|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  116 117 [118] 119 120   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2011
10.5.2011 15:51:59   
julijka11
pozdravljene user posted image ,

jeza se je malo polegla, je kar fajn, da ga danes ni doma...

pediatri če imate katere nagledane in ki so preverjeno o.k., se dajte kar prej na listo, če je mogoče, ker se vam lahko zgodi, da bodo najbolj željeni zasedeni

prehrana med dojenjem daleč na prvem mestu živil, ki povzročajo krče in druge prebavne nevšečnosti je kravje mleko v vseh oblikah  ( je pa tudi tam, kjer ga ne bi pričakovale in je v primeru težav zaradi mleka biti res pozoren; npr. mleko je dodano v salamah, paštetah, smokijih ipd.) beljakovine kravjega ml. so med večjimi in z lahkoto prehajajo v mleko...temu sledi soja ( je tudi dodana skoraj povsod..npr. sojin lecitin) in jajca
jaz sem bila kar nekaj mesecev na strogi dieti zaradi takšnih težav ( zaradi kr. mleka)

v naš Mani danes niso imeli pajackov za fantkeuser posted image , upam da jih dobijo čimprej...Kik me je pa ful presenetil, ker ne vem, če so že kdaj imeli nosečniško kolekcijo  ( škoda, ker že vse imam)

ostalega pa jaz nimam še nič pripravljeno; lupinico imam še nekje v kleti, prevleke nekje v gard. omari, nove omare za male cotice mi še niso sestaviliuser posted image , vsa oblačila za Gašperja so še po vrečkah po vseh omarah in čakajo na sortiranje in da jih preperem, čeveljčke imam v predalu pod kavčem, skratka kaotično je še pri nas....še dobro da grem v službo samo še 2x in to šele čez vikend

končno sem dobila še Bachove esence in upam da čimprej pričnejo kazati učinke

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2926
   RE: Julijke 2011
10.5.2011 17:50:16   
frufru
Mi2 sva šla včeraj na CSD podpisala očetovstvo in dobila papirje za porodniško in očetovski dopust, čeprav je  PDP šele 12.7. Mi je rekla, da glede na to da imamo plačo 1. v mesecu, naj počakam na to pol pa izpolnem tako da bo zame bolj ugodno ali da bo zadnja aprilska ali pa majska plača user posted image . Me je prijetno presenetila.

Danes sva se šla pa z našim bodočim velikim bratom postričt. Sem ga prvič v 4 letih uspela prepričat, da bi šel k frizerju (do sedaj sem ga jaz na mašinco strigla). Najprej sem šla jaz na stol, da se je navadil, pol ji je pa vse pripomočke nosil, pa lase pomeluser posted image . Pa stol, avto mu je bil  blazno všeč. In mu je naredila frizurco, da se mu je kar smejalo, ko se je v špeglu gledal. Pol mu je pa z želejem še š**** nardila in je hodil domov kot pav user posted image
sveže sadje in zelenjava, mi je od bratranca žena rekla, da je zdaj baje doktrina, da se je vseuser posted image  Kakorkoli, jaz trenutno veselo zobljem domačo solato in jagode...

< Sporočilo je popravil frufru -- 10.5.2011 17:51:35 >

(odgovor članu julijka11)
Neposredna povezava do sporočila: 2927
   RE: Julijke 2011
10.5.2011 19:02:28   
juhica
Prehrana med dojenjem - sem doktorirala iz tega, ker je imel moj ta drugi straaaaaaaaaašne krče - mu je celo sluznico črevesja trgalo, tok ga je zvijalo, da sva bila v bolnci zarad tega.
Ja kot je rekla julijka11, najbolj je problematično kravje mleko, če povzroča alergijo pri otroku - potem dieta baje res pomaga. No moj fantek ni bil alergičen na nič, čeprav sem nekaj časa izločila skoraj vse zadeve (mleko, jajca, svinjsko meso, oreščki, gluten, paradižnik, sladkor in tudi vse v sledovih) pa ni bilo nič bolje... celo na bioresonanco sva šla v rogaško, pa je takoj rekla, da ni na nič alergičen, kar je dons že cela redkost, po izkušnjah drugih sodeč... je imel pa krče, zeleno blato in kri v blatu tu in tam, redil se je pa precej, tko da na srečo ni bil problem drugje, kakor v konstantnem visenju na joški in nošenju v naročju.
Zadevo je uredil moj mož, ki mu je potem enkrat dal jabolko, ki mu je zelo uredilo prebavo, je bilo pa precej zgodaj, en teden pred četrtim mesecem... Izogibala sem se nekaj časa tudi sadju in čemurkoli kar so mi rekli da napenja, pila tisti komarčkov čaj, pa ni bilo nič bolje, zato se nikoli več ne zmenim za to, ampak jem samo še vse od kraja, kar mi zapaše in kolikor mi zapaše...

pomoč pri rojstvu - tega pri nas ni user posted image , čeprav bi včasih pasalo, sploh iz zgoraj navedenih razlogov, upam močno, da bo tale fantek manj problematičen - ampak vseeno, tudi če bo naporen, bomo preživeli, samo da je zdrav, vse se preraste na koncu...

kik - hehe, jst se bom grebla za uno nosečniško roza majčko z rožicami, če mi bo v živo tudi všeč, in to ob desetih v Kamniku ali Jaršah ( a je tm sploh kik??). ja bo kr gneča od trebuhov in tistih še skozlanih nosečk, ki sem jim še ne vidiuser posted image user posted image

Jutri imam pa pregled, pa UZ, ampak grem sama, ker ima moj neki v službi, da bi res težko šel.

