|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 16:11:09   
ronja
Z moževo, predvidevamuser posted image .

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 16:17:04   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Recimo, da 15-ega v mesecu ne bi dobili plače (ali pač drugega rednega dohodka, ki ga imate in od katerega živite).

Kaj bi naredili? Koliko časa bi lahko normalno živeli dalje? Za koliko časa normalnega življenja (takšnega, kot ste ga trenutno vajeni) imate prihrankov? Kje bi se vam izostanek nakazila poznal?


Prihrankov nekaj imava.....vendar po vsej verjetnosti tisti čas, ko ne bi bilo plače ne bi furala takšnega življenja, kot sem ga trenutno vajena.....bi nekje zategnila pas.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 16:25:49   
Anonimen
Kaj bi naredili? Koliko časa bi lahko normalno živeli dalje? Za koliko časa normalnega življenja (takšnega, kot ste ga trenutno vajeni) imate prihrankov? Kje bi se vam izostanek nakazila poznal?


Počakala sem mesec in ko ni bilo nobenega nakazila, sem napisala odpoved, oddelala še en odpovedni mesec, ki sem ga podpisala v pogodbi ter odšla.

Žal zadeve nisem nikjer prijavila, ker sem se želela odstraniti od delodajalca. Se mi zdi, da me to spremlja še danes.

Takrat sem bila pri starših in ni bilo panike glede preživetja.

Kaj bi storila sedaj? Podobno verjetno. S tem, da ne bi oddelala dodatnega meseca temveč pokoristila dopust, v tem času pa počela kar bi mi prineslo denar.

Prihrankov v obliki denarja nimam. Bi mogoče prodala kakšno stvar. In pa HB imam starše žive in voljne pomagati.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 16:33:11   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Sem jo - pa zapravila tudi že user posted image .

Uuu - kako pa misliš preživeti do naslednje plače? user posted image

S plačo od g. Moža in s preživnino, ki je nakazana kasneje, kakor plače user posted image . Če mi pa uspe zapraviti še to dvoje, bom pa g. Direktorju rekla za akontacijo plače. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 16:54:39   
zmajaz
user posted image  no - samo da gre skozi. user posted image
Jaz pa še sploh nisem prišla do tega, da bi kaj zapravila ta zadnje plače - en večji šoping center je cca. 30 km daleč, drugi pa cca. 40, tako da si moram prav čas vzet in že cel teden razmišljam, kdaj bi se odpravila malo v šoping. user posted image  Ti pa živiš preblizu BTC-ja. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 16:56:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Ti pa živiš preblizu BTC-ja. user posted image

Od bloka do 1. hale imam točno en prehod za pešce, ja. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 16:58:12   
zmajaz
To je včasih super - za denarnico je pa bolj prijazno, če si 30 km stran. user posted image  Ko sva šle s sestro v LJ v BTC sva pa itak zapravile cel dan, ker je v obe smeri že vožnje 3 ure. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 17:10:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
To je včasih super - za denarnico je pa bolj prijazno, če si 30 km stran. user posted image  

To ti pa jaz, ki imam enake nakupovalne navade, kakor gdč. iz knjige "Strastna zapravljivka", rade volje verjamem. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 17:22:59   
skuštrana
Mi smo navajeni takšnega življenja, pa ne da ni plače, ampak smo kot svobodni umetniki - ko je je full, ko ni pač ni. user posted image

Odkar so tu otroci in en kredit sva se navadila da denar malo porazdeliva (ker večina prilivov na račun je v poletnem času, turizem pa to ) in je potem na računu firme za plače in podobno, tako da načeloma ne moreva bit v tej situaciji. Hvala bogu nimamo težav z neplačniki.

Na moj račun pa itak prihajajo samo otroški dodatki, ker sem doma. In ti tako kot pridejo tudi odidejo user posted image

Če pa slučajno kak mesec ne bi bilo rednih prilivov bi pa tudi preživeli, položnic hvalabogu nimamo zelo veliko, problem bi bil kredit, ampak šele po več mesecih neprilivov.

Gledam pa vsak dan okoli sebe ljudi, katerim plače zaamujajo po par mesecev in je kar hudo. Prav na jok mi gre ob takšnih zgodbah. Pa ko preberem da bo spet toliko in toliko ljudi ostalo brez dela.






< Sporočilo je popravil skuštrana -- 19.10.2010 17:24:20 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 18:24:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Gledam pa vsak dan okoli sebe ljudi, katerim plače zaamujajo po par mesecev in je kar hudo. Prav na jok mi gre ob takšnih zgodbah.


