|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  70 71 [72] 73 74   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrke 2011
30.8.2011 13:08:52   
ribica81

IZVIRNO SPOROČILO: Jana73




user posted image
user posted image
 
PDP,
nick, starost, število , pregled, amniocinteza, kraj, morfologija
 
1. 10.
amon , x , user posted image 1 ,  x, KP
*Anna*, 28 let , user posted image 1 ,  x,   Notranjska
miska 21,  x, user posted image 0 ,  x,  x
sensiTive,  23 let, 0user posted image ,  po 23. maju,  okolica Ljubljane
superstar7, x, 0user posted image ,  x,  x
 
 2. 10.
igriva,  27 let, 0user posted image ,  23. marec, Lj
marelicadoo, 35 let, 0user posted image   8. avgust, Novo mesto, 25. maj
 
 3. 10.
pikomiko, 27 let, 0user posted image , 3. avgust, okolica Lj, 1. junij, user posted image
 
4. 10.
agotha,  x, 1user posted image  11. april,  x  
anonimna7 , x , 1 ,  x, x
anna_,  22 let, 0user posted image ,  9. junij, Gorenjska, že mimo
becky27,  28 let, 1user posted image , x, Lukovica
frutolino, 33 let, 1user posted image ,  11. julij, Krško, 16. maj
gospayamahica, 31 let, ,  x, Prekmurje, 23. maj, user posted image
 
5. 10.
Shilou, 27 let 0user posted image ,  x,  Maribor, 20. maj, user posted image
24julij, 30 let 2 ,  x,  x, narejena

6. 10.
nanita, 22 let, 0user posted image , x, Velenje, 3. junij, user posted image
betipol, x, 0user posted image ,  x, x, 7. junij
Aikido,  x, 1user posted image ,  x, Ce
Nevihta123, 34 let, 1user posted image , 17.marec, Sl. Konjice/CE, 16. junij, user posted image
inja22 , 24 let, 0user posted image ,  12.maj, Ivančna Gorica, 26.maj


 
7. 10.
vanilija,  25 let, 0user posted image ,  x, Dolenjska
 
8. 10.
lana777, 33 let, 1user posted image ,  31. marec, Štajerska
anonimen,  x, xuser posted image ,  11. marec, x
pozi,  x, 1user posted image ,  21. marec, Ce
Mica Potica, x let ,  x,  x, x, user posted image

9. 10.
Weeda, 27 let,  0 user posted image ,  15. julij, Komenda, 26. maj, user posted image

10. 10.
  primana,  22 let, xuser posted image ,  28. junij,  Logatec, 31. maj, user posted image
ŽanaTaja,  32 let, 2 user posted image ,  9. april, Kamnik
janja 506,  23 let, 0user posted image , 12. maj,  Štajerska, 7. junij
pokamoka,  30, 0user posted image ,  8. avgust,  Z SLO, 31. maj



11. 10.
diksy,  x, 1user posted image ,  11. april,  Štajerska
 
12. 10.
*rebecca*,  27 let, 0 ,  23. junij,  Notranjska

13. 10.
ribica81, 29 let, 0user posted image ,  6. junij, KP
carmik, 20 let, 0user posted image , x, Ljubljana, 30. maj
oktober11,  x, 0 user posted image ,  11. julij,   Maribor
 
14. 10.
vvvv,  x, 1user posted image ,  17. marec, Štajerska
divja,  29 let, 1user posted image ,  29. maj,  x, x
KOKICA32, x let, 1 ,  x, x, x, user posted image

15. 10.
 jeannetka,  31 let, 0user posted image ,  14. marec, MB/Francija
miska_piska, x, 2user posted image ,  x, LJ
jagodka1, 28 let, xuser posted image ,  1. april,  Gorenjska
veselka,  29 let, 1user posted image ,  29. marec,  x
 
16. 10. 
SRCE,  x, 0user posted image ,  x, x
 
17. 10.

18. 10.
jenny700, 24 let, 0user posted image ,2. junij, Gorenjska, 2. junij
Nia*, 30 let, 0user posted image ,  14. julij,  Celje, narejena

19. 10.
babkaa, 25 let, 0user posted image ,  6. april, MB, 2.junij
marjanita, 30 let, 0user posted image ,  23. maj, Gorenjska

20. 10. 
barb71,  x, 0user posted image ,  x,  Lj
si.pikica, 33 let, 0user posted image ,  6. julij, AC 12. maj, Koper, 13. junij, user posted image

21. 10.
ella Marela,  x, 1user posted image , 11.julij, Koroška, 13. junij, user posted image

22. 10.
sonc7nica, 30 let, 0user posted image , 6. maj, Ce, 20. junij
špelca marelca 1,  x, 2user posted image ,  x,  Lj, 20. junuij, user posted image
strumf, 28let, 1user posted image , 1.junij,  Kranjska,x
 
23. 10.