Lp pozdrav vsem souser posted image !!

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 2928
   RE: Julijke 2011
10.5.2011 20:29:40   
julijka11
IZVIRNO SPOROČILO: juhica

kik - hehe, jst se bom grebla za uno nosečniško roza majčko z rožicami, če mi bo v živo tudi všeč, in to ob desetih v Kamniku ali Jaršah ( a je tm sploh kik??). ja bo kr gneča od trebuhov in tistih še skozlanih nosečk, ki sem jim še ne vidiuser posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ; sem si zdaj predstavljala tole gužvo in mi je bilo res smešno

pa še glede krčev sem prej pozabila napisati; jaz sem moji dajala tudi homeopatski pripravek ( kolikind - posebej za pomoč pri kolikah) in smo bili iz res hudega ven tretji dan jemanja ( prvi in drugi dan je bilo sicer še hujše, kar je znak, da je pripravek pravi )..sem pa že napisala enkrat, da je resnično imela hude krče  ( v drugem mesecu je dojenje bilo res maratonsko in konstantno, ker je po vsakem potegu tulila ) tako, da jaz bom to uporabila tudi v primeru težav pri Gašperju ( sicer srčno upam, da mi ne bo treba), alergije na KM pa ji niso dokazali, kljub temu da so  se ji delali takšni rdeči flekci, ko še nisem bila na dieti, pa še ponoči se je zaradi težav pogosto prebujala

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 2929
   RE: Julijke 2011
10.5.2011 20:45:10   
monmar
pozdravljene vse. jaz imam PDP 25.7.2011. to je moja 3 nosečnost čeprav druga se je končala v 3 mesecuuser posted image .  zdaj pa je za 1x vse ok.  prvič pa sem rodila dvojčici. 30.7. bosta imeli 7 let

_____________________________

BITI MAMA DVOJČIC JE TEŽKO, VENDAR NI LEPŠEGA KOT DVOJNEGA NASMEHA ZJUTRAJ KO VSTANEŠ...
MONIKA (2150g) IN MARLENE (1555g)
30.07.2004

28.6.2011 SE NAM JE PRIDRUŽILA NAVIHANKA MELANI (3190g)

(odgovor članu jana banana)
Neposredna povezava do sporočila: 2930
   RE: Julijke 2011
10.5.2011 21:02:02   
total
Tudi za mano je uspešen UZ,težki smo malo več kot 1800g,je rekla da ne bom rodila težkega otroka,v mejah normale. Obrnjeni smo že navzdol in veselo prtiska,zato mene tako boli skoz tam doli. Priporoča počivanje in uživanje v zadnjih tednih. Sedaj sem naročena čez 3 tedne,potem pa že na 2 t.Dobila sva tudi slikice,za 3D je pa že žal prevelik. Danes sm zopet vprašala za spol še 1x pa se ni videlo,tiši nogice skupaj...pač sm hotela še eno potrditev da je res pobauser posted image .
Potem sm zapravljala v Mulleru,sm nabavila nekaj kozmetike in ostale stvari za otročka,sm se odločla za dudike in flaške od znamke Mam,pravijo da so zelo dobre.Še v lekarno skočim po alkohol in fiziološko in to je to počasi.
Pa ene ful lušne balerinke bele mi je možek kupil,tako da je bil res lep dan.Sedaj sem pa utrujena sam za v postlo sm...user posted image user posted image .

Nočka

Naslednji pregled 30.5.user posted image



_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu monmar)
Neposredna povezava do sporočila: 2931
   RE: Julijke 2011
10.5.2011 22:59:15   
Matejita
Total, cestitke za pregled user posted image .

Monmar dobrodosla user posted image .

Juhica, ne vem, ce sem te prav razumela, ampak ti si se odlocila, da bos ob dojenju jedla vse, kar ti pase? Pismu sem brala kaj vse si izlocila, kaj ti je pa potem sploh se ostalo, sirove luknje?

