|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 15:42:17   
kokosh
Nameravala sem dojiti do uvedbe GH, vsekakor pa toliko časa, dokler je otrok odvisen samo od mleka. Po začetnih težavah (zaspanček, mastitis takoj po prihodu iz P) nama je dojenje z železno voljo steklo. Mleka je bilo dovolj, špricalo je v potokih, če sem kam šla, sem si brez problema prej načrpala 300ml in je imel potem mož dovolj za celo popoldne. Ampak ... mali se je pri 4m začel zmišljevati, da se ne bo več dojil. Dobrih 14 dni sva se še pogajala, nato sem 14 dni črpala, potem sva se pri 5m kakih 14 dni dojila le še med nočnimi zbujanji. Pri 5.5m sva povsem zaključila. Odkar je na AM in žlici, ni prav nič manj zadovoljen "zalivanček". Pitje tistih njegovih 120 ml AM po steklenički pa traja neprimerno dlje kot prej dojenje, ko je imel po 4min dovolj.

Kolegica pri 8m še vedno doji - zjutraj, zvečer, ponoči, za tolažbo in za dudo. Pravi pa, da se od 6m dalje čedalje bolj čuti omejeno zaradi dojenja. Otroka še vedno ne more pustiti nikomur v varstvo in še vedno lahko od doma odide za max. 2h.

Spet druga znanka se je predčasno vrnila s porodniške, ko je bil otrok še polno dojen. Še kako se spomnim obupanih klicev od doma, ko se je otrok predčasno zbudil in ga ni bilo mogoče potolažiti/ nahraniti, ona pa skok na kolo in domov dojit. Pregreto in adrenalina polno mleko je bilo res nekaj najboljšega za otroka user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 18:44:57   
ronja
Pregreto in adrenalina polno mleko je bilo res nekaj najboljšega za otroka

Ma ni tako hudo;). Če je šla na kolo, je večino adrenalina pokurila, pa tudi to ni nujno tako strašansko stresno, da bi se otrok utapljal v adrenalinu;). kar se pregrevanja tiče pa se nam ne dvigne telesna temperatura kaj znatno zaradi enega kolesarjenja;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 18:55:14   
TomTaylor
k

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 18:58:01   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

ona pa skok na kolo in domov dojit. Pregreto in adrenalina polno mleko je bilo res nekaj najboljšega za otroka user posted image



Če bi tekla domov bi pa imelo dete "milk shake". Pester jedilnik.



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 19:46:41   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

ona pa skok na kolo in domov dojit. Pregreto in adrenalina polno mleko je bilo res nekaj najboljšega za otroka user posted image



Če bi tekla domov bi pa imelo dete "milk shake". Pester jedilnik.




TT Pa ti si legendaaaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 20:47:36   
nusi
prvega sem dojila dokler je želel - do dopolnjenega10 meseca, dojil se je veliko in kadar je želel, mleko je pa res teklo v potokih user posted image . Drugega ne dojim več, sicer sem imela mleka spet preveč, ampak so bile druge težave. Tale se velik bolj matra kot dojeni dojenček. Prvi se je priklapljal po mili volji, mal je zacvilil in že je teklo mleko, ta pa dobi na 3 ure, vmes se mora zadovoljiti z dudo, ko začne cvilit, da bi jedel mora čakat, da mleko pripravim ali vsaj pogrejem... teklo je pa pri meni pomoje še bolj kot po flaši.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 21:10:08   
majčica1508
Prva je bila na flaški,je bila lena za sesanje....Saj sem črpala moje mleko,pa po flaški vednar ga je zavračala,ko je bil pa AM je pa pila,ko velika..............Pri 1 letu je dala stran in flaško in AM.......
Mlajša bo čez 1 teden stara 16 mesecav in se še kar doji,zjutraj,popoldan,zvečer,ponoč....
Ko je bila stara 11 mesecev,sem imela RTG hrbtenice in sem misliala,da bova prenehale,na srečo ni bilo potrebe...Zadnjič sva se pa z mojo dr.srečale in sem mela malo s seboj,mi je bila v naročju in me je začela r rokico tolčt po dojki,pa am,am,am govort......Pa me vpraša,če se še dojiva,pa jaz njej,da ja....Pa ona men,da je čas sda neham,da je že velika punca in,da ne rabi in bla,bla,bla.........user posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 21:47:51   
mateyka
nauk kolesarske basni: če smo dojilje in dojimo, srčni utrip pod 100 držimo.
(ker drugače lahko otrokova rast podivja od adrenalina in mu zraste medvedja šapa in merjaščev rilec)

