|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 12:20:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ocitno ne vsi odrasli. zenska je bila stara ca 30, ko je imela prvega otroka in v Delu v intervjuju razlagala o zivljenjski filozofiji, ki jo zivi z druzino - par mesecev pred smrtjo shiranega otroka.


a se to da kje prebrat - ta intervju?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 12:23:55   
ronja
Se strinjam, da moje mnenje ne šteje, ker nisem stroka in nima veze, kaj si predstavlljam in kaj ne - vendar si spraševala po našem mnenju in tukaj sem res vesela, da nisem sodnica... In ker sama nisem stroka, lahko samo verjamem strokovnjakmom, da vejo, kaj delajo in ne ogrožajo še enega otroka... Kar v večinni primerov zagovarjaš - da ne moremo sodit, če nimamo vseh informacij, itd... kar jih nimamo. In da moramo upoštevat, kar dosodijo sodniki in da oni že vejo... Sama se s tem ne strinjam vedno, ampak v konkretnem primeru nimamo pojma, koliko časa je bila punčka že tako boga, da je bilo očitno, da je nekaj fejst narobe... Ker mali otroci hitro fejst zbolijo...

Če je res, da zagovarjajo tezo, da pač narava poskrbi, da močnejši preživijo in so pripravljeni prevzet to tveganj, da njihov otrok ni med najmočnejšimi in bo torej pač umrle... potem pa se strinjam. Ampak res dvomim, da tako razmišljajo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 13:01:34   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ocitno ne vsi odrasli. zenska je bila stara ca 30, ko je imela prvega otroka in v Delu v intervjuju razlagala o zivljenjski filozofiji, ki jo zivi z druzino - par mesecev pred smrtjo shiranega otroka.


a se to da kje prebrat - ta intervju?


Poskusila sem ga najti, pa sem bila precej neuspesna. Ce se ne motim je slo za Sobotno prilogo, moralo bi biti nekje jeseni 2009.
Ce ga najdes pls posreduj.

Zanimiv se mi pa zdi slednji clanek: http://www.thehealthyhomeeconomist.com/baby-breastfed-by-vegan-mother-dies/


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 13:10:42   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se strinjam, da moje mnenje ne šteje, ker nisem stroka in nima veze, kaj si predstavlljam in kaj ne - vendar si spraševala po našem mnenju in tukaj sem res vesela, da nisem sodnica... In ker sama nisem stroka, lahko samo verjamem strokovnjakmom, da vejo, kaj delajo in ne ogrožajo še enega otroka... Kar v večinni primerov zagovarjaš - da ne moremo sodit, če nimamo vseh informacij, itd... kar jih nimamo.


Na moje zadiovoljstvo jim sodim ne. Menim pa, da se kot odrasle osebe morajo zavedati svojih obveznosti kot starsa. Dejstvo je, da je otrok umrl zaradi njihove malomarnosti in neupostevanja potreb otroka. Dejstvo je, da to ni hipna napaka, nesrecno nakljucje temvec zivljenjska filozofija po kateri zivijo in iobravnavajo tudi svoje najranjivejse pripadnike - kar se kaze od same nosecnosti naprej, poroda....

In da moramo upoštevat, kar dosodijo sodniki in da oni že vejo... Sama se s tem ne strinjam vedno, ampak v konkretnem primeru nimamo pojma, koliko časa je bila punčka že tako boga, da je bilo očitno, da je nekaj fejst narobe... Ker mali otroci hitro fejst zbolijo...


Ce verjames sodnikom, verjemi tudi izvedencem iz stroke , ki so povedali, da je dete bilo izstradano. Sodnik pa vedno mora soditi po zakonu, ne glede na to kaj o zadevi osebno meni. Kot sem ze zapisala, pravo ni ujno in vedno pravica.

Če je res, da zagovarjajo tezo, da pač narava poskrbi, da močnejši preživijo in so pripravljeni prevzet to tveganj, da njihov otrok ni med najmočnejšimi in bo torej pač umrle... potem pa se strinjam. Ampak res dvomim, da tako razmišljajo...