Mismis skoraj ready za tvoji dve user posted image user posted image . Tole posojanje oblekic in stvari v Sloveniji je super stvar user posted image , tukaj tega prakticno ni, oz. je med revnim slojem. No na sreco so zadeve vsaj nekoliko cenejse. Jaz pa obozujem sadje. Tule sem kot v sadnem raju. Zdajle je sezona za papajo, melone, lubenice, gvajave, mango; banane, jabolka, pomarance imamo celo leto, vmes se pa se kaj drugega najde - jagode, cesnje, sadezi kaktusa in cel kup sadja, ki mu se ne vem imena. Smo ravno danes v soli debatirale o prehrani. Eni moji sodelavki se ne da zjutraj vstati in pripraviti sadnega koktaila - tako pravijo tukaj na koscke narezanemu sadju, meni pa ni problem vstat, ne morem verjet, da se lahko takole afnam. Ponavadi jem papajo, banano in mango zjogurtom. V solo nesem jabolko, ker je najbolj prakticno. Od solat pa tudi jeva vse sorte - zelena solata z avokadom in pustim sirom, buckina solata, karfjolina solata, fizolova solata, se moj dragi ne more nacudit, kako enostavne in dobre solate delamo v Sloveniji. Edino, cesar ne toleriram prevec dobro je pa paprika, tako da se ji kljub temu, da jo imam rada, zdajle izogibam. Upam, da teorija Bubu_bibi drzi in da se je najina user posted image  navadila na vse to sadje, ker bi se mu res tezko odpovedala.

MetiLu, si tok produktivna, da si si ze pripravila torbo za porodnisnico in da ne bos novega kroga pri tebi doma delala in pospravljala ze zgloncano, a ne bi ti raje k meni prisla na en krog user posted image ? Te z veseljem berem, ko kar kipis od energije. Takna sem bila jaz do kaksnega meseca nazaj, zdajle se pa pocutim kot z na pol praznimi baterijami.

Julijka, sama sreca a ne, da nam odvetniki ne mahajo 24ur na dan z locitvenimi papirji pred nosom user posted image . Sicer pa tudi jaz opazam, da je moja splosna toleranca zdajle malo manjsa in zadeve na katere prej se pomislila nisem, me vcaish malo iztirijo.


Drugace pa po malem dopolnjujeva zadeve, ki nama se manjkajo. V soboto nama dostavijo roza user posted image  jogi za posteljico, imajo namrec samo roza ali modrega, pa tisto potovalno posteljico z delom, kjer jo bom previjala. Nabavit hocem pa se kengorujcka in baby phone, pa lezalnicek, kamor jo das, da ni vseskozi po narocjih in smo s ta vecjimi zadevami zakljucili.

Zanimata me pa 2 stvari.

DEZINFICIRANJE STEKLENICK - kako boste ve to pocele, boste nabavile kaksno zadevo, ali boste enostavno prekuhale. Ce, na koliko casa?

IGRACE - sva malo gledala za igracke. Jaz sem na splosno bolj minimalisticne sorte in konzervativna, po mojem. Kjerkoli sva se ustavila, se je narisal prodajalec in nama zagotovil, da imajo vse te igrace tudi lucke in zvok. Jaz sem bolj mnenja, da je prevec vseh teh impulzov okoli otrok in da bi rada simpl igracke. Kaj od igrac imate oz. smatrate za dobre igrace za recimo 1 dojenckovo leto. Midva sva nabavila 1 ropotuljico, 2 plisasti igraci, kupila sva kocke brez luck in glasbe user posted image , ki so iz gume in se lahko postavljajo druga na drugo. Najbrz bova poiskala se eno puncko iz cunj, da je mehka, pa da bo imela svojo puncko. Kaj pa vi imate oz. imate namen kupit.

Cezluzni pozdravcek vsem, uzivajte v bozanju vasih busijev in vzadnjih, predzadnjih ali prvih pripravah user posted image


_____________________________

Nina Karina se nama je rodila 1.7.2011, drugi rojstni dan pa smo praznovali 4.8.2011, ko smo dobili laboratorijske izvide, da je zdrava

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 2932
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 7:25:54   
maca84
Matejita sadeži kaktusa??????user posted image kako pa to izgleda?

(odgovor članu Matejita)
Neposredna povezava do sporočila: 2933
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 8:16:58   
juhica
Matejita - sirove luknje imajo ja mleko v sledovih user posted image user posted image
Ja bilo je grozno user posted image , ampak ker se mi je revež tako smilil in ker sem želela res narediti vse kar lahko, da mu olajšam življenje, sem se potrudila. Jedla sem koruzni kruh in ajdove žgance, veliko govedine in krompirja, zelenjavo, proso, ajdovo kašo, banane, jabolke in grozdje ter rozine, pa še kaj se je najdlo - sej to je trajalo malo več kot dva tedna (učinki naj bi se že pokazali), pa ni bilo nič bolje, vmes sem odala blato tamalega in bila napotena v bolnico, kjer tudi niso znali pomagati, po treh dneh smo šli domov z istimi težavami kot smo prišli in z diagnozo - hude kolike... So pa mislili, da ima rota virus in ga celega pregledali v nulo, se načudili kako je močan, slišali rahe rahel šum na srčku, in ugotovili, da je velik jedec (sem ga tehtala pred in po obroku dva dni) in da se fajn redi (kar smo že vedeli - 1700g v petih tednih...)

