|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  172 173 [174] 175 176   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2011
24.3.2011 10:39:08   
Angel miss
najkica - jaz sem kupila kar v daichmanu supergice za našo triletnico. Si jih je sama zbrala. Imajo kar dosti izbire in so take usnjene in mehke. Jih ima ful rada. Moram ji pa kupit še balerinke, pa sandalčke. Crocse pa že ima - spet eno fake varianto in daichmana. Vse je tok drago, pa supergice ne vem, če ji bodo septembra še prav, čeprav so ji zdaj malo prevelike. Skoz nove cunje in novi čevlji, € pa kar letijo. Edino za pozimi mi ni škoda dati malo več € in kupiti Superfitke - so res zakon in ne premočijo.

(odgovor članu Nefretiti)
Neposredna povezava do sporočila: 4326
   RE: Majčice 2011
24.3.2011 10:45:27   
Angel miss
kaja08 dobrodošla na čveku. Pridruži se nam tudi na FB, tam je veliko več čvekanja user posted image

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 4327
   RE: Majčice 2011
24.3.2011 11:28:15   
Luskica
Ojla Majčice!
Očitno ste res vse pobegnile na FB, ker se tukaj res skoraj nič več ne dogajauser posted image . Jaz na FBju nisem, tko da mi je že kar malce dolgčas po vas.
Kaja dobrodošla. Tudi jaz sem iz Lj.. Sem tudi jaz klicala za pregled pri Plušenjaku, pa je imel par dni po objavi vse polno. Škoda!
Jaz sem imela pa včeraj mal čistilno akcijo in me je zvečer križ tako bolel, da tud stati nisem mogla. Tko da danes sem pa na easy, bom bolj na kavčkuuser posted image
Uživajte v sončku in prijetnih temperaturah, kmalu nas spet čaka mraz!

(odgovor članu Angel miss)
Neposredna povezava do sporočila: 4328
   RE: Majčice 2011
24.3.2011 12:32:23   
lili8
[color=#000000 size=3]Živjo!
[color=#000000 size=3] 
[color=#000000 size=3]Ja, se pozna, da je zunaj lepo vreme, je manj čvekanja tu gor. Jaz sem tudi kar polna energije, ko je tako luštno zunajuser posted image .
[color=#000000 size=3] 
[color=#000000 size=3]Včeraj sem imela pregled. Vse bp. Tehta 1713g, z glavo je obrnjen navzdol, še vedno ima lulčka.user posted image
[color=#000000 size=3] 
[color=#000000 size=3]Jaz sem pa danes zadnji dan v službi, tako da zdaj bom pa tudi jaz počasi začela pripravljat za novega člana, pa hčerki se bom lahko maksimalno posvetila. Se že veselim!user posted image

(odgovor članu Luskica)
Neposredna povezava do sporočila: 4329
   RE: Majčice 2011
24.3.2011 18:19:34   
Kaja08
IZVIRNO SPOROČILO: 9janja

IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08
V soboto grem pa na UZ in komi čakam, da vidim našo Rozi (delovno ime). Je Pušenjak na medover.net objavil, da ima UZ šolo in rabi nosečnice za muštr in sem takoj klicala - bojo pač študenti se sprehajal mal po mojmu trebuhu in vse prečekiral, če je mala v redu, pa še fotke dobim (če bo pa tehnično izvedljivo, pa še CD). Komi čakam!!


Jaz sem se tudi prijavila. Kdaj imaš uro? Jaz ob 10.00 (me zanima, če so nas vse istočasno naročil?) Da vem, če bomo dolgo čakale.