Zivela sta v centru Kine kluba ( http://kineklub.8m.net/kine/skk.htm), ki sta ga vneto zagovarjala. Zanimiv pristop se kaze tudi tu: http://kineklub.8m.net/news/SNWS.HTM .



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 13:18:10   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ocitno ne vsi odrasli. zenska je bila stara ca 30, ko je imela prvega otroka in v Delu v intervjuju razlagala o zivljenjski filozofiji, ki jo zivi z druzino - par mesecev pred smrtjo shiranega otroka.


a se to da kje prebrat - ta intervju?


Poskusila sem ga najti, pa sem bila precej neuspesna. Ce se ne motim je slo za Sobotno prilogo, moralo bi biti nekje jeseni 2009.
Ce ga najdes pls posreduj.

Zanimiv se mi pa zdi slednji clanek: http://www.thehealthyhomeeconomist.com/baby-breastfed-by-vegan-mother-dies/




Nasla sme zgolj to: http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/vegana-dojencico-stradala-do-smrti

"Še pred tragičnim dogodkom sta za Sobotno prilogo Dela Martina in Žiga pojasnjevala, kako dobro skrbita za telo in duha s tem, da ne jesta prav nobenih živalskih izdelkov. Martina je razložila: »Spoznala sem ljudi, ki so mi povedali, če v svoje telo vnašam smrt ter strah in stres, ki se sprožita ob usmrtitvi živali, se to odraža tudi v meni.« Bila sta namreč aktivna v društvu Kine klub, katerega člani so ju spodbujali pri odločitvi, nasvete in informacije sta dobila tudi od združenja Naravni začetki, ki ozavešča mlade mamice o naravnem porodu oziroma zagovarja, da o porodu v prvi vrsti odločajo ženske same, zdravstveno osebje pa je le pripomoček.

Na koncu je dojenčica zavračala celo dojenje

Čeprav sta pred tragedijo za Delo razlagala, da je njuna Lucija zaradi naravnega poroda bolj zdrava in vesela, se je na koncu to izkazalo za veliko zmoto. Za tragedijo! Martina je bila, ko je bila Lucija stara štiri mesece, prepričana: »Že pred zanositvijo sem vedela, da bom rodila tako, ker je za otroka najbolje, da takoj pade mami v naročje,« in dodala, da je ne bo hranila z mesom. »Kar ni dobro za naju, ni dobro niti za otroka. Pozneje se bo lahko sama odločila, a dokler je v najini varščini, bo pač dobila tisto, kar misliva, da je zanjo najbolje.«

A očitno so bile njune odločitve napačne. Otrok je ob pomanjkljivem prehranjevanju vse bolj hiral in na koncu umrl! K zdravniku pa dojenčice nista peljala niti, ko je dobila pljučnico."


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 13:27:36   
ronja
Ce verjames sodnikom, verjemi tudi izvedencem iz stroke , ki so povedali, da je dete bilo izstradano. Sodnik pa vedno mora soditi po zakonu, ne glede na to kaj o zadevi osebno meni. Kot sem ze zapisala, pravo ni ujno in vedno pravica.

Se strinjam s teboj, opozorila sem te samo na nekonsistenco, ker si v preteklosti zagovarjala, da moramo verjet sodnikom, da sodijo prav. Sama se strinjam, da ne sodijo vedno prav, baje pa če hočejo sodit po zakonih dostikrat celo ne morejo sodit prav (to se mi zdi sploh nesmiselno).

Še vedno mi ni jasno, kako lahko izstradaš dojenega otroka? MIslim, saj pri 10ih mesecih preživijo komot samo z mlekom, to je dokazano v več študijah, ko so bili otročki alergični in so poizkušali s sistemom daljšega popolnega dojenja (izkazalo se je sicer, da je najboljši čas za dodajanje goste hrane 6-9 mesecev, kasneje se število alergij spet dvigne, očitno je pač eno okno v razvoju, kar alergologi še vedno priporočajo, pediatri pa po novem da že prej - ne vem, ali zaradi novih znanj ali samo spremenjenih smernic oz. ne vem, zakaj so jih spremenili).