24. 10.
Sa.Ka, x, 1user posted image ,  18. marec,  x

25. 10.
Jana73, 38 let, 1user posted image , 26 julij, AC 23. maj, Velenje, 23.junij
zana21, x let, 2 , x, x, 22. junij


26. 10.
Zelenkaa, 28 let, 0 user posted image , 25. julij, AC 17. maj, Primorska, 20. junij, user posted image
škorec, 30 let, 1user posted image , x, x
nosek5, 27 let, 1user posted image ,  18. marec, LJ
Neya26, 28 let user posted image 0   x,  Lukovica, 13. junij
anak, 28 let, user posted image 0 ,  10. junij, CE, 10. junij
alenkica30, 30 let, user posted image 1 ,  15. junij, Ptuj, 16. junij, user posted image
lucy_,  x let, x , x, x

 
27. 10.

jagodaaa, x, 0user posted image , 28. marec,  NM
pikapolonica5, 27 let, 0 user posted image ,  x, x
pamb,  28 let, 1 , 0user posted image ,  8. junij, okolica Maribora, 20. junij
 
28. 10.

29. 10.
drejčy,  33 let, 1user posted image ,  x, Pomurje, 8. junij, user posted image
frnikola 982,  x, 0user posted image ,  x, x
asdf81,  x, 0user posted image ,  18. marec, x
Brižitka, 30 let, 1 ,  x,  Štajerska, x, user posted image  

30. 10.
sončica25, 26 let, 1user posted image29. junij, okolica Velenja, 29. junij
sabina bina, 28 let, 0 ,  x,  Vipava, x

31. 10.
 tedi2, 23 let, 1user posted image ,  23. junij, x
lananai , 30 let, 1user posted image ,  19.julij, Savinjska, 15. junij  
Klara-1,  28 let, 0user posted image ,  20. julij, Gorenjska, 14. julij, user posted image
bucka11,  25 let, x ,  x,  x

 

user posted image

SKUPAJ NAS JE :  77
NOSEČKE : agotha, asdf81

 Z NAMI ZAČELI:
 



user posted image

ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net                          - mama.si
      - nosečnica.si                             - babybook.si
          - noseča.com                             - pregnancy.org
    - bibaleze.si                               - bambino.si
                     - mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
- novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
   OTROŠKA IMENA
   ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
- Priznanje očetovstva
- Kako do otroškega dodatka?


INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA





(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 1776
   RE: Oktobrke 2011
30.8.2011 13:15:19   
KOKICA32
Na seznamu mi prosim popravite PDP  na 18.10.user posted image

(odgovor članu ribica81)
Neposredna povezava do sporočila: 1777
   RE: Oktobrke 2011
30.8.2011 13:20:31   
lananai
meni pa naslednji pregled na 14.09. user posted image

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 1778
   RE: Oktobrke 2011
30.8.2011 13:37:57   
nosek5
Ojla souser posted image ,

evo po dolgem času, se vam spet javljam malo. Danes iz pregleda in totalno v šoku, kako veliko kil sem uspela pridelati do sedaj. Ampak men se sploh ne zdi, da bi se ful ful zredila, očitno se tako počutim zaradi hormonov, ki me dajejo sedaj v nosečnosti user posted image , bo že bolje. Kako ste kej v teh poletnih dneh, men je totalno vroče in komaj čakam na ohladitve, ampak ne veliko, malo, tako da ne bom dihala kot slončekuser posted image .
Mala je težka okrog 2kg, jst sem pa dopolnila 32. teden. Tako me brca in se preteguje, da me že vse boli. Kaj šele bo.Počasi bom začela pripravljati stvari, pa se mi sploh nikamor ne mudi. Naslednji pregled imam 21.9.. To je zaenkrat vse, aha, na morju smo tudi bili in je bilo fenomenalno.

Pridne bodte in se tipkamo.
Uživajte v teh zadnjih tednih.

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 1779
   RE: Oktobrke 2011
30.8.2011 17:57:08   
pikomiko
Oktobrčice, ki ste že mamice in ste rodile v Lj, eno moško vprašanje. No saj tudi mene zanima user posted image .

