|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  30 31 [32] 33 34   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2011
10.1.2011 19:02:25   
mismis


user posted image
 
 
PDP, NICK, STAROST, ŠT.user posted image , ŠT.user posted image , DATUM PREGLEDA, NS

1.7.
 
2.7.
jana banana, ?, ?user posted image , ?user posted image , P: ?, MF: ?
total, 28, 2user posted image , 1user posted image , P: ., MF: ?
 
3.7.
tina_r, ?, ? user posted image , ? , P: ?, MF: ?
 
4.7.
balem, 30, 3user posted image , 1user posted image , P: ?., MF: ?
pinky_fairy1, ?, 1user posted image , 0user posted image , P: ?., MF: ?
 
5.7.
smuki, 30, 3user posted image , 1user posted image , P: 1.2., AC: 20.1., MF: ?
 
6.7.
magic, 22, 1user posted image , 0user posted image , P: ?., MF:
 
7.7.
 
8.7.
sonya1, 42, 1user posted image , 0user posted image , P: ?., AC: 24.1., MF: ?
marjetka15, 28, 1user posted image , 0user posted image , P: 26.1., MF: ?
muki1, ?, 3user posted image , 2user posted image , P: ?., MF: ?
 
9.7.
saskam, 29, 2user posted image , 1user posted image , P: ?., MF: ?
MagicSpell77, 33, 1user posted image , 0user posted image , P:?. , MF: ?
škrpijonka, Koper, 32, 1user posted image , 0user posted image , P: 19.1.., MF: ?
monika2011, Kranj, ?, 1user posted image , 0user posted image , P: 9.3., MF: ?
 
10.7.
 
11.7.
reni36, 36, 2user posted image , 1user posted image , P: ?., AC: 28.1.
 
12.7.
mismis, 36,  2user posted image , 0user posted image , P: 19.01., MF: ? 
 
13.7.
Nateja85, 23, 1user posted image , 0user posted image , P: 27.1.,  MF: ?
 
14.7.
frufru, 35, 4user posted image ,  1 user posted image , P: ?.,
meti.v, 29, 2user posted image , 1user posted image , P: 1.2., MF: ?, user posted image
zoga08, 28, 2user posted image , 1user posted image , P: ?, MF: ?
aloje, 35, 2user posted image , 1user posted image , P: 17.1., MF: ?
Zima1976, 34, 1user posted image , 0user posted image , P: ., MF: ?
 
15.7.
dhamma, ?, ?user posted image , ? user posted image , P: ?, NS: ?
petrussa, ?, ?user posted image , ?user posted image , P: ?., NS: ?
.Evelyn, 28, 2user posted image , 1user posted image , P: 14.1.., OGGT: 25.1.
kovanec, ?, ?user posted image , ?user posted image , P: ?., NS: ?
 
16.7.
bubu_bibi, 27, 1user posted image , 0user posted image , P: ?.,
spetko, 24, 2user posted image , 1user posted image , P: ?., MF: ?
 
17.7.
tamcy, ?, ?user posted image , 1user posted image , P: ?, NS: ?
aqua77, 33, 2user posted image , 1user posted image , P: 1.2., MF: ? user posted image
fiška33, 34, 2user posted image , 1user posted image , P: 10.1., NS: 11.1.
sunny24, ?, 3user posted image , 1user posted image , P: ?., NS: ?.
 
18.7.
zabica81, 28, 1user posted image , 0user posted image , P: 19.1.., MF:
meti.lu, 28, 2user posted image , 1user posted image , P: 10.2., MF: 11.3.
mamyp3, 30, 3user posted image , 2user posted image , P: 2.2., MF:
dekle23, 23, 1user posted image , 0user posted image , P: 3.2.., MF:
 
19.7.
rakica82, 28, 1user posted image , 1user posted image , P: 27.1.., NS: 12.1.
 
20.7.
anci banci, 31, 2user posted image , 1user posted image , P: 11.1., MF:  user posted image
sonncnica, 30, 2user posted image , 1user posted image , P: 12.01.., MF:
 
21.7.
medko, 22, 2user posted image , 1user posted image , P: 10.01., NS: ?
 
22.7.
**M**, 27, 3user posted image , 0user posted image , P: 25.1., NS: 12.1.
 
23.7.
 
24.7.
cori, ?, 4user posted image , 3user posted image , P: 20.1., NS: 11.1.
 
25.7.
summer11, ?, ?user posted image , ? user posted image , P: ?, NS: ?
LuNaMi, 25, 1user posted image , 0user posted image , P: 27.1., NS: 19.1.
 