Če bi bila narava popolna, ne bi bilo evolucije... Ta namreč vztrajno popravlja naravine številne napake... POpolnosti v naravi sploh ni, ker nekaj, kar je popolno danes, v teh okoliščinah, bo jutri odveč ali celo napaka...
Nikoli mi ni jasno, kako se vedno mešajo stvari, ki sploh ne pašejo skupaj. Ljubezen do narave nima veze s čimerkoli na linku... Astrologija in naravni porod skupaj... No, za člane te sekte se boš verjetno strinjala,d a bi bilo fajn, da bi jih kdo nadziral, ali peljejo svoje dojenčke k zdravniku... Čeprav bi morali starši to vedet - otroku to nič ne pomaga, če potem že nasrka...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 16:17:06   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pomlad08, kolikor vem veganstvo ni vegetarijanstvo.
torej, ne samo brez mesa - tudi brez kakršnihkoli živalskih produktov. torej brez mleka, sira, jourtov, skut, jajc..


Ja ja, vem, vegani so na orto. Ampak 8mesecnik lahko normalno živi brez vsega tega (saj tudi po tistih priporočilih naših dragih patronažk v prvih mesecih GH večinoma priporočajo bučke&jabolčke&korenčke ipd.), tako da ne verjamem, da je bila dehidrirana&podhranjena zaradi veganstva. Pri 8mesečnikih imaš kar velik delež veganov :)Za diskutiranje o zdravem razvoju v kasnejših mesecih/letih, bi (novinarji) povsem upravičeno odpirali problematiko otrokove prehrane pri zapriseženih veganih, ampak pri 8 mesecih pa pomoje ni relevantno ... Razen, če je mleko od mame ful lame, ker je ona veganka. Se ne spoznam.



bi bilo OK ,če bi se samo dojila, le če bi ji mama s svojim mlekom zagotovila vse potrebno oz će povem po domače, če bi mama jedla vse kar je potrebno, da pupa dobi za zdrav razvoj z njenim mlekom.

Glede na to, kar je jedla matikot veganka , je moje laično mnenje, da je njeno mleko bilo bolj pobarvana voda, kot polnovreden napitek ou mleko z vsemi potrebnimi vitamini, minerali, beljakovinami,.... ,ki jih otrok rabi za normalni razvoj


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 16:53:57   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: alda


bi bilo OK ,če bi se samo dojila, le če bi ji mama s svojim mlekom zagotovila vse potrebno oz će povem po domače, če bi mama jedla vse kar je potrebno, da pupa dobi za zdrav razvoj z njenim mlekom.

Glede na to, kar je jedla matikot veganka , je moje laično mnenje, da je njeno mleko bilo bolj pobarvana voda, kot polnovreden napitek ou mleko z vsemi potrebnimi vitamini, minerali, beljakovinami,.... ,ki jih otrok rabi za normalni razvoj



Ja, saj sem tudi sama to izpostavila - čeprav menim (glede na to, da je imela deklica pri 7 mesecih 8kg), da je bilo mleko povsem OK.

Zato pa pravim, da tole veganstvo ni bistvenega pomena, catch je bil v ekstremističnem odporu do medicine.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 16:54:14   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: alda
Glede na to, kar je jedla matikot veganka , je moje laično mnenje, da je njeno mleko bilo bolj pobarvana voda, kot polnovreden napitek ou mleko z vsemi potrebnimi vitamini, minerali, beljakovinami,.... ,ki jih otrok rabi za normalni razvoj


vitamina A in B12 predvsem.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 16:55:46   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
Zato pa pravim, da tole veganstvo ni bistvenega pomena, catch je bil v ekstremističnem odporu do medicine.


kaj pa veš, mogoče sploh ne bi resno zbolela, če bi imela polnovredno mleko.. težko zdej špekulirat o tem anyway.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 16:56:03   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ce verjames sodnikom, verjemi tudi izvedencem iz stroke , ki so povedali, da je dete bilo izstradano. Sodnik pa vedno mora soditi po zakonu, ne glede na to kaj o zadevi osebno meni. Kot sem ze zapisala, pravo ni ujno in vedno pravica.

