|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
13.10.2013 19:50:37   
mateyka
pomlad08, kolikor vem veganstvo ni vegetarijanstvo.
torej, ne samo brez mesa - tudi brez kakršnihkoli živalskih produktov. torej brez mleka, sira, jourtov, skut, jajc..

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
13.10.2013 20:49:21   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pomlad08, kolikor vem veganstvo ni vegetarijanstvo.
torej, ne samo brez mesa - tudi brez kakršnihkoli živalskih produktov. torej brez mleka, sira, jourtov, skut, jajc..


Ja ja, vem, vegani so na orto. Ampak 8mesecnik lahko normalno živi brez vsega tega (saj tudi po tistih priporočilih naših dragih patronažk v prvih mesecih GH večinoma priporočajo bučke&jabolčke&korenčke ipd.), tako da ne verjamem, da je bila dehidrirana&podhranjena zaradi veganstva. Pri 8mesečnikih imaš kar velik delež veganov :)

Za diskutiranje o zdravem razvoju v kasnejših mesecih/letih, bi (novinarji) povsem upravičeno odpirali problematiko otrokove prehrane pri zapriseženih veganih, ampak pri 8 mesecih pa pomoje ni relevantno ... Razen, če je mleko od mame ful lame, ker je ona veganka. Se ne spoznam.

< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 13.10.2013 20:57:00 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
13.10.2013 20:50:45   
mika
Zadevica se ni zgodila za tren oka, temveč se je dogajala mesece. Otroček ni umrl zaradi atipične pljučnice, temveč je podlegel pljučnici, ker je bil tako oslabel, dehidriran, kronično slabokrven.


Patrino, tole bi komentirala...stvari se lahko zgodijo v tren oka, samo da je tukaj toliko dejavnikov, ki sta jih zgrešila starša, da se na to ne pomisli. Če otrok ni bil pri zdravniku, kako vedo, da je šlo za kronična slabokrvnost? Ali pa ne razumem pomena kroničnosti pri slabokrvnosti.

Primer, ki se je zgodil moji sestrični. Po izobrazbi je viš.med.sestra in na srednji šoli poučuje nego in prakso v bolnišnici. Seznanjena je s sodobnim protokolom, pri ukrepanju v primeru bolezni otrok in odraslih. Njena takrat 2.5 letna hčerka je v soboto dobila vročino, ki jo je zbijala-nič pretresljivega. V pon jo pelje k zdravniku, ker je še vedno imela vročino. Naenkrat ji je vročina narasla čez 40, izvidi so pokazali katastrofalni uroinfekt in sepso. V bolnici je nastala cela panika ali jo bodo rešili. Ko je Ab prijel, je zdravnik sam sebi rekel, hvalabogu, otroka bomo rešili. sestrična pa da ne govorim...skoraj se ji je zmešalo od strahu. Kljub njenemu znanju in ukrepanju,ji je otrok skoraj umrl. Hočem povedat le, da se stvari lahko zgodijo v trenutku.

Pol spet drugi dejavnik- teža. pogovarjala sem se z mamo, katere otrok je slabokrven in pri enem letu ima 8,5kg, pa se klasično prehranjujejo.

Najvčeja napaka je ta, da otroku nista omogočala spremljanja razvoja in zavračala medicinsko pomoč. Občutek pa imam, da ju je smrt otroka izučila. žal nekatere izuči samo takrat, ko je že prepozno.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
13.10.2013 20:53:24   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pomlad08, kolikor vem veganstvo ni vegetarijanstvo.
torej, ne samo brez mesa - tudi brez kakršnihkoli živalskih produktov. torej brez mleka, sira, jourtov, skut, jajc..


Ja ja, vem, vegani so na orto. Ampak 8mesecnik lahko normalno živi brez vsega tega (saj tudi po tistih priporočilih naših dragih patronažk v prvih mesecih GH večinoma priporočajo bučke&jabolčke&korenčke ipd.), tako da ne verjamem, da je bila dehidrirana&podhranjena zaradi veganstva. Pri 8mesečnikih imaš kar velik delež veganov :)


Doma imam knjigo, kjer piše, da se polno doji lahko tudi do 10 mes in naj ne bi bilo nič narobe z otrokom. To je ponavadi takrat, ko dojenčki dalj časa ne sprejemajo goste hrane.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
13.10.2013 21:01:33   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Če otrok ni bil pri zdravniku, kako vedo, da je šlo za kronična slabokrvnost?

