|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  117 118 [119] 120 121   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 14:01:42   
aqua77
IZVIRNO SPOROČILO: soncek3

IZVIRNO SPOROČILO: aqua77

Potem smo šibali v Lj po popust za mulcvagen in nato končno v BC po voziček!!!! Sva ga komaj v avto stlačla, vse te škatle... user posted image user posted image  Mi je pa taaaaaaako lep pa sem čist nora, pa lupinico že mamo, pa adapterje za lupinico, pa torbo, pa spodnjo torbo, pa šoping mrežo, mrežo proti komarjem, pa proti dežju palstiko, pa marelo, pa zimsko vrečo... Mater je ene dodatne opreme, ko da avto kupuješ... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   


A to je po ta novem ime za voziček??user posted image user posted image  Prvič slišim.
Mi smo tudi komaj škatlo od vozička stlačili v prtljažnik, smo mogli zadnje sedeže podret... user posted image

Lep dan še naprej!



Ja sonči, to je ta domače ime za voziček! user posted image  user posted image  user posted image

Midva sicer nisva podirala zadnjih sedežev, ker če bi jih morala bi bla kriza, ker se na avtu od dragega sedeži ne podrejo... user posted image user posted image

Jaja pa še sladoledek sem dobila od Meka... user posted image user posted image  Sem se prekršla včeraj, ker sem se v celem prejšnjem mesecu redila samo pol kile, mali je pa dobil 600g. user posted image

_____________________________

" Neka bude, što biti nemože."
P.P.Njegoš

(odgovor članu soncek3)
Neposredna povezava do sporočila: 2951
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 14:50:51   
MetiLu
Da se še malo javim. Sva danes uspela že skoraj vse zrihtat, samo v Kik pa nisva šla, zdej mi je pa kar malo žal user posted image  sem danes namreč navlekla nase lanene nosečniške hlače iz prve user posted image  in me tiščijo pod trebuhom user posted image  nosečniških kavbojk tud več ne morem nosit iz istega razloga, tako da sem zdej obstala na dvojih, bolj športnih hlačah in pajkicah ... mah, bom vseeno probala najdt kaj nenosečniškega, kar lahko pod trebuh zvlečem, nosečniških pa ne bom kupovala, si bom rajši kaj na jesen privoščila na mojo poporodno postavo user posted image user posted image user posted image

Sva bila pa dones tud midva v McDonaldsu, zbirava kozarce od kokakole user posted image ... Sej zdej sem pa tud že eno porcijo paradajz solate z mocarelo zbasala, mi je spet zadišala... kile bom pa naslednji teden preverila pri G, vmes se pa ne vagam user posted image

Sonček, kako je moje železo zvem drug teden, samo jaz že dva meseca preventivno jemljem sirup Floradix Floravital in se mi je železo celo malo dvignilo, glede na zadnje meritve. Ga pa vmes kakšen dan tud ne vzamem. Proti zaprtosti oz. težkem odvajanju pa meni zdej pomagajo magnezijeve šumečke, pa v Hoferju midva kupujeva eno njihovo vodo Well&Active, ki vsebuje tud magnezij in kalcij. Vsak dan spijem eno (pol litra) grem prov lažje na wc user posted image

Suzika, jaz sem za odhod domov pripravila bodi z dolgimi rokavi, kapico in hlačke/žabice, ki so sicer brez stopalc. Pol sem dala zraven še nogavičke in ene kjut balerinke iz blaga. Zdej pa kolebam, če bo treba še kakšno jopico? Dekice ne bomo rabili, mogoče tetra pleničko za pokrit user posted image  A morajo bit cunjice vse čist nove, al je lahko kakšen kos tud od prej? Mal butasto vprašanje, samo ne vem v čem je fora teh novih kompletkov user posted image  jaz imam še od tamalga eno lepo belo jopico iz krsta, ki jo je imel mogoče 3x oblečeno, pa bi jo ponucala, če bo bolj hladen poletni dan, ko bomo šli domov...

Popoldan gremo pa smrekove vršičke nabirat, upam, da jih nismo že zamudili. Je treba narest sirup, ker našemu tamalemu pozimi ta sirup najboljš pozdravi vse dihalne težave, prehlade, kašlanje... smo kar mrzli brez tega user posted image  tko, da bomo šli malo gozd raziskat...

