|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 10:39:20   
betty.ford
mateyka 2x! res nisi dobila? meni kaže, da si. a imaš blokirana sporočila za neprijatelje?

hvala, uškina. res je punče.user posted image

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 10:41:39   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

mateyka 2x! res nisi dobila? meni kaže, da si. a imaš blokirana sporočila za neprijatelje?

hvala, uškina. res je punče.user posted image


čaki grem gledat - nimam pojma, sam po moje nimam, nisem nič klikala user posted image

poglej ZS.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 19.7.2012 10:45:34 >

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 10:43:45   
betty.ford
zgoraj v levem kotu bi moralo rdeče svetit user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 10:54:11   
betty.ford
evo, mateyka, sem še na RR poslala zs... upam, da je vsaj to prišlo - ker tukaj me pa nekaj heca

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 10:55:20   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

zgoraj v levem kotu bi moralo rdeče svetit user posted image


no evo. bogve komu si prvi mesiđ poslala in kaj si napisala, da si nau še kej mislila - upam da ni lezbika. user posted image

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 11:26:25   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

drugače pa ja, zalivančki morajo čakati, da se vodo pogreje in potem ohladi... ni malo časa

Mogoče en trik prijateljice, ki otročka hrani z am: ona vodo zavre, jo pusti, da se shladi na 37°C in da v termovko, da potem ostane te temperature (samo voda, nezmešana z mlekom). POtem ima mleko že odmerjeno za v flaško in samo sesipa not ter doda določeno količino tiste tople vode. Pa ima takoj pripravljeno:)


JA ja user posted image user posted image  Tko smo tut mi meli, je bilo res ultra praktiš, še posebi ponoč ko sta stereo in volume na ful zahtevala svoje...user posted image user posted image   pa tut sicer sem mela u nulo naštudiran kolk vode in kolk časa gret v mikroveli da je blo lih prav... (brez skrbi sem sšejkala in probala da ni blo opreklin...user posted image  )

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 11:27:21   
hedviga
Ja kako sem pa zdej to citirala...user posted image user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 11:44:27   
Katy78
Ja, vodo v termovko, mleko (prah) sem si pa jaz odmerila v takšno majhno posodico, nekakšen dozirnik, ki ga dobiš v BC ipd. Ima tri prekate in potem v vsakega odmeriš toliko meric praha, kolikor ga rabiš in je potem mleko pripravljeno tik-tak, par sekund več kot vlečenje joške izpod majice in ven iz modrca. user posted image Tole: http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=159337
Je fajn za na pot kot tudi za doma, sploh za ponoči.

V glavnem, mojemu nikoli ni bilo treba jokati za hrano. Saj točno vidiš, kdaj postane lačen in, vsaj moj je bil tak, pa je bil velik požerušček, da ni začel takoj jokat, ampak je najprej malo pretegovanja, pa malo "mijavkanja" itd, in v tem času sem imela jaz flaško pripravljeno.



< Sporočilo je popravil Katy78 -- 19.7.2012 11:45:38 >

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 13:47:11   
mateyka
veš kaj Katy, jaz pa ponoč ne morem bit druzga kot zombi in rabim malo tuljenja, da me zbrihta do mere, da lahko vsipam prah v vodo. user posted image

sej tuljenje in jokanje ni nič drugega kot nadomestek za verbalno žnaranje. če bi to znali bi ziher verbalno žnarali (saj kasneje ko se naučijo, to delajo), prej pa pač jokcajo in se derejo če je treba. ni to neka travma, niti neka zgodnja vzgoja karatkerja in ne bo vplivala na to da bo otrok kasnej len/priden, kriminalc/policaj. vse skupaj je veliko bolj fleksibilno in enormno manj dramatično kot si mislimo. user posted image

aha, sem zafurala - nič ni z Erazmom ali Tarasom, pupa je..

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 13:51:39   
krtačka
Kaj je bolj komot ravno ne bom debatirala, ker ima vsak svoje izkušnje in vsakemu je na koncu najbolj komot tako kot si sam naredi.

Meni je bilo 2 leti najbolj komot zizo dat ven, kadarkoli in kjerkoli in jo potem nazaj pospravit. That's it. Glede tega da ne morš nikamor it ko dojiš pa tud. Otroka sem si neizmerno želela, 27 let sem hodila po svetu kamorkoli brez skrbi. Potem pa sem pač svoje 28o leto in otrokovo prvo leto bila v večini doma oziroma z otrokom, brez potrebe po tem da bi kam morala iti. Potem pa sem šla delat, otrok v vrtec in smo dojenje ukinili še samo na večerno in jutranje, brez problemov.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 15:04:19   
ronja
Potem pa sem pač svoje 28o leto in otrokovo prvo leto bila v večini doma oziroma z otrokom, brez potrebe po tem da bi kam morala iti.