26.7.
NEA_TEJA, Cerknica, 35, 5user posted image , 3user posted image , P: 2.2.., NS: 14.1.
wwwwww, 23, 2user posted image , 1user posted image , P: ?.., NS: 11.1.
Juhica, 31, 3user posted image , 2user posted image , P: ?, NS: 14.1.
 
27.7.
Roži_, 30, 1user posted image , 0user posted image , P: 19.1., NS: 11.01.
julijka11, 36, 2user posted image , 1user posted image , P: 12.1., NS:  17.1.
 
 
28.7.
Minnie, 24, 1user posted image , 0user posted image , P: 19.1., NS: 19.1.
 
29.7.
_Mavrica_ , 25,1user posted image , 0user posted image , P: ?., NS: ?
Tamcika, ?, 1user posted image , 0user posted image , P: ?., NS: 17.1.
 
30.7.
 
31.7.
 
X.7.
Vixen, ?, ?user posted image , ?user posted image , P: ?, NS: ?
anonimen, ?,1user posted image , 0user posted image , P: ?., NS: ?
 
 
Julijk 2011 nas je: 54
 

user posted image user posted image  Z nami so pot začele: user posted image user posted image
 
sončnica14
SmInCa
nhaya
Angelica Wald
*Lili*
anak
aTri


 
PRVO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO           MERE
DRUGO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO           MERE
TRETJE TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO           MERE

user posted image user posted image www.noseca.com/ 


  • DODATNE INFORMACIJE O POTEKU NOSEČNOSTI
    user posted image
    PREGLEDI           user posted image NUHALNA SVETLINA  
    user posted image
    SEZNAM ZA BODOČE MAMICE           user posted image OTROČARIJE.NET  
    user posted image
    ŠOLA ZA STARŠE           user posted image NOSEČNIŠKI KALKULATOR V 3D  
    user posted image
    VSE O NOSEČNOSTI           user posted image MAMA.SI  
    user posted image
    NUMEROLOŠKI IZRAČUN IMENA           user posted image BABY BOOK   


  • user posted image


    _____________________________

    "Če ne moreš pomagati, nagajaj.
    Važno je, da si zraven!"

    (odgovor članu mismis)
  • Neposredna povezava do sporočila: 776
       RE: Julijke 2011
    10.1.2011 19:03:38   
    mismis
    IZVIRNO SPOROČILO: Zima1976

    Mismis...zakaj bi bila na bolniški? saj se dobro počutim...


    sem mislila, da si na bolniški zaradi hematoma. Ampak, če je zdarvnik rekel, da je vse v redu, potem je sigurno vse v redu

    _____________________________

    "Če ne moreš pomagati, nagajaj.
    Važno je, da si zraven!"

    (odgovor članu Zima1976)
    Neposredna povezava do sporočila: 777
       RE: Julijke 2011
    10.1.2011 20:10:02   
    Špelca21
    Oj oj.

    Še ena vesela julijka se vam pridružuje. PDP 24.7. je pa 1.user posted image .
    V sredo imava NS, in bova spet vidla najino pikico ali pa pikca.


    Lepo se imejte

    P.s. še za seznamček 25 let, 1.user posted image , 12.01. NS


    < Sporočilo je popravil Špelca21 -- 10.1.2011 20:12:11 >

    (odgovor članu mismis)
    Neposredna povezava do sporočila: 778
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 6:26:59   
    monika2011
    Juhica...tud jst sm bla zadovoljna, sploh zato ker sem takrat bla edina,ki sem rodila in sem bla na ta novi postelji v posebni sobici. Imela sem malo več zasebnosti. Upam, da bo tudi zdj takouser posted image Sicer je šlo pa res vse tko hitr, glede na to, da je bil to moj prvi porod. Upam, da bo drugi še krajšiuser posted image S čim pa v Lj nisi zadovoljna, ker nekatere jamrajo čez Kranj.

    (odgovor članu Špelca21)
    Neposredna povezava do sporočila: 779
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 7:53:38   
    muki1
    Punce ali je katera kupila pohištvo za otroke v Ikei in kako je zadovoljna. Jst sm včeri vse pregledala v katalogu in z možem nama je zelo všeč-- barve in oblike. Morava nabaviti pisalno mizo in dve omari za našega starejšega, gre drugo leto v šolo, dojenček bo pa dobil njegov predalnik, da bo gor še za previjat.

    Srečno vsem pri današnjih pregledih.