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu aqua77)
Neposredna povezava do sporočila: 2952
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 15:39:38   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: Suziiika

No glede tega z priznanjem očetovstva, se lahko rihta preden se dobi otrokov rojstni list? Pa kako je z očetovskim dopustom, ker moj je bil v pisarni včeraj, pa so mu rekli, da to rihta po porodu ko bo mel rojstni list, pa da pol čaka kaki teden da mu oddobrijo dopust? Js pa ne bi bla glih sama rada tisti prvi teden user posted image  Kako natrofit to, da točno trofiš datum začetka ko je dragi doma? Al to si sam določi al kak? Čist sm zmedena user posted image

Pa dobrodošla monmaruser posted image

Nič grem neki pojest, pa se k sebi spravit, pol pa počas prat začet.. Lep dan vam želim punce, pa pazite nase. user posted image vskega
suziika, očetovstvo lahko urejaš pred rojstvom,  kar ti iz lastnih izkušenj priporočam. Sicer bo moral takoj po rojstvu urejat, podpisat morta papirje oba, kar pomeni, da boš morala z njim letat tudi ti. Poleg tega bo tako tvoj pravočasno papirje dostavil svoji kadrovski službi. koristit ga lahko začne od otrokovega rojstva dalje, to pomeni, da mora otrok dejansko bit že zunaj user posted image  koristi lahko 15 dni skupaj ali 11 dni po dnevih, kar mora javit 14 dni pred koriščenjem. Ostalih 75 dni je neplačanih in jih lahko koristi do otrokvega 6. leta.

monmar dobrodošla

železo: so mi ob testu sladkorja ugotovil nizko železo, zato vsak drugi dan vzamem šumečo tableto železa+ folne s C vitaminom, ker se tako železo bolje absorbira. Drugače pa tisti dan pijem veliko donata (ima veliko magnezija, prežene zgago, pa še zapre me ne)

bauhi in kile so na +10,5kg, ta malo brca med jetra in rebra, tako, da se po mojem počasi obrača. Se pa prav nogico čutiuser posted image
je pa trebuh ful velik, zgleda, da gre vse na ven, nič v križ. Bomo pa drug teden vidli, kako in kaj. Mislim, da bo morfologija, čeprav ni nič reklauser posted image

< Sporočilo je popravil frufru -- 11.5.2011 15:46:43 >

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 2953
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 20:01:42   
Suziiika
Hej bejbe,

vas na hitro pozdravim.
Čisto sem ubita, sma iz materinske ravno -- čeprav še ob 3 nisem vedla al bi sploh šla al ne, ker me je tak kuhalo pa v križu špikalo, ampak trmasta js user posted image  Je pa blo vredu pol, zgleda sem se mogla spočit malo, ker sm celo dopoldne prala pa kosilo, pa me že malo prej zdej začne matrat -- se bom mogla naučit nazaj držat malo. user posted image
Smo pa danes previjali, pa se učili dihati user posted image  Je blo kr fejst zanimivo, sma se pa danes kr do zdr. peljala z avtom (drugače parkirama v europarku), ker nism hotla tvegat, že tak me tak dol tišči cel dan.

Sma pa po materinski skočla v ruter, in sem nabavla tetra plenice (10 kom) za 10 evrov user posted image  tak da zdej jih mam 14 svojih pa 11 sposojenih -- zaenkrat bo to to. V kiku sem nabavla tiste podlogice za na jogi da ne premoči, so sicer 70x50, pa sem vzela dve, pa bomo doštukali - je pa ena 3 evre pa še neki - kak se bo pa obnesla bomo pa vidli. Aja pa eno tisto majčko ko je bla v reklami, je tak luštn material, sem sicer vzela najmanjšo (36) številko,da bom mejbi še pol lahko jo kej ponucala, pa drugače v življenju nisem kupla 36 št., samo te so ble pa tak velke 38 pa naprej.
Pa za hec skočima še zraven v dipota, pa sem našla tako fajn podlogo za previjalno za 12 evrov, tak da neki sm kr nabavla, sem pa čist ubita zdej..user posted image

MetiLu drugače pa js tudi hoferjeve šumečke, danes sem še železo pa cink nabavla. Mi zvečer tak pomaga ko grem ležat, pa eno tableto magnezija, pa mi ne otrdeva tolko, pa lahko v miru zaspim. user posted image

frufru super, hvala za odgovor, boma pol to kr čimprej urihtala to pol, pa da bo lahko dragi kr z mano ko bo user posted image  prijokal na svet.

Zdejle si pa še samo masažo nog privoščim zdej, pa padem v postlo. user posted image

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 2954
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 20:02:31   
škrpijonka
MetiLu ne sekiraj se zaradi kompletka iz P, lahko so tudi stare cunje, no vsaj mislim. Jaz sem itak obupala nad iskanejm tega kompletka, tako da bom verjetno vzela s sabo bodi z dolgimi, hlače brez stopal, nogavičke, copatke, kapico in še kako jopico in dekico oz. pleničko, potem pa odvisno od vročine oblekla. Se pa res več ne mislim sekirat zaradi tega.