To tudi mene zanima. Sploh, ker je tudi jaz nisem znala prepoznati pri nobenem od mojih otrok.
Eden od znakov bi naj bil utrujenost, brezvoljnost. A pri nas so samo krvni testi pokazali (pre-)nizke vrednosti hemoglobina.



IZVIRNO SPOROČILO: mika
Hočem povedat le, da se stvari lahko zgodijo v trenutku.


Lahko se, a v tej zgodbi se niso. Glede na prebrano, so sorodniki opozarjali, da nekaj ni v redu z dojenčico, dlje časa.


IZVIRNO SPOROČILO: mika
Pol spet drugi dejavnik- teža. pogovarjala sem se z mamo, katere otrok je slabokrven in pri enem letu ima 8,5kg, pa se klasično prehranjujejo.


Tudi jaz poznam punčko, ki je pri letu in pol tehtala okrog 7 kg. Je bila neješča, a zdrava.
In pod zdravniško kontrolo.



IZVIRNO SPOROČILO: mika
Najvčeja napaka je ta, da otroku nista omogočala spremljanja razvoja in zavračala medicinsko pomoč. Občutek pa imam, da ju je smrt otroka izučila. žal nekatere izuči samo takrat, ko je že prepozno.


Ja.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
13.10.2013 21:11:31   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Žal imam tudi jaz občutek, da se njuno ravnanje pri drugem otroku ni spremenilo zaradi tega, ker bi spremenila svoje prepričanje o odgovornem starševskem ravnanju med nosečnostjo in po njej, temveč iz čistega strahu. Po svoje je verjetno vseeno, samo da z drugim otrokom ravnata odgovorneje. Vendar se človek vpraša koliko časa. V mojih očeh se mi zdita zadrta ( Matejka, to je moje predvidevanje na podlagi njunih ravnanj- da ne bo spet kakšne dileme) in fanatična in sta svoje prepričanje spravila pod preprogo le za nekaj časa, da bo mir in da bo volk sit in koza cela. Če sta sedaj tako vzorna, jima ne morejo vzeti otroka, saj zato nimajo tehtnega dokaza, da sedaj delata kaj napak- vendar upam, da je pristojne organe njuno obnašanje pri prvem otroku vsaj toliko zbudilo, da jih bodo vsaj stalno kontrolirali.


Ja, se strinjam, mogoče je res tako. Ne izključujem te variante.

Ampak jaz bi pričakovala, da ju je izučilo; težko si predstavljam, da ju ne bi.


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
13.10.2013 21:19:23   
mika
Petea, tudi mojo mamo so sorodniki konstantno opozarjali name, ker sem bila podhranjena, ampak zdrava, kar so potrdili zdravniki. Pol pa babica -očetova mama reče kako me bo poredila, ko sem bila 2 meseca pri njej na počitnicah. Potem smo v šoli imeli sistematski pregled in zdravnica pove, da sem podhrnjena. babica je dobila odgovor in dala mir.

Pri dojenčku se stvari lahko poslabšajo v roku ene ure, dveh...

Mogoče bi tudi tem staršem zdravniki rekli, a je otrok o.k. in ju danes nihče ne bi obsojal. tako, da se poleg izgube otroka, morata soočati še s tem občutkom krivde in masovnega obsojanja. Mislim, da večje kazni za svoja dejanja ne moreta dobit.

< Sporočilo je popravil mika -- 13.10.2013 21:22:34 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
13.10.2013 21:29:12   
patrino
Patrino, tole bi komentirala...stvari se lahko zgodijo v tren oka, samo da je tukaj toliko dejavnikov, ki sta jih zgrešila starša, da se na to ne pomisli. Če otrok ni bil pri zdravniku, kako vedo, da je šlo za kronična slabokrvnost? Ali pa ne razumem pomena kroničnosti pri slabokrvnosti.