Še pred tem sem pa pazila, da ne bi jedla hrane , ki baje napenja - ala kisle solate oz. preveč sveže zelenjave, pa stročji fižol, pa samo par koščkov svežega sadja, pa te fore, ki sem jih sprot od vsh pobirala, pa ni blo nč bolj...

In ja, če ne bo imel alergije, bom jedla vse po spisku, kar mi zapaše, zadnjič so mi pasale druge stvari kot v nosečnosti, predvsem se je pa apetit še za enkrat povečaluser posted image .

Matejita - blagor tebi za hrano, vse sveže, pa fuuuul veliko sadja, pa vse neki eksotično, to sem ti pa res mal fovšuser posted image . Zdele sva se že na Lošinju "jezila", da krompir jejo svež že za božič, k ga semtembra zasadijo, pr vas je pa to itak polna sezona verjetno... Midva imava šele zdaj svojo solato (smo pa skrajnooooo severna lega)...

Julijka11, fajn, da si se pomirila... Jst sm tudi tako nabita s hormoni, da me včasih že en hec totalno iztiri, bogi moj, se me že boji verjetnouser posted image ...

No punce, dost čvekanja z moje strani, grem proti Domžalam, oddati kri najprej, potem kasneje pa še pregleduser posted image

(odgovor članu maca84)
Neposredna povezava do sporočila: 2934
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 8:17:07   
MetiLu
Dobro jutro!

Sem že po kavici, čakam tamalga, da se nagleda risank in greva v vrtec... se situacija v vrtcu umirja, sem včeraj debatirala z vzgojiteljico in je rekla, da so se te dni precej vsi v skupini pogovarjali o tem, kako se sme in kako ne obnašat do drugih... in zdej so tistega fantka tko pregovarjali, da se mende že v velikem krogu izogiba našemu ... včeraj je tisti fantek tudi praznoval rojstni dan in mu je naš čestital, tako da upam, da bo kmalu vse ok user posted image  sem vesela, da imamo take fajn vzgojiteljice, so prec reagirale in na miren način skušajo otroke nečesa naučit user posted image  saj zato so tam, samo vem, da niso vse tako fajn user posted image

Matejita, bi prec prišla na obisk user posted image  sam jaz pa avioni user posted image  no go... user posted image user posted image  sej moje počutje ni lih 100%, sam mam že mal tistih mravljincev v rit, ko se začne gnezdenje, pa časa imam na pretek...
Glede igračk, kaj pa vem,mi imam velik še od tamalga, ful je bila zabavna Ana Banana, taka plišasata z en kup enih grizal in materialov, ki šumijo, pa ogledalce... take sorte. Lih neki z lučkami in muziko nismo imeli velik. Pojoči lonček je bil fajn, ko se je notri različne like zlagalo v prave luknje, pa stolp iz plastičnih lončkov... plišaste igrače so mu šele zdej všeč. Mah tega se tok nabere, da se sploh ne spomnim user posted image  

Juhica, glede prehrane in krčev imam podobno izkušnjo, zato tokrat ne mislim neki ful izločat stvari. Upam samo, da bo glede nealergij taka kot janez, ker je res vse BP sprejel. S kravjim (alpskim) mlekom sva začela pri 10. mesecih in ni bilo nikol nobene reakcije, krče smo pa tud mi imeli ful hude, samo so minili ko odrezano, ko je dopolnil 3 mesece.

Dezinficiranje stekleničk: pri prvem sem jih parkrat prekuhala, tudi dudice, pa sem to prakso kmal opustila, ker so vse postale motne zarad vodnega kamna... prav kej dost mi flašk sploh nismo rabili, ker ni hotel iz nobene pit, tko da se zdej okol tega ne misilm kej dost obremenjevat. V skrajnem primeru, če bomo rabili imam še flaške od mam, samo nove cuclje dokupim, pa so kot nove. Upam pa, da nama bo dojenje steklo BP in jih sploh ne bomo rabili, tako kot v prvo. Če pa že, jih bom prala z detergentom in vročo vodo. Sterilizirat pa ne mislim.

Total user posted image  za nakupe.

Monmar dobrodošla user posted image

No, sem tok časa pacala tale post, da je tačas že možek vstal in malega s kolesom peljal v vrtec user posted image  Jaz se pa še do konca spedenam, pol greva pa po opravkih. Morava it šipe na avtu homologirat, ker sva jih dala zatemnit, da otrokoma zadaj ne bo več sonček nagajal. Pa malo v nabavo po fasngo, pa v leclerca po sedež za na kolo, ki se pritrdi na ogrodje, da ga bova lahko montirala na možev bicikel... no, mogoče ga pa še kej v kik zvlečem in se tam vidimo user posted image  