Ja, saj 1 leto ni noben problem. Samo midve z betty imava 3. otroka in se tale leta kar naberejo, sploh ker ni samo 1 leto na otroka;). Ko sem morala it za par dni na službeno pot, je mala doma jokala, ker je bila navajena dojenja, prej je pa ni ratalo odstavit in potem se je še vedno kar nekaj časa dojila (nehala je pri 2,5). Recimo zdaj dojim že 5 let, s pol leta premora... To je pa nekaj drugega kot 1 leto;). Glede enih stvari je ful komot, ponoči sploh (po drugi strani pa soseda pravi, da je veliko bolj komot jo met na flaški, ki jo lahko oči zrihta, pa ona spi:)... ima pa tudi dojenje svoje minuse.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 15:14:57   
Matejusska

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

veš kaj Katy, jaz pa ponoč ne morem bit druzga kot zombi in rabim malo tuljenja, da me zbrihta do mere, da lahko vsipam prah v vodo. user posted image

sej tuljenje in jokanje ni nič drugega kot nadomestek za verbalno žnaranje. če bi to znali bi ziher verbalno žnarali (saj kasneje ko se naučijo, to delajo), prej pa pač jokcajo in se derejo če je treba. ni to neka travma, niti neka zgodnja vzgoja karatkerja in ne bo vplivala na to da bo otrok kasnej len/priden, kriminalc/policaj. vse skupaj je veliko bolj fleksibilno in enormno manj dramatično kot si mislimo. user posted image

aha, sem zafurala - nič ni z Erazmom ali Tarasom, pupa je..


user posted image

Prvo nisem dojila, ni šlo, drugega pa dojim in dodajam. Dokler bo dojenje šlo, bo šlo, ko ne bo šlo več, pa ne bo šlo in se ne mislim prav nič ekstra trudit in forsirat sebe ali otroka ter iti z glavo skozi zid. Drugače se pa strinjam, da se dojenček pri dojenju bolj zmatra kot po flaši ampak jokat se pa prvi ni bilo treba zato da bi dobila flašo. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 15:44:58   
ronja
Mateyka, ti potem eno malo kaniblako vzgajaš al kako?user posted image
Se pa strinjam, da ene mame malo preveč kompliciramo glede dojenčkovega joka. Ampak tako kot se ti težko zbudiš, ga jaz težko poslušam:D, vsaka ma svoje male mane, hehe.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 17:21:41   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Matejusska
ampak jokat se pa prvi ni bilo treba zato da bi dobila flašo. user posted image


a ti je z besedami povedala da je lačna al kako? glede da se ene zbudite ponoči in mu date mleko še preden zajoka; mene je pač zbudil otroški jok in smo potem naredli za jest. me pač ne zbudi vsak ptič pred oknom in vsak šuš v sobi. ja, je blo pač 5 minut dretja dokler ni dobila cuclja v usta, ker sem morala še pripravit mleko. ne vem zakaj je to zdaj takoj okarakteriziano kot kanibalski model (ronja!) user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 17:54:18   
ronja
ne vem zakaj je to zdaj takoj okarakteriziano kot kanibalski model (ronja!)

hehe, to že vešuser posted image , mal heca mora bit;).
Kar se malih tiče: sama prespim vse, kar ni povezano z malimi, me pa prebudi že samo to, da se obrnejo... Kar je včasih nepraktično;). Tak da Svit navadno še ne joka, se začne premetavat ali pocmiha in dobi zizo v usta. Je pa res tak budističen karakter zaenkrat:D. No, razen, kadar ga odložišuser posted image ...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 19:38:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Matejusska


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

veš kaj Katy, jaz pa ponoč ne morem bit druzga kot zombi in rabim malo tuljenja, da me zbrihta do mere, da lahko vsipam prah v vodo. user posted image

sej tuljenje in jokanje ni nič drugega kot nadomestek za verbalno žnaranje. če bi to znali bi ziher verbalno žnarali (saj kasneje ko se naučijo, to delajo), prej pa pač jokcajo in se derejo če je treba. ni to neka travma, niti neka zgodnja vzgoja karatkerja in ne bo vplivala na to da bo otrok kasnej len/priden, kriminalc/policaj. vse skupaj je veliko bolj fleksibilno in enormno manj dramatično kot si mislimo. user posted image

aha, sem zafurala - nič ni z Erazmom ali Tarasom, pupa je..


