|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 10:24:10   
soncek&luna
jutro punce,
no pri meni se tudi nic ne dogaja.... danes sem spala dobro... sem celo bolj zgodaj zaspala... sicer sem imela ob 7.00 popadek, sam je bil bolj nezen...
sem pa ugotovila, da je mali res prevec miren... sicer, ko se premakne se konkretno premakne, samo drugace pa nisem prepricana, ce nastejem 10 premikov na dan user posted image  rada bi sla k zdravnikuuser posted image ... mislite, da grem lahko kar v porodnisnico na pregled al se moram v LJ peljat k svojemu G?

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 10:35:22   
nana 27
Dobro jutro vsem! Jaz sem pa danes taka K O M A user posted image  in me tudi popoldne čaka pregled oz. CTG. Se mi zdi, da mojega user posted image  luna razganja, ker v primerjavi s prejšnjimi dnevi zelo brca. Ponoči sem imela občutek, da se je celo obrnil user posted image   Udb, slišala sem, da za sprožitev pomaga namakanje v topli kopeli, masaža nekaj centimetrov nad členki, začinjena hrana (ne vem, ali sem slišala, da ima take učinke cimet ali janež - mislim, da cimet), veliko hoje (lahko poskusiš maraton po stopnicah user posted image ).Če ti bo uspela, katera od metod, sporoči, da jo bom še sama uporabila user posted image , če bom morala čakati še po PDP. Ali katera pije malinov čaj? Jaz ga pridno pijem po dve skodelici na dan. Upam, da bomo kaj zmehčali maternični vrat user posted image  ž Zadnjič sem v Googlu iskala (do tega pride, če imaš preveč časa user posted image ), katera zelišča naredijo porod lažji in sem našla poleg maline še navadni komarček, zato zdaj pijem otroški čaj Lumpi oz. otroški čajček. Baje ga patronažne priporočajo za pitje mamicam tudi pri dojenju, ker preprečuje krče pri otročku. Zasledila sem, da Indijanke za lažji porod pijejo čaj in vino iz indijankine trte (no, tega pa pri nas ni). Je pa zelo priporočljiv tudi čaj iz velike koprive v zadnjih tednih nosečnosti, ker vsebujejo veliko vitaminov, med njimi tudi vitamin K in kalcij, preprečuje krče in zmanjšuje bolečino itd.. Se mi zdi, da bo potrebno kakšnega zeliščarja vprašat, kako je s čajem koprive in koliko ga je potrebno popiti user posted image  Sem še angleški tekst zraven prilepila, če se bo kateri dalo brat.. "NETTLE LEAVES (Urtica Dioca) Less well known as a pregnancy tonic but deserving a kinder reputation and use, Urtica is one of the finest nourishing tonics known. It is reputed to have more chlorophyll than any other herb. The list of vitamins and minerals in this herb includes nearly every one known to necessary for human health and growth.
Vitamins A, C, D and K, calcium, potassium, phosphorous, iron and sulphur are particularly abundant in nettles. The infusion is a dark green color approaching black. The taste is deep and rich. If you are blessed with a nettle patch near you, use the fresh plant as a pot herb in the spring.
Some pregnant women alternate weeks of nettle and raspberry brews; others drink raspberry until the last month and then switch to nettles to insure large amounts of vitamin K in the blood before birth.

The benefits of drinking nettle infusion before and throughout pregnancy include:

~ Aiding the kidneys. Nettle infusions were instrumental in rebuilding the kidneys of a woman who was told she would have to be put on a dialysis machine. Since the kidneys must cleanse 150 percent of the normal blood supply for most of the pregnancy, nettle's ability to nourish and strengthen them is of major importance. Any accumulation of minerals in the kidneys, such as gravel or stones, is gently loosened, dissolved and eliminated by the consistent use of nettle infusions.

~ Increasing fertility in women and men.
~ Nourishing mother and fetus.
~ Easing leg cramps and other spasms.
~ Diminishing pain during and after birth. The high calcium content, which is readily assimilated, helps diminish muscle pains in the uterus, in the legs and elsewhere.
~ Preventing hemorrhage after birth. Nettle is a superb source of vitamin K, and increases available hemoglobin, both of which decrease the likelihood of postpartum hemorrhage. Fresh Nettle Juice, in teaspoon doses, slows postpartum bleeding.
~ Reducing hemorrhoids. Nettle's mild astringency and general nourishing action tightens and strengthens blood vessels, helps maintain arterial elasticity and improves venous resilience.
~ Increasing the richness and amount of breast milk."