Ojojoj, jst imam tudi ob 10. To pa ne bo potem tko hitro, kot sem si predstavljala user posted image  Čeprav bojo delal na 4 ultrazvokih, tako da so nas mogoče enako noseče naročal ob istih časih?? vsaj upam, da je tako... No, ampak to pa pomen, da se bova vidle user posted image  imej rdečo vrtnico, da te bom spoznala user posted image

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu 9janja)
Neposredna povezava do sporočila: 4330
   RE: Majčice 2011
24.3.2011 18:22:58   
Kaja08
Angel miss - imaš zs

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu Angel miss)
Neposredna povezava do sporočila: 4331
   RE: Majčice 2011
25.3.2011 8:04:44   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: Angel miss
Vse je tok drago, pa supergice ne vem, če ji bodo septembra še prav, čeprav so ji zdaj malo prevelike. Skoz nove cunje in novi čevlji, € pa kar letijo. Edino za pozimi mi ni škoda dati malo več € in kupiti Superfitke - so res zakon in ne premočijo.


evo, s tem se pa totalno strinjam!

no, jaz pa imam danes dopust, da bom mal doma naredila čistilne akcije. ja, spet. oz danes se lotim mojih omar s cotami.saj splooooh nimam velik user posted image . ne, saj se hecam. sam mal bom presortirala in oprala tisto, kar mi bo sedaj prišlo prav. ostalo bom še mal potisnila nazaj na kupčekuser posted image
potem skončam predalnik od tamale, pa kar bo. edin kar bom vmeš še po tleh pomila.
in današnje kosilo? spet kitajska... user posted image   spomladanski zavitki in pečeni kitajski rezanci. danes mal drugačni, bodo z šampinjoni.
ja, vem, jaz sem čist na kitajsko sedaj mahnjena user posted image

čauči, bejbe

(odgovor članu Angel miss)
Neposredna povezava do sporočila: 4332
   RE: Majčice 2011
25.3.2011 8:27:31   
RAKICA2007
daaaan

da ne boste rekle... da sem vas zapustila user posted image user posted image user posted image
mi pridno rastemo, tako da komaj že čakam maj user posted image trebuh je iz dneva v dan večji, kar se pozna na kondiciji in popoldanski utrujenosti... tako, da se moram kar malo paziti...
probleme z želodcem imam večje kot sem jih imela v 1user posted image user posted image ampak saj bomo tudi to potrpeli, ane... mame smo tako potrpežljiva bitja user posted image

VSEM, prav vsem en lep poseben materinski dan... naj bo ta dan za vsako posebaj nekaj posebnega... saj to je naš dan user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image škratki naj vas ubogajo, možki pa razvajajo... user posted image



(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 4333
   RE: Majčice 2011
25.3.2011 8:34:50   
RAKICA2007
Upam, da mi bo danes moj možek resnično pripravil omaro za malega user posted image , da končno lahko vse posortiram in pripravim...
wiiii komaj čakam; prav srečna sem user posted image , saj kmalu spet potuje za en teden... tedni se pa tako hitro obračajo, da je jooooj...
43 days to go user posted image user posted image user posted image to bo tik tak...

drugače pa je današnji plan takšen;

evo kava kuhana...plan dela za danes se izpopolnjuje user posted image sem izkoristila gužvo in danes je Neja ostala doma... pravi, da jo boli grlo in čudno je hripava... upam, da ponovno kakšnega laringitisa ne faše user posted image user posted image tako, da se bo mami malo sestavila k sebi - počakala, da kofein prime in greva malo naokoli.... z avtobusom do BTCja in malo bluzit po BTCju... sem včerja za Nika zapravljala, danes bom malo za Nejo user posted image user posted image malo za dušo pa mora biti-njeno in mojo :D



(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 4334
   RE: Majčice 2011
25.3.2011 9:57:12   
9janja
IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

IZVIRNO SPOROČILO: 9janja

IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08
V soboto grem pa na UZ in komi čakam, da vidim našo Rozi (delovno ime). Je Pušenjak na medover.net objavil, da ima UZ šolo in rabi nosečnice za muštr in sem takoj klicala - bojo pač študenti se sprehajal mal po mojmu trebuhu in vse prečekiral, če je mala v redu, pa še fotke dobim (če bo pa tehnično izvedljivo, pa še CD). Komi čakam!!