Čudno je to vse skupaj...ljudje kar delajo in delajo brez plačila.
Čeprav je to skupina, ki ima malo informacij in znanja, da bi prišla do svojega denarja tako kot je dogovorjeno v pogodbah. In tako delajo in čakajo in upajo...

Ma čudna družba in država smo to, da to dovolimo v takem obsegu, da to kar traja in se ponavlja.

Me zanima, kako bi bilo, če bi ljudje prišli na delo takrat, ko bi imeli energijo zanj (tako kot firma da plačo, ko ima denar zanjo). Bi hitro našli učinkovite metode za uveljavljanje zakonov. 

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 18:26:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Čudno je to vse skupaj...ljudje kar delajo in delajo brez plačila.

No, to pa tudi meni nikoli ni bilo jasno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 18:30:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Čudno je to vse skupaj...ljudje kar delajo in delajo brez plačila.

No, to pa tudi meni nikoli ni bilo jasno.



Po eni strani je razumljivo..če posplošim - delaš 20 let za trakom, to je edino, kar poznaš in znaš, šola poklicna, nobenih izkušenj pri iskanju dela, kaj šele pri kakšen drugačnem delu, manjši kraj, možnosti zaposlitve na prvi tren oka skoraj nič...in pač čakaš. Ker v teh 20-ih letih si se itak navadil na to rutino.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 18:31:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Čudno je to vse skupaj...ljudje kar delajo in delajo brez plačila.

No, to pa tudi meni nikoli ni bilo jasno.

Po eni strani je razumljivo..če posplošim - delaš 20 let za trakom, to je edino, kar poznaš in znaš, šola poklicna, nobenih izkušenj pri iskanju dela, kaj šele pri kakšen drugačnem delu, manjši kraj, možnosti zaposlitve na prvi tren oka skoraj nič...in pač čakaš. Ker v teh 20-ih letih si se itak navadil na to rutino.

Po drugi strani pa... oprosti, ampak za 0€ raje ležim doma, kakor pa delam. Je*eš rutino.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 18:38:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Čudno je to vse skupaj...ljudje kar delajo in delajo brez plačila.

No, to pa tudi meni nikoli ni bilo jasno.

Po eni strani je razumljivo..če posplošim - delaš 20 let za trakom, to je edino, kar poznaš in znaš, šola poklicna, nobenih izkušenj pri iskanju dela, kaj šele pri kakšen drugačnem delu, manjši kraj, možnosti zaposlitve na prvi tren oka skoraj nič...in pač čakaš. Ker v teh 20-ih letih si se itak navadil na to rutino.

Po drugi strani pa... oprosti, ampak za 0€ raje ležim doma, kakor pa delam. Je*eš rutino.



To lahko rečeš ti, ki si zamenjala xx služb v teh letih.

Sicer pa se strinjam, itak, po drugi strani, ker meni je absolutno nenormalno, da nisi plačan, če delaš. To je osnova delovnega razmerja.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 18:41:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
To lahko rečeš ti, ki si zamenjala xx služb v teh letih.

V 7-ih letih je tole moja 2. služba, drugače sem pa v 9-ih letih zamenjala 3. Ni pretirano, bi rekla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 18:44:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
To lahko rečeš ti, ki si zamenjala xx služb v teh letih.

V 7-ih letih je tole moja 2. služba, drugače sem pa v 9-ih letih zamenjala 3. Ni pretirano, bi rekla.



Samo toliko, ok. Se mi je zdelo, da je več, vsaj 5 ali 6.
Ampak ok, tudi trikrat menjat v 9-ih letih je bistveno več kot nobenkrat - pač imaš izkušnjo menjave, ki tudi precej šteje - si v čisto drugačni poziciji kot nekdo, ki je navajen samo za trakom delat in naredit, kar je pač naročeno in enostavno nima te izkušnje, kako se "znajti".

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 18:47:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Samo toliko, ok. Se mi je zdelo, da je več, vsaj 5 ali 6.

Pa še vse 3 so v bistvu enako delovno mesto, samo različne firme.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 18:49:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Samo toliko, ok. Se mi je zdelo, da je več, vsaj 5 ali 6.

Pa še vse 3 so v bistvu enako delovno mesto, samo različne firme.



Ni tukaj point.
Če bi danes, ne po svoji volji, ostala brez plače, bi se pač znašla - ostala doma, ker za 0€ ne boš delala, in znala bi si poiskat drugo službo, če bi jo želela.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 18:50:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Samo toliko, ok. Se mi je zdelo, da je več, vsaj 5 ali 6.

Pa še vse 3 so v bistvu enako delovno mesto, samo različne firme.