Tolk za zdej, lep dan



_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu maca84)
Neposredna povezava do sporočila: 2935
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 8:34:09   
maca84
spet jaz......a se še kateri dogaja da gre zvečer relativno ne zmatrana spat (tko no rahlo utrujena, ampak nič hujšega), spi dobro brez nepotrebnega zbujanja ampak zjutraj je pa taka ko da bi jo 10 kamionov, 5 traktorjev in 3 buldožerji pa valar dobili in povozili user posted image jaz se zdej že ene 3 dni tako počutim in pol moram še dopoldne jit mal poležat za kako urico in to zdej ko se mi najbolj mudi zagovor pripravljat itd... Res da z dragim zdej te dni popoldne kej več zunaj opravima (saditev koruze, sajenje bučk, pa malo okopavanja krompirja, pa kej frišnega nakositi za živino,...) ampak nič takšnega in v takem obsegu da bi rekla zvečer da sem pa res ornk zmatrana. Zjutraj pa čist druga "uničena" plošča....res ne vem no.....in pol pravijo da mormo bit nosečnice aktivne user posted image ja no  sej bi, ampak kako že če sm pa pol še bolj povožena kot pred aktivnostjo user posted image mal izgovorov treba najdit da sem lahk mal na hrbtu in mam vse 4 od sebe user posted image

Lepo se imejte pa izkoristite sončne dni od petka naprej bo menda spet čudno z vremeno.....in še cel naslednji teden naj bi bil tak kisel user posted image bomo videli.

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2936
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 9:02:35   
škrpijonka
Jeeee tudi meni je končno uspelo priracat do csd in sem se zmenila, da oddam papirje 20.5., da še upoštevajo aprilsko plačo. Takrat bo tudi moj šel zraven, da prizna očetovstvo.
Ta vikend greva do bratranca po lupinico, košek dobim v ponedeljek, previjalno imam, voziček bo do konca meseca. Danes po pregledu grem pogledat za omaro ali predalnik in po kozmetiko. Potem pa naslednji tedn to vse postavimo na svoje mesto in lahko začnem z pranjem cunjic, pripravim torbo za porodnišnico in takrat se mi bo odvalil kamen od srca. Ker me je začelo že kar skrbeti, ker imate vse že pripravljeno jaz pa še nič konkretnega.
Imam samo en modrček za dojenje,  pa ne vem kaj naj naredim, še zmeraj sem na istem s številko.



_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu maca84)
Neposredna povezava do sporočila: 2937
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 9:26:49   
soncek3
Ojla!

Kako lep dan je zunaj!user posted image  Drug teden bo pa cel teden menda dost hladnejši in deževenuser posted image ! Saj po eni strani mi kar paše, da ni še tako vroče.

Danes me je celo noč bolela glava in sem zdejle vzela en Daleron. Sem pred Nosečnostjo imela hude glavobole, migrene, z N se je stanje izboljšalo, pol me pa spet najbrž isto čakauser posted image .

Julijka11 sem vesela, da nisem edina, ki nisem še nič pripravila in je še vse zapakirano v škatlah, pod posteljo. Ma bom se počasi lotila tega.

Steriliziranje stekleničk; dud, steklenič nismo niti dosti rabili, dude sem vsake toliko prekuhala v vreli vodi in to je touser posted image . Je pa res grdo, ko prekuhaš stekleničko in je gor toliko vodnega kamna. Včasih dam stekleničko tudi kar v pomivalni stroj.

Prehrana/dojenje prve tedne jaz nisem jedla svežega sadja in zelenjave, pa fižola, zelja, mleka, orehov, pol pa postopoma. Pa pražene čebule sem se tudi izogibala; pol pa itak vidiš, kaj pašeuser posted image  in kaj ne. Če le ni nobenoh alergij, je OK.

iGRAČKE, saj niti ne vem, za začetek kako ropotuljico, pa kako tisto lunico, ki poje (pri kakem telegramu jo znaš dobit), potem pa smo mi nabavili tisti igralni center, ki visijo igračke, fajn je, ko je na tleh. jE pa res da skoraj vsaka stvar nekaj špilain se sveti in vse to rabi baterije, ki se pa hitro spraznejouser posted image . Je pa naša zgodaj začela listat knjigice, kartonke... Plišastih igrač pa pred drugim letom po mojem ni niti pogledala, zdaj jih pa celo gardo troga v postelkouser posted image .

Punce, dajte mi povedat, kako ste kaj z železom? Jemljete kake dodatke? Meni je zdaj G dal ene tablete, ki jih moraš prežvečit, nagravžneuser posted image . Nekak vsak drug dan jo pojem, ker jem tudi ELevit 1/2, pa čist me zapre to železo. Aja, kaj pa magnesol, rekel mi je samo najga pijem, ni pa rekel koliko?user posted image  Mi lahko katera pomagauser posted image ? hvala.