    Moji punci imata otroško iz Ikee. Če se ne motim je Hemnes, ali nekaj takega. Bele barve. Jaz sem zelo zadovoljna. Cene so ugodne in pohištvo je lepo. Edino eno poličko za knjige imata, kjer je zadnja stran iz nekega čisto tankega furnirja, tak da če so knjige zelo nabasane se potem tisto odpusti.
    Jaz sem pristaš Ikee, meni je tam vse všeč user posted image .

    _____________________________

    Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

    (odgovor članu juhica)
    Neposredna povezava do sporočila: 780
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 9:38:46   
    anci banci
    mismis....še vedno sem na bolniški , so mi podaljšali do 31.1., pol bomo pa vložili še za podaljšanje, zdravje kokrtolk, sam živčki niso tapravi, iz službe sem dobila pisno opozorilo pred odpovedjo zaradi krivdnih razlogov in me je to čist spravilo v obup...sploh ne vem kaj se grejo...očitno res delajo na tem da bi me odpustil..ko sem povedala da em noseča so se začel spravljat name...res krasni delodajalci

    (odgovor članu muki1)
    Neposredna povezava do sporočila: 781
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 9:48:43   
    monika2011
    monika. 2011: pdp 9.7.2011, starost 22, druga nosečnost, pregled 3.2 UZ 9.3

    (odgovor članu mismis)
    Neposredna povezava do sporočila: 782
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 9:49:13   
    juhica
    monika2011, nič ne skrbi, drugič je, če je vse v redu še hitreje. Sej verjetno ti je babica rekla, da drugič kar takoj pridiuser posted image

    V lj se mi zdi kar praksa da ti dajo tist ctg in se ne smeš več sprehajat, mene je pa hrbet bolel za umreti na tisti postli. Potem kr stvari v žilo brez debate, še prerezat me je hotela, pa sva se skregale in me potem niso, ko sem pa začela rojevati ni bilo nikogar tam, jih je mož iskal okoli, jst sm pa že pritiskalauser posted image . Ampak babice sta bile še kr, zdravnik pa joj, nobenega odnosa, brez besede roko not, to me je res zabolelo, pa iglo za predrtje ovojev, jst sm vprašala, kaj mi delate, vsa prestrašena, noben nič povedal, kaj šele vprašal.....Zašil me je pa dobro, sem imela en zunanji in en notranji šivček, me nič ni bolelo preveč, ampak spet niti besedice, ga tokrat tudi jaz nisem šmirglala, sem opazovala otročiča. Jezi me, ker sem rodila hitro (tudi ura in pol), nč komplicirala, ok edin okoli presredka, ker se mi je zdel mim, da bi kar takoj prerezali, še niti napelo se ni vse skupi.

    Na oddelku so bli pa čist mim, vsak svoje napotke, ena dojite, druga ne, mu bo slabo, pa ena mi je težila če kadim, da bi mu dala nikotin.... skratka, jst bi kr pobegnila, če ne bi šla lahko tretji dan domov, sem jih imela poln kufr....

    V Kranju čisto drugo, prijazne, je bil še en porod in takoj ko se je končal, so se mi posvetile, babica je fuul za pohvaliti. Pustili so me sprehajati se, edino mal so srček poslušali vmes, če je vse ok. Prejšnja izmena me je vprašala, če bi malo pospešile, pa sem rekla, da bi se raje sprehajala in so me upoštevale. Klistir po izbiri. Nobenih sredstev proti bolečinam, kar je meni ok, ker sem bila v Lj čist zadeta, je pa res, da sem tokrat bila v porodni natanko 20 minut do rojstva. Res so bili strokovni in PRIJAZNI. Glavica je bila čisto nizko, jaz pa odprta 6 cm in mi je zmasirala maternični vrat, da se je v desetih minutah odprlo, prerezana nisem bila nič, pa še maternica ni šla ven in jo je iztipala, se je prav trudila revica, ampak je super uspelo, ker jst se fuul bojim raznih narkoz pa operacijuser posted image .