Danes sem imela pregled, sem imela malce povišan pritisk. Naslednjega imam čez 2t, se pravi 25.5., 8.6. imam ctg. Poslala pa me je na ne vem kakšne vse preiskave.

Potem sem šla v Kik in je bilo tako vse nametano, da sem komaj najdla dve brisački za kopat in sebi sem kupila eno roza nosečniško majco in eno običajno s kratkimi rokavi. Tistih kompletkov iz kataloga so pa imeli samo bele in par roza, jaz sem hotela kupit tisti komplet majčka in hlače pa ga ni bilo.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 2955
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 20:14:10   
bubu_bibi
Pozdravček še od mene.

Danes me je malo ustrašila na pregledu, ker pravi, da je detece majhno, tehta le 1400 g, kar je glih pod mejo za 31. teden; mami se je pa v enem mesecu zredila za celih 3 kile in pol. user posted image In zdaj mi je kar hudo, samo trudim se, da se ne bi preveč sekirala, diham in božam moje detece in pojem... Upam, da se bo tole vse poštimalo in da v 40. tednu rodim zdravo, veselo, 3500 g težko detece, ki ga tako zelo pričakujem. user posted image user posted image Pa spol je še enkrat potrdila, samo je še skrivnost... user posted image user posted image user posted image Naslednji pregled pa 10.6.

Železo... Jaz sem že pisala, da ga imam čedalje manj, kljub Retaferju. Zdaj sem uvedla še Hoferjev bio sok rdeče pese (ogaben), samo, da bo bolje. Me je pa že takrat MetiLu pomirila, še enkrat hvala. user posted image

Lep večer vsem in se beremo! user posted image


< Sporočilo je popravil bubu_bibi -- 11.5.2011 20:18:15 >


_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2956
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 20:50:24   
monmar
hvala vsem za dobrodošlico.

jaz imam pregled šele 27.5. malo me je strah saj na zadnjem pregledu je G. napisal da imam placento previo pa upam da bo vse ok na pregledu. komaj čakam da ga imam saj ne vem kaj se vse skupaj dogaja. dojenček pa kar brca in brca. ne vemo še spola saj že 2x je reku prvo user posted image  pol pauser posted image  tako da je reku da raje ne se preveč nagnit k nakupovanju.  tako da verjetno se bomo pustili presenetit.


_____________________________

BITI MAMA DVOJČIC JE TEŽKO, VENDAR NI LEPŠEGA KOT DVOJNEGA NASMEHA ZJUTRAJ KO VSTANEŠ...
MONIKA (2150g) IN MARLENE (1555g)
30.07.2004

28.6.2011 SE NAM JE PRIDRUŽILA NAVIHANKA MELANI (3190g)

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 2957
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 21:44:57   
julijka11
večer user posted image ,

jaz sem pa danes že tako utrujena...sem bila skoraj cel dan sama z mojo triletnico, ki ima te dneve neko posebno obdobje...tuljenje na sporedu večkrat dnevno, pri kosilu se punta nonstop, na igrišču pa nori in pozabi ubogat ( sem jo danes kazensko odnesla domov )..upam da čimprej mine, ker si bom drugače še želela v službo nazajuser posted image ; joj, si ne predstavljam v tem trenutku, da bi bil že Gašper rojen..upam da jo mine do takrat

(odgovor članu monmar)
Neposredna povezava do sporočila: 2958
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 23:14:16   
Matejita
Zivjo punce ,

najprej iskrena hvala vsem za vse odgovore. Je kar zanimivo postajati prvic mami tule v Mehiki, ko ni raznih prijateljic iz otrostva, materinskih sol in je vse malo drugace, ste mi s svojimi izkusnjami res v neznansko pomoc user posted image .

Maca sadezem kaktusa se rece tule tuna, izgledajo pa takole : http://www.google.com.mx/imgres?imgurl=http://whatscookingmexico.com/wp-content/uploads/2008/08/tuna.jpg&imgrefurl=http://whatscookingmexico.com/2008/08/14/prickly-pear/&usg=__6ytIupVrS-X8wpC1QaSvt0SXiWI=&h=600&w=800&sz=167&hl=es&start=0&zoom=1&tbnid=qTqEevo00ZQH4M:&tbnh=123&tbnw=164&ei=ufbKTaK9HYbniAKRrrGuBg&prev=/search%3Fq%3Dtuna%26hl%3Des%26biw%3D1362%26bih%3D555%26gbv%3D2%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=rc&dur=265&page=1&ndsp=23&ved=1t:429,r:10,s:0&tx=83&ty=61  Nic kaj ugledno ne izgledajo. Olupis pa tole zeleno lupino, spodaj je pa zelo socen sadez, pa ne tekoc, tako da bi ga verjetno tudi Mismis pohrustala. No zdaje sicer ni sezona zanj.

