|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Če ne bi dobili plače...
18.10.2010 20:20:56   
sanasan
imam vedno kar nekaj rezerve, sploh odkar imam otroke....kadar se mi je zdelo, da mi zmanjkuje oz. da bodo večji stroški sem si poiskala dodatno delo.
plača mi vednouser posted image zamuja samo tista, ki mi jo nakazuje moj možuser posted image ....pri vseh avtorskih mi plačujejo do dneva natančno. za eno privatno delam že 15let in ko se je 2 ali 3x zgodilo, da so zamujali (za dan ali dva), smo bili na to opozorjeni že vnaprejuser posted image ...no, odkar je pa prevzela vse skupaj samo ženska (prej je bil še njen bivši), pa ni nikoli zamudila niti dnevauser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Če ne bi dobili plače...
18.10.2010 20:27:27   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Recimo, da 15-ega v mesecu ne bi dobili plače (ali pač drugega rednega dohodka, ki ga imate in od katerega živite).

Kaj bi naredili? Koliko časa bi lahko normalno živeli dalje? Za koliko časa normalnega življenja (takšnega, kot ste ga trenutno vajeni) imate prihrankov? Kje bi se vam izostanek nakazila poznal?

Se je že zgodilo, da sem dobila tudi tam 27. - pa sem vprašala kaj je zdaj z mojo plačo, pa so ugotovili, da je prišlo do pomote in je računovodstvo čakalo na moj račun, čeprav bi mi morali prek avtorske pogodbe plačat in so mi potem še isti dan nakazali. Pa še to sem bolj zarad lepšega vprašala, ker sem imela na sumu, kaj se je zgodilo (da so zamutili), ne zato, ker ne bi mogla brez tega denarja. Z možem sva sicer dosti varčna, tako da imava kar nekaj privarčevano - torej prihrankov za preceeeeeeeeej mesecev (se mi ne da računat koliko - zagotovo pa več kot eno leto) povsem normalnega življejna, kot smo ga navajeni, četudi ne bi bilo plač, pa tudi noben nepredviden strošek naju ne vrže s tira.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 18.10.2010 20:28:19 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Če ne bi dobili plače...
18.10.2010 20:30:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Recimo, da 15-ega v mesecu ne bi dobili plače (ali pač drugega rednega dohodka, ki ga imate in od katerega živite).

Kaj bi naredili? Koliko časa bi lahko normalno živeli dalje? Za koliko časa normalnega življenja (takšnega, kot ste ga trenutno vajeni) imate prihrankov? Kje bi se vam izostanek nakazila poznal?


trenutno imava zaloge za nekje pol leta. tudi večje stvari kupujeva na gotovino (npr. avto). če pa je treba vzet kredit, vzameva toliko, da nama na računu še vedno vsakemu ostane cca. 500€ do naslednje plače. res pa je, da kredita za stanovanje nimava.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Če ne bi dobili plače...
18.10.2010 20:32:46   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
tudi večje stvari kupujeva na gotovino (npr. avto). če pa je treba vzet kredit, vzameva toliko, da nama na računu še vedno vsakemu ostane cca. 500€ do naslednje plače. res pa je, da kredita za stanovanje nimava.

Uf - enako. Krediti so mi nočna mora - če zmoreva kupiva, če ne pa nič. Samo ko sva urejala stanovanje sva vzela 2000 eur hitrega kredita na 2 leti, ker se brez tega takrat ne bi mogla vseliti - to je bil najin en in edini kredit.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Če ne bi dobili plače...
18.10.2010 21:15:44   
bskrle
Imamo razerve za ene pol leta, k sreči pridejo redno otroški dodatki, pa še nekatera druga nakazila. Ker iamva kredit, imava tudi rezervo.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Če ne bi dobili plače...
18.10.2010 21:38:08   
nejcko
Za ene 4 mesece za plačilo položnic imamo skozi v rezervi, za hrano bi pa tudi napraskali za toliko časa. bolj skromno bi šlo, ampak bi šlo.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Če ne bi dobili plače...
18.10.2010 21:39:49   
gita10
Tudi midva imava nekaj rezerve , ne pa veliko, ker vedno kaj vlagava v hišo ali vikend.... oziroma se že kaj najde.
Ko gledam te delavce ki so kar nekaj mesecev brez plač - ne vem kaj bi naredila. Dvomim, da prihajala štiri mesece v službo ne da bi dobila plačo. Ne rečem, da mi plača zamudi par dni - ampak cel mesec sigurno ne bi čakala. Dejansko imam stroške za to, da grem v službo in mi je potem bolje ležati doma oziroma iti čistit po hišah če je to potrebno - ne bi pa delala za nekoga brezplačno. 

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Če ne bi dobili plače...
18.10.2010 21:44:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Recimo, da 15-ega v mesecu ne bi dobili plače (ali pač drugega rednega dohodka, ki ga imate in od katerega živite).