Se strinjam s teboj, opozorila sem te samo na nekonsistenco, ker si v preteklosti zagovarjala, da moramo verjet sodnikom, da sodijo prav. Sama se strinjam, da ne sodijo vedno prav, baje pa če hočejo sodit po zakonih dostikrat celo ne morejo sodit prav (to se mi zdi sploh nesmiselno).


Ocitno se ne razumemo dobro. Nimam nobenih tezav s sodbo, z visino kazni ipd. Razmisljam ali je za drugega otroka dobro da zivi s tema starsema oz. med tovrstnimi nazori. Koliko si smemo dovoliti, da nasa prepricanja vplivajno na presojo o negi otrok. o njihovem prehranjevanju itn.
Z druge strani pa menim, da si nihce od nas ne bi zelel, da bi njegovega otroka v varstvu imel nekdo, ki je bil obsojen umora otroka zaradi navedenih dejanj. Pravzaprav menim, da bi bil cel rompompom, da ne bi bil niti blizu otroka - vse to v dobro otroka. Ali je v dobro njihovega otroka, da ga prav onadva vzgajata.... ?

Še vedno mi ni jasno, kako lahko izstradaš dojenega otroka? MIslim, saj pri 10ih mesecih preživijo komot samo z mlekom, to je dokazano v več študijah,


Ce je mleko slabo je hudic. Sem ze dala link na raziskavo, ki povezuje veganstvo z umrljivostjo dojenih otrok - menda manjkajo neke snovi v mleku.


No, za člane te sekte se boš verjetno strinjala,d a bi bilo fajn, da bi jih kdo nadziral, ali peljejo svoje dojenčke k zdravniku... Čeprav bi morali starši to vedet - otroku to nič ne pomaga, če potem že nasrka...


Tocno o tem sem govorila. Vpliv okolice in nazori okolice, ki mocno vplivajo na nacin zivljenja ter, kot v tem primeru, imajo lahko usodne posledice.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 17:01:33   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: alda
bi bilo OK ,če bi se samo dojila, le če bi ji mama s svojim mlekom zagotovila vse potrebno oz će povem po domače, če bi mama jedla vse kar je potrebno, da pupa dobi za zdrav razvoj z njenim mlekom.

Glede na to, kar je jedla matikot veganka , je moje laično mnenje, da je njeno mleko bilo bolj pobarvana voda, kot polnovreden napitek ou mleko z vsemi potrebnimi vitamini, minerali, beljakovinami,.... ,ki jih otrok rabi za normalni razvoj



Ponavljam link: http://www.thehealthyhomeeconomist.com/baby-breastfed-by-vegan-mother-dies/

"An 11 month old baby exclusively breastfed by a vegan mother has died and the parents are charged with neglect after an autopsy indicated the baby suffered from deficiencies in vitamin B12 and Vitamin A – both known to be critical to a child’s development."

"Traditional cultures took great care to ensure that pregnant and breastfeeding mothers consumed ample amounts of animal foods rich in vitamins A, D, E, K and of course B12. These foods included grassfed butter, pastured eggs, liver, seafood, and fish eggs. Notice that none – NOT ONE of these traditionally sacred foods is plant based!"

"*Update: The vegan parents whose baby died as described in this article were convicted by a French court to 5 years in prison due to the imbalanced vegan diet the mother ate which led to nutrient poor breastmilk and a failure to thrive child who eventually fell ill from severe nutrient deficiency and died without the parents ever seeking proper medical attention."



