 13:34:28   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: koala
Ampak, meja za rojstvo je 24 tednov, ni zastonj postavljena tja. Jaz si tako majhnega otročka sploh ne znam predstavjlati, sploh ko se spomnim kako mičkan je bil nedonošnček ki je bil skoraj trikrat težji, pa je pasal na pediatrovo dlan.
A veste da je bila včasih kritična že teža pod 1000g, no zdaj se je ta meja spustila, pa vseeno.
In če bi otroci že po kakšnem čudežu preživeli, za kakšno ceno pa? Da bi životarili? Ker močno močno dvemim da bi se razvijali brez posledic.

Prej nisem vsega prebrala, ampak tukaj se pa morm strinjat.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 16:34:27   
pina-1
Mislim, da nihče ne oporeka tega, da bi otročki verjetno umrli. Mene je v celotni zgodbi najbolj prizadel odnos G do te mamice. In mene bolj moti to, da niso prov nič nardili, da bi preprečili prezgodnji porod teh treh otročkov. In če sem zgodbo prav razumela, je tudi ta mamica prizadeta zaradi tega.

Celotni družini izrekam sožalje.

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Osebna izpoved: Sara, Lara, Nal
18.7.2007 21:04:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: duc.20

mislim da vsaka tu ve kaj se lahko zgodi in kaj se je zgodilo, spremljajo te zadeve, sej je blo povsod v medijih na internetnih straneh,....očitno nekomu paše če že tako zaskrbljenim nosečkam vzbuja dvome in strahove, to jim sigurno koristi.

lp


Duc.20, poglej vsak dan slišimo za mnoge tragedije, avto ga je povozil, ubil se je v gorah, letalo je strmoglavilo..... vsaka taka stvar te lahko prizadene, vzbuja dvome,zaskrbi..........pa zato nihče ne komentira naj novice nehajo predvajati ker  imajo negativni vpliv na ljudi. Tudi tukaj je zgodba tragična in zelo zelo žalostna pa vendar je prav da se o teh stvareh razpravlja. Zakaj bi si zatiskali ušesa pred tem, zakaj nebi povedali in govorili o tem??? Zdravstvo je v Sloveniji velik vprašaj in napake so hude in žalostne. Sama mamica je zgodbo napisala in jo javno objavila da s tem opozori in opomni vse bodoče in že postale mamice naj bodo pazljive naj se postavijo zase..... Vse to meni govori v prid bralcem članka da pomislimo tudi na to da včasih ne gre vse tako kot  v knjigi piše, kljub temu pa živimo naprej z upanjem po najboljšem. Skrb in dvomi pa so pri mnogih nosečnicah vsakdanjik in niso posledica takih člankov ampak zorenje v mater, ki jo za otroka vedno skrbi.

Jaz sem vesela da je mamica trojčkov zbrala pogum in napisala to zgodbo, takih in podobnih zgodb kjer je človek kljub bitju srca že prej obsojen na konec, da niti toliko sočutja ne premoreš da bi mu  pomagal (ne glede na to kaj v knjigi piše) pa čeprav za par uric, da se greš Boga ki presoja kdo je tisti ki lahko in kdo tisti ki ne sme.......to pa se meni res GNUSI!!!! Zdravstveno osebje je zavezano k temu da pomaga vsem in vsakemu do življenja. Kateri teden je in koliko posledic bo imel otrok......kdo bo sedaj to vedel??? Kdo je tisti ki to lahko presoja??? Je mati želela da trojčke oskrbijo ne glede na to v katerem tednu so se rodili??Kdo je odločil da se jih nemočne pusti na mizi da izdihnejo ??? Naši zdravstveno-(ne)moralni zakoni??? Kdo bo sedaj z gotovostjo trdil da bi res imeli posledice. da bi res umrli??? Samo zato ker je znanstveno dokazano in je bilo več takih primerov ki so to potrdili in zakatere se je osebje v tujini trudilo da bi obstali pa jim žal ni bilo pomoči so se strokovnjaki v Sloveniji odločili da pa niti nebodo poskušali ker je riziko prevelik???
Najbolj žalostno pa je to da se je vse začelo še mnogo preje pred porodom kjer je bila še možnost in upanje pa nihče ni imel časauser posted image
VSE TO ROJI PO GLAVI MENI IN ŠE MNOGIM DRUGIM!!!!! IN ZATO, ZATO je prav da se zgodbe objavijo!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




imena
luncaa

katero ime za fantka???

Žak (17%)

Tadej (20%)

Nejc (35%)

Anej (29%)


Število vseh glasov: 243

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!