Mojega dragega skrbi, kje bo on parkiral, ko me bo peljal rodit. Ali bo moral iskati parking, jaz pa bom šla brez njega v porodnišnico na sprejem? Ali so vas vaši user posted image pripeljali na vhod iz Zaloške ali zadaj? Kolikor sem jaz zvedla nas sprejemajo samo še zadaj, A JE TO RES???

Drugače pa sem danes končala z likanjem malih cotik. Kmalu bom mogla pripravit še potovalko, če nas kaj preseneti že v septembru user posted image . Nekatere pišete, da vam otrdeva trebuh, jaz ne vem da bi mi. Edino zvečer me user posted image mrcvari po mehurju in črevesju pa ne brce, čuti se kot močan utrip srca ampak navzven zelo malo, notri je pa štala. Ne vem kaj mu ne paše.

Ali ima katera kakšen lep verz oz misel za ob rojstvu, jaz imam enega pa ga nebi ponavljala za prijateljico PRIŠEL JE DA BI BIL MOJ-NAJIN IN NEKOČ SAM SVOJ,... to bi napisla na fotko. Kaj pravte? Se priporočam za kaj lepega.

Uživajte v tem vremenu, ker je zelo prijeten v primerjavi s prejšnjim tednom. Pa pa

(odgovor članu nosek5)
Neposredna povezava do sporočila: 1780
   RE: Oktobrke 2011
30.8.2011 20:40:03   
lananai
Meni ti verzi ob rojstvu delujejo tko zlajnano. Rajš preberem nekaj, kar pride od srca v tistem trenutku, ker je toliko bolj iskreno. Midva sva se v porodni skupaj spomnila SMSa in pošiljala enakega. Sem pa že vnaprej vedela, da hočem na koncu imet napisano tole: "Zdaj bomo kak mesec še na dopustu, potem se pa že kaj vidimo!" Ker mi res ni bilo do tega, da bi mi par dni po porodu že hodili na obisk, če se slučajno ne bi OK počutila. Seveda sem se počutila vredu, zato so kasneje tudi obiski prišli že prej.

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 1781
   RE: Oktobrke 2011
30.8.2011 22:06:18   
ŽanaTaja
Pikomoko ko sem šla prvič rodit, mi je ponoči odtekla voda..takrat me je moj pripeljal odzadaj v Lj porodnišnici drugje te itak ne more šel z mano noter in potem šel prestavit avto. Kam nimam pojma, ampak verjetn kje blizu, sej ponoči tam ni gužve.
Lani ko sem rodila drugič, sem imela datum za sprožitev poroda v soboto zjutraj, tko da sva parkirala kr tam zraven porodnišnice...kako pa kaj čez teden pa nimam pojma.
Je pa zadnjič prišel en par, pa so njo sprejeli v triaži spodaj z popadki njega so uprašal kje ma avto, da ga naj gre kam prestavit, k bo njegova rodila..je reku da neve kam ga naj da in so mu svetovale garažo...

Težko je to vem sploh tam okol porodnišnice k nimaš kje parkirat...še najhuje pa je ko greš z sončkom domov in pride tvoj po tebe pa se uno tele od varnostnika tam neki buni kaj češ tam parkirat pred vhodom..ja halooouser posted image  Lani ko sem šla domov z Kiaro je takooo lilo avto je moj pustil v treh krasnih..kam boš hodu z lupinco po tistem dežju in sva počakali spodaj da je moj pripeljal avto..ma za 20sekund pa je že prletu un da se pa tam ne more parkirat...budale resuser posted image

Upam, da sm ti vsaj mal pomagala...

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 1782
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 5:55:26   
pokamoka
heeej
Dobro jutro:):):) Sem že pokonci eno uro... skuhala kavo za oba, zajtrk, zdaj pa malo gledam in čekiram po spletu. Kaj pa naj??? Berem knjige kot norc... se bojim, da jih bo v knjižnici zmanjkalo:):):)

Moje počutje je kr o.k. Lahko spet (po dolgem času) napišem. Sicer se še vedno pazim in precej počivam, ker mi je bilo pač tako ukazano, ampak je res bolje. In to me zeloooo veseli:):):) Kot sem že pisala, mi imamo že vse pripravljeno. Zdaj enkrat se bom lotila še prati cunjice za malo dete, da še to pripravim. Hja, kmalu bo treba pripravit tudi potovalko, če nas bo kaj presenetilo. Upam, da ne... da bom šla v porodnišnico ob dogovorjenem datumu za CR in to bo to.

Trebušček mi raste v špičko... mi je tak smešno. Nekako mi ni še v nadlego:) Moram rečt, da mi je prav fajn bit nosečka:):):) Mi je pa fajn, da se ne redim. Sem pridelala +9 kg (kdaj pokaže tudi +10) in to se mi zdi zeloooo dobro. S tem, da jem takrat, ko mi paše in tisto, kar mi paše. Torej, se nič ne zadržujem s hrano.