    Oddelek pa zakon, pustijo te pri miru, če jih rabiš pa spet prijazne, vse ti prinesejo, še dudico je dobil moj fantek in umetnega mlekca, sicer ni pomagalo, je pač živček bil, ampak se potrudijo, brez jamranja in čudaških dovtipov. Res ene slabe stvari ne morem najdet, v lj pa jih takoj naštejem deset. Še pohvalijo mamice. Hrana odlična, zraven kosila kar torta, veliko sladkega, jst sem sladkosneda, pa še mleko je boljšeuser posted image . Fizioterapevtka se ti fuul posveti in pokaže handling.
    Edino v lj mi je všeč, da imaš zlateničnega otroka pri sebi, tu pa ne, ti ga prinesejo in jst celo noč nisem mogla spati, ker me je skrbelo, da si bo špegelce snel, ker je bil zelo močen fantek.

    muki1 hvala za informacijo, midva si ogledujeva tiste Stuva variante, barvno in belo pohištvo. Cene so res fuul ugodne, pri nas se igra veliko otrok in ne morem skozi gledati, če bo kdo kaj naredil dragemu pohištvuuser posted image .

    (odgovor članu muki1)
    Neposredna povezava do sporočila: 783
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 9:52:27   
    monika2011
    Če se malo pozanimaš pri pravnikih, boš izvedela koliko so nosečnice zaščitene, noben te ne sme vržt vn zarad tega, sploh pa če si v bolniški. Jst sm se dost pozanimala ker sem ravn zarad tega ostala brez službe, ampak jst sm mela pogodbo samo do 31.12.10, tko da kej dost nism mogla narest, ker mi niso podaljšal, potem te pa itak zavod vzame čez, Drugače bi jo pa šefu fajn zagodla....

    (odgovor članu anci banci)
    Neposredna povezava do sporočila: 784
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 10:03:19   
    rakica82
    Živjo!

    En deževen pozdrav user posted image .

    Super za dobro opravljene NSuser posted image user posted image in držim pesti za danes. Jutri sem pa končno tudi jaz na vrsti. Pa vidim ,da boste kar vse vprašale za spol. Jaz že celo življenje trdim, da ne bom da hočem da je presenečenje, sam sem po naravi ful firbčna in ne vem, če bom zdržala user posted image . Še dobro ,da gre možek zraven, da me bo kontroliraluser posted image .

    Monika jaz imam tudi namen roditi v Kranju, itak stanujeva nekje na sredini med Ljubljano in Kranjem, pa so mi kolegice bolj priporočile Kranj.
    Juhica a ti greš samo zaradi izkušenj v Kranj al ti je tudi bližje?

    Ancibanci
    nič se ne sekiraj, ker nosečnico ne morejo kar tako odpustit. Če imaš živce se postavi zase, v glavnem delaj tako kot je za tebe in pikico najbolje.


    _____________________________

    ti si najlepša pesem življenja mojega...

    (odgovor članu monika2011)
    Neposredna povezava do sporočila: 785
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 11:20:25   
    NEA_TEJA
    Punce vidim da se pogovarjate kam it roditi.Jest imam bližje postojno samo po izkušnjah iz prejšnega poroda lahko rečem same grozne zadeve.Ker se je naš pikec rodil skoraj dva meseca prezgodaj je nastala cela štala.Sam potek poroda niti ni bil tako grozen ko pa se je začelo zares imela sem umetne popadke,ki so bili katastrofalni nobenega presredka vmes .Ko sem rekla da bom rodila in na žalost nisem mogla pritisniti ker sem bila čisto fertik od popadkov so rekle babice ki so bile kar dve v sobi da naj probam počakat in pritisnit pri tretjem .Pol sta se obrnili stran in zlagali otroško perilo jest pa sem vmes rodila sama in na srečo nisem imela nog v luftu na tistih kozah ker drugače bi Jaka padel na tla.Pol se je pa začelo ,ker ni zadihal normalno so ga brez kakršne koli razlage odpeljali v otroško in jest sm čakala v porodni cca eno uro vmes spraševala kaj je z njim noben nič odgovoril .No končno je prišla bivša direktorica (pediatrinja)Maroltova al neki takega in je rekla na žalost vašemu Jakatu ne moremo več pomagati .Skor me je kap ker sem bila sigurna da je moj pikec umru.No  končno je bleknila da ga bojo poslali v Lj.Trajalo je 5 ur da je pršu rešilec iz Lj po njega ta čas pa so ga na roke predihavali če bi ga nehali bi lahko umru.Groza.Pol je bil v Lj na intenzivni na pediatrični nato pa so naju poslali nazaj v Postojno in sicer za samo en dan iz čiste preventive amapk sem zopet nalaetela na njopol mi je pa film poču ker mi zopet cel dan ni odgovorila kako je z njem po viziti .Tako da sem potem zahtevala odpustnico na svojo odgovornost in odšla domov sicer na njeno grozno prigovarjanje ampak končno sva bila doma in hvala bogu je bilo vse ok in je še sedaj.Tako da res nevem a naj grem v Ljubljano kjer sem že prej tudi rodila in j eblo vse ok al nej reskiram Postojno.Nobeni ne privoščim kar sva doživljala jest in Jaka pa jo naj še tako hvalijo.