No je bila že katera  v Kiku?user posted image

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2938
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 9:46:07   
Suziiika
Jutro user posted image

Js se tudi danes počutim, ko da me je vlak povozu. user posted image  Po tistem ko je dragi vstal, nisem mogla zaspat.. Ptiči tule na ptuju so ob pol 5 zjutri na ON, js prav ne morm verjet, najprej kukavca, pol cel ptičji zbor, pol vmes nekje hinavsko nehajo, da že mislim, da bom lahko zaspalaa, se oglasi žolna?user posted image , kateri zopet sledi ves ptičji zbor itd itd itd, in pol sem kr vstala neki čez 6.. Sm misla da mi bo ratal tv gledat, pa me je zmankal na kavču, pa sem se tak zlamana zbudila neki min nazajuser posted image
Sem pa včeraj prišla fejst zmatrana domov, sma šla po materinski še malo v mesto, sem v Müllerju kupla prašek, bom začela prat, če pravte da bo slabo vreme, morm kr pohitet user posted image  Povejte mi punce, pa so oblačila potem vredu če stojijo od maja do julija v predalniku?
Se pa še vedno matram z nakupom kompletkom za iz bolniceuser posted image  Ne vem kolko, pa kaj pa al bo dost toplo. Torej kaj pravte na bodi z dolgimi rokavi na preklop, pa one nove žabice z patentom pa kapica pa kaka jaknca za povrh? + odeja seveda..
Tole z prehrano med dojenjem bo zgleda še zeeelooo zanimivo user posted image

No glede tega z priznanjem očetovstva, se lahko rihta preden se dobi otrokov rojstni list? Pa kako je z očetovskim dopustom, ker moj je bil v pisarni včeraj, pa so mu rekli, da to rihta po porodu ko bo mel rojstni list, pa da pol čaka kaki teden da mu oddobrijo dopust? Js pa ne bi bla glih sama rada tisti prvi teden user posted image  Kako natrofit to, da točno trofiš datum začetka ko je dragi doma? Al to si sam določi al kak? Čist sm zmedena user posted image

Glede kika, pa bom šla danes ampak šele po materinski, tak da upam da ne bojo spraznal trgovine do takratuser posted image , ker znajo bit punce kr agresivne ko pride do oblačil, že eneparkrat ko sem šla iskat kej iz reklame, pa to dobre 3-4 urce po odprtju, pa je bla izropana trgovina - so rekle prodajalke da so ženske že pred odprtjem stale zuniuser posted image  Ehja...

Pa dobrodošla monmaruser posted image

Nič grem neki pojest, pa se k sebi spravit, pol pa počas prat začet.. Lep dan vam želim punce, pa pazite nase. user posted image

< Sporočilo je popravil Suziiika -- 11.5.2011 9:48:44 >


_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu soncek3)
Neposredna povezava do sporočila: 2939
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 10:11:10   
tajs
lp še od mene, sm vidla da sm pozabla napisat kdaj mam pregled (tipično!), no nasledni pregled mam 26.5., k bom noseča že celih 35. tednou, pol me pa že čaka CTG.

glede prehrane v prvih mesecih jst nism nikol delala neke znanstvene študije, ampak sem jedla vse po vrsti, pa je mel ta prvi ful hrčeu, drugi pa nč. moja prehrsna pa je bla ista pr obeh. tko da krči (govorim za tiste otroe ki nimajo alergije) po mojih izkušnjah nimajo nobeno vezo s prehrano ampak eni otroci se pač rodijo  s slabše razvitim črevesjem kot drugi. pomagajo kapljice, če jih redno daješ, ampak sm sse jstt teh  raznih pripravkov kr izogibala, dokler ni bilo prehudo.

glede igrač,.... mi smo pr ta prvem kupili igrač tisoč, ampak na koncu je blo vse bl zanimiu k tiste igrače. tko da moj nasvet je tašen: manj je več!  počakte boste sprot vidl kaj vašga otroka bl zanima (ta prvi je bil ful zainteresiran za stroje, zvoke, lučke; drugi pa za knjigice!), glede plišastih igrač je pa tko da sm jih jst vse odstranla, ker se tm ful prah zadržuje in vsa mogoča mikro golazen, bljak!  zdej k sta mal večja mata vsak svojo igračko za spat ampak ne dovolim da jo vlečeta kje drugle k v pojstl. jih pa redno perem.

stereliziranje flašk in dud,.... nimam sterilizatorja, in tud nikol nism prekuhavala nobene stvari. flaško (brez cucla) sm dala v pomivalni stroj, ostalo sm pa zelo pogosto menjala, pa ni bilo nikol nikomur nič.

pospravljanje,... jst sm pr drugi N tud ene tri mesce pred pdp pospraulala k nora, vsak dan pomiila, prštimala vse će se slučajn kej sprož,... zdej pa samo vidm kaj vse bi mogla pospraut, sam tud vsa dan najdem razlog da odložm to "prijetno" opravilo na drugi dan. kaj pa vem mogoče pa dons,.....

mislm da sm vse obdelala, če pa kej nism se pa še oglasm! uživajte!

(odgovor članu soncek3)
Neposredna povezava do sporočila: 2940
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 10:16:42   
rakica82
Ojla,

Monmar dobrodošla.

Bubu_bibi super da je na vajah luštno, gre hitreje mimouser posted image

Matejita si mi take lušte nardila, ko si naštevala kaj vse imate od sadja, da bi kr priletela do tebeuser posted image .

Metilu user posted image za take vzgojiteljice, super.