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 17:04:16   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
Zato pa pravim, da tole veganstvo ni bistvenega pomena, catch je bil v ekstremističnem odporu do medicine.


kaj pa veš, mogoče sploh ne bi resno zbolela, če bi imela polnovredno mleko.. težko zdej špekulirat o tem anyway.



Zgolj špekuliram, da je bilo mleko OK, glede na to, da se je do bolezni očitno uredu redila :)
Mogoče pa ni bilo, pa se je sicer redila, ampak ji je vseeno manjkalo določenih vitamimov, to je res, ja.



< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 14.10.2013 17:07:33 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 18:06:50   
patrino
Ja, saj sem tudi sama to izpostavila - čeprav menim (glede na to, da je imela deklica pri 7 mesecih 8kg), da je bilo mleko povsem OK.


user posted image kdo pravi, da je imela deklica pri 7 m 8 kg? Mati seveda. Deklice ni pregledal noben zdravnik vse do takrat ko je bila revica že mrtva. Umrla je pri 8 mesecih z vsega 6 ali celo manj kg. Tako, da se jaz ne bi obešala na mamine besede, da je bil otrok do 7 meseca čisto normalno hranjen. Kdo je ta mati, da ji lahko tako zelo verjamemo? To je ženska, ki je rodila čisto neodgovorno tam nekje bogu iza nogu. Da ne govorim o proceduri njenega poroda in hokus pokusa s posteljico in popkovino itd..To je mati, ki je par mesecev predenj je dete shirano umrlo , na veliki zvon obešala, kako je njeno dete še posebej zdravo zaradi njene prehrane in zaradi super mega poroda. Po drugi strani pa so, glede napisano v članku, stari starši že več mesecev opozarjali, da je z detecem nekaj močno narobe.
Vendar če mati pravi, da je imelo dete toliko kg kot povprečen toliko star otroček, potem ji je pa ja za verjeti. user posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 19:53:34   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ja, saj sem tudi sama to izpostavila - čeprav menim (glede na to, da je imela deklica pri 7 mesecih 8kg), da je bilo mleko povsem OK.


user posted image kdo pravi, da je imela deklica pri 7 m 8 kg?


Tožilka.
To je tista gospa, ki je na nasprotnem bregu kot mama. V obtožnici je navedla, da je punčka shujšala iz 8 na 6 kg (češ, kako je možno to spregledat, s čimer se jasno vsi strinjamo). Ampak podatek o 8kg nam vseeno priča o (vsaj količinsko) OK dojenju.

Ti pa zmeri potegneš iz članka samo tisto, kar gre na tvoj mlin user posted image No, saj jaz isto user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 19:54:12   
pomlad08
objavilo 3x isto ...

< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 14.10.2013 19:59:20 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 19:58:07   
pomlad08
.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Osebna prepricanja in starsevstvo?
14.10.2013 21:13:03   
patrino

Tožilka.
To je tista gospa, ki je na nasprotnem bregu kot mama. V obtožnici je navedla, da je punčka shujšala iz 8 na 6 kg (češ, kako je možno to spregledat, s čimer se jasno vsi strinjamo). Ampak podatek o 8kg nam vseeno priča o (vsaj količinsko) OK dojenju.


Kot je meni znano je tožilka le navedla kar je po eni strani povedala mati ( da je imela deklica prej 8 kg....in glede na to, da ni bila nikoli pri zdravniku, kjer bi bila ta teža zabeležena, si je mirne duše lahko to izmislila, da bi vse skupaj bolje zgledalo) in kar je navedel pediater oz. sodni izvedenec, da je deklica ob smrti tehtala 6 kg. Tožilka je le navajala podatke, ki jih je dobila iz različnih strani. In že sama izrazila dvom, da je izgubo dveh kg pri tako malem otroku res težko spregledati in s tem jasno dala vedeti, da je mamičina izjava bolj po župi priplavala. S tem, da se na izjavo sodnega izvedenca po moje da zanesti, na materino pa žal ne. Vsaj jaz se ne bi mogla.



_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 93
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?