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 21:55:48   
Najaa
Ja, te floskule glede tega, da bo mleko polno ne vem česa in če lahko dojiš če se kopaš v morju ipd... joj kaj vse že nismo prebrali na rr. user posted image  

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 22:34:11   
betty.ford
user posted image za odgovore. in smeh -- predvsem na koncu. user posted image

nekako sem se zapičila v trud. potem sem premišljevala, da mi je morda dal takšen nasvet, ker je pač diabetolog. in v njihovih očeh je morda AM hiter pripravek, nekakšen fast food za dojenčke user posted image hec, ne me zdaj napast, se mi pač pletejo takšne stvari po glavi.
ker tudi za nas velja zdrava prehrana: dolgo pripravljanje in počasno hranjenje. in naj bi dojenčke pač tako navajali na kasnejšo rutino. (čeprav tega vzorca pri mojih prejšnjih dveh nisem opazila...)

Tom Taylor, vem da ni letelo name osebno. tudi ne jemljem kot napad, a bi vseeno rada razložila, da bi sicer rada dojila otroka dlje od napisanega, a enostavno se počutim izčrpano - dobesedno. kot da bi prejšnja dva izpila vso zalogo in je za tretjega ostalo bore malo kvalitetnega. saj si res zasluži materino mleko, a po drugi strani se mi zdi, da bi bilo več od mene, če bi prenehala z dojenjem. nič egoistično ne razmišljam. tehtam, kako bi imel otrok več od mene.
če me najdeš na kakšnem drugem forumu v vezi z dojenjem, sem zelo ZA, polna nasvetov user posted image

liliana in ostale, se strinjam, da dojenček ne sme biti lačen. a tudi tu mi je diabetolog rekel, da je včasih bolje, da malo pojoče kot pa da ga hitimo takoj hranit. ma, je polno besed in stavkov, da potem kakšne debate sploh ne razvijeva. in tuhtam potem sama dalje.
mislim, da je mislil spet v vezi s trudom.
drugače pa ja, zalivančki morajo čakati, da se vodo pogreje in potem ohladi... ni malo časa.

drugače pa zalivančki - mi je tako ljubko kot zamrznjenčki. jih nič slabšalno ne ločujem. meni je to poimenovanje simpatično. itak da so dojenčki oh in sploh vsi za pocmokat user posted image

Najaa se strinjam. zdravi so lahko oboji. koliko pa se ti in drugi trudijo v življenju pa verjetno ni odvisno od tega ali so bili dojeni ali zalivani user posted image ampak od same vzgoje sicer in karakterja.

uškina, ni Taras. pa tudi verjetno ne bi bil. preden sem otročka iztisnila (no, kakšno uro prej), sem rekla, da če bo fant, bo Erazem user posted image sem pa srečala enega fantiča na igrišču in si rekla, da to je pa res lepo ime user posted image bom pa za svoje vnuke težila user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 23:23:29   
ronja
. kot da bi prejšnja dva izpila vso zalogo in je za tretjega ostalo bore malo kvalitetnega. saj si res zasluži materino mleko, a po drugi strani se mi zdi, da bi bilo več od mene, če bi prenehala z dojenjem. nič egoistično ne razmišljam. tehtam, kako bi imel otrok več od mene.