Mismis eno vprašanje, ker maš isti voziček. Kako si kaj oprala blago?

Kik pa vidim, da bo aktualen. Jaz žal nimam časa, da bi šla danes ali jutri, spet do večera delamuser posted image , mi je pa una majčka roza z rožicami ful všeč. Le bo čas bom šla med vikendom, če bo še kaj ostalo.

Zdej pa pometat dvorišče, lepo se mejte

caw caw





_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 2941
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 10:55:25   
julijka11
IZVIRNO SPOROČILO: soncek3

Punce, dajte mi povedat, kako ste kaj z železom? Jemljete kake dodatke? Meni je zdaj G dal ene tablete, ki jih moraš prežvečit, nagravžneuser posted image . Nekak vsak drug dan jo pojem, ker jem tudi ELevit 1/2, pa čist me zapre to železo. Aja, kaj pa magnesol, rekel mi je samo najga pijem, ni pa rekel koliko?user posted image  Mi lahko katera pomagauser posted image ? hvala.



jaz zdaj še nisem dobila železa, sem pa v 1user posted image  dobila Retafer, po katerem mi je bilo slabo in ga nisem jemala...sem si sama kupila potem Floradix + Molkosan in je bilo do zadnjega pregleda dovolj, da se mi je popravila kri; šele zadnji mesec je bila domača lekarna premalo in mi je G predpisala Ferumlek, ki sem ga pa lažje prenašala kot Retafer....za Magnezij pa piše Pušenjak da je terapevtska doza 1g na dan, in tudi če se predozira je edini učinek ta, da pride do driske

moja ni imela dude, stekleničko pa samo prvih 14 dni, ko sem morala dodajati po navodilu iz porodnišnice; jaz sem jih prekuhala v vreli vodi, posebej nisem imela sterilizatorja

igračk vsaj 2m ne potrebuje, potem pa kakšno mehko knjigico, grizala, navadne krpice in mogoče kakšno ropotuljico; paše jim tudi poslušanje Mozarta; kocke z oblikami so tudi fajn, samo šele po 6m

matejita glede kengurujčka; jaz sem ga tudi nabavila še pred rojstvom, potem pa sem brala priporočila pediatrov in fizioterapevtov, da pred 4m absolutno odsvetujejo, pri kakšnih gibalnih težavah pa sploh ( različna zategovanja, ohlapnost mišic ipd.)..ko je dojenček končo zrel za kengurujčka je pa včasih že toliko težki, da je tudi prava muka; jaz sem mojo nosila v njem nekje od 6-7meseca cca 2 mesca, ker je bilo potem že za hrbet zelo naporno, pa še vedno debeleje je bila oblečena, ker je že bila jesen...

(odgovor članu soncek3)
Neposredna povezava do sporočila: 2942
   Julijke 2011
11.5.2011 10:59:09   
medipu
Pozdravček vsem

Tudi jaz bi se pridružila sadju v Mehiki, sem zelo sadni tip in ga tudi precej pojem.

Jaz kaj posebno stekleničk in dudic nisem sterilizirala, redno prala z vročo vodo ali v pomivalcu, enkrat mesečno pa prekuhala v vodi - sam je potem vse belo od kamna, taka da sem pol še dobro sprala s toplo vodo.

Igrače - igralni center je zakon, moja je tak uživala na tej blazini, je pisana, mehka, so gor igrače na poteg, pa za grizljat, pa šumijo .... skratka super. Drugač pa je moja punca imela dve gumijasti igrački kužeka in ribico, ki pa jih je non stop grizljala - praktične so za očistit - pa knjigice so bile tud zelo aktualne.

Da se malo pohvalim, tudi meni je uspelo oprat nekaj stvari, sedaj pa me čaka samo še likanje in pospravljanje. Mam pa to "smolo" da bosta punci pol leta narazen in mi bo kr nekaj stvari ostalo ker sta ravno nasprotni sezoni. Bomo pa užival v nabavi.
Mal se sprašujem, kaj pripravit za oblečt za poletje. Lauro sem rodila januarja pa je imela vedno dvojne dolge rokave, ta pa pride julija in sploh nimam občutka kaj in koliko ter kakšne materiale oblečt otroku.

uživajte v lepem dnevu in čudovitih brcikah naših sončkovuser posted image

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 2943
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 12:01:47   
bucibirba
Ejla punce!

No, jaz sem s Kika in kupila nisem popolnoma nič...no, saj sem kar nekaj stvari pomerla, sam nič ni stalo tako, kot bi moglo user posted image . Pa smo vsaj prišparali! No, sem se potolažila z nakupom japonk v Massu, tiste usnjene so najboljše.

Dobrodošla Monmar! user posted image  vse več nas je!

Škrpijonka, jaz sem si tudi nabavla samo en moderček za dojenje...joj, da ne govorimo, kako je blo ko sem si ga pomerila user posted image ...že tako sem pridobila na velikosti za eno številko...mogoče tudi dve, pa še večjega sem za vsak slučaj vzela (sem gledala, da bodo šle noter še tiste blazinice, če bo potrebno) in kar nisem mogla verjet, da sem pršla na tako cifro user posted image . Bom pa obezno nabavla še enega, sam to po porodu, da vidimo kej smo s ciframi.