Ni tukaj point.
Če bi danes, ne po svoji volji, ostala brez plače, bi se pač znašla - ostala doma, ker za 0€ ne boš delala, in znala bi si poiskat drugo službo, če bi jo želela.

Aja... ja, to pa drži.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 19:34:46   
Anonimen
Mi smo trenutno na tem da moj ne dobi plače. Upamo, da jo bo čeprav zaenkrat slabo kažeuser posted image .
Ne vem kaj bo, če je ne dobi recimo en mesec. Verjetno bi šel na bolniško pa neki na črno delal al kaj?
Našparano nimamo nič, ker jest sm mela porodniške 350€ in niti nismo mogli nič našparati. Trenutno delamo fasado tko, da denar je šel za to ( kar smo imeli viška).

Res upam, da do tega ne bo prišlo, ker ne vem kdo bo kredit pa položnice... plačal

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Če ne bi dobili plače...
19.10.2010 19:49:44   
Peli
Jest bi čakala, nekak bi živel z moževo plačo, znal pa bi se zataknt pri bencinu, ne vem koliko časa bi si lahko privoščila vozit v službo user posted image , ker največ dnarja gre prav za to..., prihranki so nama trenuno pošli, ker smo popravljali hišo, tako da s tem si nebi mogla pomagat.
Če pa bi ostala brez službe, mislim da bi s socialno in eno plačo nekak shajal, pa ni vrag da nebi kej druzga najdla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Če ne bi dobili plače...
20.10.2010 8:24:03   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Peli
Če pa bi ostala brez službe, mislim da bi s socialno in eno plačo nekak shajal, pa ni vrag da nebi kej druzga najdla.

Če je pri hiši 1 plača, četudi minimalna, ne moreš nič računati na socialno, ker že minimalna plača presega cenzus za DSP za npr. 4-člansko družino.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   [Brisano sporočilo]
20.10.2010 12:31:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Če ne bi dobili plače...
20.10.2010 14:31:29   
majčica1508
Jaz imam kar nekaj prihrankov,ko sem še hodila v službo in delala za minimalca,je plača bila točna,razliko sem pa dobila čez 5 dni na roke.....jo je bilo več,kot minimalca in sem keš na roke imela za sproti,kar je pa prišlo na TRR pa nisem dvigovala .....potem sem zanosila in šla v B in keša na roke ni bilo več,s tem posledično ni bilo obiskov po raznih centrih k mi je denar kar leteu iz denarnice....oja,velika zapravljivka sem bila pa še Porodniško sem celo prišparala,pa nekaj malega nadomestila sem dobila in potem sem bila brez dohodkov.....Z mojega TRR sigurno nisem dvigovala cca 4 leta tak,da je kar nekaj gor...........Moj plačuje vse položnice,hrano,bencine,vrtec,....jah branla se nebom...je pa res,da mu tudi pomagam pri papirjih in si še nekaj žepnine zaslužim user posted image ............če bi šla naša firma v stečaj bi mi zmanjšali stroške na minimalca,če bi pa še bolj zagustilo pa kako nepremičnino prodamo.....

če nebi imela nič našparano,plača zamujala,stroški bi si našla dodatno delo...

packi delodajalci,da takole zamujajo.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Če ne bi dobili plače...
20.10.2010 16:23:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Recimo, da 15-ega v mesecu ne bi dobili plače (ali pač drugega rednega dohodka, ki ga imate in od katerega živite).

Kaj bi naredili? Koliko časa bi lahko normalno živeli dalje? Za koliko časa normalnega življenja (takšnega, kot ste ga trenutno vajeni) imate prihrankov? Kje bi se vam izostanek nakazila poznal?


Prihrankov nekaj imava.....vendar po vsej verjetnosti tisti čas, ko ne bi bilo plače ne bi furala takšnega življenja, kot sem ga trenutno vajena.....bi nekje zategnila pas.....


Enako.

Itak si nakazujeva sama, tak da mi je v interesu dobro delat user posted image . Nekaj mesecev bi šlo skozi. V vmesnem času pa bi iskala službo drugje. Ampak mi je zaenkrat fajn delat to, kar delam in bi kar rada, da tako tudi ostane za naprej.
Tudi če bi delala drugje, pa 2 meseca ne bi bilo denarja, bi po hitrem postopku skušala najti službo drugje. Bi pa verjetno bilo to delno odvisno tudi od delodajalca. Če bi bil drugače fer in bi videla, da ima plačilne probleme zaradi njegovih stranki - neplačnikov, potem bi bila pripravljena potrpet en čas. Če bi se šel delodajalec varianto ala Vegrad, me pa ne bi dolgo gledali.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?