Juhica ja, tule je sadja in zelenjave polno, cez celo leto. Za nase standarde je vedno okusno, v casu sezone je pa slastno okusno. Avokado je tudi tule recimo cez celo leto in se veliko uporablja. Vcasih ga pripravijo polnjenega s tunino solato, ali ga pa kar v krhlje narezejo v solato, pa v juhe, povsod ga vtaknejo. Krompir ja, paradiznik, solata, ... Nic nimamo bio, ker sadje in zelenjava se vedno rastejo razlicnih dimenzij user posted image . Vcasih je cisto fino, ce si malo za casom.

MetiLu fajn, da se zadeve v vrtcu urejajo in da sta Janez in fantek nazaj vzpostavila odnos. Glede igrac pa, nocem trgovine z igracami tule imeti, hocem, da se bo igrala z vsem kar bo imela, sva se z user posted image  ze vnaprej zmenila, da bomo vse igrace, s katerimi se ne bo ali ne bo vec igrala podarila, je tule veliko revnih otrok. Ima pa 2 plisasti zirafi, pa eno puncko iz cunj ji bova nabavila, toliko da ima svoje prve igrace za meckat, kadar bo hotela. Ropotuljico, pa plasticne zelve za v banjo in plasticne kocke za zlagat. Loncke sem tule iskala kot kreten, pa ni nic...

Tajs se tudi jaz strinjam, da je manj vec, samo jaz bom po 42 dneh nazaj v sluzbo odskakljala, pa bi rada vsaj za prve 3 mesece vse imela doma, ker po mojem ne bom ravno vir za Red Bull, bom po mojem prej podobna pohojenemu bureku.

Julijka hvala za nasvet glede kengorujcka. Midva bova okoli stanovanja uporabljala vozicek, ce se bova pa kaj po mestu potepala, je pa zelo neroden za mikrobuse in metroje. Na avtobusih ni prostora, za metroje je pa veliko stopnic in kdo bo pa vozicek trogal gor in dol, razen potem, ko bo ze sedela, ko bomo lahko uporabljali onega bolj igrackastega. Bomo torej kengorujcka uporabljali po 4 mesecu, bom pa po nasvetu Bucibrbe prej uporabljala sling, ker bom recimo zjutraj morala z enim teh mikrobuskov v jasli. Hvala za nasvete!

Aqua, ta tvoj vozicek ima res toliko dodatkov, da upam, da ste imeli kaksen tecaj kaj vse obstaja, kako in kdaj se montira. Ce se spomnim, kaksni so bili vozicki, ko sem pazila na brata in sestro 1984, 1985. Posebej za lezat, posebej sedeci, 3 kroglice za vrtet in ta fensi so ze imeli zavore.

Bububibi najbolj pravo stvar si naredila, da si se odlocila, da bo vse v redu in pogovarjaj in spodbujaj svojega dojencka, pa bo. Nic ne skrbi, danes je tehnologija tako razvita, da mu bo tvoja pikica ujela povprecje zdajle, ali pa po porodu.

Po tem kar ste napisale o dezinficiranju steklenick, bom pa obcasno prekuhala steklenicke. Morala jih bom namrec uporabljati, za moje mleko ali za umetno mleko, ker zacnem kmalu delat, pa ni druge.


Vceraj sem bila crknjena za znoret, sem eno kitico popoldan oddremala, hecno je pa to, da nisem delala, ker je bil materinski dan tule in smo shecali otroke s cele sole, da so ostali doma s svojimi mamicami. Tule na ta dan praznujejo na veliko. No danes ko sem pa ucila, sem pa cisto bolj polna energije. Otroke sem terala, imamo se cel kup stvari za narest, pa samo se 2 tedna in 2 dni, potem jih pa oddam v oskrbo nadomestne prfokse.

Pozdravcek vsem cez luzo in uzivajte v brcikah in bozanju trebusckov.



_____________________________

Nina Karina se nama je rodila 1.7.2011, drugi rojstni dan pa smo praznovali 4.8.2011, ko smo dobili laboratorijske izvide, da je zdrava

(odgovor članu soncek3)
Neposredna povezava do sporočila: 2959
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 6:35:34   
Lunanai8

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

Danes me je malo ustrašila na pregledu, ker pravi, da je detece majhno, tehta le 1400 g, kar je glih pod mejo za 31. teden.