Jaz sem se tudi prijavila. Kdaj imaš uro? Jaz ob 10.00 (me zanima, če so nas vse istočasno naročil?) Da vem, če bomo dolgo čakale.



Ojojoj, jst imam tudi ob 10. To pa ne bo potem tko hitro, kot sem si predstavljala user posted image  Čeprav bojo delal na 4 ultrazvokih, tako da so nas mogoče enako noseče naročal ob istih časih?? vsaj upam, da je tako... No, ampak to pa pomen, da se bova vidle user posted image  imej rdečo vrtnico, da te bom spoznala user posted image


Bom imela rdečo petljo v lasehuser posted image , pa upam, da se res ne bomo prenačakal.

Vsem mamicam želim en lep dan.user posted image

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 4335
   RE: Majčice 2011
25.3.2011 10:15:03   
hillmagic
Saj res danes je materinski dan...lepo ga preživite.

Jaz se navajam na kratke lase. včeraj sva s Karuno do konca poštimale voziček in bo kar vredu. Sem res vesela že tega dojenčka.
Imam kar vredu dneve sedajle čeprav mi je malo tesno ker se moj dragi ne pogovarja z menoj in mi pušča ene listke po stanovanju ker se ne zna drugače pogovarjat očitno ne vemuser posted image   jaz pa nič ne pišem ker mi je to fulll otročje. Itak dela pa se nič ne vidiva ker jaz skliznem spat predno pride ker se mi ne da. Ahja je pa res da je to prvič v 5 letih da traja več kot dva dni tale nesporazum oz. zamera iz njegove strani ker sem mu zatežila zakaj tako dolgo spi. Pol sem ga pa zjutraj slišala kako tamali razlaga, veš jaz sem iz Azije pa morem trepet tuki pa samo delat pa jaz ne smem spat ker moram delat...mislim dej a lahko odrasteš..ni besed..upam da se ta šmoren razveže če ne je kar škoda ker je fulll lepo odbobje pred nami...dojenček,selitevuser posted image ...
Nič gremo na sončkauser posted image


_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu 9janja)
Neposredna povezava do sporočila: 4336
   RE: Majčice 2011
25.3.2011 10:51:31   
Angel miss
IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Angel miss - imaš zs


ti tudi - ne vem katera si, vas je preveč

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 4337
   RE: Majčice 2011
25.3.2011 11:02:51   
Angel miss
Dober dan, nosečkice.

Jaz sem že z jutranjega sprehoda in šopingiranja, pijem kavico in se počivam pred izbruhom gnezdenja- Sem oprala cunjice, ki jih že imam doma, pa jih bom še zlikala in pospravila v omaro. Včeraj je imela   naša principesa nastop v vrtcu in je bilo tako lepooo. Se mi je kar solzica potočila. So peli, plesali, deklamirali, mamicam dali rožice, postregli s piškoti. Ni da ni, zelo so se potrudili.

Grem še malo na FB pogledat kaj dogaja. Lepo se imejte na sončku.

(odgovor članu Angel miss)
Neposredna povezava do sporočila: 4338
   RE: Majčice 2011
25.3.2011 11:06:05   
fluf
hillmagic joooj, kolk ti ne zavidam user posted image mi je ful hudo, ko kaj takega slišim... pa se mojemu možeku res hvaležna, da je tok super... je pa res, da sva midva na "frišno" poročena user posted image