Primer, ki se je zgodil moji sestrični. Po izobrazbi je viš.med.sestra in na srednji šoli poučuje nego in prakso v bolnišnici. Seznanjena je s sodobnim protokolom, pri ukrepanju v primeru bolezni otrok in odraslih. Njena takrat 2.5 letna hčerka je v soboto dobila vročino, ki jo je zbijala-nič pretresljivega. V pon jo pelje k zdravniku, ker je še vedno imela vročino. Naenkrat ji je vročina narasla čez 40, izvidi so pokazali katastrofalni uroinfekt in sepso. V bolnici je nastala cela panika ali jo bodo rešili. Ko je Ab prijel, je zdravnik sam sebi rekel, hvalabogu, otroka bomo rešili. sestrična pa da ne govorim...skoraj se ji je zmešalo od strahu. Kljub njenemu znanju in ukrepanju,ji je otrok skoraj umrl. Hočem povedat le, da se stvari lahko zgodijo v trenutku.

Pol spet drugi dejavnik- teža. pogovarjala sem se z mamo, katere otrok je slabokrven in pri enem letu ima 8,5kg, pa se klasično prehranjujejo.

Najvčeja napaka je ta, da otroku nista omogočala spremljanja razvoja in zavračala medicinsko pomoč. Občutek pa imam, da ju je smrt otroka izučila. žal nekatere izuči samo takrat, ko je že prepozno.



Mika ne biksaj ga no. Nisem zdravnik, pa vendar na daleč vidim, kdaj je otrok dlje časa zanemarjan in slabo hranjen in kdaj je za tren oka oslabljen od trenutne bolezni, ki traja par dni. Zdravniki pa tudi niso pobrali svojih doktoratov tam nekje na paši. Seveda se verjetno vidi, kdaj je nekdo dlje časa slabokrven, saj kot je meni znano, se kri v dveh treh dneha ali še manj, ne poslabša iz 0 na 100. Na krvi oz. slabokrvnost se ponavadi pokaže, čez čas, ko obolenje že nekaj časa traja. To vem iz lastnih izkušenj.
Ne moreš metati v isti koš vseh- tistih, ki so pač nekoliko oslabeli od trenutne bolezni in tistih, ki so dlje časa stradali oz. bili neprimerno hranjeni.
In ne- njuna največja napaka je, da sta iz fanatizma povzročila , da je otrok umrl. Ne ne da nista preprečila- povzročila sta , da je dete umrlo. Zakaj bi sedaj nekaj olepševali. Svar je kruta in se ne bi smela zgoditi. Ni se zgodila po nesreči. Ni se jima ops, otroče prekucnilo skozi okno, ko sta kuhala kosilo. Ta dva človeka sta mesece in mesece neprimerno skrbela za dete. Kot je znano, so ju sorodniki opozarjali, da je dete videti slabo, pa sta vseeno rinila po istem sistemu naprej. Oprosti, zanju nimam nobenega sočutja. Tako kot ga onadva nista imela, pa čeprav jima je dete hiralo dan za dnem- mesece in mesece, dokler ni shiralo. Umrlo je zato, ker je podleglo pljučnici. V takršnem stanju kakršnem je očitno bilo, bi najbrž bil za dete usoden že čisto navaden prehlad ali virus. Njeno drobceno telo se zaradi shiranosti ni imelo s čim obraniti. Gola realnost.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
13.10.2013 21:32:18   
patrino
Petea, tudi mojo mamo so sorodniki konstantno opozarjali name, ker sem bila podhranjena, ampak zdrava, kar so potrdili zdravniki. Pol pa babica -očetova mama reče kako me bo poredila, ko sem bila 2 meseca pri njej na počitnicah. Potem smo v šoli imeli sistematski pregled in zdravnica pove, da sem podhrnjena. babica je dobila odgovor in dala mir.

Pri dojenčku se stvari lahko poslabšajo v roku ene ure, dveh...

Mogoče bi tudi tem staršem zdravniki rekli, a je otrok o.k. in ju danes nihče ne bi obsojal. tako, da se poleg izgube otroka, morata soočati še s tem občutkom krivde in masovnega obsojanja. Mislim, da večje kazni za svoja dejanja ne moreta dobit.