    (odgovor članu rakica82)
    Neposredna povezava do sporočila: 786
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 11:22:49   
    juhica
    Ancibanci, pa ka maš to za ene delodajalce... groza, da tkole nadlegujejo nosečko...

    rakica82, samo zaradi izkušenj. Ta prvič sem šla v lj ker smo živeli v Domžalah, sedaj pa živimo v Zasavju, sam v Trbovle jst ne grem. Ja in sem šla drugič v Kranj, ker sem itak otroka pustila pr svakinji, pa mi je bilo na poti user posted image . Pa men je bilo itak eno posebno stanje preden sem rodila, sem imela dva dni popadke in se mi je nonstop sprehajal in smo bili itak cel dan na izletu, še na pico smo šli, potem je pa postal mal prehudo in sva oddala tamalega in šla proti Kranju, tako da mi je ta dan ostal v posebnem spominuuser posted image user posted image user posted image .

    (odgovor članu rakica82)
    Neposredna povezava do sporočila: 787
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 11:52:49   
    muki1
    IZVIRNO SPOROČILO: anci banci

    mismis....še vedno sem na bolniški , so mi podaljšali do 31.1., pol bomo pa vložili še za podaljšanje, zdravje kokrtolk, sam živčki niso tapravi, iz službe sem dobila pisno opozorilo pred odpovedjo zaradi krivdnih razlogov in me je to čist spravilo v obup...sploh ne vem kaj se grejo...očitno res delajo na tem da bi me odpustil..ko sem povedala da em noseča so se začel spravljat name...res krasni delodajalci


    Ojoj. Saj iz krivdnih razlogov te pa tudi ne morejo kar tako odpustiti. Pri krivdnih razlogih moraš nekaj narobe narediti, ali pač nekaj konkretno zarat. In se najprej kliče na zagovor delavca, izda se opozorilo ja, ampak mora biti utemeljeno. O zagovoru mora obstajati tudi zapisnik. Tak da to je po mojem kar nekaj. Mate pravno službo na firmi? Ker to meni diši po nekem larifariju.
    Zdaj na pamet ne vem točno, kakšen je postopek, če nimaš nikogar ti lahko malo pobrskam o tem in ti napišem kakšen je celoten postopek. To zdaj iz glave streljam.

    _____________________________

    Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

    (odgovor članu anci banci)
    Neposredna povezava do sporočila: 788
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 12:04:46   
    muki1
    Tako gre.
    Najprej prejmeš pisno opozorilo. V pisnem opozorilu ti morajo navesti vzrok, česa te obtožujejo. ( neupravičen izostanek, zamujanje?).
    Potem moraš prejeti obdolžitev pred redno odpovedjo pogodbe iz krivdnih razlogov. Tu ti morajo navesti točne datume, kdaj si recimo zamudila, neupravičeno izostala, kako to dokazujejo, če so priče, če se štemplate na firmi...).
    Temu sledi vabilo na zagovor, oziroma pogovor. O tem se naredi tudi zapisnik, ter se vsi prisotni vključno s tabo podpišejo.
    Ti kot delavec lahko tudi zahtevaš, oziroma imaš pravico, da se o tem postopku obvesti sindikat. In firma mora izdati obvsetilo sindikatu.

    Tako je pri redni odpovedi iz krivdnih razlogov.

    Upam, da se ti dobro izide. Dokler si na bolniškem imaš pa tudi poseben status, tak da ni tako enostavno odpustiti nosečo delavko na bolniškem.

    _____________________________

    Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

    (odgovor članu muki1)
    Neposredna povezava do sporočila: 789
       [Brisano sporočilo]
    11.1.2011 13:45:19   
    Brisani uporabnik
    [Vsebina sporočila je bila izbrisana]

    (odgovor članu muki1)
      Neposredna povezava do sporočila: 790
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 14:39:04   
    juhica
    lukrecija, tisto ki je nama všeč je lahko bela, svetlo modra, svetlo zelena, roza in natur barva lesa, to je serija STUVA, pojdi na Ikea graz pa Kinderzimmer (Aufbewarung) pa boš našla, cene so zraven in različne kombinacije so.

    Midva sva se odločila, samo še nakup sledi enkrat pozno spomladi, verjetno bova otroka vzela s sabo, ker nimava varstva za tako dolgo časa, tako da bo zanimivouser posted image .