(odgovor članu Angel miss)
Neposredna povezava do sporočila: 4339
   RE: Majčice 2011
25.3.2011 11:36:50   
Angel miss
hillmagic - pri takih stvareh se je najbolje usest in se dogovorit za razdelitev del. Zdej boš ti še bolj obremenjena in kar hitro lahko pregoriš, če te možek ali pa tvoji staši ne bodo razbremenili. Zadnji del nosečnosti ni tako easy, saj sama veš, ti se pa še seliš zraven. Ja, saj moj možek tudi govori, da sem cel dan doma, pa zakaj ni to pa ono, pa mu rečem, da sem pač počivala, ker zato sem pa doma na bolniški. Skrb in animacija starejših otrok je pa v nosečnosti malo težje opravilo kot sicer. Zame na primer pa sploh, ker tamale ne smem dvigovati. Pa si predstavljaj potem dva čmrla, ki te bosta potrebovala, vsak s svojimi potrebami. Hitro te lahko ujame depresija (po porodu boš bolj težko user posted image  pustila in šla na avtobus v Ljubljano za sprostitev). Malo pazi nase, že zdaj. Možku reči, da se je treba na nove razmere prilagoditi in sklepati kompromise, četudi to pomeni, da bo spal dve ali tri ure manj.

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 4340
   RE: Majčice 2011
25.3.2011 15:09:35   
hillmagic
FLUF , ANGEL MISS: sej jaz to vse vem, samo do njega to ne pride. Ne vem Pomoje se mora sam ohladiti da se bo lahko z menoj pogovarjal na nekem normalnem nivoju. Ker drugače tudi z pogovorom ne prideš daleč če on ni pripravljen popustiti. Ker če ni pripravljen letijo ven iz njega zame kar težke besede npr. A sem jaz tvoj suženj A si me zato v Slovenijo pripeljala da delam? A jaz nimam svojega življenja? A more biti samo tako kot ti rečeš? Najdi si slovenca če so tako boljši kot jaz, ki spim in delam. No čist mu dogajauser posted image   Pomoje ima krizo ker je skoraj sedaj 2 leti že od "doma" pa mi noče pokazati da je šibek in da ga nekaj jebe...pol sem pa jaz kriva da je unhappy  mahhh dober da veter piha mi je fino razpihalo glavo, upam da njemu tudi ker dela danes zunaj.

Ja absolutno se je treba dol usedeti in pogovoriti in deliti te tegobe pa delo če ne me bo tesnoba zvila. Starši pa kapo dol user posted image  full pomagata...malce sumijo da se neki dogaja med nama ker sta prišla pogledat koliko bo za pobelit in pokitat pa sta videla v dnevni posteljnino in itak vprašala kdo pa tuki spiuser posted image  hmmm kaj naj rečem povem tk kot je pa sta samo z glavo zmajala...sedaj mi bo deda belil namesto da bi tudi on pomagal...pa jaz sem že danes steno brusila ker ne morem samo gledati če je neki treba narediti... ne res nisem lenuh po naravi in zaenkrat še laho migam . Zadnji mesec bo bolj kriza če se ne bo poštimalo tk kot se mora...

Sej bo..vse se je še vedno uredilo in tudi to se bo...količina stresa pa naj bo čim manjša a ne 
HVALA PUNCE NOSEČKE SREČKE

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu Angel miss)
Neposredna povezava do sporočila: 4341
   RE: Majčice 2011
25.3.2011 19:40:26   
fluf
hillmagic mislim da tak "kulturni" prehod za nikogar ni lahek, pa še ko je res razlika... jest si ne predstavljam tega šoka zame... prej al slej te mal "real life" v drugačni kuluti mal dotolče, maš krizo, se prilagodiš in pol gre... sam ok to je zdej neka teorija user posted image Jest sem zapečkar, mi tukaj ni nič hudega user posted image

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 4342
   RE: Majčice 2011
26.3.2011 9:27:27   
hillmagic
FLUF sej bomo prebrodli tole Treba se je malo skašljat.
Mi mamo pa stanovanje kar mal na hojla dri vse skupaj zadnje dni. Sem lepila lekaj na steno in je treba res vse pobrusiti da se lepilo ne bo poznalo, pa sedaj selim stvari iz sobe v sobo in tuhtam kam in kako za dojenčka urediti da bo čim bolj če me porod prehiti. Pomoje je najbolj da dam Karuno v svojo sobo pa da imam posteljico v svoji spalnico previjalno pa kar v dnevniuser posted image ... Vse imamo že več ali manj spakirano kar je našega in kar trenutno ne uporabljamo...bo še bolj akcija
Banjico si morem še kupitiuser posted image pa Sleepy Wrapa še iščem pravegauser posted image . Pa kakšno malekonst, kompletek za bejbija bo prišel na vrsto.