Joj..a si ti sploh prebrala kakšen članek o tem? A sploh veš o kakšni teži je tu govora? Tu ni govora o suhcenem detetu, ki se zdi babicam , ki so jim všeč zaliti štrukeljčki, podhranjen. Tu je moralo dete ( če je kilaža napisana pravilno) izgledati, kot bi ga našli v Etiopiji.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
13.10.2013 21:53:21   
patrino
http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/vegana-dojencico-stradala-do-smrti

Ja, vse se je zgodilo čisto slučajno. To se lahko zgodi pač vsakemuuser posted image - raje ne bom več brskala in iskala kadavrov- že tako bom bolj slabo spala. Uboga deklica, ki je še pri njima oz. pri materi. Človeška neumnost je res brezmejna.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
13.10.2013 21:59:34   
pomlad08
Po besedah tožilke je sicer deklica shujšala v zadnjem obdobju; iz 8 kg na 6. Torej ni glih res, da jima je celo življenje hirala pred očmi, če je imela v eni fazi (očitno pred boleznijo?) 8 kg. Kako pa lahko kar ignoriraš, da je otrok izgubil 25% teže, mi pa sicer ni jasno ...



Kot razberem iz člankov, sta bila precej fanatično zaprisežena t.i. "naravnim začetkom" - organizirala sta si "naravni porod", ker itak "narava za vse poskrbi" (pravi obsojenka) itd itd.

Ja, narava res poskrbi, ampak narava pogosto poskrbi na način, ki nam staršem ni pogodu – brez zdravniškega posredovanja otroci s slabšim imunskim sistemom umrejo, pa tisti s prirojeno srčno napako umrejo, tisti, ki zbolijo za pljučnico, tudi umrejo, tisti brez apetita prav tako ... Narava ohrani pri življenju močne, zdrave osebke. A pri vsem preštudiranem gradivu (trdita, da sta se na netu oborožila z vsemi potrebnimi znanji) nista nikoli nikjer zasledila, da pred 100 leti, ko pač starši niso imeli druge izbire, kot da "narava za vse poskrbi", 20% dojenčkov ni dočakalo 1. rojstnega dne? Pismo, men se zdi 1/5 kar hud riziko, da bi se zezala z odklanjanjem medicine.

Tukaj se počasi tudi moje razumevanje konča. Tukile bi šlo čist komot kaj narobe že pri porodu! NE ŠTEKAM folka, ki se afna z rojevanjem v kočici na Bledu, ko vendar veš, da ti porod v porodnišnici zmanjša verjetnost za kakršnokoli štalo praktično na nulo. Ampak ok, važno, da sta bila sama, pa ob primerni glasbi, pa brez zdravil, da je bilo ja naravno ... Izzivanje usode, na račun lastnega otroka.





< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 13.10.2013 22:07:15 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
13.10.2013 22:10:44   
pomlad08
Ko googla povprašaš o breastfeedingu pri veganih, ti najde tole: http://evolutionaryparenting.com/being-vegan-breastfeeding-and-infant-safety/

Nekoliko podobna štorija iz Francije, umrla 11mesečna punčka, nikoli pri zdravniku. Starša sta obsojena na 5 let.

Med drugim: When their daughter contracted bronchitis, they avoided medical treatment opting instead to treat her with “cabbage and clay poultices and massages with camphor and garlic oil”.



< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 13.10.2013 22:11:54 >

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 9:38:37   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
Ljubeča gor ali dol, se strinjam ... Pravim samo, da so ljudje, ki imajo mnogo več informacij in boljši vpogled v zgodbo, ocenili, da za 2. otroka ustrezno skrbita.


Ocenili po stevilu obiskov zdravnika. Ocenili tako, kot se oceni skrb oceta za otroka, ki zivi z materjo in za katero oceno se veliko mamic kriza podolgem in pocez - neosebno in brez globljega vpogleda.

(Ja, razumem, ti pa misliš, da samo "glumita" zaradi postopka na sodišču, medtem ko resnici komaj čakata, da "ubijeta" (po tvojih besedah) še 2. otroka, al kaj?


Ne vem ali glumita, ampak da jim dihajo za ovratnik in stejejo ali otrok hodi ali ne k zdravniku, da gledajo na cepljenja, sistematske itn. je vsekakor tocno. In ja, zelo dobro se zavedata, da se kaksna majhna napaka lahko njima pripelje velike posledice.
Sama se sicer ne bi izrazila tako mocno, da komaj cakata da otrok umre, saj vsebuje napacno logiko. Oni pricakujejo da otrok zivi in potrdi zmoznost dojenckov, da prezivijo in odrastejo ob veganski prehrani in brez uradne medicine. Menim pa, da otrok ni poskusni zajcek in ne sme biti. Prvega otroka sta ubila - taksna je tudi tozba - umor iz malomarnosti.