    (odgovor članu Brisani uporabnik)
    Neposredna povezava do sporočila: 791
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 14:52:00   
    MetiLu
    Dan punce!

    Danes sem se spet malo potepala in v stradivariusu najdla ene oprijete hlače, na način pajkic, samo da so hlače, pa imajo zelo nizek pas in elastiko v pasu, tako da bojo še dolgo v uporabi user posted image  sem vzela 1 št večje, pa še cele so raztegljive, tako da sem prov vesela  user posted image  pa pocen so bile, 19, 95€. No, tolk o šopingu...

    Zjutraj sem bila pri os. zdravnici, da mi je poslala papirje naprej na komisijo za podaljšanje bolniške in mi je rekla, da mi kolikor ima izkušenj zaradi istega razloga oz. ker ni bilo nobene spremembe, ne bojo podaljšali user posted image  user posted image  mah... mi je že čist vseen... upam, da bom lahko za en mesec še podaljšala, da bom dobila še bolniško od zzzs, preden se grem na zavod prijavit... mi 18.1. poteče pogodba, pa mi je šefica rekla, da mi jo podaljša do porodniške, če si za ves čas zrihtam bolniško user posted image  user posted image  kot da je pa to dones neki čist normalnega ... tako, da sem tud jaz takratko potegnila, kar se šihta tiče.

    Ko ste govorile o LJ porodnišnici... imam tudi jaz pomisleke, ker imam grozovito izkušnjo na prvi porod, ki se je zaključil z vakumom, za katerega nisem vedela, da ga bodo naredil ... pa rezana in strgana se bila po dolgem in počez... se rajši sploh ne spominjam... tako, da se bom tokrat fajn informirala o vseh opcijah in najboljši varianti zame... babco sem imela grozno... edino sestre na oddelku so bile zelo prijazne, pomagale pri dojenju, ki nama je steklo 4. dan BP, tud prinesle dudico za malega, pa ponoč mi ga je sestra za eno urco odnesla in ga uspavala, ker je mali skoz neki tulil, jaz sem bila pa čist koma... hrana mi je bila tud zelo dobra, presenetljivo za bolnico user posted image  zlatence pa ni imel HB, samo jo je imel pa od sosede fantek in so ga dali pod lučko, tako, da zarad tiste lučke ni spala nobena v sobi ...
    V glavnem, LJ porodnišnici dam velik minus, ker mi ni nobeden vodil poroda tako, kot da sem jaz zraven... sem se počutila kot kos mesa namizi... moj mulček je bil res velik glede na mojo postavo (4170g, 54 cm, 36 obseg glave, ki je podolgovate oblike še danes user posted image ) in so me dali ležat na tisto posteljo, da se mi je ja ustavil v medenici. Če bi mi pustili čepet ob postelji in predihavat popadke, bi šlo pomojem lažje, tako so me pa samo filali en cajt z umetnimi, en cajt so dajali protibolečinsko inekcijo, pol mi je babca tišala masko na obraz, ki mi je sam bruhanje dvigovala ... pa še nadirala me je, da je sploh ne poslušam ... mislim,no comment ...v glavnem sem se z zadnjo fazo poroda , ki naj bi trajala do 15 min, jaz matrala eno uro in pol, babca je skoz hodila naokrog ... no, pol je bil pa mali že v stiski, je bila pa kar naenkrat polna soba ljudi, noge so mi dal na tiste nosilce, pol postle podrli, oprli en paket (zdej vem, da imajo tako pripravljeno vakum napravico) in so se začel iz vseh strani name obešat, no, pol smo pa rodil user posted image  in dejstvo je, da vse te muke pozabiš, takoj ko dobiš zravega user posted image  v naročje. O šivanju pa spet druga zgodba... šivala me je en dohtarca, ki je imela očala debela ko od flaše poden, resno! Po njeni zaslugi moj presredek sedaj izgleda kot zorana njiva user posted image user posted image  

    Tako da srčno upam in si želim imet tokrat lepo porodno izkušnjo, da si vsaj malo popravim prvi vtis user posted image  Pa upam, da nisem katere prestrašila user posted image  To ni bil moj namen.

    No, spet sem napisala cel roman.

    Letim po tamalga v vrtec. Zdej čakamo norice, ki baje razsajajo po našem vrtcu user posted image  Sama sem jih prebolela, ko sem bila stara 13 let in to je bila cela fešta ... srbel k hudič user posted image  cela sem bila pikasta.