Moram pa napisati, da se zadnje dneve precej ukvarjam z mislijo, kako bo. Kako bo na porodu, kako bo z dojenjem in kako bo potem, ko pridemo domov. Hmmm... strah me je kot norca. Strah pred neznanim... to je moja stalnica:) In sem vedela, da bo tudi zdaj tako.

Pikomiko... če bi ti trebuh otrdeval, bi zagotovo vedela, ker ni ravno prijetno. Tak da bodi vesela, da ne veš, kako to izgleda. Kako pa je s parkiranjem v Lj. pa ne vem, ker jaz hodim v Postojno. Tak da ti pri tem ne morem svetovati.

Toliko za zdaj... se še javim in kaj napišem...
pa pa

(odgovor članu ŽanaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 1783
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 8:15:41   
špelca marelca 1
Ojla - kako ste kaj......
Se že dolgo nisem nič javila - smo bili na morju cel avgust - zdej pa še mal službe pol pa počas proti Rimu user posted image .

Glede parkiranja v ljubljani..... Res je - če prideš zjutraj in dopoldne je skoraj prava utopija dobiti parkirno mesto. Seveda imaš lahko srečo, da glih kdo gre. Drgač je pa praktično nemogoče. V porodnišnico prideš lahko kjer hočeš - saj je povezano. Ampak načeloma je lažji dostop od zadaj, ker spredaj je ogromno stopnic. Varnostnik dovoli, da se pripelješ stopiš iz avta in avto nemudoma odpelješ - se ne da nič pregovarjat 5 minut pa ena minuta pa to... Jaz nisem hotela sama v porodnišnico, tako da sva skupaj z možem iskala parkirišče - seveda sva imela srečo user posted image  in sva šla potem skupaj peš notri (zadaj). Je pa res malo bolj zoprno potem ko greš domov.

Sem brala da ste klepetale okrog alkohola in fiziološke. Jaz mislim da je fino imet doma alkohol oziroma tiste robčke. Ker alkohol popek izsušuje in razkužuje. Fiziološka je ubistvu samo čista voda in z njo samo spiraš svinjarijo okoli popka, pa za učke pa za nosek pa tako. Res pa je odvisno tudi od tega kolikokrat pride patronažna. Pri meni je bila samo enkrat in si ne predstavljam da bi popek očistili samo takrat.

Lepo se imejte.

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 1784
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 8:24:03   
pikomiko
ŽanaTaja hvala za odgovor, približno se mi je zdelo, da je tako, da ne moreš avto pustiti zadaj.

lananai ne želim pošiljat verzov ampak bi rada na fotografijo otroka, katero bova potem pošiljala po pošti v zahvalo, napisala eno lepo misel o rojstvu, otrokove podatke in tudi to da se čez kakšen mesec ali dva veselimo srečanja. Samo vprašala sem, če imate kakšno na zalogi.

pokamoka a v Postojni je zagotovljen parking. Mene G ni nič vprašala kam bi šla rodit, enostavno mi je dala napotnico za Lj, drugače imam približno enako daleč do Postojne. Jo moram vprašat, če je sedaj nujno da grem v Lj.

Lep dan želimuser posted image

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 1785
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 8:26:22   
pikomiko
Špelca marelca 1 hvala user posted image

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 1786
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 8:38:32   
špelca marelca 1
 ni za kajuser posted image .

saj res - kako je to z napotnico. a na napotnici piše točno kam te napotujejo - v katero porodnišnico? Jaz je še nimam. Za nazaj sem pa že pozabila user posted image .

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 1787
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 10:54:19   
pikomiko
Ja meni piše za ljubljansko porodnišnico, če pa moram nujno tja bom pa še vprašala.

naslednji pregled 7.9.2011, kje pa je naša jana73??? A si na dopustu? Ti kar uživaj user posted image