Navsezadnje sta starsa odgovorna za otroka. In ze to, da sta bila opozarjana, da morata otroka peljati k zdravniku, da je ocev oce zahteval, da peljata otroka k zdravniku, tega nista storila. Mati pa zna izjaviti, da se boji medicine. !!??
Pomlad povej mi, kaj bo ce se bo scenaril ponovil z drugim otrokom? Kolikokrat bo treba zadevo ponoviti, da nekdo preneha biti ljubec stars?

Ja, ker res vsak starš sanjari o tem, da bi mu umrl ne 1, ampak 2 otroka user posted image )


Vsak uravnovesen stars pelje otroka k zdravniku, ko vidi , da z njim nekaj ni v redu. Sarkazem ob tako hudem dejanju ni potreben.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 9:40:46   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Saj vendar v člankih jasno piše, da je imela ob smrti nekaj čez 6 kg, torej podvojeno težo, pred boleznijo pa še več kg. Torej ni bilo z dojenjem in hranjenjem nič narobe, dokler se ni pojavila pljučnica - takrat je najbrž začela vedno slabše jesti in izgubljala težo, starša pa sta trmarila z ne-obiskom zdravnika. Kot rečeno, vsak napol normalen starš bi se še lep cajt močno tolkel po glavi. Iz česa sklepamo, da se onadva ne?


Če smo že ravno pri članku...
Pokojna deklica je bila rojena avgusta 2009 brez zdravniške pomoči. Starša je nista vodila na preglede k zdravniku, niti je nista dala cepiti. Tudi ko je zbolela, nista poiskala zdravniške pomoči, tako da je umrla doma. Obdukcija je pokazala, da je otrok pred smrtjo preboleval pljučnico, bil je dehidriran in kronično slabokrven.


IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pomlad08, kolikor vem veganstvo ni vegetarijanstvo.
torej, ne samo brez mesa - tudi brez kakršnihkoli živalskih produktov. torej brez mleka, sira, jourtov, skut, jajc..


Ja ja, vem, vegani so na orto. Ampak 8mesecnik lahko normalno živi brez vsega tega (saj tudi po tistih priporočilih naših dragih patronažk v prvih mesecih GH večinoma priporočajo bučke&jabolčke&korenčke ipd.), tako da ne verjamem, da je bila dehidrirana&podhranjena zaradi veganstva. Pri 8mesečnikih imaš kar velik delež veganov :)

Za diskutiranje o zdravem razvoju v kasnejših mesecih/letih, bi (novinarji) povsem upravičeno odpirali problematiko otrokove prehrane pri zapriseženih veganih, ampak pri 8 mesecih pa pomoje ni relevantno ... Razen, če je mleko od mame ful lame, ker je ona veganka. Se ne spoznam.


Zdej mi pa nekaj pojasnite, ker ne vem, a sem blond user posted image V vseh člankih piše, da je umrla 8-mesečna deklica, potem pa da je bila rojena 2009 (in bi morala imeti 4 leta). Koliko je bila umrla deklica stara? In koliko je stara druga deklica? user posted image

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 14.10.2013 9:41:21 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 9:43:01   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
Jaz pa mislim, da je bila šola pri 1. otroku tako huda (hujše si res ne morem predstavljati?!?!), da te pomoje pri vsakem kašeljčku in smrklju kar srat prime pri vsakem nadaljnem otroku ...

A se ti ne zdi? Saj jaz tudi še sama ne vem, kaj naj si mislim, samo razmišljam ...


Sama se bojim, da "navadna/ obcecloveska" logika ne velja v tem primeru, saj ta "navadna" logika nareduke, da je skrb za otroka na prvem mestu in da bi ze prvega otroka peljali na sistematski pregled, cepljenje, kontrolo...
Moje razmisljanje je v smeri, da socutje do obcutkov starsev zaradi smer otroka, ne sme zamegliti odgovornost in vedenje, da sta smrt otroka povzrocila sama.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 9:45:08   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

p.s., sorry, zgori sem zamešala - ja, zna bit tvoj scenarij verjeten. če resnično obžalujeta, potem sta sposobna korigiranja; ni nujno da, bi sedaj dvolično delovala in se "delala" dobra starša; lahko da sta si postavila mejo drugje - recimo veganstvo, ko bo otrok že večji ali kaj podobnega..