    Pol grem pa za šporget, danes bodo široki rezanci z gamberi ... njamsi
    Sicer imam pa nore "težave" z lakoto, joj skoz bi jedla user posted image  apetit, da se ni za verjet, pa tud rit temu primerno raste user posted image

    No, šibam

    < Sporočilo je popravil MetiLu -- 11.1.2011 14:53:39 >


    _____________________________

    12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

    8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

    (odgovor članu Brisani uporabnik)
    Neposredna povezava do sporočila: 792
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 16:16:57   
    julijka11
    anci banci se strinjam z muki1; za tvoje psih. zdravje je najbolje, da se obrneš direktno na sindikat ali pravno službo in njim prepustiš urejanje zadev; na krivdno odpoved pa ciljajo verjetno zato, ker te kot nosečnico po rednem nimajo pravice odpustiti...glede krivdnih raz. ti pa morajo dokazati, da si kriva, potem pa še disciplinska ugotavlja težo kršitve; res ni tako simpl in ne se pustiti ustrahovati...držim user posted image ..

    (odgovor članu Brisani uporabnik)
    Neposredna povezava do sporočila: 793
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 16:55:21   
    anci banci
    ojla dekleta..

    sem od ginekologa...mi je ne par stvari napisal za podaljšanje bolniške...

    no da obrazložim to stanje na kratko...12.11. povem nadrejeni da sem noseča(moje delo je komercialist za tujino, se pravi, da moram hodit po  vsej Evropi in tudi v Ameriko zato tako zgodaj povem), jo prosim da do uradnega pregleda še ne pove naprej, 25.11 imam pregeld in jo obvestim, da je vse ok, da lahko sporoči glavni šefici komerciale. 03.12. mi moja nadrejena pove, da me selijo na novo delovno mesto(še bolj stresno in na drugo lokacijo) in če se ne bom strinjala s tem, da mi grozi odpoved, ker se seveda ne strinjam, prvi stres, ki me pripelje na urgenco zaradi bruhanja, hudih krčev itd....6.12. sporočim šefici, da imam bolniško in me prosi(december in resnično gužva), da naj vsaj pridem toliko da predam posle ker imam obsežen seznam strank(na sestanku je takrat bila tudi glavna šefica), sevda kakor sem kolegialna in želim predati posle, pridem in ostanem 4 dni da uvedem novega, po teh 4 dneh ostanem na bolniški, ker me še vedno stres daje pristanem v bolnici zarad dehidracije...no in 10.1. prejmem pošto od podjetja da sem hudo kršila ker sem med bolniškim staležem tisti teden(in to na njihovo željo) hodila delatin ti je bilo opozorilo, da če ponovim da mi grozi odpoved, detektiva sem doma že imela za bolniško, ksratk zdej me bodo samo še lovil(sem pa res cele dneve doma, razen če grem k zdravniku, al pa čez vikedn v oskrbo mojim staršem, ki tudi drugače pazijo na mojega sinka...
    pri njih je prvi korak grožnja, pol to opozorilo in potem isščejo tu dalko v jajcu da te odpustijo..samo so že nešteto tožnb izgubil k so tako ravnali pa jih kr ne izuči...
    no res so prasci prve klase...če ima katera kako idejo kaj v tem primeru..na plan z njo...
    na pravno službvo v podjetju se nimam kaj obrnit ker so totalno podrejeni podjetju, sindikat pa tudi, sem se pa dogovorila z odvetnikom ker tega ne bom prenašala..sem pa za nedoločen čas

    (odgovor članu julijka11)
    Neposredna povezava do sporočila: 794
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 17:02:13   
    anci banci
    drugač pa...ja apetita nimam prov nobenega, sam ob gamberah in širokih rezancih se pa tud men cedijo sline...


    glede rojevanja pa ..sem rodila v ljubljanski prodnišnici, ker so mi pred rokom sprožili porod, sem bila najprej na E-oddelku, noro dobro, ful ok, razen enega doktorja ki mi z roko široil MV na pregeldu in to z unimi klničevimi suhimi rokavicami brez gela, jaz pa sem imela vnetje....mesar (sem ga prosila da naj uporabi gel, pa je zanalašč preslišal), babice in zdravnica v porodni sobi 1a, še neko drogo proti bolečinam sem dobila v  žilo(kar sem ji najbolj hvaležna na svetu) in sem res ful hitr rodila, ker sme se po tej drogi totlano sprostila.. sicer šivana znotraj in zunaj amapak kvalitetno, se dones nič ne čuti in skoraj nič ne vidi, setre na oddelku B, resnično zlate...ne vem al sem imela med redkimi srečo amapk so z mano ravnali kot s princesko...
    sem pa morala v lj rodit, ker sem imela hudo sladkorno