(odgovor članu špelca marelca 1)
Neposredna povezava do sporočila: 1788
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 11:16:07   
marelicadoo
ojla

jaz tudi danes dobila napotnico za porodnišnico novo mesto

in glede na to da se prav fino počutim sploh zdaj ko je user posted image zrastla in me ne more brcat tako močno ampak se samo še lepo obrača in prteguje pa tako da zdajle je bilo prav lepih nekaj noči seveda z rednim vstajanjem na približno dve uri ampak drugače je bilo pa mirno user posted image

sem pa zdaj ugotovila da bo šlo počasi zares in da bo treba počasi vse pripravit za malega in seveda torbo za porodnišnico

tako da naslednji pregled imam 14.9.2011 in mi bodo naredili ctg

ampak da mi ne bo dolgčas mam še materinsko šolo naslednji torek traja pa 4 tedne - tako da upajmo da bo mali počakal do konca user posted image

pozdravček vsem

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 1789
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 11:52:42   
sabina bina
oj punce

eno vprašance mam.
a mormo it na socialno rihtat te papirje nujno 60 dni pred porodom al lahko tud kasnej,recimo 30dni prej?ker mi je na socialni rekla,da morm kao nujno 60dni prej,ker to s papirji kao ful traja.men se gre pa zarad višine porodniške.pač ena plača več v septembru (avgustovska plača).rok mam pa 30.okt.

uživajte maximalno user posted image

(odgovor članu marelicadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 1790
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 11:59:07   
frutolino
Jutro vsem!

Res je dobro jutro! To pa zato ker sem po 1 mesecu spala 10ur skupaj skoraj brez presledka! Namreč vsako noč sem se zbudila okrog 2. in nisem spala do 5 ure zjutraj! Mal zaradi trebuha, mal zaradi vročine, itd!

Včeraj sem pa od 10 ure dopoldne do 22. ure zvečer pohajala! Najprej na nekem obisku, pol pa celi dan šopinga v BTC LJ zvečer pa še kino Smrkci! Sem bla tolk utrujena, da sem mislila, da bom šla kar rodit! In sem šla ob polnoči spat in sem spala do 10 ure danes zjutraj! In se počutim fenomenalno!!!! Res je, da sem malo pretiravala ampak zdej pa res obljubim, da bom nehala s temi svojimi nakupovalnimi pohodi!

Včeraj sem od kolegice dobila dve vreči fenomenalnio lepih in še bolj ohranjenih cotk, objekic, majč, kavbojk, zimskih žaljev za načega malega! Če ga vsak dan 3x preoblečem ne bo ponucal vseh oblek! ha, ha! Se bomo lahko spet šli manekene!

Danes imam kontrolo pri diabetologu! Upam, da bo vse OK! Vam javim! Pa še na pogovor za EA grem, da vidim kako je s temu! Pa še mušter za matične celice v javno banko moram izpolnit in jih ga poslat! Ja imam še kar nekaj dela!
Pa verjetno bom danes začela cotke prat, ker jih je tolk, da glava boli!

Napotnica je napisana nasplošno in velja za vse porodnišnice porodnišnice v Sloveniji! Vsaj moja je taka!

No bodite pridne in se slišimo!

frutolino

(odgovor članu špelca marelca 1)
Neposredna povezava do sporočila: 1791
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 11:59:17   
špelca marelca 1
sabina bina - uglavnem je tako - na csd moraš enkrat med 30.8.2011 in 30.9.2011. 30.8.2011 je 60 dni pred rokom 30.9.2011 pa je 30 dni pred rokom. 2.10.2011 naj bi nastopila porodniško, če se odločiš da greš prej 28 dni.
še nisi zaposlena 12 mesecev? Če si zaposlena več kot eno leto je pa tako ali tako vseeno, saj se ti štejejo vse plače v zadnjih 12 mesecih! Razen če imaš sedaj ful boljšo plačo kot laniuser posted image

(odgovor članu sabina bina)
Neposredna povezava do sporočila: 1792
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 12:46:26   
sabina bina
ma s temi službami mam skoz probleme, odkar sem se preselila na s.primorsko user posted image
od lanskega avgusta pa do februarja letos sm bla na zavodu in sem prejemala nadomestilo.marca letos pa sm dobila službo,ampak sm pol kmal zvedla,da sm noseča in ker sm mela pogodbo za 3 mesece mi je seveda niso podaljšal.no za 1 mesec še.in od julija naprej me je pa znanc zaposlil,da bom mela vsaj neki porodniške.in ker mam tok različnih prihodkov,mi prov pride še avg.plača user posted image

(odgovor članu špelca marelca 1)
Neposredna povezava do sporočila: 1793
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 13:04:53   
Mica Potica
IZVIRNO SPOROČILO: pokamoka


Trebušček mi raste v špičko... mi je tak smešno. Nekako mi ni še v nadlego:)



Pokamoka: jaz hodim na telovadbo za nosečnice v medicinski center Dobrna. Tam nam punca vsake toliko časa nekaj s prsti meri po trebuhu. In sicer, pravi da se pri tistih, ki imajo malce bolj ojačane trebušne mišice, pojavi pojav š**** oz. špičastega trebuha.  Pri porodu menda te mišice pritiskajo na plod in ga "po domače rečeno" zadržujejo oz. ne pritiskajo proti porodnemu kanalu.  Tako nekako sem jo jaz razumela. Ni sicer nič hudega, menda imajo to vse športnice. Predpišejo pa ti neke vaje.