No, zdaj sem pa že prišla k sebi user posted image user posted image user posted image  in nisem več taka koma kot na začetku user posted image

Lep dan vsem! user posted image


(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 10:52:07   
žlička
jutro punce! udb tudi jaz sem prepričana, da bom kaj prej rodila, no ja, imam še 11 dni, bomo videli, upam da tudi luna kaj pripomore, za enkrat ne dogaja še nič, jutri imam CTG

sonček....kje pa imaš svojega G, a pokazat bi se šla na Jesenice....pomoje kjer ti je bližje zaradi vožne, sicer pa porodnišnica je porodnišnica....vsekakor pa bi za boljši filing nekam šla se pokazat

nana tudi jaz pijem malinov čaj, sicer le 1 skodelico na dan, zraven pa še vedno magnezij oz. kalicij

_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray


(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 11:10:46   
soncek&luna
ja zlicka, tudi jaz sem mislila, da bo luna kaj pripomogla user posted image ... sicer pa se pricne sele ob 14.15, za informacijo pa je ob 14.05 se lunin mrk.... tako, da mislim, da bo danes sigurno na kakega nasega user posted image  vplivalo user posted image ...

sem pa ravnokar klicala na jesenice, ce se lahko pridem pokazat in moram poklicat nazaj... svojega G imam v LJ, ker sem tam zivela... zdej pa sem v KR in so mi jesenice skoraj blizje pa se prevoz lazje dobim kot do LJ... sicer pa se danes tko pocutim, da bi se kar sama vsedla v avto in sla na pregled user posted image

auch.... zdej se je pa mali zbudil in me je prav posteno brcnil... teh 10 gibov na dan naj bi bilo v kaksnem razmaku? mal sem ze pozabila user posted image

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu žlička)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 11:13:19   
cmokec
Sonček, čutiti moraš deset sklopov brc v enem dnevu. user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 11:27:46   
soncek&luna
hmmm.... no, v to pa zdaj ze dvomim... ko zacne, cutim gibe tut po 10 minut skupaj, potem pa se umiri kar za nekaj casa...

no bomo videli...

zdej sem se pa spomnila, da moram se avto registrirat user posted image . ups, cist pozabila na to...

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 11:41:59   
nana 27
uf, zdej bo pa sigurno začel brcat user posted image  ...ga bo tvoja jeza zbudila. Zaradi teh gibov tudi jaz paničarim in sem opazila, da mojega ne zbudi niti premetavanje bušija. Ko spi, se ne da motit. Največkrat je zaspan, če sem kakšen dan več na nogah in utrujena. Zbudi pa se, če popijem kaj zelo toplega ali hladnega, deluje tudi coca cola user posted image  ali pa kakšno razburjenje (no, tega je zelo malo) in mislim, da ga bo pri tebi zbudila tvoja skrb glede registracije user posted image   

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 12:06:40   
soncek&luna
shit, ravno zvedela, da me frendica ne more peljat na jesenice, ker je ne bo ves dan user posted image ... hmmmm... naj grem sama?
sej sicer prideta zdajle moja starsa k men, sam ce po pravici povem, si ne upam z njima se vozit user posted image , rajs sama riskiram...
ne vem kaj naj naredim

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   [Brisano sporočilo]
17.10.2005 13:42:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu soncek&luna)
  Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 13:56:26   
žlička
evo, tole je seznam vseh nas v pricakovanju...od puncice, aktivnih nas je bolj malo....ampak tako za orentacijo