Saj ravno v tem je problem, da je vedno več faktorjev treba upoštevat... Če ne moreš oz. ti ne znese več, nehaj brez slabe vesti. lahko pa najprej zmanjšaš, pa boš videla, če bo že to dovolj, pa mogoče bo potem sam hotel bolj flaško kot zizo...

drugače pa ja, zalivančki morajo čakati, da se vodo pogreje in potem ohladi... ni malo časa

Mogoče en trik prijateljice, ki otročka hrani z am: ona vodo zavre, jo pusti, da se shladi na 37°C in da v termovko, da potem ostane te temperature (samo voda, nezmešana z mlekom). POtem ima mleko že odmerjeno za v flaško in samo sesipa not ter doda določeno količino tiste tople vode. Pa ima takoj pripravljeno:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 23:25:15   
ronja
koliko pa se ti in drugi trudijo v življenju pa verjetno ni odvisno od tega ali so bili dojeni ali zalivani user posted image ampak od same vzgoje sicer in karakterja.

mogoče je tvoj diabetolog mislil bolj v smislu, da če se nam ne da potrudit z dojenjem, dobijo otroci tak vzor in se tudi sami ne trudijo? Samo je treba vseeno pretehtat, do kod se še splača trudit - ker če je mama vsak zafrustrirana ali shirana zaradi dojenja, se to ipak nikomur ne splača.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 23:37:46   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
ona vodo zavre, jo pusti, da se shladi na 37°C in da v termovko, da potem ostane te temperature (samo voda, nezmešana z mlekom). POtem ima mleko že odmerjeno za v flaško in samo sesipa not ter doda določeno količino tiste tople vode. Pa ima takoj pripravljeno:)


to sem tudi jaz z vodo delala. ponoči je zakon (ko si zombi). ne daješ pa prej mleka not (na dno), ker se ful težje meša (to ti tud na navodilih od mleka piše) - prvo vodo in nato sam vrečko odpreš in une 3-6 meric not nasipaš (primerno količini vode - 30 ml na 1 merico), zapreš in "šejkaš" medtem ko tuli (heh). samo je še vedno to imo najhitreje pripravljeno. jaz sem termovko tud sabo trogala, ko sem šla ven in tam zmešala kjer je pač hotla jest. mislim da sem mela uno malo iz ikee - 0,5l al kok je že.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 23:55:31   
betty.ford
to z že pripravljeno temperaturno vodo mi je znano. tako da bom zagotovo ena teh mamic, ko prestopim mejo.
hvala za nasvet!

drugače pa sama ponavadi takšne zadeve z vilico premešam preden prešejkam. ampak ponoči mora biti to res nadležno. je lažje joško ven dat pa spat naprej...


mateyka
sem te kar na FB našla in ti poslala sporočilo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 23:56:00   
mateyka
aja, da posvetim to temo:
Predjamski
user posted image
s potepuhom
user posted image
Pintar
user posted image
Rotterdamski
user posted image
Darwin (dedi od slavnega Charlesa - tudi naturalist, filozof in doktor)
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 23:56:40   
betty.ford
mogoče je tvoj diabetolog mislil bolj v smislu, da če se nam ne da potrudit z dojenjem, dobijo otroci tak vzor in se tudi sami ne trudijo? Samo je treba vseeno pretehtat, do kod se še splača trudit - ker če je mama vsak zafrustrirana ali shirana zaradi dojenja, se to ipak nikomur ne splača.


res.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
18.7.2012 23:57:44   
betty.ford
mateyka, še prej preberi sporočilo user posted image

Erazem pomeni vreden ljubezni. prekrasno ime!

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 0:32:58   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford
mateyka sem te kar na FB našla in ti poslala sporočilo.


hja, no, zaenkrat mi še nisi user posted image

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 8:56:46   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Mogoče en trik prijateljice, ki otročka hrani z am: ona vodo zavre, jo pusti, da se shladi na 37°C in da v termovko, da potem ostane te temperature (samo voda, nezmešana z mlekom). POtem ima mleko že odmerjeno za v flaško in samo sesipa not ter doda določeno količino tiste tople vode. Pa ima takoj pripravljeno:)


Jaz sem tudi podobno delala....nikoli nisem šla vret vode takrat, ko je dete postalo lačno....sem imela že vse vnaprej pripravljeno.....user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 9:05:16   
alda
prvo dojila 3tedne in ji prav nič ne manjka. danes je kar zdrava, fajn razvita skoraj 15.letnica.
Fanta dojila 30mescev in odstavil se lih ni po svoji volji, a se je sprijaznil user posted image user posted image .
Je pa v primerjavi s punco dosti bolj podvržen bolezni, tudi alergije so prisotne-se je pa vse začelo takoj ko smo se nehali dojit.