user posted image

Prvo nisem dojila, ni šlo, drugega pa dojim in dodajam. Dokler bo dojenje šlo, bo šlo, ko ne bo šlo več, pa ne bo šlo in se ne mislim prav nič ekstra trudit in forsirat sebe ali otroka ter iti z glavo skozi zid. Drugače se pa strinjam, da se dojenček pri dojenju bolj zmatra kot po flaši ampak jokat se pa prvi ni bilo treba zato da bi dobila flašo. user posted image


Naši se je pa bilo treba jokat.....ko je bila lačna, je pač jokala (ne vem sicer kako bi naj drugače dojenček star 1 ali 2 meseca sporočil, da je lačenuser posted image )....ko pa ni bila lačna, pa smo ji brez veze tiščali flaško v usta, ker ni spila nič.....

Zato je naše dete pač jokalo tistih nekaj sekund oz. kakšno minuto, da je nekdo pripravil mleko.....

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 19:52:43   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zato je naše dete pač jokalo tistih nekaj sekund oz. kakšno minuto, da je nekdo pripravil mleko.....


Pa kako morte ene pustit otroke celo minuto jokat?!?!?

user posted image
user posted image

_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 19:55:03   
mateyka
ej, to pleme ki je puščalo deteta da se prvo fajn zjokajo preden jim dajo zizo - baje da so imeli take napada jeze (odrasli), da ko so se res razpištolili, so imeli incidente, da so se eni v jezi vsedli v čoln in odveslali ko manijaki po reki, čeprav so vedeli, da jih bodo tam druga plemena ujela in pojedla; podlaga za novi rek: tok sem jezen da se odpeljem pojest k sosedom, al kako bi to rekla? sej ne vem user posted image
mogoče je pa res ziza vsega kriva? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 19.7.2012 19:57:47 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 19:58:32   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: picola1
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Zato je naše dete pač jokalo tistih nekaj sekund oz. kakšno minuto, da je nekdo pripravil mleko.....


Pa kako morte ene pustit otroke celo minuto jokat?!?!?

user posted image
user posted image


jaz celo 5.. user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 20:09:09   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ej, to pleme ki je puščalo deteta da se prvo fajn zjokajo preden jim dajo zizo - baje da so imeli take napada jeze (odrasli), da ko so se res razpištolili, so imeli incidente, da so se eni v jezi vsedli v čoln in odveslali ko manijaki po reki, čeprav so vedeli, da jih bodo tam druga plemena ujela in pojedla; podlaga za novi rek: tok sem jezen da se odpeljem pojest k sosedom, al kako bi to rekla? sej ne vem user posted image
mogoče je pa res ziza vsega kriva? user posted image


Malo ziza, malo pa tudi poznejša vzgojauser posted image .....ker ko so jih odstranili z zize se verjetno tudi ni nihče ljubeče ukvarjal z njimi v stilu "buci, buci, kako sladek si, pridi k mamici", jim prepeval, bral pravljice, poslušal Haydna, ko so spali.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 20:13:40   
betty.ford
u, smeha. user posted image

ampak imam spet vprašanje: kaj če otrok joka v tvojem naročju. kako je tu s kasnejšo agresivnostjo?
- verjetno prav nič, ker ga tolažiš... toda, kaj če ga tolažiš na napačen način?
- je to samo povezano s padcem sladkorja?

ker opažam, da je drugi bolj agresiven pa je bil non stop na mojem cuclju. predolgo? lahko predolgo dojenje negativno vpliva na otroka? (dojiti sem ga nehala, ko mi je med nosečnostjo končno zmanjkalo mleka)

Katy, hvala za link. da vem, da obstaja.user posted image

Ronja, točno tako. 3. otrok. ko bi imela čas samo zanj, verjetno ne bi premišljevala o tem: dojiti ali ne. tako pa en jošk v otrokovih ustih, drug se začne obešati po mojem hrbtu, tretji bi rad nujno nekaj od mene,... skratka_ je to dober vpliv?
ponoči pa duda služba - ni nujno, da ima bradavico v ustih, le da je tik zraven, kot da jo straži.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 20:18:07   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

u, smeha. user posted image

ampak imam spet vprašanje: kaj če otrok joka v tvojem naročju. kako je tu s kasnejšo agresivnostjo?
- verjetno prav nič, ker ga tolažiš... toda, kaj če ga tolažiš na napačen način?
- je to samo povezano s padcem sladkorja?

ker opažam, da je drugi bolj agresiven pa je bil non stop na mojem cuclju. predolgo? lahko predolgo dojenje negativno vpliva na otroka? (dojiti sem ga nehala, ko mi je med nosečnostjo končno zmanjkalo mleka)




Sicer moram povedati, da prvega dela posta ne razumem ravno najbolj.......

