|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: oktober je naš mesec
11.10.2005 20:49:59   
Udb
OK. Eno vprašanje! Upam da je katera tle!!!

Od 16.00 naprej imam skoz popadke na 5 minut, ampak men se kar ne zdi, da bi lahko bili pravi - namreč so čisto vzdržni. Boli približno tako kot ob kakšni menstruaciji - v glavnem je za zdržat. Čep se še ni odluščil, voda ne odteka - ne bi šla rada še v porodnišnico, da me bo kdo nahrulil, kaj se smišljujem. Marcel je veselo aktiven med popadki. V glavnem - nimam pojma, a je to to?? Ker kot si jaz predstavljam bi me moglo najmanj 4x bolj bolet, da bi rekla, da je to to! Kaj mislite?? Sicer pa itak živim 5 min od porodnišnice, tako da sploh ni panike!

(odgovor članu žlička)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: oktober je naš mesec
11.10.2005 21:03:08   
MojcaG
udb! user posted image  user posted image  že pet ur imaš popadke.. jaz ti sicer ne morem povedati, kako bi naj bolelo, ker ne vem, mislim pa da je to to! (in pa hvalabogu, da ne boli fejst - sicer bi naj vsaka zase doživljala bolečino..) kakorkoli, jaz bi se že šla pokazat, ti pa želim, da je to to - da se je začel porod!!!!! držim pesti!!

žlička - no za makadam pa še nisem vedela.. user posted image  bomo tudi to probali!

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: oktober je naš mesec
11.10.2005 21:05:38   
MojcaG
še tole udb - noben te ne sme nahrulit!!! poleg tega te morajo pregledati, da vidijo, če in koliko se odpiraš!

(odgovor članu MojcaG)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: oktober je naš mesec
11.10.2005 21:16:04   
cmokec
Oj, Udb, a tebi se je pa le začelo dogajati. Po eni strani je bolje, da si čemdalj doma, ker je boljše okolje kot porodnišnica za čakanje, po drugi strani pa ne veš, koliko si odprta in kako hitro lahko rodiš. Kako hitro si bila pa ti rojena? Jaz bi se šla pokazat. In če bi mogla čakat, bi šla domov. Povej jim, da si blizu doma, pa te bodo spustili, če bodo presodili, da je to za vaju dobro. Držim pesti za lep in hiter porod. Če boš noč preživela v enem kosu, se prosim jutri javi, da nas ne bo skrbelo.

Sem ti pa nevoščljiva, da veš. Upam, da tudi mene kmalu prime. Dopoldne je še šlo, popoldne sem ratala pa tolk sitna, da sem še sebi odveč. Sploh ne vem, kaj bi rada. Vse bi, pa nič nebi. Upam, da bo jutri bolje.



_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu MojcaG)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   [Brisano sporočilo]
11.10.2005 22:25:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 230
   [Brisano sporočilo]
11.10.2005 23:24:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 231
   [Brisano sporočilo]
12.10.2005 8:13:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 8:45:16   
žlička
jutro nalin! sva ze zgodne.....sem prisla preverit, ce je kaj novega z udb ali kakšno drugo.....kdaj imaš pa G....sporoči kaj ti je povedal!

Punce, neme pa zanima, KOLIKO modrčkov za dojenje imate pripravljenih?user posted image

_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 8:55:20   
uma
Noro, Udb lahko sedaj že carta svojega user posted image . Vsaj upajmo. Držimo pesti.
Pri nas pa še nič. Sem pa danes nekam izmučena in me kar nekaj trese. Samo da ne zbolim še sedaj.
Kar se tiče modrčkov za dojenje imam jaz dva in upam, da bo dovolj. Potem imam pa še nekaj takih kot kopalke in kakor sem videla pri svakinji je to dovolj. Če bo pa kriza bomo pa še kupili.
Nalin, teb pa želim ,da bi tud čimprej cartala svojega user posted image , saj je to kar se ti dogaja že čist neverjetno. Dobro opravi pri g. To je že kar mučenje zate, kaj?!