Kako je z moškimi vašimi bodo vsi zraven pri porodu?
Moj bo šel prvič sedaj zraven, če ga ne bo kaj pičilo spet (močno si želim da bo stabilen ) Pri Karunu ga ni bilo zraven ker ni bil še v sloveniji.

Kako boste z dojenjem Ste vse ki jih že imate enega otročka dojile?

Kaj pa kozmetika Kaj boste uporabljale pri dojenčku?

Te teme so tudi na Fb ampak toliko da se vse vklopimo tudi tiste ki niste na FB-ju? Da ne bo RR čist zamrla.

A vas je kaj strah poroda?

Lepo bodite nosečke še malo pa bomo pestvaleuser posted image




_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 4343
   RE: Majčice 2011
26.3.2011 10:12:46   
Osala
Evo mene po dolgem času. Bolezi nam to zimo res niso prizanesle ... upam, da bo drugo leto bolje.

Ja, nismo vse na FB (in tud ne bomo user posted image ) in fino, da katera še ostaja tule. Čestitke za včerajšnji praznik - če še velja user posted image .

hillmagic - pogovor reši ogromno, ampak ti najbolje poznaš svojega moža, kdaj bo na to pripravljen ...

Porod: moj gre zraven, niti prvič ni bilo dileme, je bilo nama obema samoumevno. Po moje je vsake vsaj malce strah poroda, čeprav bomo ene že drugič (ali večkrat) rodile - lahko zaradi tega še bolj user posted image . No, samo da je na koncu vse OK.
kozmetika Jaz praktično nisem uporabljala nič, razen vode, včasih kreme bepanthen in ribodermin, po ritki sem ga največkrat mazala kar z domačim olivnim oljem. Še zdaj se bolj redko šamponiramo (samo lase), pa je mali star 19 mesecev. Rabila sem edino še fiziološko za popek, ki jo imamo zdaj itak vedno na zalogi zaradi noska ... To je vse.
dojenje Jaz sem prvega dojila do 15. meseca in sploh ne razmišljam, da sedaj ne bi. Upam le, da ne bo večjih težav. Če katero skrbi oz. bi rada vedla več koristnih stvari glede dojenja - poglejte na forum dojenje na med.over.net. Odličen forum!
oprema Mi bomo za našo punčko uporabili vse od taprvega, čeprav je fantek. Ni mi problem oblečt punčke v modre cunje, res ne, čeprav sem veliko reči nabavila v nevtralnih barvah, ker mi ta delitev na roza-modro itak ni všeč.
čevlji Za našega malčka sem kupila ene bolj orng od Geoxa na Rudniku v Outletu (znižani so za 50%) za 30 eur. Sicer pa imamo ene supergice Nike (Thomas sport - 22 eur) in zdaj sem vidla, da bodo v ponedeljek v Hoferju superge za 10 eur in gumijasti škorenjčki tudi. Bom kar kupila, ker nimajo slabih stvari (tudi veliko oblekc sem tam dobila). Važno je, da ima čevelj mehak podplat, da ni nogica kot v kakšnem oklepu. Sicer jih pa res strašno hitro prerastejo ...