IMO ob taksne ravnanju bi ju "podporniki" izlocili in mati se se vedno boji medicine.... Otrodoksni vegan ne postanes in prenehas biti od dane sna jutri, to je celotna zivlnjeska filozofija. Bi me pa zanimalo ali je v drugi nosecnosti hodila k zdravniku.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 9:46:30   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84



Zdej mi pa nekaj pojasnite, ker ne vem, a sem blond user posted image V vseh člankih piše, da je umrla 8-mesečna deklica, potem pa da je bila rojena 2009 (in bi morala imeti 4 leta). Koliko je bila umrla deklica stara? In koliko je stara druga deklica? user posted image


Ja, zdaj bi bila stara 4 leta. Rojena 2009, umrla 2010; da pa naši sodni mlini zadevo zmeljejo, traja 3 leta - po tamalem. In vmes se je rodil 2. otrok, ki je menda star nekaj manj kot 2 leti.

Frodo, preberi tudi moje objave na tej strani, preden se razburjaš. Jeza škodi lepoti, je vedno rekla moja draga pokojna teta Pavla user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 10:04:27   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Zdej mi pa nekaj pojasnite, ker ne vem, a sem blond user posted image V vseh člankih piše, da je umrla 8-mesečna deklica, potem pa da je bila rojena 2009 (in bi morala imeti 4 leta). Koliko je bila umrla deklica stara? In koliko je stara druga deklica? user posted image


Sodni postopki dolgo trajajo.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 10:06:15   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
Frodo, preberi tudi moje objave na tej strani, preden se razburjaš. Jeza škodi lepoti, je vedno rekla moja draga pokojna teta Pavla user posted image


Moja lepota prica temu, da se ne razburjam user posted image
In ja, sme prebrala objave. Ocitno tukaj ne velja - lepo po vrsti user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 10:07:53   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
Frodo, preberi tudi moje objave na tej strani, preden se razburjaš. Jeza škodi lepoti, je vedno rekla moja draga pokojna teta Pavla user posted image


Moja lepota prica temu, da se ne razburjam user posted image



user posted image Good for you!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 10:11:06   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84



Zdej mi pa nekaj pojasnite, ker ne vem, a sem blond user posted image V vseh člankih piše, da je umrla 8-mesečna deklica, potem pa da je bila rojena 2009 (in bi morala imeti 4 leta). Koliko je bila umrla deklica stara? In koliko je stara druga deklica? user posted image


Ja, zdaj bi bila stara 4 leta. Rojena 2009, umrla 2010; da pa naši sodni mlini zadevo zmeljejo, traja 3 leta - po tamalem. In vmes se je rodil 2. otrok, ki je menda star nekaj manj kot 2 leti.

Frodo, preberi tudi moje objave na tej strani, preden se razburjaš. Jeza škodi lepoti, je vedno rekla moja draga pokojna teta Pavla user posted image

Aha, sedaj mi je marsikaj bolj jasno. Hvala za pojasnilo user posted image

Tako malo mimo: v bistvu se jima je potemtakem splačalo narediti še enega otroka, ki ga sedaj na sodišču uporabljata kot olajševalno okoliščino. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 10:13:51   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Tako malo mimo: v bistvu se jima je potemtakem splačalo narediti še enega otroka, ki ga sedaj na sodišču uporabljata kot olajševalno okoliščino. user posted image


Na prvo roko, mi je taksna misel nezaslisana, vendar zal imam dovolj izkusenj in stikov z raznoraznimi ljudmi, da se zavedam, da je kaj takega povsem realna moznost. user posted image

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 14.10.2013 10:14:28 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 11:08:42   
ronja
Podpis pod miko, pomlad in peteo. Pomlad, naravno lahko rodiš tudi v p., če je vse ok. samo malo bolj odločna moreš bit:). Meni je naraven porod všeč, ljubši od medicinskih, če se le da. Tudi mi je bilo ok, da sem bila večino časa doma, kadar se je dalo. Ampak v p. imaš ipak vse na dohvatu ruke, če slučajno dete karkoli rabi...