Meni je zadnjič izmerila s prsti in rekla, da že imam to in da moram delati te vaje.  ( da ne bo pomote, malce sem bila presenečena, ker niti slučajno nisem športnica, a je potem rekla, da lahko tudi z dihalnimi vajami pri petju ojačaš te mišice. to bi pa znalo biti zaradi zbora ). Skratka, nosečnica mora med vsako vajo stiskati popek navznoter, pri takšnih primerih, pa moraš, kadar ležiš, še medenico oz. križni del potisniti navzdol k podlagi, da nimaš loka pod hrbtenico in nato delati vaje. nič kaj težkega.

Ravno včeraj mi je zopet merila, in je rekla da je zdaj ok.

Če te zanima, pokliči na Dobrno v medicinski center, ter prosiš za punco, ki ima telovadbo za nosečnice in jo vprašaš. Če najdem link, ti ga kar pripomam gor.

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 1794
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 13:15:31   
Mica Potica
pokamoka, sem ti številko poslala kar preko sporočila.

(odgovor članu Mica Potica)
Neposredna povezava do sporočila: 1795
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 13:51:50   
*lenc@*
IZVIRNO SPOROČILO: špelca marelca 1

ni za kajuser posted image .

saj res - kako je to z napotnico. a na napotnici piše točno kam te napotujejo - v katero porodnišnico? Jaz je še nimam. Za nazaj sem pa že pozabila user posted image .


men je rekel g, da pred 37(če ne celo 35) tednom grem v LJ ali Izolo, ker je za nedonošenčke zelo poskrbljeno, potem pa po želji

_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu špelca marelca 1)
Neposredna povezava do sporočila: 1796
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 13:57:42   
*lenc@*
IZVIRNO SPOROČILO: ribica81


IZVIRNO SPOROČILO: Jana73




user posted image
user posted image
 
PDP,
nick, starost, število , pregled, amniocinteza, kraj, morfologija
 
1. 10.
amon , x , user posted image 1 ,  x, KP
*Anna*, 28 let , user posted image 1 ,  x,   Notranjska
miska 21,  x, user posted image 0 ,  x,  x
sensiTive,  23 let, 0user posted image ,  po 23. maju,  okolica Ljubljane
superstar7, x, 0user posted image ,  x,  x
 
 2. 10.
igriva,  27 let, 0user posted image ,  23. marec, Lj
marelicadoo, 35 let, 0user posted image   8. avgust, Novo mesto, 25. maj
 
 3. 10.
pikomiko, 27 let, 0user posted image , 3. avgust, okolica Lj, 1. junij, user posted image
lenca, 33, 1user posted image , okolica LJ, user posted image
 
4. 10.
agotha,  x, 1user posted image  11. april,  x  
anonimna7 , x , 1 ,  x, x
anna_,  22 let, 0user posted image ,  9. junij, Gorenjska, že mimo
becky27,  28 let, 1user posted image , x, Lukovica
frutolino, 33 let, 1user posted image ,  11. julij, Krško, 16. maj
gospayamahica, 31 let, ,  x, Prekmurje, 23. maj, user posted image
 
5. 10.
Shilou, 27 let 0user posted image ,  x,  Maribor, 20. maj, user posted image
24julij, 30 let 2 ,  x,  x, narejena

6. 10.
nanita, 22 let, 0user posted image , x, Velenje, 3. junij, user posted image
betipol, x, 0user posted image ,  x, x, 7. junij
Aikido,  x, 1user posted image ,  x, Ce
Nevihta123, 34 let, 1user posted image , 17.marec, Sl. Konjice/CE, 16. junij, user posted image
inja22 , 24 let, 0user posted image ,  12.maj, Ivančna Gorica, 26.maj


 
7. 10.
vanilija,  25 let, 0user posted image ,  x, Dolenjska
 
8. 10.
lana777, 33 let, 1user posted image ,  31. marec, Štajerska
anonimen,  x, xuser posted image ,  11. marec, x
pozi,  x, 1user posted image ,  21. marec, Ce
Mica Potica, x let ,  x,  x, x, user posted image

9. 10.
Weeda, 27 let,  0 user posted image ,  15. julij, Komenda, 26. maj, user posted image