Lepo se imejte.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 4344
   RE: Majčice 2011
26.3.2011 12:53:29   
jakipaki83
Hej še od mene po res dolgem času. Osala si me malo spodbudila, da še jaz kaj napišem.
Trenutno sem utrujena, ker smo dopoldne izkoristili za sončkanje in preganjanje po igralih. Tamali je tako užival, da je bilo veliko dretja preden smo se lahko odpravili domov. Ampak je bil tudi tako utrujen, da se je kar sam ob sebe spotikal user posted image Jaz pa tudi, ker sem dosti lezla z njim na igrala, ker pač pri 19 mesecih še ni najbolj usposobljen za take stvari. user posted image
Sicer vas kar redno berem, ampak za pisanje zmanjkuje navdiha. Kaj šele bo, ko bo še en mali razgrajač doma user posted image

Porod -. seveda gre zraven vd. mož. Je bil že prvič in bo tudi tokrat. No, razen, če se res zgodi kaj neverjetno nepredvidljivega. Jaz moram pa itak še v Kranj, da izpolnim tiste formularje za epiduralno...
Kozmetika - trdo milo, ribodermin, fiziološka pa smo. In imamo vse na zalogi, ker pri tavelikem še vedno uporabljam isto.
Dojenje - prvega sem dojila in zdaj isto nameravam. Bomo pa videli, če bo dojenček tudi za user posted image
Čevlji- to je res groza. Trenutno smo v fazi rasti in čevlje kupujemo skoraj vsake 2 meseca. Da o copatih sploh ne govorim. Je pa vse blazno drago. Mi imamo sicer superfitke (take prehodne), ko bo noga še za 1 številko večja, bo dobil ene supergice pa kakšne poletne čevlje. Mu kupujem po en par na enkrat in ko jih uniči/preraste pride drugi user posted image
Čiščenje- me prime in čistim ko nora, pa mine, ko po 10 minutah čistega stanovanja tamali poslini/polije/posvinja... user posted image Pa še sobo za dojenčka delamo in imamo eno tako mini gradbišče pri nas.. No, zdaj bo počasi že konec tega. Mi gre res na živce, ker bi rada oprava cunje, pospravila v omaro (ki je še ni- en stric še dela user posted image ) in bila pripravljena. DO roka imam še 1 mesec in 1 teden, ampak če bo tako kot prvič, bo kak teden prej. To bo pa tik-tak.

Uživajte majčice... PA ne samo na fb viset user posted image

(odgovor članu Osala)
Neposredna povezava do sporočila: 4345
   RE: Majčice 2011
26.3.2011 15:02:22   
lili8
hillmagic upam, da se vajin odnos čimprej porihta, sploh zdaj, ko si ti user posted image  in si gotovo še bolj občutljivauser posted image .

Porod; moj je bil prvič zraven in bo tudi zdaj.

Kozmetika; jaz sem zagovornik reka več je manj. Kupila bom trdo milo, pa ribodermin kremo za gubico in za ritko bebival (se je pri prvi super obnesla).

Dojenje; prvič ni bilo preveč uspešno, močno upam, da bo tokrat drugače. Če pa ne bo šlo pa pač ne bo. Potrduila se bom maksimalno, potem bomo pa videli.



(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 4346
   RE: Majčice 2011
26.3.2011 18:01:46   
Nefretiti
Tudi jaz ne nameravam biti na FB......tako da, kar je tu.. občasno preberem, ampak prav pridna s pisanjem pa nisem.

Hilmagic: tudi jaz ti privoščim, da se čim prej pobotata.......mah klinac, stisni svojega možeka in ga spomni, kako je bilo čarobno, ko sta se zaljubila in koliko sta dala skozi, da sta sploh tu, kjer sta in bolje je, da uživata v tem kar imata tu ter ne izgubljata energije s prepiranjem.....dvakrat poblinkaš z okicami in boš videla, da bo OK. Te pa razumem, da te marsikaj razkuri (verjetno je razlog, ampak tudi hormoni niso čisto brezveze).

Dojenje: ABSOLUTNO......oh, preveč sem lena, da bi sterilizirala in komplicirala z umetnim mlekom.....pa preveč $$ gre za tak špas. Tistih 14 kriznih dni na začetku damo skozi, pa smo za kako leto rešeni.