Predlagam, da teh meritev ne vzames prevec za gotovo. Mene je G v prvi nosecnosti zadnje dva meseca "strasila", da je majhen otrok, mi predlagala, da pocivam, lezim na levem boku (zaradi boljse prekrvavitve maternice), mi svetovala, naj jem omega 3 mascobe (ribje olje) itd. Se tocno teden pred porodom je moj otrok po njenih meritvah tehtal kar nekaj pod 3 kg, zagotovila mi je, da bo majhen... Ob porodu sem bila kar sokirana-moj decek je bil velik 53 cm in tehtal 3750 g. user posted image V glavnem, lepo se je zmotila tale moja G. Ali pa je lezanje na boku res pomagalo in se je user posted image v 1 tednu zredil za 1 kg. user posted image
Ko sem prisla na pregled po 6 tednih po porodu, je pa samo debelo pogledala, ko je videla, kaksnega otroka sem rodila.

V glavnem, ne se prevec sekirat, je moj predlog. Vse bo ok.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 2960
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 7:39:12   
juhica
Julijka11, joj moj tamal še ne triletnik, je tudi ratal taka trmica in to iz popolno ubogljivega in sodelujočega otroka - res grozno, in ko se trma se dere po pol ure skupaj in sem srečna, da ne živimo v bloku oz. da nimamo čudnih sosedov. Skoraj vsak dan ima en izpad, in starejši je bil treh letih isti... Potem ko se pomiri, je spet tapravi sonček, vmes pa je grozen...

(odgovor članu Lunanai8)
Neposredna povezava do sporočila: 2961
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 8:12:33   
MetiLu
Dobro jutro,

danes sem spet bolj malo spala... tamal se je celo noč stiskal k men,  pa spet ima zabasan nos in ne gre nič ven, kljub fiziološki in sterimar sem mu našopala, pa nič user posted image  in posledično je spet neki ušesek omenjal.... Upam, da ne bomo danes spet pri dr. pristali...

Se pa pridružujem klubu naukrotljivih triletnikov user posted image  naš ima tud zdej obdobje, ko mu je treba vsako stvar 7x rečt, pa "grozit" z odvzemom risank, predčasni odhod iz banje in podobno user posted image user posted image user posted image  pa krega se, nazaj odgovarja user posted image  pa skoz neki, da mi živce kravžlja user posted image  pa tud jaz nimam več tapravega potrpljenja, ko vidim, kako me ingnorira, pol je pa izpad elektrike v mojih možganih... upam, da se bo kmalu umirilo, nazadnje smo imeli podobno obdobje novembra, decembra... No, upam vsaj da ga do julija mine user posted image

Zdej se grem pa v pojavno obliko spravit, pol pa malo na potep. Moram od doma, da se bo možek po nočni vsaj malo naspal, ker če ne skoz neki ribam gor pa dol in ga motim user posted image

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 2962
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 8:58:28   
monika2011
Jutro...

Očitno so vsi triletniki dokaj isti. Tudi moj ni nič drugačen user posted image Pri nas ga ne tepemo po riti, ampak smo ga pošiljali v sobo in to mu je blo najbolj grozno do nedavnega, sedaj pa si že sam vrata sobe zapira in v času kazni hitro pozabi na vse pa se začne v sobi igrat, k se ni nikol hotu, zmer se je v dnevni. Tko da smo mu sedaj pred sobo na tla dali en predpražnik, pa mu povedal da če ne bo pridn, gre za kazen v tisti kot na predpražnik za tri minute, dokler se ne ohladi. Ravn včeraj smo ga krstili in res pomaga, najprej se pol ure dere pa protestira, potem dojame da mu drugega ne preostane in zdrži tisti čas pa je pol spet dobr za neki cajta. Tud pri kosilu mamo večkrat štalo k afne gunca, jst pa tega ne bom dopuščala (da bo brskal po mojem krožniku, čeprav ma svojga, da se bo igral s priborom namest da bi jedel, da meče hrano brez razloga...itd), tako da mu vedno dam dve šansi, če ne uboga ostane brez kosila v svojem novem kotu (prej pa v sobi)... Morm rečt. da nekaj več uboga, vem pa da bo trajal, mi je pa všeč ko ga kregam da se me malo boji, ker me pol bolj resno jemlje in prej uboga. Priznam pa da sva z mojim gledala skoraj vsako oddajo o super varuški in kašno stvar od tam pobrala, ampak zaleže. Moj otrok že dolgo hodi spat ob 19h, nikoli ne vstane in spi celo noč do zjutraj, kljub temu da je sedaj še dan ko gre spat...Vse to sm dosegla s svojo trmo in vztrajanjem...namreče jst mislim, tako da moram v vsakem primeru zmagat jst in to vedno. Se bo že naučil user posted image Sj drugače pa nisem grozna, zelo ga imam rada in ga tudi ne pozabim pohvalit večkrat dnevno, sploh zdj ko bomo že skoraj brez planičke, se mu pa najbolj fajn zdi.