(odgovor članu žlička)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 8:58:56   
Udb
Jutro!
Nič še ne bo! ;)))) Včeraj sem šla potem kar spat - sem bila zmatrana od nenehnega gledanja na uro! Sem se odločila, da popadki morajo bolj bolet, tako da sem rekla, da to ni to! In očitno sem imela prav, ker danes edino kar se dogaja so divje brce jutranje telovadbe mojega sinčka! Je pa res, da se je začelo dogajat!
Nimam nobene želje da bi šla prezgodaj v našo porodnišnico (Nm) - bom kar počakala, da bo kaj konkretnega.
Kar se tiče modrčkov za dojenje - jaz nimam nobenega - mi ga bo šel  srči kupit po porodu, ko bom lahko ziher glede velikosti.

Nalin, sem ti kar na mail odgovorila.


(odgovor članu žlička)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 9:02:14   
cmokec
Dobro jutro. Kolk ste že pridne.

Pri meni nič novega.

Nalin, javi, kaj si opravila.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 9:38:52   
soncek&luna
jutro punce,
no, udb pa se je res tudi pri tebi zacelo...
no, da vam sporocim, da se je pri meni tudi zgleda.... vceraj okrog 23-tih mi je mali zacel lezt dol, sem imela obcutek, da bo roko ven porinil user posted image .... okrog dveh sem koncno zaspala in se zbudila tocno ob stirih in dozivela prvi popadek user posted image ... sem bila tolk presenecena, da sem pozabila dihat... sicer ni dolgo trajal, le 30s in tudi ni bil tolk mocen, kot ena zelo mocna menstra.... pol so sledili se nekaj manjsih neomembe vrednih.... sem morala it takoj na wc in se je mali tako zacel raztegovat, da sem mislila, da mi bo trebuh raztrgal...

potem se je vse umirilo... danes ima ze jutranjo telovadbo... se pa lazje sklanjam, zdaj, ko je malo nizje user posted image

cep se mi se ni odluscil

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 9:52:41   
chips
Dobro jutro tudi od mene.Jaz pa sem imela včeraj preglrd,zaenkrat sem še zaprta ampa glede na to ako mi trebuh otrduje in ponoči imam full krče v trebuhu da še noge ne smem premakniti.Je rekel G. da se zna zgoditi da bo prej.Drugače pa user posted image veselo brca in se premetava.Okoli trebuha imam 111cm. Zredila sem se pa  za 20 kg.Prsi mi je čist raztrgal imam same strije in pa po bedrih tudi.Drugače pa nevem kam so šli kg-mi.

Uživajte.user posted image


_____________________________

6.11.2005 ob 13:04 se je rodila najina princeska TEA!!
23.8.2007 ob 11:13 se je rodil najin princ NIK!

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 10:00:57   
žlička
ja punce, zgleda da se je res ze zacelo dogajatiuser posted image  naslednji teden je luna, me zanima ce bo takrat kaj vec nasih pikic pokukalo na svet

a ČEP se vedno in vsaki odlušči?user posted image

_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray


(odgovor članu chips)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 10:05:52   
soncek&luna
to tudi mene zanima... ceprav je moja sestra rekla, da se ji je to zgodilo vse na en dan... takrat,ko je rodila... najprej cep potem podovnica potem pa mali user posted image

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu žlička)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 10:28:07   
Udb
Ej, zdajle sem dala v album Buši svojo najnovejšo slikico in sploh nisem mogla verjeti. Če namreč primerjam zadnji dve se mi zdi ful ful velika razlika - pa je sm 1 teden!!!!!!! Če ne bom kmal rodila, bo pravi velikan! user posted image

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 10:45:01   
nana 27
Dobro jutro! Tudi pri meni še nič novega. Spala sem do 10h user posted image  Moj user posted image  se je pa zelo umiril in se samo še preteguje v svojem toplem domeku. Ni čutiti hudega razgrajanja kot opisujete nekatere, vsekakor pa naštejem dosti gibov. Je še pri kateri tako? Žlička, jst imam samo en modrček za začetek. Potem bom pa svojega poslala po nakupih, ko bomo videli, če smo se pri merah kaj zmotili user posted image  Nalin, dobro opravi na pregledu! Lep dan vsem!

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 11:25:25   
jadore
Pozdravljene!

Vidim, da se enim kar dogaja! Upam, da bomo kmalu videle svoje sončke! Drugače pa je tudi moj user posted image  precej umirjen in se samo malo prestavlja po trebuhu, tako imam enkrat na levi drugič na desni bulo iz trebuha!