Porod: prvič sem imela urgentni CR, tokrat si želim roditi brez vsega (sadomazo varianta)....če pa ne bo šlo brez CR pa vsaj v spinalni anesteziji. Mož bo vsekakor zraven.....on navija za CR, ker pravi, da mu bo hudo gledat kako trpim in se par ur zvijam v bolečinah (a po CR pa nisem imela težav....user posted image  )

Kozmetika: za začetno mazanje bo mandljevo olje, tekoče milo (še ne vem katero, eno tako, ki je čim bolj naravno), krema za ritko (ena iz Mullerja....se že ne spomnim....taka gosta rumena ki rahlo diši po vaniliji), robčki za ritko, v začetku jih spiram z vodo (najcenejša varianta)

Cunjice: joj, še vedno nisem nič pripravila, ampak najverjetneje bom tisto kar manjka kar v Kiku kupila. Imam samo en nov komplet, ki je pripravljen, če me kaj prehiti(ok, oprali ga bodo že).....kapica pa še ni nakvačkana, prav tako se končuje odejica.

Kako se počutite: jaz sem npr danes bila tako hin, da sem ves dan ležala skoraj nezavestna. Potem sem vzela eno železovo tableto in spila kavo, da vsaj na stolu lahko sedim in komuniciram z okolico. user posted image

_____________________________

(\_(\
(=' :')
(,('')('')

(odgovor članu lili8)
Neposredna povezava do sporočila: 4347
   RE: Majčice 2011
26.3.2011 20:37:33   
mojatvoja

Pozdravljene majčice!

TUdi jaz se bolj poredko oglasim, berem pa vas kar. Hitro kaj napišem, ker ob devetih ugasnemo luči in vse ostalo (je kar trajalo, da tamalima razložim, kako je to z elektriko in je tavečja bila čist paf, da moramo elektriko plačat... in to vsak mesec?!).

Torej javljam se točno (?!?) 40 dni pred porodom (sem se oglasila 240 in 140 dni pred) in ni mi jasno, kam čas hiti. Čeprav se že vsi res veselimo prihoda našega dečka. Sploh mami, ki je že kar okorna.

V torek na pregledu mi je vzela kri zaradi zlatenice, če bi bila slučajno okužena in bi lahko na dojenčka z dojenjem prenesla.  Izvedela tudi, da ima mali 2 kg in da sem v tej nosečnosti pridobila 5,5 kg (dosti manj kot pri prvih dveh). Najbolj pa me skrbi, da je še vedno v medenični vstavi in res si ne žeilm CR - me prav mori zadnja dva dni. Res si želim vaginalni porod. Samo upam še , da se obrne!

Dojenje: ni ga bolj komot in o drugem sploh ne premišljujem.

Porod: bil je pri obeh zraven in upam, da bo tudi tokrat (tudi zato si ne želim CR).

Kozmetika: voda, mandljevo olje, drugače pa kar Nivea (kasneje).

Pripravljeno imam že kar veliko (posteljico, baldahin, previjalno, voziček...) le oblačilca še operem in nakupim nekaj malenkosti, pa bo.

Lepo bodite in držite pesti, da se mali user posted image obrne v pravo lego!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nefretiti)
Neposredna povezava do sporočila: 4348
   RE: Majčice 2011
27.3.2011 11:31:19   
Luskica
Ojla nosečke!