Sm kr mal velik napisala...

Pa še neki sm vas hotla vprašat kr tko direkt; koliko še kaj seksate??? Ja direktno ja, ampak saj se vse traparije tuki gor pogovarjamo. Namreč meni ni več do seksa, ker mala vedno tako brca, da se pol kr težko sprostim pa osredotočim samo na naju z dragimuser posted image . Pa se mi pol posledično tud on kr mal zasmili. Mislim da nekak dvakrat na mesec pa še rata, da se "pocrkljava"

No tako moji papirji na Csd-ju so oddani (za porodniško in paketek,priznanje očetovstva tud podpisanouser posted image )
Kozmetika nabavljena vsa, cunjce zlikane in v omari, posteljica že na svojem mestu, mami mi je že kupila avtosedež od 0kg-18kg, čeprav bo vrjetno na začetku še vedno aktualna lupinica. Voziček čaka v polivinilu. Edino še torbo bo treba zrihtat pa nafilat s potrebščinam...potem pa samo še veselo čakanje, doma sem tko že od decembra, pa mi zjutraj že kr dolgčas ratauser posted image

user posted image user posted image user posted image Punce lep dan vam želimuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2963
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 9:46:11   
Suziiika
Tud js že pokonc, dans sm kr dobr spala morem rečt. Čeprav odkar me je začel včeraj križ bolet, pa ko me je kuhalo, zgleda da to ne bo šlo stran, ker križ me še vedno boli, pa mi je blo težko spat na boku, sem pol noči na hrbtu prespala -- ampak je blo presenetljivo okej user posted image

Samo sem pa se odločla, da bom res bol v izi zdej vse, ampak zgleda temu ne bo tako, sem se po tistem ko me je tak zakuhalo včeraj, odločla, da ne bom nič pretiravala z deli, pa tud z kosilom ne (smo na ta način 2 dni jedli riž, ker ga je pač ostalo), včeraj sem pa kr na hitro nek meso spekla pa pomfri, ker sma pol šibnala v materinsko, pa zgleda nekaterim članom družine to ni všeč, ker sem dans dobla sms z željo od člana familje kaj bi danes za kosilo jedliuser posted image user posted image  (ravno tisti, ki si je že prvi dan riž nadeval pa ga pol nazaj stresel, ker mu ni zgleda blo, pol drugi dan pa šok ko je blo isto za kosilouser posted image ) Pa sej ne morm verjet no. Takle maš ko si priseljen k familji in nisi na svojem.. pa ne da mi je težko delat, samo zdej bi lahko kdo še kej pomagu.. sam vseeno user posted image  Js zdej ne morem vse sama no.. user posted image

Glede seksa.. midva sma do zdej kr vsaki teden še, zdej je trenutno največ pavze (dobrih 10 dni), ker mene vse boli pa mi posledično tud ne paše.. Ne vem pa do kdaj je ziher, pa tak.. Maš pa prav monika2011, se je čedalje težje osredotočit user posted image

Nič grem js še cotke obesit pa dat naslednjo rundo prat, da vsaj to prštimam si. Lep dan vam želim user posted image

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu monika2011)
Neposredna povezava do sporočila: 2964
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 9:51:10   
rakica82
Ojla,

evo moje poročilo s pregleda, pritisk v redu, kile sem se končno tudi jaz zredila tako da sem sedaj v plusu 1,1 kg od prednosečniške težeuser posted image .
Sem pa dobila Retafer, kri ni bla v redu. Ampak,če je samo touser posted image .

Danes mi ni nič delala Uz, sva samo poslušale srčekuser posted image .
Drugače pa vse ok, naslednji pregled čez 3 tedne.
Mismis za seznamček pregled 2.6

Bubu_bibi ti polagam na srce, da ne vzemi takih meritev preveč resno. Sem že enkrat napisala, da je moja teta zaradi tega pristala en mesec pred porodom v bolnišnici, ker je en ginekolog reku ,da je otrok premajhen, drugi dan je prišel drugi in reku ,da je čisto brezveze, ker je vse v redu. Ampak je mogla bit do poroda notri.
Tko, da ohrani pozitivne misli, božaj trebuščka pa bo vse v reduuser posted image

Monika2011 midva seksava zadnje čase res bolj malo, ampak bolj zaradi pomanjkanja časa, kot zaradi česa rugega. Ima pa moj mož že celo nosečnost malo strahu, da ne bo kaj narobe zaradi tega, da ga morem prov pokregat kdaj naj se sprostiuser posted image .