OKTOBER (49 user posted image )
01. ALINA1, Ljubljana
01. Edna, Slovenj Gradec
02. SANJA2, Ljubljanauser posted image
04. URCA, Ljubljana
05. Tinta
06. Aleksandrin, Nova Gorica
07. tanjagrm user posted image
09. NINA78,Postojna
10. Tejčika, Maribor
10. žužu, Postojna
12. urbancek, Jesenice
13. amajda, Ljubljana
14. jedrt, Kranj
15. Kira, Mariboruser posted image
15. Udb, Novo mesto
17. afrodita, Postojna ali Ljubljana
17. Eja_1, Novo mesto
17. sonček*, Ljubljana
19. Anja, Maribor
19. beli, Celjeuser posted image
19. thunder,Celje
20. atasan, Celje
21. cmokec, Kranj
21. soncek&luna, Ljubljana
22. manca1, Slovenj Gradec
22. nalin, Ljubljanauser posted image
23. AKŠ, Trbovljeuser posted image
23. ivana25, Ljubljanauser posted image
23. smrkec, Postojna
24. E76, Ljubljana
24. Joeline, Postojna
25. adelaideuser posted image
26. Darja7
26. Flaškica
26. kimix, Ptuj ali Maribor
26. MojcaGuser posted image
26. Nana 27
26. PREVOJE, Ljubljanauser posted image
27. BAGI, Mariboruser posted image
27. sandra25, Ptujuser posted image
27. vincarje
28. bebika, Kranj
28. bernarda1, Maribor user posted image
28. Nena85, Kranj ali Jeseniceuser posted image
28. žlička, Ljubljanauser posted image
29. uma, Novo mesto
30. chips
31. Nik&Taja
31. Felicity, Postojna ali Nova Gorica


_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 360
   [Brisano sporočilo]
17.10.2005 17:21:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu žlička)
  Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 18:05:41   
žlička
AKŠ še ni rodila, mi bo pa sporočila! drugače je pa pomoje KIRA že rodila, ker se nič ne javiuser posted image

ja nalin sej še ne moreš rodit, ker maš še toliko za postorituser posted image , no ja važno da je za prihod Žana vse pripravljeno, ostalo bo pa že

_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 19:02:57   
uma
Živjo punce. Je že noč. Zdaj sem prišla domov in takoj preverila na RR kaj dogaja (če je katera že šla rodit). Vidim Udb, da tvoj Marcel še kar nič noče it ven. Pa menda naju ne mislita čakat?user posted image user posted image
No jaz imam še 12 dni. Rečem samo, naj počaka do petka ko pride jogi. Pol pa hura na plano. user posted image user posted image
Jutri imam CTG, bomo videli kaj bo. Me pa spet boli spodaj....lažni popadki, ki so dolgi in boleči, neredni, čudni,...tako da sem čist zmešana al bom sploh vedela ko bodo pravi. Mali pa se premika ko nor. Uam da od tega ker bi nas že rad videluser posted image
Kar se tiče malinovega čaja, ga jaz tudi pijem in sicer po 3 skodelice na dan. Če bi bla 100% da to deluje bi tud po 4 sam da bi šlo.
To je to, kar se dogaja z menoj. Vsem user posted image čimprejšnji in čimmanj boleči porod.user posted image user posted image Itak, ne?!


(odgovor članu žlička)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 19:59:48   
Udb
uma, po moje sta se najina dva user posted image  zmenila, da se bosta skupaj rodila. Tako da moj čaka tvojega, tvoj bo pa mal pohitel! user posted image user posted image user posted image  Jaz sem za, da bom mela tako fajn cimro!
Mislim,da s tem tvojim jogijem že mal pretiravajo - moš še kdaj kaj naročila v Baby centru??

(odgovor članu uma)
Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 20:40:25   
AKŠ
ojla punce.....še zmeri sem v enem kosu user posted image - matr - jz bi že rada rodila, ker tole je že neznosno - vsak dan me vse skup tolk boli. Hodm na sprehode, šla sem včeraj še kostanj nabirat, pospravlam po hiši, rinem se k delu ki je mal težaški pa me vsi stran odrivajo PA NI ŠE NIČ!!!!!

jutri imam šponovno pregled pri moji G in verjetno spet CTG - jz jih bom kar vprašala, če ti ga na željo lahko sprožijo - JZ NE MOREM VEČ!!! tolk sm neprespana-  ne najdem lege - GROZZAAAAA.....

sej vem da sem mal tečna - ampak mogla sem mal pojamrat...