Kar se tiče modrca za dojenje imam tudi jaz samo enega, potem bomo pa videli kako bo naprej!

Me pa zanima kaj mislite, da če imam občasno bolečine na spodnji strani trebuha, kot pri menstruaciji, da bi to lahko bili že popadki??

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 11:27:31   
puncica
UDB se vidi da boš kmal rodila, sej maš trebušček že čist spuščen. Držim pesti da bo kmaluuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 11:58:16   
KIRA
pri meni pa spet manjša katastrofa: moja punči je set bolna. že 2. ta mesec. nosek teče, kiha, mičkeno toplo čelo ima (37,5) - upam, da je res manjši prehladek, ker je ne morem samo pustit, če je pa bolna. pa pol z novorojenčkom domov. groza. kako sovražim prehlade in viroze.
poleg tega pa smo včeraj dobili čist svež mošt zapit, par požirkov smo ji tud dali, ker grozdje obožuje. pa je bil cirkus ponoči. napenjalo jo je tako kot že dolgo  ne, odkar smo se krčev rešili. z možem nisva spala niti dobro uro, skoz je kaj bilo. grooooza. sem že mislila, da me bo ta stres pripeljal do porodnišnice - pa nič. nič ne kaže, da kaj bo.
morda pa do konca tedna?? trebuh me že kar fajn tišči, ampak ne skoz. zgleda da je moji bebici notri všeč in se ji nikamor ne mudi...
LP

(odgovor članu jadore)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   [Brisano sporočilo]
12.10.2005 13:06:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 246
   [Brisano sporočilo]
12.10.2005 13:08:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: oktober je naš mesec
12.10.2005 16:19:10   
kati*
ojla

vidim punce, da se precej sprašujete " a je to to, ali ne?" . Vam lahk povem mojo izkušnjo - šla sem v porodnišnico, ker sem mislila, da mi odteka plodovnica (pa ni blo nič - verjetno izcedek). Pa tud noben se mi ni smejal češ da paničarim (čeprav me je blo tud tega strah). Skratka - prišla sem v porodnišnico ob 8ih in čakala na preglede do 12ih - brez popadkov in odprta le 1'5 cm. Tud punce okrog mene niso imele popadkov (vsaj vidnih ne). Pa smo še tisti dan vse rodile user posted image ! Pri meni so bili drugi znaki: mat. vratu skoraj ni bilo več, posteljica ful zrela - in so se odločilo, da mi kar sprožijo porod. Prve popadke sem dobila šele po klistirju (podobno rahlim menstrualnim bolečinam), prave popadke pa po predrtju mehurja 4 ure kasneje (to lahk naredijo pri 3cm). Pol pa je steklo kar hitro in rodili smo v 3,5 urah.

Sicer pa nimam neprijetnih spominov na porod (sem celo zavrnila EA user posted image ); bolj kot boleč je porod naporen.

Upam, da boste tudi ve kmalu zibale svoje malčke!

_____________________________

lp, K

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: oktober je naš mesec
13.10.2005 9:13:21   
Udb
Jutro!
Pokorno javljam, da sva z Marcelom še vedno eno! user posted image user posted image user posted image  Očitno se mu še nič ne mudi na ta megleni svet.

Pa ostale?

(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: oktober je naš mesec
13.10.2005 9:15:03   
žlička
jutro punce! naj se javi tista ki je šla že rodil!!!user posted image  no torej, koliko nas je še ostalo, pa zdi se mi da bi se morala Aleksadrin že kaj oglasit da je prišla iz porodnišnice upam da je vse ok

drugače pa danes ponoči sem imela 3x bolečine v trebuhu - kot krči pri menstruaciji, to je trajalo ene 15 min potem sem pa zaspala.....ali bi znali biti to popadki???

kako ste pa ostale prespale oz. prebedele noč?

_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray


(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...




Pomoč med nosečnostjo
AjPu

Ali ste med nosečnostjo kdaj najeli pomoč pri hišnih opravilih?

Da, tedensko (5%)

Da, občasno (5%)

Bi si želela, a nisem (30%)

Nikoli. Ne maram tujih ljudi v stanovanju. (60%)


Število vseh glasov: 483

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!