    (odgovor članu anci banci)
    Neposredna povezava do sporočila: 795
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 17:28:59   
    cori
    Se javljam  z dobrimi novicami iz NSuser posted image user posted image user posted image ...joj kako sem vesela, da je se ok! Za DHT sploh ni bilo potrbe, ker je bil izračun za tveganje za NS dober....in baje, ampak res baje ( je poudaril, da si skoraj ne upa napovedati, ker se ne vidi dobro),  bomo imeli fantiča user posted image ...mamici se bo zmešalooooo user posted image user posted image user posted image user posted image .
    No, samo da je vse ok!!!!

    Držim pesti za vse, ki na NS še čakate!

    Anci banci...ah saj sploh ne vem kaj naj rečem....ampak  resno gre danes vse preko razumskih mej....ravnala si več kot pošteno, da si zgodaj povedala, da lahko poiščejo ustrezno zamenjavo....meni bi bilo to bistveno. Najhuje je, ko se mora človek po porodniški vrniti v tako gnil kolektivuser posted image ....jaz sem tudi dolgo odlašala, da sem povedala, ker enostavno nisem imela dobrega občutka, pa vem, da so na višjih inštancah itak padali komentarjiuser posted image ....edino neposredno nadrejena-njej tudi jaz sporočam take stvari, je bila vesela...
    Upam, da se vse skupaj čimbolje reši v tvojo korist!!!!! Srečno!

    (odgovor članu anci banci)
    Neposredna povezava do sporočila: 796
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 17:37:45   
    julijka11
    ojej, anci banci, nočem te strašiti, ampak to je bil res feler s tvoje strani; imaš kje kakšno pisno prošnjo ali pričo, da si šla delat v času staleža na njihovo prošnjo? ker potem bi se lahko izgovarjala na to, da si to naredila iz strahu pred odpovedjo ter na splošno na mobing, če se to dogaja dalj časa...sicer pa odvetnik bi mogel vedeti, kako se lotiti tega; moraš pa zdaj res paziti, da ne kršiš bolniške; pri os. zdravniku bi si lahko uredila mogoče tudi izhode, če je vzrok bolniške psihične narave to sploh ne bi smel biti problem in v tem primeru si tudi varna in detektiva firma več ne bo potrebovala; drugih idej zaenkrat žal nimam....

    (odgovor članu anci banci)
    Neposredna povezava do sporočila: 797
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 18:41:52   
    frufru
    punce, koliko časa ste čakale na rezultate presejalnih (krvnih testov) pri NS? Jaz sem jo mela 30.12, rezultatov pa še kar niuser posted image

    (odgovor članu julijka11)
    Neposredna povezava do sporočila: 798
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 19:29:59   
    cori
    IZVIRNO SPOROČILO: frufru

    punce, koliko časa ste čakale na rezultate presejalnih (krvnih testov) pri NS? Jaz sem jo mela 30.12, rezultatov pa še kar niuser posted image


    Na izvid DHT-ja sem v prejšnji nosečnosti čakala dober teden, potem so me telefonsko obvestili o rezultatu, nato pa je trajalo še nekaj dni, da sem izvid prejela po pošti.

    (odgovor članu frufru)
    Neposredna povezava do sporočila: 799
       RE: Julijke 2011
    11.1.2011 23:23:50   
    julijka11
    anci banci še nekaj preveri pri odvetniku; njihov feler, da te niso poslali domov še tisto minuto, ko si se v staležu prikazala v službi...po moje bi ti pisno opozorilo morali dati že takrat in ne šele mesec dni kasneje, kaj šele, da so te tam gledali 4 dni

    (odgovor članu cori)
    Neposredna povezava do sporočila: 800
    Stran:   <<   < Prejšnja stran  30 31 [32] 33 34   Naslednja stran >   >>
    Stran: <<   < Prejšnja stran  30 31 [32] 33 34   Naslednja stran >   >>
    Pojdi na:





    Zdravilni čaji za nosečnice in mamice po p...
    Ali nosečnice lahko pijejo pripravke iz plahtice? Ali malinovi listi res lajšajo bolečine ob porodu? Kako zdrav je za no...
    10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
    Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




    Najbolj naporno obdobje.
    пеперутка16

    Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?