Kaj bi naredili? Koliko časa bi lahko normalno živeli dalje? Za koliko časa normalnega življenja (takšnega, kot ste ga trenutno vajeni) imate prihrankov? Kje bi se vam izostanek nakazila poznal?


Ker sem v JU, se tega ne bojim. Vsaj zaenkrat.user posted image Če pa do tega pride pa se tud ne sekiram, ker moj zasluž zadost, da kar takoj doma ostanem, sam če hočem. Ampak rada delam.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Če ne bi dobili plače...
18.10.2010 21:45:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: njamka
Ker sem v JU, se tega ne bojim. Vsaj zaenkrat.user posted image Če pa do tega pride pa se tud ne sekiram, ker moj zasluž zadost, da kar takoj doma ostanem, sam če hočem. Ampak rada delam.user posted image

Kaj pa, če bi (vsaj začasno) izginila tudi njegova plača?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Če ne bi dobili plače...
18.10.2010 21:51:03   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Dvomim, da prihajala štiri mesece v službo ne da bi dobila plačo. Ne rečem, da mi plača zamudi par dni - ampak cel mesec sigurno ne bi čakala. Dejansko imam stroške za to, da grem v službo in mi je potem bolje ležati doma oziroma iti čistit po hišah če je to potrebno - ne bi pa delala za nekoga brezplačno. 

Hm - jaz sem pa že bila tako naivna, da sem menda enih 5 mesecev delala brez plače - sicer še prek ŠS, pa vseeno. Pa dobivala sem ornk potne stroške na roko (1x večje kot sem jih dejansko porabila, ker sem imela avto, ki mi je pil samo 4,5 l, tako da sem že tu imela nekaj profita), pa (obljubljeno) kar lepo urno postavko, tisti računi s ŠS pa niso in niso bili plačani, same laži in obljube non-stop, pa imela sem dostop do stanja na računu podjetja, tako da sem videla, da ni denarja, potem sem čakala, da bo prišel in je, vendar takoj spet spuhtel, ker se ni dalo pokrivat stroškov na vseh koncih in krajih ... pa sem rekla, ok, bom še malo potrpela, da bo naslednji račun plačal itd. itd. - če se prav spomnim, mi je komaj po 5 mesecih prekipelo, da sem enostavno pustila vse skupaj. Sem pa potem tiste račune prek ŠS (nabralo se je za skoraj 600.000 sit dolga) dobila plačane 1 leto po tem, ko sem pustila službo, me je pa potem še to teplo, da nisem več imela statusa študenta in so mi od tega avtomatsko odvedli dohodnino. user posted image  Ampak OK - na koncu se mi je še vendarle kar v redu izteklo ... Samo še 1x pa verjetno ne bi bila tako naivna - upam, no.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Če ne bi dobili plače...
18.10.2010 21:54:11   
zmajaz
Aja - pa K SREČI sem bila toliko pametna, da sem VSE obračune na napotnico dala direktorju podpisat. Račune sem namreč drugače vse jaz izdajala in podpisovala veliko stvari namesto njega, pa mi je rekel, da lahko tudi to sama podpišem, ampak tu mi pa nekaj ni dalo - sem rekla, "ne ne, to pa kar vi podpišite". Če ne bi me na koncu še lahko kje obtožili, da sem jih kar tako v tri dni na svojo roko pisala in bi se obrisala za vse pod nosom - sam bog ve, kako bi bilo ...

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Če ne bi dobili plače...
18.10.2010 21:58:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Sem pa potem tiste račune prek ŠS (nabralo se je za skoraj 600.000 sit dolga) dobila plačane 1 leto po tem, ko sem pustila službo


Dobro prišparan denar user posted image ...če imaš v vseh tistih mesecih od česa živeti.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 0:24:38   
ledenaa
na koga se pa sploh lahko obrnešuser posted image   Imam kolegico, ki po 3-4 mesece plače še vedno  ne dobiuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 5:56:33   
CatJa
Na delovno inšpekcijo oz. delovno sodišče.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 7:07:10   
Sunny Morning
Mi trenutno nimamo nobene zaloge, ker je vse vložil v svojo firmo. Moja plača je točna, vedno 14., če je pa sobota ali nedelja pa tudi že 12. ali 13. Nekako bi pregurala.

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 7:55:37   
sončnica24
Midva sva bila letos v takšni situaciji, jaz na srečo ne moj pa ja in je kar po teden dva zamujala, ni prijetno niti malo ne zato ker imama tudi midva en kredit in leazing in je to kar katastrofa, ker ponavadi gre njegova plača za kredite in položnice, moja pa je za sproti, upam sedaj da dobi službo, ker trenutno je prijavlen na zavodu, no tu vsaj ni straha da bi zamujali, vsaj zaenkrat ne ker ne stavkajo. Drugače pa nisma naredila nič čakala sma da bo dobil, res pa je da je vsaj do konca meseca dobil ni nikoli cel meseco stal brez plače.