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 365
   [Brisano sporočilo]
17.10.2005 22:31:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu AKŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: oktober je naš mesec
17.10.2005 22:32:30   
cmokec
AKŠ, lepo, da si se oglasila. user posted image user posted image user posted image user posted image

Jutri zjutraj imam Amnio. Sploh ne vem, zakaj mi jo bodo delal, če je predviden CR. Tisti dan gor ali dol - kot bi se delali norca. Mami mi je rekla, da bi bila ona proti pregledu spodaj, ker je res srednjeveški postopek, pa še zelo, zelo boli (se živo spomnim od prvič). Zrelost ploda in njegovo počutje lahko določijo tudi s CTG-jem. Sam jaz pa nimam jajc pregleda zavrnit. In tako bom jutri vsa usrana. Upam vsaj, da me da naprej v porodno ali določi datum za CR, če ne bo popadkov (ki jih spet prav nič ne rabim?). Mogoče me pa reši današnja "magična" noč?

Lepo spančajte.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: oktober je naš mesec
18.10.2005 0:59:55   
Aleksandrin
Punce,
na hitro vam sporočam, da imamo zdravo, veliko 57 cm in 1180 g punčko, ki sliši na ime Ninsei. Rojena je bila 10.10.05 ob 22.17.
LP

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: oktober je naš mesec
18.10.2005 6:06:18   
MojcaG
ČESTITAM!!!!!!!! user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  
 
dobila stavo - punčko imaš user posted image , in ne, imena pa res ne bi nikdar uganila.. je pa zelo lepo. in upam, da si se pri teži malce zmotila.

lepo se cartajte!
user posted image

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: oktober je naš mesec
18.10.2005 8:38:56   
nana 27
user posted image user posted image user posted image  ČESTITKE!!!!!Tudi jaz sem dobila stavo! Tudi moja noč je bila bolj tako tako. Komaj čakam, da bo mimo tole mučenje. Včeraj mi je mami rekla, da fantki radi zamudijo glede na rok. Če je to res, bomo nekatere še nekaj časa čakale user posted image  Jaz sem imela včeraj CTG - mali je veselo brcal. Zredila se nisem nič od zadnjega pregleda, tako da je končni izkupiček devetih mesecev 15 kilogramov user posted image  Kaj hočemo, če pa rada dobro jem user posted image  Aja, se je še kateri popravila prebava? Mislim na zaprtost.  En lep sončen dan!

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   [Brisano sporočilo]
18.10.2005 9:03:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nana 27)
  Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: oktober je naš mesec
18.10.2005 9:16:04   
cmokec
Aleksandrin, tudi od mene oz. naju iskrene česitke. user posted image user posted image user posted image user posted image

Tako, jaz sem s pregleda (amnio). Na srečo imam že vse tako omehčano, da ni zelo bolelo. Odprt sem za en prst, je pa plodovnica že malo motna. Poslali so me domov in če do petka ne bo nič, moram zjutraj v porodnišnico na ponovno amnio. Je pa G. rekel, da moram pridt na tešče, zato sklepam, da me bodo vzeli noter. Pa omenil je, da je še danes kaj možno, ker luna še deluje. Sem bila prav začudena, da zdravnik omeni učinek polne lune.
Upam, da bo res pred petkom, ker pregled lahko vse skupaj malo pospeši. Sedaj malo krvavim, ampak je po takem pregledu to normalno.

LP cmokec v enem kosu user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   [Brisano sporočilo]
18.10.2005 9:18:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: oktober je naš mesec
18.10.2005 9:48:38   
Udb
Dan!
Jaz biti še tukaj! user posted image  Tale moj sinček se prav heca z mano! Kaj čmo! Sem pa vesela, da tako lepo sonček sije, saj sem potem tudi ajz takoj boljše volje!  Pa čeprav je mrzlo!

Drugače pa nič novega - nobenih izcedkov, popadkov,...nič! Tako da imam jutri spet G! Se mi tako ne da!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: oktober je naš mesec
18.10.2005 10:52:48   
soncek&luna
dan, tudi jaz se v ednini user posted image , ceprav imam rok v petek.... no pa me je luna razocarala user posted image .... user posted image  je bil cist trapast na luno in sem bila prepricana, da bo zdaj... zdaj pa se je user posted image  cist umiril, ze tretji dan je prevec miren...mislim, ne cutim ga tako pogosto kot prej... sicer se grem danes pokazat v porodnisnico...
sem pa vceraj ze rekla zvecer no, zdaj pa bo nekaj, ker me je trebuh bolel ene dve uri skupaj... pa se je vse umirilo...

a pa spet me je zacela noga oz. bolj rit bolet user posted image

rada bi ze cartala strucko malo mojo user posted image

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?