Hrano pri punci sem pa pripravlja na enak način, kot je ena napisala: v eno termovko prekuhano vodo, v drugo čaj in ni bilo problema .

In mislim, da mi je bilo veliko lažje kam it lih s punco kot pa s fantom, ker joške pač nisem mogla pustit doma, flaško in dudko zavračal, še čaj in vodo je pil po žlici ib kasneje kar s kozarca brez  nastavka!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 9:50:32   
kokosh
No no, preden vas pobere od smeha ob dojiljah kolesarkah, milkshakih in homogeniziranem mleku - seveda kolo samo nima neposrednega vpliva na mleko, ampak njena histerija ob klicu od doma je bila pa svetovna "aaaa, a se je že zbudila? Saj še ni 3h. Kolk časa je pa spala? Malce jo zamoti, da še tole dokončam ... - Ne, ne, ne morem tega dokončat, grem, pridem nazaj, letiiim - a še vedno joka? A noče nehat? daj vzemi jo v naročje, da se pomiri. že letim. Čez 10 min bom doma. a se še ni pomirila? malce jo ponosi. ne morem hitreje ..." [mamica povsem iz sebe]

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 9:54:22   
ronja
to sem tudi jaz z vodo delala. ponoči je zakon (ko si zombi). ne daješ pa prej mleka not (na dno), ker se ful težje meša (to ti tud na navodilih od mleka piše)

Se vidi, da še nisem nobene flaške namešalauser posted image . Se opravičujem, seveda da tudi ona mleko v vodo, ne obratno, samo jaz sem zabluzila - mam v glavi cedevito, to edino znam namešatuser posted image .

to z že pripravljeno temperaturno vodo mi je znano. tako da bom zagotovo ena teh mamic, ko prestopim mejo.
Ja, no, potem pa veš, da ni treba vret vode, pa čakat, da se ohladi, a ne? Torej ni treba, da es dete dere;). Če veš, da bo dete kmalu spet lačno, pa lahko flaško pustiš na grelcu tačas, to tudi baje delajo (če nič ne spije, pa veš, da bo kmalu).

Je pa sigurno res, da lahko nedoječega otroka veliko lažje pustiš komu za dalj časa, saj zato ne bo lačen...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 9:58:40   
uškinamama
"uškina, ni Taras. pa tudi verjetno ne bi bil. preden sem otročka iztisnila (no, kakšno uro prej), sem rekla, da če bo fant, bo Erazem user posted image sem pa srečala enega fantiča na igrišču in si rekla, da to je pa res lepo ime user posted image bom pa za svoje vnuke težila user posted image "


A to lahko razumem , da imaš deklico? user posted image

In seveda , če še nisem, čestitke za tretjo srečo.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 9:59:23   
ronja
Ja, kokoš, seveda je vsaka mamica iz sebe, če otrok neutolažljivo joka (vsaj jaz še nisem videla kake ful flegma;) in seveda se nam tudi adrenalin sprošča, vendar pa: ko greš na kolo, adrenalin pokuriš, to je znanstveno dokazano dejstvo;). Poleg tega, ko bo ona vzela otroka v roke, se bo umirila in njeno telo bojo preplavili endorfini, občutki ugodja - ti zmanjšajo vpliv adrenalina, saj je točno to njihov namen - da nas pomirijo, ko nevarnost mine:). Tako da bo otrok dobil čisto ok mleko, brez skrbi;). Te stvari so kar dobro raziskane, oa tudi mleka ne dela samo tistih 15 min, ko je pod stresom, ampak ves čas in predvsem se pospešano dela takrat, ko se mala doji, takrat bo pa mami srečna, da je otrok sit in priklpljen, ne glede na to, kako furjasto si ti videla (trust me, I know;) - sem tudi vedno gonila iz službe v vrtec, pa čim sem dobila svojega otroka v roke in se je mala že v garderobi priklopila, te preplavi tisti spokojni občutek in ja, seveda čutiš adrenalin, kadar si pod stresom, čutiš pa tudi sproščenost, ko nisi. Ti hormoni se izenačujejo oz. kompenzirajo.)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
19.7.2012 10:27:57   
kokosh
Ok ok, potem je pa vse kul user posted image Svet rešen, punčki ni bilo treba piti kislega MM user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?