Suziiika, pri nas tudi ptički že na vse zgodaj žvrgolijo...saj jih je lepo poslušat, sam lahko bi bli malo uvidevni user posted image !

Matejita, tako kot je rekla julijka11, kengorujček raje po 4 oz. 6 mesecu zaradi hrbtnih in vratnih mišic. Baje je sling, pestunja oz. baby wrap boljši. Ima katera kako izkušnjo oz. nasvet?

Lepo preživite dan!


(odgovor članu medipu)
Neposredna povezava do sporočila: 2944
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 12:09:10   
škrpijonka
Tudi jaz čakam z nakupom, da vidim kaj bo po porodu. Sicer pa imam že sedaj košarico c, tako da ni treba da se še povečajo. Še ena ura in grem na pregled. Joj sem pa danes komaj prisopihala do csd in glej ga zlomka, nobenega stola da bi se vsedla.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu bucibirba)
Neposredna povezava do sporočila: 2945
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 12:20:32   
mismis
IZVIRNO SPOROČILO: rakica82

Mismis eno vprašanje, ker maš isti voziček. Kako si kaj oprala blago?



ga še nisem, naš mulcwagen je še vedno v škatli, da se prah ne nabira. Ga bomo enkrat v teh dneh odprli in sestavili, pa ti sporočim user posted image

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 2946
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 12:35:15   
rakica82
Mismis pri nama enako, še čaka, da ga ven vzamemuser posted image

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 2947
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 13:27:42   
julijka11
sling tudi tega sem nabavila v 1user posted image  in nikoli uporabila; najprej so zaradi širokega povijanja v preveč stegnjenem položaju da bi jim bilo udobno noter, potem se mi je pa zdelo, da bi ji bilo že prevroče; pa še dosti se je dojila in bi jo prepogosto morala dajati noter in ven in jo obračati

< Sporočilo je popravil julijka11 -- 11.5.2011 13:28:20 >

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 2948
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 13:39:51   
aqua77
Servus user posted image !

Evo se javljam iz včerajšnje odisejade!!! user posted image user posted image user posted image  najprej smo šli do moje G na gorenjsko, na pregled. Mi je delala UZ in je naš fant že kar konkreten ima1600 g.user posted image  Obrnjen je narobe, tako da ima medenično vstavo, je rekla da se bo mogoče še obrnil, če pa ne bomo pa CR naredili. Tako da se ne sekiram preveč, kar bo pač bo... user posted image  
Potem sva šla z user posted image  še na CSD, podpisat papirje za očetovstvo, tako da je bil potem ves ponosen, da je zdaj tud uradno fotr! user posted image user posted image user posted image  (Miši, mi tud koruzo tovčemo... user posted image user posted image ) Potem smo šibali v Lj po popust za mulcvagen in nato končno v BC po voziček!!!! Sva ga komaj v avto stlačla, vse te škatle... user posted image user posted image  Mi je pa taaaaaaako lep pa sem čist nora, pa lupinico že mamo, pa adapterje za lupinico, pa torbo, pa spodnjo torbo, pa šoping mrežo, mrežo proti komarjem, pa proti dežju palstiko, pa marelo, pa zimsko vrečo... Mater je ene dodatne opreme, ko da avto kupuješ... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sva se zmenla na CSD da papirje izpolnjene kar po pošti pošljem po 18. ko bo paga, tako da je to tud zrihtano. Samo še kozmetiko nabavimo, pa oblekico iz B, pa torbo za v B pripravim, pa operem in zlikam cunjice.

Za seznamček, naslednji pregled pri G je 07.06.
 

< Sporočilo je popravil aqua77 -- 11.5.2011 13:42:21 >


_____________________________

" Neka bude, što biti nemože."
P.P.Njegoš

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 2949
   RE: Julijke 2011
11.5.2011 13:56:22   
soncek3
IZVIRNO SPOROČILO: aqua77

Potem smo šibali v Lj po popust za mulcvagen in nato končno v BC po voziček!!!! Sva ga komaj v avto stlačla, vse te škatle... user posted image user posted image  Mi je pa taaaaaaako lep pa sem čist nora, pa lupinico že mamo, pa adapterje za lupinico, pa torbo, pa spodnjo torbo, pa šoping mrežo, mrežo proti komarjem, pa proti dežju palstiko, pa marelo, pa zimsko vrečo... Mater je ene dodatne opreme, ko da avto kupuješ... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   


A to je po ta novem ime za voziček??user posted image user posted image  Prvič slišim.
Mi smo tudi komaj škatlo od vozička stlačili v prtljažnik, smo mogli zadnje sedeže podret... user posted image

Lep dan še naprej!

(odgovor članu aqua77)
Neposredna povezava do sporočila: 2950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  116 117 [118] 119 120   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  116 117 [118] 119 120   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?