Kar se pa drugega dela tiče, se spomnim Gine, ko je govorila, da je vzgoja 10 %, 90 % so pa geni......

Tako da, dvomim, da bi to famozno dojenje imelo spet na vse tako velik vpliv.....

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 20:22:19   
betty.ford
se nanaša na jok pred hranjenjem in agresivnostjo domorodcev

ja. geni, imaš prav liliana.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 20:56:46   
scorpiogirl

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

veš kaj Katy, jaz pa ponoč ne morem bit druzga kot zombi in rabim malo tuljenja, da me zbrihta do mere, da lahko vsipam prah v vodo. user posted image

sej tuljenje in jokanje ni nič drugega kot nadomestek za verbalno žnaranje. če bi to znali bi ziher verbalno žnarali (saj kasneje ko se naučijo, to delajo), prej pa pač jokcajo in se derejo če je treba. ni to neka travma, niti neka zgodnja vzgoja karatkerja in ne bo vplivala na to da bo otrok kasnej len/priden, kriminalc/policaj. vse skupaj je veliko bolj fleksibilno in enormno manj dramatično kot si mislimo. user posted image

aha, sem zafurala - nič ni z Erazmom ali Tarasom, pupa je..

mojadva sta se morala tud kar konkretno zadret ponoči, da sem se zbudila ... sem bila kronično neprespana in me ni zbudilo vsako cmihanje (no, še zdaj me ne, samo zdaj lahko sama prideta k nama v posteljo in spimo naprej, včasih se še zbudim ne user posted image ). sicer sem potem samo vrgla zizo ven, mali se je dojil, jaz sem pa spala naprej user posted image , ni pa šlo brez joka ...
mogoče je pa zato tamali tak kanibalček user posted image user posted image user posted image user posted image
sem pa dojila prvega do 8. mesecev (nekaj časa sem tudi dodajala zraven, ker je bil prvi in ni spal ponoči, pa sem mislila, da ima premalo, bla bla bla), drugega pa 10. mesecev, potem sta se oba sama odstavila. Enostavno nista več hotela se dojit. Sta pa oba zelo hitro zapopadla GH (sta oba v manj kot tednu od prve žličke že zamenjala obrok, pa jima noben ni nič silil).
Meni je sicer dojenje veliko enostavneje, ampak lih pet let skup pa ne bi dojila, tko da ... user posted image crkljamo se lahko kakorkoli, tako da tudi, če dobivajo AM, niso nič manj povezani z mamico user posted image

_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 23:34:55   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

se nanaša na jok pred hranjenjem in agresivnostjo domorodcev

ja. geni, imaš prav liliana.



jaz bi tkole rekla - kolikor je to razdelano s stališča pedagoike (in mislim da se vzorec v osnovi prenese na vse aspekte), je fenotip in genotip prepleten do te mere, da OBA oblikujeta osebo/osebnost. kaj je kaj zaradi katerega, je zelo težko točno rečt. sem enkrat brala ene študije o enojajčnih in dvojajčnih dvojčkih (tukaj lahko bolj podrobno primerjaš) in kolikor je razvidno, geni majo določen vpliv. samo je pa tudi tako, da je možno da se določen faktor ne razvije (čeprav genetsko ima potencial), če ni fenotip naravnan, da genotip pride do izraza. podobno kot pri raku, če imaš izražen gen za raka na dojki - z ustreznim življenjem se mu lahko izogneš, z neustreznim razviješ.
jaz osebno mislim, da so možgani in čustva še bolj kompleksni kot sam genom, da nam ta interakcija s fentipom (ali okoljem) omogoča in da sposobnost preiti negativne genske potenciale in TO je zame ubermensch o katerem imajo vsi vizijo (preroki, scientologi, filozofi in vsa klapa).

^^ sm mal naložila..

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?