10. 10.
  primana,  22 let, xuser posted image ,  28. junij,  Logatec, 31. maj, user posted image
ŽanaTaja,  32 let, 2 user posted image ,  9. april, Kamnik
janja 506,  23 let, 0user posted image , 12. maj,  Štajerska, 7. junij
pokamoka,  30, 0user posted image ,  8. avgust,  Z SLO, 31. maj



11. 10.
diksy,  x, 1user posted image ,  11. april,  Štajerska
 
12. 10.
*rebecca*,  27 let, 0 ,  23. junij,  Notranjska

13. 10.
ribica81, 29 let, 0user posted image ,  6. junij, KP
carmik, 20 let, 0user posted image , x, Ljubljana, 30. maj
oktober11,  x, 0 user posted image ,  11. julij,   Maribor
 
14. 10.
vvvv,  x, 1user posted image ,  17. marec, Štajerska
divja,  29 let, 1user posted image ,  29. maj,  x, x
KOKICA32, x let, 1 ,  x, x, x, user posted image

15. 10.
 jeannetka,  31 let, 0user posted image ,  14. marec, MB/Francija
miska_piska, x, 2user posted image ,  x, LJ
jagodka1, 28 let, xuser posted image ,  1. april,  Gorenjska
veselka,  29 let, 1user posted image ,  29. marec,  x
 
16. 10. 
SRCE,  x, 0user posted image ,  x, x
 
17. 10.

18. 10.
jenny700, 24 let, 0user posted image ,2. junij, Gorenjska, 2. junij
Nia*, 30 let, 0user posted image ,  14. julij,  Celje, narejena

19. 10.
babkaa, 25 let, 0user posted image ,  6. april, MB, 2.junij
marjanita, 30 let, 0user posted image ,  23. maj, Gorenjska

20. 10. 
barb71,  x, 0user posted image ,  x,  Lj
si.pikica, 33 let, 0user posted image ,  6. julij, AC 12. maj, Koper, 13. junij, user posted image

21. 10.
ella Marela,  x, 1user posted image , 11.julij, Koroška, 13. junij, user posted image

22. 10.
sonc7nica, 30 let, 0user posted image , 6. maj, Ce, 20. junij
špelca marelca 1,  x, 2user posted image ,  x,  Lj, 20. junuij, user posted image
strumf, 28let, 1user posted image , 1.junij,  Kranjska,x
 
23. 10.

24. 10.
Sa.Ka, x, 1user posted image ,  18. marec,  x

25. 10.
Jana73, 38 let, 1user posted image , 26 julij, AC 23. maj, Velenje, 23.junij
zana21, x let, 2 , x, x, 22. junij


26. 10.
Zelenkaa, 28 let, 0 user posted image , 25. julij, AC 17. maj, Primorska, 20. junij, user posted image
škorec, 30 let, 1user posted image , x, x
nosek5, 27 let, 1user posted image ,  18. marec, LJ
Neya26, 28 let user posted image 0   x,  Lukovica, 13. junij
anak, 28 let, user posted image 0 ,  10. junij, CE, 10. junij
alenkica30, 30 let, user posted image 1 ,  15. junij, Ptuj, 16. junij, user posted image
lucy_,  x let, x , x, x

 
27. 10.

jagodaaa, x, 0user posted image , 28. marec,  NM
pikapolonica5, 27 let, 0 user posted image ,  x, x
pamb,  28 let, 1 , 0user posted image ,  8. junij, okolica Maribora, 20. junij
 
28. 10.

29. 10.
drejčy,  33 let, 1user posted image ,  x, Pomurje, 8. junij, user posted image
frnikola 982,  x, 0user posted image ,  x, x
asdf81,  x, 0user posted image ,  18. marec, x
Brižitka, 30 let, 1 ,  x,  Štajerska, x, user posted image  

30. 10.
sončica25, 26 let, 1user posted image29. junij, okolica Velenja, 29. junij
sabina bina, 28 let, 0 ,  x,  Vipava, x

31. 10.
 tedi2, 23 let, 1user posted image ,  23. junij, x
lananai , 30 let, 1user posted image ,  19.julij, Savinjska, 15. junij  
Klara-1,  28 let, 0user posted image ,  20. julij, Gorenjska, 14. julij, user posted image
bucka11,  25 let, x ,  x,  x

 

user posted image

SKUPAJ NAS JE :  77
NOSEČKE : agotha, asdf81

 Z NAMI ZAČELI:
 



user posted image

ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net                          - mama.si
     - nosečnica.si                             - babybook.si
         - noseča.com                             - pregnancy.org
  - bibaleze.si                               - bambino.si
                    - mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
- novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
  OTROŠKA IMENA
  ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
- Priznanje očetovstva
- Kako do otroškega dodatka?


INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA







_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu ribica81)
Neposredna povezava do sporočila: 1797
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 16:04:25   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: pikomiko
lananai ne želim pošiljat verzov ampak bi rada na fotografijo otroka, katero bova potem pošiljala po pošti v zahvalo, napisala eno lepo misel o rojstvu, otrokove podatke in tudi to da se čez kakšen mesec ali dva veselimo srečanja. Samo vprašala sem, če imate kakšno na zalogi.


Potem pa npr. kaj takega: Prišel je _____, ki je naju spremenil v nas. To mi je simpatično. user posted image

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 1798
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 18:05:51   
pokamoka
heeej
Se še enkrat mal oglašam, ker sem vas glih mal prebrala...
Pikomiko... ja, v Postojni je okrog in okrog porodnišnice parkirišče, tak da se ziher dobi prosto mesto. Boljše je sicer parkirati na mestih, kjer ni potrebnega listka iz avtomata, ker ti ga potem ni potrebno menjevati vsaki dve uri. Hmm... a sm zakomplicirala. V glavnem... imajo parkirišče, na katerem je do dveh ur brezplačno parkiranje, ampak moraš na avtomatu vseeno dobit listek. In potem ga moraš potemtakem menjavati vsaki dve uri, da ti pač ne zaračunajo. Ma to ni preko noči. Drugače so pa še parkirišča za porodnišnico, ki so namenjena osebju, ma se dobi tudi prostor, ki je za vse splošno rabo.
Napotnica... meni jo je napisal G na splošno... pač porodnišnica. In nič katera. Itak sem odločena, da grem v Postojno, ma lahko greš kamor koli... zdaj, če ti pa piše na napotnici točno porodnišnico, pa ne vem kako je s tem... verjetno morš it tja. Al pa vprašaj na naslednjem pregledu.

Mica Potica... dobila tvoje sporočilo in prebrala tvoja navodila:):):) Hmm... meni sicer ni moj G nič rekel, da bi blo to kaj narobe, vem pa ja, da se to dogaja pri športnicah ... in puncah, ki precej uporabljajo trebušno prepono. Hja, tut jaz nisem športnica, ma trebušno prepono zelooo uporabljam:):):) Hmm... očitno imava skupno aktivnost... Imam pregled v ponedeljek, pa ga bom vprašala... mi je pa rekel zadnjič, ja, da imam precej visoko vse skupaj:)

Toliko za zdaj... se beremo...
pazite nase... lepo se pripavljajte... in veliiiiiko počivajte, ker potem (menda) ne bo časa za počitek
pa pa

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 1799
   RE: Oktobrke 2011
31.8.2011 20:30:29   
Sa.Ka
Čer. Evo, jaz sem upravičeno slabe volje, ker se je naš user posted image obrnil, sedaj sedi in ta obrat sem čutila 3 dni. Teža je ok, spol tudiuser posted image , magnezij moram nujno nehat jemat, ker sem ga zdaj 2 dni ful ravno zaradi tega obrata, ki je tako bolel. Imam upravičeno špičast trebuh. Danes je že bolje, ker nisem vzela nič mg in mi trebuh nič ne otrdeva.user posted image Se je pa tako lepo usidral na rit, da je majhna možnost da gre nazaj v glavično vstavo.user posted image

Zdaj gre pa zares. 21 sept. imam že ctg, potem UZ in posvet, v primeru, da se user posted image ni obrnil. Potem dalje datum za zunanji obrat in če ne uspe napovedan CR.user posted image Evo, tega se pa bojim. Ker naravni porod je naravni, z ritko naprej pa ne smem rodit zaradi prejšnjih poškodb pri porodu.
Res sem žalostna, ker to pomeni daljše okrevanje po porodu pa še in še. Edino fajnje to, da bom cartala pred napovedanim pdp-jem.user posted image

Za Postojnsko porodnišnico se ni za bat zaradi parkirišč.user posted image Jih je čez cesto 3x več kot pred samo bolnico.

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 1800
Stran:   <<   < Prejšnja stran  70 71 [72] 73 74   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  70 71 [72] 73 74   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Vrnitev na delovno mesto poporodniškem dopustu
viki92

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?

• Težave z usklajevanjem službe in družine (48%)

• Strah pred izgubo službe (11%)

• Prilagoditev na novosti in spremembe na delovnem mestu (10%)

• Preobremenjenost in pomanjkanje energije (15%)

• Z vrnitvijo na delovno mesto nimam težav (15%)


Število vseh glasov: 91

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!