Patrino, kaj to ni ista zgodba/družina? Ne mi rečt, da sta dve taki tragediji?! Ampak očitno res... Pri tisti takrat še ni bilo znano, zakaj je dete bilo tako shirano - mislim, da zdravniki niso smeli dajat izjav za javnost in se v bistvu ni vedelo, ali je bilo dete tako ubogo zaradi kakšne druge bolezni. Ali je zdaj jasno, da je otroček čisto res bil ves čas tako shiran? To je grozno! Sem mislila, da je revica shujšala, ko je zbolela... Pa dojenčki res hitro shujšajo, če so bolni...Vseeno mi ni čisto jasno, kako ne dojemaš, da je nekaj narobe, če tehta 3,7 kg, kot ob rojstvu... Ampak zdaj ne vem, ali je to ista zgodba, ker tam sta starša na koncu peljala punčko k zdravniku, samo je bilo že prepozno, tu pa je bilo dete prej normalno težko (8 kg pri 7ih mesecih je normalna teža).

NI mi čisto jasno, kako je sploh otrok lahko shiran, če ni bolan in ga mama doji in njej nič ne manjka... Mislim - saj vse vzame od nje. Moji niso bogvekaj pojedli drugega do 8. meseca, tudi v glavnem sadje in zelenjavo, ker smo uvajali hrano po priporočilih zdravnikov ob dopolnjenem 6. mesecu in se ne začne glih z jajci in mlekom. Pa so se kar lepo redili - že samo od mojega mleka... Tako da mi to res ni jasno. Sem mislila, da ej bila kakšna bolezen vmes in da je dete shujšalo zaradi tega - v kratkem času, starša pa nista mogle sprejet misli, da je res tako resno, po moje enostavno nista vedela, da je tako hudo.

Ne verjamem v govrstne znacajske spremembe

Tu se razlikujeva. Mislim, da je smrt otroka tako huda reč, da te pretrese iz pet, pa četudi nisi bil niti zraven, niti vpleten... Si enostavno ne predstavljam, da te ne bi... MIslim pa, da če je bila ženska takrat še noseča in bi ugotovili, da sta resnično izstradala prvorojenko, potem bi bilo veliko boljše, če bi jima drugo takoj vzeli, take stvari bi morale imet prednost na sodišču... Vzet jo zdaj je namreč stresno za otroka, saj ima verjetno rada mamo in očeta, ker zanjo dobro skrbita...

Da misliti, da ljudje niso sposobni misliti in razmisljati ter potrebujejo nekoga, ki jim bo diktiral, kako naj zivijo in kaj naj delajo. Zelo, zelo zalostno...

Pa saj v veliiiiki večini ni tako, odrasli vemo, kako skrbet za deco. Vedno pa imaš ekstreme in zanje je fajn kakšna regulacija. Zdravnik je sicer obvezen, vendar ti vseeno nihče nič ne reče, če ga pač ne pelješ...
domenique, lej, meni ni padlo na misel, da ne bi peljala otroka k zdravniku, vseeno mi je bilo pa noro, da ni nobenega nadzora, kako se godi tem malim bitjecem, ki so čisto nebogljena. Ne pravim, da ne bi morali starši sami vedet, vendar se očitno najdejo tudi taki, ki iz bogvekaterih nam nedoumljivih razlogov enostavno ne vejo, da je to dobro za njihovega otroka.

Mislim, da je nemogoče, da se ne bi počutila kriva. Krive se počutimo že ob najmanjših malenkostih in se sprašujemo, kaj bi lahko naredili drugače, da se to ne bi zgodilo... Mama je ves čas povešala glavo, ne vem... Pogledala sem samo prvi video, nisem videla ali je še kje kakšna njuna izjava.

Lukka, jaz sem svojim prijateljicam iz faksa ful razlagala, kako je fajn, da imam končno enega prijatelja, ki nima nobenih namenov bit kaj več kot to in kako je to super, itd. itd... Ko sva začela, so me zezale še pa još (čisto upravičenouser posted image ), ampak če bi vztrajala v svojem prepričanju in ponosu, da mora bit tako, kot sem rekla... bi pa danes ne imela ful fajn fanta in treh krasnih pamškovuser posted image (beri: ne splača se;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 11:33:44   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pomlad, naravno lahko rodiš tudi v p., če je vse ok. samo malo bolj odločna moreš bit:). Meni je naraven porod všeč, ljubši od medicinskih, če se le da.