Lep dan vsem

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu monika2011)
Neposredna povezava do sporočila: 2965
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 10:27:15   
mismis
IZVIRNO SPOROČILO: monika2011

Pa še neki sm vas hotla vprašat kr tko direkt; koliko še kaj seksate???


nič, je kar suša pri nas, tako da sploh ne vem, če še znamo user posted image user posted image user posted image

no zdaj pa resen odgovor, pri nas nič ne seksamo od 20. tedna, ko so me obdržali notri zaradi kratkega MV, takrat so mi tudi prepovedali spolne odnose do konca user posted image

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu monika2011)
Neposredna povezava do sporočila: 2966
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 12:12:08   
aqua77
IZVIRNO SPOROČILO: mismis

IZVIRNO SPOROČILO: monika2011

Pa še neki sm vas hotla vprašat kr tko direkt; koliko še kaj seksate???


nič, je kar suša pri nas, tako da sploh ne vem, če še znamo user posted image user posted image user posted image

no zdaj pa resen odgovor, pri nas nič ne seksamo od 20. tedna, ko so me obdržali notri zaradi kratkega MV, takrat so mi tudi prepovedali spolne odnose do konca user posted image


tud pri nas je suša! od krvavitev v 7 - 10 tednu smo samo ene trikrat. Je blo tud rečeno, da boljš da ne, zaradi MV in rizične nosečnosti. Sva se pa o tem z dragim kar dosti pogovarjala, pa pravi da tud če bi lahko njemu ni zdaj do tega, ker ima tak čuden občutek kot da malega v glavo.... user posted image  Pa itak ve, da nič ne more bit, itd. sam pač mu ne potegne zdaj... user posted image

Bomo pa po porodu bolj pridni... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" Neka bude, što biti nemože."
P.P.Njegoš

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 2967
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 12:26:16   
total
Ojla punce,mene p neki zdravje matra...kašljam,kiham,pljuča me bolijo..eh naj se gre solituser posted image . Sem pa tudi jaz danes prijela po pošti recept od G. za slabokrvnost. Kaj čmo...user posted image .

Vsem čestitke za uspešne pregledeuser posted image ,posebaj pa rakica82 in julijka11 za malo pridobljenih kg...punce kuk vam to rata???' Kaj nč ne jeste???user posted image

Glede sexsa pri nama je bolj tako...kuk se men zalušta,mi ne paše zdaj  proti koncu. Tudi jaz se morm počasi spravit v cotice in vse zlikat. Sam,da pridem mal k sebi z zdravjem..user posted image .
bubu_bibi nč se sekirat,men je rekla v ponedeljek da je tut bolj met ta suhimi  pa sem 32t pa par dni in je tehtal 1800g,ne vem po keri logiki bi bil manjši??  Sej itak ne misli rodit otroka od 4 kg..tak da je čist vseeno.

Lp


_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 2968
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 12:29:09   
škrpijonka
V 31t in par dni je tehtal 1802g pa je rekla, da prehiteva za en teden, tako da ne verjet vsega kar rečejo.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 2969
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 13:12:06   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: škrpijonka

V 31t in par dni je tehtal 1802g pa je rekla, da prehiteva za en teden, tako da ne verjet vsega kar rečejo.
se podpišem, prijateljici so 2 tedna sprožili, ker je bil baje zahiranček, pol je bil pa poba 3kilski.

Total, iz tvojih ust v božja ušesa, naš je bil v prvo 4150g,user posted image  če sklepam po 1.morfologiji in pridobljenih kilah bo ta še večji, kar si pa niti najmanj ne želimuser posted image

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2970
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 14:25:48   
zabica81
Punce kolk ste pridne. Jaz sem bila pa dva dni brez rač, pa moram vse za nazaj prebrati.
Rada bi vam samo povedala, da sem čist zmešana in sem šla danes na UZ, pa ga imam 19.5. Nimam pojma kako mi je to uspelouser posted image V glavi sem imela datum 12.5.. V čakalnici pa gledam MK in vidim, da piše 19.5. Sem mislila, da se mi kr utrga. Ja res ne vem, zakaj nisem MK že doma kej odprla. Moram pa pohvaliti mojega dragega, ker ni nič težil. Je rekel, boljše da sva šla en teden prehitro, kot pa en teden prepozno.