Midva sva imela pa včeraj štromarja na bajti, da nama je poštimal še zgornje nadstropje. Zdaj se bova pa lotila otroške sobice. Jaz že zbiram barve na katero jo bova premalala.
Pripravljeno oz. nakupljeno imava že skoraj vse. Previjalna in omara me čakata narejeni, posteljco, vozek in jogi sva že kupila. Ful sem dobila oblekic, ki pa jih moram še presortirat in označit, da bom vedela komu kaj vrnit.
Ko bom imela zmontirano omaro, bom pa prat začela, in upam, da bom imela tam tri tedne pred rokom vse tipitopi.
Kupit morava še kompletek iz porodnišnice, pleničke, kozmetiko in mislim, da nimam niti ene kapice za našo malčico.
Porod jaz se ga zaenkrat še nič ne bojim. Toliko žensk je rodilo, potem že ni nek bavbav. Vem, da prav piknik ravno ne bo,user posted image ampak tako pač je. Moj bo zraven in se že prav veseli. Rodila bom naravno s čim manj analgetiki- vsaj zdaj tko pravim, ker nimam pojma kok popadki bolijouser posted image
Dojenje upam, da bo steklo, se bom ful potrudla.
Kilogrami joj joj jojuser posted image  +13, pa še dobrih 6 tednov mam do konca. Kako bo šlo vse to dol?? Tolažim se s tem, da sem zaprta in da mal vodo zadržujem tko da sem par kil kar temu pripisalauser posted image
Uživajte v nedelji!

(odgovor članu Angel miss)
Neposredna povezava do sporočila: 4349
   RE: Majčice 2011
27.3.2011 12:54:54   
Kaja08
Dober dan nosečke srečke! No, včeraj sem dala na plano svoj trebuh in se je grupa dohtarjev sprehajala po njem s sondo, vidli smo našo Rozi in je čila in zdrava, obrnjena je na glavo in je cel cajt mojo maternico lupčkala user posted image  Dobila sem slikco, samo jo moram še skenirati, pa jo bom dala gor, da jo boste vidle user posted image  
9janja - a si bila ti slučajno tista, ki je sedela naravnost na koncu čakalnice, pa črne čevlje si imela???

porod - moj gre zraven, sem mu že šla v materinsko šolo po potrdilo, ker na srečo ni treba še enkrat it poslušat tistih bedarij, ker smo bili leta 2008 že tam. Čeprav, če bom imela CR, bo itak moral v porodni počakat, ne bo mogel it v operacijsko. Prvič sem imela urgentni CR in so me na hit popokal v operacijsko, tokrat bom pa prosila za spinalni blok, ker bi rada takoj vidla in slišala otročka, ko ga ven potegnejo... No, mogoče mi bo pa ratal naravno rodit, bomo vidl...

kozmetika - Bepanthen za vneto ritko, trdo milo za kopanje, mandljevo olje za po kopanju... Na začetku navadni robčki in voda za rito umivat, po kakšnem mesecu sem pa pri Žigatu začela uporabljati robčke od DM

dojenje - na žalost prvič ni šlo, oziroma smo se en mesec matral in je Žiga pri vsakem obroku dobil malo mojega mleka za aperitiv, potem pa Aptamil. Upam, da bom tokrat imela mleko, ampak če je kaj v genih, bolj slabo kaže - moja mama tudi ni imela mleka, niti pri bratu, niti pri meni... Ko se je pri bratu matrala in ga samo dojila, so ji na pregledu rekli, da ima sina kot dahavca in da naj že revežu da kaj jest

oprema - že vse imamo od Žigata, ampak še čisto nič pripravljeno. Posteljica, jogiji, previjalna, oblekce, vse je še lepo zapakirano in spravljeno pri mojih. Bo verjetno treba počas vsaj cunje pregledat, ker mi jih je par vreč prinesla še prijateljica... Po eni strani se mi zdi še tako daleč za 21. maj, da se mi še kar ne da, ampak v resnici bo pa 1,2,3 tuki... Pa še če se slučajno kaj prej zgodi, pol bo pa sploh treba počas pripravljat za novo članico. 

Ja nič no... kej se oglaste, ker drugače bo res očitno treba na FB bolj redno hodit user posted image
lp


_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu Luskica)
Neposredna povezava do sporočila: 4350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  172 173 [174] 175 176   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  172 173 [174] 175 176   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Domači test nosečnosti s pomočjo sladkorja
Če mislite, da ste noseči in bi radi v tem trenutku izvedeli, če je to res, pa doma nimate originalnega testa za nosečno...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?