Ej, saj to, da sta MENE uspela razkurit s svojo "naravnostjo" je najboljši dokaz, da sta šla čez mejo zdrave pameti ... Cela žlahta in soseska me namreč pozna kot pristaša "naravnih začetkov" - reklamiram dojenje, babywearing, bed-sharing, you name it :)
Ampak na kraj pameti mi pa ne pade, da bi šla rodit v osamljeno kočo, halo?! Valda se ni za hecat pri tako pomembni stvari, če je dejstvo, da se pri nekem procentu porodov pač zgodi, da se potrebuje zdravniško posredovanje ... Pa me briga, a je ta procent 30% al pa 3%, riziko je prevelik - tu zame ni hecanja.

Se pa strinjam s tabo, Ronja, da ju je tole moralo izučiti. Si res ne predstavljam, da ju ne bi.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 11:46:41   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ne verjamem v govrstne znacajske spremembe

Tu se razlikujeva. Mislim, da je smrt otroka tako huda reč, da te pretrese iz pet, pa četudi nisi bil niti zraven, niti vpleten... Si enostavno ne predstavljam, da te ne bi...


Mariskdo si ne predstavlja, marsikdo pa. Enako kot si ti ne predstavljas , da za kazen zapiras otroka v temno klet brez luci, marsikdo pa v tem ne vidi nic spornega. Ze debata, ki sem jo ob tem dogodku brala in zagovornikih "naravnega" z argumenti, da narava izbere najmocnejse in da je umrljivost v naravi normalna selekcija itn... pa prica, da doloceni dogodki niso za vse tako pretresljivi, kot si ti poredstavljas.

MIslim pa, da če je bila ženska takrat še noseča in bi ugotovili, da sta resnično izstradala prvorojenko, potem bi bilo veliko boljše, če bi jima drugo takoj vzeli, take stvari bi morale imet prednost na sodišču... Vzet jo zdaj je namreč stresno za otroka, saj ima verjetno rada mamo in očeta, ker zanjo dobro skrbita...


Ta vzrocno posledicen odnos mi nekako ni jasen. Lahko imas otroka rad, vendar to en pomeni, da si sposoben zanj ustrezno skrbet. Pomislek je tehten v primerih, ko sta starsa pravzaprav na zelo tragicen nacin dokazala, da nista sposobna ustrezno skrbet za otroka.
Ce bi jima prvega otroka odvzeli, bi vsi imeli polna usta, da se to kar tako ne sme, da imata pravice te in one... zdaj ko je pa dete mrtvo, gremo v akcijo se za drugo, ker se to ne sme, ker sta se zagotovo spremenila itn...
Cloveku, ki iz malomarnosti, zanemarjanja itn povzroci smrt (lastnega) otroka se IMO ne sme dovoliti skrb za katerega koli drugega otroka.
To, da iam otrok nekoga rad in nekdo otroka ni merilo - tudi pedofili imajo otroke radi in otroci njih.... pa jih vseeno ne puscamo skupaj.

Pa saj v veliiiiki večini ni tako, odrasli vemo, kako skrbet za deco. Vedno pa imaš ekstreme


Ocitno ne vsi odrasli. zenska je bila stara ca 30, ko je imela prvega otroka in v Delu v intervjuju razlagala o zivljenjski filozofiji, ki jo zivi z druzino - par mesecev pred smrtjo shiranega otroka.

Ne pravim, da ne bi morali starši sami vedet, vendar se očitno najdejo tudi taki, ki iz bogvekaterih nam nedoumljivih razlogov enostavno ne vejo, da je to dobro za njihovega otroka.


In kaj ce ti spadajo v tiste, ki enostavno ne vedo in se ne izucijo na dogodkih, ki so jih povzrocili?

Mislim, da je nemogoče, da se ne bi počutila kriva.


Tudi ce se pocutita kriva, to ni nobena garancija, da sta se popolnoma spremenila in vse kar sta spregledala pri prvemu videla pri drugemu otroku. Ali sta res zmozna presoditi kdaj je treba otroka peljati k zdravniku in kdaj ga zdravit z algami in caji... Kdaj poklicat zdravnika, resilca in kdaj kolegico, ki ti bo pomagala podojiti? Kdaj poslusat starse, ki govorijo, da je z otrkom slabo in kdaj upostevat, da ne bos uposteval njihovega mnenja, ker se slabo razumete? ... Dvomim, mocno dvomim, da se clovek tako obrne od svoje zivljenjske filozofije. Podpora njihovih somisljenikov pa govori v prid temu, da je zivljenjska filozofija ostala enaka.


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 14.10.2013 11:52:30 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?