Uživajte preostanek dneva. Jaz začenjam z mojo službico.
Čuvajte se, počivajte in božajte bušije :)

P.s. moj dragi ima opravljeno MŠ, tak da bo lahko z mano  v porodni sobi. Jupi :)user posted image user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 2971
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 15:44:25   
julijka11
IZVIRNO SPOROČILO: total

Vsem čestitke za uspešne pregledeuser posted image ,posebaj pa rakica82 in julijka11 za malo pridobljenih kg...punce kuk vam to rata???' Kaj nč ne jeste???user posted image



jemo, jemo...samo očitno pri meni hormoni delujejo čisto po svoje; v 1user posted image  je bilo popolnoma isto...hujšanje na začetku, na sredi nekaj kg gor, potem pa po 7m ostala na istih kilah v tazadnjem pa sem celo shujšala ( me je G prav kregala, ker so bili vmes že prazniki, jaz pa s kilami doluser posted image )...glede na to, da gre zdaj podobno, pričakujem še ta mesec kakšne 3+, potem pa konec

no, taisti hormoni pri meni povzročijo tudi popoln upad libida in čisto isto je bilo v 1user posted image   ( je moj zdaj bil že pripravljenuser posted image , da ne bo nič akcije...

 meritve - odstopanje do cca 14 dni v + ali - je pogosto, glavno je, da raste po svoji krivulji...včasih G res dajejo brezvezne komentarje, kar je večkrat potrdil tudi dr. Pušenjak na svojem forumu ( da boš bolj mirna mu kar piši); tako kot moja, ki je bila skoraj panična, ker sem v zadnjem m. shujšala ( pa je dete dobilo v tistem kratkem času gor več kot pol kile)

jaz pa imam danes v službi poslovilnega ( piknik ) in to že čez eno uro...šibam jaz

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 2972
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 18:12:54   
MetiLu
živjo

evo, sem si vzela par minutk zase, mojedva sta še zunaj, jaz sem mogla it dat pa mal noge u luft user posted image  
Sem danes malo zapravljala, sem si kupila ene poletne japanke, take bolj za na plažo, z malo dvignjenim podplatom in se tko fajn hodi v njih user posted image  mehki in udobni in prevsem zračni user posted image  pa tamalmu sem privoščila nove supergice, sem naletela na ene lušne in ful ugodne (10€), da jih bo lahko v vrtcu drajsal. Sem mu kupila za letos Geox-ke in jih je v enem mesecu čist zružil na tistih poganjalcih, ki jih imajo v vrtcu user posted image ... kar cvetijo po šivu na notranji strani...
No, pa v Mano sem šla pogledat user posted image  cotkice in zgledajo uredu. Sem gledala žabice s stopalci, dvoje v kompletu za 6€ user posted image user posted image  sej jih ne rabim zaenkrat, mogoče pol ko bomo pozimi na št. 68, bom takrat kej nabavila...

Glede sexa, pri nas je to nosečnost tud bolj kot ne suša. Najprej zarad krvavitev, pol pa tud men ni bilo... ker na žalost čutim vse šive in rez iz prvega poroda, ker mi tako dol tišči in je res mal trapast se silit, če mi ni... enkrat na mesec se še spravim, ker pač zapaše, sam sem pol čist out še ene dva dni user posted image

Glede meritev tud mene mal skrbi, ker na morfologiji je naša prehitevala za en teden, samo glede na izkušnje našega težkokategornika hako samo upam, da bo vsaj malo manjša kot je bil Janez. Tamal je imel 4170g, 54cm in 36cm obseg glave user posted image  sej teža me ne skrbi toliko, kot me obseg glave... naš je bil ful konkreten dojenček in mislim, da je bil temu primerno tudi toliko bolj odporen in zdrav.





_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu julijka11)
Neposredna povezava do sporočila: 2973
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 19:18:18   
rakica82
Ja Total, jst jem vse in ne malouser posted image . Pa očitno moje dete vse pobere, ker zdaj kupujem hlače manjše številko kot prej user posted image .

Je pa to itak prvič v življenju, da lahko jem in se ne redim, se nič ne pritožujem, ker imam zaloge od prej.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2974
   RE: Julijke 2011
12.5.2011 19:24:05   
frufru
Metilu, prešaltaj na Elefanten ali Pediped, ravno tako dihajo kot Pediped pa še mehkejše in cenejše so kot Geoxuser posted image

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 2975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  117 118 [119] 120 121   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  117 118 [119] 120 121   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
FOTO: 13 osupljivih fotografij poroda
Fotografinja Leilani Rogers že skoraj pet let ustvarja fantastične slike poroda in dojenja. Delila je zbirko nekaterih n...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?