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 8:05:42   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

A pa bi se ti, Zara, izostanek nakazila, glede na trenutni način življenja, poznal že 16-ega (dan po predvidenem nakazilu) ali šele kasneje?


Men bi se 18., ko grejo trajniki ven.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Če ne bi dobili plače...t
19.10.2010 8:24:17   
josephine27
poznalo bi se seveda že takoj, vsaj slab občutek. pri meni so zanekrat res točni, mož pa je dal skoz tud po več mesečno zamujanjanje. prihrankov da lahko živiva enako kot zdaj imava za pol leta - se pravi 6 najnih sedanjih plač.




_____________________________



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Če ne bi dobili plače...t
19.10.2010 8:49:01   
Arwenko
Hja, meni bi se 18. zablokiralo vse, ko gredo trajniki dol, nekaj časa sem imela varnostni limit na računu, toliko da bi v primeru ne-prihoda plače lahko vsaj trajnike pokrilo, pa sem glede na obilico stroškov zadnje čase morala tudi to že koristit, tako da bi sedaj bila 18. res v krizi. 

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 9:15:20   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Dobro prišparan denar user posted image ...če imaš v vseh tistih mesecih od česa živeti.

Ja. user posted image  Ravno tako se je potem obrnilo, da sem ta denar dobila ravno v trenutku, ko smo delali fasado in je takoj prišel krvavo prav. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 9:33:59   
ronja
Jaz 15. sploh porajtala (opazila) ne bi. Verjetno bi najprej slišala v službi sodelavke, če tudi njim ne bi nakazali, če pa samo meni ne bi, bi me pa verjetno lubi vprašal, če kaj vem, če je kaj narobe, da moje plače še kar ni. Pri nas so kar točni, včasih se zgodi kak dan, ampak se mi zdi, da imajo tudi v računovodstvu pravico zbolet ali karkolipač se zgodi, da zamujajo. Navadno nimam pojma, koliko denarja imam na računu, večinoma imam verjetno približno eno svojo plačo (kar ni bogvekajuser posted image - cca 400-500E).

Kreditov nimava, trajnikov tudi ne, lubi nima bajne plače, pa šparava itak za večje stanovanje, tako da bi v tem primeru pač načela zaloge - od nečesa pač moraš živet... Tu se podpišem pod zmajoz, bi bilo za kar nekaj časa. Ne bi pa normalno živeli, ampak bi malo bolj šparali, če bi vedeli, da pač ni za na mojo plačo računat.

Dva meseca bi ziher normalno hodila v službo, verjetno tudi več; potem bi mogoče kdaj delala doma, če bi bilo ful mrzlo in se mi ne bi dalo na bicikeluser posted image . Ne vem, odvisno tudi od ostalih (sodelavcev, ki malo bolj vejo, kaj se dogaja, jaz se v te denarne posle res ne spuščamuser posted image ) in od razloga, zakaj plača zamuja, ali je perspektiva, da kdaj bo, itd... Zelo verjetno bi pa delala naprej dokler ne končam tega, kar moram, itak imam pogodbo samo še za 1 leto. Sploh če bi imela upanje, da bom na koncu ta denar dobila (kar bi ga verjetno imelauser posted image ) Prav tako verjetno je, da bi si našla kako delo na črno in iskala drugo delo, če v tem času ne bi bilo nobene plače.

Sicer pa se je to zgodilo mojemu očetu - mislim da še v jugi - ko je šlo vse možno v stečaj. On je več kot 1 leto delal brez plače, delal nadure ko budala, skratka, on je res mal usekanuser posted image . Nekaj je potem sicer dobil nazaj, nadur pa seveda ne, ker itak niso bile plačane.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 11:47:44   
darja.mark
Kerensa zakaj te pa to tako zanima?


_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 12:01:26   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark
Kerensa zakaj te pa to tako zanima?

Mogoče pa ta mesec še ni dobila plače user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 16:02:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark
Kerensa zakaj te pa to tako zanima?

Mogoče pa ta mesec še ni dobila plače user posted image

Sem jo - pa zapravila tudi že user posted image .
Vprašala sem pa samo zato, ker se je nekomu, ki ga poznam, to zgodilo (ni dobil plače na datum) in mu ni nič kaj luštno (oz. mu ne bo, če je ne bo kmalu dobil), ob tem sem pa potem pač pomislila, kako bi bilo pri meni, če bi se to zgodilo in se odločila povprašati še, kako je pa drugje. Nič osebnega ni v vprašanju, v glavnem.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 16:10:21   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Sem jo - pa zapravila tudi že user posted image .

Uuu - kako pa misliš preživeti do naslednje plače? user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?